Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Anioł Stróż

Nie musi się wyróżniać z tłumu anielskimi skrzydłami

www.demotywatory.pl
+
1584 1661
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
A Ashardon
+16 / 20

Powinny być w kodeksie drogowym takie wykroczenia, które eliminowałyby pewne jednostki z posiadania prawa jazdy dożywotnio.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Max209
+14 / 14

Wzorowe zachowanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W webmekler
+13 / 15

Jest przepis, który wymusza zatrzymanie się przed pasami samochodu, jeśli inny już to zrobił (np. z naprzeciwka, czy z drugiego pasa - jak na filmie), nie mówiąc już o tym, że jak ktoś już jest na przejściu to też jest obowiązek zatrzymania. Szkoda tylko, że to są martwe przepisy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C coopra
+5 / 9

Przepis martwy nie jest... Ale jakie ma szanse człowiek ważący (w tym wypadku) góra 30 kg przeciw pojazdowi ważącemu 1,5 tony? I tu jest problem. Duży może więcej. Wiadomo, że jak już coś się stanie to jego wina - ale kto ryzykowałby swoje zdrowie, a może nawet i życie?

Co do tego człowieka - chwała mu i cześć, dzięki ludziom takim jak on wciąż nie tracę wiary w ludzkość...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0LaseK
0 / 0

Nie zapominaj, że nie wolno też zatrzymywać się przed pasami jeżeli z lewej strony (sąsiedni pas ruchu) widzisz, że jedzie samochód, a masz obowiązek upewnienia się, że swoim czynem, reakcją NIE STWARZASZ niebezpieczeństwa dla innych i dla siebie. Nie przestrzegając tego, powodujesz większe zagrożenie na drodze niż jeżeli oboje przejedziecie. Dużo jest filmików gdzie są np. 2 pasy ruchu w jedną stronę i przejście dla pieszych, gdzie jeden z kierowców wpada na plan wpuścić pieszego od swojej strony przy dużym ruchu (i prędkości) pojazdów, a drugi niestety ma mało czasu na reakcję i tym bardziej nie widzi jeżeli jest to mała dziewczynka, która wychodzi zza pojazdu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FIFIx30
0 / 12

Jestem przeciwny robieniu z pieszych świętych krów. Może film tego nie ukazuje ; widać tu małą dziewczynkę i empatyczne zachowanie tego pana. W rzeczywistości: najczęściej widać ignoranckie podejście pieszego do ruchu drogowego - wtargnięcie na jezdnię, rozmowa przez telefon. A potem płacz, że kogoś potrącono - " no ale ja miałem przecież prawo " . Sam jestem pieszym i zdecydowanie wolę zatrzymać się na 5 sekund i przepuścić samochód niż wprowadzać nieporządek na jezdni. W niektórych sytuacjach czasami może być na odwrót, ale przede wszystkim na jezdni ma rządzić rozum i kultura - żadne prawo nie będzie w 100 % idealne.
BTW W szkole uczyłem się że należy obejrzeć się w obie strony i przechodzę kiedy sytuacja pozwala na to a nie że wchodzę na przejście i liczę na to że kierowca ustąpi mi pierwszeństwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalrere
+5 / 5

Ty tak poważnie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wieczor74
0 / 0

W Rosji na przykład, jakieś 90 procent kierowców :) Przypuszczam, że ma to związek z tym jak działają tam ubezpieczenia ;) A na serio, to miałem przypadek, w którym kamera by się przydała, na szczęście drugi uczestnik zdarzenia podpisał się pod wspólnym oświadczeniem i mimo jego wątpliwości ubezpieczyciel powiedział, że sprawa jest oczywista, a Pan nie znał przepisów :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sehremoter
0 / 0

@eQuiRyuu

minęło 8 lat od twojego komentarza.

czy w obecnej sytuacji wszeobecnych videorejestratorów zmieniłeś zdanie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+7 / 7

Wyprzedzanie innego pojazdu na przejściach dla pieszych, podczas gdy ten pojazd zatrzymał się aby przepuścić pieszego jest jednym z największych wykroczeń przewidzianych w polskim kodeksie ruchu drogowego. Nagranie z widocznymi tablicami rejestracyjnymi tych pojazdów powinno zostać przekazane policji w celu wyznaczenia odpowiednich mandatów i naliczenia punktów karnych kierowcom. Jeżeli policja na tego typu pacanach wyrobi swój docelowy poziom wpływów z mandatów, to będzie mogła darować sobie fotoradary i mandaty za przeklinanie, więc do dzieła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D duncan
+2 / 2

O, bardzo popieram tę akcję :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wilklech
+8 / 8

Gdyby naciśnięcie na 'mocne' dało więcej takich ludzi...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar menskiiii90
+2 / 2

szacunek i wielkie brawa dla tego pana ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar josel1
+3 / 3

może ktoś odczyta numery tych baranów i podeśle do instytucji która za drobną opłatą doliczy im punkciki

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bombastick
-1 / 3

Co to za muzyka w tle ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar d4rek
0 / 0

Wygląda jakby kierowca, który to nagrywał, swoim samochodem zasłonił dziewczynkę, wyjeżdżając na środek jezdni zasłonił ją swoim samochodem. Nadjeżdżający nie mogli jej widzieć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar aglamariel
0 / 0

Jak już zostało wcześniej napisane: kierowca widzący inny pojazd zatrzymujący się przed przejściem dla pieszych zobowiązany jest również się zatrzymać, wyjątkiem jest bodajże korek. Nie wolno minąć/wyprzedzić innego pojazdu przed pasami bez upewnienia się, czy nie stoi tam z konkretnego powodu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jednorazowo
0 / 0

Jak dobrze, że są tacy ludzie! Ogólnie powinien dostać jakąś nagrodę, bądź coś. Niby zwykła rzecz, ale jednak rzadko spotykana, dlatego należy takie czyny nagradzać, tak jak złe czyny się karze tak dobre powinny być nagradzane :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem