Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1676 1913
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar MSI
+8 / 34

czym więcej anarchistów tym łatwiej bedzie obalić rząd jakiś pozytyw jest.. wkoncu ludzie nie wytrzymają tego wszystkiego

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FarQ4
+6 / 22

Stalin już tak zrobił.... za jego czasów myślenie było karane.
a wiesz nie dadzą się tak łatwo obalić jak się zrobi źle to massmedia przekupią a na nas wojsko prosto z iraku przyjdzie
a my powolutku krok za kroczkiem podążamy w za przykładem Korei Północnej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ashardon
-4 / 12

Widać, że pojęcia nie masz, czym jest Korea Północna. "Wojsko z Iraku" - już ten fragment świadczy o tym, na jakim poziomie jest Twoja wiedza dotycząca obecnej sytuacji międzynarodowej...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar fgdcgfdcxf
+10 / 18

im wiecej anarchistów tym wiecej brudasów wyzywajacych wszystkich od faszystów.Do tego rzad po cichu popiera anarchistow bo wola zlewaczalych idiotow niz patriotow ktorzy faktycznie mogliby obalic rzad.Widac to bylo po marszu niepodleglosci gdy tusk o burdy oskarzyl "kiboli"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maniacs
+12 / 24

anarchiści do wora , wór do jeziora

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S stig14
+1 / 5

Tak, znaleźli się mądrzy. Teraz każdemu się wydaje, że wszystko wie, że wie lepiej od polityków i w ogóle jest ekspertem w każdej dziedzinie. Jak wam tak bardzo źle, to jedźcie zagranicę, najlepiej do tak często wspominanej Korei Północnej. Ponad 20 lat mamy te straszne, nieudolne, zależne od Moskwy, marionetkowe rządy. Sam Tusk rządzi 5 lat. Mieliście tyle czasu, czemu jeszcze nic nie zrobiliście?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nata1ia
+9 / 29

Nie jest rewelacyjnie - fakt. Ale nie przesadzajmy i nie robmy z Polski drugiej Korei Północnej czy Białorusi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kwestionariusz
+11 / 23

Korei nie ale z Białorusią możemy bić się o palmę pierwszeństwa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar yabu
0 / 0

Taaaa, chyba za IV RP.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ashardon
+4 / 42

Następny 16 latek, który bierze się za tematy, o których pojęcia nie ma. Całe szczęście, że z tego
się wyrasta. Odnoszę wrażenie, że Polakom jest ostatnio za dobrze i nie pamiętają tego, co było jeszcze
przed 30 laty. Proponuję zobaczyć, jak w: Rosji, Białorusi, Chinach czy Birmie kończą się demonstracje.
Proponuję zobaczyć kilka programów dotyczących Korei Północnej. Może wtedy zrozumiecie, co to znaczy
"dziwny kraj" i rzeczywisty brak wolności słowa. Wszystko opiera się o to, że w szkołach zbyt mało jest historii najnowszej. Idzie potem dzieciak ulicą, zostaje spisany przez Policję i wydaje mu się, że żyje w totalitarnym państwie, bo o prawdziwym totalitaryzmie ma mgliste, bądź żadne, pojęcie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 marca 2012 o 1:22

avatar wborkowsk
+10 / 26

Akurat pamiętam i widzę dużo analogii...
Choć oczywiście metody zmieniły się na nieco bardziej cywilizowane, więc nie wszyscy są w stanie się zorientować zanim będzie za późno...
Celny demot w każdym razie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pamela101
+16 / 22

No i właśnie na tym polega problem, że Polakom się wydaje, że jak mają co do garnka włożyć, panuje niby wolność słowa, niby jest tam jakieś prawo, to jest git, a to jest tylko mydlenie oczu obywatelom, którzy nie zdają sobie sprawy z tego, co dzieje się na najwyższych szczeblach władzy. Wystarczy sobie obejrzeć siedziby NFZ, a potem się dowiedzieć, co czeka pacjenta potrzebującego pomocy medycznej. Tu nie chodzi o to, że jest jakaś straszna bieda, pieniądze są, tylko że są rozkradane, tutaj ludzie są dla rządu, a nie rząd dla ludzi, kto tego nie widzi jest głupi i naiwny i tyle. Już wkrótce młodzi ludzie jeszcze częściej będą wyjeżdżać za granicę, bo miejsca pracy będą zajęte przez chorych starszych ludzi wyzyskiwanych przez państwo, którzy zamiast sadzić w ogródku będą robić do usranej śmierci, żeby rząd nie musiał wypłacać emerytur. Myślicie, że Tuska obchodzi, z czego będą wypłacane pieniądze emerytów za ileś tam lat? Gówno go to obchodzi, bo wtedy on już będzie sobie popijał drinki ze słomką. Ale teraz może od Polaków wycisnąć, więc wyciska.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kwestionariusz
+6 / 8

Ashardon
Czy uważasz że Białoruś to kraj totalitarmy jeśli tak co zmień zestaw farmaceutyków bo Białoruś jest analogią PRLu a to nie było totalitarne państwo z definicji. O wpisaniu Rosji na liste rzekomych według państw totalitarnych przemilcze bo nie da się wpisywać pewnych słów (cenzura).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nata1ia
+2 / 4

@ Ashardon - jak to mówią "Dawno wojny nie było i sie ludziom w dupach poprzewracało". Jasne, ze w Polsce jest bagno ale na prawde polecam Wam wyjechac gdzieś, poznac ludzi, niech Wam poopowiadaja o swoich krajach to może docenicie to co macie. Ogladaliście filmiki jak w Hiszpanii pałowali pokojowych studentów protestujacych w formie siedzenia na placu i śpiewania?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar NightAnasazi
+3 / 9

To, że mają gorzej od nas, to nie znaczy, że my mamy siedzieć na dupie i nic w związku z tym nie robić... albo jeszcze doceniać. Sorry, ale to że wdepneliśmy w zaschnięte gówno, nie znaczy, że w nie nie wdepneliśmy i trzeba doceniać, że jest zaschnięte. Czas posprzatać ulice.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Smok666
+1 / 1

taką ciekawostkę dorzucę- otóż gdzieś wyczytałem (nie pamiętam w której gazecie, ale na pewno nie żadna lewacka publikacja) że w ciągu zeszłego roku policja wyciągnęła od operatorów telefonicznych prawie 2 miliony billingów. może ktoś mi zarzuci że się nie znam, ale to już o czymś świadczy (nie mówie że mamy zamordyzm, ale widać, że nasza władza potrafi w białych rękawiczkach ciągnąć za ucho obywateli).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TheRaceManiac
-1 / 1

Zależy, jak na to spojrzysz. Faszyzmem jest zarówno obowiązkowa szkoła jak i mordowanie za poglądy. W krajach, które wymieniłeś, jest skrajny faszyzm. U nas są pozory dobrego państwa, a faszyzm się coraz bardziej szerzy i uważam, że powinniśmy bronić wolności póki nam wolno,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar marcinqwerty
+7 / 17

Nie przesadzamy przypadkiem? Fakt jest niezadobrze. W Europie kryzys, a u nas rząd, o którego działaniach decydują słupki poparcia i który nie umie otwarcie podjąc jednej decyzji, która mogłaby osłabic jego popularnośc. Ale nie jest to faszystowska dyktatura. To po prostu nieudolny rząd. I wymienia się go na wyborach, a nie organizując rewolucje. Ciekawe, że tylu ludzi mówi, że już nie może tego wytrzymac, że tylko rewolucja i podobne hasła, ale jak na jesieni były wybory i była szansa coś zrobic, to zagłosowali na PO.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MiyakoWitch
+9 / 11

Bo problem w duzej mierze polega na tym, ze u nas się głosuje nie na kogoś, tylko przeciw komuś. A jak się tak głosuje to nic dobrego z tego wyjść nie moze. DO tego praktycznie politycy się nie zmieniają - przenoszą się co najwyzej z partii do partii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Medival
+2 / 4

I na tym właśnie polega patologia demokracji. Ludzie głosują nie na tego kto da im więcej wolności,
tylko na tego kto im najwięcej obieca. A jak jednej grupie coś obieca, to innej musi to zabrać, czy to w
podatkach, czy przez wprowadzenie jakiejś ustawy dającej np. firmom taksówkarskim monopol na odpłatny
przewóz osób. Żeby demokracja się sprawdzała, społeczeństwo musi być dojrzałe i świadome, jak
przykładowo w Austrii, gdzie ostatnio 67% głosowało w referendum przeciwko wydłużeniu płatnego urlopu. W
Polsce zapewne 95% byłoby za, a potem wszyscy by się dziwili czemu towary w kraju znowu drożeją przez to
że wszyscy pracują w roku o ten tydzień krócej...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 marca 2012 o 18:49

M Magnus89
+6 / 20

Dlaczego an zdjęciu jest policjant?! Znowu jakiś bezmózgi gimnazjalista pomyśli, żeby j eba-ć policję. Widzę, że autor też nie bardzo wie o czym pisze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pokos
-3 / 17

Takie nonsensy może wypisywać tylko człowiek bardzo młody i bardzo słabo zorientowany w historii i w ogóle nie mający pojęcia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nata1ia
+1 / 7

Widac młodziki dominuja na demotach bo leje sie fala minusow na kazdego, ktory nie pluje na swój kraj bo ma świadomosć warunków panujących w innych krajach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zibi7000
+2 / 6

Karami? Raczej podatkiem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar cthulhuJimi
+8 / 10

Co nie zmienia faktu, że w naszym kraju sytuacja staję się tak niezdrowa, że albo osiągniemy stan Grecji, albo grozi nam rewolucja - przeanalizujcie sobie ostatnie pół roku - żadnych pozytywów, stajemy się powoli niewolnikami własnego rządu. Ludzie, róbmy coś zanim będzie za późno!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dark382
+4 / 4

Osiagniemy stan gracji ?
Oni pomimo bankructwa maja lepiej niz my tylko ze w mediach
Ci tego nie powiedza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MasterPingwin
-2 / 2

Korea Północna, Rosja-tam tak już jest

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Spandler
+1 / 5

nie zapomnijmy o podatku od myslenia niezgodnego z zalozeniami panstwa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vlakis
+3 / 11

Durny demot na siłę robiący z Polski kraj autorytarny. Dość już tej histerii - jeśli u nas panuje terror poprawności politycznej, to ja pytam - co panuje w USA, Wlk. Bryt., Serbii, a a co dopiero w Rosji czy Chinach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kwestionariusz
0 / 8

Zakładam że byłeś również oprócz krajów wymienionych np. w Libii przed "wyzwoleniem" i po "wyzwoleniu" jesteś również w stanie wskazać plusy ujemne i minusy dodatnie tego rodzaju przemian gdzie wspomniana Libia była dostatnim krajem socjalnym a teraz jest kolebką terroryzmu gdzie broń której nigdy nie użyto za czasów "Kadafiego" znajduje się w Libanie, Palestynie.
Podobnie z Syrią gdzie jakaś wioseczka ogłasza niepodległość zjeźdźają do niej najemnicy z całego "wolnego świata" i dlatego Assad jest zły.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar marcinqwerty
+1 / 7

@Kwestionariusz, ty oczywiście w Libii i Syrii byłeś i wiesz doskonale jak to wszystko tam wygląda:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar marcinqwerty
+4 / 6

War! :) Tak się składa, że większośc z pomysłów, które są w tym kraju najbardziej chore, to pomysły lewicowe. Mam na myśli ZUS, Państwową Służbę Zdrowia, podatki od wszystkiego (a największe od zaradności), i takie kwiatki. Każdy ma jakieś fobie(militaryzm, rządy korporacji, wyzysk itp) ale prawda jest taka, że kapitalizm działa lepiej, niż socjalizm. Daje ludziom zadbac o siebie, a nie dba o nich na siłę, w rzeczywistości tylko im przeszkadzając.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G glinx11
-2 / 4

@marcinqwerty -> Nikt nigdy nie próbuje rozdzielić terminów lewica/prawica ideologiczna od gospodarczej. Ja np. uważam, że rzekomo ultraprawicowy Kościół jest organizacją gospodarczo lewicową, bo promującą socjalizm.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G glinx11
-3 / 5

@seb95 -> Jakoś nigdy w kościele nie słyszałem haseł promujących przedsiębiorczość, ale raczej
nawołujących do niezapominania o tych najniżej sytuowanych itp. Poza tym z zasadniczą koncepcją
kapitalizmu (wytrwałością i pracą ludzie się bogacą) kłóci się koncepcja modlitwy, która faworyzuje
bierność w obliczu klęsk i niepowodzeń.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 marca 2012 o 23:35

avatar marcinqwerty
+1 / 3

Glinx, kapitalizm powstał w oparciu o protestancką etykę uczciwej pracy, kultywowaną przez brytyjskich purytanów. "Módl się i pracuj".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G glinx11
-3 / 5

@marcinqwerty -> Kapitalizm powstał dużo później, gdy Amerykanie powoli odrzucali już stare purytańskie reguły. Istnieje w tym logika: purytanie może i podkreślali wartość pracy, ale potępiali handel wykraczający poza to co do życia niezbędne. Do tego dochodzi jeszcze niechęć do wszelkiego rodzaju rozrywek - kolejna nisza na rynku zablokowana. @aghahowa -> "Mechanizmy rynkowe istniały już w feudalizmie i układ jaki wtedy panował, wart jest dzisiaj odwzorowania" - chyba nie sugerujesz powrotu do feudalizmu? Ośmielę się stwierdzić, że nawet komunizm osiąga wyższy wzrost gospodarczy. A poza tym przypominam, że w takim układzie zarówno ty jak i ja moglibyśmy do końca życia pędzić żywot na wsi bez prawa jej opuszczenia. Największym osiągnięciem rewolucji francuskiej, stanowiącej korzenie zarówno kapitalizmu, jak i socjalizmu, było odesłanie do lamusa wszelkiego znaczenia błękitnej krwi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar marcinqwerty
-1 / 1

@Glinx, "w oparciu" oznacza, że purytanizm dostarczył niezbędnych podstaw ideowych, a nie, że purytanie to pierwsi kapitaliści. I nie Amerykanie, bo twórca liberalizmu gospodarcszego, który nadał kształt kapitalizmowi był Adam Smith, wierny poddany Jego (lub Jej) Królewskiej Mości:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G glinx11
-3 / 3

@marcinqwerty -> Ale to w USA powstał kapitalizm, dzięki któremu Ameryka ostatecznie wygrała z UK wyścig
potęg. Kapitalizm, który - i to jest bardzo ważne - nie zwraca uwagi na rodowód. Naprawdę myślisz, że w
skażonej arystokratycznymi przesądami Anglii taki Rockefeller - syn drobnego krętacza bez śladu błękitu
we krwi - miałby choć najmniejszą szansę osiągnąć taki sukces, jaki osiągnął w USA? Pozwolę sobie dodać, że to dlatego w Ameryce ruch socjalistyczny nigdy nie zagroził trwałości ładu politycznego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 marca 2012 o 20:54

avatar marcinqwerty
0 / 2

Muszę cię zmartwic. Kapitalizm istotnie najlepiej rozwinął się w USA, ale narodził się w Wielkiej Brytanii. Tak jak Adam Smith.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G glinx11
-3 / 3

@marcinqwerty -> Nie zmartwiłeś mnie. Kogo obchodzi, kto co gdzie i kiedy wymyślił? Liczą się rezultaty. Z komunizmem najczęściej utożsamiamy Rosję, choć jego twórcą był Niemiec.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hakate616
0 / 0

Na szczęście większość polskiego społeczenstwa ma z myśleniem problemy, więc w czym problem? :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T thomshon
-2 / 4

CHCE WLEPY Z TYM OBRAZKIEM!!! no w ostateczności mogą być szablony pod spraya

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar marcinqwerty
+1 / 3

Dokładnie. Ale jak ma problem, to pierwszy na policję dzwoni i chowa "zasady" tam, gdzie światło nie dociera.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T thomshon
0 / 0

panowie to nie kwestia nienawiści do policji samej w sobie, nigdy nie byłem przedstawicielem subkultury tzw. JP w jakiejkolwiek formie, i nie nie nosiłem dresu czy maratonów ale w tym obrazku jak i w naszym kraju(tak samo z reszta jak w każdym innym) policja jest rozwiązaniem siłowym w rękach państwa (najlepiej było to widać ok 11 listopada kiedy to własnie krążyły po internecie filmiki w których wyraźnie było widać jak własnie policja rozpędza protestujących lub po prostu goni ich w uliczkach które nie miały nic wspólnego z trasą marszu)...
więc proszę nie zarzucajcie mi nienawiści do policji tylko ze względu na to ze po prostu nei jestem tej instytucji w stanie zaufać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rkunta
+1 / 5

Rany, co za debilny demot. Nikt cię nie będzie w tym kraju karał za demonstrowanie, głosowanie na opozycję, głośne wyrażanie swojego zdania, krytykowanie rządu, a co dopiero za myślenie. Jak ci się sytuacja nie podoba skorzystaj więc wreszcie z tych możliwości, zwłaszcza z tej ostatniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F falubaz13
0 / 0

Powiedz to Staruchowi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hermes12
0 / 0

TRUE DEMOT

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adelaide11
0 / 2

Jedź kur*wa do Rumunii i pożyj tam kilka miesięcy, albo na Ukrainę chociażby, a zaczniesz dopiero doceniać to co jest w naszej Polsce! ;/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dastin84
+1 / 1

Nie można się bać! po to powstają takie strony jak www.naulice.pl, aby można było wyrazić swoje zdanie i zaangażować naród w walkę z hołotą, która rządzi naszym krajem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zuuum
0 / 4

Co to wogóle ma być? Bo naprawdę demot emmanuje głupotą i nie ma zbyt dużego zwiazku z rzeczywistością. Jak komuś się nie podoba, że są jakies prawa i zasady to niech jedzie na australijkski interior...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cruss
+1 / 1

Jestem uczniem. Kiedy tylko wyrażę własne zdanie przy nauczycielu(Co nie jest nawet obraźliwe, to po prostu zdanie), jestem zmuszany do przeprosin... Nie zapytam co się dzieje z tym krajem. CO SIĘ DZIEJE Z TYM ŚWIATEM?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar marcinqwerty
+1 / 1

A widziałeś kiedyś i gdzieś na świecie demokrację i wolnośc słowa w szkole? Dzieje się, to co zawsze:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar darek1234
+1 / 1

Mogę się zapytać co mówisz, że obraża to nauczycieli?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar marcinqwerty
0 / 2

@tomek, to że Chomsky jest światowej sławy naukowcem, nie oznacza, że ma rację. Jest człowiekiem wyznającym dośc wyraziste poglądy z lewej strony, tak jak wielu wykładowców akademickich, których kariera polega na dywagowaniu i dzieleniu problemu na cztery problemy, zamiast zmierzania do jakiegoś rozwiązania. Mówię to jako student stosunków międzynarodowych, gdzie teorie Marksa są rozpatrywane na równi z teoriami Smitha jako równie sensowne, choc wszystkie dowody i zdrowy rozsądek mówią co innego. Nie radziłbym wierzyc w stu procentach w prace akademickie, są często tak przywiązane do określonej teorii, że naginają pod nią rzeczywistośc.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem