Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1682 2539
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar BombowyAhmed
+1 / 47

TV Repubika na czele z Wildsteinem oraz niedawno powstały twór braci Karnowskich wPolityce (specjaliści od naśmiewania się z ludzkiego nieszczęścia i śmiertelnych chorób) całą swoją popularność zyskują na snuciu teorii spiskowych, co ciekawe: zupełnie bezsensownych, przesączonych kłamstwami i nierzetelnością. Jeśli gdzieś szukają spisków, to niech najpierw zaczną od siebie:Wildstein, Wildstein... że też się nie wstydzi swojego żydowskiego nazwiska obcując z naczelnymi antysemitami kraju a pisząc dla narodowców, którzy nienawidzą żydów i komunistów. a propos komunistów wspomnę tutaj o ojcu Wildsteina, który był lekarzem wojskowym, komendantem szpitala i przedwojennym komunistą, a jego synalek jest odpowiedzialny za listę zawierającą dziesiątki tysięcy agentów SB.
Bracia Karnowscy, a może Karnovsky's jak ci polscy, żydowscy z pochodzenia emigranci, przyrodni rodzice samego Louisa Armstronga. Innymi słowy lewacka krew w nich płynie, więc ich ataki na Jurka Owsiaka czy ś.p. Andzreja Turskiego są żałosną próbą odwrócenia uwagi od siebie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 stycznia 2014 o 2:12

avatar ~typowylewicowiec
-5 / 29

Ach ten owsiak i jego lewicowe nazistowskie upodobania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~wojo456
0 / 32

UWAGA Panoz PODAŁ FAŁSZYWE DANE!!! W oficjalnym bilansie WOŚP wygląda to tak: XIX finał = 48.563.662,82 ( jeszcze nie dość, że chamsko fałszuje to pominął dwie pozycje wpływów WOŚP!) Przychody z darowizn rzeczowych i celowych = 7.525.498,01 Przychody z 1% podatku = 3.589.534,52. __ Przychody z XX finału = 50.638.801,30, Przychody z darowizn rzeczowych i celowych = 11.219.740,70 Przychody z 1% podatku = 3.589.534,52. Po tych kłamliwych bzdurach reszty nawet nie czytałem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ajuto
+3 / 23

@dodawajka - nie rozśmieszaj... To tak jakbyś powiedziała, że ci co zbierają pieniądze na ulicach na jakieś chore dziecko, są fajni i spoko, kiedy okazuje się, że 50% zebranych przez nich pieniędzy nie idzie na to chore dziecko, tylko prosto do ich kieszeni, tzw. "koszty administracyjne". To od jakiego procentu jest dobrze? 50% do własnej kieszeni? 80% ? 95% ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JanuszTorun
+2 / 32

Ludzie. Są instytucje państwowe, które z założenia zajmują się kontrolą przepływu pieniędzy w firmach, fundacjach itd itp. Zwłaszcza przy takich kwotach. Gdyby w WOŚP były jakieś machloje, to instytucje państwowe (Urz. Skarbowy i inne) już dawno bardzo chętnie by "skasowały" całą tę orkiestrę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ajuto
-2 / 18

@JanuszTorun, twoja wiara rozbraja. Ale zauważ, że WOŚP i Owsiakowi nikt nie zarzuca popełnienia przestępstwa, natomiast zarzuca mu się, że w oficjalnej propagandzie w mediach nie ujawnia całej prawdy o działalności WOŚP. Na szczęście musi takie rzeczy ujawniać w raportach finansowych fundacji (takie są wymogi prawne), i wreszcie znalazł się ktoś, kto dokonał analizy tych sprawozdań i ujawnił wyniki. Zadajmy sobie hipotetyczne pytanie (nie dotyczące WOŚP ani Owsiaka): czy jeżeli ktoś zbiera kasę i głośno krzyczy, że to na szlachetny cel, i że rozliczył się co do złotóweczki, sugerując, że wszystko idzie na cele charytatywne, a potem okazałoby się, że miliony wpłynęły do kieszeni danej osoby, nie mówiąc o innych horrendalnych kosztach w stosunku do potrzeb (np. koszty administracyjne), to jakbyś to ocenił? Niby wszystko zgodnie z prawem, ale czy na to dałeś swoje pieniądze? I czy godzi się tak mamić ludzi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~wojo456
+3 / 9

JanuszTorun Mylisz sądową "wiarygodność procesową" z uczciwością. Coś co jest formalnie zgodne z literą prawa może być czynem moralnie nagannym - zwłaszcza jeśli ma się dobrych prawników (którzy napiszą dobry statut). Np: wszystkie banki i duże markety w Polsce nie płacą podatków - też zgodnie z prawem. A facet z warzywniaka ledwo się wyrabia na Urząd Skarbowy. Czy to jest uczciwe? Nie! Czy to jest zgodne z literą prawa? Tak! Na tej samej zasadzie Sawicka dostała 0,5 mln zł odszkodowania za przyjęcie 100 tyś zł łapówki od agenta CBA. Wg. sądu działała zgodnie z prawem! A Czy była uczciwa? Nie!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar stachuW
+5 / 21

Tv republika i inne tego typu portale wyśmiewają i oczerniają za manipulacje itd. a co robi tymczasem Gazeta Wyborcza? Oczerniaja Maksa Kolonko za "krytyczne " słowa o WOŚP wycinajac cały film. W dodatku piszą ze to jego najnowszy film, co jest nieprawda. Mógłbym jeszcze napisać o sprawie z sprzed czterech lat czyli o fałszywym stwierdzeniu dziennikarza TVN ( Durczok) jakoby pilot miał mówić : jak nie wyląduje to zgine. Czy tak zachowuje się dziennikarz??

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~t1ger
0 / 10

@wojo456 w oficjalnym bilansie WOŚP podaje to, co chce podać ;D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar syman
-3 / 13

A może zamiast zastanawiać się nad nienawiścią wildsteinów i karnowskich do nieskalanego Owsiaka, przemyśl, dlaczego tylko oni o tym wspominają w mediach o takim nakładzie... Mała podpowiedź: ile materiałów krytycznych w czasie gorączki owsiakowej ujrzałeś w tygodnikach, tvn, tvp, polsacie? Ile ujrzałeś na głównej plakacików w obronie machlojek wośp, a ile na głównej było demotywatorów kpiących z kryształowej uczciwości Owsiaka? DLACZEGO uważacie, że Owsiak ma się tłumaczyć tylko z tego, co w puszce? To jest normalna fundacja, podlegająca polskiemu prawu, ma się - jak wszystkie inne - wytłumaczyć ze wszystkiego! Wystarczy pokazać wszystkie dokumenty i rozwiać wątpliwości: czy Owsiak nieuczciwie zarobił na firmach obsługujących wośp. Czy ZROBIŁ WSZYSTKICH W MELONA, czy jest czysty? Dlaczego nie mówić o tym, że WOŚP nie jest bardziej efektywne od Caritasu? W imię czego? Tylko dlatego, że Caritas jest katolickie? Ludzie, Owsiak nie ma immunitetu na nietykalność. Papiery na stół i koniec wątpliwości. Prawa pewnie nie złamał... ale dlaczego nie mówić, ile zmarnował w majestacie prawa. Jeśli będzie powszechna świadomość, ile orkiestra przejada i marnuje, nie ma problemu - kto chce, ten da. Reszta już wie dziś i nie daje. /// Nawet gdyby złamał prawo (w co akurat wątpię, w ramach prawa można całkiem niezłe interesy ubić...), sądy go nie skażą, na pewno nie obecne sądy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~whatthefuq
+1 / 3

@ sliko No i co jest z tym rozliczeniem Caritasu Archidiecezji Gdańsk, bo ja tam nic ciekawego nie widzę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ostrowski7
-3 / 3

Nie dam ani Owsiakowi ani Caritas, wytłumaczcie mi jedno, po co?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar MarianKa
+23 / 29

Najbardziej mnie w tym wszystkim boli unikanie przez ludzi myślenia. Coś zobaczą, coś przeczytają, i bez jakiejkolwiek znajomości tematu, bez jakiejkolwiek potrzeby poszukania prawdy zaczynają ślepo wierzyć w to, co ktoś im wmówił. I tak sobie żyją bezpiecznie, kompletnie się nie przejmując tym, w co wierzą i za kim podążają. I właśnie tacy ludzie to łakomy kąsek dla wszelkiej maści manipulantów, którzy szerzą negatywne emocje, bo coś im zwyczajnie w życiu nie wyszło i chcą popsuć cudze, żeby się poczuć lepiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~wojo456
0 / 8

MarianKa Masz rację. Na przykład Taki Panoz sfałszował wpływy WOŚP w swoim democie (WOŚP podaje inne na swojej stronie!!!) by wszystko pasowało. Tak wszyscy dali się nabrać (bez sprawdzenia danych)! Boli unikanie przez ludzi myślenia. Oj boli! Manipulatorów jest pełno, a ludzie sobie żyją bezpiecznie, kompletnie się nie przejmując tym, w co wierzą i za kim podążają. O kim mowa? :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R RyszardK
-1 / 11

widać, ze nawet młodzi katole już nasiąknęli kłamstwem, oszustwem i posiadają wyprane mozgi po przez urzędników obcego państwa Watykan. F1 wyraźnie stwierdził, ze księża są obywatelami Watykanu odmawiając ekstradycji pedofila Wojciechowskiego do III RP

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Grzed
-1 / 1

RyszardK wtf?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kiediska
-1 / 3

no właśnie . zobaczysz jakieś wymyślone zestawienia zrobione przez PRowców Owsiaka i wierzysz bez refleksji

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P poiman
+90 / 102

ludzie ... najprościej i bez zbędnego pier*olingu - chcesz dawać pieniądze Owsiakowi - dawaj, nie chcesz mu dawać pieniędzy - nie dawaj - prosto, bezproblemowo i bez bólu d*py.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ms
-3 / 15

A jak ja nie chcę by z moich podatków i mojego abonamentu przez cały dzień w telewizji PAŃSTWOWEJ występował ZA DARMO facet z PRYWATNEJ fundacji to jak mam protestować? Dlaczego inne prywatne fundacje nie mają swojego dnia w TVP2? Dlaczego różne PAŃSTWOWE instytucje (wojsko, policja, urzędnicy miasta) robią jemu za moje i wasze budżetowe pieniądze ten cyrk - pokazy sprzętu, fajerwerki, darmowa transmisja w TV? Czy to jest OK? Lemingi, myśleć do cholery!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mifalek
-5 / 7

bardzo dobrze powiedziane, do prostaków prosto trzeba mówić

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 stycznia 2014 o 15:51

avatar ~gdgdf
-2 / 4

Owsiakowi? Kolejna, bezczelna, dziecinna manipulacja. Nie dajesz Owsiakowi, tylko fundacji, która za ten cash kupuje najnowocześniejszy sprzęt na świecie. Ale psychole wiedzą swoje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grzymas73
0 / 2

Fajnie gdyby tak było jeszcze z ZUS-em :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goodmusic
+9 / 21

Wielki szacunek dla autora demota. Mimo, że jestem bardziej prawicowy to popieram takie akcje a zaczadzone młode mohery od rana minusują. Młodzież ma dzisiaj strasznie wyprane mózgi i problem ze zrozumieniem tekstu więc wielu z nich i tak nie zrozumie treści demota. Jedyne na co ich stać to wcisnąć SŁABE.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Jędderek
+6 / 12

Mnie żal Owsiaka. Biedak na własnej skórze odczuwa priorytety ludzi którzy 'tworzą różnice' czyli ich głos się liczy.
Tym samym rozkłada ręce bo coraz trudniej pomagać i nie stracić na tym zdrowia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mifalek
+9 / 19

rzadko czytam takie długie domoty, ale AUTOR w tym wypadu wykazała się solidna robotą przedstawiająca jak to wygląda, TAKICH DZIENNIKARZY BY NAM TRZEBA BYŁO a nie usłyszy coś i stworzy jakiś mierny artykuł bez sprawdzania informacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~wojo456
-5 / 13

Autor demota sfałszował (obniżył) wpływy WOŚP!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Rastian
+10 / 10

Cała ta gownoburza w okolo WOSP jest nic nie wart! ludzie zacznijcie sie zajmowac czyms powaznym! czym jest 50mln z wosp kiedy panstwo okrada nas na wiele wiecej kazdego dnia! kiedy podatki dochodowe dusza gospodarke, mordercy zamiast wisiec wychodza z wiezien, na nic nas nie stac bo polowa kasy, ktora wydajemy to vat i akcyza! wezcie zacznijcie sie interesowac powaznymi problemami! dajesz albo nie nikt Cie nie zmusza ani nikt nie zakazuje twoje pieniadze i mozesz robic z nimi co chcesz! tylko po co robic z tego wielkie hallo? jak zwykle sprawy blache na 1 stronach, a rzeczy, ktore dotykaja nas wszystkich nigdy nie pokazywane

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 stycznia 2014 o 11:15

A Anetolij
+1 / 5

Ciekawe czy ten demotywator jest manipulacją? Prawdę mówiąc KK nie ma władzy w Polsce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Dziel_i_rządź
-1 / 11

Bum i znowu nie na temat!:) Parafrazując za Konradem Danielem: Gdy mówię - niebo jest niebieskie, pada socjotechniczna "odpowiedź" - To nieprawda. Przecież widać jak na dłoni, że w nocy świeci Księżyc. - Prawdziwym wyjaśnieniem byłoby podanie konkretnych danych wobec zgłaszanych wątpliwości: 1) Jakie były całkowite kwoty ze zbiórek publicznych WOŚP, a jakie wydatki z ofiarowanych przez nas pieniędzy na deklarowany cel? 2) Jeśli była różnica, na co konkretnie poszły pozostałe pieniądze ze zbiórki? 3) Czy i ew. jakie zlecenia WOŚP dawała Złotemu Melonowi i Mrówce Całej, płacąc z zebranych datków + czy i ew. ile z tego otrzymał Jurek lub/i Jego żona? Ww. "kontrowersje" można by wyjaśnić natychmiast w ciągu jednej konferencji lub przez publikację jednej konkretnej informacji. Bo to do bólu konkretne sprawy. Zamiast tego jesteśmy świadkami żenującego spektaklu, szczucia oddanej młodzieży na "wrogów" i siania podziałów między ludźmi w sosie wyzwisk od "ciemniaków", "zawistników", "katoli", etc. P.S. Jeśli zapytam, jak dokładnie został spożytkowany mój datek, to Panie Jurku nie jest to pytanie z "d...y" i wcale przez to nie jestem przeciwnikiem Akcji, wrogiem młodzieży, ani że nie powinno się mnie leczyć na kupionym sprzęcie. Bo to bardzo nieuczciwe stawianie sprawy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A atheist
0 / 2

Na stronach WOŚP są raporty finansowe. Szczegółowe. Można ściągnąć, wydrukować, przeanalizować. A jak się czegoś nie rozumie, zapytać zaprzyjaźnionej księgowej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Frenken
+4 / 16

Prawdy nie dojdziesz. Mi nie podobają się powiązania Owsiaka z władzą i Brudstok. Więc wolę dać na Caritas lub inną organizację. Ale jestem zdania, że każdy ma prawo do własnej decyzji kogo wspierać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~vv_vb
-1 / 3

Mi nie podobają się niejasne powiązania Caritas (afera z wydawnictwem Stella Maris- ukradziono miliony z tych waszych datków na Caritas). Nagonka na WOŚP to wojna o strefy wpływów- Caritas chce całości charytatywnego tortu, bo to oznacza wielkie bogactwo kilku ludzi w kieckach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~viragolo1
-1 / 7

Bardzo fajnie opisane, +

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Glikol
-1 / 11

Dlaczego nie ma mowy o najczęściej powtarzanej kontrowersji. Fundacja WOŚP kupuje sprzęt od lat w kilku określonych firmach. Sprzęt mimo, że relatywnie tani, ma względnie wysokie koszty utrzymania, które spadają na szpitale.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~dsacvebr
+3 / 13

Że co? Biedne szpitale są obarczane kosztami używania sprzętu medycznego? To skandal! WOŚP powinien finansować również materiały eksploatacyjne i naprawy!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~trabaho
+2 / 10

~dsacvebr kiedy kupowany jest sprzęt za publiczne pieniądze, to musi zostac ogłoszony przetarg, musza być plany gdzie go umieścić i czy jest odpowiednio przeszkolony personel do jego obsługi. Bardzo fajnie że pan Owsiak rozlicza się z wydanych na sprzęt pieniędzy,ale kurczę nigdzie nie usłyszałem od niego wytłumaczenia jakie było kryterium jego wyboru. Zdarzyło się juz nie raz że szpitale odmaiwały, lub brały sprzęt, bo inaczej ostracyzm, i nie korzystały z niego, bo niestety nie stać ich na to. I tak to jest marnotrastwo pieniędzy. Ale nie przez szpitale, tylko pana Owsiaka, który z nikim nie konsultuje swoich decyzji tylko "pomaga dzieciom" dzięki czemu jest zwolniony z wszelkiej krytyki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y Yamir
+1 / 7

Szpitale same się zgłaszają do WOŚP i są ankietyzowane. Skoro się zgłaszają, to chyba także potrafią je utrzymać i używać? Czy czegoś nie rozumiem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bamboron
0 / 2

@ trabaho

Kiedy sprzęt jest kupowany za publiczne pieniądze i ogłaszany jest przetarg to dopiero zaczynają się przekręty i dymanie podatników na grube miliony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~lakiers
+6 / 8

To jest chore.. moja siostra jest chora na cukrzyce już prawie 6 lat, dostała pompę insulinową od WOŚP bo nfz nic takiego nie daje, gdzie nie wejdę w szpitalu są urządzenia z serduszkiem WOŚP. dziekuje dobranoc !

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bigr10
+1 / 3

Prawda jest taka, że choćby ludzie mieli przed oczami wszystkie sprawozdania, chocby mieli rozliczony kazdy grosz, choćby mieli wszystko wyjaśnione jak na dłoni to i tak ich to nie będzie obchodzić, bo ot tak, bez jakiejkolwiek wiedzy stoją albo po jednej albo po drugiej strony barykady... W naszym kraju dotyczy to wielu sytuacji - z góry jest za albo przeciwko, nie mając zielonego pojęcia o co chodzi... Niestety taki dziwny kraj...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tynisa
-4 / 6

Nie chce mi się tyle czytać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Darczyńca
-2 / 10

Jeśli wrzucę swoje pieniądze do puszki, jak miliony moich Rodaków, razem składając się na sprzęt na kilkadziesiąt milionów zł, to natychmiast wyłącznie Pan Jurek i tylko On staje się mega niekwestionowanym bohaterem. Nie śmie paść na niego żaden cień. Jeśli zapytam , co dokładnie stało się z moimi pieniędzmi, natychmiast staję się, jak i miliony moich Rodaków, "katolem", "pisiorem", "zawistnikiem", "mocherem", "Polakiem".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dariaazzone
+1 / 7

Do wszystkich malkontentów, krzykaczy i doszukujących się oszustwa, żebyście nigdy nie musieli korzystać ze sprzętu zakupionego przez WOŚP, albo żebyście nigdy nie byli w skórze rodzica dziecka, które jest podłączone do aparatury zakupionej przez WOŚP.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~CezarX
+2 / 4

Co miesiąc płacę podatki i to Państwo ma obowiązek mnie leczyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dariaazzone
-1 / 3

Państwo ma obowiązek owszem, ale tego nie robi, gdyby spełniało swoje zadanie, to by WOŚP nie musiało działać!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~dawciols
-1 / 11

Ten demotywator to jedna wielka kpina. Nawiasem mówiąc, nie życzę sobie, aby moje pieniądze szły na Woodstock,a podczas zbierania pieniędzy, część z nich idzie na organizację festiwalu. A poza tym, nie wiem, jakim cudem autor demotywatora pisze takie bzdury, że na Woodstocku nie ma satanistów, a narkotyki są, ale tak, jakby ich w ogóle nie było. Ten festiwal woła o pomstę do nieba. Nie tylko brak tolerancji wobec chrześcijaństwa (m.in przejaw w ustawieniu Przystanku Jezus przy ToiToiach), ale również sex & drugs. Więc proszę nie mydlić oczu innym takimi fałszywkami!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar anarchoman
-3 / 5

Odpi*rdol się od woodstock'u tu chodzi o coś innego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S silvankarl
0 / 0

A czy kościół musi się wszędzie wpier...ać? Są w szkołach, przedszkolach, szpitalach, chodzą po domach, dzwonami budzą dzieci. Może gdzieś powinna się znaleźć w naszym kraju strefa wolna od funkcjonariuszy w czarnych sukienkach?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~refe
0 / 6

To z czego ta "hacjenda" została sfinansowana i ile kosztowała? Czy dla szkoleń wolontariatu trzeba stawiać taki potężny budynek?? W jakie koszta zostało to wliczone?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~jankoa
+1 / 1

co nie zmienia faktu ze czekam juz 2 lata na mozliwosc przeporwadzenia badania na sprzecie WOSP bo limity wykorzystane. moje badanie przypada na 14 grudnia 2015 roku.
Oczywiscie zaplaciłem i poszedłem prywatnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ParanojaWOŚP
-5 / 7

Czemu większość was wszędzie widzi spisek?!
Owsiak robi dużo dobrego... Przez te wszystkie oskarżenia nie długo rzuci to wszystko i tyle zrobicie ;)
Ten, który napisał tego demota wykonał kupe dobrej roboty.

Sprzęt kupowany przez WOŚP potrzebny jest wielu szpitalom.
8 miesięcy temu urodziłam dziecko, miał robione badanie przesiewowe słuchu, oczywiście na sprzęcie WOŚPu, gdy miał 4 tygodnie zachorował, miejscowy szpital wysłał go do Prokocimia gdzie na sprzęcie USG od WOŚPu wykryto co mu jest i pewnie podczas zabiegu także korzystano ze sprzętu pochodzącego z tej organizacji.I jestem Owsiakowi za to bardzo wdzięczna. Już na pewno nie jednemu dziecku uratował życie a i tak widzicie tu czerpanie zysków dla prywatnej kieszeni. Sama parę lat temu chodziłam z puszką, w mrozie podczas "zim stulecia" i zawsze wrzucam coś do puszki.
Myślę, że większość z was doceni to co robi ten człowiek jak wy albo wasze dzieci skorzystacie z tych sprzętów albo innych rzeczy finansowanych przez WOŚP!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar alewis8
0 / 0

Poza tym...jezu, moje pieniądze, mogę je wydać na co chcę! Chcę dać tą dychę na puszkę to daję, nie to nie. A nie czas i bandwidth takimi teoriami spiskowymi marnować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dudi7q
0 / 0

WOŚP zakupił wiecej sprzetu niz inne fundacje i tak owsiak mniej podpierda*a kasy od innych.
politycy ci to nas ładuja w dupe z kazdej strony

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daro100
-1 / 7

i co mohery jeb... glupio? niech rydzyk sie rozliczy z kazdego grosza

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar anarchoman
-1 / 3

Osobiście nie daje do puszek bo uważam, że wośp uważa się za lepszych od wszystkich innych organizacji/placówek co skutkuje tym, że szpitale nie mogą często wykorzystać sprzętu ani go sprzedać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~pawelkk925
+3 / 7

polecam sprawdzić dane, który wrzucił typek z wykopu i sprawozdania finansowe WOŚP - gość nieźle naciąga dane, np w XX finale na program Instant Flow wg pana wykopka wydali 1mln227 tys, a wg sprawozdania finansowego z tego samego finału wydali na to 100 tys zł :) nie dziwie sie, ze lewaki czytają wykop pl, w dodatku dają sobie oficjalnie pluć w morde fałszywymi danymi :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T taraben
0 / 6

Szczerze? Zarzucasz w jednym punkcie nieetyczne dziennikarstwo, a w całym dokumencie (a w każdym razie w tych kilku podpunktach które przeczytałem) z tekstu aż przebija manipulowanie słowem i podawanie wybiórczych faktów. Ciekawe czemu nie podawałeś filmików do wszystkiego? Czemu nie podawałeś screenów z rozliczeń tylko dane pisane przez niewiadomo kogo? Może w jakimś stopniu masz rację, jednak z założeniem iż w Polsce nie da się ukryć machlojek mając tak gigantyczny potencjał finansowo-polityczny nie ma nawet sensu się spierać. Jeżeli takie przyjmujesz to jak dla mnie jesteś stracony. Co do dwóch ostatnich punktów jednak zgadzam się całkowicie. Do sedna. Jedyne co (poza machlojkami) mnie wkur.wia (przepraszam za słowo ale już nie mam siły) w WOŚP;ie, jest to, że z puszkami stoją pod kościołami, jakby to miało jakiś cholerny związek... Owsiak należy do Kriszny, która jest sektą wrogą chrześcijaństwu (wzywa demony), więc gdzie tu logika? Sumienność w idei?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Sabatini
-2 / 6

Po pierwsze, dane na początku dot. przychodów, są nieprawdziwe. Po drugie, Owsiak jest prezesem w firmie ZM, ale jest także prezesem rady nadzorczej. Ale zostawmy Owsiaka. Ci, którzy mają mózgi, niech się zainteresują i sami sprawdzą skład kadry ZM. Zapewniam, że żona Owsiaka na wysokim stanowisku to tylko jeden z ciekawszych przypadków, który zresztą był nieudolnie zatuszowany.Do autora:

Panoz - szmato, zastanawiam się kto cię opłacił. Czy Jurek Owsiak czerpie korzyści z WOŚP-u? TAK, jest to potwierdzone. Następujące zagadnienie - czy cel uświęca środki? A może inaczej to sformułuję, czy to, że Owsiak odnosi korzyści, równoważy się z tym w jakiś sposób, że pomaga iluś tam ludziom? Nie rozstrzygam. Ale to, że robi w hu*ja 4/5 Polski, a jeszcze działa politycznie (Woodstock, wypowiedzi w mediach, etc.) na pewno się nie równoważy. A teraz najlepsze - nawet, jeśli by się równoważyło, to że robi dobr(z)e rzeczy niektórym, nie znaczy że jest usprawiedliwiony i teraz jest "świętą krową".


Walczmy o to, żeby takich sprzedających się pachołków tępić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S susza89
+1 / 1

Jak chca to niech placa , ja nie inwestuje w WOSP bo opiekuncze panstwo Polskie zabiera ode mnie wiekszosc mojej wyplaty wlasnie na ''super darmowe leczenie'' itd . Pewnie wiekszosc ludzi by pomagala biednym jakby sami mogli decydowac na co ida ich pieniadze .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lechu733
0 / 2

I tu się rodzi pytanie: Czyje to fakty? I czy są prawdziwe?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G golter
0 / 2

taka Wielka litania niczym nie poparta :) zazdros ci jeszcze raz zazdrosc :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar borekpp
0 / 2

Tak czy inaczej ,to psim obowiązkiem państwa jest zapewnić opiekę medyczną obywatelom ,a nie tłumaczenie że jakby nie było sprzętu z wośp. to ludzie by umierali .To jest bezczelność ze strony rządu i chamstwo w państwie. I jeszcze skłócić ludzi orkiestrą niech się za łby biorą ,a my wtedy hulaj dusza nikt nas nie rusza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N natri89
+2 / 4

Szczerze nie interesują mnie te całe afery na temat WOŚ, powiem jedno tym którzy są przeciwni całej akcji: porozmawiamy wtedy kiedy wam przytrafi się tragedia i wasze dziecko będzie potrzebowało pomocy wejdziecie na taki oddział a tam z pięciu sprzętów na trzech będzie serduszko WOŚ i wtedy ciekawa jestem czy któryś z was powie nie dziękuję my z tego sprzętu nie skorzystamy bo to oszuści. Pomoc WOŚ jest widoczna na oddziałach tylko wy siedzący całe dnie przed komputerami tego nie widzicie przejdzie się na patologię noworodka a zobaczycie jaki sprzęt ratuje życie dzieciakom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pereplut
+3 / 3

No to dwa fakty prosto ze sprawdzonych źródeł. Zbiórka WOŚP ok. 50 milionów, budżet NFZ to aż 67 miliardów (1340 razy tyle). Wynagrodzenia pracowników samej warszawskiej centrali NFZ ponad 30 milionów złotych rocznie. Skala złodziejstwa / marnotrawstwa jest nieporównywalnie większa niż jakiekolwiek sensacje internetowe. I wszystko jest czarno na białym w zestawieniach NFZ. Tylko sensacji nie ma więc o tym cicho sza....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Amilloo
0 / 2

Co za różnica czy manipuluje się atakując czy broniąc? Slaby troll

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Prawda_o_polsce
-3 / 3

Powiem prosto. "Autor tego demota powinien się mocno jeb** w głowę i życzę (mu oraz całej rodzinie) by nigdy nie skorzystali ze sprzętu Jurka Owsiaka. Bo gdyby nie on, Polski Narodowy Fundusz Zdrowia oraz szpitale nie zakupiliby nigdy takiego sprzętu, a co za tym idzie nie uratowano by tylu dzieci. W tym kraju wszyscy kradną, wystarczy spojrzeć na polskich polityków z Rostowskim na czele. Wracając do tematu mojej wypowiedzi, z przyjemnością bym oglądał to jak ratuje cię sprzęt NIE UFUNDOWANY PRZEZ JURKA OWSIAKA. Tyle na ten temat. Siema"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Marcinoo666
0 / 4

Odkąd skończyłem 16 lat zawsze dawałem i na WOŚP i na CARITAS, nie były to małe sumy jak na zwykłego Kowalskiego, bo od 100 do 120 zł. W tym roku po przeczytaniu całego mnóstwa bzdur i kłamstw na temat WOŚP zdecydowałem, że na WOŚP będę dawał jeszcze więcej, a CARITASowi już nic w życiu nie dam - wszystko dzięki takim kłamliwym szujom jak Pawłowicz czy banda bachorów z Demotów. Owszem, CARITAS nie jest niczemu winien, ale nie jestem Jezusem i nie nadstawiam drugiego policzka, więc oddam w najbrutalniejszy sposób jaki znam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Avall
-1 / 3

Daj kasę Ju-ju-ju-jurkowi, niech sobie kupi większy domek, założy firmę i sprzeda ją WOŚP'owi a potem skoczy do specjalisty, żeby zrobić coś z jąkaniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W whiteyork
0 / 0

Nie chciało mi się czytać. Mam własne zdanie na ten temat i żadne manipulacje a potem sprostowania i wyjaśnienia tego nie zmienią. Pomagam bo chcę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar astrosalus
0 / 2

Ja myślę tak: pomógł dużej ilości dzieciaków, więc warto wspomagać. Nie ma chyba drugiej takiej fundacji. A tu niektórzy z zawiści o kasę chcą to zniszczyć. To przykre, że są osoby, które zrobią wszystko, zdyskredytują człowieka, organizację itp, .byle tylko mniej dobra było na świecie. A sami palcem nie kiwną, by coś zrobić. Typowi życiowi "haterzy"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~małami
0 / 0

W żadnym wypadku nie będzie to złośliwe pytanie. No dobrze, gadka szmatka, ale z czego pan Owsiak żyje, gdzie na co dzień pracuje i skąd dostaje wypłatę. Ja nie wiem, czy jest nauczycielem, mechanikiem, czy urzędnikiem. Przecież będzie niedługo wypełniał PIT. Skąd ma dochody na czynsz, prąd i życie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A atheist
-1 / 1

Ma firmę (założoną chyba w latach 80) produkującą witraże.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~con_donek
0 / 0

PO bolszewia, to kupi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Avall
0 / 0

Ten kochany Jurek, taki bezinteresowny, taki czynny, taki wspaniały... Otóż ja mu nie ufam, choćby ze względu na poparcie udzielane temu człowiekowi przez gówniane "media" jak Polsat czy TVN. Te stacje kłamią i manipulują faktami w wielu sprawach, dlaczego więc akurat w tym przypadku miałyby popierać "tą słuszną" sprawę? Fakty są takie, że "koszty operacyjne" WOŚP'u są olbrzymie, cholera wie na co idzie cała ta kasa. Dwa, irytują mnie te łzawe historyjki jak to "Sprzęt zakupiony przez Jurka uratował życie mnie/mojej matce/babce/ciotce/córce/dziadkowi/psu (niepotrzebne skreślić), bo ten sprzęt powinien być w szpitalu zakupiony przez państwo, a nie z kasy uzbieranej z wielkiej zrzuty połowy obywateli Polski. Na koniec, zirytowała mnie ta szopka odstawiona przez "świętego Ju-ju-jurka" - mowa tu o takiej kasie, że nie zmieściłaby się w słoiku. Lepiej poszukajmy kilku ciężarówek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~okoniek
+1 / 1

Nie ktoś tam a sąd powinien rozstrzygnąć czy WOŚP i Owsiak kradną czy nie. Nie dajcie się nabrać. Ten demot ma na celu polepszyć PR Owsiaka i jego kapeli...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~TomaszWit
-1 / 1

No tak, ale OWSIAK KUPUJE SPRZĘTY WE WŁASNYCH HURTOWNIACH, ZASILAJĄC NIMI WŁASNE SZPITALE. Proste? Proste, genialne. W demotywatorze nie ma też żadnej informacji o 10-miesięcznych wczasach "orkiestry" na karaibach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Eremitha
0 / 0

Po co budować taki wielki budynek na szkolenia za setki tysięcy złotych a myślę, że i spokojnie powyżej miliona skoro jest tyle pięknych hoteli i sal konferencyjnych gdzie za te pieniądze można się szkolić przez 100 lat i jeszcze jeden dzień dłużej...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Analityk_a
0 / 0

sliko 15 stycznia 2014 o 20:35
"Rozliczenie" Caritasu Archidiecezji Gdańsk za rok 2011 na stronie ministerstwa pracy i opieki społecznej

~whatthefuq 15 stycznia 2014 o 21:36

@ sliko No i co jest z tym rozliczeniem Caritasu Archidiecezji Gdańsk, bo ja tam nic ciekawego nie widzę?
problemy z czytaniem ze zrozumieniem?
RACHUNEK WYNIKÓW
Przychody z działalności statutowej 4,036,536.48 i 3,927,206.95
Koszty administracyjne odpowiednio 3,948,959.42 i 3,767,041.43 w tym same koszty?? pozostałe czyli w zasadzie brak wyjaśnień, to ile poszło na pomoc ludziom?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Kosti1920
-1 / 1

11 lat temu oberwałem petardą 10cm od ucha.. gdyby nie WOŚP, Pan Jurek i jego sprzęt który był wtedy w szpitalu w Chorzowie przy ul. Truchana teraz byłbym głuchy na 1 ucho.. nienawidze jak ktoś obgaduje Owsiaka. niech mi to powie w twarz w 4 oczy to przyp... z całej siły

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Lethorin
0 / 0

Ucho ci co prawda odratowali ale nie zauważyli poważnego uszczerbku w cerebrum...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LowcaSnu
0 / 0

A na czym polega tutaj manipulacja? Po prostu NIGDY nie wolno ufać informacją z "drugiej" ręki... dlatego tego demota można spokojnie włożyć miedzy bajki podobnie jak rzeczy w nim zwarte.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Limak5
0 / 0

Innym bzdetom z neta mam nie ufać a temu tak? Dziwna logika.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Gyton
0 / 0

atak na WOŚP to norma. Od lat nie mogą się dostać do koryta i szukają błędów. jak dla mnie Jurek powinien brać sobie z tego grube miliony za poświęcenie 22 lat życia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Karolina1417
0 / 0

powiem prosto... odpierd....ol się! i zajmij się czymś pożytecznym.
albo przejdź się po szpitalach i poszukaj inkubatorów WOŚP'u, a nie pierdoły wypisujesz.

Matkooo co za leszcz...;/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kefalos
0 / 0

Krótko: moja córa żyje bo w pierwszych dniach swego życia była w inkubatorze zafundowanym przez WOŚP. Do końca życia będę im dawał pieniądze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~elomelo000000
0 / 0

"Są to kwoty... prawdziwe, problem w tym, że nijak nie pokazują struktury finansów WOŚP" jeżeli autor zna tak dobrze struktury finansowania tej organizacji to naprawdę szacun

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S spioszeq
0 / 0

Taka prawda, że w tym tekście też jest sporo manipulacji w drugą stronę. Śmieszą mnie ludzie co myślą, że jak wrzucili 5, 10 czy 1000 zł do puszki Caritasu czy WOŚPu to są nie wiadomo jak dobrzy i przez resztę roku mają społeczeństwo w dupie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~pacek333
0 / 0

Ludzie zastanówcie się, płacicie składki na ubezpieczenie zdrowotne, za które mamy być leczeni, a Wy dajecie się naciągnąć przez WOŚP, i płacicie kolejną składkę!!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mdra
-1 / 1

Same manipulacje a ja dalej jestem nagabywany przez proOwsiaków że nie daję i że moje dzieci nie mogą z tego sprzętu korzystać. Tylko że jak od kilkunastu lat płacę kasę na ubezpieczenie zdrowotne z niemałej kwoty brutto, więc takie smarki "róbta co chceta", wszelkiej maści z reguły bezrobotne woodstokowicze mnie nagabujące nie powinni korzystać z "mojego" sprzętu. A jak raka jeden z drugim dostaniesz to poleż sobie na łóżku od owsiaka albo słuch przebadaj. Tyle ufundowałeś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~klayster
0 / 0

Przeanalizujcie to na spokojnie. Gość ma chęć i ochotę-chwała mu za to-poza tym teraz jest już twarzą tej kampanii jaką jest WOŚP. Zajmuje się tym na "pełen etat" więc to już coś znaczy. To nie jest ciach i wielka kampania od 6 rano do północy i papa, do zobaczenia za rok o tej samej porze. Ktoś to musi zorganizować, szczególnie że to idzie na żywo w setkach miejsc. Te fakty i mity o liczbach rozchodzą się w szwach a skarbówka tylko czeka żeby który z jakiejkolwiek fundacji się potknął. Reasumując: Owsiak więcej zrobił dobrego niż rządzący na przełomie tych wszystkich lat kiedy gra ta orkiestra a na pewno więcej niż ci co tak strasznie krzyczą o bezprawiu, narkotykach i satanistach, z ojcem prowadzącym z pewnego radia w Toruniu.
I jak ktoś mądry naskrobał na początku, chcesz dawać to dawaj, a jak nie to podrap się i żeby tylko każdy z Was niemierni zakazał podłączyć się pod sprzęt od WOŚP.
Czołem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~fan191919
+1 / 1

Znam kogoś kto był wolontariuszem (albo i dalej jest) i pieniądze podbierał. I to nie był ten schwytany. Wiec nie bredź ze wolontariusze nie kradną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ramzes_121
-1 / 1

Wolę wrzucać pieniądze na WOŚP niż dawać je instytucji która straciła swój autorytet. Sorry ale to nie średniowiecze że Kościół jest najważniejszy. Jurek Owsiak ma i zawsze będzie miał autorytet bez względu na to czy ktoś mu próbuje zaszkodzić czy nie. Kto w Polsce zrobił tyle dobrego dla społeczeństwa co on? Sądzę że nikt bo jest cisza na ten temat. Tyle w temacie!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Olrun
0 / 0

stek bzdur wyssanych z palca...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar jarasdegras
+1 / 7

Ja myślę że to ZAZDROŚĆ. Jurek w ciągu kilkunastu lat zrobił więcej dla ludzi niż Caritas, a to pewnie boli co poniektórych "ziejących miłością bliźniego" rasowych katoli. Dajcie wy mu spokój people, to co robi - robi dobrze, więc odp....cie się od gościa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~waćiakowa
0 / 0

owsiak ty komuchu, oddawaj kase co ukradłes!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Enmerkar
0 / 0

Zakompleksieni łajdacy zawsze będa opluwać ludzi, którzy robią coś dobrego. Zazdroszczą, a sami nie potrafią się na nic zdobyć, więc oczerniają, żeby mniej się wstydzić swojego egoizmu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem