Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
2636 3231
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar cthulhuJimi
+218 / 258

Do kościoła nie chodzi się ani z powodu księży, ani z powodu papieży tylko z potrzeby duszy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z Zado1984
+55 / 73

Dokładnie tak i nikt nikomu nie każe rzucać na tacę, bo spodziewam się tutaj kilku komentarzy na ten temat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 marca 2013 o 12:47

W konto usunięte
+38 / 72

Według mnie Boga się ma w sercu a nie w kościele...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P prometeusz036
-5 / 31

I nie było by dyskusji "a ta baba xxx nie była w niedziele bezbożnica jedna!!!"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
-1 / 23

Napisane jest "Obyś był zimny albo gorący! A tak, skoro jesteś letni i ani gorący, ani zimny, chcę cię wyrzucić z mych ust". Jeśli Franciszek swoim pijarowym zachowaniem sprowadzi do Kościoła masę pseudowierzących, to tym gorzej dla Kościoła. Wolałbym, żeby z obecnego miliarda wiernych wykrystalizowali się ci najprawdziwsi, czyli zapewne nie więcej jak 100 mln. Nie ma sensu rozmazywać Kościoła, albowiem przetrwał on 2 tyś. lat na byciu stanowczym. Cały ten ekumenizm w postępowej postaci będzie prowadził do zlania się ideologii KR z Kościołami protestanckimi, a być może nawet z Islamem. Z drugiej strony, jeśli postępowanie Franciszka będzie w swojej stanowczości dorównywało postępowaniu Benedykta XVI, to owy pijar może nie mieć negatywnych skutków ubocznych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
+13 / 27

@wcqaguxa Tak, jak najbardziej są przez to mniej wierzący. Do kościoła chodzi się bez względu na politykę, bo wierzysz i czcisz w nim Boga, a nie księży, którzy mogą Ci się podobać, czy nie podobać. Nie iść do kościoła ze względu na politykę jest jak nie czytać książki ze względu na okładkę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piotk
+8 / 10

Gadanie.. ten demot pokazał mentalność masy ludzi wpisanych w rejestr jako "katolicy", a którzy nie potrafią rozróżnić Boga od Kościoła. Taka postawa jest bardzo powszechna i nie wmawiajcie tutaj innym, że wy jesteście wierzący, więc w każdą niedzielę do kościoła chodzicie, modlicie się przed każdym posiłkiem i przed snem, bo wszyscy wiedzą, że tak mocno wierzą tylko nieliczni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TurboDynamoMan
-1 / 5

Z potrzeby duszy to się modli, a nie chodzi do kościoła. Kościół i kościół się ze sobą łączą i nie każdy chce się utożsamiać z klerykami i papiestwem, a także z aroganckimi i zaściankowymi katolami(nie mylić z katolikami, bo tych bardzo szanuję).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar NajlepszyKomentarz
-5 / 9

Co to jest dusza i jakie są jej potrzeby?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Ja
0 / 0

właśnie to samo chciałem napisać :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X xlcst
0 / 0

Owszem, ale nie można wierzyć, nie uznając kościoła, a papież kreuje wizerunek i wskazuje kierunek w którym kościół ma iść. Swoją drogą poprzez swoją postawę już sobie narobił wrogów, którzy niekoniecznie entuzjastycznie przyjmują jego pomysły.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mroovkoyad
+4 / 40

Za Wojtyły pedofilii oczywiście nie było.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Witek1235
+7 / 43

Pedofilia w Kościele, a tym bardziej jej ukrywanie, jest problemem wymyślonym przez lewackich przeciwników Kościoła i w ogóle wszelkiej tradycji. Pedofilii w Kościele jest nie więcej niż w jakiejkolwiek innej organizacji. Równie dobrze publicyści katoliccy mogliby wykreować problem pedofilii wśród działaczy Ruchu Palikota. Chociaż, nie, to nie byłby wcale problem wykreowany, przecież oni chcą pedofilię zalegalizować!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Witek1235
+1 / 19

@ CocaineBusiness - ludzie tacy jak Ty zazwyczaj twierdzą, że nie są zwolennikami spiskowych teorii dziejów, a tu proszę - /credo/ prawdziwego oszołoma. W przeciwieństwie do Ciebie nie twierdzę, że pożarłem wszystkie rozumy, ale ja także znam osobiście wielu księży i o ile trafiają się różni zarozumialcy, to większość z nich jest uczciwymi, dobrymi ludźmi. Moje "trzeźwe myślenie" każe mi bezwzględnie wsadzić Twoje opowieści między bajki. Nie twierdzę, że wśród księży nie ma pedofilów w ogóle, ale problem jest marginalny, a Twoje zapewnienia, że istnieją określone procedury ukrywania takich przypadków spotkały się z moim rozbawieniem i politowaniem. Najlepszym dowodem na to, że tak nie jest, jest fakt, że żaden lewacki szmatławiec jeszcze tematu nie podchwycił, a zrobiłby to natychmiast, bo Kościół jako ostoja konserwatyzmu jest największą zmorą postępowców. Tym niezbyt miłym akcentem kończę naszą dyskusję, bo nie mam zamiaru tracić czasu na bezproduktywne "dyskusje" z ludźmi cierpiącymi na zajoba. Miłego wypisywania kolejnych bezwartościowych komentarzy na pół strony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zxccxz
-4 / 6

Witek1235, "Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hellixos
-2 / 8

@Witek
"Instructio De Modo Procedendi In Causis Sollicitationis" tak nazywa sie dokument nakazujacy ksiezom stosowania sie do procedur w przypadku wykrycia pedofilii w KK, parafowany z polecenia JP2 przez Benedykta 16. Kosciol byl w swojej historii najwiekszym wrogiem postepu wystarczy spojrzec na Indeks Ksiag Zakazanych, na ktorym przez dlugie lata widniala ksiazka ''O obrotach sfer niebieskich'', w ktorej autor wbrew naukom ''postepowego'' kosciola twierdzil, ze to slonce jest w centrum wszechswiata a nie odwrotnie. Stosunek do medycyny, zmian postepowych w Europie np. Konstytucja 3 Maja, ktorej kosciol byl zagorzalym przeciwnikiem w strachu przed utrata wplywow w Polsce wzorem Rewolucji Francuskiej 2 lata wczesniej, sam nuncjusz papieski poblogoslawil Konfederacje Targowicka, ktora byla zdrada kraju. Problem pedofilii w innych zawodach? Odsetek ksiezy pedofilow w stosunku do dajmy na to nauczycieli (ktorzy badz co badz z naturalnych przyczyn kontakt z dziecmi maja duzo wiekszy) jest drastycznie wiekszy primo. Secundo, zadna grupa zawodowa tj. nauczyciele, lekarze itd. nie stworzyli systemu do ukrywania i tuszowania przypadkow pedofilii w obrebie ich dzialalnosci, ani systemu zastraszania ofiar i obrony oprawcow. Przynajmniej nic o takim systemie nie wiadomo, a w KK? patrz wyzej. Ksieza to zawod ktory w teorii powinien stac na strazy moralnosci, jednakze jako barman w dosc ekskluzywnym lokalu czesto odwiedzanym przez pasterzy wiem, ze ta moralnosc jest fikcja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Witek1235
0 / 6

@ hellixos - w historii Kościoła bywało, faktycznie, że był on wrogiem postępu (w pozytywnym znaczeniu słowa "postęp"). Ale chwała mu za to, że jest wrogiem obecnego "postępu", który prowadzi do zagłady wszystkich wartości cywilizacji zachodniej i nic mnie do niego nie przekona. A po drugie - nie daj Boże żebym bronił księży pedofilów, ale przydałyby się nam jakieś wiarygodne dane na temat odsetku pedofilów wśród księży i innych grup społeczno-zawodowych, np. - jak powiedziałeś - nauczycieli. Problem w tym, że te dane zawsze będą tendencyjne (ja będę twierdzić, że odsetek jest podobny, a Ty będziesz twierdził, że odsetek jest "drastycznie większy"; i dupa, bo nikt nie poda liczb na poparcie swojej tezy. Moim zdaniem problem jest przerysowany. Znam wielu księży i większość z nich to ludzie stosujący się do własnych nauk społecznych, a nauki te są piękne i gdyby tylko ludzie zechcieli żyć zgodnie z nimi... Miłość bliźniego, niesienie pomocy, uczciwość, wierność, radość z życia... /Last but not least/ jeśli ktoś chce zostać pedofilem czy złodziejem, ma do dyspozycji znacznie łatwiejsze środki niż sześć lat męki na seminarium i święcenia kapłańskie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Witek1235
+1 / 3

A co do konstytucji 3 maja, to nie wiem czy wiesz, ale jednym z jej autorów (jak i reformatorem Uniwersytetu Jagiellońskiego) był ks. Hugo Kołłątaj, bajki moralizatorskie w duchu oświecenia pisał bp Ignacy Krasicki (między innymi naśmiewał się z próżniactwa mnichów), a ks. Stanisław Staszic domagał się równouprawnienia mieszczan, zorganizował czarną procesję w grudniu 1789 roku. Sporo Ci księża zrobili dla postępu...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
+1 / 3

@hellixos - Jakbyś chciał debilu jeden wiedzieć, to Crimen Sollicitationis został zniesiony w czasie pontyfikatu Jana Pawła II. I nie podchodzi się do tego tak, jak ty uważasz. Strasznie mnie denerwują tacy szmaciarze, co to żadnej wiedzy nie posiadają, ale muszą wygłosić opinię powtarzaną przez bezczelnych i sfrustrowanych ignorantów, by wywoływać sensację. Skoro jednak według ciebie taki dokument ma zastosowanie, to wytłumacz mi, skąd się wzięła reakcja kurii wrocławskiej z 31 grudnia 2012 roku, po zatrzymaniu jednego z księży, która to kuria napisała w oświadczeniu: "Mając na uwadze ogrom zła jakim jest pedofilia, prosimy i przypominamy, iż na każdym kto posiada wiedzę o tego rodzaju czynach w tym także czynach osób duchownych ciąży obowiązek bezzwłocznego powiadomienia odpowiednich władz świeckich a w przypadku duchownych także władz kościelnych."
To co oni, tak oficjalnie występują przeciw prawom ustanowionym przez Watykan? Głupi jacyś, czy co?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CocaineBusiness
-2 / 2

Slonx a co mają powiedzieć? "NIe, nie zgłaszajcie tego nigdzie, udawajcie, żę nie widzicie" proste, że będą mówić aby zgłaszać bo przecież muszą być wiarygodni, to co napisałem wcześniej "Ty tylko masz potępiać i płakać nad tym jaka pedofilia jest zła a my dalej już się sprawą zajmiemy".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
0 / 2

CocaineBusines - Zapewne masz niezłe wtyki i świetnych informatorów, winszuję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CocaineBusiness
-2 / 2

Slonx - ubolewam, że Ty takich nie masz, bo może byś zrozumiał coś z tego co napisałem. Ale mniejsza o to bo wiem, że są ludzie, którzy doskonale zrozumieli to co przekazałem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
0 / 2

CocaineBusines - Myślę, że nikt tego nie zrozumiał, bo jest to absurdalne i kupy się nie trzyma. Nie mam pojęcia, ilu księży i wyższych hierarchów kościoła znasz, możesz w sumie napisać wszystko, ale z nas dwóch to akurat ja wiem, jaka jest prawda. Nie chce mi się tego tobie tłumaczyć, bo zauważyłem, że antyklerykał nie potrafi odpowiedzieć na żadne sensowne argumenty, nie raz dałeś tego świadectwo i przepraszam, brakuje ci intelektu do jakiejkolwiek polemiki ze mną, nie ta liga chłoptasiu, a teraz idź pomóc mamie, wymyj koszyczek, bo jutro ze święconką idziesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CocaineBusiness
-1 / 1

Slonx - no to mylisz się bo nie znasz prawdy. A z koszyczkiem nie chodzę bo nie chodzę do kościoła. A mamusi jak najbardziej pomagam, zawsze w święta przejeżdżam pół Polski aby się z nią spotkać. Więc "chłoptasiu" nie trafiłeś. a co do dyskusji, to chyba ty jesteś na zbyt niskim poziomie abym z Tobą rozmawiał a jednak to zrobiłem, abyś coś zrozumiał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TifosoPietro
+6 / 12

Autor demota pochodzi z Watykanu, że zmiana papieża miałaby zachęcić do udziału we mszy świętej?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Jurek_Ogórek
+5 / 7

Jeżeli jego pontyfikat będzie taki do kiedy? Do juta? Bez sensu...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekzion
+29 / 35

Odpuść sobie lepiej. Do kościoła się nie chodzi dla księdza, biskupa, papieża... w kościele sprawowana jest EUCHARYSTIA i to jest esencja naszej wiary. Nie ważne kto jest papieżem, każda msza jest taka sama, w każdej mszy obecny jest Jezus i to właśnie dla niego chodzisz.. "Albo jesteś zimny albo gorący". Elo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
-2 / 14

Tak? To uważaj, bo mafiom się to może nie spodobać. Jeszcze trochę i poślizgnie się w wannie, albo całkowicie niechcący udusi kablem od odkurzacza podczas odkurzania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~t1ger
-5 / 7

Ale dlaczego mafia Palikota miałaby go zabić?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MATIMTPL
+2 / 2

Albo całkowicie przypadkowo upadnie na nóż... tak ze 3 razy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar dudus626
+4 / 6

To może do Watykanu będziesz jeździł, bo do Twojego Kościoła Papież nie przyjedzie! Nota bene poprzednie komentarze dobitnie mówią dlaczego Katolik chodzi do Kościoła!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 marca 2013 o 13:07

avatar marcinqwerty
+11 / 13

Bo jeździ autobusem i siedzi na stołku zamiast na tronie? Genialne :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C CiamCiaa
+3 / 5

Takie wyznania to na czatach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar inferniak
+6 / 12

Kościół to nie stadion, tutaj nikt sezonowców nie potrzebuje. Jeśli nie jesteś wiernym "kibicem", nie chodź.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+3 / 9

Pozowl się z Tobą nie zgodzić, niech ludzie chodzą nawet sezonowo, może się im później odmieni i zostaną na stałe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lolalala
+4 / 6

kościół jest dla ludzi, a nie ludzie dla kościoła, jeśli ktoś chce iść tam raz na rok bo ma taką potrzebę, to ma prawo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lipton92
-2 / 2

Boże, chroń fanatyków!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar inferniak
+2 / 2

Źle mnie zrozumieliście, tu nie chodzi o fanatyzm. Jeśli kogoś religia nie obchodzi/jest niewierzący, to po co chodzi do kościoła? Popatrzeć sobie na ludzi? Bo mama każe? O ile się orientuję, świątynie są zbudowane dla potrzeb duchowych ludzi. Jeśli nagle uwierzyłeś w Boga - nikt cię nie wygoni, ale powrót do kościoła tylko z powodu nowego papieża (pierwsze cuda?) wydaje mi się śmieszny. Podobnie jak argument "nie podoba mi się ksiądz" - wokoło każdego jest tyle różnych parafii, że można swobodnie wybierać sobie inne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L leopold
+2 / 6

@lolalala Ani Kościół jest dla ludzi, ani ludzie dla Kościoła. Ludzie to Kościół.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lolalala
0 / 0

to tylko jakis pusty slogan, kosciol to instytucja

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mrija12
-2 / 16

a po cholere ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zoarix
+1 / 11

A dlaczego nie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kasienkapl
0 / 4

@mrija12 dla wierzącego to żadna strata - tylko zysk. używając Twojej retoryki po co wchodzić na demotywatory - strata godziny z życia, w której można zrobić dla siebie coś lepszego

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zoarix
-3 / 7

mirija wolę spędzić godzinę w świątyni niż szukać zaczepki przez długie godziny w domu dowartościowując braki z życia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mrija12
0 / 0

Zoarix : nie znasz mnie więc mnie nie oceniaj , ja ze swojego życia jestem zadowolona bo nie ma w nim zobowiązań i obowiązków :Pa poza tym co ci da dyskusja z ateistką ?-,- ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
+10 / 10

Jak chodzisz do kościoła dla Księdza to gratuluje...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
0 / 20

religia to system do kontroli mas, a jego dzialalnosc jest zludna chcesz to sie nabieraj pozdrawiam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Magdaheheh
-1 / 7

A w komentarzach jak zwykle hejtujecie... Jest powiedzenie: mały pies najgłośniej szczeka. Przemyślcie to. I zakończmy już ten temat. To nudne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+4 / 4

Do autora tekstu: jeżeli chodzisz do kościoła ze względu na księży, tzn., że Bóg sam w sobie Cię nie interesuje. Więc sobie daj siana... Albo postaraj o Wiarę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pamela101
+2 / 4

Haha i właśnie o takie reakcje mu może chodzić naiwniacy. Mówię może, bo za mało jeszcze znam człowieka, żeby wydawać osądy, ale jest to bardzo prawdopodobne. Przekonamy się, jakie będą owoce jego działań i wtedy będziemy dyskutować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O onion38
0 / 2

A co, mieszkasz w Watykanie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar aku666
+5 / 5

To dopiero początek. Niedługo sam zamówi sobie pizzę! Już widzę te łzy w oczach pracowników pizzerii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
+1 / 3

Czyli jaki pontyfikat? Bo jak na razie to chyba jeszcze nic wielkiego nie zdziałał ani nie zreformował. Kilka gestów dla podkreślenia skromności to jeszcze nie rewolucja, równie dobrze może być to zaplanowany marketing ;] Ci pasterze na tym się akurat dobrze znają, w końcu są od 2000 lat w biznesie. Nie bez przyczyny bezustannie trąbią o papieżu wszystkie możliwe media już od kilku tygodni. Jeśli kościół zrezygnuje z dofinansowania z pieniędzy publicznych, zniesie celibat i przestanie przenosić pedofilów na wiejskie parafie tylko do więzienia to powiem, że faktycznie Franka pontyfikat to przełom. Prędzej jednak pewnie wielbłąd przejdzie przez ucho igielne ;] Natomiast póki co fakt, że koleś odmówił założenia jakiegoś pozłacanego futerka i kiedyś jeździł autobusem jeszcze nie wzrusza mnie do łez :]

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szary321
+1 / 1

Do Kościoła chodzi się nie dla księży, ale dla Boga.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~martolek
+2 / 2

Moim zdaniem autor demota miała na myśli to, że nowy papież, jako osoba skromna, ma dobry wpływ na ludzi. Potrafi nie tylko słowami, ale i czynami przekazać każdemu człowiekowi, że Kościół to nie tylko pieniądze rzucane na tace, ale przede wszystkim Kościół to czynienie dobra. Kościół to wspólnota ludzi, którzy chcą być zbawieni. Do autora demota pewnie trafiają słowa i czyny nowego papieża i to zachęca go do powrotu do Kościoła, do pogłębienia swojej wiary, gdyż widzi, że dzięki takiemu papieżowi Kościół może stać się czymś lepszym! Myślę, że autor nie chce powrócić do Kościoła dla papieża, tylko dzięki niemu.
Pozdrawiam;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~aRTi82
+2 / 2

Kurcze. Tak się zastanawiam... Do kościoła chodzi się dla papieża, biskupa, kapłana... A może jednak dla Boga?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~fresiaaa
0 / 0

będzie :) zapraszam :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N konto usunięte
0 / 0

Kto jedzie... idzie pieszo do Watykanu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O olenka640
0 / 0

Ja myślałam, że chodzi o wiarę w Boga a nie o wiarę w papieża. W ogóle jak ktoś jest ateistą to co mu za różnica jaki papież ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~asdswd
0 / 0

A co on takiego dokonał jak dotychczas??

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Sajotyn
-1 / 1

Tylko dlaczego "Franciszek", bo jeśli to nawiązanie do Franciszkaninów, to w dzisiejszch czasach nie wróży to za dobrze

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K krzysio9999
+1 / 3

A mnie nie obchodzi jak się zachowuje biały szaman i nie ma to znaczenia dla mojego wyboru - nie chodzę do kościoła, bo to nie ma sensu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaros1024
0 / 0

więc skoro cię to wszystko nie obchodzi, TO PO CO TU WCHODZISZ I SIĘ ODZYWASZ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Starker8989
0 / 0

Ja znów zaczęłam się modlić po kilku latach ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C konto usunięte
-1 / 1

Fajnie. Kapuś papieżem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Mint7171
0 / 0

... I spotkasz tam księdza, który będzie Ciebie wkurzać jak do tej pory...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
0 / 0

Niby, z jednej strony, jeśli się jest katolikiem, jest się nim niezależnie od tego kto jest papieżem (nie, osoba, która nie chodzi do kościoła, bo się jej papież nie podoba, nie jest katolikiem; może być wyznawcą jakiejś własnej prywatnej wersji chrześcijaństwa, ale to nie jest katolicyzm!), ale z drugiej strony KK się zmienia w zależności od tego kto sprawuje władzę w KK więc to wszystko nie jest takie proste.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
+1 / 1

To ktoś przestał chodzić do kościoła z powodu papieża? Hehhe, niezły idiotyzm :))

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~agto
0 / 0

a Bóg i Jezus? Przecież Oni są filarem chrześcijaństwa, dla nich powinno chodzić się do kościoła, a nie ze względu na człowieka nie doskonałego jak my.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mattiu56
0 / 0

Z tego co tu wyczytuje,to większość ludzi twierdzi,że kościół to pedofilia.A może byście się na msze wybralii kiedyś ? Bo dla mnie to jest chore,jakiś człowiek,który nigdy nie był w kościele,nic o nim nie wie wygaduje takie rzeczy,bo tak napisali w gazecie..Co prawda były takie przypadki,ale bardzo rzadko..Ludzie,póki możecie-zastanówcie się nad sobą,bo w dzień swojej śmierci jeszcze będziecie wołali Boga o pomoc..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
+1 / 1

Kościół to nie jest szkoła do obowiązkowego stawiania się co niedzielę na mszę. Idziesz tam jeśli wierzysz w Boga i uznajesz, że modlitwa działa na Twą duszę a nie dlatego, że trzeba.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ariegi
0 / 0

Chcesz chodzić do kościoła z powodu człowieka, a nie Boga? To zupełnie rozminąłeś się z przesłaniem papieża

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mar219
0 / 0

JEŻELI DO KOŚCIOŁA NIE CHODZISZ ZE WZGLEDU NA KSIĘDZA, CZY PAPIEŻA TO GRATULUJE:( Do kościoła chodzi się dla Boga.
pozdr.
MK

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kuzynkacos
0 / 0

Dobrze dobrze. Tylko pamiętajcie, że dobry pasterz pilnuje swoich owiec i prowadzi je. A takiej służby podjęli się księża przyjmując sakramenty. A jeżeli księża tylko wyzywają i np. mówią jaki to rząd jest paskudny albo jacy to my jesteśmy źli to się nie chce iść do kościoła nawet jak się wierzy, bo ich gadanie odstręcza. A to że ktoś zacznie chodzić do kościoła bo papież się zmienił nie znaczy, że nie uwierzy naprawdę ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~kloggi
0 / 0

e tam, na pewno powie coś co Ci się nie spodoba i nie będziesz musiał chodzić ;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zgadnijcie
-1 / 1

jeszcze niech homosiów zacznie tępic i bede zadowolony. Wałesa dobrze mówił. Są mniejszoscia i mają dostawać mniej. A najlepiej do więzienia z nimi albo do psychiatryka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar OneBoy
-2 / 2

Ty sam się lecz i wolę nie wiedzieć,co Ci siedzi w głowie że akurat o tym wspomniałeś..Dałeś linki do znajomych od razu,żeby zobaczyli jaki z Ciebie heteryk z krwi i kości?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zgadnijcie
0 / 0

nie mam facebooka to gdzie to mialem wrzucic. A ty jak ich bronisz to moze sam pedal jestes co? W ich przypadku nigdy nie bede tolerancyjny. Zadne inne mniejszosci mi nie pszeszkadzaja ale to ludzie albo glupi albo chorzy. Kiedyś bycie pedalem to był wstyd a teraz te pasożyty same ujawniają i jeszcze dzieci chcą mieć. Niech maja ale niech sami sobie zrobią

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 marca 2013 o 16:18

avatar OneBoy
-1 / 1

A,czyli jak ktoś toleruje to pedał od razu...Czyli utwierdziłeś mnie w pewnym przekonaniu swoim zachowaniem...:D Dobranoc!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zgadnijcie
0 / 0

No może nie pedał. Ale nienormalne to dla mnie ze ludzie którzy nie sa homo tolerują tych idiotów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Marksman1221
0 / 0

Hahaha... A co poprzedni Papież się nie podobał???

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar OneBoy
-2 / 2

Jak dla mnie to cyrk jakiś..Czuję,że to wszystko ma zdecydowanie drugie dno..

Boje się tylko jakie.

Nie wiemy co się stało przy wybieraniu papieża,jak to naprawdę wygląda,czy w ogóle ktoś tam na kogoś głosuje,nawet wiadomo dlaczego jest to tajemnicą...
Wybrali kogoś kto już miał status skromnego i kazali mu w tym brnąć i narzucić sobie kojarzące z biedą imię...a teraz to staje się coraz bardziej śmieszne,jeśli ktoś sądzi,że kościół zrezygnuje z potęgi materialnej.

Wiadomo,tonący brzytwy się chwyta,a jak widać kościół tracił na władzy przez pychę,teraz próbują to zmienić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 marca 2013 o 15:42

avatar ~kermitzabka
0 / 0

ja chodzę bo wierze a nie dlatego że papież jest fajny czy tez nie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W waclawkowal
0 / 0

a ja przestane ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
0 / 0

Często chodzę do garażu, jestem samochodem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kawasak
0 / 0

Twoim zasranym obowiązkiem jest chodzenie do kościoła. Tak nakazuje nasza wiara. Chyba że jesteś chory to wyjątkowo możesz obejrzeć sobie w telewizii mszę albo posłuchać w radiu. W innym przypadku jest to grzech i wymaga unicestwienia w konfesjonale. Ale to twoja sprawa. Ja chodze i będę chodził bo tak nakazuje dekalog

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Rottenn
0 / 0

ale wlasnie o to chodzi ze w Boga wierzysz z potrzeby duszy i modlic sie mozesz za przeproszeniem nawet na kiblu, a kosciol to kosciol i gdyby ksieza, papieze itp. byli takimi ludzmi jak trzeba ludzie przestali by wierzyc po swojemu. Kosciol to biznes plan jakiego nie bylo. Chociaz zgadzam sie ze wierzysz w cos z wlasnej woli dla samego siebie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LILKA111
0 / 0

wszystko przemyślane, zaplanowane .trzeba odwrócić uwagę od pedofilii

Odpowiedz Komentuj obrazkiem