Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Jeśli okłamiemy rząd to jest to przestępstwo
by mominnab
+
1016 1043
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Antonio1985
8 / 12

Jeżeli ja zabiorę jednemu i dam drugiemu t jest to KRADZIEŻ. Jak robi tak rząd to jest to solidarność społeczna (sic!).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~AdHocek
-5 / 9

Normalnie jak Cię "słucham" to widzę jak wieszasz Janosika na haku i ścinasz Robin Hooda. Przecież dla Ciebie to nie bohaterowie, to złodzieje... Ktoś Ci mówił, że masz wypaczone spojrzenie na świat? :)

avatar Antonio1985
5 / 5

@AdHocek: Robin Hood i Janosik okradali tylko bogatych państwo okrada WSZYSTKICH! /// Robin Hood i Janosik wg Ciebie nie byli złodziejami? Dobrowolnie ludzie oddawali im swoje kosztowności? Może wg ciebie każdy biedny ma prawo napaść i okraść bogatszego od siebie?

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 12 marca 2014 o 11:15

avatar ~AdHocek
-4 / 10

@Antonio1985 Jak to okrada wszystkich? Jeśli państwo zbiera podatki od wszystkich a część z nich zwraca w formie socjali najbiedniejszym to ich chyba nie okrada? Wiem, że może Ci być trudno się połapać, bo bierze od nich procentowo a oddaje kwotowo, ale chyba rozumiesz, że jeśli okradam wszystkich a oddaję biednym to tak naprawdę biednych nie okradam, bo im ODDAJĘ to co ukradłem. /// Chcesz się trzymać kurczowo definicji pojęć? Czy to nie Ty chciałeś zamknąć tę starszą panią z Alzheimerem za kradzież sałatki? /// Wg mnie biedny nie ma prawa napadać na bogatszych od siebie ale państwo powinno pilnować, żeby nie było wyzysku. Wiesz... jedni zarabiają miliony miesięcznie, by móc wozić się odrzutowcami, jachtami i sportowymi samochodami a za to milionom innych ledwie styka do pierwszego. ;)

avatar BeeeKuuu
8 / 10

Właśnie ktoś kto uważa, że okradanie bogatych, a dawanie biednym za bohaterstwo ma wypaczone spojrzenie na świat. Niby jakim prawem mamy zabierać tym, którzy na swoje bogactwo sami zapracowali i dawać to innym?

avatar susza89
3 / 3

@AdHocek masz troche racji tylko zrozum ,ze za posrednictwo w tej twojej ''pomocy '' biednym trzeba sporo , naprawde sporo placic bo pensje 400tys urzedników to nie jest mało dla kieszeni podatnika . Gdyby nie zabierac ludziom pieniedzy siłą i nie płacić za pośrednictwo w postaci biurokracji to Ci biedni naprawde mogliby godnie żyć i nie była by potrzebna pomoc w postaci zasiłków. 2ga sprawa ,że dużo jest pseudo biednych tylko po prostu nie chcą pracować i wolą sie wykręcać i ciągnąć zasiłki i różne socjale ''bo mogą''i to tez nie pomaga tym najbiedniejszym . Wez np. Ameryke do niedawna nie bylo tam opiekunczego panstwa , placa ludzie smieszny podatek 13 % (chyba ) , nie ma vatu , nie ma akcyzy na paliwo i ludzie naprawde zyja na 100x lepszym poziomie niz przecietny polaczek ktory ma super pomoc panstwa .

avatar Antonio1985
2 / 6

@AdHocek: Państwo okrada KAŻDEGO co pracuje. Państwo zabiera mi 70% moich zarobków (dlatego nie starcza mi do pierwszego) i daje je komuś innemu. To nie jest KRADZIEŻ? Większość czasu pracy ja pracuję na kogoś innego to jest NIEWOLNICTWO. Dlaczego ja mam pracować na kogoś innego?

Zmodyfikowano 6 razy. Ostatnia modyfikacja: 12 marca 2014 o 13:09

avatar Antonio1985
3 / 7

@AdHocek: Rozumiem Twoją troskę o biednych, ale państwo nie powinno NIC dawać ludziom. Państwo powinno stworzyć dobre warunki dla przedsiębiorców poprzez obniżanie podatków. Dzięki temu dać ludziom pracę. Zgodnie ze starym polskim przysłowiem: "Dasz biedakowi rybę, to ją zje i dalej będzie głodny. Dasz biedakowi wędkę to sobie sam tych ryb nałowi".

avatar Cowiecek
0 / 0

Trzeba też zrozumieć sytuację jaka zostałą ukazana w Janosiku i Robin Hoodzie. Tam ci "bogaci" nie byli uczciwymi kupcami ciężko pracującymi na swój majątek. To chwasty, takie, które przeszkadzają żyć innym i żerują na nich. "Bogaci" w tych dwóch historiach jak dla mnie są prędzej metaforą komunistycznego(i "nowoczesno-europejskiego") rządu niż uczciwych biznesmenów, a Janosik to taki duch sprawiedliwości mający za zadanie dodawać otuchy tym wszystkim, którzy doświadczyli niesprawiedliwości tego świata.

avatar ~AdHocek
1 / 3

@BeeeKuuu Chyba nie doczytałeś części o wyzysku. ;) Czy Robin Hood okradał ciężko pracujących mieszczan, by oddać ich pieniądze wieśniakom? Nie. Okradał tych, którzy wieśniaków wyzyskiwali. Dlaczego? Bo nie mógł powstrzymać ich przed wyzyskiem. Tak jak teraz państwo nie jest w stanie zrobić nic, by ludzie nie musieli zapier... w takiej biedronce za psie pieniądze (bo by się rozdarli, że komuna i państwo mówi jak firmy mają funkcjonować... a przecież mamy kapitalizm i działa niewidzialna, "złodziejska, z lepkimi paluszkami" ;) ręka rynku). Ale mogłoby na taką biedronkę nałożyć podatek (okraść) i jego część oddać jej pracownikom.
@Antonio1985 Państwo nic nie powinno dawać ludziom? Nawet inwalidom, którym nikt inny nie może pomóc? Ani sierotom bez rodziny? Ani starszym ludziom, którzy nie mają się do kogo zwrócić o pomoc?
Rozumiem jesteś zły, że państwo Cię okrada. I jestem temu PRZECIWNY. Robin Hood też nie okradał mieszczuchów. Okradał wyzyskiwaczy, którym można było ukraść 90% a nadal żyli na bardzo wysokim poziomie. Weźmy takich Waltonów czy Kochów... Rodziny które w rękach mają majątek większy prawie jak roczne PKB Polski. I nie mają go dlatego, że pracowali ciężko i w pocie czoła tylko dlatego, że takim jak Ty zapłacili 30% stawki (bo kryzys). To oni Cię okradają. Dlaczego nie zabrać im wszystkiego, zostawić "marny 1mld dolarów" a resztę oddać wyżej wymienionym? Tu usłyszysz wiele argumentów nagłaśnianych przez ich i im podobnych media. "Bo to wszystko na leniwych pijaków pójdzie" - sorki ale można chyba dopilnować, by poszło tam gdzie trzeba. "Bo urzędnicy pośredniczący większość ukradną" - chyba można przypilnować, żeby tego nie zrobili. "Ciężko zapracowaliśmy na te pieniądze" - Primo - nie oni, tylko my pracując dla nich jak niewolnicy. Secundo: Żeby faktycznie wypracować 1mld musieliby 1000 lat pracować w biedronce. ;) Tertio: Jaka to jest hierarchia wartości, gdzie owoc pracy stoi wyżej niż dobrobyt, zdrowie i życie najbardziej potrzebujących? Serio uważasz, że ich 100 jachtów czy noc w Dubaju za 1mln dolarów jest ważniejsze niż utrzymanie przez rok polskich sierocińców?
Na zakończenie. Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna "W całym kraju z prawa do zasiłku dla bezrobotnych korzysta 305 tysięcy osób". Dodajmy też, że prawo przysługuje tym, którzy PRACOWALI i zostali OKRADZENI przez państwo. Czyli państwo przez okres, gdy nie mogą znaleźć pracy oddaje im to co ukradło w podatkach!

avatar ~AdHocek
0 / 2

@Antonio1985 A jeszcze odnośnie tej analogii z rybą i wędką. Znaczy, że jak ktoś sparaliżowany to też ma mu państwo dać pracę i olać? :D Albo ośmiolatkę, której zmarli najbliżsi na kasie posadzić? W końcu liczyć już umie. ;) Albo lepiej, rozwiążmy problem iście kapitalistycznie! Niech bank da jej kredyt, żeby mogła żyć do 18 roku życia, a później niech odpracuje 150% :) Przecież pieniądz jest ważniejszy niż ich dobrobyt!

avatar Rastian
3 / 5

Ale kiedy mowi sie o ograniczeniu roli panstwa w zyciu czlowieka i wplywu na nasze zycie poprzez minimalne panstwo i pozwolenie kazdemu decydowac o sobie to juz takiego czlowieka/partie ma sie za nienormalnych. Wiekszosc woli byc niewolnikami byle dostac zasilek i "darmowa" szkole oraz opieke zdrowotna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Antonio1985
3 / 5

Niewolnik ma dobrze. Nie musi myśleć, tylko pracuję. Pan (państwo) daje mu jeść, pić, dba o jego zdrowie, uczy go. Niewolnik tylko musi słuchać się Pana. olacy niestety chcą być niewolnikami.

avatar PomylilemStrony
-3 / 3

Rozumiem, że schodzimy coraz niżej z banałami? To może ja też spróbuję: krówka mówi "muuuu", a kaczuszka "kwa kwa kwa".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar susza89
3 / 3

Jezeli ja okradna jakas babke na ulicy na kwote 200zl to jestem podlym zlodziejem i nie unikne kary . Jesli Pan Rostowski okrada regularnie miliony polaków , dziwnym trafem znika 160mln z OFE to on dostaje za to nagrode i premie ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar aloyz
1 / 1

smutne - ale prawdziwe

Odpowiedz Komentuj obrazkiem