Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
78 123
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
J konto usunięte
-4 / 12

a ta druga to moze puszczalska nie jest?
ja tak moge powiedziec ze jest patrzac na to zdjecie bo coraz wiecej dziew wstawia takie [swoje] zdjecia na nk i inne portale.
zenujace ;s

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
-3 / 11

pieprzysz jak potłuczona,a demot denny

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E konto usunięte
-1 / 11

niestety durne stereotypy w "naszym wspaniałym" kraju

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar joreone
+1 / 5

kobieta na zdjęciu po prawej jest wystylizowana i "wyfotoszopizowana", niekoniecznie musi być piękna w świecie realnym. iskierka może najlepiej wszyscy zacznijmy chodzić nago :] po co się ubierać np w lato skoro i tak jest gorąco, a ubrania tylko krępują nasze ruchy? wróćmy do czasów kamienia łupanego. wtedy mógł się chędożyć każdy z każdym biegać nago i wszyscy byli zadowoleni :]

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 10 września 2010 o 14:48

Z zeedo
+1 / 5

ja tam bym nie miała nic przeciwko, ale wy byście, biedaki, nie wyrobili. No chyba, że by wam tak spowszedniał widok nagich kobiet, że przestalibyście reagować na nie fizycznie, ale wtedy chcielibyście mocniejszych bodźców, co mogłoby powodować różne gwałty itd. więc nie, to jednak nie jest taki dobry pomysł. :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lovestreet
-1 / 3

mysle , ze nie wyrobiliby gdyby obrazajac jakas kobiete ta celnie zripostowala spojrz na swoje krocze cwaniaku ;]

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
+1 / 7

Iskierka ma cos nie tak z seksem. Ładna ta blondyna czy nie, mało ważne i tak sie nie szanuje. Czasy hipisów mineły, pogódź się z tym :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar joreone
+3 / 3

kakak1122 - napisałem to oczywiście w formie ironii w żadnym wypadku nie jestem za tym by ludzie się tak zachowywali ale mam wrażenie czytając wypowiedzi iskierki, że ona by tego chciała - usprawiedliwiając to rzekomym szczęściem osób, które tak postępują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Iskierka
-1 / 9

Joreone, chciałabym, byś odróżniał "latanie nago po ulicy" od sztuki. O ile to pierwsze ograniczają normy społeczne, to drugie ma za zadanie niejako przekraczać przyjęte normy. Demotywator miał pokazać paradoks, że "gołe baby" na obrazach sprzed paru wieków są dla nas pięknem, sztuką i patrzymy na nie z zachwytem, a golizna dziś (nie na ulicy ani plaży, ale na fotografiach) jest czymś złym, płytkim. Chciałabym, żebyśmy na piękne ciało patrzyli jak na piękne ciało, nie dorabiając ideologii puszczalstwa etc. Bo ludzkie ciało jest piękne, seksualność sama w sobie jest piękna. Pani na obrazku nie musi zasługiwać na oklaski tylko dlatego, że ma ładne ciało. Ale nie musi też zasługiwać na komentarze dotyczące jej szacunku wobec siebie. Bo jeśli zasługuje, dlaczego nikt nie patrzy w ten sposób na obrazy Botticelliego czy Rubensa? W nich też jest afirmacja ciała z jego seksualnością.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar joreone
+1 / 5

dobrze ale na obrazach Rubensa i Botticellego nie znajdziesz nagich królów i królowych czy możnych ówczesnego świata (bo o innych nie ma mowy gdyż głównie szlachtę było stać na obrazy) tylko postaci wówczas historyczne bądź mityczne, a to znacząca różnica. Poza tym fotografia, a obraz to też 2 odrębne sprawy. Nad obrazem artysta spędzał całe tygodnie a nawet miesiące w przeciwieństwie do fotografa, który robi sesje w przeciągu kilku godzin. Dodatkowo obecne czasy zaniżyły wartość i postrzeganie fotografii w momencie gdy byle "gówniara" może kupić sobie aparat i pstrykać "goliznę" w łazience rodziców... ale pomimo wszystko porównywanie np obecnie wyfotoszopizowanej celebrytki Anny Muchy w Playboyu z Boticellim czy Rubensem jest nie na miejscu...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Iskierka
0 / 6

Jest na miejscu. Jak porównywanie pływania w chlorowanym basenie do pływania w Morzu Śródziemnym - jedno i drugie jest dobre, tylko na inną skalę, i różni się estetyczną wartością, ale nie treścią. Tu nagość i tam nagość, różni się tylko nasza ocena moralno-estetyczna. O ile jesteśmy uprawnieni do komentarzy opartych na estetyce (odnoszących się do sztuczności i kiczowatości), nie wiadomo czemu niektórzy kuszą się o moralną ocenę (w stylu: ta pani się nie szanuje, bo pokazuje swoje ciało; na pewno ma rozwiązłe życie seksualne) - nawet jeśli to fotografia ściśle artystyczna, nie erotyczna. O modelce pozującej malarzowi tego nie pomyślimy. Ale to taki nasz cywilizacyjny bzik najwidoczniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar joreone
+3 / 5

teraz to już przesadziłaś nie wiem czy świadomie czy nie ale porównałaś sport/relaks (pływanie) z sztuką? jeśli zrobiłaś to świadomie to śmiem przypuszczać ze w twojej głowie drzemie popkulturowa papka podsuwająca ci takie porównania jeśli nieświadomie to przemilczę ten temat... zakładając, ze zrobiłaś to świadomie odpowiem: wrzucanie wszystkiego do jednego "wora" to niezbyt dobra metoda, a golizna z byle Playboya nie będzie w żadnym wypadku równać się z klasyką sztuki, każdy znawca ci to powie - jeśli żadnego nie znasz to porozmawiaj z kimś wykładającym bądź studiującym na ASP. Trzeba rozgraniczyć tanią komercyjną retuszowaną erotykę od świata fantazji i zamysłów artysty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Iskierka
0 / 4

Zmieniasz trochę temat i ignorujesz wątek moralizowania który jest sednem tego całego tematu. Nieważne, nikt z komentujących poza elektro nie zrozumiał przesłania demotywatora, co znaczy że mój demot był zagmatwany (jak i nasza rozmowa) i muszę go zrobić jeszcze raz jak już przemyślę jak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar joreone
+2 / 4

no tak elektro155 zrozumiał demota bo przyznał Ci rację... to na pewno potwierdza jego autentyczność w odniesieniu do rzeczywistości... :] celowo zmieniłem trochę wątek ponieważ chciałem przekazać Ci moje argumenty na temat tego, że sztuka nie równa się playboy - ale nie ukrywajmy taki w dużym stopniu obecnie wydźwięk na Twój demot jest on porównaniem sztuki z teraźniejszą erotyką komercyjną + zawaluowanie tego podpisami, że kobieta z takiego magazynu/sesji jest postrzegana przez społeczeństwo jako "puszczalska", a narodziny mitycznej Wenus z obrazu Boticellego to symbol piękna - osobiście nie uważam by wszystkie kobiety występujące na łamach playboya były puszczalskimi to już zależy od samej kobiety co robi i jak wypowiada się o swoim życiu intymnym publicznie ale chciałbym podkreślić, że porównywanie takiej kobiety z obrazem Botticellego, który jak powszechnie wiadomo jest uznany i zaklasyfikowany na całym świecie jako sztuka nadal jest nie na miejscu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Iskierka
-1 / 3

Powiedziałam że zrozumiał, bo odniósł się do tematu (czyli dlaczego golizna w sztuce sprzed paru wieków jest podziwiana, a jeśli jest na współczesnych fotografiach - jest moralizowana), a nie do: tego, czy ta pani jest naprawdę ładna, czy wcale nie; tego, ile w tym fotoszopa; różnicy między arcydziełem malarstwa a lipnie wykonaną fotografią (bo talent artysty nie wpływa to nijak na to, czy nagość jest synonimem puszczalstwa, czy nie); tego, czy ja mam problemy z seksem. Nie takie problemy miał poruszać ten demot. Trudno, moja wina, jak już mówiłam - mogłam go zrobić lepiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar joreone
+3 / 3

dobrze więc odnosząc się stricte do tematu: to, że zdjęcia nagich kobiet sprzedawane w erotycznych czasopismach komercyjnych są moralizowane przez społeczeństwo jest wynikiem priorytetu takiegoż właśnie czasopisma - a są nim pieniądze :] więc kobieta na łamach takiej gazetki sprzedaje swoją nagość publicznie, a sprzedawanie swojej golizny za pieniądze nie jest akceptowane przez cześć społeczeństwa bo społeczeństwo nie widzi w tym działaniu nic dobrego poza chęcią zysku materialnego wydawcy i uczestniczki. Mityczna Wenus natomiast to wytwór wyobraźni, istota nierealna, a sam obraz nie miał się jedynie dobrze sprzedać ale inspirować pięknem i zamysłem artysty ludzi którzy go oglądali - tutaj jest znacząca różnica. Mam nadzieje, że teraz wszystko wyjaśniłem i rozumiesz mój punkt widzenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Iskierka
-1 / 3

Tak, thx :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar amdete
-2 / 2

hehe, nie mow kotku. Nie ma slownik polski odpowiednich slow, pozatym wpajane bylo mile nazewnictwo do kobiet i teraz nie ma jak tych svk nazwac, chetnie bym ci powiedzial milo tak jak kobieta 20minut temu chlopakowi w rozmowach w toku co obarczyla go odpowiedzialnoscia za biegajace nago dziewczyny, nie doroslego mezczyzne ktory niepanuje i pcha gdzies lapska, ktory niewie jak sie postepuje z kobietami ale z wiekiem mu to przejdzie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fantyna
0 / 0

Robisz dobre demoty. Trochę późno, ale +

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar snakeplisken
0 / 0

bardzo dobry demot ,dziwne że jesteś tak sfrustrowana i przykra w ocenianiu innych demotów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem