Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
2215 2366
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar olo555
+32 / 52

Jak Polska oddawała suwerenność? 1. Zaufała aliantom. 2. Przejęcie przez ZSRR. 3. Zawieranie umów międzynarodowych, w których przekazywała swoje kompetencje organizacjom. 3. Anschluss (1 maj 2004). 4. Traktat Lizboński 2007. 5. Ustawa 1066 {o udziale zagranicznych funkcjonariuszy lub pracowników we wspólnych operacjach lub wspólnych działaniach "ratowniczych" TFU na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej}. / / /. Już dawno nie jesteśmy suwerennym państwem, a wy gadacie "kawałek po kawałku".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olo555
+12 / 22

sojusz? sojusz wymaga od drugiej strony wzajemnego wsparcia... jak pokazała druga wojna światowa (cały jej etap, nie tylko pierwsze dni), możemy liczyć co najwyżej na Węgrów czy Rumunów z tym, że oni sami się między sobą spierają

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gregoriian21
+26 / 30

1920 rok- wysłanie przez Węgry jebutnej dostawy amunicji i broni do walczącej IIRP
1939 niedopuszczenie do ataku na Polskę z terenów Węgier
1939- Po agresji uchodźcy z Polski mogli śmiało lecieć na zachód właśnie przez Węgry
1944- mimo, że Niemcy kazali im pilnować walczącej Warszawy, to szli im na ustępstwa.

Coś jeszcze?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Lord_Tomasz
+11 / 11

Warmonger, suwerenność to niezależność.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MattiR
+4 / 4

@~Pazsko_Rymbaba - na propozycję Hitlera by 1 września 1939 roku Węgry uderzyły na Polskę, premier Węgier, Pal Teleki, odpowiedział „że prędzej wysadzi swoje własne linie kolejowe, niż weźmie udział w inwazji na Polskę”.
Potem, już w trakcie okupacji, dochodziło do sytuacji że otoczeni przez Niemców polscy partyzanci byli „atakowani” przez Węgrów, którzy brali ich do niewoli, wyprowadzali z okrążenia i wypuszczali parę kilometrów dalej, dzieląc się wyposażeniem i zapasami.

Węgrzy, pomimo sojuszu z Rzeszą, nigdy nie podjęli jakichkolwiek działań przeciwko Polakom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kabexxx
-1 / 1

Inaczej - a jakie były medyczne podstawy, aby go wpisać na listę chorób?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Robert Biedroń
+4 / 12

... po czym go rozkradły i rozkradać będą. Podobnie jak twój homoseksualizm, który wciąż jest chorobą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Sturmgeschutz
-4 / 14

Homoseksualizm nie jest chorobą, znalazł się na liście chorób na jakieś 8 lat pod naciskiem pewnych środowisk, żaden kompetentny psychiatra nie uzna go za chorobę, z powodu braku podstaw dzięki którym można byłoby uznać go za chorobę. Tak na prawdę jedyni ludzie którzy uznają go za chorobę, to przesiąknięci mania wielkości nacjonaliści i inne skrajne środowiska.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Robert Biedroń
-2 / 10

Homoseksualizm jest chorobą, został wykreślony z listy chorób pod naciskiem pewnych środowisk, żaden kompetentny psychiatra nie uzna go za tego za normalny stan, z powodu braku podstaw dzięki którym można byłoby uznać go za chorobę nie uznać. Tak na prawdę jedyni ludzie którzy uznają go za chorobę, to przesiąknięci mania wielkości kosmopolici i inne zlewaczałe środowiska.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Krzychu25
-1 / 7

Ok biedroś, biedroś, zjedz snikersa bo znowu brednie wygadujesz. Znalazłbyś sobie jakieś produktywne zajęcie, a nie łazisz po internetach i bąki puszczasz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Sturmgeschutz
+1 / 1

To skoro jest chorobą, to niech homoseksualiści starają się o rente.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar NightmareTheWorld
+17 / 19

Ja się dziwię, że nie ma zbyt dużo naprawdę wku*wionych ludzi, którzy mają już dość tej sytuacji i zareagowaliby dość impulsywnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grexter
+15 / 17

nie ma bo ci co zostali w Polsce jak wyjdą na ulice to stracą dniówke w pracy - niejednokrotnie i tak głodową, ale zawsze na bułke dla dziecka jest. A ci co wyjechali to i tak nie wrócą bo się nie opłaca tracić porządnych dniówek na manifestacje w Polsce . Zostali więc tylko przedszkolaki, gimby, studenci (którzy i tak pewnie kiedyś wyjadą) i emeryci którzy napewno nie ruszą tyłka sprzed "Na wspólnej" lub "Mody na sukces" bo i tak ledwo do lekarza dochodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 kwietnia 2014 o 7:45

avatar filozof21
+7 / 9

Bo, niestety, PIS i PO mają duże poparcie w tym pięknym, nadwiślańskim kraju. Mam nadzieję, że ci co mają dość w końcu pójdą po rozum do głowy i w 2015 roku (wybory parlamentarne) dadzą o sobie znać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar NightmareTheWorld
+15 / 15

@grexter Paradoksalnie, czas wciąż działa na niekorzyść obecnego rządu. Z czasem emeryci wymrą. Dzieciaki dorosną, albo chociaż pójdą/skończą szkoły średnie, może studia. Dzieciaki, których rodzice opuszczali kraj, żeby zarobić na ich utrzymanie, dzieciaki które patrzyły na to jak ich rodzice pracują za grosze, widząc ich niemoc i frustrację. Będzie to chyba najbardziej zdeterminowane i wściekłe pokolenie od przewrotu majowego. Kto nie uczy się na błędach historii skazany jest na ich powtarzanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jarek1357
+5 / 5

wychodzenie na ulice nie jest potrzebne, poza tym do niczego dobrego to nie prowadzi. Lepiej byłoby gdyby ludzie otworzyli oczy, przestali oglądać puste programy w tv i poszli na wybory oddać dobrze przemyślany głos i w ten sposób pozbyli się sprzedawców Polski

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kopytko123
-3 / 11

Tia, wyjdź na ulicę, obal rząd, wprowadź chaos. Dwa dni potem miej u siebie ruskich, którzy w obawie przed niestabilnym krajem czują się zagrożeni. Patrz Ukraina-Majdan.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar marii900
+11 / 11

kopytko, wyjść na ulicę TAK, obalić rząd 3xTAK, wprowadzać chaos NIE... Obalić rząd można w sposób pokojowy i bez wprowadzania chaosu. WYstarczy zastąpić go innym rządem. Nie trzeba rozniecać rewolucji, żeby obalić rząd. Wystarczy protestować tak długo, aż Tusk sam ustąpi. Można to zrobić bez rozlewu krwi i zamieszek... można demenstrować swoje niezadowolenie w sposób pokojowy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar film100
+3 / 3

a kto mówił o obalaniu rządu, przecież w democie wyraźnie jest użyte słowo "wyborców"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kopytko123
+3 / 3

No dobra i KTO stanie na czele tego nowego rządu? TY, Kaczyński, Korwin? Litości, coś takiego doprowadzi do destabilizacji. Jedyny ratunek to pojawienie się charyzmatycznego (i normalnego) przywódcy z wizją i głosowanie na niego... ale na razie takiego brak...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar marii900
+4 / 8

Warmonger włąsnie przez takich lewaków jak Ty, podburzających do poddaństwa Polska przez wieki stawała się coraz mniej suwerenna. Wg Ciebie lepiej się poddać niż walczyć o wolność i dobrobyt (nie zbrojnie, ale ekonomicznie). Jesteś przykładem sprzedawczyka, który kładzie po sobie uszy i z podkulonym ogonem przychodzi do wyciągniętej ręki ruskich albo szwabów i zlizuje z nich resztki. Wstyd mi za takich polaków.

Niezależność to nie jest pakowanie się w niepewne sojusze i niekorzystne umowy międzynarodowe. Polska nie możeby być niezależna, ale może prowadzić taką politykę zagraniczną, która nie będzie zabierała nam suwerenności oraz narażała na coraz większe wpływy obcych mocarstw. Nasz kraj jest niszczony przez takie wszy jak Tusk i jemu podobni, a PiS i reszta prawicy też nie jest bez winy bo zamiast się zjednoczyć przeciwko niszczeniu naszego kraju tylko się ze sobą kłócą i przepychają. W zasadzie PiS jako największa partia opozycyjna jest tak samo winna zaistniałej sytuacji jak Tusk. Powinni zająć się ujawnianiem szwindli rządowych zamiast biadolić o Smoleńsku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Warmonger
+7 / 7

Jest dokładnie na odwrót. Polska została rozebrana, bo była zacofana. Polskiej szlachcie wydawało się, że są takimi kozakami, a nauka i oświata to zachodnie fanaberie. Otóż nie wystarczy mieć wysokiego poczucia własnej wartości, żeby prowadzić politykę zagraniczną. Jeśli nie ma się takiej pozycji, jak USA, trzeba się dogadywać z innymi. Dogadywać - to nie znaczy sprzedawać na prawo i lewo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar marii900
0 / 4

Dogadywać, ale też bronić swoich wewnętrznych interesów. Poza tym Polska ma jeden z lepszych systemów edukacji na świecie (polscy naukowcy zdobywają uznanie w świecie), tylko politycy skutecznie blokują rozwój naszego kraju w tej dziedzinie. Poza tym wymieniać dziedziny życia w których Polska mogłaby być liczącym się graczem, a przez sprzedajność polityków toniemy w absurdzie i biedzie. Dogadać się można jeżeli jest się silnym graczem inaczej jest sie tylko nędznym sługusem. Polscy politycy doprowadzili do tego, że Polska zamiast być silnym państwem stała się popychadłem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar film100
+6 / 10

a niedawno oddał wydobycie miedzi kanadyjskiej firmie. i jak tu polskie firmy mają się rozwijać jak nawet nie mogą korzystać z rodzimego wsparcia, a żeby tego było mało są dobijane kuriozalnymi podatkami

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vimeo
+1 / 5

Z ciekawostek: Władzę Świnoujścia już parę lat temu oddały niemcom spory pas ziemi, dzięki czemu w centrum miasta znajduję się peron kolei niemieckich. Tego typu absurdów jest znacznie więcej w hotelach przy promenadzie jest coraz trudniej o polską ofertę czy menu restauracji. Przykładów jest znacznie więcej. Ludzie róbmy coś, bo nas przecież sprzedadzą szwabom!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J janhalb
+2 / 18

Ach, patriotyczny zapał... I od razu wyłącza się myślenie, jak widzę. 1. Czy "oddał" oznacza, że Żegluga Bałtycka teraz już NIE BĘDZIE obsługiwać tej trasy? Czy raczej że będą pływać jednostki DWÓCH przewoźników, czyli będzie (uwaga, trudne słowo) KONKURENCJA, wymuszająca poprawę jakości i być może niższe ceny biletów? 2. Linia Świnoujście - Trelleborg. Czyli trasa Polska - Szwecja. Na jakiej podstawie chcielibyście, żeby trasę międzynarodową mógł obsługiwać na stałe przewoźnik tylko jednego państwa? Czy będziecie równie obrażeni, jak się dowiecie, że trasę z Warszawy do Berlina można pokonać nie tylko LOT-em, ale także Lufthansą, British Airways, Raynairem etc.? Ludzie, myślcie, to nie boli...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar aku666
0 / 12

Nie psuj biedakom ich pięciu minut nienawiści, szubrawcze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J janhalb
-2 / 10

@aku666: Rozwaliłeś mnie :-D Minusy przy moim komentarzu niestety nijak nie przekładają się na argumenty...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Antycyponek
0 / 6

Niech u siebie zbudują terminal promowy, a nie na gotowe i jeszcze zaniżają koszta, bo są zwolnieni też z jakiegoś podatku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J janhalb
0 / 12

@Antycyponek: jasne. A British Airways niech sobie zbuduje własne lotnisko, jak chce latać z Polski. Tylko zdajesz sobie sprawę, że przy takiej logice Szwedzi mogą zaproponować Żegludze Bałtyckiej, żeby w Trelleborgu też zbudowała sobie własny terminal, a nie korzystała ze szwedzkiego? LUUUDZIE, pobudka, zacznijcie myśleć! "Tusk" niczego nikomu nie oddał, baranki, tylko dopuścił KONKURENCJĘ. Hej, Antonio z KNP - protestujesz przeciwko konkurencji? Czy Wam wszystkim naprawdę politykierzy już do końca mózgi wyprali?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ferency85
+8 / 8

No przecież trzeba jakoś zasłużyć na posadkę w Brukseli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zinio
-1 / 9

Przecież KNP chce wszystko sprywatyzować lasy itd więc robi to co chce KNP czyli kuce powinny bronić Tuska czekam na to :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~marynarz_polski
0 / 0

To akurat jest smutna prawda....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PREDEK
+6 / 8

Sprzedają nas szwabom tak jak ukraina poszła dla ruskich. Terraz robia wszystko by nie opłacało sie tu życ (podatki, akcyzy i chore przepisy łączone z wydawanie milionów na niepotrzebne pierdoły) młodzi wyjadą bo nie bedzie perspektyw starzy zostaną... starzy poumierają zostawiając posiadłości w spadkach młodym ale oni nie beda chcieli tu wracac wiec będą je sprzedawac... stąd wszyscy będą uciekac wiec jak myślicie komu będą to sprzedawac?? Szwabom no bo kto inny ma kase ;d Tym sposobem jezeli nie udało sie nas rozebrac zbrojnie to rozbiorą nas ekonomicznie... amen

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~kkik
+5 / 5

Bo naród stał się lemingowy woli wierzyć w to co im POwski rząd podrzuci, by mogli sami robić matactwa,przekręty i z samej wygody, wierzyć że jest dobrze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ja
+3 / 5

Tusek odejdź chłopie,odejdź.Zbłądziłeś i niewiesz co robisz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Karirsu13
+3 / 9

Polacy to prawdziwi idioci, skoro wciąż Tusk ma duże poparcie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PREDEK
+1 / 7

Nie ma żadnego poparcia ale ma w ręku media które tłoczą wam do pustych łbów że je ma... co z tego że głupie skoro działa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Karirsu13
-1 / 1

Rzeczywiście, wszyscy mają pusty łeb tylko nie ty. Tak czy inaczej PO wygrywa, co tylko świadczy o mojej racji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Świnoujścianka
+2 / 4

Dobre sobie, szkoda tylko, że nie wspomni się już o tym, że wszystkie statki (oprócz jednego) obsługiwane przez Żegluge Bałtycką są pod banderą Bahamów, po to aby płacić znaaaaaaaaaaaaaaacznie mniejsze podatki. Ot taki patriotyzm ! Coraz częściej utwierdzam się w tym, że Polska to jakiś je**ny kraj dla bogaczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Siwulasek
0 / 2

Ciekawe dlaczego taki news wyszedł tylko od radia Maryjia i Tygodnika Solidarność. Nie wieżę, że taka wiadomość przeszłaby bez echa w polskich mediach...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Rgtur
-4 / 4

I bardzo dobrze, niech odda całą Polskę. Spójrzcie na ten nasz kraj i na Niemcy - jeżeli nas wykupią, gorzej raczej tu nie będzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar primo_victoria
+1 / 3

Judasz pie***olony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ch47
+1 / 5

Się nie ma co dziwić .przecież ten dupek ma niemiecką krew w żyłach i do tego się chwali że u niego w domu śpiewa się kolędy po niemiecku

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zinek
-1 / 1

NIE ROZUMIEM, JAK ''PO'' MOŻE WYGRYWAĆ W SONDAŻACH? KTO JESZCZE DO KU**Y NĘDZY NA NICH GŁOSUJE? ALBO TE WYNIKI SĄ FAŁSZOWANE, ALBO WAS JUŻ CAŁKIEM POJE*AŁO... WIDZICIE CO SIĘ DZIEJE Z NASZYM KRAJEM?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Brendonka
0 / 0

https://www.youtube.com/watch?v=yERSQefwzFE on mów o tym ile ludzi głosowało na PO. Po zwiększyło biurokrację gdzie mamy 400 tyś urzędników niech ich rodziny dają ok 1,2 mln głosów a na po głosowało 6 mln. A ilu ludzi nie głosuje. Namów ludzi na głosowanie na kogoś innego !

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~aaffgga
-2 / 2

Niech go w końcu powieszą bo hędożony już tyle zmarnował polskiego dobytku że o pomstę do Boga się prosi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~marekdor
-1 / 1

Nie prawda, bo ta linia obslugiwana jest przez UNITY LINE i polferries. TT line jest trzecim konkurencyjnym przewoznikiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ja
0 / 0

przecież unity line i polferies pływa do trelleborga :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~dea12
-1 / 1

I bardzo dobrze. Mamy wolny rynek, przewoznik bedzie placil u nas podatki od sprzedazy biletow, oplaty portowe, a ceny dla klientow beda atrakcyjniejsze ze wzgledu na konkurencje. Tak wyglada kapitalizm, a nie gospodarka sterowana odgornie, jak za komuny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~StaryM
-1 / 1

Świnoujście - Trellerborg obsługiwane bylo przez Stena Line. PŻB obsługuje linię Świnoujście - Ystad.
Kolejne kłamstwo i kolejny głąb, który się nabrał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Piotr_Łabiszewski
0 / 0

Nie tylko religijne, każdy Katolik ma obowiązek dbać o swoje państwo, małe podatki przejrzyste prawo etc, jeżeli ktoś tego nie robi, nie wypełnia swoich powinności względem Kościoła. Proszę obejrzeć na YT tv Trwam, zobaczy pan, że jest tam mnóstwo polityki i odniesień do rządowych przekrętów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N net244
+1 / 1

a co tusk na to?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mart03
0 / 0

Nie na darmo służył dziadek w wermachcie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Johny_Bravoo
0 / 0

Tego pajaca trzeba jak najszybciej odsunąć od włądzy i go osądzić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Painkiller3214
0 / 0

Powiem Wam cos ... Jeszcze za czasow gimnazjum gdy ktorys nauczyciel wyraznie z nami pogrywal to ja zawsze bylem osoba ktora mu sie buntowala . Cala klasa oburzona ,ale tylko ja potrafilem sie odezwac . Nauczyciel dzwonil do moich rodzicow ,a Ci spuszczali mi wpi**dol . Jednak caly czas potrafilem sie odezwac . Po zakonczeniu szkoly dlugo nie szukalem pracy w Polsce bo odrazu wyjechalem z moja panna . Chce powiedziec ,ze jezeli chcesz normalnie zyc to wyjedzcie polacy zawsze beda sie bac sprzeciwic ,a kilku buntownikow tego nie zalatwi jedynie ich mozna zalatwic . Doczekacie sie czasow ,ze bedziecie sie cieszyc ,ze zyjecie ,a bedziecie zyc w nedzy . Bedziecie stac na kasach przez 12 godzin za wynagrodzenie niemca ktory pracuje 4 godziny siedzac na kasie . Kto jest mlody i ambitny NIECH STAMTAD UCIEKA .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~mi
0 / 0

Ale pośmiejcie się jeszcze z Radia Maryja,przecież politycy mówią jakie jest złe i tak łatwo je opluwać. Bójcie się mieć inne zdanie,w tłumie zawsze raźniej. A jeśli już powiedziano coś w TV i napisano w gazetach to musi być prawdą.Jesteście słabi,boicie się samodzielnie myśleć.
Nie jestem wierną słuchaczką a nawet gdybym była to nie uważam by było się czego wstydzić.Dawno mówili i mówią o tym jak rozkrada się Polskę .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~mi
0 / 0

Wolicie żyć w Matrix niż ruszyć dupy i coś zrobić.Pozrzędźmy na forum,jednym,drugim,kolejnym,może coś się zmieni, może stanie się długo oczekiwany cud . Może ktoś coś za nas zrobi,zaprotestuje.Tacy byliście źli na górników,specjalnie Was nastawiali przeciwko nim bo Oni boją się siły,boją się realnych działań. Zapieprzaj do pracy i bądź posłuszny!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~mi
0 / 0

Potrafiliście walczyć.Czy tylko ACTA dotknęło nas osobiście,czy to że ograniczają nas codziennie i robią z nas niewolników nie ma już znaczenia.Zgadzamy się na takie traktowanie milczącym przyzwoleniem. Tak bardzo straciliśmy już nadzieję że można coś zmienić że nie robimy już nic. . .
Gdy byłam mała oglądałam" Niekończącą się opowieść",to tylko bajka ale jest tam ciekawe zdanie "Ludzi którzy stracili nadzieję łatwo jest kontrolować".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~mikiojh
0 / 0

Dlatego czasami słucham Radia Maryja. Przynajmniej wiem co dzieje się w mojej ojczyźnie, na TVN, czy Polsacie tego nie powiedzą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem