Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
868 1072
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P plajacek94
+7 / 9

Nie no cudownie...tylko tych 4 pozostałych miało na celu przede wszystkich stać się wojakami i wyzwolicielami (coś jak zeloci). Mieli być kimś kto stanie przeciwko władzy i zacznie niszczyć niewiernych na lewo i prawo...takie było oczekiwanie żydów tamtych czasów...przyjdzie mocny i na jego słowo każdy sie zegnie...Bar Kochba 132 r chociażby. Takiego mesjasza oczekiwano. Ktoś kto został zabity, prawomocnym wyrokiem Rzymu, nie był nawet człowiekiem, tak nisko upadał w hierarchi...i moge Ci to tlumaczyc bo jest wiele aspektów...jednak polecam poczytać Stary Testament...Chrystus wiedział żeby go uznano za prawdziwego...Boże, Ty durniu :) Uznano by go za prawdziwego jakby cały Rzym zgniótł w garści bo takiego Zbawieciela oczekiwano...nie ukrzyżowanego...i dlatego cała Ewangelia Judasza mimo że ładna historyjka to stek bzdur...napisane przez osobe która chciała "podstawić" Jezusa pod historię...dokonać apologetyki wtórnej post factum...ech...czego was ucza?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z Zado1984
+11 / 17

Beeeti, radze zapoznac sie z podstawami wiary chrzescijanskiej. To nie Bog decyduje o nas ale my sami, po to dal nam wolna wole i nie ingeruje w nasze wybory, dlatego miedzy innymi mozemy wybrac czy sluzymy Bogu czy jestesmy przeciwko niemu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 marca 2013 o 13:28

avatar ~Dimaga1
+1 / 1

Zeloci ze StarCrafta? :O

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Beeetiii
-2 / 2

@Zado, ja jako zagorzała ateistka. O czym z reguły wszyscy wiedzą. Miałam nadzieje że ktoś zrozumie ironię zawartą w mojej wypowiedzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar NocnaWilczyca
+1 / 13

Świetne. Gratulacje dla autora za pomysł. Chrześcijanie! Liczę na Wasze poczucie humoru :)!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mdra
+26 / 34

No poczucie humoru mam ale te wersje wcale się nie wykluczają. Najpierw się roztył, później powiesił, a że był gruby to spadł i pękł :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A andrewdemo
+2 / 6

Jak się nie chce czegoś zrozumieć, to się idzie po najniższej linii oporu. Jaką śmiercią zginął Judasz Iskariota? Zgodnie z Ewangelią według Mateusza 27:5 Judasz "POSZEDŁ SIĘ POWIESIĆ" (przekład Kowalskiego). Natomiast w Dziejach Apostolskich 1:18 powiedziano: "SPADŁSZY GŁOWĄ NA DÓŁ, PĘKŁ NA PÓŁ I WYPŁYNĘŁY WSZYSTKIE JEGO WNĘTRZNOŚCI". Wydaje się, że Mateusz donosi o sposobie ZAMIERZONEGO samobójstwa Judasza, zaś Dzieje Apostolskie opisują KOŃCOWY REZULTAT. Rozpatrując oba te doniesienia razem, widać wyraźnie, że Judasz PRÓBOWAŁ powiesić się nad jakimś urwiskiem, lecz albo zerwał się sznur, albo pękła gałąź, wskutek czego SPADŁ I ROZTRZASKAŁ SIĘ O NIŻEJ LEŻĄCE SKAŁY. Możliwość taka z pewnością jest do przyjęcia, zwłaszcza gdy się uwzględni topografię okolic Jeruzalem (na co już niektórzy zwrócili uwagę). Psalmista napisał : "Prawda jest treścią słowa twego" (Ps. 119:160). Podobnie chrześcijanie z I w. mieszkający w Tesalonice, przyjęli "słowo Boże" z docenianiem. Apostoł Paweł napisał: "Dlatego nieustannie dziękujemy Bogu, bo gdy przyjęliście słowo Boże, usłyszane od nas, przyjęliście je NIE jako słowo LUDZKIE, ale - jak jest naprawdę - jako słowo Boga, który działa w was wierzących" 1 List do Tesaloniczan 2:13. Podobnie dzisiaj chrześcijańscy świadkowie Boga Jehowy uważają całe Pismo Święte za Słowo prawdy Bożej (2 Tym. 3:16,17). Pilnie je czytają i studiują, aby potrafili prowadzić rozmowy biblijne i dzielić się z innymi jego zbawczym orędziem. Właściwe zrozumienie czysto biblijnych nauk uwalnia człowieka od przesądów i religii fałszywej (Jana 8:32; Objawienie 18:4).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~jacekstrozyk
+6 / 18

polecam troche poczytać. Gdybys (autorze tego postu) zechciał zając się topografią Jerozolimy to polecam Ci przyjrzeć się niewielkim drzewkom i rozpadlnom skalnym. Wtedy nie wieszano się na sznurze (oczywiscie tez) ale na tzw rozstępach gałęzi, na widełkach. Człowiek wkładał między nie głowe i odbierał sobie życie. Biorąc pod uwagę stan Judasza, zdenerwowanie, postąpił tak a nie szukał sznura. Najprawdopodobniej spadł, gałaź się złamała ; a słowo wnętrzności odnosi się do jelit etc jednak w Biblii wymieniane sa tylko serca i nerki ze względu na tradycje i wierzenia...reszta to wnętrzności. Naprawde...troche smutny poziom wiedzy autora :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P plajacek94
+2 / 8

polecam troche poczytać. Gdybys (autorze tego postu) zechciał zając się topografią Jerozolimy to polecam Ci przyjrzeć się niewielkim drzewkom i rozpadlnom skalnym. Wtedy nie wieszano się na sznurze (oczywiscie tez) ale na tzw rozstępach gałęzi, na widełkach. Człowiek wkładał między nie głowe i odbierał sobie życie. Biorąc pod uwagę stan Judasza, zdenerwowanie, postąpił tak a nie szukał sznura. Najprawdopodobniej spadł, gałaź się złamała, skalisty, suchy teren ; a słowo wnętrzności odnosi się do jelit etc jednak w Biblii wymieniane sa tylko serca i nerki ze względu na tradycje i wierzenia...reszta to wnętrzności. Naprawde...troche smutny poziom wiedzy autora :) i jakoś zajeło mi rozwikłanie zagadki 30 sekund i pare lat czytania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 marca 2013 o 13:16

F fistantilus
+9 / 9

Dodatkowo nie ulega wątpliwości, że każde z tych opisów nie wykluczają siebie nawzajem. Wiadomo, że Judasz popełnił samobójstwo - i każdy z trzech fragmentów tutaj przytoczonych o tym wspomina. Należy również dodać, że w dzisiejszych czasach jak również w tych dawnych czasach prawdziwe jest powiedzenie: "Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia". Jeśli widzimy przykładowo rowerzystę jadącego po ulicy obserwowanego przez trzy losowe osoby możemy mieć różną interpretację tej rzeczywistości. Pierwszy człowiek powie: "Widziałem uśmiechającego się rowerzystę" -> ten człowiek obserwował rowerzystę od przodu. Drugi powie: "Człowiek, który jechał dziś na rowerze miał ładne włosy" -> ten człowiek widział rowerzystę od tyłu i nie miał szansy zobaczyć uśmiechu, który widział ten pierwszy. Trzeci zaś powie: "Widziałem dziś fajnego Authora, którym ktoś jechał" -> bo ten człowiek interesuje się rowerami i zwrócił akurat uwagę na firmę roweru, natomiast dla dwóch pozostałych rower to rower, a firma, która go produkuje nie ma znaczenia. Trzy osoby powiedziały zupełnie co innego, ale czy to oznacza, że każdy widział coś innego? Nie, każdy widział tą samą sytuację, ale opisał ją tak jak on ją odebrał. Tak samo przykład tego demotywatora -> każdy z autorów opisał wydarzenie jakim jest samobójstwo Judasza, ale zgodnie z ich wyobrażeniem i ich postrzeganiem świata (bo niekoniecznie musieli być świadkiem tego wydarzenia, a jedynie wiedzieli o nim z przekazu ustnego).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Zielonybar
+5 / 9

Dzieje Apostolskie napisał Łukasz, a nie Piotr. Odsyłam do źródła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar either
+1 / 1

Ten fragment Dziejów Apostolskich opisuje mowę Piotra: "15 Wtedy Piotr w obecności braci, a zebrało się razem około stu dwudziestu osób, tak przemówił (...) 18 Za pieniądze, niegodziwie zdobyte, nabył ziemię i spadłszy głową na dół, pękł na pół i wypłynęły wszystkie jego wnętrzności."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kociara1200
+2 / 4

Judasz chciał powiesić się koło urwiska. Prawdopodobnie lina zerwała się i spadł "udezrając głową". Trzeba poszukać a nie z niby sensacją lecieć na demotywatory.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar saske100
+2 / 8

kim jest ten jakiś papiasz? Judasz zginął poprzez powieszenie,a nie przez wpier**lanie czego popadnie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J konto usunięte
+1 / 1

Jeden odcinek. Trzech śledczych z zespołu stwierdziłoby te trzy różne przyczyny zgony prowadząc śledztwa na własną rękę i wtedy przyszedłby Horacy Kain, rozbiłby te wszystkie teorie o kant stołu i stwierdził, że zabił go lokaj czy inne takie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kitkat1010
0 / 2

najpierw się roztył, potem powiesił, a spadając ze sznurka spadł głową w dół i pękł.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ch47
+1 / 3

Trzeba to dać do rozwikłania Ojcowi Mateuszowi z Sandomierza

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E ElShakur
-1 / 1

Jak chciałbym powiedzieć że to tylko zależy od interpretacji Biblii , najważniejsze jest to jak każdy to sobie odbiera i jakie nauki z niej wyciąga. Drugi i Trzeci tekst z Biblii mogą być przenośnią mówiącą o tej samej rzeczy . Powtarzam Wszystko zależy od INTERPRETACJI

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Szyms123
-1 / 1

Judasz się powiesił na osice i diabeł dał mu drugie życie . Wtedy powstał 1 wampir i dlatego podobno mozna było je zabić osikowym kołkiem :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar aku666
0 / 2

To proste. Powiesił się na kocyku, który był śliski, więc upadł na łeb prosto pod koła nadjeżdżającego wozu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 marca 2013 o 18:33

J konto usunięte
0 / 2

Heh. :D Ale to się wcale nie wyklucza (jak zresztą pisali już moi przedmówcy). ;]

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 622ktos26
0 / 4

Bo wszystko napisali LUDZIE. Ba ! Napisali to dłuuugo po śmierci Chrystusa. To po prostu bajki, każda inna :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P plajacek94
0 / 0

Ewangelia Marka, została napisana przed 68, pozotałe Ewangelie ( za wyjatkiem Jana) też o czym świadczą słowa użyte w piśmie. W przypadku Marka tekst odpowiadający dziesiejszemu tłumaczeniu z groty w Qumram, która zapieczętowana została przed 68 i otwarta w XX wieku...faktycznie długo. Kerygma przed 50 już była :D poczytaj człowieku! a nie "długo"...czy wy naprawde tacy nieogarnięci jesteście?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 622ktos26
0 / 0

No więc 50-68 i dalej lat. Chłopie, wojna była 68 lat temu :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P plajacek94
0 / 0

Nie no brawo....:) Chrystus urodził się 4-6 p.n.e zmarł mając 33 lata...33 rok n.e (umownie) 49 pierwszy sobór kiedy wiara już dawno się rozprzestrzeniła...byli już misjonarze, i od dawna Kerygma...to nam daje jakieś plus minus 15 lat do PIERWSZEGO SOBORU :D nie wiem jak Ty ale ja mam w świadomości przemowienia Wałęsy i wcale nie uznaje że pisząc o nim teraz wymyślam o kimś bajeczke :) (pomijajac wiadomo agentowo sprawe)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~RM
0 / 2

Wypowiedzi Papiasza są apokryficzne. Z połączenia dwóch relacji apostołów wynika, że Judasz próbował się powiesić na skraju urwiska, jednak albo zerwał się sznur, albo pękł konar, wskutek czego samobójca runął w dół i roztrzaskał się o leżące niżej skały. Topografia okolic Jerozolimy potwierdza logiczność takiego wniosku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~kuprozum
-2 / 2

w/g badaczy pisma "świętego" został zabity przez jednego z tzw. apostołów. polecam lektórę "13 apostoł"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D konto usunięte
-1 / 1

Totalny brak podstaw wiedzy o biblii. Drogi autorze zbłaźniłeś się, już wieki temu ten problem został rozwiązany (jak zresztą i inne), jak się o czymś nic nie wie to lepiej nie otwierać ust, ponieważ wychodzi się na durnia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kiper228
-1 / 1

A u mnie na rekolekcjach ksiądz mówił, że Judasz się utopił.. :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem