Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1366 1485
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Witek1235
+16 / 28

Trzeba sobie zdać sprawę, że tematy obyczajowe to świetne tematy zastępcze. Bo jeśli rząd ma problem z finansami czy gospodarką (co jest najczęściej wywołane interwencjonizmem), to wystarczy zapodać temat obyczajowy - i normalni ludzie MUSZĄ przestać się interesować gospodarką, bo NIE MOGĄ dopuścić do przyjęcia tych chorych pomysłów, które oni zaproponują dla odwrócenia uwagi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar akap
+1 / 1

A myślisz, że jakie jest nauczanie w publicznych szkołach? Oczywiście dominuje keynesizm. ;(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar paul86
-1 / 1

Kolego tombak-kwestia "związki partnerskie" a kler to dwa odrębne tematy. Można nie lubić zarówno tego jak i tego. I odwrotnie-to, że coś głosi kler to nie znaczy z definicji, że niesłusznie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A aramir
+6 / 6

To jest jedyne co potrafi robić polski rząd i polscy posłowie: Sprawiać żeby społeczeństwo skierowało swoją uwagę na sprawy niestotne byle tylko nie skupiali swojej uwagi na sprawach istotnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar UzeQ
-4 / 14

Dla Ciebie to nic nie warte sprawy, ale dla osób, które one dotyczą mogą być najważniejszą rzeczą na świecie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Magnus89
+4 / 8

Gdy te sprawy były dla mnie najważniejsze to modliłbym się, aby rząd się tym nie zajmował.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pierdzieleniewymyslamnicka
+10 / 14

Ważna sprawą jest to m.in., że co roku małe firmy padają przez coraz to większe koszty działalności. A to właśnie sektor małych i średnich firm w ponad 90% daje zatrudnienie Polakom. Co z tego, że będziesz miała zalegalizowanie związki partnerskie, jak nie będziesz mogła z tym partnerem przeżyć, bo będziesz na bezrobociu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lolalala
-2 / 4

ja nie mowie ze to sa jedyne wazne sprawy i niczym innym nie trzeba sie zajmowac. tym tez trzeba sie zajac, ale np zwiazkami partnerskimi rowniez. i ważne, że ktoś się zajmuje chociaż tym, że chce wprowadzić coś dobrego, niż jakby miał tylko cały czas szkodzić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pierdzieleniewymyslamnicka
+2 / 4

A kto tu mówi, o zajmowaniu się tylko ważnymi sprawami lub tylko błahostkami? Po prostu na wszytko jest odpowiedni czas najpierw rzeczy ważne, a później reszta. Budując dom zaczynasz od wystroju sypialni czy od zalewania fundamentów?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lolalala
-1 / 5

od zalewania fundamentow, ale jesli przy okazji zobacze ladne firanki do sypialni, to nie widze powodu, zeby ich nie kupic. poza tym nie kazdy musi sie zajmowac wszystkim.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pierdzieleniewymyslamnicka
+1 / 1

O widzisz ładnie powiedziałaś, tylko, że w przypadku Polski, nie jest nic robione aby przedsiębiorcom było dobrze, a co chwila są wyciągane właśnie takie "firanki". A to krzyż, a to Smoleńsk, a to grodzka marszałkiem, a teraz to związki partnerskie. I niestety wszyscy zajmują się tymi pierdołami zamiast tym co zrobić, aby Kowalskiemu było lepiej...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar paul86
0 / 0

Po pierwsze-wielkie litery, ty "jasny". Po drugie-na jakiej podstawie do ciemnogrodu kwalifikujesz to co tobie przeciwne? Po trzecie-ja sądzę, że nawet homoś woli mieć co jeść żyjąc w wolnym związku niż umierać z głodu w związku partnerskim.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Azon
+2 / 4

Od czegoś trzeba zacząć. Kościół (każdy!) powinien być finansowany przez wyznawców, można by im to ułatwić pozwalając na oddanie procenta podatku na dany Kościół. Zlikwidowanie funduszu kościelnego też powinno nastąpić. Z wyższym opodatkowaniem najbogatszych - tu raczej jestem przeciwny. Odstraszy to tylko potencjalnych inwestorów. Trzeba za to zlikwidować dziury w prawie pozwalające firmom działającym w naszym kraju na płacenie podatków w innym. Zwrot majątku rolnikom... Niestety jest to niemożliwe do wykonania, nie tylko z powodów finansowych ale tez formalno-prawych, ponieważ trzeba by na siłę odebrać majątek obecnym właścicielom. Osobiście uważam, że trzeba oddzielić grubą kreską to co robił rząd za czasów prl-u od obecnego. Nie będziemy się rozwijać jeśli cały czas będziemy chcieli płacić za poprzedni ustrój.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zaymoon
-3 / 5

@Slonx
Buuuuuuuahahahahahaha!!! Przecież to ty powtarzasz jak mantrę brednie rozgłaszana przez TVN i tym podobne barachło jakie to będzie miało straszne skutki podniesienie podatków. Dobra luksusowe?? A jakie to dobra luksusowe produkuje Polska? Najdroższe auta najlepszych marek, wczasy na drugiej półkuli, willa dla rodzinki bogacza za cenę której można by postawić blok dla kilkudziesięciu rodzin? To właśnie najuboższych trzeba wspierać. zapewnić pracę bezrobotnym, zwiększyć płacę minimalną, zwiększyć kwotę wolną od podatku, bo to ich konsumpcja najbardziej przyczynia się do pobudzenia gospodarki, a nie luksus bogatych pasożytów!
A takich jak ty nigdy nie zrozumiem, nie wiem jak można być aż do tego stopnia zindoktrynowanym przez papkę telewizyjną debilem by jako gołodupiec bronić interesu bogaczy!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zaymoon
+1 / 7

@aghahowa 1,5mld będzie z samego wyprowadzenia religii ze szkół. Lekko licząc 10mld zaoszczędzą w sumie samorządy w całym kraju gdy im się uniemożliwi oddawanie klerowi gruntów za 1% wartości i dopłacanie do kleszych inwestycji.
Zwrot majątków zagrobionych ROLNIKOM przez PRL?!?!?! Jesteś typowym tworem prymitywnej antyPRLowskiej papki propagandowej! To właśnie PRL wywłaszczył pasożytniczch latyfundystów i rozdał ziemię rolnikom!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H heban1
-1 / 1

lepiej zawracać sobie dupę tym czy odwołać jakąś pseudo złodziejską wicemarszałek niż działać w słusznej dla kraju sprawie.Za byle jakie przewinienia i podejrzenia (w sejmie i senacie) powinno być odrazu krzesło elektryczne a z sejmu wtedy wyjeżdżałyby codziennie sznury karawanów (a za prąd zużyty do przeprowadzenia egzekucji obciążyć rodzinę )

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K koscik1997
-2 / 2

Palikociarnia... co ona tam robi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem