Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
4827 5350
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar v1t45
+26 / 40

Trzeba było się ubezpieczyć, zwykle banki tego wymagają

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar roseclementine
-2 / 24

Ubezpieczenia też nie gwarantują bezpieczeństwa finansowego . Sprawdzone przez moich rodziców .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZiemniakPospolity
+10 / 18

O tym samym pomyślałem od razu. Powódź to ogromna tragedia, współczuję wszystkim, którzy muszą znosić cały problem walki z powodzią i odbudowy własnego mienia, ale nic tak naprawdę straconego, jeśli się człowiek ubezpieczy. A taka postawa nieubezpieczania się to jak grać bez opcji zapisu. Niby denerwujące, ale czasem bardzo się przydaje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ashardon
+33 / 41

W tej całej tragedii nie jest winna wyłącznie natura i woda. Winny jest, przede wszystkim, człowiek. Kiedy buduje się domy na terenach zalewowych, to nie powinien nikogo dziwić widok wody w salonie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sraka12
+12 / 18

Atlantyda

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar niveron
+6 / 18

demot:Dupa:Dom stoi około 15m od wału...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bohdankrzyzanowski
+2 / 32

Pamiętam, jak pewnego razu pracowałem na koparce. Kopałem dziure, aż nagle pewnego dnia, ktoś ukradł mi moją koparkę! Zaczęły się poszukiwania koparki, ale mój zdenerwowany szef ( za to że nie dopilnowałem koparki) kazał mi kopać dalej rękami.
A morał tej historii jest krótki i niektórym znany, jak ukradną koparke, to żywot przesrany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tigerek
+1 / 1

@Ashardon w 100% sie zgadzam, buduja sobie domy przy strumyku, a potem przychodzi powodz mamy rzeke i troszke wody w salonie)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar raich
+15 / 15

Pracuję w finansach i osobom podpisującym umowy kredytowe w mojej firmie wręcz narzuca się wykup ubezpieczeń. Znajomi w branży mili np. taką sytuację: młode małżeństwo zdecydowało, że po co im ubezpieczenia, wystarczą tylko obowiązkowe. Pech chciał, że ten 29 latek trafił pod trawnik zaś żona została z 300tys długu + kosztami pogrzebu(wypadek samochodowy miał miejsce zagranicą). Ludzie błędnie dedukują - kupią samochód warty 50 tys i wykupują mu cały pakiet ubezpieczeń(OC,AC,NW) za 5 tys, a żydzą zapłacić kwotę z przedziału 350-500 pln za rok(stawka za wolno stojący dom na wartość polisy 400tys). Czy kawałek blachy jest cenniejszy niż dorobek całego życia? Pan Cimoszewicz kiedyś powiedział prawdę. Nie widzę powodu, aby za moje pieniądze płacić ludziom, którzy kupowali działki na terenach zalewowych po 25% wartości w stosunku do 'normalnych', a na końcu po wybudowaniu zapomnieli się ubezpieczyć. Ironią losu jest fakt, że powódź dopchnęła te same osoby co w 1997. Kto po takim ciosie, miał tak mało szarych komórek, aby się zabezpieczyć na przyszłość? Drodzy rodacy - na czarną godzinę się nie trzyma pieniędzy na lokacie, ale się na nią ubezpiecza. Niektórzy narzekają na ubezpieczenia, że nie chcieli przed samą powodzią ubezpieczać narażonych na zniszczenia - Ubezpieczalnie nie są instytucjami charytatywnymi, tutaj też zatrudnia się ludzi wyliczających prawdopodobieństwa, a także śledzących prognozy pogody.
PS Jak mówiłem, mój brak współczucia skierowany do wszystkich powodzian, ale do tych wyżej wymienionych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar raich
+1 / 1

Nie do wszystkich powodzian, ale do tych wymienionych powyżej(a więc kupujących działki budowlane w cenie rekreacyjnych oraz ubezpieczających czasem nawet po 2 lub 3 samochody w AC)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar arturo88
-5 / 5

@ raich napisales taki wywod, ze nie chce sie czytac ale pewnie masz racje :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar raich
+4 / 4

@lipeusz93 jak nie stać?! 400-500 pln(rok!) za zabezpieczanie (pełny pakiet) na kwotę mienia 400tys to dużo? Oczywiście, lepiej kupić nową plazmę 42 cale, bo ten lcd 32 był w porządku, dopóki sąsiad nie kupił lepszego. Tyle w temacie. Oczywiście, dla niektórych 400 pln na rok to dużo. Jednak widziałem zdjęcia z powodzi i znaczna część zniszczonych domów nie wyglądała, aby zamieszkiwana była przez ludzi bez grosza przy duszy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 sierpnia 2010 o 0:22

avatar lipeusz93
0 / 0

@raich są ludzie którzy ledwo wiążą koniec z końcem... I wcale nie mają telewizorów plazmowych itd. A firma ubezpieczeniowa i tak może nie wypłacić należności oni znajdą najmniejsze niedociągnięcie tylko po to żeby nie wypłacić odszkodowania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar raich
0 / 0

Oczywiście, ale ja ciągle mówię o tych których stać było na wykup. Jeżeli chodzi o ubezpieczenia - jak mówiłem to nie są organizacje charytatywne, ale jeśli wiesz co podpisałeś możesz spać spokojnie. Niektórzy ubezpieczyciele się migają, ale prawników w naszym kraju sporo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tokash
-2 / 2

Ashardon - POZDRO !! człowieku !! Cikowice (wioska pod Bochnią) ostatni raz powódź była tu 40 lat temu KIEDY NIE BYŁO JESZCZE ZAPORY W DOBCZYCACH, teraz gdy powstała już zapora przez 40 lat nie było ani jednej powodzi, nawet najmniejszego podtopienia aż do tego roku i przestań pi**dolić (bo inaczej się napisać nie da) bo ludzie którzy wybudowali swoje domy nie są niczemu winni !! A co do ubezpieczenia: Jak trzeba im zapłacić jest GiT Malina ale jak oni muszą zapłacić powodzianom mają wszystkich w d*pie, Dziękuję za uwagę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mara02
-5 / 11

łatwo doradzać po fakcie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar v1t45
+20 / 22

Nowe przysłowie Polak sobie kupi: że przed szkodą i po szkodzie głupi.

PS. Jak stać Cie na kredyt to również żeby go ubezpieczyć

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 sierpnia 2010 o 7:52

B bornyt
0 / 14

"Prawie robi wielką różnice"- przecież zostało wam mnóstwo wody

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar absurdalna
+12 / 14

Teraz nic tylko się zebrać, spakować i zostawić to wszystko w cholere. Zacząć gdzieś na nowo. Nie ma co ratować, budować od nowa.. jakie jest prawdopodobieństwo, że taki scenariusz się nigdy nie powtórzy? Prawie żadne bo mieszkają na terenach powodziowych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Cdk
+20 / 30

A co mnie to obchodzi? Trzeba było sobie wykupić ubezpieczenie, a nie teraz ręce wyciągać po pieniądze z państwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar niveron
+3 / 7

Z ust mi to wyjąłeś!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slaveck
+5 / 9

Ale przecież tak nie można, to też są ludzie... Tylko szkoda że ja płacę ubezpieczenie, a ci ludzie pieniądze, które zaoszczędzili na tym zainwestowali w werandę. No ale cóż, wystarczy trochę popłakać w telewizji, trzymać na ręku obdarte dziecko, powiedzieć, jaki to rząd jest "be", jak mało się o nich troszczy, że teraz nie ma gdzie mieszkać, że dzieci mają koszmary o tym, że woda wlewa im się do pokoju i zalewa komputer, to wszyscy się wzruszą, zgodzą się że obywatelskim obowiązkiem jest pomóc, przymuszą rząd do wpłacania dotacji dla tych ludzi i wszyscy będą zadowoleni. A dziurę budżetową się później załata, narzekając na rozrzutność polityków...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mateuniontko1
+9 / 11

...no i internet.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N numInwestor
+6 / 10

Po pierwsze bank jak udziela kredytu na 100% wymaga ubezpieczenia nieruchomości, więc kredyt zostanie spłacony z ubezpieczenia. Po drugie zabezpieczeniem kredytu była owa nieruchomość, więc jeśli jej nie ma, to czy nie jest tak, że jak przestanę spłacać kredyt, bank nic na mnie nie ma?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N NameStealer
+1 / 3

Jak nie bedziesz spalacac kredytu a zabezpieczenia nie masz to nasla na ciebie komornika, nawet dgybys nic nie mial to wezma z tego co zarobisz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slaveck
+2 / 2

Ale w kredytach hipotecznych zabezpieczenie w postaci np. domu jest właśnie po to, żeby komornik nie wszedł "w razie czego" na konta, czy inne dobra. I dlatego, jak wyżej napisano, wymagane jest ubezpieczenie, z którego ściągane są opłaty. Nieruchomość i jej ubezpieczenie to w wypadku hipoteki dla banku jedno "ciało".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fooji
+1 / 1

nieważne na ile procent bank daje kredyt, teraz większość banków wymaga ubezpieczenia na życie i nieruchomości. Jeżeli zatem ktoś wziął dom na kredyt to ma kredyt spłacony przez ubezpieczalnie. Tak więc raczej nie ma takiej możliwości, żeby bank został bez zabezpieczenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B baryla88
+5 / 9

A jak wam miala kredyty zabrac?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Smyku20
+18 / 20

Trzeba się było ubezpieczyć to by teraz nie było płaczu że dorobek życia popłynął z prądem. I nie byłoby tylu pieniędzy WSZYSTKICH podatników zmarnowanych na pomoc ludziom lekkomyślnym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tenner
+10 / 12

Pewnie hipoteczny, to przestań spłacać i niech bank sobie ruderę zabierze ;p

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pejotpe
+2 / 4

Otóż w Polsce tak to nie działa (w USA owszem - tam oddajesz kluczyki i przestajesz płacić kredyt). W naszym pięknym kraju banki są naprawdę dobrze chronione (problemy z pożyczkami sub-prime im nie grożą), albowiem, jeśli środki uzyskane z licytacji hipoteki nie wystarczą na pokrycie zadłużenia, pozostałą kwotę długi i tak musi zapłacić dłużnik (plus ekstra ubezpieczenie, bo przecież nie ma już zabezpieczenia...)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grabixon
+19 / 21

Autor demota niech trochę się doinformuje, żaden bank nie udzieli kredytu hipotecznego bez zabezpieczenia m.in. bez ubezpieczenia na kwotę zadłużenia. Problem mają ci, którzy pobudowali się za gotówkę na TANICH terenach zalewowych a następnie poskąpili +-500zl / ROCZNIE na ubezpieczenie! Właśnie dla tych państwo teraz pomaga, choć nie powinno. Stać było utrzymać dom, ogrzewanie i inne a poskąpiło się na ubezpieczenie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jewgie1
+5 / 5

Nie wpisałem tego od tak sobie, jest to wypowiedź jednego z powodzian. Nie mam pojęcia na jakich zasadach brał kredyt.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S skutyjastrzab
+4 / 8

Proste, kredyt hipoteczny więc niech zabierają hacjende :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 sierpnia 2010 o 15:59

X Xiunara
-1 / 9

dużo wody na herbatkę będzie ;p

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Janek126p
-1 / 9

to samo mówił facet w wywiadzie dla tvn24 kilka dni temu hehe !!!bo liczy sie swoj pomysl heh

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Pieczarolina
+6 / 8

Dlatego też podpis jest w cudzysłowie, geniuszu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Pieczarolina
-5 / 9

Co Ci biedni ludzie teraz zrobią? Muszą zaczynać od zera, odbudować domy, a jeszcze spłaty... Banki litościwe nie będą. Co prawda są jakieś zapomogi, ale to tylko psu w gardło. Jednak lepszy rydz, niż nic. +

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rybaaliance
-3 / 7

czemu miala by zabrac kredyty ^^?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S schwagyer
-1 / 9

ale komputer i łącze Internetowe widzę że ocalały. i nawet masz czas siedzieć na demotach wiec nie jest u CIebie tak źle!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jewgie1
+3 / 3

Bo na mazurach nie ma powodzi ;]
Poza tym zdanie jest w cudzysłowiu co znaczy, że to cytat...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kirlik
-1 / 5

wow. PRAWDZIWY DEMOTYWATOR ... coraz rzadziej tu takie widuję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hewwoli2
-3 / 5

Dlaczego jak czytalem podpis lewa czesc wody byla czerowonawa a prawa zielona ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Smyku20
0 / 6

Bo lewa była prana w Perwollu. Nie zadawaj głupich pytań jeśli nie masz do powiedzenia nic ciekawego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Paperinik
-2 / 4

Jak to dobrze że mieszkam na piątym piętrze :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slaveck
+2 / 4

Będziesz miał więcej czasu na schowanie komputera do szafy zanim walniesz podłogą o wodę, jak woda podmyje fundamenty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kolopolo
+7 / 7

znam ten widok. Sam mieszkam na terenie zalewowym i w tym roku woda zalała mi całą jedną kondygnacje. (4 pomieszczenia) na wysokośc ok 1 metra. Wszystkie płytki do wymiany, płyty gipsowe do zrywania, mebele z dwóch pomieszczeń do wyrzucenia. Mój budynek jest ubezpieczony na 350 000zł. PZU wyceniło moją szkode na 14000 zł. Rzeczoznawca szanownej firmy nie odbiera telefonu a nie powiem że nie uśmiecha mi sie fatygowac 150 km do Warszawy. To co wyczynia ta firma to jest po prostu kpina, mówię wam omijajcie ją z daleka..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zapamietaj
+6 / 8

Trzeba było się ubezpieczy. Teraz wszyscy podatnicy muszą na was płacić poprzez pomoc rządu. Gdy mi spalił się dom żaden z polityków nie przyjechał mi pomóc.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar niveron
+4 / 6

Dokładnie. Teraz rząd przez powódź będzie podnosił VAT. A my mamy płacić za ich głupotę. Już tłumaczę: około 60% ludzi wybudowało domy na terenach zalewowych wiedząc o tym, że mogą zostać zalani. Mojej matki koleżanka również o tym wiedziała i co. Teraz mamy płacić z naszych kieszeni. Bo przecież pieniądze państwowe są z naszych dóbr. Kretyństwo. Wybudować dom centralnie 5 m od wału. Aż mnie krew zalewa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar niveron
0 / 4

Czy mi się wydaje czy coraz więcej ludzi opowiada głupie "historujki"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M maestromaestro
+1 / 3

W pakistanie to jest dopiero powodz; najwieksza katastrofa, spowodowana 'wodą' w ostatnich kilkuset latach na świecie.W polsce nie ma zadnej kleski żywiołowej, jedynie kilka podtopien.Ja na oczy nie widziałem zadnej wody w Polsce, juz predzej w czechach czy na węgrzech. Juz gorzej mieli ci ktorym trąby powietrzne zniszczyły cale domy pod Częstochową. Tam ludzie naprawde nie mieli do czego wracać, posypały sie sciany, fundamenty gołe tylko zostały. A tutaj? Zbić wszystkie tynki, do golego muru, odremonowac i po sprawie.Pod częstochową ludzie nie dostali prawie w ogóle odszkodowan; zniszczenia dokonała bowiem trąba powietrzna, a nie wichura czy burza jak było w papierach ubezpieczalni. Tylko ze tam ludzie naprawde nie mogli wpasc na to ze vos takiego sie przytrafi, bo wczesniej takie rzeczy sie praktycznie u nas nie zdarzały. A ci pozal sie boze 'powodzianie', pokupowali sobie dzialeczki na terenach zalewowych za pol darmo i teraz jeszcze jakies wonty majaą A CH*J IM WE DUPE.Przestac
sie uzalac nad soba wy popaprańcy zyciowi.
HAITI, zostalo zruwnane niemal z ziemia po trzesieniu, tam to byla kleska zywiolowa i swiatowa katastrofa, teraz powodz w pakistanie i osuniecia sie terenow w chinach, ale u nas wolne zart.

Rownie dobrze moglbym sie zbudowac na biegunie, a potem biadolic, ze mi jest zimno.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 19 sierpnia 2010 o 3:11

Z ZbuntowanaMarichuy
+3 / 3

Masz rację, że w Polsce nie ma klęski. Np. ja na oczy powodzi nie widziałam, ani nic podobnego. xD u mnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M maks87
-3 / 5

ale glupoty pisza niektorzy, az sie ni9e chce ripostowac bo nie ma sensu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sirCharles
+3 / 3

Fakty są takie, że przy kredycie hipotecznym zawsze dom jest ubezpieczony i jest to ujęte w koszcie kredytu. Więc nie ma sytuacji, że traci ktoś dom i ma jeszcze hipotekę do spłaty. To tak jak z samochodem na kredyt. Płacisz AC aż nie spłacisz auta. Proszę twórców demotów (i admina) o odrobinę rozsądku bo wypaczacie ludzką świadomość.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eneida08
+1 / 1

i błoto...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FetFrumos
0 / 2

no i komputery skoro zrobiłeś/aś o tym demota ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Paulina52
+1 / 1

Podlasie może i odstaje od reszty Polski w pary dziedzinach, no ale z powodziami nie mamy problemów, tak jak reszta...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wiszer
0 / 0

Pierdu pierdu i znowu przyjdzie wiosna

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar foKer
-1 / 1

Najgorsze jest to, ze wypowiadaja sie osoby ktore z powodzia maja tyle wspolnego, co ja z baletem. Trzymajcie sie powodzianie!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Smyku20
+1 / 3

Dzięki rządowej pomocy dla powodzian wszyscy podatnicy mają coś wspólnego z powodzią, a tak nie powinno być. Jeśli ktoś jest lekkomyślny i nie ubezpiecza się to powinien za swoje błędy płacić sam a nie płakać o pomoc po fakcie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PhalanX
-1 / 3

Jak IMiGW nie poinformował przez rząd, że szykuje się powódź no to takie są efekty i w tym momencie gadanie o ubezpieczeniach jest po prostu śmieszne

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Niereformowalny
+2 / 2

nieźle się im powodzi !

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar marcinek6000
+2 / 2

Tylko idioci budują domy na terenach zalewowych. Niech państwo im pomoże, wtedy dalej się tam będą rozbudowywać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Marcinas
0 / 2

Zawsze marzyłem o domku na wyspie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawlak55
-2 / 2

Najprawdopodobniej osoba dodająca tego demonta nie ma nic wspólnego z powodziom

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Paulina52
+1 / 1

zapewne tak jak ty ze słownikiem ortograficznym...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jewgie1
0 / 0

racja

Odpowiedz Komentuj obrazkiem