Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
736 823
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar ~Kira9319
+2 / 26

Hipokryzja... niby tacy tolerancyjni, ale nie uszanują kogoś kto się tej ich "tolerancji" sprzeciwia, bo mu się nie podoba.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Piterixos
-2 / 10

Mądrości prosto z gimbazy. To jest tzw używanie moralizatorskiej gadki do usprawiedliwiania niemoralnych czynów. Jeżeli uważasz, że nie tolerancyjne są osoby nie tolerujące nie tolerancyjnych osób to współczuję. Głębia tego demota objawia się tym, że jest po prostu głupi dogłębnie.

Takie myślenie doprowadziło do obecnej islamizacji Europy. Nie znoszący tolerancji muzułmanie są krytykowani, ale to ich krytycy są uznawani za nie tolerancyjnych. Głupota. Koniec dowodu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 września 2013 o 16:08

K Karbon123
-1 / 1

Nietolerancyjny pisze się razem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~delli
0 / 2

Mogę szanować czyjeś poglądy, czyjeś decyzje - są jego - więc to jego sprawa. A czy muszę to "tolerować"? 20 lat temu to słowo miało zupełnie inne znaczenie. Odnosiło się do złych zachowań - tolerowanie złego zachowania szefa w stosunku do pracownika, tolerowanie kłótni za ścianą u sąsiadów - gdy człowiek mówił, że nie będzie tolerował tego jak facet dwa stoliki dalej odnosi się do dziewczyny/żony - to wstawał - upominał go w taki bądź inny sposób a inni bili mu brawo za odwagę. Teraz jak i kiedyś słowo tolerancja odnosi się do niczego innego jak tchórzostwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wotann
0 / 4

"Nie ma wolności dla wrogów wolności"- Antoine Louis Léon de Richebourg de Saint-Just

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xardas132
+2 / 6

Tyle, że wolność przekroczyła już pewne granice...
Homosie żyli od 4 tysięcy lat (pierwszy udokumentowany przypadek w Egipcie) i nikomu to nie przeszkadzało, nikt nikomu do łóżka nie zaglądał, nie było protestów. W latach 60 XX wieku pojawili się geje i lesbijki. Okazało się, że mogą mieć takie prawa jak normalna rodzina, można dostawać ulgi prorodzinne, zapomogi i tzw. "rodzinne". Zaczęły się protesty, bo na homoseksualizmie można zarobić. I tu okazuje się, że na paradach gejów i lesbijek nie ma zbyt wielu prawdziwych homoseksualistów, tylko ludzie charakteryzowani, którzy dostali pieniądze za te całe przedstawienie. Ale to przecież ja jestem zły, bo jestem nietolerancyjny... Bullshot...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Piterixos
-1 / 1

Moj_Kot_Lubi_Miauczec gratuluję "inteligentnej" i głębokiej interpretacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zbysiula154
+1 / 11

Homosie i lewaki zawsze kota ogonem odwracają. Ale jak się niema logicznych sensownych argumentów na obalenie faktu, że ch.j do du.y najzwyczajniej na świecie nie jest stworzony to się łazi po ulicach przebranym jak pajac, lub jak naczelny pedał RP Biedroń wychodzi ze studia telewizyjnego. Kakalarze normalność nazwią ciemnotą, a macanie się w gów.ie piepszoną super nową, i cholernym oświeceniem XXI wieku. Trzeba zagnać ten badziew spowrotem z ulic do chat tam niech się parzą dewianci jedni nadać temu kraju prawidłowy naturalny cywilizowany rozwój.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zazzerpan
+1 / 5

Ale przecież to ma sens. Nietolerancja jest pewną formą krzywdzenia drugiego człowieka, więc jeśli ktoś jest przeciwko krzywdzeniu innych, musi być przeciwko nietolerancji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Piterixos
-1 / 3

szarozielony to co mówisz to są brednie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zazzerpan
+1 / 1

@szarozielony: Ale przecież nikt nie nazywa nietolerancją samego nie zgadzania się z kimś (czy stwierdzenie "nie lubię nowej trylogii Gwiezdnych Wojen" jest nietolerancyjne wobec tych osób, które lubią nową trylogię?). Przynajmniej potocznie, określenie "nietolerancja" odnosi się do pewnego nastawienia wobec ludzi, a nie wobec idei. Może to być przy okazji przeciw idei, ale przede wszystkim jest przeciwko ludziom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zazzerpan
0 / 0

@szarozielony: Wszystko zależy od tego, czy jest to coś osobistego, zwykła opinia ("jestem przeciwko związkom partnerskim więc nie będę w taki związek wchodził", tak jak "nie lubię jogurtu więc go nie jem") czy jest to próba ograniczenia wolności innym ludziom ("jestem przeciwko związkim partnerskim więc nikt nie powinien móc w taki związek wchodzić", to tak jakby powiedzieć "nie lubię jogurtu, więc trzeba zakazać jego sprzedaży"). To pierwsze to po prostu opinia, ale to drugie to już jest postawa agresywna wobec innych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xardas132
-3 / 11

Chyba wielu z was nie zrozumiało przesłania mojego demotywatora... Nietolerancyjni to ludzie głównie sprzeciwiający się wartościom niemoralnym takim jak: homoseksualizm, islamizacja, imigracja itp. Ludzie nazbyt tolerancyjni krytykują, a nawet tępią ludzi nietolerancyjnych. Ale kto jest gorszy: Człowiek nietolerancyjny, który sprzeciwia się homoseksualizmowi, czy homoseksualiści adoptujący chłopca i zmuszający go do stosunków (takich sytuacji jest pełno). Nietolerancyjny, który sprzeciwia się islamizacji, czy muzułmanin polewający swoją żonę kwasem. Nietolerancyjny będący rasistą, czy murzyn cygan, który żyje z zasiłku, a nawet nie płaci podatków? Mam nadzieję, że uznacie to za pytanie retoryczne, bo takie właśnie było... Co prawda nie można wybrać między złem, a złem, ale ja wam życia nie będę układał, ja wolę być nietolerancyjny...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zazzerpan
+4 / 8

Ale to, co piszesz.... nie ma w ogóle ani trochę sensu. Od kiedy to homoseksualizm czy imigracja są niemoralne? Jeśli ktoś sobie wyjeżdża mieszkać do innego kraju to nikomu nie robi nic złego. Jeśli dwie osoby są w sobie zakochane i chcą spędzić życie razem, to nikomu nie robią nic złego. Gdzie to jakakolwiek niemoralność? A te pytania retoryczne są mniej więcej na poziomie "Kto jest gorszy: ktoś, kto się sprzeciwia ososbom rudym, czy osoba ruda kradnąca telewizory z media marktu?" A nie lepiej po prostu zacząć korzystać z mózgu, i sprzeciwiać się konkretnie osobom, które robią coś złego (czyli np. molestującym dzieci albo polewających kogoś kwasem) niezależnie od tego jaką mają religię, orientację, pochodzenie, itp?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I ichigo8
+2 / 4

Jest tylko problem, ze to co "moralne" non-stop ewoluuje i się zmienia. Kiedyś moralne było niewolnictwo, natomiast niemoralne było noszenie spodni przez kobiety. Niektórzy ludzie już dość dawno zauważyli, inni nie.. I tylko wszędzie słyszę o tym ze homolobby gwałci dzieci i spiskuje zniszczenie jedynej słusznej polskiej moralności, a jakoś nigdzie tego nie widzę...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~asdfas
0 / 0

"Od kiedy to homoseksualizm czy imigracja są niemoralne?" imigracje pomine, ale homoseksualizm był niemoralny w europie od czasow rzymskich

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xardas132
-2 / 4

Co prawda to prawda, nie sprecyzowałem wypowiedzi. Nie każdy muzułmanin to terrorysta, ale KAŻDY terrorysta to muzułmanin. Niemoralne=odchylające się od powszechnych poglądów. Homoseksualizm nie jest czymś normalnym. To choroba u podłoża psychicznego. Imigracja to pozostawienie swojego kraju na stałe, zostawiając przy tym często rodzinę, to dla mnie nie jest to moralne. Wyjątki stanowią regułę. Mówisz, że nie zważając na religię itp. itd. Żyjemy w katolickim kraju, a nasza religia nie każe zabijać wrogów i traktować "innowierców" jak bydło... Moim zdaniem poglądy i struktury etniczne lub pochodzenie ma ogromny wpływ na postępowanie człowieka. Niestety...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wotann
+1 / 7

"KAŻDY terrorysta to muzułmanin."
http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/02194/breivik_2194965b.jpg
" Niemoralne=odchylające się od powszechnych poglądów."
Cóż za podludzki bełkot. Instynkt stadny to jedna z najobrzydliwszych cech u ludzi.
"Nietolerancyjny będący rasistą, czy murzyn cygan, który żyje z zasiłku, a nawet nie płaci podatków?"
Murzyn czy cygan uczciwie pracujący czy rasista który go pobił?
"Człowiek nietolerancyjny, który sprzeciwia się homoseksualizmowi, czy homoseksualiści adoptujący chłopca i zmuszający go do stosunków (takich sytuacji jest pełno). "
Homoseksualiści wychowujący normalnie dzieci czy księża ruchający dzieci (takich sytuacji jest pełno)?
"nie każe zabijać wrogów i traktować "innowierców" jak bydło"
Czyli Biblii nawet w ręce nie trzymałeś skoro pleciesz takie bzdury. Właśnie że tak głosi Biblia ;)
"Nietolerancyjny, który sprzeciwia się islamizacji, czy muzułmanin polewający swoją żonę kwasem."
A po pokrzyczeniu na necie "J*bać islam", "Kozoj*bcy!", "Stop islamizacji!" idzie nap*erdalać jak na katolika przystało swoją żonę "bo gdy się kobiety nie bije to jej wątroba gnije" a potem r*chać mu się zachce to albo mu da albo zgwałci no bo jak to "nie!", przecież to jej obowiązek służyć swemu panu...
"Imigracja to pozostawienie swojego kraju na stałe, zostawiając przy tym często rodzinę, to dla mnie nie jest to moralne"
Kraj zmusza do emigracji wizją biedy i nędzy rodziny
"Żyjemy w katolickim kraju"
Żyjemy w słowiańskim kraju. Chrześcijaństwo jest żydowskie, nie słowiańskie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xardas132
-5 / 5

Brawo, brawo, brawo @Wotann... Mówimy o terroryzmie, a ty pokazujesz nazistę -_- Nie zdetonował się skrytobójczo, więc moim zdaniem użycie słowa terrorysta nie jest prawidłowe w stosunku do tego człowieka.Ale skoro już siebie krytykujemy, to teraz ja trochę wygarnę:
1. Moralność- określone normy wyznaczone po to by utrzymać pewien ład i porządek... Według mnie ład i porządek to cecha typowo ludzka, bez poczucia moralności mógłbyś walić zwierzaczki po kątach.
2.Księża ruchający dzieci to pedofile, a pedofilię można leczyć równie tanio jak homoseksualistów (kulka do AK-47 kosztuje od 1,49-5 $)
3.Podaj chociaż jeden cytat gdzie Bóg mówi o zabijaniu muzułmanów!
4.Facet bijący kobietę to szara strefa, a kobiety w Polsce mają miejsca gdzie mogą się udać po pomoc, czego nie mają ich arabskie rówieśniczki.
6.Nie ma emigracji gdy państwo jest silne gospodarczo. A jeśli ludzie zdolni do pracy opuszczają kraj to tenże kraj staje się słaby. Więc zamiast masowych wyjazdów proponuje jakiś bunt przeciw władzy pod Sejmem.
7.Żyjemy w kraju KATOLICKIM, bo gdzie ponad 50% obywateli jest danego wyznania to taki jest ten kraj. Słowiański również, ale gdyby taki pozostał to byś teraz modlił Czarnoboga lub Świętowita.
I na koniec twój popis... Uczysz mnie o tolerancji, a kończysz: "Chrześcijaństwo jest żydowskie, nie słowiańskie"? Że jest żydowskie to znaczy gorsze? Dzięki za lekcję tolerancji, teraz zacznę krytykować Jezusa, bo był Żydem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar busiu
+2 / 4

Ohohoho, zaraz normalnie walnę baranka ze śmiechu - Xardas132, Twoja definicja "terroryzmu" jest tak niepoważna, że powinieneś się wstydzić. Terrorystą nazwiesz kolesia, który się wysadza w powietrze - a takiego, który zastrasza i wymusza przez np. branie zakładników czy skrytobójstwo, to już nie? :D Nie trzeba szukać na Bliskim Wschodzie, żeby trafić na terrorystów - a baskijska ETA czy irlandzka IRA coś Ci mówi? Poza tym - homoseksualizm sam w sobie nikogo nie krzywdzi. Nie ma znaczenia, czy homoseksualizm jest wrodzony czy nabyty - dwoje dorosłych ludzi podejmuje decyzję, że chcą żyć tak, a nie inaczej, i nikomu nic do tego. Zupełnie przeciwnie do pedofilii, gdzie dziecko zostaje wykorzystane przez zboczonego dorosłego. Co do Boga - może nie ma nic o muzułmanach, ale jeśli chodzi o żydów czy chrześcijan to z fantazją niszczył całe miasta i wykazywał się wyjątkowym okrucieństwem. I nie, facet bijący i poniżający kobietę to nie jest żaden margines (źle użyłeś terminu "szara strefa"), ale codzienność, właśnie dzięki katolickim naukom, które kobietę stawiają znacznie niżej niż mężczyznę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wotann
+2 / 4

Za oklaski dziękuję ale nie trzeba, naprawdę ;)
Breivik jest terrorystą. Jeśli dla ciebie terrorysta to Arab z bombą to po prostu nie wiesz co ten termin oznacza. Porzucenie moralności stada i indywidualizm nie oznacza porzucenia wszelkich zasad. Ten temat jednak sobie odpuść gdyż "moralność" to pojęcie z zakresu filozofii a filozofia wymaga inteligencji i czytania książek- rzeczy ci obcych. Księża ruchający dzieci to pedofile? Thank you captain obwieś, nie wpadłbym na to ;) Pedofilów wystrzelać to jasna rzecz, ale czemu homo? Masz jakiś argument? Biblia nie mówi geniuszu o mordowaniu muzułmanów z prostego powodu. Gdybyś choć jedną szarą komórkę wiedziałbyś że Mahomet to dopiero VII wiek. O mordowaniu innowierców mówi choćby ST który katolików obowiązuje gdyż Jezus oświadczył że przybył podtrzymać a nie znosić stare prawa. Wiele kobiet w tym problem nie ma żadnej pomocy i latami nawet muszą tak żyć. Nawiasem mówiąc kościół katolicki sprzeciwia się konwencji o ochronie kobiet przed przemocą, co oznacza że takowa przemoc jest w duchu katolickim. Ludzie Polskę opuszczają właśnie dlatego że ten kraj jest słaby gospodarczo. W Polsce nie mamy sytuacji emigracja-->słaba sytuacja gospodarcza a słaba sytuacja gospodarcza-->emigracja. Bunt przeciw władzy? Od ilu lat o tym słyszę?? Wszyscy wy wielcy buntownicy tylko w gębie jesteście dobrzy. I proszę- czytaj ze zrozumieniem, błagam cię!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 września 2013 o 20:27

avatar Xardas132
-4 / 4

Jeśli uważasz, że kobieta przez Biblię i cały chrześcijanizm jest stawiana niżej niż mężczyzna to przeczytaj ją najpierw, a później krytykuj... Kobiece łono wydało na świat nie jednego mężczyznę, Maryja była dla Jezusa więcej warta niż wszyscy apostołowie, a Maria Magdalena była u boku Jezusa przez co wzbudzała zazdrość apostołów. Nawet święta Weronika otarła twarz Jezusa. Żaden mężczyzna nie został wniebowzięty! Nazizm to dział terroryzmu, więc nazywając Brevika nazistą zamiast terrorystą wcale nie popełniłem błędu. Ale pewnie tak mądry człowiek jak ty mógł się tego domyślić...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wotann
+3 / 5

Jeśli chodzi o kobietę to jednoznacznie jako istotę niższą przedstawia ją ST i część NT (szczególnie Paweł). Kolejną sprawą jest stosunek kościoła do kobiet na przestrzeni wieków. Ciekawie próbujesz wmówisz że chrześcijaństwo daje jakąś wartość kobiecie. Wszystkich wartością było bycie tą drugą, tą w tle. Jedna jest wielka bo otarła mężczyźnie twarz. Inna bo go urodziła. Inna bo była u niego boku (bądź może nawet z nim była, jeśli Jezus istniał był zwykłym człowiekiem i na pewno z jakąś kobietą był, np. z ową Marią Magdaleną ). W porównaniu z pogańskimi Boginiami z kultury germańskiej (ciekawa rzecz o której pewnie nie wiesz: kultura germańska to też ludy nordyckie i Anglo-Sasi), słowiańskiej czy celtyckiej i innych, gdzie pełniły bardzo istotne funkcje, miały wiele dokonań. Patronowały wielu rzeczom- nawet wojnie! I weź pod uwagę prawa kobiet. Wraz z chrześcijaństwem prawa kobiet zmalały niemal do zera, do roli przedmiotu, do istoty nie będącej człowiekiem. A w przedchrześcijańskiej Europie kobiety miały bardzo dobrą pozycję. W przedchrześcijańskiej Europie kobiety mężczyźnie były równe (nim ktoś powie "bzdura bo w Grecji nie!!!111oneoneone" radzę dowiedzieć się o innych ludach, choćby nordyckich- u ludów nordyckich kobieta i mężczyzna byli sobie równi na przykład). Nazizm jako synonim terroryzmu? Zawsze myślałem że to po prostu nazwa skrajnie prawicowej ideologii. Cóż, człowiek uczy się całe życie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 10 września 2013 o 20:51

avatar zazzerpan
+3 / 3

@Xardas132: Wcześniej pisałeś, że homoseksualizm jest niemoralny, a teraz argumentujesz, że to jest choroba. Czy to znaczy, że uważasz choroby za coś niemoralnego? Czy jeśli się przeziębię, to smarkając w chusteczkę postępuję niemoralnie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem