Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
873 950
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
N nothusnts
+22 / 22

numer konta to nie numer karty

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TalRash
+5 / 15

Bzdura.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JanuszTorun
+4 / 18

Jeżeli rzeczywiście ktoś zlecił polecenie zapłaty, to zostało to zrobione nielegalnie. Nikt oprócz właściciela konta lub osoby notarialnie upoważnionej nie może dysponować kontem. To po pierwsze, a po drugie... Polecenie zapłaty polega na dokonywaniu przelewu na podstawie informacji otrzymanej przez bank od odbiorcy przelewu (tym się różni od stałego zlecenia, w którym bank wysyła stałą kwotę w określonych odstępach czasu). Czyżby więc jakaś organizacja wysyłała do banku informację, jaka jest należność na ich cele z konta danego płatnika? Zwłaszcza to ostatnie sugeruje, że wiarygodność tej informacji jest bardzo wątpliwa. ---- EDIT ---- Widzę po punktacji mojego komentarza, że część osób sądzi, iż wystarczy sam numer konta, aby z tego konta ukraść pieniądze. Czy kiedyś sprzedawaliście lub kupowaliście cokolwiek np. na Allegro? Aby dokończyć transakcję - Kupujący otrzymuje nr konta Sprzedającego. I potem taki Kupujący może dysponować kontem kogoś, od kogo kupił przedmiot?! Ja mam numery kont wielu osób, od których coś kupowałem. Czy to znaczy, że mogę zlecić polecenie zapłaty z ich kont? Zastanówcie się trochę, o ile nie przerasta to Waszych możliwości intelektualnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 17 lutego 2014 o 14:19

avatar ~echa123
0 / 0

Błagam Cię, Clarkson sam o tym mówił w jednym z odcinków TopGear.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JanuszTorun
+1 / 1

~echa123 ---- A czy ja twierdzę, że nie? Napisałem, że jeżeli coś takiego rzeczywiście było, to zrobiono to nielegalnie. Być może pracownik banku nie sprawdził dokumentów dla potwierdzenia tożsamości, ... No chyba, że u nich każdy może podać dowolny nr konta i robić na tym koncie, co mu się podoba, ale nie wydaje mi się. Gdyby tak było, to cały system bankowy nie miałby sensu. Ja nieraz otrzymałem czyjś numer konta, a również podawałem mój numer i jakoś nie ma obawy, że ktoś może dzięki temu ukraść kasę z tego konta. ---- Co z tego, że Clarkson o tym mówił. Nie oglądam TopGear, więc tego nie słyszałem. ---- Przypuszczalnie informacja jest co nieco niekompletna - nie wszystkie fakty są podane i stąd całe nieporozumienie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JakubKonrad
0 / 0

Janusz ,nie piełdol głupot

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~bimbu
-5 / 7

Karta z angielskiego banku posiada jeszcze sort code, bez którego niestety nie ma szansy wypłacenia kasy z konta...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C czarny147
0 / 2

Chodzi o to ze numer konta i sort code (nie wiem jak to sie wymawia po polsku) sluza tylko i wylacznie wplatom na konto wlasciciela. W Wielkiej Brytani, te numery podaje sie jak chce sie dostac kase NA konto. Zeby pobrali Ci pieniadze Z konta, to potrzeba podac numer karty debetowej, daty i CVV (3 cyfry zabespieczajace). W legalny sposob, nie da sie uzyc account nr i sort codu aby ukrasc komus pieniadze z konta. Jesli taka akcja miala miejsce to klaniam sie osobie ktora byla zdola do takiego wyczynu :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nismo099
+2 / 4

i gdzie szczekacze?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Albiorix
+2 / 4

Angielski system bankowy jest tak mało bezpieczny że to wprost zadziwiające.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem