Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
47 57
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S Shinobi
-2 / 4

Tak dla niekumatych- Ostatni obrazek to pomnik ku czci Białej Róży

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L konto usunięte
0 / 0

podoba mi się ten pomnik - jego idea :) Tym się właśnie zajmowali - akcją ulotkową. Podziwiam idealizm rodzeństwa Sholl ale zdumiewa mnie, że mogli być aż tak naiwni. W sumie, mimo tego zarzutu tchórzostwa, tóry - na innej płąszczyźnie, jest w zasadzie do przyjęcia, to dobry demot. Wart chyba głównej -dobrze skomponowany obrazek i dobra treść. Nie wiem czy trafi na główną - do ulubionych napewno :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lena2201
0 / 4

Bardzo dobry demot +

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X xkikutx
0 / 4

Demot zasługuje na pobyt na głównej:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L konto usunięte
0 / 0

Biała Róża, uczciwszy pamięć jej członków, była raczej efemeryczną i mało znaczącą organizacją. A Hitler - niestety (piszę "niestety" bo tak byłoby łatwiej) - tchórzem nie był. W trakcie I WŚ był łącznikiem - to bardzo ryzykowne zajęcie i rotacja wśród łączników była naprawdę duża. Rotacja w jedną stronę - przybywali, ginęli, przybywali nowi. Również krzyż żelazny, jaki otrzymał, nie był wówczas przyznawany za byle co a bardzo rzadko kapralom. Okoliczności jego przyznania nie są jasne (brak dokumentów), nie ulega jednak wątpliwości, że otrzymał go za rzeczywiste, nie urojone zasługi. Nawet tacy zanwcy biografii Hitlera, jak Kershaw czy Bullock to przynają. Byłoby nam łatwiej, gdyby był tchórzem. Ale nie był.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nikolas23
0 / 0

Lolo05 - może i był odważny, ale nie będziemy go przecież tutaj gloryfikować. Do przywódców należy wydawanie rozkazów, do żołnierzy ich wypełnianie, a potem odpowiednia pamięć.

W przypadku hitlera (specjalnie z małej litery) niech to będzie negatywna pamięć bo się zaczną mnożyć neonaziści.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L konto usunięte
0 / 0

Nie chodzi o gloryfikację a o oddanie sprawiedliwości. Totalitaryzm, faszyzm, bolszewizm zaczynają się od takich "małych pominięć" na korzyść naszą, na niekorzyść przeciwnika. Później się to uogólnia, zaokrągla, wyolbrzymia i... okazuje się, że dla "nas" historia wygląda zupełnie inaczej niż dla "nich". W ten sposób "tworzy się" historię po raz drugi i kolejny. To nigdy nie prowadzi do niczego dobrego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nikolas23
0 / 0

Rozumiem Twoje intencje i są one rzeczywiście jak najbardziej prawidłowe. Przekonałeś mnie do szukania i szerzenia czystej i prawdziwej historii, z pominięciem "własnych" wstawek i uczyć.
Pozdrawiam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L konto usunięte
0 / 0

Demokracja, jako ustrój sprawdza się dość kiepsko.Ale alternatwą dla niej jest tylko bardziej lub mniej ścisłe samowładztwo. Co jest jeszcze gorsze. Z lękiem patrzę na rozwój demokracji w Europie, nie podoba mi się kierunek, w którym zmierza. Szczególnie martwi mnie polityka wobec Islamu. Wszyscy pamiętają sprawę chust we Francji, prawda. Nikt przy tej okazji nie wspomniał, że powoływanie się na swobody demokratyczne działało w jedną stronę. Spróbujcie wypuścić na ulicę miasta w Arabii Saudyjskiej Europejkę bez zakrytej twarzy. Ale nie widzę sensownego rozwiązania oprócz polityki dwustronnych ustępstw (nierealnej) lub polityki samookreślania - powodującej kolejne napięcia. Hitler był przede wszystkim szowinistyczno-nacjonalistycznym dyktatorem. Pech Europy polegał na tym,że otrzymał możliwość urzeczywistnienia swoich obłąkańczych koncepcji. Jeśli kiedykolwiek dopuścimy do tego by idea - nieważne czy polityczna, czy religijna, nabrała aż takiego znaczenia i takiej siły jak wówczas - będziemy mieli powtórkę. Rozpisałem się, ale naprawdę leży mi to na wątrobie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 czerwca 2010 o 11:59

A Adr
0 / 0

I tak nie wejdzie na główną, bo minusują, nie mam pojęcia za co. Przykre.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nikolas23
0 / 0

komentujmy. to może admin zauważy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem