Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
4250 4690
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar dracon2002
+54 / 82

Szczerze powiem, że nie znam się na ekonomii itp., ale coś w tym jest..... +

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Klamski
+55 / 67

Gdyby był podpis ''złodzieje'' mogłbys nawet dostac true demota.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sk0undr3l
+70 / 108

@boney zus ratuje jak to mówisz "głombom" skórę, a ja się pytam w imię k**a czego ja za to płacę? Jako zwolennik eugeniki uważam że jakby wszyscy zasiłkowcy i inne nieroby pozdychały z głodu to kilka pokoleń i Polacy byliby najmądrzejszym narodem świata.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar EsAmo
+24 / 34

Takie zakłady powstają tylko po to, aby pomóc, lub aby wykorzystać ludzką głupotę. Po co ZUS? Na pewno nie po to, żeby pomóc. Po prostu ktoś kiedyś zobaczył w tym zysk.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bieluny
+75 / 81

JZ na 100%

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KprezS
+36 / 54

Ponadto system emerytalny wpływa na zmniejszenie dzietności. Mądry człowiek, który chce się zabezpieczyć na przyszłość w normalnym ustroju stara się, aby mieć jak najwięcej dzieci oraz dobrze je wychować. Wówczas może mieć pewność, że na starość jego dzieci zapewnią mu opiekę. Obecnie dzieci nie są już człowiekowi potrzebne na starość, jest potrzebne tylko państwo z emeryturami. Zatem lepiej jest poświęcić się pracy zawodowej i dorobić się wyższej emerytury aniżeli zająć się własną rodziną. Nie ma się zatem co dziwić stopniowemu starzeniu się społeczeństwa polskiego, które z kolei wpływa na niewydolność systemu emerytalnego. Reasumując, system emerytalny jest tworem z góry skazanym na porażkę i nie powinien mieć prawa istnienia w jakimkolwiek państwie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar dystansownik
+27 / 29

Wszyscy wiedzą, że to jest złodziejstwo. Problem w pomijanych tutaj emerytach, którzy na emeryturach siedzą o wiele dłużej. Po pierwsze kobiety, pracują 40 lat, a emeryturę pobierają prawie 20. Następnie mundurowi, pracują czasem tylko 15 lat, a emeryturę mogę brać nawet 35. Do tego jeszcze wszystkie "wcześniaczki", którzy chcieli na emerytury zwiać przy pierwszej nadarzającej się okazji. Podejrzewam, że jakby zbilansować to wszystko (pomijając część rozkradzioną przez ZUS na swoje pałace nazywane siedzibami itp.), wyszłoby jak na dłoni, że z tego co zabiera się statystycznemu mężczyźnie, pompuje się kasę na tych co na siebie tak naprawdę nie zarobili. Imho najrozsądniejsze byłoby przymusowe odkładanie, ale na indywidualne konta, żeby każdy wiedział ile kasy wpłacił i żeby tą kasę rzeczywiście miał, a w przypadku jego śmierci powinna to dziedziczyć rodzina.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar robal14
+6 / 16

Demot niestety prawdziwy. ZUS jednak jest mimo wszystko potrzebny. Dlaczego? Otóż składki, które teraz płacimy, są wypłacane obecnym emerytom. Mówiąc krótko są one wydawane na bieżąco, a nie odkładane na poczet przyszłych emerytów. Co więcej, tych pieniędzy jest wciąż za mało i do ZUSu trzeba dopłacać z budżetu państwa. I to całkiem niemałe pieniądze, bo ok. 50 mld zł (jakieś 20% budżetu). Gdyby teraz zlikwidować tę bandycką instytucję, jakieś 8 milionów ludzi, którzy przez całe życie sumiennie płacili składki, zostałoby na lodzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Azreael
+21 / 27

Piszecie tutaj, np poerh, willoo, że gdyby nie ZUS to co by to nie było. Nic by nie było, bo bym odkładał kasę do prywatnej instytucji. Byłbym też prywatnie ubezpieczony. Proste nie? Tylko trzeba ruszyć dupą i głową, a nie oczekiwać, że państwo wszystko zapewni. Ponad to gdyby zlikwidować ZUSy i inne tego typu obowiązkowe gówna, to na rynku instytucji czy firm prywatnych zajmujących się ubezpieczaniem wypłynęły by setki. Co to oznacza? Konkurencyjne ceny. Było to dziesięciokrotnie bardziej opłacalne. Do tego sami decydujemy ile wpłacamy, na co, za co, na jakich warunkach i co z tego będziemy mieli. Niezdolny do pracy w skutek wypadku? Renta do czasu wyzdrowienia, proszę bardzo. Nie pasuje? Od razu damy całą kwotę na operacje. Prost, kuźwa, jak sanki. Tyle, że macie tak zindoktrynowane umysły przez panów komuszków z niedalekiej przeszłości, że myślicie, iż takie rzeczy tylko i wyłącznie potrafi zrobić państwo - mimo tego, że gołym okiem widać, że jest to niekorzystne. Jeszcze bezczelnie nie wiadomo co z wpłaconą kasą się dzieje. To idzie na NFZ, to na inne budowanie dróg, ale na to i tak ciągną z podatków, a ludzie dostają gówno nie pieniądze. No litości. I na koniec: WiP, a nie inne gówna. Pozdro dla myślących.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Medival
+17 / 19

@pooerh od tego są instytucje charytatywne żeby pomagać biednym, a nie rząd. Bo czy to jest sprawiedliwe rozwiązanie, że mi i mojemu ciężko pracującemu ojcu, którego nieraz nawet w weekendy nie ma w domu zabiera się pod przymusem pieniądze po to żeby dać je twojej rodzinie? Wybacz, ale według mnie rząd nie ma prawa bawić się w Robin Hooda i gdyby nie okradał nas tak w podatkach i poprzez ZUS to ludzie sami po zaspokojeniu własnych potrzeb myśleliby o celach wyższych i pomagali biednym (choćby przez wspomniane instytucje charytatywne), ale na miłość boską nie pod przymusem! To całkowicie zabija ducha dobroczynności, gdy jesteśmy do niej zmuszani i z tego wynika znieczulica wielu współczesnych ludzi "Bo po co mam mu pomagać? Przecież jest rząd który się wszystkim zajmie! Wystarczy już, że płacę podatki..." Kiedyś rodzina, przyjaciele i sąsiedzi trzymali się razem i wspierali się wzajemnie (również finansowo), a dzisiaj? Ludzie jadący codziennie w tym samym autobusie po 30 minut do pracy nawet się do siebie nie odzywają. Tak zostaliśmy wytresowani "Nie zawracaj głowy innym, tylko zajmij się sobą, a o wszystko inne zadba państwo". Nigdy w historii nie byliśmy tak blisko siebie, a jednocześnie tacy samotni i winę za to ponosi współczesny ustrój w którym każdy pędzi przez życie, próbując zarobić trochę grosza mimo bezustannie wiszącej nad głową ręki rządu, który tylko czeka żeby odebrać mu jego ciężko wypracowane pieniądze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 października 2010 o 1:54

avatar dystansownik
+10 / 10

robal14 - Ale właśnie taki system jest bezsensu i już się nie sprawdza, dlatego trzeba go zmienić. Czemu? Bo zaczyna nas dotykać kryzys demograficzny i starzenie się społeczeństwa. W tej chwili na 1 kobietę rodzi się ok. 1,4 dziecka, a dla pełnego zastępowania się pokoleń powinno być co najmniej 2. Czym to skutkuje? Więcej starych ludzi, to więcej emerytów, większe obciążenie systemu emerytalnego oraz służby zdrowia. Wydatki na te cele się zwiększą, a wpływy do kasy się zmniejszą (mniej ludzi pracujących). Wpadając w taki kryzys, wpada się w spiralę, bo nawet zwiększenie ilości urodzeń (gdy jednak kobiet rodzących będzie już mniej) nie poprawi sytuacji, a młodzi ludzie widząc tonący okręt, niekoniecznie będą chcieli właśnie na nim płynąć i będą bardziej skłonni do emigracji. Prędzej czy później obecny system emerytalny musi szlag trafić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kiraftw
+2 / 4

jednorogini- czyzbys byl pracownikiem zus, wystarczy zlikwidowac powalony krus, w ktorym rolnik placi 150zl na kwartal, zredukowac pracownikow w zusie bo jest ich tam od cholery oraz wprowadzic jakas odpowidzialnosc, na tych wsz. dyrektorow, ze jak pieniadze nie zarabaiaja na siebie to wypad z cieplej posadki, a w anglii placisz tylko 100 funtow miesiecznie a po 7 latach juz masz zapewniona najnizsza emeryture wynaszaca 200 tygodniowo, oczywiscie gdy osiagniesz wiek emerytalny i skladka tyczy sie prywatnych firm, natomiast polska to zlodziejski kraj bo moj ojciec placil cos okolo 750 i napisali mu, ze jak bedzie tak pracowal jeszcze 25 lat to dostanie emeryture wynoszaca az 450 zl miesiecznie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grunge
-2 / 6

Dlaczego powstał ZUS? bo ludzie są głupi, OCZYWISCIE że lepiej byłoby samemu odkładać NA SIEBIE i swoje dzieci, tyle ile sie chce itp, ale jest za dużo głąbów co mają wszystko gdzieś i by tego nie robili i na starość by zdychali z głodu...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dupadupaxd
0 / 2

a czy w zasadach jest cos takiego napisane?

Nasza definicja demotywatorów, które można tu wrzucić jest nawet jeszcze szersza. Możesz stworzyć każdy plakat o dużej sile emocjonalnej. Taki, który dzięki podpisowi(tutaj podkreslone) zdumiewa, krzyczy z ekranu, daje kopa na sam jego widok i wgniata przy tym w fotel.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D devios
+1 / 7

Ludzie, wy wierzycie w te brednie? Wychodzi, że zus zabiera nam ok 33% pensji... CAŁY PODATEK jest mniejszy. Demotywatory wyrocznią głupich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kfikfi
+1 / 5

..... bo nie zdzierżę.....
Brutto 3000 , ZUS 411,3 , Składka na ub. zdrow. 232,98 Zaliczka na podatek 199 Netto 2156,72, wiec jakby liczyć to jednak nie są prawdziwe kwoty.... wiec licząc w ten sam sposób... (411.3 x 12) x 40 = 197424 , 197424 / 6= 32904, 32904 /12= 2742, przeciętna emerytura w Polsce ok 1700 zł, i nie sadze byście przez 40 lat tak po prostu odkładali po 400 zł co miesiąc....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kiraftw
-1 / 3

jednorogini- zgadzam sie z Toba ze zarys zus-u jest czyms dobrym bo zajmuje sie slabszymi, ktorzy nie wiarza konca z koncem, ale wkurzajace jest to, ze jest to kosztem klasy sredniej, ktora pracuje od rana do wieczora, a ma z tego nie wiele, zarys komuny tez jest piekny, tu wsz. maja tyle samo, ale jakos nikt sie z niego nie cieszy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K karolinho1
0 / 4

Szczerze mówiąc , i znając się na ekonomii jesteście zwykłymi ludźmi i bez myślenia przyznajecie dobra stronę temu demotywatorowi . Przez takich właśnie ludzi rzad jest krytykowany. Pozdrawiam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Aufheben
-2 / 4

@dracon2002 Zgadzam się - nie znasz się na ekonomii itp. i coś w tym jest, mianowicie g*wno. Pomijając błędy w wyliczeniach na democie to ZUS jak sama nazwa wskazuje jest Zakładem UBEZPIECZEŃ Społecznych a nie bankiem. Jak ktoś chce i ma z czego to niech sobie odkłada na trzecim filarze. Poza tym pieniądze trafiające do ZUS idą nie tylko na emerytury (btw ZUS oparty jest na systemie repartycyjnym a nie składkowym - od tego jest OFE i IKE) ale także m.in. na powszechne ubezpieczenie zdrowotne i składkę rentową

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 października 2010 o 17:56

A Anawa
-3 / 5

BRAWO, BRAWO, BRAWO!!! Wreszcie parę słów prawdy ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VerbalKint
-1 / 7

Koleś się nie zna, wypisuje bzdury a wszyscy biją mu brawo. Właśnia na takich półgłówków bulimy do ZUS (ok 411,30zł) żeby wystarczyło na ich renty :/ (Nieobrażając chorych, na serio potrzebujących)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar beata2612
+2 / 8

Rzygam jak czytam "większość nie potrafiłoby odłożyć i państwo ratuje dupę". To ma mi ktoś siłą wyrywać pieniądze i dawać je oszołomom, nieumiejącym zadbać o przyszłość? To może jeszcze kartki wprowadźmy, żeby ludzie za dużo na żarcie nie wydawali ;]

To są zwykli złodzieje!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Turysta10
0 / 0

Dlatego trzeba inwestować. Ja za 11 lat już będę rentierem i nie będę musiał pracować ^_^ Pozdrawiam wszystkich myślących

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kilazz
-1 / 1

Polecam po 2-3 latach pracy zlamac sobie kregoslup, a potem sprawdzic czy cos w tym demotywatorze jest.. tylko pamietaj ZUS to zlo - wiec plac za wszystkie wizyty u lekarza i operacje sam.. i nie pros o rente.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Albafika
+23 / 33

Ale kutafisky ze ZUSu. Większe niż się spodziewałem.

PS. Na główną z tym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 października 2010 o 21:13

avatar Kamykos
+16 / 20

Wkurza mnie, że państwo traktuje nas jak nieporadne dzieci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wmSober
-5 / 21

Janusz Korwin Mikke jest za zniesieniem składek. Ten demot ukazuje sytułacje bardzo jednostronnie. Pomyśl co się dzieje, gdy zyjesz ponad 80 lub więcej lat. ZUS jest nie lubiany i oczywiście do ideału mu dużo brakuje, jednak gdyby każdy dostawał 100% pensji, to większość ludzi zapomniałaby o tym że kiedyś przestaną pracowaći nie odkładałaby pieniędzy. To jest tak jak z pieniędzmi dla dziecka na komunie. Nie dostanie wszystich, bo odrazu wyda na pierdoły.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DM1
+1 / 9

--------------------------------------------------------------
Szkoda że nikt z was nie zauważył że cała kwota składek nie idzie na naszą emeryturę tylko na nasze leczenie. Masz wypadek, przyjeżdża karetka, leżysz w szpitalu kilkanaście dni, ratują cię, a to kosztuje. Jedni w ogóle nie chodzą do lekarza a inni nonstop....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Medival
+3 / 9

@wmSober od tego są fundusze emerytalne, które nonstop bombardują nas w telewizji nowymi reklamami, więc nie przejmuj się, ludzie nie zapomną. Przez tysiące lat jakoś nie zapominali to i teraz daliby sobie radę bez ZUSu. A nawet gdyby 80% zapomniało to i tak nie usprawiedliwia to obrabowywania tych 20% którzy mogliby wpłacić te pieniądze do banku na procent i mieć emeryturę kilkudziesięciokrotnie wyższą (z tego pół miliona w democie luzem by wyszło po 20 tyś. miesięcznie z samych odsetek), a ponadto przekazać później te pieniądze swojej rodzinie, podczas gdy teraz ZUS je sobie bezczelnie zagrabia. A co do wypowiedzi @DM1 to gdyby człowiek miał tych kilkaset tysięcy na koncie w banku to również mógłby je wydać na leczenie i mało tego wydałby je na takie leczenie jakie chce, a nie to jakie zleca mu NFZ.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Exe19
+3 / 3

A co do tego "że niektórzy żyją dłużej i dostawali by mniej" to jest proste rozwiązanie. Wiek emerytalny "upłynnić", niech każdy se idzie na emeryturę kiedy chce, więcej zapracuje = więcej dostanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mietekforce
+5 / 21

Sto procent prawdy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Spitfire90
+1 / 11

Na demot składa się obrazek i podpis, a ten podpis to jakieś nieporozumienie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sensei79
+13 / 21

Cała prawda o ZUS powinno wejść na główną! Nie wyobrażam żeby następna aktualizacja głównej mogłaby być bez tego demota. Pozdrawiam Sensei.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kaska3105
-5 / 21

takie malutkie "ale"
ilu przeciętnych ludzi zarabia 3000zł brutto??

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AugustoPinochet
+16 / 22

Obliczałem kiedyś dla najniższej krajowej i też mi wyszło ździerstwo!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Anialover
+14 / 20

Zarabiając 1500 zl zabierają Ci proporcjonalną ilość

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AugustoPinochet
+11 / 19

Tu nie było mowy o przeciętnej tylko studenta z wykształceniem. I tak pewnie zaniżyłem. Natomiast aby dzisiaj człowiekowi się zwróciło musiałby żyć jakieś 100 lat. Poza tym uwierzmy w dojrzałość człowieka. Może się ubezpieczyć w prywatnym banku jak nie ma zaufania do siebie to wyjdzie mu jeszcze więcej ponieważ bank inwestowałby jego pieniądze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bladyDemotywator
+5 / 15

Pan socjalista, tak?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AugustoPinochet
+8 / 12

Właśnie obliczyłem dla najniższej krajowej okło 1317zł
(428,31*12*40=205588,8) całość
(205588,8/6=34264,8) rocznie

(34264,8=2855,4)miesięcznie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 14 października 2010 o 21:55

M meisjee
0 / 6

Nie wiem skad bierzesz takie kwoty. 428,31??? Nie przy najnizszej krajowej. Przy najnizszej samo emerytalne, pracownik+pracodawca daje 257,08, wiec latwo policzyc jakie koszty emerytalnego ponosi pracownik (128,54). Kwota ktora podales jest odciagana prz zarobkach ok. 4400 (skl. ktora placi tylko pracownik). Zapomniales chyba uzwglednic, ze od kwoty brutto nie tylko emerytalne jest odciagane. Podatki tez trzeba placic ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AugustoPinochet
+5 / 9

Meisjee sytuacja jest niestety taka ze jak zabierzesz pracodawcy to pracodawca zabierze pracownikowi + oczywiście koszty manipulacyjne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dlugowieczny
-1 / 3

@AugustoPinochet gdyby teraz zlikwidowano obowiązkowe składki, tym lepiej dla pracodawców. Jeśli teraz płacę pracownikom dwa tysiące, to po likwidacji obowiązkowych składek nadal będą dostawać dwa tysiące. Niech sobie płacą z wypłaty za leczenie, oraz niech odkładają kapitał na starość. Zaoszczędzone pieniądze to mój dodatkowy zysk, który mogę zainwestować, albo przejeść.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F freeks
+1 / 3

I o to chodzi dlugowieczny. Pracownik wykupi sobie ubezpieczenia zdrowotne (tańsze, bo z wolnego rynku), zainwestuje w siebie, a Ty będziesz miał pieniądze zainwestować w swoja firmę, zatrudniając coraz więcej osób. Przejesz sobie swój "dodatkowy zysk", nie rozwijając przedsiębiorstwa, to wypadniesz z rynku wygryziony przez firmy, które okazji na rozwój nie przegapiły. Będziesz skąpił pracownikom - odejdą do innych pracodawców, bo wraz z rozwojem firm powstanie wiele więcej miejsc pracy. Sądzisz, że ktoś nie przejąłby z chęcią pracownika, którego Ty za własne pieniądze wyszkoliłeś? Zwolnienie z podatków spuści gospodarkę z cugli, a z podejściem "mój zysk i go przejem" zginiesz pod jej kopytami ;]

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dlugowieczny
-1 / 3

@freeks to jaki widzisz problem, by wykupić sobie dodatkowe ubezpieczenie już teraz. Ta jasne już widzę jak pracodawcy ochoczo podnoszą pensje pracownikom, po likwidacji obowiązkowych składek. Nie po to mi państwo obniży koszta pracy, bym sobie je sam potem podniósł.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F freeks
-1 / 1

Cena. Teraz ten rynek usług jest zdominowany przez państwo i dosyć elitarny przez to dla osób prywatnych. Gdy komórka była jeszcze produktem elitarnym, esemes kosztował 1.80 zł i więcej. A jak się ta usługa upowszechniła... to ile razy mniej płacimy za to samo? Do tego już teraz niektórzy pracodawcy wykupują dla pracowników pakiety zdrowotne lub szczepienia, bo jest to bardziej opłacalne niż zatrudnianie i szkolenie kolejnej osoby, tylko po to by pracowała naddatkowi i brała zastępstwa bo ktoś się nie zaszczepił na grypę, czy czeka tydzień na nastawienie reki. Co do oddawania zysków na rzecz pracowników - jak pracownicy zaczną odchodzić do konkurencji i sam będziesz musiał robić wszystko to się przekonasz ;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mkc
+4 / 6

mój pasek :
Skladka emerytalna - 216,96
Składka rentowa - 33,35
Wniosek płacisz oba naraz a razem z nich nie kozystasz
216 * 12 (miesięcy)*40 lat = 103680
Licząc że dożyję 85 to będe dostawać po 432 zł miesięcznie.
Do tego powinniśmy doliczyć składki rentowe co w mojm przypadku było by 66.70 (40 lat pracy odłożone n emeryture 20 letnią)
od następnej wypłaty odkładać 200 zł na emerytue by na starość godnie żyć

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AugustoPinochet
+1 / 9

Nie podałaś jeszcze ile płaci pracodawca i odciąga z twojej pensji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dlugowieczny
-1 / 3

@AugustoPinochet aleś ty chłopie naiwny, zaoszczędzone pieniądze to zysk dla mnie, a nie dla pracownika.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Stychu
+1 / 3

Jak na pasku masz 216 zł składki to pracodawca dopłaca drugie 216zł :) polecam zapoznać się z faktami przed napisaniem półprawdy ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cubix0110
+14 / 22

u Korwina-Mikke na fb jest link do tego ;D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LysNanna
+12 / 16

Bez ZUSu wszystkie oszczędności zmarłego przechodziłyby na spadkobierców... A tak z przykładowych 400 tys. rodzina dostaje chyba 6 tys. (a Donald zmniejsza to jeszcze do 4 tys.)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PrzypadkowoSpotkany
+10 / 14

+ się należy. Może do niektórych dotrze jak nas ZUS okrada. Z resztą nie tylko on :/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wojtek1990
+6 / 12

"I tak i nie. 1. Nawet gdyby tak bylo to ciekawe ilu ludzi rzeczywiscie wplaciloby te pieniadze na konto i ich nie
ruszalo? 2. Co by bylo w momencie gdyby mieli zyc dluzej niz zalozone przez Ciebie 65 lat? Nasuwa sie wiec kolejne
pytanie "Za co by zyli?""

1. A co mnie i Ciebie to obchodzi? Jak se pościelesz tak sie wyśpisz...
2. Jest rodzina, jak jestes "kimś", a nie żulem z dworca to Ci pomoże... Nie wierzę, ze byloby inaczej ...
3. Fundacje, kościoły, hospicja, domy dla samotnych itp.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M missxkittin
+26 / 30

kocham Cię, człowieku, za tego demota;) Nareszcie się o tym głośno mówi!!!! Każdy powinien miec taką świadomośc. A ZUS nalezy zlikwidowac - ostatni i najbardziej złodziejski, bezwzględny, powiedzmy to szczerze, ku***ski relikt komunizmu. Ja wlasnie sie z nimi sądzę...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bladyDemotywator
+5 / 5

W takim razie życzę powodzenia ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar nocnik
+2 / 10

O KRUS zapomnieliscie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kamikadze10001
+1 / 3

nocnik: jakby wszyscy byliby w KRUS-ie to państwo traciłoby ok 2x mniej kasy niż na ZUS-ie :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SrogiKarciciel
+1 / 3

Akurat KRUSU nie ruszą, bo jakby wszyscy w nim ubezpieczeni jednego dnia wybrali się po zasiłek dla bezrobotnych(a tak by było) To chyba "czarna" dziura budżetowa wchłonęłaby pół europy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 4 razy. Ostatnia modyfikacja: 17 października 2010 o 22:08

D Douger
-1 / 11

Co wy pier..licie? Średnia krajowa to właśnie 3000.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W waszczek
+6 / 12

Doliczcie jeszcze odsetki naliczane co roku. W takim wypadku wyjdzie prawie milion.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S steffx
+16 / 22

Minusują pracownicy zusu? W godzinach pracy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DanyUPR
+5 / 11

dokładnie, z co miesieczną kapitalizacją odsetek wychodzi ponad milion PLN!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W waszczek
+2 / 8

Czemu jeszcze nie ma głównej??

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Ronaldinho
+14 / 20

Tak naprawdę nie 468 288 zł, bo nie zostało doliczone oprocentowanie i kapitalizacja odsetek, które w rezultacie mogą dać kwotę około 1 000 000 zł, przez co można powiedzieć, że ZUS przez całe nasze życie rabuje nas na milion złotych.

A jednak ludzie dalej głosują na partię wyznające ideologię "Dajcie nam swoje pieniądze, a my je wydamy." Czas zabrać koryto, a nie wymieniać przy nim świnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mrowa890
-2 / 4

Fajnie Syme że wspomniałaś o inflacji, ale widzisz te że dzisiaj mu kradną 900 PLN to nie oznacza że tak będzie przez 40 lat. Wynagrodzenia rosną szybciej niż inflacja (przynajmniej powinny jeżeli chcemy sie rozwijać) i jeżeli nie bedzię przez kolejne 40 lat wiekszej inflacji to jego realne wynagrodzenie bedzie rosło. Wraz z wzrostem wynagrodzenia będzie rosła jego składka na ZUS i za 40 lat będzie dużo wyższa niż 900 PLN. A niestety proporcje w tym co mógłby mieć z zwykłej lokaty a tym co dostanie z ZUS-u się zachowa, a wręcz twierdze że jeszcze sie powiekszy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar nocnik
-2 / 8

Tak syme, ale lepiej nie dawac ZUS i miec szanse ze cos sie zyska (majac troche oleju w glowie ta szansa jest bardzo duza) niz wplacac tam i wiedziec ze ta kasa przepada bezpowrotnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SrogiKarciciel
-2 / 4

Zlikwiduj KRUS i na następny dzień wszystkich ludzi w nim ubezpieczonych masz w kolejce po zasiłki dla bezrobotnych i ludzi z zerowym dochodem. I ciekawi mnie bardzo jak byśmy ich rozliczali. Wyliczając dochód na podstawie GUSu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mrowa890
+4 / 8

No nie wiem czy XVIII i XIX wieczne Stany można nazwać silnym państwem. Ludzie byli słabo wykształceni a wiekszość imigrantów, z których to Stany powstały nie miała ciekawej przeszłości. Mimo to jakoś ten liberalizm tam świetnie działał ba dzieki niemu USA zbudowało swoją potegę gospodarczą. A nam media wmawiają że do liberalizmu trzeba dorosnąć, że społeczeństwo musi być "uświadomione", że nie jesteśmy jeszcze gotowi i sobie byśmy nie poradzili. Jest to kompletna bzdura społeczeństwo bardzo szybko by sie nauczyło żyć w liberaliźmie. Jakoś imigrantów w USA nikt nie uczył liberalizmu a sobie świetnie radzili.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mrowa890
-2 / 2

Czemu Syme usunełaś swoje wpisy? hmmmmmmm?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hellsmess
0 / 12

AugustoPinochet - JKM albo ktoś ze sztabu :D ? Ja też jestem za wolną konkurencją!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q qhr
+3 / 9

Jak doliczyc kapitalizacje odsetek to faktycznie mozna uzbierac ok. 1kk zl. A po przejsciu na emeryture mozna zyc z samych odsetek (co da ok. kilku tys./miesiac) i po smierci przepisac majatek np. na wnuki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar emhapl
+2 / 6

dobrze o tym wiem, niestety nic z tym nie da rady zrobić -.- na samo słowo ZUS z automatu włącza mi się jihad

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wropro
0 / 10

Jestem ciekaw ilu w.w. z Was odprowadza składkę ZUSowską, że macie tyle do powiedzenia...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Darkh
0 / 14

Oczywiscie minus. Polecam poczytac o tym "cudzie", bo ludziom wcale nie zylo sie lepiej. Wskazniki moze i poszly w gore, ale kapital gromadzil sie w rekach bogatych, nizsze warstwy trzepaly biede. Friedman to jest koles wyrwany z kontekstum wielki neoliberalny bohater, symbol korwinistow lvl 2 ktorym nasz kochany Januszek juz sie znudzil. Oczywiscie jest jesszcze Farage i paru kongresmenow czy eurodeutowanych. Wszyscy to ludzie myslacy, w przeciwienstwie do ich wielbicieli, ktorzy nie wiedza co to znaczy kapitalizm. Ale ZUS dziala zle, to oczywiste. Ale coz, taki kraj.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 października 2010 o 21:30

avatar wojtek1990
-1 / 1

"nizsze warstwy trzepaly biede" - że dzisiaj niby jest lepiej? Ten podatek bardziej dopier**** ludziom, ktorzy chca sie wybic z biedy, a nie tym ktorzy są bogaci !

Zapraszam do zapoznania sie z socjalnym cudem w Szwecji, który Ty najwidoczniej preferujesz ... doskonale zmierzamy w tym kierunku.
http://www.youtube.com/watch?v=EFIwFnrNX1M

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fury
-1 / 3

Kel'Thuz to Ty?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B believer18
0 / 6

Jeśli by zlikwidować ZUS, to co zrobić z ludźmi którzy obecnie mają 50-60 lat. Oni już chyba nie zdążą odłożyć na emeryturę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kafar0
+1 / 3

na to powinna iść kasa z prywatyzacji zakładów zamiast na kolejne tysiące urzędniczych pensji, które nie przynoszą żadnego zysku państwu najczęściej a urzędasy już dawno nie służą krajowi najczęściej...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kwxx
+2 / 4

Ciężko mi sobie wyobrazić że umieram w wieku 65 lat (w jakimkolwiek wieku) ale i tak ma to sens :]

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mocarz
+3 / 5

Pierwszy demot w tym roku jaki naprawdę mnie zdemotywował.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wawelski
+3 / 17

Nieprawda. Kalkulatorki wynagrodzeń do wygooglania.
Od 3tys. brutto jest 292.80 składek na emeryturę od pracownik i drugie tyle od pracodawcy - razem 585,6 zł.

Do tego jest błąd w rozumowaniu - ZUS nie trzyma tych pieniędzy. Wypłaca je obecnym emerytom. Więc jak mu przykręci się kurek, to nasi dziadkowie czy rodzice nie dostaną emerytury. Ich pieniądze też szły na ówczesnych emerytów.

Kolejny błąd w rozumowaniu - teraz jest taka średnia życia. I się wydłuża. Jak my przejdziemy na emeryturę, to będzie pewnie z 10 lat dłuższa. A do tego za odłożone dzisiaj 1000zł będzie można kupić zgrzewkę piwa.

Faktem jest za to, że część z tych pieniędzy jest faktycznie odkładana - w drugim filarze. I to jest najgorsze. Bo to już teraz nie ministerstwo finansów czy NBP rządzi finansami - tylko te fundusze. Mają już teraz tyle kasy (a ciągle przecież zbierają - a jeszcze nie wypłacają) że bujają giełdą i kursem złotówki jak chcą. To był największy błąd i oddanie władzy nad naszą gospodarką w prywatne ręce - co gorsze głównie obcego kapitału.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KasHer
-2 / 2

a wiec inflacja - 3 %
srednia dlugookresowa stopa zwrota na gieldzie - 8%(nalezy oczywiscie odliczyc tzw. belke)
W kazdej chwili mozesz sam zdecydowac kiedy konczysz oszczedzac i przechodzisz na zycie za te wlasnie oszczednosci.
jak uzbierasz wystarczajaco aby moc zyc jako rentier to nie grozne ci sa skoki oczekiwanej dlugosci zycia :]
Co do kwesti obecnych emerytur... Lepiej raz splacic ten dlug publiczny teraz niz pozniej gdy bedzie on jeszcze ciezszy do splacnia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kafar0
+5 / 5

586zł x 12mc x 40lat = 281 088zł , biorąc pod uwagę nawet emeryt będzie żył 10 lat nie 6 to daje (/120 miesięcy) emeryturę na 2342,4zł. albo 6% rocznie od zdeponowania tej sumki w banku (żeby dla dzieci zostało czy dłużej żyjącej żony) - 281 088*6% = 16865,28 co przez 12mc daje 1405zł/mc + (podstawową sumkę nieruszoną) na skromniejsze życie. to wszystko bez kapitalizacji odsetek corocznej (bo załóżmy że kapitalizacja=inflacji). no i wszystko bez żadnej łachy z zus i bez żadnych gównianych wniosków o emeryturę i czekania na ich wyliczanki i decyzje i na to czy przyślą na czas czy może listonosz zabłądzi. I bez większego wpływu politykierów na dożywotnia wypłatę tych procentów od tej sumki bazowej. A tak to karmimy jakieś 50 tyś pracowników zus i ok 80 tyś innych prywatnych agentów ubezpieczeniowych na życie. NIC nowego i potrzebnego , nic materialnego z tego nie powstaje a matki zamiast wychowywać dzieci przewalają bez sensu papiery zusowskie co przynosi nieobliczalne szkody społeczne szeroko rozumiane - łącznie z demograficznymi. System jest złodziejski, niewolniczy (bo obowiązkowy nawet w stosunku do posłów i premierów czy ministrów finansów - którym dajemy rządzić krajem a własną emeryturą nie - taki mały paradoks). Jeśli zamiast ostatnie 10 lat żyć ze starczymi dolegliwościami wolałbyś (lub musiałbyś, lub w przypływie emeryckiej depresji) se w łeb strzelić - twoje dzieci z zusu dostaną w/g nowych decyzji polityków 4.000zł zasiłku pogrzebowego. Do tego jeszcze będą musieli w zębach zanieść do zus twój akt zgonu i wniosek o wypłatę.
Ty żeby dostać cudownie małą emeryturę z zus będziesz i m w zębach niósł świadectwa pracy które akurat ci zabrała powódź albo pożar (bo jako stary 65 koleś, który całe życie wbijał se w łeb nowe przepisy Zus nie kumałeś już jak się zakręca gaz pod zupą). Gdy będzie ci potrzebna szybka płatna operacja lub np, pompa insulinowa- nie będziesz mógł se jej kupić wyjmując swoje pieniądze z banku - tylko zdechniesz w ciągu 2 tygodni na np. złamaną kość biodrową (oczekiwanie 2lata na operację). Gdy w wieku np 55 lat dowiesz się , że z powodu raka zostanie ci rok życia - nie weźmiesz nagromadzonej kasy na leczenie czy pohulanie przed śmiercią trochę. Nie zostawisz jej też dzieciom czy żonie a zasiłek pogrzebowy styknie ci może na kremację (i to pewnie wieloosobową). Gdybyś w tym raku miał bóle koszmarne - to nie będziesz mógł se ulżyć w konaniu za twoją kaskę uzbieraną. Dalej wolisz ZUS i niewolnictwo składek???

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 18 października 2010 o 2:31

D Dlugowieczny
-2 / 4

@kafar0 tak się napinasz, że ci żyłka strzeli. Kto ci broni odkładać z wypłaty 500zł. miesięcznie na konto? Myślisz, że jak zwolnią pracodawców z płacenia składek za pracownika, to ty te pieniądze dostaniesz? Człowieku to mój zysk i zrobię z nim co zechcę, a jak ci nie będzie odpowiadać, to zawsze możesz zmienić pracodawcę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rastamaster
-1 / 1

UWAGA WAWELSKI TO ALBO PRACOWNIK ZUS ALBO PROPAGANDZISTA Z KANCELARII PREMIERA (jest 80 stanowisk w kancelarii siedzą przy laptopach i sieją propagandę w internecie)

A teraz czemu : gość pisze jak widać inteligentnie ale cynicznie.

Piszę miłą historyjkę o zusie ale zapomina o jednym :

ZUS PRZEJADA 30% SKŁADKI KAŻDEGO OBYWATELA, tak jak on pisze że są wypłacane emerytury naszym babciom.

NIEPRAWDA, ZUS zabiera nam te 586,6 pln z czego 70% idzie na wypłaty emerytur naszym babciom a 30% na pensje dla pracowników ZUS i na ich marmurowe budynki.

Co jeszcze świadczy o tym że to troll Platformersko zusowski establishmentowy?

Chęć zamachu na II filar... każdy z nas płaci 19% od swoich zarobków na ZUS, z czego 7% zus przekazuje na II filar do prywatnych firm, które w praktycznie w całości te pieniądze przeznaczają na nasze emerytury. ZuS zabiera 12% z czego 4% idzie na pensje ich pracowników.

A zlikwidowanie ZUS, zobaczcie sobie ludzie dobrowolne ubezpieczenia emerytalne zwane III filarem. Tam będziecie płacić dwa razy mniejszą składkę niż na ZUS a będziecie mieć dwa razy większą emeryturę.

Ale to jest socjalizm, w imię tego że w kraju żyje kupa debili którzy przejadają wszystkie swoje zarobki, to reszta te 20 czy 30% myślących obywateli musi być okradana w postaci składki ZUS.

Jeszcze lepsze będzie to że przedsiębiorca płaci stałą składkę ponad 900 pln na miesiąc przez gdzieś 50 lat a emeryturę dostanie 60% średniej krajowej, czyli 800 pln. A przecież nie będzie żył na emeryturze 50 lat ale raptem 10 lub max 20. Czyli 30 lat conajmniej jest okradany przez państwo. Dlatego każdy przedsiębiorca ma wykupiony fundusz emerytalny w III filarze.

A na II filar Tusk chce zrobić zamach, bo zadłużył państwo asronomicznie i potrzebuje kasy. Więc zabierze nam to co zbierają nam w II filarze. Jeżeli ktoś z was jest już aktywny zawodowo, niech zadzwoni i spyta ile mu uzbierali na emeryturę w ZUS a ile w II filarze - możecie być zdziwieni.

Tak jak mój kolega któremu wyszło według wyliczeń ZUS że musi w swojej pracy przepracować jeszcze 125 lat by dostać minimalną emeryturę...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Grapist
-3 / 5

kafar0, a teraz weź sobie te historyjki przełóż na człowieka który nie "nagromadził" nic lub prawie nic, bo musiał przecież kupić nowe auto, pralkę, telewizor i wyremontować dzieciom strych oraz wysłać córkę na studia i na odkładanie jakoś nigdy mu nie starczało, a te marne grosze które ciułał zużywał na bieżąco na lekarza, dentystę, ortopedę itd. owszem wizja gdzie ludzie oszczędzają sami i sami decydują co z tą kasą zrobią jest na maksa fpytę! Ale 90% ludzi tego nie zrobi i tu cały system leży i kwiczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KasHer
+1 / 3

grapist - jak spiewa kazik staszewski "kazdy ma prawo w zyciu wybrac zle" Piszesz ze trzeba ludzi przymusic... A gdzie wolnosc? wolnosc oznacza tez prawo do robienia dla siebie niekorzystnie i nie mozesz tego nikomu zabronic.
Pozatym za komuny ustalano ceny i wiele innych aspektow aby "chronic czlowieka przed jego czynami". To jest ten ostatni bastion tego typu myslenia. Jak uwazasz ze musi byc przymus. Niech kazdy obowiazkowo zbiera kase i inwestuje tam gdzie sobie chce. W fundusz, lokate itd. Niech moze sobie dowolnie zmieniac instrument finansowy, ale nie dostanie kasy do reki. Wtedy firmy ktore oferuja takie oszczedzanie beda konkurowac ze soba, beda spadac oplaty, a takze zmusi do lepszego inwestowania zeby moc chwalic sie jak najwiekszym zyskiem.
Od poczatku jednak nie podoba mi sie ta forma bo ZMUSZA kogos. Jest sprzeczna z moimi przekonaniami. Szanuje ludzi ktorzy wybrali zarowno outsiderskie zycie, jak i pogon za zyskiem. Wszystko ma swoja cene i swoje plusy, kazdy moze zdecydowac co woli.
Mam dzialalnosc gospodarcza od 4 miesiecy. Jak na razie moj przychod to 1200 zl a zus musze placic (ponad 350zl). Udalo mi sie poczynic pewne zapasy praca fizyczna i dzieki temu ide do przodu. Duzo mnie to kosztuje, nie dojadalem, malo spalem przez pewien czas. Mam gdzies kogos kto pozniej bedzie zdychal bo kupil sobie teraz telewizor. I on powinien miec gdzies to ze ja teraz zapieprzam. Moj los to moje przeznaczenie. Nie twoje, nie rzadu i bede gryzl, plul i w morde walil jesli ktos bedzie probowal nalozyc mi kolejne lancuchy. Tak za to jestem gotow walczyc i za to bedzie mi "zylka pekac".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Grapist
-1 / 1

Tak każdy ma prawo wybrać źle, ale żyjemy w Europie a nie w Brazylii albo RPA gdzie nędzarze żyją w kartonach i umierają na ulicy a ci którzy "wybrali dobrze" wycierają buty o trawę kiedy przypadkowo na nich nadepną. Zrozum że WOLNOŚĆ nie jest dla wszystkich. Powszechnie wiadomo że trzeba się ubezpieczyć żeby dostać odszkodowanie, ALE NIE W POLSCE, bo w Polsce wystarczy zrobić maślane oczka i pojęczeć: "Paaanie ale jo nic ni mom! Zaloło nos! Jak jo mom żyć teroz?" i państwo wyskakuje z 2 miliardów. Dlatego ja nie wierzę w sukces Korwina, bo najpierw trzeba się pozbyć komunizmu z GŁÓW POLAKÓW. Już widzę ten wrzask "prawdziwych patriotów" że państwo o nas nie dba! że to zdrada stanu itd, bo ludzie nie mają co jeść itd. Ludzie którzy nie mają dość IQ żeby samemu wypełnić PIT, będą po prostu żyć w skrajnej nędzy a dzieci urodzone w takiej rodzinie będą skazane na biedę do końca życia spłacając rodziców. I co zrobisz? Odepchniesz butem i powiesz: "jest wolność, trza było dobrze decydować"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yogii
0 / 6

składke emerytalna do ZUS to 19,52 % od 3000zł brutto bałwanie. licz że płacisz jeszcze składke rentową , chorobową m wypadkową , zdrowotną Fundusz pracy ???????????

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L leonskce
0 / 0

tak, ale jeszcze jest to, co nie jest ujęte w pensji i pracodawca płaci za Ciebie. generalnie w przybliżeniu zarabiając 2150 na rękę masz 3000 brutto, a pracodawca wydaje na Ciebie jakieś 3900.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinos987
-5 / 9

Z jednej strony dobre rozumowanie, ale jak się spojrzy z drugiej to wygląda to nieco inaczej, a mianowicie jak wiele osób wykazałoby się odpowiedzialnością i co miesiąc wpłacało te pieniądze na emerytalne konto? Poza tym zdecydowanie wzrosła by śmiertelność ludzi ze względu na chciwość spadkobierców. To prawda, że ZUS nas okrada (i to legalnie), ale tak naprawdę ciężko jest sobie wyobrazić inny sposób odkładania tych pieniędzy w skuteczny sposób. Ratowałaby nas jedynie jakaś reforma w ZUSie ograniczająca ich niepotrzebne wydatki i biurokrację, ale niestety prawda jest tragiczna: trudno się oderwać od koryta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 października 2010 o 21:52

L leonskce
-1 / 3

błąd: jeżeli zakładasz, że ludzie nie potrafiliby odłożyć na później to dlaczego starcza im pensja na cały miesiąc? ludzie są głupi, czyli trzeba wypłacać im tygodniówki albo i dniówki, bo inaczej nie dożyją do końca miesiąca?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tkpl
-2 / 2

Te 71 lat mi nie pasuje ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R RaveDave
+1 / 3

Kelthuzz to Ty zrobiłeś tego demota? :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fury
0 / 0

O to samo pytałem ;D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U Uhuru
-1 / 7

A uwzględnienie inflacji ? A wartość pieniądza w czasie ? Ktoś tu spał na lekcjach matematyki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C christ95
+5 / 5

szkoda tylko że ZUS płaci emerytowi średnio 1/3 tego co zarabiał wiec zeby mu sie to wszystko zwróciło musiał by żyć jeszcze 40 lat na emeryturze...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acara
+10 / 14

ZUS nie ZUS, ale myślę, że każdy powinien mieć możliwość jak chce lokować swoje pieniądze na przyszłość. Tzn, jeżeli wybiorę fundusz, to chcę mieć możliwość zrezygnowania z usług ZUSu, ponieważ umiem oszczędzać i nikt nie musi tego za mnie robic. Jak ktoś nie potrafi to niech zostanie przy ZUSie, ale ja chciałabym mieć wybór.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fuka
-4 / 8

Składka emerytalna do ZUS w tym roku wynosi 9,76% czyli od 3000zł mamy 292zł 80gr.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pliko
+1 / 3

"Czyś Ty skretyniał?"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fuka
0 / 0

To co płaci pracodawca nie wlicza się w wynagrodzenie. Składka na ubezpieczenie emerytalne jest częścią składki ubezpieczeń społecznych i wynosiła na rok 2010 9,76%. Weźcie sobie w łapki aktualny formularz listy płac i zobaczycie o co chodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M macknull
+5 / 13

Zaorać socjal!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gofer
-1 / 17

Bzdura i głupie założenia, ale i tak większość "uciemięzonych" i niedouczonych uwierzy..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L leonskce
-1 / 1

niestety prawda - gdzie tam jest bzdura? jedyną bzdurą jest nieuwzględnienie inflacji itp.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Adul
+2 / 2

Cóż, dodam tylko, że wyszło mi, iż:
Wpłacając przez 40 lat 585,6 zł miesięcznie (składka emerytalna od 3000 zł) wyszła mi kwota 281.088zł.
Gdyby jedna wpłacać to co miesiąc na lokatę 5% w skali roku z kapitalizacją comiesięczną, to kwota (jeśli nie popełniłem błędu) po 40 latach wyniosłaby... ~900.000 zł Ale ZUS (chyba) nie pomnaża tych pieniędzy, ale wydaje je na emerytury.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mrowa890
+2 / 8

Słusznie Adul ZUS ich nie pomnaża tylko wydaje na piękne siedziby, wynagrodzenia dla tysiecy pracowników, delegacje, premie, troche się ukradnie a jak by inaczej itd. a to co zostanie wypłaca się emerytą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M m4cias
+2 / 2

...emerytom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I illinoise
+7 / 7

Ale przy okazji dodam, iz 'zlodziejami' to nie sa zwykli ludzie pracujacy w ZUS-ie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nailatte
-2 / 6

2 rzeczy:
Wiadomo, ze plany emerytalne sa potrzebne.
Wiadomo, ze wszystko co panstwowe w Polsce - nierentowne.

Koniec.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kamikadze10001
+3 / 9

Dobra widzę że niektórzy tutaj części rzeczy nie kapują.
Jak pisał jednorogini przy 3000 zł zarobku wszystkie składki
wynoszą ponad 1000 zł (pracownik i pracodawca) więc zamiast tych 3000 zł wolałbym zarabiać 2700 zł i co miesiąc wpłacać sobie 550 zł do funduszu inwestycyjnego/emerytalnego ew na lokatę a pozostałe 150 zł inwestować w odpowiednią polisę i wyszedłbym o wielę lepiej niż na finansowaniu ZUSu i NFZtu ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mystik
-5 / 15

osoba która to stworzyła nie ma pojecia o ekonomii... 468 tys wydała by w 1 rok nie dłuzej. samochod remont meble... studia dla dziecka... :P a potem wegetowanie. Lepiej dostawać 1000 zł miesiecznie niz przez 10 lat zebrać na ulicy. a gdzie pieniądze?
1 wiekszosc emerytów ma wieksza emerytyure niz 1000 zł
2 pracujemy na terazniejszych emerytów
3 jest w tym ubezpieczenie zdrowotne
;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rastamaster
+4 / 10

To jest typowy socjalista. NIE MIEJ OBYWATELU 500 TYŚ BO ŹLE JE WYDASZ , LEPIEJ WIĘC ODDAJ PAŃSTWU TE 500 TYŚ ONI BĘDĄ LEPIEJ NIMI ROZPORZĄDZALI DLA TWOJEGO DOBRA (co może oznaczać że oddadzą ci tylko 100 tyś).

MYSTIK JAK NIE MASZ ZAMIARU DECYDOWAĆ O SOBIE ANI O SWOICH PIENIĄDZACH TYLKO ZOSTAWIASZ TO PAŃSTWU. TO PROSZĘ CIĘ NIE GŁOSUJ W WYBORACH, BO SKORO ZA SIEBIE NIE CHCESZ DECYDOWAĆ TO NIE DECYDUJ TEŻ ZA INNYCH.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 października 2010 o 12:29

P pliko
-2 / 12

To jest najlepszy demot jaki tutaj, kiedykolwiek moje oczy ujrzały...
Pozdrawiam Autora.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tlaloque
-3 / 19

co za brednie. znowu jakies pijackie zwidy uprowcow. jak macie problem z liczeniem, to korzystajcie kalkulatorow placowych, frustraci :)

poza tym, gdybysmy mieli ten wolnosciowy raj, to dostawalibysmy od pracodawcy pensje netto, a wszystkie dodatkowe oplaty, jako ze sa narzucone przez panstwo, zostalyby w kieszeni kapitalisty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar HakerBen
+8 / 14

Przyszły czasy gdy trzeba wystawić demota na główną, aby czegoś mądrego nauczyć ten Naród..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar gifek
+8 / 10

I dla tego tylu polaków woli pracować na czarno i sobie odkładać połowę wypłaty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Morghar
+3 / 7

ZUS to prawdziwy demotywator (i przy okazji banda złodziei :P)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nanab
-2 / 6

Brakuje jeszcze jednego "drobiazgu"-emerytury dla ludzi płacących na zus są żałośnie niskie. Nie wiem czy to realne, ale czytałem kiedyś artykuł o tym, w którym były oszacowane emerytury ludzi z różnymi zarobkami. Pani sprzątaczce z najniższą krajową wyszło 13zł(!!??), pani prezes z zarobkami 10kzł/miesiąc ok. 800zł... Ale teraz najciekawsze- służby mundurowe nie wpłacają nic do zus-u, wiek emerytalny mają zdecydowanie niższy, a dostają ogromne emerytury-zwykle po kilka tys. zł. I kto za to płaci? Zwykli obywatele

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C CichyPsl
0 / 6

ciekawe ile procent polaków zarabia 3 tys miesięcznie brutto

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q qkiz2
-1 / 9

ktoś kto układał tego demota nie ma bladego pojęcia o czym pisze, ale "ciemny lud wszystko kupi" chłopcze jak Tobie zabierają prawie 1000 z wypłaty na fundusz emerytalny przy 3 tys zarobkow brutto, to ladnie sie dajesz w d... walić przez pracodawcę- przy 3 tyś pracownik i pracodawca płaca po ok. 290zł każdy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rastamaster
-3 / 3

Chyba żeś się z księżyca urwał że płacisz przy 3tyś brutto tylko 300 pln zus! Zacznij pracować u prywaciarza to się przekonasz... Teraz pewnie w mundurowych robisz, albo jesteś inteligentny studencik co?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q qkiz2
0 / 0

rastamaster pracuję w banku... idź do pracy, dostań wypłatę, obejrzyj sobie pasek... i nagle zobaczysz niecałe 300zł- nie na cały ZUS tylko na fundusz emerytalny- bo tylko ta kwestia jest poruszana w tym democie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DobryChlopak85
-3 / 9

bez ZUS; 40 lat przykrym zbiegiem okoliczności jesteś niezdolny do pracy.... na co możesz liczyć? NA JAŁMUŻNE OD LUDZI DOBREJ WOLI.

ZUS; dobra idea błedna ideologia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vg2
-1 / 7

na ZUS idzie 411zł a nie 975Zł!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar franciszek915
-2 / 8

Niby racja, ale co by było gdyby ktoś nie odkładał sobie pieniędzy na emeryture, wszystko by od razu wydał, wiele osób po skonczonej pracy żebrało by, lub żyło na zasiłkach, za które my byśmy musieli płacić (chociaż emerytura teraz też wygląda jak zasiłek, 800zł jak by ktoś w mordę strzelił). Racją jest to że pieniądze które uzbieraliśmy np te 468 tyś powinny być nasze w całości, czyli jeśli zmarło by się nam po kilku latach to pieniądze które zostały w ZUS-e powinny być wypłacone naszym rodzinom. Jeszcze kwestia weteranów wojennych, dostają takie emerytury że często na leki im nie starcza, to jest nagroda za naszą wolność, za poświęcone zdrowie, narażanie życia dla nas. Co innego członkowie SB SS i innych podobnych ugrupowań, oni żyją teraz jak w niebie (wiem że zostały obniżone im emerytury, lecz dalej są one większe od emerytur naszych bohaterów), mają się dobrze,, na wszystko mają pieniądze, za to że mordowali, zamykali w więzieniach itp. naszych rodaków. Czy nasz rząd jest mądry, jeśli kosmici istnieją to polecam zrobić nalot na sejm, napewno nie będę po nich płakał, a oni będą w końcu wśród swoich(przepraszam kosmitów, możecie ich wyrzucić w trakcie lotu daleko za naszą galaktykę, może tam nic nie popsują).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mrowa890
+4 / 8

Dlaczego Ci rozsądni, którzy odkładali by na lokatę muszą pokutować niższymi emeryturami (bo nie stać ich po okradzeniu przez ZUS na oszczędzanie) za tych mniej rozsądnych?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vansar
+2 / 8

A w krajach takich jak USA, każdy ubezpiecza się na własną rękę... i taką ma emeryturę na jaką go stać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nametab
0 / 2

Dobrze, że Kanadę mają obok to za leczenie nie muszą płacić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Robos1990
-2 / 8

do autora demota, może to co wyliczyles to szczera prawda,
ale co do istnienia ZUSu chodz wiemy jaki jest, i wiekszosc z tych "zlych" rzeczy to prawda, przeczytaj najpierw sobie chodz troche o OFE (otwarte fundusze emerytalne) i wtedy zrozumiesz po co wogole istenieje takie cos jak ZUS :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hpl
0 / 6

Zus to złodzieje, nienawidze ich...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wandejczyk
0 / 12

Admin jednak godny uścisku dłoni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Miniax
0 / 6

Z tego demota wynika, że ubezpieczenie emerytalne stanowi prawie 30% dochodu miesięcznego, a to nie prawda.
Nie ukrywam, że ZUS-owi można wiele zarzucić, ale jak już się z kimś walczy to uczciwie i trzeba mieć o tym pojęcie, a nie wymyślać takie bajki. Takie fałszywe lobby - państwo manipuluje nami w jedną stronę, a niektórzy "oświeceni" w drugą. Obie strony są tyle samo warte.
Poza tym system emerytalny, o którym piszesz ma także swoje wady:
po pierwsze inflacja i ogólnie wszystkie zawirowania związane ze zmianą wartości pieniądza
po drugie jak się Polaka do czegoś nie przymusi to tego nie zrobi i dopiero wtedy byłby burdel.

Dodatkowo ciekawi mnie to zagadnienie:
"statystycznie mężczyźni dożywają 71 lat".
Masz przykład tutaj odnośnie wiarygodności statystyki:
"ja nie mam nic, kolega ma 100zł, statystycznie mamy po 50 zł"
Tą statystykę żywotności mężczyzn w Polsce w dużym stopniu przekłamują, żule i tym podobni, których w Polsce nie brak, więc jej wiarygodność jest wątpliwa.
Ale tak to jest, widać mamy rzesze niewykształconych anarchistów, dla których każdy sposób, aby zgnoić system jest dobry, bez względu na jego prawdziwość. Niedługo zrobię demota, że zarabiając 3000zł brutto, 2900zł idzie na podatki i że trzeba obalić rząd, z pewnością trafię na główną, bo banda ekspertów uwierzy w te brednie, bez sprawdzania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Przemson
+5 / 15

Wartościowy demot;) Ponadto, gdybyś przez 45 lat pracy odkładał 833zł miesięcznie na lokatę oprocentowaną na 5%, a rząd zrezygnował z podatku, po 45 latach pracy uzbierałbyś ponad 2mln zł! Same odsetki z tej kwoty to 10 000zł miesięcznie, a konto jest dziedziczne, więc nawet w przypadku Twojej śmierci i uwzględnieniu inflacji przynajmniej jedno Twoje dziecko będzie miało zapewniony byt na godnym poziomie, Ale oczywiście lepiej pasjonować się walką o krzyż i batalią o dopalacze( która nomen omen jest bezprawna i za którą będzie trzeba wypłacić odszkodowania- zrobimy to my podatnicy, a nie cudotwórca) nie zdając sobie sprawy z tego co robi rząd, odbierać ludzi pokroju JKM jak szaleńców i wierzyć we wszystko co powie TV. Tylko my możemy to zmienić!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Grapist
-2 / 8

Odpowiedz sobie dzieciaczku na kilka pytań. Ile z tych 2 baniek wydałbyś na lekarza, dentystę, lekarza dla swoich dzieci. Ile płaciłbyś miesięcznie za szkołę, studia, raz w roku składałbyś się z całą okolicą na nowy plac zabaw, remont drogi, albo jeździł po dziurach a twoje dziecko byłoby kaleką bo jeden palant uznał że go nie stać na składkę bo właśnie kupił nowy telewizor i rada gminy nie uzbierała całej kwoty na remont. Większość obywateli kończyłoby 65 lat z długiem który musiałyby spłacać dzieci, bo zawsze było coś lepszego do kupienia niż jakaś durna składka. Polski rynek byłby w całości w rękach zagranicznych bo Państwo nie miałoby pieniędzy na żadne inwestycje. A teraz wytrzyj gile i wracaj do LEGO.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rastamaster
+3 / 5

Grapist no tak ON SAM BY ŹLE SPOŻYTKOWAŁ TE PIENIĄDZE, za to państwo lepiej spożytkuje jego pieniądze za niego.

Skąd się biorą tacy idioci jak Ty? No skąd? NIE GŁOSUJ, bo jak nie chcesz decydować o swoich pieniądzach to nie decyduj o życiu innych ludzi. UBEZWŁASNOWOLNIJ SIĘ I ŻYJ SOBIE SZCZĘŚLIWY, ODDAJ PAŃSTWU 100% zarobków bo urzędnik lepiej wie co dla Ciebie dobre...

co za socjlista, aż się nuż w kieszeni otwiera i jeszcze będzie menda pisał o klockach lego i dzieciaczku do inteligentnyych ludzi...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Grapist
0 / 6

rastamaster, żyłka ci pęknie. Obecny system nie jest idealny ale mimo to jest to mniejsze ZŁO niż przekazanie odpowiedzialności na człowieka. Żyjesz w utopijnym świecie gdzie wszyscy ładnie oszczędzają i na starość mają po kilkaset tysięcy zł. OBUDŹ SIĘ CZŁOWIEKU TO SIĘ NIGDY NIE STANIE! Z pokaźną sumką na koncie w wieku 65 lat byłoby może 2% społeczeństwa, reszta byłaby na zero albo lekki plus i dlatego ZA TE 98% MUSI DECYDOWAĆ KTOŚ INNY, np ZUS. Bo lepiej mieć te marne 400zł gwarantowane niż nie mieć NIC i żyć jak pasożyt na koszt własnych dzieci, które tylko czekają na twoją śmierć, albo umierać w rowie na grypę. ZROZUMIAŁEŚ? Ty pewnie byłbyś w tanie oszczędzać i inwestować lepiej niż państwo (tak ci się teraz wydaje) ale pomyśl globalnie. Przejedź się na wioskę i kolesiowi, który żyje z całą rodziną za 1500zł miesięcznie, daj 500zł w gotówce: "proszę, to twoja kasa, zrób z nią co chcesz". Ostatnią rzeczą jaką zrobi to wpłacenie tej kasy na lokatę. Nie oszukuj się, twoja teoria mogłaby działać gdyby polskie społeczeństwo składało się wyłącznie z takich jak ty, ja czy Korwin Mikke, ale tak nie jest niestety.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Grapist
0 / 0

Kiedy do was dotrze że część społeczeństwa urodziła się z niższym IQ i nie jest to ich wina. Oni mają problemy z wypełnieniem prostego druczku a wy wymagacie od nich prowadzenia rachunkowości. To nie są "idioci", oni mają takie same prawa jak ty i ja! Ty wolałbyś sam decydować o swojej kasie, zgoda, Janek z wąchocka też by chciał. Tylko że on ucieszy się że ZUS poszedł w pi.zdu i kupi se motor. "jak nie będzie umiał zaoszczędzić to trudno" ..Zdefiniuj to twoje "trudno", słucham! co zrobisz z ludźmi którzy nie umieli zaoszczędzić? Co zrobisz z 5 osobową rodziną która jest kompletnym bankrutem, ojciec z synami rabuje miejscowe sklepy a córki pojechały do miasta się prostytuować. Wyobraź sobie że masz w Polsce 20% odsetek takich ludzi? Co zrobisz? Przecież już dziś ludzie usprawiedliwiają wypadek czerwonego transportera: "to nie ich wina, zmusiła ich do tego sytuacja finansowa!"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N niedozwolony
+1 / 5

Zakładając, że zarabiał bym 3000 zł (musiałbym wyrabiać dwa pełne etaty)oddawał bym ok 400 zł. Jestem zatrudniony na umowę zlecenie.

Logika była by słuszna gdyby nie dane z kosmosu.

Taki populizm to mi Lepperem zalatuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cierniostwor
+2 / 4

to jest 3000 BRUTTO!!!! to znaczy tak jak 1560zł netto, pojmijcie to w końcu!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mrowa890
+1 / 3

Z całym szacunkiem dla Leppera on nigdy by na to nie wpadł. A poza tym co się tak uczepiliście tych 3 tysi? Tu chodzi o to jakie są róznice miedzy tym ile dostaniesz z ZUS-u a ile miałbyś z zwykłej lokaty odkładając tyle samo co kradnie ci ZUS. Bez względu na zarobki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Miniax
0 / 2

Cieniostwór. TO nie jest tak.
Kasa netto to jest mniej więcej 30% od kasy brutto, więc 3tys brutto to około 2tys na rękę, więc nic nadzwyczajnego w dzisiejszych czasach. Tyle, że autorowi się ubzdurało, że to całe 30% leci na emeryturę ;o. Oczywiście mówię o tej najniższej stawce podatkowej. Powyżej bodajże 40tys rocznie zwiększają się te podatki ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cierniostwor
+1 / 3

minimax-moja matka prowadzi małą firmę, i powiedziała mi że odprowadza na wszystkie składki i podatki łącznie 48%

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Miniax
0 / 0

Cieniostwór - Osoba prawna, a osoba fizyczna to są dwie różne rzeczy.
My rozmawiamy tutaj o zwykłym pracowniku, który miesięcznie dostaje określoną wypłatę. Jest duża różnica między pracownikiem, a pracodawcą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cierniostwor
-1 / 1

ona odprowadza 48% od pensji pracownika właśnie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rageti
-1 / 5

wracając do mundurowych. jak sobie wyobrażacie sześdziesięcioletniego policjanta albo dowódcę w więzieniu? nie dziwię się, że mają emeryturę po 15 latach. po 40 ani nie są sprawni fizycznie ani psychicznie do takiej pracy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ogi14
+1 / 5

znowu matma?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Przemson
+2 / 16

Widzę pełno lewactwa nierozumiejącego w czym rzecz i minusujących ludzi starających się coś innym przekazać. Żyjemy w socjalizmie, a socjalizm NIGDY nie wygra z kapitalizmem w pieniądze. Nie ma na to po prostu szans. I w tej walce wygrywa KAŻDY obywatel, nie najbogatsi- bo oni i tak przeżyją, a biednym to co zabiera armia 550 000 urzędników Donalda mogłoby uratować życie. To wszystko to jest czysta matematyka, dlatego powtórzę po kimś mądrym, że znaleźliśmy brakujące ogniwo między człowiekiem a małpą- socjalistę;) Pozdrawiam myślących

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 października 2010 o 23:31

M Miniax
-2 / 6

TO samo można powiedzieć o Was. ;)
Sytuacja wygląda tak, że każdy system ma wady i zalety. Tak jak monarchia, kapitalizm, socjalizm itp itd. Kwestia ogranicza się w danym systemie co jest ważniejsze, Czy luksus i pieniądze, czy równouprawnienie, czy człowiek. Więc to, że kapitalizm jest lepszy w pieniądzach nie oznacza, że w innych dziedzinach też tak jest.
Przykładem są tutaj stany, gdzie każdy żyje na kreskę. A później kryzys w USA, a my na tym cierpimy ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Szangalar
-1 / 3

Miniax
Czemu oceniasz systemy po ich założeniach, a nie owocach? Historia pokazuje, że w krajach z większą wolnością gospodarczą, tam gdzie nie ingerował rząd, to właśnie LUDZIOM żyło się lepiej i podniosła się przeciętna stopa życiowa. Nie rozumiesz w ogóle, czym jest pieniądz, bo to nie on jest w kapitalizmie najważniejszy, a PRACA. Ten kto w kapitalizmie wykonuję pracę i robi to dobrze i ciężko, ten MA, natomiast ten co się obija NIE MA. Kryzys w USA ten nie był do końca związany z wolnorynkowymi działaniami, a raczej interwencją w system cen.
Bo pieniądz jest wyznacznikiem wartości danego towaru/usługi, ale samą wartością są właśnie te towary/usługi, a nie pieniądz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Miniax
+1 / 1

Szanglar tu chodzi o założenia co chcemy osiągnąć z danego systemu. Czy chcemy, żeby wąska grupa ludzi żyła w luksusach, czy żeby wszyscy żyli skromniej, itp itd. Chodzi o to co chcemy osiągnąć przez system i z jakiej perspektywy go postrzegamy. Nie można w tym wypadku powiedzieć że coś jest czarne, a coś białe, bo ile ludzi (myślących) tyle opinii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S serek2411
+1 / 9

BZDURA! odkładasz na emeryturę miesięcznie prawie 30% swoich dochodów!? HAHAHA... widać, jak autor się zna na systemie emerytalnym i składkach... rozpisywać się nie będę, ale mydlenie oczu ludziom w taki sposób... I jeszcze tyle plusów...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L likwidator63
+2 / 4

jest dziadek jest główna

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mrowa890
+4 / 6

Jeżeli twierdzisz że w USA czy Australii jest odpowiedik naszego ZUS-u to radze sie dokształcić w tym zakresie.....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Szangalar
+1 / 3

Tak, idźmy dalej w kierunku Niemiec, które przy ostanim kryzysie miały recesję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Egg
+4 / 6

Brawo! Trzeba uświadamiać jakim złodziejstwem jest przymusowa emerytura. Do tego wszystkiego dochodzi absurdalna nieprzewidywalność - władze mogą zmienić prawo i na emeryturę będziemy przechodzić nie w wieku 65 lat tylko np. 67 czy 70. Zmiana reguł gry w jej trakcie, która w dodatku opłaci się tylko tym co będą mieli szczęście naprawdę dłuuugo pożyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mp81
-2 / 6

A teraz wyobraź sobie, że pracujesz od 25 roku i odkładasz na emeryturę. Mając 26 lat ulegasz wypadkowi. Nie możesz już pracować i do końca życia utrzymać się za to, co odłożyłeś.
Powidzenia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kafar0
+2 / 2

mówimy o składce emerytalnej - nie rentowej. żeby dostać rentę z zus trzeba też parę lat przepracować - inaczej renta socjalna jedynie (od państwa z podatków nie z zus)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wojtek1990
0 / 2

Wiesz jaka rente socjalna dostaja ludzie ? NA sucharki im nie starcza ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 października 2010 o 21:53

avatar maverick3001
+2 / 4

Wszystko fajnie tylko że w democie jest jest pewien błąd. To że przeciętny mężczyzna żyje 71 lat, nie oznacza że 65 latek ma średnio przed sobą jeszcze tylko 6 lat. Średnio będzie żył znacznie dłużej, bo przecież przeżył już te 65 lat, pojawia się prawdopodobieństwo warunkowe. Gdyby rozumować tak jak w tym democie, to nie było by w ogóle mężczyzn powyżej 75-80 lat. Żeby się dowiedzieć ile przeciętnie będzie żył jeszcze 65 letni mężczyzna, trzeba skorzystać z tablic umieralności/tablic dalszego trwania życia, a tworzy je np. GUS. Wg. tablic z 2007 roku, przeciętnie 65 letni mężczyzna, będzie żył jeszcze przez 14,55 roku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AugustoPinochet
-1 / 7

Czyli średnio mężczyzna w Polsce żyje 80lat? Puknij się w łeb. Kantują nas a ,że ty lubisz się kantować to nie mój biznes

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maverick3001
+2 / 2

Musisz na mnie naskakiwać, jeśli nie rozumiesz tego co napisałem? Średnio mężczyzna żyje 71 lat, a nie 80 i sam tak wcześniej napisałem. Ale to nie oznacza, że osoba w wieku 65 lat, będzie żyła jeszcze średnio 7, tylko 15 lat. Średnia ogólna jest niższa, bo przecież masa mężczyzn zginie na długo przed swoimi 65 urodzinami. Jak dożyje już 65 lat, to jest duża szansa że będzie żył ponad 71 lat, a dokładnie średnio dożyje 80 urodzin.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Venez
0 / 10

Głosujcie na Korwina Mikke, jest za zniesieniem tego dziadostwa!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nametab
-1 / 5

Taki bogaty ten Korwin, a tylko na taką kampanię wyborczą go stać?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AugustoPinochet
0 / 6

nametab, dowiedz sie o finansowaniu partii z pieniędzy publicznych to dowiesz się ,że te świnie co doszły już do koryta będą na kampanie zawsze miały. Korwin na ostatnia kampanie wydał 100tyś zł swoich zarobionych. Ja mu chcę pomóc za darmo. Nie widziałem jeszcze aby sympatycy PiS albo PO działały w tym kierunku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q qwe771
+2 / 2

pomijajac to czy dane sa prawdziwe czy nie i samo to czy zus jest dobry czy nie, nie wolno dodawać do siebie pieniędzy z różnych okresów czasu bez uprzedniego ich dyskontowania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I iksde1
-4 / 4

minus
nie wzięto pod uwagę tego, że musimy jeszcze zarobić na górników, żołnierzy, strażaków, policjantów i wielu innych którzy pracują maksymalnie 25 lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AugustoPinochet
+1 / 5

Nie musimy. NA żołnierzy na strażaków i na policjantów powinniśmy płacić podatki ponieważ pracują dla nas. NFZ i ZUS powinien być zlikwidowany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rosomak37
+8 / 22

demot: Też Cię to wkurza?: Następnym razem głosuj na Korwina

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 października 2010 o 0:11

avatar reidar
-2 / 8

w Polskich realiach by to wygladalo tak: 90% pracujacych 'cwaniakow' by przepieprzylo cala kase na plaskie telewizory i samochody, bo przeciez 'jakos to bedzie' i 'polak potrafi', a za 15 lat liczba bezdomnych i zyjacych na skraju ubostwa by wzrosla dziesieciokrotnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem