Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1932 2368
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
A aeonek
-3 / 41

Gdyby zabrać im te sutanny i pokazać zdjęcia ludziom to pomyśleli by, że to mafia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pm140
+7 / 69

Nawet z sutannami to jedna wielka, LEGALNA mafia, która LEGALNIE pobiera pieniądze od obywateli RP.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kwasek2525
+3 / 15

Gdyby tak zostały tu tylko komentarze osób które cokolwiek wiedza na temat wiary i religii katolickiej ilość komentarzy można by policzyć na palcach u jednej ręki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PanBeliara
+2 / 4

Więc co znaczy wiedzieć coś o tym?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+5 / 11

To ci odpowiadam xar: że historii nie znasz :) Podczas wypraw krzyżowych najistotniejsze było odbicie szlaku handlowego wiodącego do indii. Przemysł skoncentrowany głównie na miedzi lepiej był rozwinięty w tym regionie niż europie. To było główną przyczyną wypraw krzyżowych oraz wysokie bariery celne narzucone przez arabów. Druga rzecz: nie ma żadnego dowodu, że to akurat hitler wydał nakaz eksterminacji jakiegokolwiek narodu. To, że miała miejsce nie potwierdza dugiego. Po trzecie, wskaż mi bardziej obłudny naród niż żydzi: cyklon b wynalazł żyd, hitler nie uruchomiłby całej machiny antyżydowskiej bez ich pomocy, co zresztą widać po ich licznej obecności w wermachcie. Np. Hess jest nazwiskiem datowanym wśród żydów jeszcze w XIII-XIV wieku. Wśród hiszpańskich inkwizytorów: Tomás de Torquemada był z pochodzenia.. żydem! ;) (za: angielska wiki: 'jewish ancestry') Żeby była jasność: nie bronię przestępstw rodem z kleru, ale traktujmy wszystko w miarę obiektywnie, a nie wycinkowo ;]

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ShawnHBKMichaels
+2 / 2

aghahowa najlepsze jest to że tolerancyjne media i "oświeceni" postępowcy każą nam się kajać i być winnym za handel czarnymi niewolnikami podczas gdy największe udziały w handlu niewolnikami mieli... Żydzi:]

A co do treści demota: "A Jezus, spojrzawszy wokoło, rzekł do uczniów swoich: Jakże trudno będzie tym, którzy mają bogactwa, wejść do Królestwa Bożego! A uczniowie dziwili się słowom jego. Lecz Jezus, odezwawszy się znowu, rzekł do nich: Dzieci, jakże trudno tym, którzy pokładają nadzieję w bogactwach, wejść do Królestwa Bożego! Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne niż bogatemu wejść do Królestwa Bożego." Amen.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M menel92
+1 / 5

A dałeś/łaś kiedyś na tacę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Witek1235
-3 / 9

Cóż, nie widzę nic złego w tym, że najwyżsi hierarchowie kościelni wożą się dobrymi samochodami. Oczywiście znacznie większym szacunkiem darzyłbym ich, gdyby zastosowali się do słów Chrystusa i rozdali majątek, który nie jest im potrzebny do życia, ubogim, ale z drugiej strony - kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamień.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CocaineBusiness
+1 / 3

"Biznesmeni w koloratkach zepsuci do bólu
Mają garba od złotych krzyży za pieniądze ludu
Z dala od podatków i od świata brudu
Kościół modli się o Ciebie, żebyś dołączył do klubu
Biedni wierni razem pod złotą kopułą
W podzięce za życie łzami marmury brudzą
Każdy z nich jest swego pana wiernym sługą
Rzemieślnicy życia, dla nich wiara jest sztuką
Co jest nauką, a co narzędziem władzy
Czy kościół to dom Boży, czy tylko zakład pracy
Czy robią to dla Ciebie, czy dla pieniędzy na tacy"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X konto usunięte
+15 / 57

Dla tego jestem wierzący, w Boga a nie w kościół i księży, tłuste zakłamane szmaty.
Po za tym już Jezus miał problemy z tak zwanymi "rabinami" żydowskimi, którzy go potem zdradzili.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar survive
+14 / 36

kościół zaraz jak powstał stal się instytucją władców europejskich, a za zadanie mieli trzymać poddanych za mordę, inaczej ciągle tkwilibyśmy na etapie skłóconych plemion.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Slawoldinho
+34 / 46

Uważam się za katolika ale powiem tak: to co wyprawia Kościół to jest w wielu przypadkach karygodne. Wożenie się limuzynami, budowanie kościołów za grube miliony itp. Przykład z mojej parafii: jest to niewielka parafia, mamy zrobioną kaplicę w której praktycznie wszyscy wierni się mieszczą ale kaplica jest jak się okazuje niewystarczająca bo rozpoczęła się budowa nowej świątynie (koszt na pewno będzie przekraczał milion zł). I ja się pytam po co? Przecież wiernych i tak raczej ubywa a nie przybywa, wszyscy mieszczę się w kaplicy ale musi być na bogato, a przecież za te pieniądze można by pomóc wielu potrzebującym. Ale to raczej nie wina naszego księdza tylko pewnie odgórne kościelne przepisy tak stanowią albo biskupi nie wiem dokładnie. Druga sprawa to wyposażenie kościołów w ogóle (kielichy, naczynia, obrazy itp.), wszystko musi być ze złota, srebra, nowiutkie, błyszczące. A ja się pytam czy Bóg chciałby, żeby w kościołach było tyle złota a na zewnątrz ludzie biedowali? No raczej nie. Myślę, że ludzie powinni mieć złoto w sercu a nie w kościele. Reasumując ja nie odrzucam Kościoła bo jest częścią mojej wiary ale nie boję się go krytykować. Ale z drugiej strony nie można też wszystkich księży wrzucać do jednego wora bo znam wielu takich, którzy są na prawdę w porządku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeryho
0 / 2

Często z ambony kościelnej słyszy się „prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne, niż bogaty dostanie się do Królestwa Niebieskiego”. Teraz się zapytam, co robią księża. Sami dla pieniędzy porzucili wiernych, a w imię czego – w imię wypchanych portfeli. Nikt nie pracuje z młodzieżą, nie pokazuje jaką drogą mają podążać, a potem się dziwią że w kościele widzi się tylko ludzi w wieku 40-50+. Dopiero jak krucho zaczęło się robić z niedzielną tacą to zaczęli się „interesować” nie tyle wiernymi, co ich pieniędzmi. Owszem, są księża którzy poświęcają się dla dobra ludzi, pomagają bezdomny pomimo że sami niewiele mają – sam osobiście znam dwóch, jednak to ciągle za mało. Na te czasy potrzeba prawdziwej iskry, która pociągnęłaby za sobą tłumy, dała im natchnienie… Był Popiełuszko, był Jan Paweł II ale ludzie potrzebują cały czas przewodnika, kogoś kto by ich prowadził. Takim przewodnikiem powinien być kościół, jednak z czasem coraz bardziej odchodzi od swojej pierwotnej misji… Dla jasności dodam tylko, że jestem osobą wierzącą, ale wierzącą w Boga (tak jak napisał xpavlo) i nie jestem przeciw kościołowi, jednak razi mnie obojętność księży na to, co dzieje się dookoła i jak tłumnie ludzie odchodzą od kościoła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SDMarit
+8 / 34

Pokaż rządowe limuzyny, zobaczymy kto ma lepsze :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 października 2012 o 22:27

avatar NocnaWilczyca
+2 / 12

dobrze dobrze, ale poslowie nie przysiegali zycia w wierze Bogu, ubostwa i ciaglej modlitwy! poza tym to sa rpzedstawiciele kraju, i wszyscy ci od lewej do prawej, wożą się dobrymi samochodami...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar fgdcgfdcxf
+10 / 14

te samochody sa z pieniedzy ludzi ktorzy z wlasnej woli dali sie wyrolowac.Nikt ich nie zmuszal aby dawali pieniadze na tace.A na limuzyny rzadowe placimy my wszyscy, a jak ktos nie zaplaci to pierdel za nie placenie podatków.Taka jest roznica pomiedzy kosciolem a socjalistami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar marshal777
-1 / 5

@NocnaWilczyca - biskupi to nie zakonnicy, nie przysięgali ubóstwa, ani ciągłej modlitwy, a nawet zakonnicy nie modlą się ciągle, w senie, że odmawiają modlitwy, czy śpiewają pieśni religijne. Raczej wyznają zasadę módl się i pracuj, nie znam się na samochodach, ale te wydają mi się dobre dla biskupów, dlaczego bo większość z nich to samochody pół terenowe, czyli będą mogli dojechać prawie wszędzie, spotkać się z wiernymi, czy porozmawiać z księdzem w cztery oczy na każdej parafii, nawet najbardziej oddalonej od cywilizacji, po drugie wydaje mi się, że mniej palą niż samochody, w których widzieliście by biskupa i pewnie są dobrej jakości, czyli posłużą nie jednemu biskupowi czyli jeden samochód na wile lat. Oczywiście, wracając do ubóstwa, nie może być tak, że ksiądz, czy biskup służy biblijnej mamonie zamiast Bogu i ludziom samochody to narzędzia i póki służy człowiekowi, a nie człowiek jemu i nie jest do bogactwa przywiązany to nie mam sprawy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar survive
0 / 4

nie to nie sa samochody do jazdy w teren, to są samochody luksusowe do szpanu, tak samo ogromny przepych w kościele też jest jakimś zboczeniem z celu do którego miał dążyć Kościół, ale jak już pisałem, to jest instytucja, jedynie pojedynczy kapłani faktycznie poświęcają się ludziom, dzieląc się tym co posiadają, głosząc to co powinni i nie wywyższajac się ponad przeciętność, zbędnymi kosztownościami... kupionymi za pieniądze wiernych, średnio zamożnych ludzi lub nawet biednych, co jest jakąś pomyłką bo tym sposobem nie różnią się od zwykłych wyzyskiwaczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-1 / 1

Te 40tys to jedna wielka kpina. Maxymalny podatek tzw. zryczautowany jaki moze placic ksiadz to niecale 1400zl/ KWARTAL!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kyd
+5 / 19

Pozwolisz, że posłużę się Twymi słowami, gdy następnym razem pewna osoba z demotywatorów powie, że chrześcijanie są ograniczeni umysłowo :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Loleth
0 / 0

Good point :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Anthem
-2 / 32

same ku*wy i złodzieje

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zoarix
-5 / 33

Dałem na tacę 2 zł, jestem okradziony...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
+3 / 11

Nie wiem czemu ludzie uwzięli się tak na opodatkowywanie kościoła. Zamiast walczyć o niższe podatki dla wszystkich, chcecie opodatkować kościół, myśląc, że to rozwiąże wszystkie problemy kraju.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar belzeq
-1 / 9

@Zoarix Każdy chciałby być opodatkowany tak, jak kościół.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dawidsznurek
-2 / 4

@belzeq, no ja dziękuję płacić stałą kwotę i robić przede wszystkim na nią. Jak chcesz, możesz płacić za mnie podatki, jeszcze kilka osób się nazbiera i będziesz płacił 40tys standardowych podatków rocznie :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar belzeq
-2 / 2

@dawidsznurek Kościół nie płaci podatku od nieruchomości. Nie płaci podatku od darowizn. Natomiast ksiądz w parafii powyżej 20000 mieszkańców płaci 911 złotych podatku KWARTALNIE. Mając 20000 owieczek do ostrzyżenia, bez trudu zarobi dziesięć razy na podatek. Ja z przyjemnością płaciłbym 312 złotych miesięcznie, bez względu na wysokość przychodu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S soczek470
+1 / 35

Nie od dziś wiadomo, że kościół to jedna wielka INSTYTUCJA i BIZNES, cieszy mnie fakt, że ludzie coraz bardziej widzą co się dzieje, w mojej parafii młody ksiądz "przyjechał" fiatem uno a po 3 latach wyjechał od Nas Golfem 5 i z nowym motorem :)... a kostkę w około kościoła robią kilka lat... alee ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zoarix
+1 / 15

Co za ludzie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S soczek470
-2 / 12

dokładnie,ślepe głupie,niemające swojego zdania! pjona!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
-5 / 7

Zoarix Spokojnie tacy są i szybko mijają, choć są czasami nazbyt hałaśliwi i krzykliwi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 października 2012 o 15:49

S soczek470
-1 / 3

PitWoj - osobą mająca swoje poglądy jest beeee? oh tak dawajcie dalej się okradać państwu (radze zapoznać się ile PiSiory i reszta tego nieudanego państwa) przeznacza na kościół a im, ciągle mało... BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ :)) ale nie TOBIE szaremu przeciętnemu KOWALSKIEMU

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
0 / 2

Blee jest pisanie idiotycznych komentarzy typu : ,,czarna mafia nas okrada a pozniej se lataja helikopterami''. To nie jest wyrażanie swoich poglądów, a zwykły debilizim, pokazujące poziom twojego intelektu. Ja cieszę się, że były rząd nie walczył z moim wyznaniem, bo jest to część mojego życia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pm140
+6 / 12

Ślubowali miłość Bogu, więc powinni robić tak jak chciał. Czy Ty będąc w związku sprzeciwiasz się temu co oczekuje od Ciebie partner i jest to dla niego ważne? Chyba nie. Jezus nauczał, żeby się nie wywyższać więc do tego powinni dążyć. A nie jeździć Mercedesami itp. C

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
+17 / 23

Zauważ, że ksiądz to nie zawód jak każdy inny tylko podobno powołanie.W jakiejś świętej księdze było napisane "Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi" i „Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego”, ale co ja tam wiem...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dawidsznurek
+2 / 10

Tylko widzicie, sku@#$% zdarzają się wszędzie, KK nie jest wyjątkiem, pytanie tylko co robią z pieniędzmi zamożni księża? Weźmy Rydzyka, czemu jest zły? Bo ma kasę? Bo ma dzielić się z biednymi? A co lepsze, ryba czy wędka? Rydzyk za pieniądze które zbiera robi ogromne inwestycje w Polsce, dzięki niemu 15tys ludzi ma pracę. Więc pytanie, czy lepiej, żeby Rydzyk dał Nam po 2PLN czy dawał więcej miejsc pracy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
+1 / 5

blessya1985 masz racje, wstyd mi za tych ludzi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Walczy
+3 / 13

tak samo mają lekarze, niby biedni ciągle narzekają, a jezdzą jeszcze lepszymi furami, bo każdy na czarno przyjmuje, ale tym się ludzie już nie przejmują. Księża jeżdzą normalnymi autami tylko nie pasują do kraju 3 świata ja u nas

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
0 / 10

Zatem powiedz, ile czasu musialbys odkladac CALA swoja pensje, zeby moc kupic taki samochod NOWY?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
+1 / 3

Przecież to nie są prywatne samochody danego księdza czy biskupa. Właśnie w ten sposób najłatwiej manipuluje się głupkami, pokazując jakiegoś duchownego w dobrym samochodzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
0 / 0

Jakos nie widzialem, by samochod byl "parafialny" - tzn. po zmianie proboszcza nowy proboszcz by jezdzil samochodem starego proboszcza. A przy okazji - Lexusy to troche drozsze autka niz takie tico:P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-2 / 2

I jaki to jest ten samochód prywatny księdza? Na pewno nie Lexus. Co innego samochody należące do kurii, którymi jeździ wiele biskupów/księży.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-1 / 1

A co, passatem czy matizem to wstyd jechac ksiedzu biskupowi,tak?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C czarny199
0 / 16

To są mafiozi , więc Jezus to taki Ojciec Chrzestny albo Al Capone.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bartender_
+2 / 10

Nie musza wydawac pieniedzy na zony to ich stac.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E konto usunięte
-1 / 5

Gdyby pozwolić im być z kobietą, a zabrać te wszystkie bogactwa, to by było o wiele lepiej na tym świecie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
+1 / 3

Nie, nie byłoby. Tylko idiota myśli, że mniejsze zarobki księży są lekarstwem na wszystko. Oprócz twego lepszego samopoczucia nic by się nie zmieniło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JanuszTorun
+8 / 10

"Zjazd konferencji..."?? ---- Może "zjazd episkopatu" albo "konferencja episkopatu", ale zjazd konferencji? Konferencje się zjechały?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar belzeq
-5 / 5

"Konferencja Episkopatu Polski (KEP) – instytucja zrzeszająca biskupów polskiej części Kościoła katolickiego, posiadająca osobowość prawną z siedzibą w Warszawie." Jak się zjeżdżają to jest właśnie Zjazd Konferencji Episkopatu Polski. Marnie to brzmi, ale poprawnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M McDecoy
+2 / 4

Ojciec Mateusz by przyjechał na rowerze ! Tylko brać przykład bo to + dla zdrowia i jeszcze większy + dla środowiska !

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S swierkus
-4 / 10

Ja również uważam, że Kościół niestety poszedł w nie do końca dobrą stronę. Mniej w stronę człowieka, a bardziej w stronę biznesu. Ale w tym wypadku... No głupio jakoś by było gdyby poważny, wysoki rangą dostojnik kościelny jeździł na Konferencje we Fiacie 126p, prawda?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Naars
0 / 2

Nieprawda. Niech jeździ tym, na co sobie zarobił swoją 'pensją', a nie biorąc bez żadnych hamulców pieniądze zbierane ze mszy. Większość z nas zna kościoły, które są obdrapane i wymagają remontu, a księża mają porządne auta, komórki, zegarki i 'cywilne' ciuchy. Nikt nigdy mnie nie przekona, że branie na własny użytek kasy zbieranej podczas mszy jest czymkolwiek usprawiedliwione. Poza tym czemu akurat wybrałeś skrajny przypadek Fiata 126p? To jest typowa demagogia. Za parę tysięcy mógł sobie kupić przeciętny samochód, jakim jeździ większość Polaków, uzbierałby przez parę lat. A z tym pójściem Kościoła w złą stronę to się szybko obudziłeś, już od końca starożytności/początku średniowiecza było wielu spasłych księża, których w łapy całowali najwięksi świata, podczas gdy chłopi wraz z rodzinami nie mieli co do gara włożyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D konto usunięte
-3 / 11

Czarne w czarnych furach na bogato turlają z tacy... tepe grube pały!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dawidsznurek
+1 / 3

Cóż się dziwić, spójrzcie na Michalika, biskup który niczego nie zrobi bez Palikota, a od Tuska dostaje majątki za prorządową posługę... W sumie Michalik to ten sam pokrój co Kotliński, tylko ten pierwszy nie dostał awansu i dalej robi wszystko, żeby KK w Polsce upadł, a drugi dostał awans i przerzucili go do partii...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CzarnaPorzeczka
+2 / 4

a kto bogatemu zabroni?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
-3 / 11

nie wszystkie to jakies super bryki, z drugiej strony skad mozemy wiedziec czy owy kaplan nie dostał samochodu od rodziców, może odkładał sobie przez kilka lat, wiadomo, że śa pazerni i chciwi kapłani ale nie mozemy wrzucac ich do jednego worka

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar belzeq
-1 / 7

A może to Jezus osobiście podarował mu ten samochód? Pofantazjujmy dalej...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
0 / 4

nie mówie ze tak moze byc, ale sam mam kolege-ksiedza co dostał od rodziców samochód co w tym złego? znam ksiezy którzy jezdza zwykłymi autami a niektórym to rowery wystarcza. Niestety sa i tacy co sluzą mamonie ale to nie znaczy ze tacy sa wszyscy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-2 / 2

Wiesz... zasada "niegeneralizowania" nie dotyczy księży. Lewackie ideały działają bardzo wybiórczo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Pipel888
-1 / 9

Jest marudzenie na kościół/wiarę jest główna

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Pablo93csw
+5 / 7

a zaczynali od jednego osiołka :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar twmistrz
-3 / 5

No, nareszcie jakiś pluralizm. Bijecie w Tuska jak w bęben, to dla uczciwości wrzućcie też krytykę kleru i prawicy obrządku smoleńskiego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cthulhu1
-5 / 9

Tusk, kler i PiS są siebie warci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cysiek1991
0 / 2

Pycha.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Pipel888
-2 / 2

Zazdrość.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 października 2012 o 20:57

avatar GorzkaCzekolada89
-1 / 1

Chciwość.

Dobranoc.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dawidcom
+5 / 15

Troche jak tak czytam te wasze komentarze to nie dowierzam jakich glupot piszecie. Nie jestem jakims fanatycznym wyznawcą ale jestem wierzący i praktykujący. Ja rozumie, że niektórzy idą "na księdza" tylko po to aby w pewnym stopniu mieć "lepiej". Nie popieram tego ale wiem, że tak jest. Ale czy sądzicie czy, że jeżeli w jakiejś parafi pracuje ksiądz, dodatkowo w szkole prowadzi religie, dodatkow wiadomo wesele, pogrzeby , święta. To ten Golf V jak podaje soczek470 to jakieś cuda? NIech ksiądz zarabia 2000zl/m-c. Przy czym mieszka na miejscu blisko pracy, ma malo kosztów , jedzenie i mieszkanie ma w jakims stopniu zapewnione przez parafie. To odłożyć 30tys na samochód to nie jakiś problem a czy 2000zl to tak duzo. Ale wielu z Was chciałby odrazu żeby księża byli jakimiś pustelnikami. A co do demotywatora to biskupi , czy arcybiskupi są to ludzie z najwyższych szczebli kościoła - ciązy na nich bardzo trodna praca . Pełnią oni bardzo duzo obowiązków, pracują w kilku miejscach na raz(uczelnie, kościoły itd...) Są bardzo dobrze wykształceni nieraz profesorowie. Z tego tytułu pobieraja wieksze pieniądze. A samochody ze zdjęc to nie są jakies supersamochody typu lambo. Jężdża po całej polsce to czym mają jeżdzić starymi golfami? Wielu powie RYDZYK -MAYBACH -> niech mi ktos pokaże zdjęcie na którym jest rydzyk i ten samochod(oczywiśćie realne) to może uwierze. Oraz polecam przeczytać sobie pierwszy z brzegu artykuł o ww ojcu np. na Wiki. Przy tylu obowiązkach jakie on pełni - na jego miejscu również chciałbym coś mieć od życia. Troche sie rozpisałęm ale jakas taka wene mialem .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-1 / 7

Masz rację davidcom, ale debile tego nie pojmą. ZA dużo jadu medialnego na kościoł zalewa im mózgi. Choćby ten belzeq powyżej - przykład lewackiego głupka. Maybach Rydzyka... tylko idioci w to w ogóle uwierzyli te kilka lat temu, a jeszcze więksi idioci nadal to powtarzają. Idioci też nie potrafią właśnie przyjąć do wiadomości, że jak ksiądz zarobi 2000 na miesiąc, a nie ma kosztów wyżywienia i czynszów, to uzbieranie 30 tys. zł to nie jest jakiś problem dla niego. Ale plebs zawsze bedzie się czepiał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 października 2012 o 22:11

M mario6
-4 / 4

Polecam odnaleźć na necie filmik Czarna żmija z Atkinsonem. W którym to zostaje biskupem i prowadzi działalność duchową, sprzedaż relikwii itp. Już anglicy którzy są chrześcijanami dłużej od nas. Pokazują jak to dziala od średniowiecza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TrollingIsAnArt
-1 / 3

kolejny trendi demot o najeżdżaniu na księży, jeszcze ludzie w komentarzach się zarzekają że GW to syf, hipokryzja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K knockout001
+3 / 9

A czym do cholery mają jeździć ? Czemu nikt nie jest taki mądry i nie powie, że 50% swojego czasu spędzają na jeżdżeniu do Waszych parafii. Niby czym ? Maluchem ? Wtedy wszyscy przecież byliby zadowoleni, bo to nieroby, darmozjady, pedały. To do diabła rusz swoją dupę, idź do seminarium i zacznij zmieniać świat! Jak kupujesz sobie garnitur do pracy to nikt nie pieprzy, że wydajesz pieniądze na marne, bo pewnie Ci jest potrzebny do pracy. Zamiast paplać to co usłyszeliście w telewizji, polecam takie zjawisko jak myślenie ! Czasami warto

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 października 2012 o 17:04

S konto usunięte
-1 / 1

Na społeczne myślenie raczej bym nie liczył.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar GorzkaCzekolada89
+1 / 1

Jeśli masz wiarę, masz ją w sercu nie "na zewnątrz".

Niech mają nówki z salonów - ludzie sami "co łaska" księżom je podarowali. Na co narzekacie? Sami czy wasza rodzina daliście im to!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adam9246
-3 / 3

Obrazek ten przypomnial mi rozmowe pewnej osoby z ksiedzem, ktorej bylem swiadkiem:
osoba: jutro na 8 ide pracowac.. tak mi sie nie chce..
ksiadz: tak? a ja zaczynam prace o 6 na pierwszej mszy porannej

Ksieza sa rozni, ale ten nieswiadomie zdradzil ze uwaza ta posluge za "zawod" . Im wyzszy szczebel kariery, tym wieksze nasiakniecie checi posiadania wiecej, ale pamietajmy o tym by nie wrzucac wszystkich ksiezy do jednego worka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tkds
+3 / 5

Przynajmniej Kościół nikogo nie zmusza do dawania na ofiarę czy w ogóle przynależności- a na przykład państwo każe nam płacić obowiązkowe podatki, składki itd., na biednych nie daje, a rząd i prezydent jeżdżą takimi furami, że te przedstawione na democie to przy nich hulajnogi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
-3 / 5

Nie zmusza... ale ludziom wciska się kit, że to na nowy ołtarz, kaplicę, dla chorych, biednych... a potem taki ksiądz jeździ fajną furą (nie wspomnieć w jakich bogactwach kąpie się Watykan) podczas, gdy Ciebie nie stać na książki dla dziecka...nie wspominając o aucie. "Nie daj Boże", nie dasz na składkę to zaraz proboszcz wygłasza odpowiednie kazanie... "że ludzie nie dają na składkę... ale oni widzą, że ludziom wcale nie jest tak źle, bo mają auta, dzieci ładnie ubrane" ( tak to słowa mojego proboszcza)... a przepraszam... to ja zarabiam na to, żeby (zamiast swojej rodzinie) Tobie księżulku dać? A moje dzieci mają chodzić w łachmanach? Zamiast ciągnąć od ludzi kasę na biedne dzieci, niech sami dadzą. O ile ludzie będą na tyle głupi, żeby dawać...tak księża będą się bogacić niestety. Ale boją się, bo mimo wszystko chcą chrzcić dzieci, chodzić do kościoła i brać śluby.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 5 razy. Ostatnia modyfikacja: 23 października 2012 o 19:44

avatar Pipel888
0 / 0

@pip002 Watykan pławi się w bogactwie głównie dla tego że w średniowieczu i paru innych epokach sobie nazbierali różnych skarbów i parę fajnych rzeczy zbudowali w dodatku mają własną gospodarkę więc to nic dziwnego

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
-1 / 3

To niech da trochę tego biednym i chorym ludziom...zamiast nawoływać do tego normalnych ludzi ;] Potrafią tylko kazania prawić, jak to trzeba być dobrym dla ludzi i nie kierować się pieniądzem. Śmiech na sali

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
+1 / 5

Pup002 rusz tym mózgiem swoim i wyłącz telewizor, który masz w głowie. Mało to KK rozdaje i wspiera? Chyba żadna instytucja tyle nie daje. Ale takim lewakom jak ty zawsze będzie źle, bo przecież jeszcze te 5 zł mogliby dać...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D diego795
-1 / 5

Jak w państwie jest 9 na 100 obywateli to i w kościele przypada 9 na 100. Ksiądz też człowiek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M menel92
-2 / 8

Ale przecież nie kupili tego za waszą kasę! czemu jesteście oburzeni? To też ludzie, żyją tylko z tego co dostaną. gdyby mieli żyć za wasze to z pewnością nie byłoby już księży..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
-2 / 6

Dlatego ja nie zamierzam paść tych pasożytów, mnie się całe osiedle nie składa na nowe okna, remont czy auto. Oni już dostają pieniądze na swoje utrzymanie z kurii... a głupi ludzie dają się omamić kolejnym złotym ołtarzem, który i tak Bogu nie jest potrzebny i dają tym nierobom dodatkową kasę na tacę. Ksiądz to sługa boży...obiera tę drogę z powołania, jest od tego, by jako wysłannik boży nieść pomoc ludziom - coś jak wolontariusz...ale jak widzę to oni bogacą się z pieniędzy ludzi, bo z nieba tego nie biorą. Głupole dają im ostatnie oszczędności (ciężkie pieniądze) na śluby, chrzty, pogrzeby, za parę słów wypowiedzianych z ambony... a przecież to jest ich zasrany obowiązek - nie zawód. Bogu płacić za sakramenty? Fajnie :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 5 razy. Ostatnia modyfikacja: 23 października 2012 o 19:32

S konto usunięte
0 / 4

Ty byś chciał idioto, żeby jedli korzonki i mszę odprawiali na łące i ubrania żeby mieli z liści. Ciekawe palancie czy majątek Owsiaka też tak cię oburza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Peppone
-2 / 4

Dlaczego numery są wypikselowane? Toż to za nasze pieniądze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Pipel888
+2 / 4

równie dobrze każdy kto płaci podatki i płaci za coś w sklepach może powiedzieć że samochód którym jeździsz jest za jego pieniądze (jeśli znasz obieg pieniędzy i działanie gospodarki to powinieneś wiedzieć o co mi chodzi)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Ika93
+1 / 3

Dajcie chłopakom spokój - babek mieć nie mogą to niech się chociaż autami nacieszą - każdy facet musi mieć swoje zabawki :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Slim91
0 / 6

Jelenie pójdą i na tacę dadzą. Jak się jest księdzem ma się wszystko. Mieszkanie(plebanie), dobre auto, kasę i panienki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 października 2012 o 20:05

avatar Pipel888
-1 / 1

o której parafii mówisz? może zostanę tam księdzem jak mają tam panienki, kasę i dobre auto

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ChojiAbura
+5 / 5

to jest PRYSZCZ, popatrz tylko, co się dzieje w rządzie, sejmie i senacie - to jest dopiero "pralnia", zobacz jak jest w CAŁYM KRAJU to jest nędza, wyssano z nas WSZYSTKO i jeszcze im nie NIE DOŚĆ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Freire
0 / 0

A ja się zastanawiałam co za jeden po Siedlcach białym chevroletem captiva się wozi - no to mam odpowiedź - biskup Kiernikowski :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M menel92
-3 / 5

Ateiści minus, wierzący plus:) zobaczmy kogo tutaj więcej i wtedy pogadamy:) bo sam (katolik) przeciw wszystkim raczej nie dam rady was przekonać do niesłuszności waszych wypowiedzi:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
0 / 2

Wiara nie ma raczej nic do rzeczy. Nie trzeba być wierzącym, żeby myśleć samodzielnie, ale tu na forum tego brakuje. Przecież te bryki to nie jest własność prywatna żadnego księdza czy biskupa. Księża prywatnie jeżdżą samochodami przeciętnymi. Poza tym jak ksiądz zarobi 2 czy nawet 3 tysiące, a nie ma rodziny na utrzymaniu, ani mieszkania, to łatwiej mu odłożyć nawet te 30 tys. zł żeby kupić sobie przeciętne auto. Ale łatwiej zionąć jadem - taka już mentalność buraka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kamilex5284
+2 / 2

a Jezus na osiołku jeździł

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M menel92
-1 / 1

A mógł kupić sobie krosa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-1 / 5

Czy sądzicie, że Owsiak jeździ Polonezem? Jednak jego nie wolno krytykować. Święta krowa, bo pomaga dzieciom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+1 / 1

Ścisła chierarchia i podporządkowanie, poważne ograniczenia w życiu osobistym, oderwanie od rodziny, zaplute uszy w konfesjonale, nauczanie gówniażerii, która ma cię za nic, życie pod ciągłym obstrzałem ciekawskich i zawistnych oczu, pokoik na plebanii. Tak wygląda realne funkcjonowanie księdza przez dłuuugie lata. To, że któryś kiedyś zostanie biskupem jest równie prawdopodobne, jak zostanie prezesem dużej spółki w "cywilu". A nawet jeśli jakiemuś księdzu się to udaje to owszem, ma zabezpieczony dostatni byt, ale możliwości zabezpieczenia rodziny już mocno ograniczone. No ale wy i tak potraficie spojrzeć na wszystko tylko z perspektywy samochodu...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar luca25
0 / 0

A waszym zdaniem powinni przyjechać na osiołku?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kubas775
0 / 0

tylko że to jest stare zdjęcie bo biskup z trzeciego obrazka nie żyje od kwietnia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M moni2120
+1 / 1

Najwięcej mają do powiedzenia Ci, którzy najmniej o tym wiedzą

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PanLeonGimbazy
-1 / 1

Gdzie jest bóg?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
0 / 0

bidule... trzech jednym autem musi jechać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tajniak4
+1 / 1

No i bardzo dobrze, do cholery, kto ma robić zbiórki dla biednych jak nie bogaci? Inni biedni, których nie stać nawet na życie, a co dopiero na organizowanie zbiórek?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Gimnazjalistka725
0 / 2

Dziś w szkole poruszyliśmy temat księży ogólnie nie chodzi mi tylko o Ks. Rydzyka ale również "Rado Maryja". Były różne odpowiedzi poszczególnych uczniów, każdy wypowiedział się co o tym sądzi i większość stwierdziłam , że to OSZUŚCI,manipulują innymi, zbierając tak zwane " na tacę, co łaska" biorą dla siebie jakąś część, mówiąc, że jest to dla biednych czy na kościół. Lecz są to pomówienia i plotki, ponieważ na dobrą sprawę idąc do "KOŚCIOŁA"
nie idziemy tam dla księdza lecz do BOGA/ Trójcy Świętej.. i to jest nasz wybór czy my damy "na tą tacę czy nie" Przecież nikt nic nam nie nakazuje to nasz wybór, to nie średniowiecze kiedy każdy musiał płacić dziesięcine.. Oczerniając księży pisząc, że to oszuści macie podstawy tak pisząc? Nie , bo tam tylko ktoś powiedział, a ten ktoś dowiedział się od kogoś innego.. skoro starszy człowiek chce podarować jakąś sumę/dom/auto itd dla księdza proszę bardzo to jest jego własny wybór. Tak samo jest z "RADIEM MARYJA" usłyszałam dziś, że "podobno, dzwoniąc z każdą próbą pobierają 6 zł+ vat, mimo, że się nie połączy" po tym zdaniu zapytałam czy ta osoba dzwoniła skoro tak mówi, powiedziała, że nie, no toż to jasnej skoro nie włożyła tam swoich oszczędności to po jaką cholerę się udziela. Owszem jednym minusem dla mnie jest to, że księża nie odprowadzają PODATKU, lecz zauważmy to, że mimo, że dajemy pieniążki coś w parafii się zmienia i to na lepsze.. Zapewne bedzie wiele minusów ale musiałam wyrazić swoje zdanie, bo aż mnie ściska. Również, przepraszam za błędy, pozdrawiam z tkz" GIMBAZY"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~GabrielWaw
0 / 0

Przecież muszą mieć też czym na dziwki jeździć, przecież nie podjedzie polonezem lub rowerem:(:(:(Żale tej zakłamanej sekty...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem