Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1348 1506
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar SDMarit
+12 / 30

Bo goje są nikim w porównaniu do narodu wybranego :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Stifan
+11 / 15

Nie mówi się o tym okresie, bo na podstawie jego znajomości kształtuje się świadomość polityczna, a ta jest zbyt dużym zagrożeniem dla obecnej władzy. Dlatego przeciętny polski uczeń umie podać powody upadku Bizancjum, a nie wie kto to był Gomułka. Drugą kwestią jest to, że interwencja w Czechosłowacji była interwencją wojsk układu warszawskiego, a nie wojska polskiego, bo żaden polski patriota nie nie nazwałby LWP wojskiem polskim. Ówczesnym żołnierzem polskim był "zapluty karzeł reakcji", człowiek o takim charakterze i ideałach, że tylko jego śmierć mogła je pogrzebać. To byli ludzie niezwykle niebezpieczni dla takiego systemu. Jeśli wymordowano najlepszych z najlepszych, a wypromowano największych skur.wysynów, to jaki ten kraj ma być? Taki jaki jest - niestety.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 marca 2013 o 18:33

avatar marcinqwerty
+12 / 14

Przed wrześniem '39 to my odebraliśmy Czechom dokładnie to, co oni nam zabrali jak my walczyliśmy z bolszewikami. Co w tym złego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ShawnHBKMichaels
+8 / 8

@ Xar a my mamy na myśli 1920 kiedy Czesi zajeli nam Zaolzie gdy odpieraliśmy najazd komuchów z Trockim i Tuchaczewskim na czele.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mam12lat
+1 / 33

Bo żydzi rządzą tym światem. Żydzi rządzą w USA, to jest elita, która pociąga za wszystkie sznurki. Trzeba wpajać ludzkości jacy to oni byli poszkodowani!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar marcinqwerty
-3 / 11

Tak, jak się czegoś nie rozumie, to trzeba tak długo upraszczać, aż stanie się zrozumiałe, prawda? Swoją drogą, niezwykle trafny nick, pasuje do światopoglądu. :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mam12lat
-2 / 10

Dokladnie. Nie rozumiesz tak jak większość, dlatego osądzasz. Proponuję przeczytać parę książek zamiast oglądać trudne sprawy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar marcinqwerty
0 / 10

Nie mierz innych swoją miarą, o trudnych sprawach wiem z demotów i po tym, co widzę, trzymam się z daleka. A czytam całkiem sporo. Sugerujesz, że jak przeczytam kilka książek, to też dojdę do wniosku, że Żydzi rządzą światem, USA i pociągają za wszystkie sznurki? Muszę cię zasmucić - Mein Kampf już przeczytałem :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 23 marca 2013 o 17:45

avatar marcinqwerty
-3 / 5

Jesteś ekspertem w sprawach Żydów, więc nie będę się z tobą spierał:) Ale swoje zdanie na temat "światowej władzy Żydów" podtrzymuję. Pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 marca 2013 o 18:41

K Kapitan_Pazdzierz
+2 / 2

@marcinqwerty Chodzi tutaj bardziej o postawę roszczeniową, którą żydzi przyjęli m.in wobec Polski. Co prawda nasi rządzący oczywiście są winni, bo sama postawa roszczeniowa od razu nie gwarantuje uległości. Żydzi na holocauście po prostu zrobili biznes z którego czerpią korzyści np.:miliardowe odszkodowania i zwrot "żydowskiego" majątku (piszę w cudzysłowie, bo skoro Ci żydzi o których majątek się rozchodzi nie zostawili potomstwa i byli obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej to nie rozumiem na jakiej podstawie żydowskie organizacje roszczą sobie jakiekolwiek prawo do niego). Wpływ żydów na USA również nie jest niczym niezwykłym. Proszę sobie sprawdzić przemowy, które wygłaszali republikanie podczas prawyborów(?) w 2012 roku. "Izrael jest najwierniejszym sojusznikiem USA" , a mnie ciekawi dlaczego jest "najwierniejszym sojusznikiem". USA dopłaca do Izraela i wspomaga ich militarnie. Z mojego punktu widzenia jest dokładnie odwrotnie, więc dlaczego to Izrael jest uważany za najwierniejszego sojusznika USA (mówię to bez żadnych złośliwości, po prostu zastanawiam się czy jest jakiś racjonalny powód). Dodatkowo dochodzi kwestia kłamstwa oświęcimskiego. Podobno panuje wolność słowa, ale negowanie holocaustu jest w wielu krajach UE karalne. Kwestia prawdziwości takiego twierdzenia jest sprawą drugorzędną, chodzi tu o zasadę. Wygląda to trochę tak, że :"Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre są równiejsze". Oczywiście nie należy wszystkich żydów wrzucać do jednego wora (film "Zniesławienie" dobrze to pokazuje. Chodzi mi o fragment gdzie reżyser przeprowadza wywiad z żydem mieszkającym w Rosji. Pan ten mówi, że niektórzy żydzi używają antysemityzmu jako usprawiedliwienia.Żyd został zwolniony z pracy w firmie - antysemityzm ! Podczas gdy Pan udzielający wywiadu, również jest żydem i w owej firmie zajmuje stanowisko kierownicze. Po prostu swoją niekompetencję łatwiej tłumaczyć zrzucając winę na przywary innych. Tu nie chodzi o to, że "żydzi rządzą światem", a raczej o to, że świat jest uległy wobec żydów. Pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 marca 2013 o 3:26

avatar marcinqwerty
-1 / 3

@Kapitan_Paździerz - co do roszczeniowej postawy Żydów i uległej postawy dużej części świata tu się zgodzę. Rzeczywiście możemy zaobserwować różne absurdalne oskarżenia o antysemityzm z najbłahszego powodu i też niejednokrotnie na ten temat się wypowiadałem. Jednakże mam kilka uwag. Po pierwsze - nie jest to tylko i wyłącznie specjalność żydowska. Przyjrzyj się działaniom lobby homoseksualnego, które używa kija z napisem "homofobia" nie wiem czy nie częściej, niż Żydzi używają antysemityzmu. Popatrz na murzynów - w Wielkiej Brytanii jeśli policja zbyt brutalnie potraktuje białego, to sprawę rozpatruje się z paragrafu o przekroczenie uprawnień. Ale jeśli lanie dostanie murzyn, momentalnie wchodzą zarzuty o "rasizm w policji" - taki policjant może już szukać supermarketu z zapotrzebowaniem na ochroniarza. O zarzutach o islamofobię, jakie wywołały wymagania, aby w świeckiej Francji muzułmanie zachowywali się jak każda inna grupa wnaniowa już nie wspomnę. Ale nasz dwunastoletni kolega pisał wyraźnie, że Żydzi rządzą światem, a już zwłaszcza USA, więc na to odpowiadam. Piszesz o Żydowskim lobby w USA - nie zaprzeczę, istnieje ono, jak dziesiątki innych lobby. Ale powoływanie się na przemówienia wyborcze - które skierowane były do Żydów - jako potwierdzenie polityki USA to chyba nie jest najmocniejszy dowód. Wszak politycy wszelkiej maści słyną z tego, że w spotach wyborczych są źródłem prawdy:) Powiem ci, zajmuję się między innymi polityką USA i powiem ci, że wszystkie te historie o "rządach Żydów" i o bezwarunkowym poparciu USA dla Izraela są w najlepszym wypadku mocno naciągane. Chcesz przykład? 1982 - Izraelska interwencja w Libanie. Reagan nie dość, że nie poparł pomysłu Sharona i Begina, to jeszcze posunął się do bardzo ostrej reakcji, gdy interwencja doszła do skutku. Nie było amerykańskiego wsparcia, wręcz przeciwnie, w późniejszych stadiach konfliktu w Libanie wylądowały amerykańskie siły ekspedycyjne, które prowadziły działania rozjemcze (dosłownie) więc w przypadku silniejszych wojsk Izraelskich - uniemożliwiały "dotłuczenie" OWP. Dość dodać, że to Piechota Morska osłaniała ewakuację ludzi Arafata z Bejrutu do Tunisu. Gdy zaraz po interwencji Izraela toczyła się debata gabinetowa w Waszyngtonie na zasadzie "co z tym zrobić", najbardziej za Izraelem lobbował sekretarz stanu Haig, który powoływał się na układy pokojowe z rządem Begina. Najbardziej niechętny był z kolei sekretarz obrony o znaczącym nazwisku Weinberger, który uważał, że otwarta pomoc dla Izraela poważnie zaszkodzi amerykańskim relacjom z arabskimi państwami nad Zatoką Perską. Na czym stanęło - patrz wyżej. Dlatego uważam te wszystkie bajki o "USraelu" i tak dalej za wytwory ludzi, którzy mało wiedzą, a chcą dużo mówić. Pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 marca 2013 o 12:42

K Kapitan_Pazdzierz
+1 / 1

@ marcinqwerty
W Polsce lobby żydowskie mimo wszystko jest silniejsze od homoseksualnego. Ostatnio co prawda Premier próbował przepchnąć ustawę o związkach partnerskich, ale to raczej nie kwestie lobby, a polecenie "z góry" (tak to w moim odczuciu wyglądało). Roszczenia, które organizacje żydowskie mają wobec Polski są dużo bardziej niebezpieczne, bo w rządzie nie ma nikogo kto by miał te metaforyczne jaja, żeby powiedzieć im STOP. Koniec końców to "antysemityzm" i "tolerancja" prowadzą do tego samego, ale za brak "tolerancji" jeszcze w europie nie zamykają (kwestia czasu, bo w Holandii już jakieś kroki są czynione). Co do przykładu to dziękuję, zapoznam się z nim z ciekawością. Pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar marcinqwerty
0 / 0

Co do wpływów lobby w Polsce, to trudno się nie zgodzić obserwując niektóre poczynania naszego rządu. Tego, czy poprzedniego, czy jeszcze wcześniejszych. Tak samo trudno się nie zgodzić, co do roszczeniowej postawy niektórych środowisk żydowskich, która denerwuje mnie również. To, z czym się jednak nie zgadzam, to stwierdzenie, że Żydzi rządzą i trzęsą wszystkim z Izraela, a zwłaszcza USA. Owszem, jak już mówiłem, lobby jest tam silne, ale na pewno nie na tyle, żeby kierować polityką państwa. Zwłaszcza, że wielu amerykańskich Żydów ma z Izraelem tylko tyle wspólnego, że wyznają tą samą religię. Dlatego uważam, że określanie polityki amerykańskiej jako sterowanej z Tel Awiwu to oznaka naiwności i powierzchownej znajomości faktów. Pozdrawiam ja również :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 marca 2013 o 23:44

avatar lopez777
+8 / 20

Żydzi kreują i promują historię holokaustu według swojej wizji . Więc wygląda ona tak, że to wszystkie narody włącznie z Polską mordowały Żydów i dążyły do ich unicestwienia.. Więc, żeby ten wizerunek trwał dalej, i żeby można było w nieskończoność ciągnąc odszkodowania od różnych państw potrzebna jest biało-czarna historia gdzie inne narody nie mogły być pokrzywdzone..bo tylko Żydki cierpiały w czasie wojny... Taki Obraz Polaków kreuje np Socjolog Tomasz gross. Bierze margines społeczny i wmawia nam przez media, że tacy wszyscy jesteśmy.. Wiadomo oco chodzi.. chodzi oto, żeby POlska dalej Płaciła haracz Izraelowi...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Oczytany
0 / 0

fantine, to w tym złego, że zapewne teraz byłbyś wyznania żydowskiego, ponieważ ich napór na politykę, rząd, a nawet na samego ciebie byłby tak wielki, iż nie wytrzymałbyś tego. Poza tym, gdybyś poszedł do banku to byłby on pewnie prowadzony przez żyda, w sklepie kupowałbyś od żydów. TO W TYM ZŁEGO, że straciłbyś całkowicie dumę narodową. Chyba, że jesteś żydem lub tego wyznania to nie dziwię się, gdy patrzę na twoją "wypowiedź"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pygoter
+8 / 18

Czyli w szkołach nie powinniśmy się uczyć na historii o Wołyniu bo zginęło tam "tylko" 100 000 osób? W takim razie czemu już od podstawówki uczymy się o Katyniu gdzie zginęło 15000?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 23 marca 2013 o 13:20

avatar ~Oczytany
-1 / 9

Wytępienie żydów było w PEWNYM sensie bardzo mądrą decyzją(nie jestem antysemitą). Pomyślcie. Gdyby wtedy ich tylu nie zginęło, to rozpowszechniali by się wszędzie gdzie się da(chociaż nie da się ukryć , że i tak to robią), zupełnie jak Chinole. Chińczykom nie brakuje dużo by zawładnąć krajami. Już praktycznie wszytskie produkty pochodzą właśnie z Chin i krajów spokrewnionych z nimi. Pod względem bogactwa są, o ile się nie mylę, 3'cim najbogatszym państwem na świecie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~miqjjj
+2 / 2

Kolego w czasie wojny rosjan zginelo 5 razy tyle co zydow polaków tyle samo lub wiecej niz zydow... A jesli chodzi o rzez wolynska to chyba najbardziej chodzi o sposob w jaki byli mordowani polacy po prostu cos co sie w glowie nie miesci...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar fantine
0 / 0

Oczytany, uważasz, że okrutne wymordowanie milionów Żydów było dobrą decyzją? I do tego nie jesteś antysemitą? Skąd taka teoria, że "rozpowszechiniali by się wszędzie gdzie się da"? A nawet jeśli faktycznie by tak było, to co w tym złego? Zastanów się nad swoimi poglądami, bo właśnie z takiego myślenia wziął się nazizm i holocaust. A tak na marginesie, "rozpowszechnialiby" pisze się razem, a przed "gdzie" powinien być przecinek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Kane32438
0 / 64

Że tak głupio się zapytam: A co z tysiącami Ukraińców, których Polacy wymordowali w ciągu paru ładnych stuleci? Co z radosnymi próbami schłopienia Kozaczyzny i ludności Ukraińskiej? Polacy wbrew temu czego nas się uczy nie są Mesjaszem Świata, tylko byłym państewkiem postkomunistycznym, w którym jeden absurd goni za drugim. Do tego również występowaliśmy w roli oprawcy. Na dobrą sprawę historia jakiej nas uczą sprowadza się do tego, że parę razy był dobrobyt, ale poza tym dostaliśmy w łeb od każdego narodu poza Brytolami, Francuzami i Włochami. No dobra Hiszpanie i Portugalczycy też nam po łbie nie dali, ale oni mieli się czym zająć za oceanem więc się nie liczy :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar survive
+4 / 12

Każdy karaj, tym bardziej jesli chciał poszerzyć granice, musiał przelać krew. Ale przynajmniej nie mieliśmy obozów zagłady, czy nie skupialiśmy się wyłącznie na eksterminacji jakiegoś narodu, tak jak niemcy z sowietami zaplanowali sobie wyczyścić wspólnie nasza nację. Francuzi z Napoleonem dali nam po łbie akurat, herbaciarze może nie tak bezpośrednio ale też.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pygoter
+9 / 13

Wiem, że święci nie byliśmy, ba w dwudziestoleciu "międzywojennym" biliśmy się z Czechami o Cieszyn(który później zabraliśmy jak Hitler tam wszedł). Ukraińcom mogliśmy dać autonomię na obszarach gdzie stanowili większość. Ale czy walka o niepodległość musi kończyć się spalaniem ludzi żywcem w kościołach i nabijaniem dzieci na sztachety płotów?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D duszekpl
+4 / 8

pygoter W dwudziestoleciu "międzywojennym" atakowaliśmy także litwe zabierając jej Wilno A gdybyśmy dali ukraincom autonomie pokazalibyśmy że jesteśmy słabym państwem który nie może utrzymać i tak małego terytorium

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KTU
+4 / 4

@Kane32438 nie zmienia to faktu że coś jest w tym kraju podejrzane jeżeli zamiast tworzyć nam jak najlepszy wizerunek to strzela się nam w stopę. Każdy jeżeli zależy mu na swoim dobru to nie wywyższa swoich czynów do jakieś wielkiej rangi, nie unika wychodzenia z roszczeniami odszkodowań tylko jeszcze pozwala żeby współposzkodowani domagali się odszkodowań od nich i uczy przede wszystkim o swoich krzywdach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L leopold
+1 / 1

@Covboy Moze nie tyle co nie wystarczylo, a tyle ze zrobilismy to o 4 lata zapozno. (Przepraszam za brak polskich liter.)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D deemootyyy22
+1 / 15

W mojej szkole uczono o rzezi wołyńskiej, w moim podręczniku były informacje na ten temat więc nie rozumiem problemu autora. Nauczycielką historii byłą feministka o lewicowych poglądach nie jakiś prawicowy oszołom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~adam19876
+6 / 6

hmm, a ja jestem w 1klasie LO i o Wołyniu sie uczymy:)) także warto zapoznac sie z powszechnie obowiazujaca podstawą programową, bo wiele się zmieniło, moim zdaniem na plus.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar marcinqwerty
-1 / 7

Bo w szkole trzeba obecnie tych przedmiotów, które dadzą młodemu człowiekowi "umiejętność kreatywnego działania na nowoczesnym rynku pracy". O umiejętności myślenia się nie wspomina, a to właśnie daje znajomość historii. Trzeba się uczyć i o tym i o tym, ale zgodnie z obecnym Ministerstwem "Edukacji" Narodowej, historia musi być dalej ograniczona, bo zgodnie z maksymą życiową wielu naszych rodaków - "na co to komu?". Pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar marcinqwerty
0 / 0

Dopiszę małe sprostowanie, bo może rzeczywiście za mocno powiedziałem. Ja osobiście na historii miałem omówioną rzeź wołyńską, ale wydaje mi się, że była to głównie zasługa nauczyciela, który naprawdę przykładał się do tego, żebyśmy coś z tych lekcji wynieśli. Wskazywałoby na to to, że niektóre osoby, które znam o temacie na historii nie słyszały. Tym bardziej martwi mnie to, że w coraz to nowszych rozporządzeniach ministerstwa, historia jest coraz bardziej spychana na bok.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tomek59
+4 / 6

Zawsze warto pokazać dobre i złe strony każdego narodu, każdej sytuacji. Warto pokazać, że polacy byli dręczeni, ale mieli też za uszami. To samo tyczy się żydów. MIMO to uważam, że nie ma większego sensu przypominanie wszystkich krzywd doznanych w przeszłości, bo to tylko rozbudza wrogość i ksenofobię. W ten sposób moglibyśmy dojść do wniosku, że każdy naród kiedyś nam coś zrobił, więc musimy do wszystkich żywić nienawiść. Np. Większość współczesnych Niemców, nie utożsamia się z obywatelami III Rzeszy. Więc po co na nich najeżdżać. Nikt nie może odpowiadać za zbrodnie swoich dziadków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pygoter
+4 / 4

Tylko Niemcy Hitlerowi pomników nie stawiają, za to Ukraińcy przywódców UPA uważają za bohaterów narodowych. Ciekawe czy wiedzą w jaki sposób co bohaterowie walczyli o niepodległość,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D duszekpl
+3 / 3

W Polsce także znajdują się pomniki zbrodniarzy Więc jak coś się chce zmieniać powinno się zacząć od siebie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar marcinqwerty
+2 / 2

Których zbrodniarzy, duszekpl? Tych komunistycznych pomińmy, bo nie za polskim przyzwoleniem je stawiano.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pygoter
+1 / 1

Również zapytam o jakich zbrodniarzy chodzi (komunistów pomińmy bo za "naszych ich nie uznaje, a za marionetki radzieckie)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kropecznik
+1 / 1

Piłsudski to dla Litwinów też jest zbrodniarz, a jakoś jest u nas na pomnikach. Poza tym, dla Ukraińców S. Bandera jest bohaterem narodowym tylko na zachodniej części Ukrainy. Bohaterem narodowym dla wszystkich Ukraińców jest m. in. B. Chmielnicki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar marcinqwerty
+1 / 5

Chmielnicki, który też był zbrodniarzem, dość zauważyć, ilu Polaków, Żydów, czy też nawet ukraińskich "lojalistów", stojących przy koronie wymordowali Kozacy podczas jego powstania. A co do Piłsudskiego, to taki z niego zbrodniarz, że sam pochodził z Litwy. Szkopuł w tym, że chciał te tereny litewskie zespolić z Polską, jak przed rozbiorami, a to się nacjonalistom litewskim nie podobało bardzo. Taka jego zbrodnia - na tej samej zasadzie mieszkańcy Korsyki mogą mieć za zbrodniarza Napoleona, a Bawarczycy - Bismarcka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 marca 2013 o 21:10

avatar ShawnHBKMichaels
+3 / 3

Tylko jak żydzi powiedzą: "Polacy też mordowali żydów i nie bójmy się o tym mówić"- to jest to "rozliczanie się z naszą trudną historią", ale jak ktoś powie "Żydzi też mordowali polaków, np w UB i NKWD i nie bójmy się o tym mówić" to ten ktoś zostanie nazwany antysemitą, faszystą i przypnie mu się łatkę sympatyzowania z Hitlerem...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~anonimmmmm
+4 / 4

Tak jest jak ktoś nie zna się, nie ma do czynienia z polskim szkolnictwem a ma bardzo dużo do powiedzenia :) Otóż "rzeź wołyńska" jest w programie nauczania :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel1985
+4 / 6

ja tam nie wiem, mnie na historii uczono i o Katyniu i o Wołyniu i o zbrodniach armii czerwonej i Niemców natomiast o Jedwabnem pierwszy raz usłyszałem w telewizji ... natomiast nikt nie mówi tego że zdecydowana większośc oficerów zamordowanych w Katyniu byli wyznania żydowskiego i był z nimi Naczelny Rabin Wojska Polskiego ... t

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 marca 2013 o 16:53

J janhalb
0 / 6

Co ma piernik do wiatraka? Nie wiem do jakiej szkoły chodziłeś - mnie uczono i o Holokauście, i o Wołyniu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ShawnHBKMichaels
+1 / 1

Mnie też uczyli- jedna lekcja w której zmieszczono Katyń + Wołyń i 3 lekcje o Holokau$cie - jedna o Auschwitz, druga o innych aspektach + Jedwabne i trzecia to był film.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kropecznik
+3 / 3

Polacy na terytoriach rdzennie ukraińskich byli uważani już od dawna za okupantów. Już w XVII wieku Kozacy mieli na pieńku z Polakami, co skończyło się powstaniem Chmielnickiego (1648). Jeszcze wcześniej, w 1596, zawarto unię brzeską pomiędzy katolikami a prawosławnymi, tworząc Kościół unicki (obecny grekokatolicki) oraz delegalizując Kościół prawosławny. Spowodowało to różne bunty ukraińskich prawosławnych nie chcących przechodzić na stronę unii, wymierzone przeciwko "zdrajcom prawosławia" (czyli zwolennikom unii) oraz katolikom. Potem były rozbiory, tereny Ukrainy zostały podzielone między Rosję a Austrię. Po odzyskaniu niepodległości przez Polskę, na krótko powstały też dwa niepodległe państwa ukraińskie - Zachodnioukraińska Republika Ludowa oraz Ukraińska Republika Ludowa. ZURL istniała na terenach Galicji Wschodniej, ze stolicą we Lwowie. Polska chciała mieć granice najbardziej zbliżone do tych sprzed rozbiorów, więc wybuchła wojna polsko-ukraińska, zakończona zwycięstwem Polski i przyłączeniem całej ZURL do jej granic. Nic dziwnego, że kiedy tylko pojawiła się okazja na odegranie się na polskich okupantach, to Ukraińcy dali upust swojej nienawiści do Polaków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar marcinqwerty
+3 / 5

Zapomniałeś dodać, że Lwów, który ZURL uwidziała sobie na stolicę był miastem polskim, i że wybuchło tam polskie powstanie, gdy Ukraińcy usiłowali przejąć miasto. No ale to taki drobiazg, kto by się przejmował. Tak samo, jak tym, że powstania kozackie miały miejsca przed Chmielnickim, takie na przykład powstanie Nalewajki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kropecznik
-1 / 1

Oczywiście masz rację, ale gdybym miał pisać o Kosińskim, Nalewajce, Fedorowiczu, Sulimie, itd. to by zajęło o wiele więcej miejsca - uznałem, że najistotniejsze było powstanie Chmielnickiego, jako że było udane. Lwów poza tym że był w świadomości polskiej miastem polskim, w świadomości ukraińskiej był miastem ukraińskim, mimo że był w granicach polski od czasów Kazimierza Wielkiego. Tak samo dla ukraińskich nacjonalistów rdzennie ukraiński jest Przemyśl i Sanok (patrz: druga zwrotka hymnu ukraińskiego, której oficjalnie się nie wykonuje, gdyż jest w niej nawoływanie o ukrainne ziemie "od Sanu do Donu").

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 23 marca 2013 o 20:26

avatar marcinqwerty
+2 / 4

Mogą sobie Lwów za taki uważać, co nie zmienia faktu, że ludność Lwowa była w większości polska, a Lwów był centralnym ośrodkiem polskiej kultury na południowym wschodzie RP - na północnym wschodzie było Wilno. To, że ktoś coś uważa za swoje, nie znaczy, że od razu ma do tego prawo. Przykładem niech będą Falklandy - odkryte przez Anglika, scedowane na Anglików po okresie rywalizacji kolonialnej, zamieszkane w 100% przez Brytyjczyków (i ich owce). A Argentyńczycy uważają je za ich odwieczne "Las Islas Malvinas", chociaż cała ich racja opiera się na dwóch krótkotrwałych próbach podboju wysp - 1821 (?) i 1982 - oraz na tym, że to "blisko". Z Ukraińskimi prawami do Lwowa było podobnie, no może nie do końca, bo we Lwowie żyło jednak trochę Ukraińców. Ale na tej zasadzie Izrael mógłby obwołać Łódź miastem żydowskim, do którego ma prawo :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kropecznik
+1 / 1

Ciekawostka - Polska miała możliwość ubiegania się o Lwów po odzyskaniu niepodległości przez Ukrainę. Ukraina zaraz po odzyskaniu niepodległości nie miała prawnie wytyczonych granic i miała granice takie, jakie miała Ukraińska SSR. Polska uzgodniła z Ukrainą, że Lwów jest ich podpisując pakt graniczny, więc teraz nie możemy mieć jakichkolwiek pretensji do Lwowa i innych terenów Galicji Wschodniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar marcinqwerty
0 / 0

Możliwe. Nie chodzi mi o istniejący porządek międzynarodowy, którego nie zamierzam zmieniać. Rozmawialiśmy o zaszłościach historycznych i o ZURL, więc obecne stosunki Polsko - Ukraińskie nie mają tu wiele do powiedzenia. Z międzywojennego punktu widzenia - a o takim do tej pory rozmawialiśmy - Lwów był polski, a Ukraińcy nie mieli do niego prawa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kropecznik
0 / 0

Ukraińcy mieli prawo do Lwowa, bo Lwów był założony przez Daniela Halickiego - króla Rusi Halicko-Wołyńskiej, która była jedyną ocalałą po nawale tatarskiej (1240) częścią rozdrobnionej na mniejsze księstwa Rusi Kijowskiej. Czyli Lwów był założony przez Rusina, a nie Polaka. Co prawda od czasów Kazimierza Wielkiego Lwów należał do Polski jako stolica województwa ruskiego, ale nie zmienia to faktu, że leżał na ziemiach ukraińskich i był tak samo ukraiński jak i polski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar marcinqwerty
-2 / 8

No, jak zawsze, kiedy pojawia się problem jakiejś zbrodni popełnionej na Polakach, pojawiają się ludzie dowodzący, że trzeba siedzieć cicho, bo my też popełnialiśmy zbrodnie. Zwłaszcza na Ukraińcach, co Rzeź Wołyńską ma niby usprawiedliwiać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sly9106
+2 / 4

A Ty z tego co widzę przesadzasz w drugą stronę: próbujesz wszystkich przekonać, że Polska nigdy nikomu nic złego nie uczyniła. Dla mnie historia nie powinna być propolska czy proukraińska, ale zwyczajnie rzetelna i każda próba ukrycia faktów jest żałosna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar marcinqwerty
-1 / 1

"Rzetelna historia" jest jak ufo - każdy o niej gada, każdy chciałby zobaczyć, ale nikt właściwie nie wie, jak wygląda. "Historia to suka", jak to ktoś kiedyś powiedział, nigdy nie uwzględnia innych faktów, niż te fakty potrzebne piszącym historię. A że pisze ją wielu różnych ludzi, to i wiele różnych "rzetelnych historii" mamy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~adi096
+1 / 1

To ja nie wiem do jakie szkoły chodzisz/chodziłeś ale tydzień temu miałem to na lekcji -.-

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Kkoo
+5 / 5

W szkołach uczą o tzw. konflikcie na Wołyniu. Nie mogę się zgodzić z opinią, że w podręcznikach nie pojawia się ten temat, bo - pojawia. Poza tym - dziwić się, że mało się mówi o Wołyniu, a dużo o ludności żydowskiej? Przecież Hilter dążył do ich całkowitej likwidacji, następnie miał się pozbywać Słowian po wykorzystaniu ich w obozach pracy na rzecz III Rzeszy. Żydzi niewątpliwie były narodem, który był naprawdę wysoce prześladowany i prawie zlikwidowany (w samej Polsce zginęło ich około 3mln). Jeśli ktoś zna historię, to doskonale o tym wie. To działa tak samo, jak np. o puczu Rohma mówi się bardzo niewiele(albo wcale), ale o przykładowo podpaleniu Reichstagu w Niemczech wie prawie każdy z lekcji historii. A ile Polaków wie o mordzie Żydów w Jedwabnem w 1941 roku? O tym tez się rzadko mówi, ale o to nie ma nikt pretensji, a jest to obciążająca Polaków historia. Trzeba zrozumieć, że pewne rzeczy z historii nie znajdzie się w podręcznikach, bo jeśli by tak było, to musielibyśmy całe życie chodzić do szkoły, aby wszystko tak wiedzieć. Jeśli się na własną rękę nie poszuka, to nie dziwcie się, proszę, że ktoś was tego nie uczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ShawnHBKMichaels
0 / 0

Ilu Polaków wie o mordzie w Jedwabnym? Chyba wszyscy którzy interesują się Historią w stopniu choć umiarkowanym. Bardziej zastanawiające jest ilu Polaków, i w ogóle ilu ludzi na świecie wie cokolwiek o zbrodni w Koniuchach?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Ja_to_mówię
0 / 0

Żydzi zawsze wielcy pokrzywdzeni, tylko że nasz naród był następny w kolejce do pieca. Wg chorej wizji Hitlera Słowianie, Żydzi, Romowie to byli podludzie i nadawali się tylko na eksterminację. Z naszego narodu wyodrębniono tych tzw. "wartościowych rasowo", czyli każdy kto był skumany z Niemcami i dało się go łatwo zgermanizować. Część miała żyć jako służba dla "rasy panującej", a reszta miała iść w piec. Hitler chciał się najpierw rozprawić z Żydami, a z nami na szczęście nie zdążył.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dettermann
+3 / 3

za co Stalin tak (inteligencja)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E konto usunięte
-1 / 1

pozdrowienia od krakowskich licealistów, którzy niedawno się o tym uczyli - nie skąd, tego wcale nie ma w programie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar marcinqwerty
+5 / 5

@puchatek, dopisz jeszcze, że zabiliśmy prosiaczka, będzie komplet :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar netkka3
+2 / 2

Nie rozumiem demotywatora- ja osobiście w tym miesiącu jeszcze uczyłam się o konflikcie na Wołyniu. Pozwolę sobie zacytować fragment z podręcznika:
"Na początku 1943r. na Wołyniu Ukraińska Powstańcza Armia zaczęła przeprowadzać czystki etniczne [...] Ukraińskie oddziały zaatakowały wówczas ponad 100 wsi zamieszkałych przez Polaków. Nie oszczędzano nikogo- ginęli starcy, kobiety i dzieci". Podręcznik do 1 klasy LO, wydawnictwo nowa era, tytuł "Poznać przeszłość. Wiek XX". Demotywator jak najbardziej niezgodny z prawdą bo o tym też się mówi. :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~gargameloo
+3 / 3

w podręcznikach do pierwszej liceum i technikum jest dokładnie opisana rzeź wołyńska ;p

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Socliberał
0 / 4

oprócz tego, jeśli ktoś rzeczywiście się uczy to wie co to jest rzeź wołyńska, bynajmniej ja w ciągu 3 lat omawiam to już drugi raz w klasie. A żydów zginęło podczas wojny ponad 6 milionów. może dlatego jest o tym głośno. Nie mówi się o tym ja Polacy przez setki lat gnębili Ukraińców i Białorusinów, zabierali im ziemie i burzyli cerkwie. Zamiast tego kolejni narodowcy obrażenie na cały świat dodają podobne demoty. Nie lubicie Hitlera, bo kazał mordować, w tym żydów. Nie lubicie ruskich bo zabrali nam ziemie i wprowadzili komunizm. Żydów nie lubicie za to że są. Precz z faszystami. Przecz z demotywatorami. Ile procent demotów tak na prawdę wpisuje się w ideę tej strony ? No właśnie .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pygoter
0 / 2

Nacjonalizm to mój drogi nie faszyzm. Hitlera nie lubimy za zbrodnie, Stalina (nie ruskich jak to ująłeś) za to, że zniszczył nasz kraj po wojnie. Do Żydów nie mam nic, za to do Izraela już tak (spójrz chociażby na Palestynę).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar adi_kaminski
-4 / 4

Rozczaruję autora, bo o tym fakcie się mówi a nawet dyskutuje. Problem z tzw. Polakami Patriotami, poruszającymi ten temat jest taki że mają poważny problem z postrzeganiem prawdziwej historii Polski i Polaków, w której obok rzezi Wołyńskiej, jest cała masa większych i mniejszych przewinień narodu polskiego na innych. Przykładem było przyjęcie w Polsce świetnego filmu rosyjskiego "1612" jako antypolskiego, który zawierał więcej faktów historycznych niż pseudohistoryczny Wajdowski "Katyń" sfilmowany na zamówienie polityczne a nie opowiadający do końca, prawdę historyczną. Właściwie w filmie Wajdy zgodnie z historią jest nagrane ostatnie 15 minut. Cieszy mnie wiele komentarzy zawartych pod takim demotywatorem, który tworzony przez osobę bez znajomości historii własnego narodu, próbuje manipulować historią innego narodu.
Wg. niektórych amerykańskich i brytyjskich historyków - tych obiektywnych - wynika że najwięcej ludności żydowskiej na terenie GG, została wydana przez Polaków. Bo słusznie zauważają, skąd Niemcy mieli by mieć info gdzie się ukrywają. Pozostają kwestie poruszane przez Grossa zakrzyczane przez pseudopatriotów, bo przecież Polacy w okopach grzeszyli grzecznością nie przeklinali i zawsze postępowali honorowo. Otóż nie drogi autorze. Polska historia ostatnich stu lat, to historia układów z Hitlerem. to historia prześladowania mniejszości, szczególnie w okresie międzywojnia. I wybacz. Trudno jest porównać tragedię holokaustu do rzezi kilku tysięcy ludzi. Gdybym był sarkastyczny, to bym napisał, że zginęło tylu polaków podczas rzezi wołyńskiej, ilu Żydów podczas jednej dniówki w komorach Auschwitz, Treblinki i pozostałych obozów. W takiej sprawie zalecam wycieczkę do obozu, po rozum, o ile nie jest za późno.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar marcinqwerty
+2 / 2

Mówiąc o faktach historycznych w filmie "1612" masz może na myśli zwycięską dla Rosjan "Bitwę na Dziewiczym Polu", którą film się kończy? Bitwę, której nie było, a którą Rosjanie wymyślili na potrzeby filmu, bo czymś trzeba było zakryć lanie pod Kłuszynem 2 lata wcześniej? A może śmierć Borysa Godunowa, którego w filmie morduje polski hetman, choć w rzeczywistości zrobili to Rosjanie? No, a może biegające jednorożce i ducha hiszpańskiego najemnika, który w kilka dni uczy prostego kmiotka jak zostać fechmistrzem? :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 5 razy. Ostatnia modyfikacja: 23 marca 2013 o 21:32

avatar pygoter
+2 / 2

Otóż w Auschwitz byłem i jak wcześniej komuś pisałem holocaust był olbrzymią tragedią (zginęła połowa europejskich żydów), Co do antypolskich filmów jak to ująłeś, ja do nich nic nie mam filmy jak Pokłosie ukazują, że święci nie byliśmy i bardzo dobrze! Czemu jednak film dokumentalny o Wołyniu- Ukraiński rapsod został tak ostro i nieobiektywnie skrytykowany(recenzja GW)? Filmy jak już o nich rozmawiamy powinny ukazywać zarówno polaków jak i "niepolaków" w prawdziwym świetle, a w praktyce wychodzi, że albo mamy zostać przedstawieni jako bohaterowie w przeciwnym razie film zostanie okrzyknięty antypolskim.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 marca 2013 o 21:29

avatar adi_kaminski
0 / 0

Nie mówię o bitwie ale o fakcie krwawej okupacji ziem rosyjskich przez polaków. Bitwa tutaj akurat nie ma żadnego znaczenia dla tła. W Katyniu Wajdy jest więcej hipokryzji niż w obrazowaniu wspomnianej przez ciebie bitwy. I takie są fakty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Wlocz99
+1 / 1

Mnie tam w szkole o uczą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Pan_Cogito
+3 / 3

UWAGA HEJTERZY! Uczą tego w szkołach, tylko trzeba uważać na lekcji historii, a nie rzucać papierkami i zajmować pierdołami, a potem narzekać, że w nie jesteście wystarczająco wyedukowani. Podręcznik "Po prostu historia" dla szkół ponadgimnazjalnych wydawnictwa WSiP strona 216. Dziękuję i pozdrawiam.
Pan Cogito

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kacha_94
0 / 0

ja tam miałam o tym w szkole ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kazulinho
0 / 0

Może po prostu nie uważacie/uważaliście na lekcjach? Bo ja np. się o tym uczyłem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bettywoman
0 / 0

Bo mamy w rządzie niemal samych żydów!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mrsjaredleto
0 / 0

Odpowiedź do tego kto utworzył ten demot: W tamtych czasach większość Polaków, to byli Żydzi. Bali się i na lewo zmieniali nazwiska, załatwiali papiery, że są Polakami. Nie oszukujmy się. Wiele osób nadal żyjących ma przodków żydowskich i geny. A kto się wypiera, jest idiotą, niedouczonym ignorantem nieznającym historii (nie tej, której uczą w szkołach, bo o tym nie mówią).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar marcinqwerty
0 / 0

A ty jedyna oświecona wiesz kto Żyd, a kto nie-Żyd. Zabawne - właśnie oglądałem film o Hitlerze i podobieństwo jest uderzające. Wystarczy zamienić w twojej wypowiedzi słowo "Polak" na "Niemiec" i aktor grający Adolfa mógłby czytać ten komentarz w scenie, gdy przemawia w Monachium :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Edzz
0 / 0

Po 1. uczą o tym w szkole, bynajmniej w mojej. Po 2. nie 2-3 tysiące, tylko 10-20 Ukraińców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Pan_Cogito
0 / 0

Bynajmniej to nie przynajmniej kolego, poczytaj trochę o tym. Pozdrawiam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~nauczycielhistorii
0 / 0

Ty jesteś w jakiejś szkole specjalnej, czy jesteś aż tak niedoinformowany? Człowieku, puknij się w łeb i otwórz jakikolwiek dobry podręcznik do historii- dam sobie rękę uciąć, że znajdziesz to, czego szukasz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~rafik54321
0 / 0

Ja uważam że historia im młodsza tym bardziej dokładnie powinna być wyjaśniana w szkole. Bo co nas teraz dotyczy że Rzymianie skopali d*** połowie Europy, jak teraz nawet śladu po tym nie ma. Ostatni rok gimnazjum powinien być wg mnie tylko o ostatnich 100 latach. No i w końcu powinni zacząć uczyć o komunie i jej upadku (wg mnie raczej samoistnym niż wałęsowskim). A tu w komentarzach niektórzy piszą że my też niby (bo nie wiem czy to prawda) "nagrzeszyliśmy", ale swoją drogą "każdy ma swoje za uszami" tylko jedni mają uszy jak myszka a inni jak słoń (patrz niemcy).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fortist
0 / 0

HISTORIE PISZA ZWYCIEZCY wiec nie uslyszysz o tym nigdy w szkole

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar adex26
-2 / 4

Gdyby Mieszko I nie przyjął chrztu to Polska nigdy nie oddzieliła by się od reszty słowianszczyzny i nie mielibyśmy wojen z Rosjanami, Ukraincami itd. tylko nadal bylibyśmy największym ludem w Europie i Azji. Katolicyzm zniszczył Polskę, ale mało kto o tym mówi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar marcinqwerty
+1 / 3

Mamy winnego! To nie wina Ruskich, że nas napadają od jakichś 300 lat (bo wcześniej to przynajmniej było jak jedni drugim, tak drudzy pierwszym) - nie. To wina Mieszka, bo przyjął chrzest i ogólnie nasza bo się różnimy :) Wiesz, jak patrzę na Rosję i Rosjan, to jakoś mi nie żal, że nie należymy do tego "wielkiego słowiańskiego bajzlu", jaki mają u siebie. Jesteśmy Słowianami Zachodnimi i należymy do wielkiej cywilizacji - ja tam jestem z tego dumny, a nie ubolewam, że nie żyjemy w Rosji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~t1ger
0 / 2

Gdyby Mieszko nie przyjął chrztu Polski, najechałaby nas germańska część europy, dlatego jedynym, co mógł zrobić było przyjęcie chrztu od strony Czechów. Ale tak zapytam - masz jakieś spekulacje czymś podparte, czy tylko pieprzysz dla pieprzenia adex26?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar misia221199
0 / 0

Wszystkie narody które brały udział i pierwszej jak i zarówno w drugiej wojnie światowej,poniosły ogromne straty. Więc nie można tak tego ując jak w podpisie na tym demotywatorze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~DośćTego
-1 / 1

Jeśli szanowny Kolega lub Koleżanka nie wiedzą nic o masakrach na Wołyniu to należy mieć pretensje wyłącznie do siebie!!! Jak się na lekcjach historii urządza wagary i olewczo podchodzi do przedmiotu to trudno oczekiwać cudów! Moi drodzy Polacy przez duże "P", którzy wiedzą to co tylko chcą wiedzieć, czas zrobić pożytek z tego zupełnie nieużywanego organu jakim jest mózg i przejrzeć parę książek i podręczników!!! A nie wiecznie narzekać że się czegoś nie wie. Z nieba nie spadnie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem