Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1564 1643
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P poiman
+53 / 57

historia nauczyła nas że nie warto pomagać, i pewnie też to wyjdzie nam jeszcze bokiem ... pomijam już tutaj fakt że na wszystko brakuje pieniędzy, rozdajemy kasę na prawo i lewo (chociażby zacne pendolino które stoją i rdzewieją, czy "ultranowoczesne" f-16) a polski przemysł leży i kwiczy, wszystko co polskie jest sprzedawane, pieniądze znikają ... ale hooy z tym, grunt że możemy wejść w dupsko ojropie! da się głębiej! oddajmy im Przemyśl! zresztą po co się rozdrabniać, oddajmy wszystko!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar GODsaveTHEcat
-1 / 1

angello trochę za dużo minusów dostałeś po twój tok rozumowania głupi nie jest. Jest tylko naiwny, Ukraina to oprócz kilku większych miast to same zabite dechami wioski gdzie psy tyłkami szczekają. I wcale tu nie przesadzam, po prostu bieda z nędzą. Żeby tego było mało cały kraj jest przeżarty korupcją o wiele bardziej niż Polska (aż trudno w to uwierzyć!). Zabieganie o te ziemie nie ma w tej chwili najmniejszego sensu, byłoby to "opłacalne" w bardzo dużej perspektywie czasu gdyby Polska była w tym momencie gospodarczo silna, albo chociaż dobrze zarządzana. Jednak Polska to wrak, nasz przemysł został zarżnięty albo wyprzedany za grosze, kraj coraz bardziej się zadłuża, nie długo dług publiczny przebije 60% PKB i stracimy wiarygodność kredytową, mało tego w tym kraju nadal rządzą stare komuchy. Ordynacja wyborcza praktycznie uniemożliwia wybranie kogokolwiek porządniejszego od obecnych świń (to i tak łagodne określenie!) bo to oni okupują początki listy wyborczych. Polska ma za dużo problemów, zbyt wiele długów i praktycznie brak perspektyw na to by było tu lepiej. Branie na siebie tak potężnego obciążenie jak finansowe wspieranie innego postkomunistycznego kraju, jest w takiej sytuacji jest niedorzeczne i zakrawa o absurd. To tak jakby ktoś kto ledwo wiąże koniec z końcem nagle rozdał potrzebującym spory kawałek swojej mizernej wypłaty, gest może i miły, ale przez to braknie mu na czynsz i tym sposobem sam wyląduje na ulicy jako bezdomny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Antonio1985
+20 / 32

Socjaliści tak mają. Lubią rozdawać czyjeś pieniądze.... Głosujecie na socjalistów to co się potem dziwicie. Oni mają to we krwi. Kłócą się tylko kto ma prawo zabierać Ci pieniądze i ile. PO, PiS, SLD, PSL, RP. Każda z tych partii uważa, że pieniądze, które zarabiacie należą się państwu, a nie wam. Państwa zabiera nam 67% dochodów. Bliżej nam do niewolników niż do wolnych ludzi. Tylko niewolnicy nie mieli wcale tak źle, bo Pan dawał pracę, jedzenie i dach nad głową.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 lutego 2014 o 8:35

avatar ~fed
+17 / 17

Tusk już dawno powinien siedzieć. Sam przyznał, że oskładkowanie omów zlecenie spowoduje, że ok. 120 000 ludzi straci pracę, oraz że OFE zagrażało i zagraża finansom publicznym. Powiedział to wprost do kamery TV. Co mnie przeraża to fakt, że kompletnie nikt (a zwłaszcza prokurator) się tym nie zainteresował. Gdyby nie kanał podziemnatv na youtube to bym nawet o tym nie wiedział. Złodzieje i zdrajcy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Czcibor512
0 / 0

Antonio - 67%??? A czemu w dowolnych statystykach (np. Eurostat czy Economic Freedom Ranking) mamy współczynnik redystrybucji (dochody podatkowe do PKB) rzędu ok. 35%?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JaroWars
-5 / 9

USA w trakcie zimnej wojny też nie miało nie wiadomo ile kasy, a jednak wspierało swoich sojuszników, żeby nie dostały się pod kontrolę ZSRR. dziś odbywa się to samo, tyle że w roli USA występuje UE, a ZSRR zastąpiła Rosja. a chcąc nie chcąc my do tej UE należymy i w naszym interesie jest, by rząd Ukrainy był przyjazny względem Polski i UE. proste i logiczne

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Czcibor512
+1 / 1

Wiesz - jak inni nas wspierają - to się nam należy (choćby kasa z UE). Jak my mamy kogoś wspierać - to jest to bezsensowne wyrzucanie pieniędzy podatników w błoto. Sądząc po ocenach, które dostałeś chyba mniej więcej tak wygląda logika dominująca na tym forum.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JaroWars
0 / 2

innymi słowy: jak Kali dostać krowę, to dobrze, ale jak Kali dać krowę, to źle :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X xxLukasz87
+4 / 8

Bez Komentarza...w Polsce Ludzie Biedują ,muszą Wyjeżdzać za granice z dala od rodziny od znajomych żeby Godnie żyć ( jestem tego przykładem) a te Bydło z góry rozrzuca ciężko zarobione NASZE pieniądze na lewo i prawo SZMACI**ARZE.....Polsko ile jeszcze będziesz na to patrzeć ?? Myśle że już najwyższa Pora zrobić to samo co Ukraińcy ,dopÓki jeszcze jest oco WALCZYC!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X xxLukasz87
+4 / 6

Co później ??,Trzeba zrobić wkońcu porządek z tymi absurdalnymi Ustawami ,poucinać urzędasom Chociażby nagrody premie itd...zlikwidowac przywileje i co najważniejsza Niespełnione Obietnice przedwyborcze wiązały by sie z karą a mianowicie zakaz kandydowania na kolejne kadencje ..koniec kropka niespełnione obietnice to ZWYCZAJNE kłamstwa i oszustwa w tzw ,,Żywe oczy" oszustwa są Karalne ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 lutego 2014 o 10:45

X xxLukasz87
0 / 0

może i mówię jak Rewolucjonista ale patrząc na to jak oKradają nasze państwo a ja mimo swojego wykształcenia Musze zapieprzać za granicą to mnie szlak trafia,zgodzę Sie z Tobą w 100% żeby to było stabilne a nie rozsprzedawanie Wszystkiego co państwowe,nagminne podnoszenie podatków ,,Tusk w 2007 roku mówił cytuje,,że jeżeli ktokolwiek z jego rządu będzie chciał podnosić podatki to sam osobiscie go wyrzuci" i co zrobiŁ?? sam je podnosił ,ich majątki opiewają na kilka milionów ,nie są szczerzy jeżeli chodzi o rozliczenia majątkowe itd itd Żeby wkońcu przestali nas okłamywać i zrobili coś Dla Ludzi a nie dla Siebie ,niech wkońcu zrobią coś z Tym zakichanym Zusem NFZtem bo to jest karygodne co tam sie dzieje

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Grzesiek_Misiek2013
+12 / 14

Oddajmy im tuska!!!! Niech Ukraina tez sie zazieleni od dobrobytu!!!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar astrosalus
+7 / 9

Priorytety polskiego rządu: kasa dla obcego narodu, żal kasy na dzieci chore na raka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~rog27
+4 / 6

a może niech my zdecydujemy, czy chcemy pomóc Ukrainie czy nie? Zamiast wydawać pieniądze z budżetu, bez pytania społeczeństwa, to niech społeczeństwo określi, w postaci publicznej zbiórki pieniędzy, ile chce dać Ukrainie kasy - na wzór WOŚP.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M miros1
+5 / 11

to teraz tych co tak lajkowali, wspierali i pier.... o majdanie, niepodległości i wielkiej krzywdzie jaka się działa Ukraińcom, proszę o wyjęcie portfela i przekazanie z własnej kieszeni środków.
Macie co chcieliście europopaprańcy !!! a mówiłem - nie wpiep... się w nie swoje sprawy !!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Glaurung_Uluroki
+1 / 5

Nasi agenci zdobyli władzę, więc trzeba im pomóc ją utrzymać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ręcemiopadły
0 / 4

no chyba go poku**wiło...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P przemek1238
+4 / 6

Ok 18 osób jest z rządu
(dało słabe)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 lutego 2014 o 11:19

avatar ~i_tyle_ćwoki
+8 / 10

tak chcecie im pomóc to proszę bardzo ale Z WŁASNEJ KASY A NIE Z NASZYCH PODATKÓW! DOTARŁO GŁĄBY OD KORYTA.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar alewis8
-5 / 9

O wiele bogatszym niż Ukraina, to na pewno. To taka naturalna reakcja pomóc słabszemu w potrzebie. Zwłaszcza jeśli jest zaraz koło ciebie. Jak unia w nas pompuje grube miliardy euro to jest "biermy z koryta poki dajom". Natomiast jak chodzi o pomoc z naszej inicjatywy, to jeden gigantyczny hejt. Czytając takie demoty i komentarze pod nimi wstyd mi że jestem Polakiem. Autentycznie mi wstyd za takie wyprane telewizją, gazetami i internetem społeczeństwo. Łykacie wszystko jak pelikan tłustą rybkę, wystarczy wrzucić na główną kilka demotywatorów z jakimś tematem przewodnim (islam, rząd itd.), powpisywać kilka statystyk z dupy wziętych i możesz łatwo kontrolować poglądami dużej grupy ludzi jak ci się podoba. Zero samodzielnego myślenia, zero chociażby chęci weryfikacji otrzymanej informacji. I dziwicie się potem że wszyscy myślący pomiatają wami jak tylko się da, a wy się dajecie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~czytający
+4 / 6

nia pompuje w Polskę "grube miliardy", które zachodnie korporacje wypompowały z kieszeni Polaków. Kupujemy samochody od Niemców, kupujemy w supermarketach, których zyski zostają wywiezione za granicę. Nawet jedziemy zarabiać na zachód, nakręcamy ich gospodarki naszą pracą by emeryci z Niemiec lub Francji mogli pedałować rowerkiem i cieszyć się beztrosko "złotą jesienią życia". Pieniądze co zarobimy za granicą wydajemy w Polsce - wracają one w końcu na zachód. Kopalnie pozamykane, przemysł "nierentowny" a głupie polaczki cieszą się z Unijnej marchewki na kiju. Unia to nic innego jak hegemonia Niemiec, której dwa razy nie zdołały zrealizować czołgi. Współczuję Ukraińcom ale szczerze - co nam do tego? Niech się kłócą jak chcą - mamy dosyć problemów u nas,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bigu
+4 / 4

piszesz, że unia ładuje w nas miliardy euro a napisz proszę ile my płacimy do unii - zweryfikowałeś i zestawiłeś ze sobą te informacje? Odpowiedz sobie na pytanie skąd unia ma pieniądze? Pomyśl sam, bo chyba u Ciebie jest zero myślenia... połknąłeś papkę z tefałenu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Czcibor512
+1 / 1

@bigu Płatnikami netto do UE są kraje najbogatsze, w praktyce ze względu na rozmiar - Niemcy (bo np. Luksemburg może wpłacać więcej na mieszkańca, ale nie ma ich zbyt wielu). My akurat otrzymujemy więcej niż wrzucamy do wspólnej kasy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~wstyd
-1 / 7

Co za głupoty gadacie. Unia nie daje nam pieniędzy za darmo, w zamian ma część naszej suwerenności, tanią siłę roboczą, rynek zbytu, rolnictwo, przemysł, etc.
Polska bogatsza niż Ukraina? To porównajmy w obu państwach dług publiczny, skalę bezrobocia, emigrację i dzietność.
Zreszta demot zmanipulowany. Tusk powiedział przynajmniej - pomożemy, ale sobie żył nie wyprujemy, a Kaczor - każdy kraj ma pochowane jakieś zaskórniki, nie bądźmy małoduszni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S susza89
+1 / 3

Uroki socjalizmu i komuny czyli wszyscy musza byc biedni tak samo i nikt nie moze sie wzbogacic za bardzo . Tylko czekac az spadniemy do poziomu ukrainy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Matys909
+3 / 3

Ludzie żyją na ulicach a nasz kochany premierek Donald wypierdziela pieniądze dla Ukrainy!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar efek
0 / 0

Może jak jakieś inne telewizje oglądam, ale akurat słyszałem coś przeciwnego, Nie taki on szybki do dawania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~JohnyBravoo
-2 / 2

Banki was nie nauczyły, że pożyczać się opłaca, to że Ukraina będzie musiała tą pomoc oddać jest tak samo pewne jak śmierć i podatki, jak nie w formie rat, to przy akcesji do Unii przy także na pewno na tym nie stracimy. bo procent z tego będzie :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lisek89
+2 / 2

Moim zdaniem Polska nie jest gotowa by pomagać. A jak już chce pomagać to proszę o:
1. Likwidację 13-tek (dodatkowej pensji urzędnikom)
2. Zmniejszenie pensji posłów do minimalnej krajowej.
3. Wprowadzenie 3 miesięcznego okresu, zwolnienia od podatków dla nowo powstałych firm (możliwości nie podejmowania całej procedury administacyjno-płatniczo-udupiającej nowych przedsiębiorców), pomogłoby to rozejrzeć się na rynku i nie tracić ZUSowych preferencyjnych opłat.
4. Zmniejszenie podatku VAT do 20% (docelowo 15%).
5. Gwarancję, że Polska nie podejmie się organizowania imprez masowych typu Igrzyska Olimpijskie.
7. Większe opodatkowanie zagranicznych sieci handlowych w Polsce.
8. Uproszczone dokumentowanie przepływu pieniądza w Państwie - tak by można było jednoznacznie określić, kto na co przepierniczył składki Polaków. Tylko tyle i ratujmy Ukraińców!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~GośćZdziwiony
+1 / 1

Manipulacja - wg dzisiejszych informacji Ukraina od nas nie dostanie żadnych pieniędzy - ale to co jest na democie ma większą szansę na GŁÓWNĄ. Pozdro i dobranoc dla Autora.

A pozostałym radzę zacząć szukać informacji u źródła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Czcibor512
0 / 0

E tam... poszło na główną... to się stało prawdą ekranu...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Warmonger
0 / 0

Nikt nie będzie rozdawał pieniędzy, tylko POŻYCZAŁ pieniądze. Możecie już skasować swoje posty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar psiekrwia
0 / 0

Jeśli to pożyczka to dlaczego nie udzielą jej banki światowe tylko my, chociaż sami jesteśmy zadłużeni po uszy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~sjkldfjklsdkjkl
0 / 0

Co wy chcecie ,plany Piłsudzkiego realizuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~kalas122
-1 / 1

S K U R W I E L

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mefisto7
+2 / 2

Nie wiem skąd ta absurdalna propaganda obowiązku pomocy. Każde państwo winno samo na siebie zarabiać, same sobie radzić. A tu nagle gdzie nie poczytam, w prawej gazecie, w lewej... wszędzie: "Jak Polska może pomóc Ukrainie", "Jak będzie potrzebowała broni, to jej musimy dostarczyć"... Niczego nie musimy! Jak już przyjmę, że w tym złodziejskim państwie żyję, to płacę te horrendalnie wysokie podatki przynajmniej po to, by to w TYM kraju coś zmieniać na lepsze, a nie by to lekkodusznie rozdawać banderowcom na wschodzie. Co nam dała Ukraina? Co nam dał ten zapchlony naród prócz wojen, mordów i anty-polskości? Wiktor Juszczenko pięknie podziękował za wsparcie w 2004tym wybierając na bohatera narodowego nie np: Iwana Mazepę, Sahajdacznego, tylko kogo: dowódcę morderców z Wołynia! Tak nas szanują i naszą pomoc. Teraz trzeba im pokazać tylko środkowy palec. A te swoje ruso-fobie to zatrzymajcie dla siebie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 26 lutego 2014 o 21:08

H heban1
0 / 0

tusczek rozdaje pieniądze na lewo i prawo a dla obywatel niema kasy. a gdy my byśmy potrzebowali kasy to wszyscy by się na nas wypieli

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar doliwaq
0 / 0

Jeśli już mielibyśmy wysłać kasę na Ukrainę, to tylko pod warunkiem że zdelegalizują Swobodę, obalą pomniki UPA oraz osądzą zbrodniarzy wojennych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar
+1 / 1

Wy o niczym nie macie pojęcia. To pierwszy od lat gest, który przypomina dyplomację w Rome: Total War! Znak, że Donek zaczął grać...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vokankh
0 / 0

"Nawet nie miałem pojęcia, w jak bogatym kraju żyje." ...Spróbuj iść do lekarza, albo poproś ZUS o przeliczenie swojej przyszłej emerytury to się dowiesz ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~mała
+1 / 1

Teraz rząd chce pomagać Ukrainie a jak by w szkole lepiej uczyli historii to każdy by wiedział ilu Polaków zginęło podczas 2 wojny przez Ukraińców. Szkoda że wtedy nikt nam nie pomagał...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Sajotyn
0 / 0

Pewnie dług na kilka bilionów (razem z ZUSem) ale co tam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem