Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
481 542
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Cysiek1991
-5 / 11

To samo powiedziałbym o religii. Pewnie zostanę zjechany bo mam własne zdanie, lecz religia to wymysł który został wymyślony po to żeby ludzie mogli nazwać rzeczy niepojęte, nieznane, obce. Aby usytuować człowieka na drugim miejscu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 sierpnia 2013 o 12:28

V vanbobel17
0 / 6

Inteligencja to właśnie zdolność do myślenia i rozwiązywania problemów. Inteligentni nie muszą udowadniać innym, że są od nich lepsi. Z reguły Ci inteligentniejsi są jednostkami, które tak czy siak, siłą rzeczy same "odstają" od reszty i zazwyczaj są wyżej posadzeni, od pozostałych np. zostają/są prezesami korporacji czy zasiadają w rządach lub jakiś agencjach itp. i nie ma znaczenia z jakiej rodziny pochodzą, czy z biedoty itp. inteligentniejsi sami się wyłapują i "grupują" bo trudno, żeby głupi pełnił taką role. I niestety jest to fakt, z którym zwykły przeciętny obywatel nie jest w stanie się pogodzić. Po prostu jedni "dostali" od natury więcej, jest to niesprawiedliwe, ale trza się z tym pogodzić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vanbobel17
+5 / 5

Mam takiego kolegę, który jest na pozór normalny, z charakteru niczym się nie wyróżnia, ma dziewczynę, pochodzi ze zwykłej, przeciętnej rodziny, mieszka w bloku itp. No ale, wyróżnia się tym, że został obdarzony niezwykłymi zdolnościami umysłowymi i co najlepsze w cale się z tym nie obnosi. Kolega ten nigdy się nie poświęcał nauce, nigdy nie słyszałem, żeby się uczył czy coś, zawsze spędzał dnie na boisku z kumplami czy z dziewczyną, posiada niezwykły dar rozumienia i zapamiętywania. W mojej klasie mieliśmy matmę na bardzo wysokim poziomie, 90% ledwo zdawało, z 2 cieszyliśmy się jak z 5, rozwiązywaliśmy mature z maty w 45 min na lekcji i od 74% była ocena dopuszczająca. kolega z klasy już na początku został zauważony przez nauczycielkę, więc ta się na nim skupiła no i pisał takie 2 matury w czasie jednej lekcji i zawsze na 100%. W szkole miał najwyższą średnią chyba 5.6, o dziwo z języków też wykazywał niesamowite zdolności. Beż żadnego przygotowania napisał matmę rozszerzoną na 98% natomiast polski podstawowy na 92%. Nauczyciele go wypromowali, zyskał przez to rozgłos no i w związku z tym interesuje się nim wiele uczelni i firm mimo to jest niezwykle skromną osobą. I powiedzcie mi, że coś takiego jak "iloraz inteligencji" nie istnieje...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zoarix
0 / 2

@PomylilemStrony, dobrze napisałeś. Ludzie mają za duże wyobrażenia o swojej inteligencji (jak napisałem w democie) i to, co dla nich jest obce, uważają za wymysł. Tutaj nasi poprzednicy wspomnieli o inteligencji, religii czy wierze. Mam nadzieję, że zrozumieją co miałeś na myśli pisząc: "płyta z dźwignią i mechanizmem zamku" :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kognitywny
+4 / 4

jeju, o co niektórzy mają bóle ? :d jak nie istnieją dla was pojęcia złożone, to zapraszam do słownika pojęć pierwotnych. Człowieka nie ma! to tylko zestaw komórek, ale komórek też nie ma, to tylko zestaw blablabla. regres w nieskończoność

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
0 / 0

Co w w/w komentarzu jest poniżej poziomu? Nie pojmuję

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~EIIis
-2 / 4

Ja misiawy, entropy, phasma anonimowski wiemy coś o tym. A prawiczki twierdzą, że jesteśmy mądrzy i nas zaczepiają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pereplut
0 / 4

98% badanej populacji uważa się za ponadprzeciętnie inteligentnych. Ot taka natura ludzka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~dd
-1 / 1

no to ja należę do tych 2% :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T thetmtmt
0 / 0

A ja do tych 98% :p z tym, że zacząłem tak uważać dopiero tym jak kiedyś zrobiono mi test i jakis tam gdzieś daleko powyżej górnej granicy wynik mi wyszedł. Jezeli juz mówimy o inteligencji to jest ona jedną z ludzkich predyspozycji mniej więcej tak samo jak ktos może byc szczególnie utalentowany pod względem muzycznym albo miec wybitne warunki fizyczne do uprawiania jakiegoś sportu. Zresztą nie po tym nalezy człowieka oceniać czym go matka natura obdarzyla ale po tym, jaki robi z tego użytek. Odnośnie samego demota to przesadna wiara we własną ponadprzecietna inteligencję (szczególnie jezeli sie jej nie ma) jest świetnym gruntem do manipulacji takim człowiekiem w reklamie czy w innych sytuacjach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nadziieja
+1 / 1

Albo właśnie mają więcej inteligencji niż wiary w nią

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Abbc
0 / 0

Problemem nie jest wiara w swoją inteligencję, lecz jej brak. Nadziieja trafił(a) w sedno.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TrapsMaster
0 / 0

Tak, właśnie tak, to jeden jedyny problem ludzkości. Innych nie ma.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zoarix
-1 / 1

Napisane jest jeden, nie jedyny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem