Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
2321 2391
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar ~balchutowo
+17 / 19

haha policja, wojsko, straż pożarna zawsze beda publiczne a całą reszte jak umowy handlowe mogą robić kapitaliści i to taniej niż państwo bo bez zbędnej biurokracji

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Illidanek
+15 / 19

@Ewlak Jeśli serio podoba ci się to jak działa nasz system monetarny, to albo nie wiesz jak on działa, albo jesteś wrogiem całej cywilizacji i ludzkości. Fiducjarny, zcentralizowany papier oparty na długu który ma monopol wymuszony agresją jest najgorszym elementem całej naszej gospodarki i będzie przyczyną dekad cierpienia w przyszłości...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar cinek40
+12 / 12

I to jest powód dla którego zakładanie i prowadzenie firmy powinno być mocno utrudniane, tak?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Karirsu13
-1 / 1

Czego się spodziewacie po kimś kto ma avka z NP?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PradawnyWilk
+6 / 6

Aż Mnie Krew zalewa... ! :/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JurkoBohun
0 / 0

A dlaczego akurat od 1944, a nie od '45 ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~herpderp
+14 / 14

Może dlatego, że ZSRR zajęło większość terytorium współczesnej Polszy i ustanowiło komunistyczny rząd już w 1944...?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Towarzysz34
-1 / 3

@herpderp Fajnie tylko, że w Polsce komunizmu nigdy nie było. Był stalinizm, a porównywanie stalinizmu do komunizmu to jak porównanie Nowej Prawicy z Partią Pracy Korei.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~bfgmatik
+10 / 12

~jo: To kolego albo za dużo nie zarobiłeś, albo nas wszystkich wydymałeś nie płacąc podatków kiedy wszyscy w około płacą. VAT + PIT dają razem 33% podatku. Można jechać na zwolnieniu z VAT ale limity są takie, że nie zarobisz więcej niż 3-4 tys. pracując samemu.
Pozostałe formy opodatkowania, jakieś ryczałty itp. nadają się tylko dla rentierów i handlarzy bazarowych, więc nie mów mi, że w tym kraju nie trzeba płacić podatków. Albo wiem! Zostań moim księgowym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~re
+7 / 9

Tak i pewnie dlatego w rankingach łatwości prowadzenia działalności gospodarczej Polska wypada na sto którymś miejscu na świecie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~jo
-5 / 11

"Przedsiębiorcy przysługuje prawo do zwolnienia z opodatkowania VAT, jeżeli wartość dokonanej przez niego sprzedaży towarów i usług nie przekroczyła w ciągu roku podatkowego 150 000 zł" co daje 12500/miesięcznie. Kto powiedział, że prowadząc działalność gospodarczą od zaraz zaczniesz zarabiać po 10000 zł na miesiąc a jak zaczniesz to na podatek będzie cię stać.
Rodzaj opodatkowania: ryczałt ewidencjonowany (na rodzaj towaru jakim handlowałem był nałożony podatek 3%), kwota wolna od podatku ok. 3091zł na rok, miesięcznie ok 260zł
Przykładowo zarabiając 5000zł w danym miesiącu mam do zapłacenia 150zł podatku - 260zł (miesięczna kwota wolna od podatku) = -110 zł - podatku nie płacę, płacę zus ok. 270zł.
Oczywiście nie jest tak różowo bo podatek nalicza się od przychodu a nie od dochodu, ale miesięczna opłata 260zł nie boli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M moniko
+4 / 4

jo może 270 zł nie boli, ale dwa lata szybko zlecą...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~przedsiębiorca
+12 / 14

270 zł przez pierwsze dwa lata? :) widać, że jesteś z gimnazjum i nasłuchałeś się bredni wa WOSie :)
Zniżka na ZUS to około ~ 430 zł / mc przez 24m tylko i wyłącznie, jeśli jest to Twoja pierwsza działalność i nie pracujesz na rzecz byłego pracodawcy. Po 24m płacisz 1100 zł ZUS za samego siebie.
Co do podatku dochodowego, nie zapłaciłeś go bo c**j zarobiłeś. Od podatku dochodoweg odlicza się część składek ZUS + kwota zmniejszająca podatek ~ 500 zł. Musiałeś zarabiać grosze, jeśli nie wyszedłeś poza limit tym samym jesteś zerem. Zwolnienie z VAT ok, jeśli robisz usługi to musisz być VATowcem bo każda firma chce fakturę. Mówisz, że wybrałeś sobie jaki chciałeś płacić? :) haha kretynie, masz do wyboru albo zasady ogólne, czyli 18% od dochodów, albo podatek liniowy 19%, ale aby na niego przejść musisz zarabiać ponad 80k / rocznie.
Prowadzę firmę, wiem jak to teraz wygląda. Zakłada się firmę 20 minut, potem czeka się tydzień na REGON. Nie zdążysz się jeszcze dobrze zagrzać w swoim nowym biurze, czyli nie zdązysz jeszcze zarobić a tu już przychodzi termin zapłaty ZUS, którego nie możesz przekroczyć :) itd. itd.
Kwota wolna od podatku, 3000 zł / rok śmiech na sali :)
Jedno małe sprostowanie do obrazka, podatek dochodowy to 18% od osób fizycznych (PIT), 19% dotyczy CIT na zsadach ogólnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+6 / 6

jo: Co Ty za brednie wciskasz? 1zł podatku to chyba w Arabii Saudyjskiej zapłaciłeś. Same składki ZUS (DLA NOWYCH PRZEDSIĘBIORCÓW, czyli tylko na dwa lata): http://zus.pox.pl/preferencyjne-skladki-zus-2014.htm - potem rośnie do ok. 1100zł miesięcznie (w 2015 podwyżka) za SAM ZUS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Centi
+43 / 43

Nie ma żadnej innej kwestii w której wszystkie partie takie jak PO, PiS, SLD, PSL, Palikot były by tak ze sobą zgodna jak to że ZUS trzeba utrzymywać - i dlatego żądna z nich nie nadaje się do rządzenia. Wybory już wkrótce - pamiętajcie o tej grafice wtedy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C canalia1
+4 / 4

Jest jeszcze wiele kwestii w których sie zgadzają i to się nie zmieni bo władza to pieniądz a pieniądz to władza. Chyba że w końcu banki lichwiarskiej międzynarodówki przestaną nam pożyczac pieniądze bo stwierdzą że jestesmy kompletnie niewypłacalni jako państwo a tak w sumie już jest. Obawiam się że zrobią tak jak z Grecją. Zrobią reformy i cięcia na siłę ale ten "nienajlepszy" z systemów będzie działał dalej i dlajek będziemy niewolnikami we własnym kraju :/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Centi
+9 / 13

@Czcibor512: To że zus pójdzie do piachu to nie znaczy że emerytury też - to będzie wypłacane bo jak wspomniałeś to prawo nabyte i ruszyć tego nie wolno. ...a pieniądze na to się znajdą - jak się posprzedaje pałące zusowskie, jak się polikwiduje wszystkie niepotrzebne wydatki w szczególności wszystkich kumpli, kuzynecznych i pociotecznych zajmujących rządowe stanowiska płatne w setkach tyś miesięcznie - wtedy się znajdą pieniądze na wszystkie zobowiązania zusu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Centi
+1 / 1

@Czcibor512: Po pierwsze już Ci pokazałem pewne źródłą finansowania - po drugie zusy już w tej chwili nie są płacone z samych składek tylko państwo z podatków musi je zasilac a po trzecie jeśli teraz sięczegoś nie zrobi za kilkanaście lat może faktycznie nie być już żadnej opcji - i bedziemy płacili całe życie składki na emeryture której nie zobaczymy - albo będzie może ze 200 zł czyli jakby jej nie było. I dla takiej emerytury zrujnujemy kraj

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Centi
+3 / 3

@Paindemonium0: Czyli rusz głową i sam się zastanów bo jednym z głównych problemów naszej polityki jest armia obywateli którzy nie umieją myśleć i czekają aż jakieś media czy autorytet wskażą im co jest dobre - właśnie w ten sposób te wszystkie świnie doszły do władzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Albiorix
+3 / 3

Prowadziłem firmę w Polsce i ZUS bolał trochę, podatki wcale. ZUS rozkłada na łopatki mikroskopijne firmy które ledwo przędą, jakieś drobne usługi w małych miasteczkach czy jakąś początkującą jednoosobową działalność na wczesnym etapie. Oczywiście fajnie byłoby mieć w ręku te 3 czy 5 tysięcy miesięcznie więcej a z urzędem skarbowym użerać się mniej. Ale nie jest to główna przyczyna upadku biznesów, nie jest nawet znacząca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~asddddd
0 / 12

Po co tak kłamać? ZUS przez dwa pierwsze lata to 153,12 zł Do tego składka zdrowotna 261,73 zł. Ale odliczamy je sobie od podatku. 18% podatku płacisz tylko od dochodu! Dodatkowo odliczasz od niego obydwie składki ZUS (jedną od przychodu, drugą od podatku).

Jeśli pracujesz na etacie, to płacisz tylko zdrowotne, które odliczasz od podatku z umowy o pracę - w takim przypadku płacisz wyłącznie podatek 18% - to jest dopiero luksus :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F freeridemx147
+9 / 9

Przeczytałem niektóre komentarze i... Jeżeli nie bierzecie pod uwagę "małych" sum to po co we flotach wprowadza się oszczędności Eco-Driving czy inne ? Bo pomnożone małe sumy przez dłuższą ilość czasu dają ogromne kwoty.. Wracając do tematu. Polski system gospodarczy dla firm nie jest dobry dla każdego.. Proponuję komuś założyć działalność gospodarcza i zatrudnić osoby na UMOWĘ o prace a nie na tymczasowej, lub na staż i inne nic nie wartę z punktu widzenia zatrudnionego umowy. To niektóry wam się odechce prowadzić działalność.. Przykładowo pracownik Kowalski weźmie chorobowe, macierzyńskie, "tatusiowe" a my musimy przyjąć kolejną osobę na zastępstwo. To proszę sobie teraz wyobrazić jaka nasza działalność musi generować zyski co miesiąc.. Idąc dalej.. Dużo jest dotacji na różnego rodzaju środki.. Tylko właśnie.. Często na pierdoły. Działalności które mają wartość typu "kup, przywieź, sprzedaj jeszcze drożej". Jeżeli ktoś z was czuję się na tyle pewnym przedsiębiorcą- To proponuję wejść w dział transportu. Gdzie nie ma żadnych dotacji na środki transportu i inne z tym związane. Gdzie w zależności od regionu podatek drogowy to kwota od 2500zł w góre od jednego auta/rok + ubezpieczenie od 13nasto litrowych silników + ubezpieczenie ładunku i maaaasaaa części eksploatacyjnych które są kosztami amortyzacji.. Więc jak słyszę niektórych "PRZEDSIĘBIORCÓW SKLEPIKARZY" to proszę... Może i system dla działalności w Polsce działa dla was idealnie.. A no i podatek od dochodu- kto nie wie jak to jest to niech się nie odzywa, bo czasami większą część idzie do Państwa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hutka08
-1 / 3

ZUS przez pierwsze 2 lata to 425,99. Faktycznie, jeżeli się jest np. na ryczałcie to nie trzeba praktycznie płacić podatku. Na karcie podatkowej trzeba płacić stałą opłatę (zależy od prowadzonej działalności i rejonu). Tylko, że żeby być na tych prostych formach rozliczeniowych trzeba spełniać warunki, a nie każdy je spełnia. Dodatkowo ostatnio się dowiedziałam, bo akurat mnie dotyczyło, jak chcemy podnająć komuś stanowisko to musimy przejść na pełną księgowość. Prowadzę firmę niedługo ale im dalej w las tym bardziej widzę jakie to wszystko jest źle skonstruowane. Pamiętajmy, że nie płacimy tylko ZUSu ale jest wiele innych wydatków a 426zł miesięcznie na początku prowadzenia działalności to jest dość duża suma tym bardziej jak jest to działalność jednoosobowa. Co ciekawe mój kolega otworzył również niedawno firmę w Niemczech i jeżeli nie chce (bo nie ma pieniędzy, słaby miesiąc czy ogólnie ma gdzieś odkładanie sobie na emeryturę) to nie musi płacić nic oprócz podatku. I ja uważam, że jeżeli żyjemy (niby) w wolnym państwie to powinniśmy móc decydować o tym czy chcemy coś płacić czy nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar GeddyLee
-1 / 5

a ten troll czemu jeszcze żyje?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Libertarianin1234
0 / 4

@trancemedidation Nie wiedziałem, że ci powodujący pośrednio plagę samobójstw pracodawcy są urzędnikami :O A może właśnie ty pracujesz jako hmmmm... sprzątacz, czy ogrodnik dla jakiegoś urzędasa i każdego przedsięborcę oceniasz tą miarą. Ale nie martw się. Libertarianin1234 jest tutaj, by cię uświadomić :D No więc mały lewaku przedsiębiorca =/= urzędnik. Urzędnik to ludzka pijawka, która może zniszczyć konkurencję poprzez jakieś bzdurne prawa, tym samym niszcząc twoją szansę na poprawe twoich warunków zycia. Przedsiębiorca to osoba, która daje ci szansę na zapracowanie lepszych warunków życia. Każdy przedsiębiorca będzie o ciebie walczył, oferując lepsze warunki pracy, wyższe płace etc. Przedsiębiorca nie może cię do niczego zmusić, w przeciwieństwie do urzędnika. I dobrze, że pokazałeś ten obrazek. Niech ludzie wiedzą, jak się ich wykorzystuje. Chciwy polityk, po tym jak podwyższył podatek, by przeciętny człowiek zarabiał jeszcze mniej, wielce oburzony pyta ów przeciętnego człowieka czemu wyjeżdża do Anglii, zamiast zostać, by owy polityk mógł wciąż pasożytować na ciężkiej pracy zwykłej osoby. Smutne, że ci politycy wciąż nas okradają. Ps. Niewiedziałem, że taki Mises, Hayek, czy Kirzner to gimby :O Jeśli Mises, Hayek, czy Kirzner to gimby, to Marks, czy Lenin to przedszkolaki(aczkolwiek nie wiem, czy ich nie za wysoko oceniłem)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 7 razy. Ostatnia modyfikacja: 25 września 2014 o 20:03

T topornik43
0 / 4

Smutne lecz prawdziwe

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~wujek_i_ciocia
+1 / 3

7 lat rządów Tuska - 7 zmarnowanych lat. Mało tego - nawet nie stoimy w miejscu - cofamy się. IQ tych, którzy uwierzyli w obietnice PO musi być naprawdę skromne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zinio
-2 / 2

I jeszcze ci pracownicy chcą pensje za pracę jakby satysfakcja nie wystarczała.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z Zet70
+1 / 1

Prowadzilem dzialalnosc w Polsce 2000-2005. Zus wtedy -- zadnej ulgi dla nowych-- jeszcze nic niezarobilem juz kazali placic ponad 800zl chyba. Zalozmy ze chce zalozyc po raz drugi firme i co? ULGI NIE DOSTANE!!! Wiec gdzie te udogodnienia??? Firme w UK zalozylem przez tel! W 15min.. Ichni zus zaplacilem po 3 mies. Firma w Polsce w jeden dzien?? Wolne zarty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~japisdu
+2 / 2

1000 zł ZUS? To stara grafika... Zabrakło też wzmianki o zniesieniu kosztów uzyskania przychodów dla firm - przez co realnie 19% podatku liniowego dla przedsiębiorców (DG) to coś ok 27% - zależy od struktury przychodów. No nie ważne... sens ogólny zrozumiały...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~anonimekx
0 / 0

bardzo budujące :|

Odpowiedz Komentuj obrazkiem