Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
987 1305
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Azon
+13 / 17

Zobaczymy czy gdy już będziesz "stary" tak chętnie skończysz ze swoim życiem. W każdym razie życzę ci żebyś trzymał się swoich przekonań, im mniej ludzi dożyje do emerytury tym moja będzie wyższa - nie zapomnij tylko narobić dzieci przed śmiercią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I inOs
+3 / 7

Wlasnie jak bedziesz jadl byle co, to bedziesz sie meczyc chorobami, i to nie na starosc, tylko juz po 40stce jak nie wczesniej, sa ludzie co sie dobrze odzywiaja, maja po 80 lat a cwicza (no pani Gerson), wszystko robia sami, nie potrzebuja nawet okularow. W tym zjeb... spoleczenstwie mysli sie ze starosc to cierpienie, bo wiekszosc cierpi, a wcale tak nie musi byc, na starosc wychodzi to jak zyles, konsekwencje, jesli o sobie zadbasz to bedziesz dobrze zyl za mlodu, jak i na starosc.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lkrysztofik
-2 / 2

Właśnie ja nie dbam o siebie i jestem pewien ,że padnę przed 60-tką. Czasami mam ochotę skończyć ze swoim życiem nawet jak jestem młody, więc mi tu nie pieprz, nie zamierzam mieć ani jednego dziecka, nie sądzę by mu się tu spodobało szczególnie jeżeli dostanie moje geny i będzie wrażliwy i zdolny do myślenia no i poza tym nie nadaję się na rodzica... widzisz Azon to się ciesz będziesz miał wyższą emeryturę, co nie zmienia faktu,że to ochłapy poniżej ludzkiej godności. Nie znasz mnie, zebyś wiedział,że sam ze sobą skończę na starość jak dożyję i będę schorowany, to nie jest kraj dla starych ludzi. Ja tylko "mówię głośno" o tym co inni też myślą, ale boją się przed sobą przyznać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 grudnia 2012 o 17:33

A Ashardon
-3 / 29

Cóż. Pewni ludzie, którzy zapewne mają w tym ogromny interes (sprzedają, produkują żywność ekologiczną) nastawili społeczeństwo przeciwko GMO, twierdząc, że jest ono szkodliwe. Tymczasem, biotechnolodzy, biomedycy, genetycy i cała rzesza naukowców nie wypracowała jeszcze żadnego konkretnego stanowiska w tej sprawie. Uważacie się za wolnomyślicieli, a w rzeczywistości podążacie jak stado baranów za kimś, kto na tym zarabia krocie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Siuz
+10 / 14

"Tymczasem, biotechnolodzy, biomedycy, genetycy i cała rzesza naukowców nie wypracowała jeszcze żadnego konkretnego stanowiska w tej sprawie" - w sumie to brzmi racjonalnie. Wprowadźmy, sprawdzimy na sobie czy to szkodliwe czy nie. A co do petycji. Ja jestem za inną - czy chcesz GMO w Polsce. Ja na przykład nie chcę, nie chodzi tylko o szkodliwość, bo to jest szkodliwe, ale też o patenty. Poczytaj sobie o cudownym GMO w Indiach albo w Kanadzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I invihation
+2 / 8

"Tymczasem, biotechnolodzy, biomedycy, genetycy i cała rzesza naukowców nie wypracowała jeszcze żadnego konkretnego stanowiska w tej sprawie"
z tego zdania wynika że to GMO niema żadnych badań potwierdzających że jest to zdrowe i jak gdzieś słyszałem potwierdzone badaniami że człowiek gorzej przyswaja produkty genetycznie modyfikowane

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar adex26
+6 / 8

W Indiach wiele tysięcy rolników popełniło samobójstwo. A ci, którzy mówią "lepsze GMO niż chemia" to zwykli idioci, którzy wypowiadają się na temat na, którym się nie znają. Od urodzenia mieszkam na wsi i do tej pory jak porównuje np. niemieckie i polskie rolnictwo to mogę powiedzieć że polskie jest praktycznie nie schemizowane. Sam mam mały ogródek i sad, ale od czasu gdy pojawiły się smugi chemiczne moje jabłka i śliwki zaczęły gnić już na drzewie. Bardzo dziwny zbieg okoliczności, nie tylko mi. Ci którzy uważają że nasz rząd jest taki dobry i wspaniały niech popełnią samobójstwo bo nie potrzebujemy na tym świecie idiotów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bones85
+3 / 7

Cóż, sami piszecie, że naukowcy nie mają pewności co do działania GMO na organizm ludzi. To dlaczego na siłę chcą dopuszczać do handlu coś, czego nie są pewni. Natomiast debilami (tak, Khi Zbu, do ciebie mówię) są ci, którzy twierdzą, że GMO pomoże zwalczyć głód na świecie. W tej chwili w obrocie jest tyle żywności, że na każdego mieszkańca Ziemi przypada 2700 kcal. Niestety, "cywilizacja" Zachodu nie zaznała jeszcze głodu więc wyrzucanie jedzenia to dla nich normalność. Byłem w kilku krajach Zachodniej Europy i jedzenie w śmietnikach to normalka. Nie mówię bynajmniej o zepsutym jedzeniu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar adex26
+7 / 7

Jest jeszcze jeden sposób na zwalczenie głodu. Zaprzestanie wojen i na terenach wojny zrobić pola.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Snickers2012
-3 / 7

gdybyśmy przejmowali się wszystkim co jemy, musielibyśmy chyba przestać w ogóle jeść

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I inOs
+3 / 5

Ostatnio ogladalem dokument o chinach... gdzie pracuje 400.000 ludzi dla rzadu, piszac, komentujac w internecie, tak aby zmieniac to jak ludzie mysla, na to aby mysleli tak jak chce rzad. Jesli monsanto wydaje miliony na lobbing, to ciekawe czy tez stosuje takie techniki. Bo jak czytam niektore komentarze o gmo, to sam nie wiem, czy ktos jest naprawde tak glupi, czy mu monsanto placi aby pisac takie glupoty -.-

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Albiorix
-2 / 6

Oznaczenie jest dużo lepsze niż zakaz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pucchini
+4 / 6

@Qusqui21: "Ja uwazam ze jedynie co powinni zrobic to oznaczac produkty w ktorych znajduja sie produkty modyfikowane genetycznie i tyle. Na ch*j drążyć?" - po to drążyć, że wprowadzenie upraw GMO jest decyzją nieodwracalną - nie da się zakazać pszczołom przenoszenia pyłków między roślinami GMO i naturalnymi, więc w ten sposób po pewnym czasie nie będzie już żadnych roślin naturalnych - wszystko będzie "skażone". Dalej, nasiona GMO byłyby rozprowadzane przez koncerny, które zyskają na to odpowiedni patent (a tym samym monopol i możliwość dyktowania cen, co może doprowadzić do wyniszczenia mniejszych, naturalnych gospodarstw - tym bardziej, że chyba wszyscy wiedzą, że nie mamy najlepszych polityków, więc na pewno byłyby zaraz jakieś machlojki przynoszące niektórym sporą kasę). Kolejny argument przeciwko - organizm człowieka buduje swoje "komponenty" z różnych aminokwasów, przy czym tylko część tych aminokwasów może być wytworzona bezpośrednio przez nasz organizm - resztę trzeba dostarczać w pożywieniu, więc używając GMO również zmieniasz w pewnym stopniu budowę swoich białek (a kto wie, czy nie wpłynie to jakoś na zmianę ludzkiego kodu genetycznego - malutka zmiana, nic nie znacząca z punktu widzenia jednego, czy kilku pokoleń, ale po kilkunastu?). Inna kwestia - jakiś czas temu czytałem o badaniach na temat GMO (niestety lokalizacji artykułu nie pamiętam), gdzie pisano, że w gruncie rzeczy nie było jeszcze żadnych rzetelnych badań na temat szkodliwości GMO - żeby nie zmniejszać popytu przed wprowadzeniem tego na rynek, badania trwały dość krótko (kilka miesięcy), po czym pisano, że w ciągu okresów testowych nie stwierdzono żadnych skutków ubocznych. Tymczasem grupa naukowców, która zaniepokojona tym procederem prowadziła swoje niezależne badania przez chyba ponad rok (2 lata?) - zaobserwowała, że śmiertelność w grupie szczurów karmionej GMO wzrosła o kilkadziesiąt procent w ciągu roku + dość często obserwowano różnego rodzaju choroby nowotworowe - po około 8 miesiącach spożywania wyłącznie karmy GMO szczury dostawały guzów i torbieli. Niestety, żyjemy w świecie rządzonym przez pieniądz i politykę, więc raczej nigdy nie dowiemy się co jest prawdą...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dark_Irony
+3 / 3

http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/nowe_badanie_gmo_szczury,p1462103932 Tu jest ten artykuł, o który Ci chodziło. Warto też zobaczyć to: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=T0nDwVf1Yg0 Ja jestem za tym, by GMO nigdy nie zostało wprowadzone. Niestety już w stanach doszło do niekontrolowanego rozprzestrzenienia się tych organizmów: http://kopalniawiedzy.pl/USA-genetycznie-modyfikowane-rosliny-GMO-Cynthia-Sagers-rzepak,11044

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar adex26
+2 / 2

Najlepszy komentarz jest trafny "...gmo to dla mnie cos w rodzaju, dac debilowi karabin maszynowy i wyslac na wojne. Albo uratuje swiat albo powystrzela wszystkich."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sysalek
-1 / 5

Jak ktoś wie co to jest GMO to wie, że jedzenie tego nie jest szkodliwe. Wystarczy podstawowa wiedza z biologii by nie musieć słuchać takich głupot. Słyszał ktoś z was o żywności funkcjonalnej? Ludzie boją się GMO z niewiedzy. To fakt, że nie trzeba mieć zaufania do rządów i nie wolno pozwalać sobie wcisnąć wszystkiego. Ale nie jest to powód do propagowania głupot. Z resztą sytuacja podobna jak z energią jądrową w polsce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pucchini
+2 / 2

Osobiście wydaje mi się, że z elektrownią atomową w Polsce sprawa jest nieco inna - od dawna wiadomo, że prawidłowo działająca elektrownia atomowa jest w gruncie rzeczy jednym z najzdrowszych źródeł energii (w stosunku ilości wyprodukowanej energii do ilości zanieczyszczeń). Ale skoro nasi "stereotypowi" budowlańcy nie radzą sobie nawet z budowami trwałych dróg, czy choćby ostatnio - metra, to ile wytrzymałaby budowana przez nich skomplikowana elektrownia atomowa? ;p

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar adex26
+2 / 4

Nie ma potwierdzenia czy GMO jest szkodliwe, ale na pewno zniszczy polskie rolnictwo, które jest uważane za najbardziej naturalne w Europie. Monstanto zrobi z ludzmi co chce, To zniszczy polską gospodarkę ponieważ rolnictwo to podstawa, każdego państwa. Wyobraźcie sobie że macie zepsuty komputer, przeżyjecie? Tak. A teraz że macie zepsute jedzenie, przeżyjecie? Nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 2 grudnia 2012 o 16:44

S Sysalek
-1 / 1

Nie zniszczy żadnej gospodarki. Ja sam jestem rolnikiem. Nie ma i nie będzie żadnego "zepsutego" jedzenia. Jak ktoś się boi GMO to niech sobie poczyta trochę o genetyce, zastosowaniach biologii molekularnej, rolnictwie itd. Przestanie się bać i opowiadać głupoty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rendery7
-3 / 3

WYRAŹNE oznaczenie na opakowaniu, czy był jakiś skłądnik modyfikowany genetycznie i tyle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S stolpek
-3 / 3

Wszystkie geny są naturalne :P Więc widać obeznanie ludzi z tematem. Opinia większości nie jest tozsama z racją.GMO nie zabija ani te geny nas nei zmienia bo nasz uklad pokarmowy je rozklada.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar adex26
+3 / 3

Tu nie chodzi o jakieś tam geny, tu chodzi o polską gospodarkę, monstanto będzie czerpać z tego największe zyski, a polscy rolnicy w większości bogaci nie są, i gdy będą mieli za każdym razem kupować nowe nasiona, to zbankrutują. Jest to kolejny krok do ustanowienia światowego rządu w którym niewielka garstka ludzi będzie decydowała o losach innych ludzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar adex26
+3 / 3

Człowiek jest tylko człowiekiem i może coś spier*dolić. Dlatego sprawy związane z naturą zostawmy naturze jest od nas bardziej doświadczona. Lepiej nie wprowadzać GMO bo może się to wszystko od nas odwrócić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Albiorix
0 / 4

Dokładnie, powinniśmy żyć tak jak zadecydowała natura, szukając korzonków i padliny na sawannie i kryjąc się w jaskiniach. Ogień, koło i ubrania to były nasze wielkie błędy, nie mówiąc już o domach z kamienia albo pisaniu i czytaniu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar adex26
0 / 0

Powiedz mi czy pisanie, ubrania itd. wpłynęły na nasze życie pozytywnie czy negatywnie? Teraz powiedz mi jak GMO wpłynie na nasze życie. Negatywnie, nie wiem czy zdrowotnie dobrze czy źle bo nie wiadomo, ale jest to gwóźdź do trumny naszej i tak już podupadłej gospodarki. Na pewno dzięki GMO nie będziesz zarabiał więcej bo jedzenie będzie droższe jak już tylko monsanto będzie miało monopol w polsce to nie licz na obniżki cen pożywienia. Więc jest jedno pytanie. Można sadzić GMO ale po co? po kiego chu*ja niszczyć coś, co i tak jest podupadłe, ale jednak nam potrzebne, po co?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 grudnia 2012 o 16:51

avatar Albiorix
0 / 0

Oczywiście! Ilu ludzi zginęło w pożarach. Kiedyś płonęły całe miasta. Gdybyśmy nie rozpalali ognia i nie budowali domów to uniknęlibyśmy tych nieszczęść. I ci ludzie którzy wypadli przez okna albo spadli z dachów. Ofiary porażenia prądem, wypadków samochodowowych itd. A pisanie? To chyba już Arystoteles mówił jak to źle wpływa na młodzież: Ludzie tracą umiejętność zapamiętywania dużych ilości tekstu i przestają uczyć się przez dyskusję z mistrzem. Czytanie to właściwie koniec filozofii! Serio, na każdy wynalazek znajdzie się trochę przykładów szkodliwości i trochę ludzi takich jak Ty, którzy woleliby szystkiego zakazać i wrócić do jaskini.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar adex26
0 / 0

I tak by ginęli, burze itd. Ale możesz wybrać, życie w jaskini i w bloku lub domu, nawet na ulicy. A po tej ustawie nie będziesz mógł wybrać. Na budowę domów lub rozpalanie ognia jakaś firma ma monopol? nie. Ja nie jestem przeciwko GMO sam czasami sobie banana zjem, ale chcę mieć wybór i nie musieć pisać prośby o to czy mogę sobie marchewkę zasadzić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cysiek1991
0 / 2

Znowu... kolejna internetowa petycja która zgnije w internecie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DYHA
-1 / 1

Nie rozumiem dlaczego wszyscy tak atakują to GMO, poza szkodliowścią(o której nie mam pojęcia więc się nie wypowiadam) ma również wiele zalet, owoce są zdrowsze bo odporne na choroby, są większe oraz wygodniejsze w spożyciu, jedliście winogrona bez pestek? Przecież to też jest GMO i jakoś nikomu to nie przeszkadzało. A takie winogrona są na polskim rynku odkąd pamiętam, skąd się wzięła ta nagła nagonka na GMO ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar amelka1818
0 / 0

Polska sprowadza kukurydze genetycznie modyfikowaną i karmi nią polskie prosiaki , które potem trafiają na nasz stół , to jest w porządku, ale jak w Polsce chcą modyfikować to wielki krzyk, że zło, że nie dobre, że truć ludzi będą. masakra. ludziom dogodzić się nie da.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ginden
0 / 2

A GMO jest szkodliwe? Szkoda, że nikt tego nie udowodnił... Co do Mosanto - chyba nikt ich nie lubi, łącznie z ludźmi, którzy zawodowo zajmują się inżynierią genetyczną. Na szczęście, polskie prawo nie pozwala im na takie machlojki patentowe jak w USA, pod tym względem jesteśmy bezpieczni... A że innych zagrożeń nie ma (chyba że w głowach ludzi niedouczonych) - dlaczego nie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar yabu
0 / 0

na szczęście tylko 11,5 tys. niedoinformowanych na 60 milionów, niezły wynik :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem