Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
2226 2376
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar patro17201
+4 / 14

Proszę kliknąć w link w źródle, dlaczego miałbym kłamać ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar patro17201
+3 / 13

Poza tym jest dużo dowodów na to, nie tylko dowody pana Simpsona. Proszę poczytać coś o tym i o panu Simpsonie i jego pacjentach, a nie myśleć bezpodstawnie tak jak to media przedstawiają. Media wolą reklamować farmakologiczne trucizny, przez które się dorabiają ludzie z firm. Im chodzi tylko o kasę nie o nasze zdrowie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KrissTopher
+1 / 5

Nie wiem, czy pamiętasz, ale jakiś czas temu (dwadzieścia parę) w Polsce prof. Tołpa leczył nowotwory torfem. Oczywiście obwołano go cudotwórcą z jednej strony hochsztaplerem z drugiej. Kilku ludziom preparat pomógł, kilku zabił (dokładnie nie preparat, a odstawienie leków przeciwnowotworowych czy rezygnacja z zabiegów). Stosując metody Evidence Base Medicine działanie przeciwnowotworowe preparatu nigdy nie zostało potwierdzone.
Natomiast obecnie preparat torfowy Tołpy jest uznanym kosmetykiem.
Niedawno w Zakopanem pewien "hrabia" leczył raka stosunkami płciowymi. I bzykał durne laski, żadnej raka nie wyleczył.
I z "wynalazkami" Pana Simpsona będzie podobnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mobile
+11 / 31

Najbardziej rozśmieszyło mnie zdanie, a raczej jego fragment "Olej konopny pomaga niemal natychmiast każdemu... normalnie PROPAGANDA, typowy bełkot aby czytający czytał co co chce i się tym podniecał... nie myśląc o tym jaka to głupota, zgadzam się że koncerny na nas zarabiają, ale olej konopny nie jest lekiem, który nagle pomoże KAŻDEMU bez wyjątku czy to ręki nie masz czy jesteś czarny, po prostu ten olej pomoże KAŻDEMU. Wiesz co ale akwizytor jak przychodzi z odkurzaczem to on tez odkurzy KAŻDY bród, a KAZDY klient, który go kupił jest zadowolony. Jakbyś chciau to byś się dowiedział że rakowi lepiej zapobiegać niż leczyć, przyczyna tego że w Europie jest rak, a w afryce AIDS nie wziął się z naszej wstrzemięźliwości seksualnej, tylko z tego że oni tam pochłaniają całą mase witaminy b17, która została z naszych produktów wywalona! Konopie, w szczególności taka propaganda to dla mnie niezły kabaret, szkoda że ludzie uwierzą w Ricka Simpsona a nawet Ala Bundiego... i w ich moc, kiedyś był rusek co renkami leczył teraz jest Rick, który ziołem leczy... widzisz i nie grzmisz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar patro17201
-2 / 16

Jak nie znasz żadnych wiadomości o marihuanie, z wyjątkiem tych co usłyszałeś w telewizji. To ci się nie dziwie że, tak myślisz. Nie da się zawsze zapobiegać. W tych czasach co żyjemy to choć byś się zdrowo odżywiaj i był aktywny fizycznie, to i tak możesz mieć raka przez wszystkie chemikalia w powietrzu. Tu nie chodzi tylko o Ricka Simpsona marihuana była stosowana w medycynie przez tysiące lat. Dlaczego wszyscy mieli by kłamać ? Film z Rickiem jest zmyślony i jego pacjenci co się wypowiadają też są zmyśleni ? Pomyśl czy to wszystko byłoby zmyślone i te wszystkie badania ? Włącz myślenie !

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rapdziad
+4 / 8

@patro17201 Może i marihuana pomaga przy niektórych dolegliwościach, jest na pewno uspokajająca i to bardzo dobry znieczulacz. Jestem za legalizacją, bo nie rozumiem jak państwo może komuś zakazać czegoś jeśc, pić, wciągać, palić czy wdychać. Ale trzeba spojrzeć na kilka faktów: sam bywałem na imprezach, na których takie środki palono i czasem działają tak, że ktoś jest pobudzony, jednak najczęściej siedzą ludzie, którzy wyglądają jakby spali, na wpół otwarte usta, ślina im cieknie, od czasu do czasu "budzą się" rozejrzą zapalą i znów wpadają w trans - szczególnie Ci, którzy palą dużą i jak zwykli twierdzić "zioło nie uzależnia". Dzieje się tak z bardzo prostej przyczyny, ziółko przeprowadza w Twoim mózgu istną rzeź szarych komórek, tak mocno nie niszczą mózgu ani papierosy ani alkohol. Oczywiście niektórzy mogą się powoływać na ten raport WHO, czy czegoś tam, że marihuana jest mniej szkodliwa niż większość innych używek, szkoda, że nikt nie zastanawia się za czyje pieniądze i na czyje zlecenie te raporty są robione... Aha no i o jaką szkodliwość chodzi. W ogóle od kilku lat można zauważyć kampanie promocyjną na rzecz marihuany, bo jeżeli ktoś myśli, że ona wiecznie będzie nielegalna to się mocno myli, ponieważ to dla rządzących istna żyła złota, szczególnie jak obłoży się ją akcyzą i stworzy setki urzędów ds. narkotyków. Jest też druga strona, czyli mafie narkotykowe, które na pewno płacą za ty by te środki były nielegalne, ale jestem pewien, że za niedługo będą już legalne - oczywiście uważam, że to dobrze, ale nie można się oszukiwać, że to zdrowo. Wiadomo, jeżeli używasz z głową, to tak jak z alkoholem, od czasu do czasu nie zaszkodzi, a może nawet w drugą stronę, lecz jeżeli ktoś myśli, że od ciągłego palenia tego świństwa będzie zdrów i nawet będzie żył dłużej - to nie, nie będzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar patro17201
-3 / 7

rapdziad gdybyś obejrzał filmik w źródle, to byś wiedział że chodzi o olejek z konopi, robiony z dużą ilością THC, a nie o palenie. Jeśli myślisz, że demotywator jest robiony po to by zachęcić ludzi do palenia, mówiąc że to lek na wszystko, to się mylisz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T trecking
+3 / 23

Ale bzdeta... kolejny cudowny lek na wszystko.... tysiące głupich dadzą się oszukać...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar patro17201
-2 / 14

Nie na wszystko, ale na bardzo wiele. Proszę poznać historię marihuany, była ona stosowana w medycynie i przemyśle od bardzo, bardzo dawna. Radzę najpierw poczytać o tym, a później krytykować. Polecam filmy dokumentalne i różne książki mające wiele dowodów, a nie to co media wmawiają społeczeństwu nie mając na to żadnych dowodów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 stycznia 2014 o 21:30

T trecking
+2 / 22

Pracuje w branży medycznej. Nigdy nie było leku który pomaga na wiele chorób naraz. Zwłaszcza leku roślinnego. Radze się doedukowac zamiast wierzyć "filmom i dowodom"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar patro17201
-2 / 22

Zapewne w twojej branży medycznej uczyli cię, jak zarabiać duże pieniądze, faszerując ludzi lekami, lekami które tak naprawdę niszczą ludzi. Może gdybyś pracował w branży zielarskiej to byś o tym wiedział.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar jakubwedrowycz
+1 / 7

Czyli mówisz, że zielarze działają non-profit?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DwaiD
0 / 6

panie profesjonalisto, a co z czosnkiem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar gigant90
+3 / 3

@Dawid czosnek ma po prostu wlasciwosci antybakteryjne, a jemu chodzilo na wiele odmiennych od siebie chorob...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mobile
-3 / 11

Prosze nie pierdzielić farmazonów, to jest moje zdanie i koniec! A minusiki przy komentarzach... dzięki stary krytykę potrafisz przyjąć tak samo jak głupoty internetu... łykasz niczym młody pelikan

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar patro17201
-1 / 13

Szanuję twoją krytykę. Myśl jak chcesz, ale z dowodami nie wygrasz. Dobrze, że ty potrafisz łykać głupoty z telewizji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 stycznia 2014 o 21:32

avatar patro17201
+9 / 15

Chodzi o to, że w telewizji przedstawiają marihuanę w tym samym świetle co heroinę, o jej zastosowaniach nic nie mówią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TheHardcoor
0 / 4

Poatym, co cie nie zabije to cie wzmocni wie czemu konopie są strasznie złe i wgl... A i tak to nie jedeny temat w którym telewizja daje ci tylko tyle informacji ile im sie wydaje ze jest otrzebna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar patro17201
+16 / 24

Moim zdaniem to prawda, ponieważ prawie nikt o tym nie wie i gdyby nie internet to nikt na świecie, by o tym nie słyszał. Jakby ci ludzie byli oszustami to pokazaliby się w telewizji, a pan Simpson brałby za to pieniądze, a on rozdawał ten olej ludziom chorym za darmo, ponieważ chciał udowodnić, że to działa. Pokazywał w placówkach medycznych, ale go ignorowano, z wiadomych przyczyn. Jaki miałby w tym interes, że nielegalną substancję rozdawałby za darmo ? Po pierwsze nie poświęcałby się aż tak, a po drugie brałby za to jakieś pieniądze. Myślę, że więcej w tym prawdy niż kłamstwa. Po za tym znając historię marihuany nie trudno jest w to uwierzyć. Stosowana była tysiące lat i nie tylko w medycynie. W filmie The Union ukazane są jej wszystkie właściwości, od tego że jest najsilniejszym włóknem na świecie, można by już za przestać wycinać lasy a, sadzić konopie, aż do tego że można jeść bardzo zdrowe nasiona konopi i stworzyć paliwo z konopi. Marihuana jest zbyt pozytywna dlatego zakazana. :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lambadaa
+5 / 13

Kiedy lek leczy wszystko to znaczy że nie jest lekiem, jest gówniany.. Z tego wszystkiego co jest napisane w artykule to prawdą jest, że marihuana jest podawana ludziom chorym na raka, ALE w leczeniu paliatywnym po to żeby uśmierzyć ból i nie faszerować pacjenta morfiną. Chorób reumatycznych wybacz ale nie wierze.. w stawach jest tak silny proces zapalny, zioło nie wyleczy RZS czy ZZSK :] co może mi powiesz że AIDS czy stwardnienie rozsiane też są wyleczalne TYLKO musisz podawać sobie dawki THC?? Nie mowie ANTY marihuanie, ale nie siejmy propagandy.. że lek na wszystko. Działa ale na: bezsenność, depresje,anoreksje,bóle przy nowotworach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar patro17201
+1 / 7

Profesorowie Robert Ramer i Burkhard Hinz z niemieckiego Instytut Toksykologii i Farmakologii opublikowali w 2007 roku pracę "Inhibition of Cancer Cell Invasion by Cannabinoids via Increased Expression of Tissue Inhibitor of Matrix Metalloproteinases-1"
Wynika z niej coś bardzo doniosłego i przełomowego w dziedzinie walki z rakiem - okazuje się że marihuana może być stosowana nie tylko jako środek wspomagający terapię - jej zastosowanie może mieć miejsce w ciężkich przypadkach raka jako główna terapia natychmiast hamująca rozwój choroby i gwarantująca szybki powrót do zdrowia bez potrzeby stosowania drogich, wyniszczających organizm trucizn nazywanych szumnie przez przemysł farmaceutyczny lekarstwami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar patro17201
+5 / 9

To że marihuana leczy Stwardnienie Rozsiane, jest napisane prawie wszędzie. Trudno w to wszystko uwierzyć, ale takie są fakty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lambadaa
+5 / 7

Nie można cofnąć procesu demielinizacji.. brutalna prawda

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pisudemo
+3 / 5

Nareszcie ktoś rozsądny napisał prawdę. Nikomu jeszcze nie udało się odbudować otoczki mielinowej
wokół nerwu, taka degradacja powoduje zaburzenie w przewodzeniu bodźców, oraz stopniowy bezwład. Co do
naturalnych środków, to zawsze się mówiło, że babka leczy rany, że mlecz jest dobry na bóle brzucha,
nawet swojski bimber leczy w porównaniu do wyrobów firm monopolowych. Bimber polecam na problem związane z
trawieniem, a mianowicie obstrukcje :p pomaga od zaraz i to bez ściemy po wypiciu 300 - 500 ml przechodzi, a
jest tańsze niż jakieś stoprerany smekty i inne badziewia. Może kwestia wytrucia bakterii nie wiem, ale nie wskazane dla dzieci. Ja zawsze leczę się czosnkiem, rodzina mi nie
pozwala, bo niby szkodzi wątrobę ci rozerwie i takie tam, ale pomaga i wali mnie to co mają do powiedzenia
naukowcy, którzy mówią że można jeden ząbek dziennie. To tak jak z zalecaną dawką witaminy, która
minister sobie podnosi jak mu się podoba, a prawda jest taka, że na wszystko dzięki naturze zdobywa się
odporność, nawet na cyjanek czy arszenik przyjęte w dawce śmiertelnej po systematycznym podtruwaniu przez
żonę nie zabiły ukochanego męża, musiała posłużyć się sprzętem twardym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 21 lutego 2012 o 16:21

D DawkaWDZ
+1 / 5

jestem wielkim zwolennikiem tej rosliny ale jak sami widzimy Bob Marley umarl na raka.... nie doszukuje sie co bylo tego powodem, czy nadmierne palenie czy nie wiem.. no coz.. ale szkoda ze marihuana nie zatrzymala rozwoju choroby... ale gdyby uzywal tego oleju kto wie.. i powiem tak..wszystkie drogi prowadza do smierci. a czy bedziemy sie leczyc tym czy tym to jest roznica gospodarcza.. marihuane mozemy sami sobie wychodowac a leki musimy kupic! bo nie umiemy ich robic!i dlatego marihuana jest takim wrogiem dla tych wielkich organizacji! wciskaja nam ciemnote

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P ProfesorDoktor
+12 / 20

nie bd legalizacji bo straca na tym producenci nie zdrowego tytoniu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TheQman
+5 / 7

No niech kuźwa np. taki Obama zachoruje na raka to od razu naukowcy wynajdą lekarstwo.. pomyślcie sb, ci wszyscy, którzy pracują nad takimi lekarstwami zarabiają dużą kasę, gdyby udało im się opracować lekarstwo na raka czy AIDS to co mieliby później robić, szukać nowej pracy?... to tylko moja opinia na ten temat, możecie się nie zgodzić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Marac
+4 / 10

"Pomaga niemal natychmiast każdemu". Dżizas... To może i autorowi demota by pomógł na głupotę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Reveliant
-1 / 1

Mogłeś się trochę bardziej postarać z podpisem...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U Ugyne
+8 / 14

Jak ktoś mi mówi o cudownym leku, który leczy wszystkie choroby, działa w 100% przypadków i jeszcze do tego nie ma żadnych działań niepożądanych, to ja odwracam się i uciekam w przeciwnym kierunku...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DzielnyKompanion
0 / 4

Nie zdziwilbym sie gdyby gdzies tam gleboko w USA czy Chinach juz dawno wyprodukowano lek na raka i wszystkie dolegliwosci tylko po prostu nie wprowadza sie ich, no bo kto pozbawia sie ogromnych dochodow za jakies tam zdrowie milionow ludzi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DwaiD
-1 / 5

Ja Wam powiem tak - nie byłem u lekarza od 5 lat. O zdrowie raczej nie dbam, ubieram się lekko nawet w 20 stopniowe mrozy, często wybiegam z domu zaraz po kąpieli, etc. Wymieniać by można długo, bo po prostu nie dbam i tyle. Ale nie choruję. Jak dla mnie jest tylko jedna odpowiedź - jak tylko czuję się gorzej, to faszeruję się mlekiem z czosnkiem, miodem i masłem, syrop z cebuli to podstawa i przynajmniej raz dziennie jedna, lub dwie wyciśnięte solidnie cytryny, wypite "na raz". Ogólnie stawiam na naturalne wspomagacze, niż na chemię. Od 5 lat nie brałem antybiotyku. Nie stosuję żadnych chemicznych leków, gdy mnie boli głowa to idę spać. Dzięki temu wiem, co znaczy, jeśli można tak to ująć "moc natury". Każdy dorosły, który kiedykolwiek przypalił i nie dopatrywał się różowych myszek po skunie, doceni jego wartość rozluźniającą. Nie twierdzę, że uleczy raka, ale nie ma nic lepszego na zszargane nerwy, zmęczenie, złe samopoczucie. Na prawdę polecam, sięgnąć po naturalne "leki" zamiast faszerować się chemią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sla
+6 / 6

Nikt nie twierdzi, że naturalne metody są złe - należy je jak najbardziej stosować, nie zaś faszerować się proszkami na ból paluszka. Jednak z głową. Leczenie zapalenia płuc czosnkiem i cebulą to raczej kiepski żart. Podobnie jest z marihuaną - nikt nie przeczy, że może być skuteczna, że nawet dziś jest składnikiem wielu leków, jednak nie można jej traktować jako jedynego słusznego lekarstwa na wszystko, bo złe koncerny są złe. Dlaczego nikt nie widzi, że szefowie koncernów to także ludzie, oni także chorują i umierają, jak każdy z nas? Dlaczego więc nie są prawie nieśmiertelni?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DwaiD
+1 / 1

sla, antybiotyki osłabiają odporność. Za to naturalne rzeczy, które wymieniłem wyżej ją wzmacniają. Czosnek na pewno nie wyleczy zapalenia, ale uodporni na np. grypę, która "przechodzona" może doprowadzić do zapalenia płuc. Nie traktuję marichuany jako leku na wszystko, bo tak nie jest:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sla
+1 / 1

Antybiotyki owszem, osłabiają odporność, lecz jednocześnie leczą. To nie są cukierki, które można brać na katar, trzeba je odpowiednio stosować, z głową.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z ZeebaEata
0 / 2

Ja szczerze wierzę, że marihuana może mieć wartość medyczną, zwłaszcza w uśmierzaniu bólu. Ale te teksty, jak to leczy wszystko od depresji do zapalenia stawów i jeszcze reguluje wagę... no nieee, please. A ten argument "jak czegoś nie można opatentować, to nie da się na tym zarobić" też się nadaje do wyśmiania. Gdyby to była prawda to nikt nie produkowałby aspiryny. To, że coś było stosowane w historii też jest kiepskim argumentem. Kiedyś chorym upuszczano krwi, ale to nie znaczy, że to na coś działało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kwasek2525
0 / 6

Dla spragnionych wiedzy oraz wątkow poruszonych w komentarzach daje troche dowodów co do oleju z konopii i
witaminie B17 : http://poznajprawde.net/aktualnosci/223-ucieczka-przed-lekiem-olej-z-konopii.html , :
http://poznajprawde.net/16-zywnosc/witamina-b17-zabij-raka.html , : http://poznajprawde.net/aktualnosci/179-blokowanie-leku-na-raka.html , : http://poznajprawde.net/aktualnosci/167-lecznicze-wlasciwosci-marihuany.html Prosze bardzo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 21 lutego 2012 o 16:42

L lirykald
+2 / 6

gratuluje, kazdy argument z jednej strony :) wiarygodne źródło...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kwasek2525
+1 / 5

lirykald to ze ze każdy argument jest z tej strony to nie znaczy ze ta strona nie bierze argumentów z innych wiarygodnych źródeł wiec jak trafnie możesz zauważyć ze pod każdym artykułem masz takie coś jak ,,źródło'' POZDRO POĆWICZ

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nestor520
+7 / 7

A mi się zawsze wydawało, że największym wrogiem lekarzy i firm farmaceutycznych jest człowiek ale (uwaga!) po prostu zdrowy. Na szczęście dzięki temu idiotycznemu podpisowi świetnego demota będę już wiedział, że jest nim Rick Simpson.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar patro17201
0 / 6

To nie ja wymyśliłem, że leczy te wszystkie choroby. To są doświadczenia pana Simpsona. To on zasadził, to on robił olej konopny, on testował na swoich pacjentach. Proszę nie oceniać mnie jako autora, ja wiem tyle co pan Simpson zbadał. My wszyscy możemy tylko w to wierzyć lub nie. Pan Simpson to badał i leczył tym olejkiem. Ja w to wierzę i chciałbym, żeby marihuana w końcu czyniła swą powinność. Pan Simpson raczej tego nie wymyślił, być może jest to trochę przesadzone, ale co z jego dowodami ? Jego pacjenci są tylko aktorami ? Pomyślmy logicznie, marihuana ma bardzo dużo zastosowań w medycynie i nie tylko. Nie wiem czy jakaś roślina może ją zastąpić pod względem zastosowań. Moim zdaniem marihuana, powinna być w użytku dla ludzi. Roślina mająca tyle zastosowań nie może pozostać nielegalną. Wszyscy powinni poznać jej dobrą stronę, ponieważ media przedstawiają jako zwykły narkotyk. Nie pozwólmy sobie wciskać chemicznych syfów zwanych lekami. Może nie zastąpi ona wszystkich leków, ale na pewno ponad połowę. Nie marnujmy jej zastosowań, to roślina stworzona przez Boga dla nas.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sla
+2 / 4

Nie zapomnij o czymś tak fajnym jak placebo. Boga w to nie mieszaj, równie dobrze mógł nie tworzyć chorób.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar cytochromC450
+7 / 9

Jako forumowy głos rozsądku przestrzegam przed nadmiernym optymizmem. THC oprócz mnóstwa zalet, ma także
sporo wad. Mimo, że jest najbezpieczniejszym środkiem psychoaktywnym, bo nie da się przyjąć dawki śmiertelnej zachowując przy tym pełna świadomość i sprawność motoryczną, jest jednocześnie najbardziej podstępną używką.
Trzynastoletnie dzieci zachwycone marihuaną jako (rzekomym) antidotum na wszelkie problemy, palą bez opamiętania powtarzając: "od tego się nie uzależnisz". Owszem, prawda, jednak zagrożenie nie tkwi jedynie w potencjalnym nałogu. Pamiętajcie, nie ma nic za darmo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 21 lutego 2012 o 17:14

avatar Flamerox
+2 / 6

Drogie dzieci, jest takie powiedzenie: Co jest dobre do wszystkiego, jest tak naprawdę do niczego.
Przestańcie się podniecać wszystkim o czym tylko przeczytacie. Nie wszystko co jest ładnie opowiedziane
jest prawdą. Na to trzeba DOWODÓW: BADAŃ KLINICZNYCH. Poza tym Kannabinoidy (do których zalicza się Marycha) mają szereg działań niepożądanych, które PRZEWAŻAJĄ nad "pozytywnymi" i kto wie jakie mogą wystąpić po stosowaniu jej w postaci oleju... Zmądrzejcie w końcu..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 21 lutego 2012 o 17:15

avatar bezzzzzczelna
+2 / 2

Gdzieś wyczytałam... Wiecie dlaczego Chińczycy żyją dłuzej? Bo mają 80 rodzai żywienia, a my 80 antybiotyków...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Gebugebu
+1 / 3

Uważajcie na takie cudowne historyjki made in demoty, bo ile razy to już sie okazalo, jak bardzo są one prawdziwe?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fisielka
-2 / 6

Tak,tak inteligenci,wierzcie w słowa zawarte w tym democie,tylko nie dziwcie się potem,że ktoś was w ciula robi.Olej konopny jest powszechnie używany,dodaje się go do kosmetyków,do żywności.Autor demota wykorzystuje to,że ten olej nie jest zbyt dobrze znany w Polsce.A zdanie "Rick Simpson,człowiek który nie czekając na zalegalizowanie.." mnie rozwaliło :D Zalegalizowanie oleju konopnego-to tak,jakby olej kujawski był nielegalny,bo zawiera wyciągi z rośliny :D :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar patro17201
+1 / 3

Moim zdaniem pan Simpson na pewno by się, aż tak nie poświęcał nad tym sadzenie tylu roślin, gdyby miało to jakieś błahe zastosowanie. Na pewno marihuana jest medyczną rośliną i powinna być w użytku. Ktoś powinien ten olejek konopny, przetestować jeszcze raz i udowodnić na osobie chorej jak to robił Simpson. Tylko Simpsonowi się nie udało, ignorowano go. W Polsce było by to samo. Żyjemy w chorym świecie, gdzie liczy się tylko kasa, ale jeżeli to prawda, możemy pozwolić by ludzie chorzy cierpieli ? Trzeba to przebadać i jasno oznajmić. Coś w tym musi być, Simpson raczej nie wygląda na dilera który sadził dla zysku. Jego pacjenci chyba nie zmyślali, jaki mieliby w tym sens ? Pieniądze ? Sława ? Byli już tak zdesperowani, że spróbowali i się pozytywnie zaskoczyli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z ZeebaEata
+1 / 1

Uhh, w dobre zamiary firm farmaceutycznych nikt nie wierzy, mimo, że wynalazły już kupę leków (które działają, lepiej lub gorzej, ale działają) ale w słowa i czyste zamiary jakiegoś tam faceta, którego głównym "dowodem" jest on sam i ojciec jego kumpla wierzą wszyscy (cyt "na pewno by się aż tak nie poświęcał")? O_o

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar patro17201
-1 / 1

ZeebaEata No to nie musisz mu wierzyć. Lepiej wierzyć w to co teraz wszyscy wierzą. Tylko ludzie chorzy na tym cierpią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z ZeebaEata
0 / 2

Tak, wierzę w konwencjonalną medycynę. Dlatego że wielokrotnie brałam leki produkowane przez te
"bezduszne koncerny", które mi pomagały. Ale zaskoczenie! Do zeznań jakiegoś gościa z US, który na
poparcie swoich słów ma "posmarowałem się i mi zniknął rak" i jeszcze "Y/ojciec X zażywał i mu się
poprawiło" (tak, oglądałam filmik) podchodzę ze sporym dystansem. Myślę, że jeżeli całe środowisko
medyczne nie rzuciło się na ten specyfik to jest jakiś powód ku temu. Dla przykładu, wiele osób twierdzi
też że im/ich cioci/wnukowi pomogła homeopatia. Do dzisiaj nie ma naukowego potwierdzenia, że to prawda. Dlaczego wszyscy mają ostatnio taki pęd ku temu, żeby koniecznie nie wierzyć w to, co wszyscy. Bo jakiś farmer z USa na pewno wie więcej tylko rząd to wycisza?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 lutego 2012 o 16:30

avatar patro17201
+1 / 1

ZeebaEata A wierz sobie w co tylko chcesz. Ja wierzę akurat w to co ten pan Simpson powiedział. Jeśli ty w to nie wierzysz to twoja sprawa. Co do dowodów to podałem w jednym z komentarzy kolejny link z filmem gdzie doktor Bob Melameda kieruję na stronę internetową z
bazą danych Narodowego Instytutu Zdrowia i każe tam wpisać cannabinoidy i rak, jest tam setki artykułów
potwierdzających właściwości konopi. Nie widzę powodu by ci ludzie mieli kłamać. Podaj mi choć jeden powód, dla którego by mieli kłamać ! Wiele osób może o tym nie wiedzieć, bo słuchają tylko to co media wmawiają, a niektórzy ludzie z koncernów być może wiedzą, ale nie chcą zmiany bo zyski z ich leków są zbyt ogromne by robić zmiany. Po za tym jaki zysk by mieli ze specyfiku, który może zrobić każdy w domu. Pomyśl !

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lirykald
0 / 4

Marihuana w większych ilościach niż legalnie "niewielkie" niszczy komórki w mózgu. Doskonały wybór dla osób skarżących się na takie przypadłości jak wysoki poziom IQ.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar patro17201
+1 / 3

Kolejny mit 'Niszczy komórki mózgowe', te badania były robione na małpach, gdzie podawano im dużą ilość dymu bez dostarczania tlenu. Udusili te małpy,a powiedzieli że, to marihuana zniszczyla im komórki. Do dziś ludzie w to wierzą, polecam film 'the union'.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Buddah
+1 / 1

Już widze jak skun maczany w eterze zmotany od łysego leczy cokolwiek. Pale więcej niż średnio lat mają najwięksi zwolennicy marihuany. Trzeba mieć do tego dystans, bo skończycie jak mietki żule, co im procenty ból życia łagodzą. Jestem za legalem, ale trzeba jednak zdawać sobie sprawę z pewnych rzeczy i niech Palikot nie kłamie, że to nie uzależnia, bo wiem nawet po sobie, że z czasem trzeba umieć powiedzieć sobie dość...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar patro17201
+3 / 5

OSTATNI RAZ POWTARZAM, TREŚĆ DEMOTYWATORA NIE JEST ZMYŚLONA, ZROBIONA NA PODSTAWIE FILMU I DOŚWIADCZEŃ PANA RICKA SIMPSONA. LUDZIE KTÓRZY MYŚLĄ, ŻE TO WSZYSTKO ZMYŚLONE, PO TO BY ZACHĘCIĆ LUDZI DO PALENIA, SĄ W BŁĘDZIE. GŁÓWNIE CHODZI TU O OLEJEK Z KONOPI, A NIE SKRĘTY. LUDZIE CHORZY NIECH WIEDZĄ, ŻE TAKIE COŚ ISTNIEJE. W TELEWIZJI SIĘ O TYM NIE DOWIEDZĄ I OD LEKARZA TAKŻE. NIECH CHORZY WIEDZĄ I ZRÓBMY COŚ Z TYM, BO TAKI LEK NIE MOŻE POZOSTAĆ W UKRYCIU POD PRZYKRYWKĄ NARKOTYKU !!! ZROZUMCIE TO !!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar frychu
+2 / 2

nich ZUS sie dowie ze leczy rożne choroby to zalegalizuja xd

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A ananonda
+1 / 3

Ale ale, akurat OLEJ KONOPNY jest wytwarzany z konopi siewnej, jest całkowicie legalny i można go dostać w wielu sklepach z półproduktami kosmetycznymi ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar patro17201
-2 / 2

ananonda nie chodzi o ten olej o którym ty piszesz. Jak nie wiesz o czym doładnie jest ten demotywator to nie komentuj !

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G goldencja
+1 / 1

a ja z innej beczki...na drugim zdjęciu wygląda jak Wacław Kowalski - Pawlak z Samych Swoich :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar butelkowa
+15 / 17

Drodzy zwolennicy marihuany, zanim zaczniecie siać tu swoją propagandę przypominam, że tu chodzi o OLEJ Z KONOPII, a nie o jaranie marychy pod blokiem ;) Dziękuję za uwagę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Lavix
0 / 2

światem rządzi pieniądz... ( pieprzeni materialiści -.- )

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar NarcyzZ
+2 / 4

A ja się zapytam czemu jeśli to nie działa to te korporacje nie przeprowadzą badań(obiektywnych) nad
marihuaną, tylko cały czas jest tylko że jest to złe , złe i złe. Ze wpadniemy w nałóg, skończymy
jako ćpuny itd. itp. Cały czas marihuana jest oczerniana...co do szkodliwości jedynym problemem nie jest
samo zioło tylko czym jest to pryskane zeby bardziej kopało:/
Ja osobiście nie wierzę że przy obecnym
stanie medycyny nie odkryto jeszcze leku na raka, uważam że korporacje sądzą iż nie opłaca tego
wypuszczać na rynek bo po co leczyć skutecznie...Jak spokojnie można sprzedawać więcej i dłużej i
zgarnąć więcej kasy. Taki jest kapitalizm , tak samo jak w sprzęcie komputerowym , tak samo w medycynie
się blokuje pewne nowości bo można jeszcze ze starego korzystać:/ Mimo że technologia mogłaby spokojnie
iść naprzód , nie raz się słyszy co to nie potrafią zrobić ale na razie są za "duże koszty"
wytworzenia itd. Co przy ogromnym popycie sądzę iż dałoby radę obniżyć.
Tak samo mafie i inne zgarniające kase z narkotyków blokują legalizacje tak i wszędzie indziej odpowiednie organizacje blokują rozwój.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 lutego 2012 o 23:21

avatar cytochromC450
0 / 0

Drogi Narcyzie, badania już dawno przeprowadzono. W 1997 roku powstał raport WHO na temat szkodliwości powszechnie znanych substancji psychoaktywnych ze szczególnym uwzględnieniem konopii indyjskich. Co prawda nie badano wpływu na komórki rakowe, lecz sprawdzano głównie szybkość i siłę uzależnienia. Raport próbowano zataić, gdyż wyniki badań okazały się bardzo niepomyślne dla przeciwników legalizacji konopi oraz wszelkich organizacji antynarkotykowych, które KŁAMAŁY na temat opłakanych skutków palenia rzekomo grożącego nawet śmiercią. Raport wykazał zaskakująco niską szkodliwość tetrahydrokanabinolu (głównej substancji psychoaktywnej cannabis indica) w porównaniu z innymi - o zgrozo! - powszechnie DOSTĘPNYMI NA RYNKU truciznami jak alkohol czy nikotyna. Mimo próby zamiecenia sprawy pod dywan, na szczęście dokument ujrzał światło dzienne ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 22 lutego 2012 o 3:31

V Vlakis
+2 / 2

Hahaha, gdyby to wydarzyło się w Polsce, zamiast podważań autentyczności dominowałyby teksty typu "takie rzeczy to tylko w Polsce", "co za kraj", itp.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TOJAZACHAR
0 / 0

Ale uśmiechnięty na pierwszym zdjęciu :p

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar patro17201
+1 / 1

kamil789456123 Dla nie których jest to dowód dla nie których nie. Ja w to wierzę, bo nie widzę powodu by ci ludzie mieli kłamać. Po co komu taka propaganda, skoro nikt o niej nie wie ? No to co będzie dla ciebie wystarczającym dowodem ? Na pewno coś w tym co mówią musi być, zresztą jak jesteś zwolennikiem zioła, to chyba znasz historię jego i chyba nie powinno cię to dziwić. Zawsze było słychać, że marihuana ma właściwości medyczne. Wszyscy by kłamali. Nie widzę w tym sensu. Jedni w to mogą wierzyć, a jedni nie. Lecz na pewno nie jest to kompletne kłamstwo. Na pewno marihuana ma właściwości medyczne i powinny być stosowane. Trzeba to przebadać i jasno ogłosić. Nie możemy dać się okłamywać i dać się faszerować lekami, które wyniszczają organizm. Marihuana powinno być stosowana w medycynie i nie tylko. Jeśli jesteś jej zwolennikiem to nie wiem dlaczego jest ci w to tak trudno uwierzyć. Trzeba to udowodnić i oznajmić światu, wiele ludzi może uratować. Firmom farmaceutycznym chodzi głównie o zysk.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar patro17201
+1 / 1

Wiem, że istnieje lek Sativex, ale to nie zmienia zdania o koncernach farmaceutycznych. Więc dlaczego skoro marihuana ma takie dobre działania jest nie legalna w normalnym użytku ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar szczerbus9
0 / 2

w czasach ok II wojny światowej konopje uprawiano też w polsce kiedyś z tego robili materjał liny i uszczelnienia. olej i nasiona były używane w kuchni, a najciekawsze jest to że z tego pierożki robili. to usłyszałem na moich 18 urodzinach. jedyne złe opinie usłyszałem na godz.wych. w szkole

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kula1595
+1 / 1

Dochodzi do takich paranoi że w medycynie wytwarza się syntetycznie THC które jest dużo droższe w produkcji, a skuteczność jest mniejsza niż w przypadku naturalnego. Po co? jak to zwykle bywa jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem