Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
858 1232
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar TheOrzech
+7 / 31

...a potem znajdą się ludzie, pokroju "silko", którzy zaczną opowiadać, że wszyscy katolicy domagają się licznych przywilejów. Jak niektórzy ludzie potrafią zepsuć reputację większości...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dawidsznurek
+6 / 22

Eh ludzie ludzie, ale wy głupie... Rydzyk tutaj miał rację, bo gdybyście przeczytali całość wypowiedzi to byście wiedzieli, że chodziło mu o czysto polityczne kazanie, a mianowicie, że on jako katolik należy do większości w Polsce, a że w demokracji to większość ma rację więc to państwo ma się dostosować do większości obywateli, a nie na odwrót... Ale cóż, jakby wyszedł ktoś i powiedział otwarcie "K... NIE PŁACĘ UBEZPIECZENIA PAŃSTWOWEGO!" to gdyby to było w Polsce, to wszyscy by krzyczeli, że to złodziej, że wszyscy muszą płacić żeby było uczciwie. Gdyby ktoś tak powiedział w USA, to wszyscy powiedzieliby "TO MY K... TEŻ!". W Polsce mamy "uczciwy upadek", zaś w wielu krajach, gdzie inteligencja się uchowała i ludzie potrafią myśleć jest "nieuczciwy rozwój". Gdybyście myśleli, to wszyscy byście poszli pod sejm i powiedzieli słowa Rydzyka, dodając, że jako katolicy (nawet jeśli byście nimi nie byli to byście powiedzieli, że jesteście katolikami, taki wymóg chwili) nie płacicie ZUS i jesteście ponad chorym prawem państwowym, a tak jesteście niewolnikami którym właściciele narzucają co chcą... Brawo Polacy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Chung
0 / 6

@dawidsznurek - "Gdybyście myśleli, to wszyscy byście poszli pod sejm i powiedzieli słowa Rydzyka, dodając, że jako katolicy nie płacicie ZUS i jesteście ponad chorym prawem państwowym"
I tak oto większość emerytów stała by się bezdomnymi bez środków do życia. BRAWO! (Inna sprawa, że ZUS powinien zostać ostro zmieniony).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ajuto
+1 / 9

Jak zwykle fałszywka. W internecie jest zapis wideo z posiedzenie KRRiT z udziałem Rydzyka, polecam obejrzeć: Rydzyk wdaje się w słowną polemikę z Dworakiem (przewodniczącym KRRiT) i mówi, że istnieją różne prawa, prawa dobre i prawa złe, że Hitler też tworzył prawo (w sensie: że nie każde prawo i nie przez każdego stworzone jest automatycznie dobre) i że on jako katolik ma prawo nie przestrzegać takiego prawa, t.j. prawa, które jest ZŁE. Oczywiście Rydzyk uniósł się - nie może on nie przestrzegać prawa, nawet jeżeli jest ono złe - ale jest ogromna różnica w zacytowaniu jednego zdania Rydzyka, wyrwanego z kontekstu całej rozmowy, a rzetelnym przedstawieniu jej całej wymowy. Rydzykowi nie chodziło o to, że on sam jako katolik może nie przestrzegać prawa w ogóle, tylko o to, że katolik powinien kierować się dobrem, i w związku z tym może nie przestrzegać ZŁEGO prawa. Wiadomo, że niezależnie od tego, czy prawo jest dobre, czy złe, Rydzyk musi go przestrzegać, nie mniej nie stawiał się on w ogóle ponad prawem, a jedynie obok prawa ZŁEGO - a jak to zostało przedstawione w mediach to widzimy na powyższym democie. Stanowisko Rydzyka może się nie podobać (mnie też się to nie podoba, bo jeżeli prawo jest złe, a takiego w Polsce nie brakuje, to trzeba dążyć do jego zmiany, a nie do jego łamania), ale niedawno była na demotach dyskusja na temat Urzędów Skarbowych, jak wykorzystują idiotyczne przepisy do niszczenia przedsiębiorstw, gnębienia ludzi, jak nakładają drakońskie kary za kilkudniowe opóźnienie w zapłacie podatku, ale Urząd Skarbowy, gdy sam jest winien zwrot podatku, to może go oddawać bez odsetek nawet przez 3 miesiące, itd.... W sporze Rydzyka z KRRiT chodzi o karę nałożoną urzędowo na rozgłośnię telewizyjną redemptorystów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 5 razy. Ostatnia modyfikacja: 24 października 2014 o 0:09

G Glupiec
+3 / 7

Przecież to Newsweek, a tylu ludzi to wzięło na poważnie... I jeszcze ten fragment po zacytowaniu tego krótkiego fragmentu wypowiedzi Rydzyka: "...sugerując, że jeżeli katolikowi prawo w Polsce się nie podoba, to nie musi go przestrzegać." Tak jak wyjaśnił to wyżej Ajuto, nie o to mu chodziło, on tego nie sugerował, ale redaktorzy Newsweeku wiedzą lepiej, przedstawią Ci fragment i zasugerują co sugerował Rydzyk. I potem 500x "mocnych" od zmanipulowanych użytkowników demotywatorów. Przykre.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ajuto
+2 / 8

@up - Mam nadzieję, że wszyscy są świadomi, że właścicielem Newsweeka jest koncern Ringier-Axel-Springer. Kiedy słyszycie "Newsweek", to powinno być tylko jedno skojarzenie: "Niemcy". Niemcy od dawna i zaciekle atakują w Polsce wszystkie sprawy związane z religią - bo trudno zakładać, że właściciel Newsweeka nie wie co się dzieje w jego tygodniku i nie akceptuje jego linii... Wie, i akceptuje...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 października 2014 o 0:58

avatar ~Grauyg
-1 / 7

Ajuto, jesteś pewien, że to sprawka Niemców, a nie Rosjan, Żydów albo na przykład Illuminati?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
-3 / 19

.. albo mafii dominikańskiej, tak jak to było w przypadku księdza Wojciecha Gila?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
-1 / 15

Chyba dotknąłem wrażliwego tematu - niektórzy chyba sobie przypomnieli jak niedawno zażarcie bronili człowieka, któremu ostatnio polska prokuratura przedstawiła poważne zarzuty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wandern
+3 / 13

rozumiemy,tylko nie chcę nam się rozmawiać z idiotami,co traktują wierzących jak chorych psychicznie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
-1 / 21

Zawsze zadziwia mnie ta łatwość, z jaką ludzie wierzący w rodzące dziewice i gadające węże, innych nazywają idiotami

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 23 października 2014 o 23:06

avatar sliko
+3 / 9

Na Rany Chrystusa - Marks TO powiedział?! Ksiądz tak ci to wytłumaczył? Ale jak zaczynasz porównywać komunistycznych bandytów z katolickimi, to już jesteś na dobrej drodze

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar MarkRagnos
+3 / 9

Kocie, skoro już podjęłaś temat to proszę w takim razie abyś mi wytłumaczyła czemu spora część osób głęboko wierzących próbuje narzucać innym co i jak powinni robić, bo tylko tak jest po "bożemu"? Dlaczego mamy takie twory jak rydzyk, mohery? Dlaczego te "prze święte", "czcigodne" babcie są za surowym karaniem in vitro (mimo że to dla niektórych jedyna szansa na potomstwo) i jeszcze surowszym karaniem usuwania ciąży (a niestety zdarza sie że dziecko albo urodzi sie nieuleczalnie chore, kalekie, albo po prostu jest zagrożeniem dla matki, która może nawet nie dożyć porodu), skoro duża część z nich w latach siedemdziesiątych za przeproszeniem skrobała sie na potęgę. Jak można być tak podłym hipokrytą? A skoro jedziemy po całości to jakie masz zdanie na temat inkwizycji? Tylko mi nie mów że coś takiego w ogóle nie istniało, bo są na to dowody historyczne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 października 2014 o 15:06

M MajKel09
+2 / 8

Hahaha t1ger chyba nie wierzysz w to co sam napisałeś? Religia to największa bariera między ludźmi i najlepszy środek do manipulacji... Łatwiej jest powiedzieć zabijcie ich tak chcę bóg niż powiedzieć zabijcie ich bo ja tak chcę. To religia kazała i ciągle każe muzułmanom zabijać niewiernych, to chrześcijaństwo hamowało rozwój nauki, w średniowieczu, torturując ludzi by przyznali, że prawda w którą wierzyli to kłamstwo by w końcu umrzeć, to chrześcijaństwo robiło wyprawy krzyżowe zabijając, gwałcąc i kradnąc co popadnie w imię boga i może wymienię chociaż jeden z dzisiejszych problemów jakim jest pedofilia wśród księży... Przestań pisać takie bzdury... Ahh religia idealne rozwiązanie dla tyranów, nie obalisz czegoś czego nie ma. Mam nadzieje, że ludzie kiedyś zmądrzeją.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar MarkRagnos
+4 / 6

Kocie czemu udzielasz tak wymijającej odpowiedzi? I czemu od razu zakładasz że to nie na temat i wylewanie frustracji? Wybacz ale nie uważam że ateizacja grozi wyparciem jakiejkolwiek religii.Ponadto państwo to instytucja świecka, a nie kościelna. W związku z tym każdego obywatela danego kraju przede wszystkim obowiązuje prawo panujące w jego ojczyźnie. Szanuje osoby wierzące i w zamian oczekuje tego samego. Nie mam zamiaru narzucać im mojego światopoglądu i też tego oczekuje z ich strony. Nie moja wina że niektórym to nie w smak. Zawsze zapraszam do dyskusji na poziomie bez takich dziwnych przepychanek i małpowań wypowiedzi. Poodbijać piłeczkę to mogę przy pomocy ściany. Drobna uwaga: Nie odpowiada sie pytaniem na pytanie. To kwestia dobrego wychowania ;) Co do reżimów: Problemem po obu stronach jest fanatyzm. Jako człowiek jestem równy osobie wierzącej więc mi też należy sie szacunek taki sam jak jej. Jeśli chcesz na spokojnie podyskutować dalej to zapraszam. Jeśli tylko stajesz w obronie jedynej prawdziwej wiary jak na "prawdziwego katolika" przystało to dziękuje za rozmowę, bo już wiem jak dalej sie potoczy. Twój wybór co teraz zrobisz ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 października 2014 o 20:53

avatar MarkRagnos
+4 / 6

Kocie nie załamuj dobrze? Pozdrowienia od studenta 2 roku (studia zaoczne). Sama sie gubisz w wypowiedziach. Twierdzenie że prawo kogoś nie obowiązuje i usprawiedliwianie sie religią to jest przede wszystkim hipokryzja i bezczelność. Tutaj czy chcesz czy nie obie kwestie sie splatają. Gdyby środowiska religijne karały za takie próby naciągania swoich racji nie byłoby tematu. A tak jeśli ktoś nie wierzący potępi takie zachowanie wybucha burza komentarzy obrońców wiary. Ja nie bronie żadnych racji ateistów itp. tylko staram sie podyskutować kulturalnie z innymi. Twoje próby przypisania mi hipokryzji na podstawie moich wypowiedzi są ciosem poniżej pasa i niezbyt dobrze o tobie świadczą. I proszę nie sil się na typową zajadłość "gimbointernauty", bo jeszcze uważam cię za osobę inteligentną. Mam nadzieję że sie nie mylę. Jak już wcześniej wspomniałem zamiast atakować zapraszam do rozmowy na poziomie. Chcę jedynie podyskutować, a nie odbijać wspomnianą wcześniej piłeczkę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 października 2014 o 18:52

avatar ~niekatol
+2 / 16

To znaczy, że mogę wziąć majbacha od ojca dyrektora i nie zgłosi na policję, bo jego prawo nie obowiązuje?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sfzgkkp
+4 / 8

Tylko jego, Ciebie obowiązuje, a więc zgłosi:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Korwinator
+1 / 3

Problem w tym, że on nie ma Maybacha. Gorzej, nigdy go nie miał. Reklamacje do GW.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
+1 / 1

Jakie prawo go nie obowiązuje? Prawo w ogóle czy coś konkretnego? Czy mowili o kradzieży? Czy wy wiecie w ogóle o czym byłą mowa czy przeczytaliście tylko kilka słów nad kreską?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~BarabaszCzłowiekTeż
+14 / 16

Każdy może olać prawo. Musi jednak liczyć się z konsekwencjami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S superpowerranger
+5 / 11

rydzyk obraża polaków katolików robi z tego islam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 października 2014 o 18:18

avatar NightBosman
+1 / 17

Jak widzę tą krzywą mordę tego starego pedofila to aż mnie coś bierze

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
-4 / 6

Pedofil to ciebie zrobił smarku. Nie bede bronił rydzyka ale jeżeli masz jego dowydy winy a ich nie zgłaszasz na policje to możesz iśc za współudział - więc albo wystaw kawe na ławę albo przestań siać swoje oszczerstwa... jakby nie było ciągle widze że rydzyk jest oskarżany o sinie nienawiści... ale póki co widze to tylko inni sieją nienawiść w jego stronę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Lord_Frezko
+6 / 20

Wypowiedź wyrwana z kontekstu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wandern
+1 / 5

i chyba jesteśmy jednymi z niewielu,co to widzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Catsumoto
+3 / 19

Całkowicie wyrwane z kontekstu. zresztą newsweek nie robi tego pierwszy raz...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
-4 / 14

Problem polega na tym, że wypowiedź nie jest wyrwana z kontekstu. Człowiek, którego słuchają codziennie rzesze ludzi mówi, że jest ponad prawem ponieważ jest katolikiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Korwinator
+3 / 7

Silko, jesteś... a nie, wróć, nazwać cię głupim to komplement. Rozumiem, że coś takiego jak obywatelskie nieposłuszeństwo wobec złego prawa to dla ciebie abstrakcja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Adrian1234
-5 / 23

Nie rozumiem dlaczego temu sekciarzowi jeszcze nie zamknęli jego radia i telewizji a jego samego do pierdla nie wrzucili. To żaden katolik, on stworzył coś nowego na podstawie katolicyzmu ale wmieszał w to politykę, dużo nienawiści, konieczność wpłacania mu pieniędzy aby niby wykupić sobie miejscówkę w niebie oraz konieczność słuchania go a oczywiście sam zajmuje wysoką pozycję w tym co stworzył. Robi ludziom wodę z mózgu wykorzystując do tego religię a ludzie się go słuchają uważając się dzięki temu za lepszych katolików co zresztą jest zaskakujące bo przecież nawet wysoko postawieni reprezentanci Kościoła i Watykan krytykują rydzyka. I na koniec jeszcze to: http://www.najlepsze-demotywatory.pl/files/b/b0/b07a662502808806ab47d5d9b50803a2.jpg

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 października 2014 o 19:25

avatar Adrian1234
+1 / 9

Ratunku! Minusy od moherowej armii rydzyka :(. lol

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
-2 / 4

Adrian1234 - nie żebym go bronił, ale bede bronił pewnych zasad - kazał ci go ktoś słuchać? Każe ci ktoś płacić na jego telewizje? czy osobe które go słuchają są do tego zmuszone czy robią to z własnej woli? Więc w czym problem? Wiesz że zachowujesz sie jak ostatni faszysta? W telewizji może być tylko to co ty chcesz, tylko te osoby mogą go oglądać którym ty pozwolisz i on u siebie w swojej telewizji może mówić tylko tyle ile ty mu zatwierdzisz... człowieku czyś ty z byka padł? W tym kraju mamy prawdziwe i poważne problemy a nie to że jakaś jedna babcia z drugą z własnej woli pośle pare złotych jakiemuś dziadkowi na jego telewizję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomkosz
0 / 10

to bardzo ciekawe, islamisci uwazaja dokladnie to samo...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomkosz
0 / 2

minusujacy - moze to nieprawda? napisz cos sensownego a nie tylko tylko klikasz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar borekpp
0 / 8

Pomijając fakt ,czy ma racje ,czy nie ,bo tego do końca nie wiemy. To jeśli prawo traktuje obywatela jak krowę do wydojenia i jak chłopca do bicia,to obywatel z" jajami" nie boi się takiemu prawu przeciwstawić. Ten ksiądz mimo iż nosi kiecke ma większe jaja niż większość w portkach- panowie zanim skrytykujecie zajrzyjcie co tam macie w gaciach...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomkosz
0 / 2

latwo fikac jak ma sie milardy na kontach, miliony oglupionych przed telewizorem i przy radyjku, tysiace uwielbiajacych cie ksiezy, w tym biskupow, setke politykow i jednego papieza, ktory po cichu cie wspiera.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S seweryno
+4 / 16

PRZECZYTAJ!!!! UWAGA TO MANIPULACJA!!!!!! "Prawo? Prawo ustanawiał i Hitler. Również nie wszystkie prawa w Polsce są dobre. Prof. Chazan został wyrzucony w imię prawa! To wbrew prawu Bożemu. Prawo ludzkie wbrew prawu naturalnemu i Bożemu nie jest prawem – to bezprawie. Mnie katolika takie prawo nie obowiązuje. Mam obowiązek nie słuchać, to dlatego są męczennicy. Prof. Chazan jest męczennikiem, a pani prezydent Warszawy postąpiła niegodnie." TO JEST WYPOWIEDŹ, KTÓRA NIE ULEGŁA MANIPULACJI, ZOBACZCIE W JAKIM KONTEKŚCIE ZOSTAŁY ONE WYPOWIEDZIANE. W TYTULE ARTYKUŁU USUNĘLI NAWET SŁOWO "JAKIE" UWAŻAJCIE CO CZYTACIE!! NIECH PRAWDA ZWYCIĘŻY!! http://www.radiomaryja.pl/informacje/karzecie-nas-za-oczywistosc/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar aku666
0 / 14

Znaczy nie powiedział tak jak w democie, ale powiedział, że prawo jego urojonego niewidzialnego przyjaciela stoi wyżej nad prawem polskim, zatem może je sobie olać. To całkowicie zmienia postać rzeczy!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar aku666
+3 / 9

Zmienię twoje prawo albo zmienię swoją ojczyznę na taką, gdzie nie rządzą poj*by. Poza tym tu nie ma żadnej moralnej kontrowersji. Rydzyk dostał po łapkach za to, że jego szczujnia medialna jawnie nawoływała do chuligaństwa i bandyterki i pochwalała je. Deal with it.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
-1 / 1

aku666 - jawnie nakłaniała do czego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kamrat40
+1 / 5

a jeżeli policjant jest też katolikiem to co wtedy tatusiu dyrektorze

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Illusive_man
+1 / 11

Czy ktoś poza bandą moherów (wiek nie ma tu nic to rzeczy) traktuje tego człowieka poważnie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Illusive_man
+2 / 6

@sinamics na pewno poważniej niż o.Rydzyka. Czytałem już wcześniej o tym człowieku i wiem czym się zajmuję, z czego żyje i jakie poglądy głosi. Wiem też, że robi wodę z mózgu babciom i dzięki religii stworzył ogromne imperium (radio, telewizja, coś tam jeszcze) i pokazał jaki to świetny interes robić na naiwnych ludziach grube miliony. Zresztą jego radio jest bardzo upolitycznione i z wiarą ma wspólna przede wszystkim nazwę. Zresztą jasno z całości wynika, że o.Rydzyk dostał karę za łamanie przepisów a jej wysokość (50tyś) mu nie odpowiada, więc całość uznaje za niesprawiedliwe. W konsekwencji doszedł do wniosku, że prawo, które nałożyło na niego tą grzywnę jest głupie i nie należy go przestrzegać. Źle rozumuję?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Illusive_man
+2 / 2

@sinamics, rozumiem co chcesz powiedzieć. Teraz pozostaje kwestia czy kara nałożona na RM była słuszna czy nie? O to się wszystko rozbija. Swoją drogą jakie zdanie masz o o.Rydzyku? Bo moje już chyba znasz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar gracz90
+4 / 12

O wy nieumiejętni ludzie, przeczytajcie co tym pisze św. Tomasz z Akwinu, który ogłosił pierwszeństwo rozumu, który dla trafnego wyboru dóbr musi poprzedzać wolę. Rozum, jako primum principium, okazał się mu być regułą i miarą wszystkich czynów.

Św. Tomasz przeprowadził dwupoziomowy podział praw. Wyróżnił prawo istniejące samo przez się (per se) i prawa istniejące przez uczestniczenie (per participationem). Per se istnieje lex aeterna. Przez uczestniczenie istnieją: prawo naturalne (lex naturalis), prawo ludzkie (lex humana, lex positiva) i prawo boskie (lex divina).

Świat stworzony został z niczego (ex nihilo) aktem woli, wprost przez Boga, a stworzenie odbyło się według bożych idei. Prawo wieczne jest zatem w doktrynie Tomasza boskim porządkiem świata, określającym miejsce i cele rzeczy odzwierciedlonych w umyśle Boga. Natomiast prawo naturalne zawdzięcza swoje istnienie uczestniczeniu prawa wiecznego w naturze człowieka. Określane jest przez związek z prawem wiecznym, przez rozróżnienie rozumu teoretycznego, zmierzającego do prawdy i praktycznego, skierowanego w stronę dobra, oraz przez wskazanie jego istoty w tzw. inclinatio naturalis.

Podkreślony u św. Tomasza został charakter intelektualny prawa naturalnego. Jest ono uczestnictwem rozumnego człowieka w prawie wiecznym. Uczestnictwo to winno być przede wszystkim czynne, tj. polegające na znajomości i przestrzeganiu prawa wiecznego przez człowieka. Prawo naturalne pozwala ludziom odróżnić dobro od zła. Trwale pozostaje ono w człowieku, póki jest on istotą rozumną. Poznanie norm, zawartych w lex naturalis, następuje wraz z rozwojem rozumu. Rozum określa naturalne cele człowieka, do których realizacji posłuży wola. Prawo naturalne jest częścią prawa wiecznego, znajdującą się w granicach poznawczych możliwości człowieka. Jest ono powszechne i niezmienne, podstawowe jego zasady obowiązują powszechnie pod względem zarówno przedmiotowym, jak i podmiotowym.

Prawo pozytywne rodzi się z tego powodu, iż człowiek nie potrafi z pomocą rozumu poznać w pełni prawa wiecznego. Dociera do pewnych ogólnych zasad, nie umie jednak rozpoznać szczegółowych nakazów, adekwatnych do konkretnych stanów faktycznych. Stąd prawo pozytywne jest uzupełnieniem prawa naturalnego. Nie wiąże ono sumienia, lecz należy je przestrzegać dopóty, dopóki nie stoi ono w sprzeczności z prawem boskim. Prawo boskie otrzymał człowiek w objawieniu. Żadnego katolika nie obowiązuje prawo sprzeczne z prawem bożym, jakby ktoś gdzieś ogłosił, że można okradać żydów, cyganów, to katolik nie może przyjąć tego do wiadomości. Podobnie jak prawo do zabijania dzieci nienarodzonych, czy ludzi starych i niedołężnich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Przypadkowy_chrzescijanin
+2 / 10

"Oddajcie cesarzowi, co cesarskie"..? Ktoś tu chyba słabo zna Ewangelię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~chrześcijan
+1 / 7

nie rozumiem skąd te minusy....

w końcu Rydzyk jako ksiądz powinien przestrzegać nakazów Jezusa, a jedno z nich w tłumaczeniu było przestrzegajcie prawa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar gracz90
-3 / 3

Ktoś tutaj wyrywa słowa kontekstu i sam sobie interpretuje pismo święte. "Coście uczynili najmniejszemu z braci moich, mnieście uczynili"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ANIMAVILISIUS
0 / 4

no kur*a chyba się nawróce

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Twój_nick
+1 / 3

Chyba "Ojcze Dyktatorze" :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~hichot
0 / 6

Bo z tym Rydzykiem to jest podobnie jak z talibami.Najpierw się ich finansuje ,uzbraja,pozwala na wszystko tylko po to żeby władza miała z kim później "walczyć" jak potrzeba jakiegoś tematu zastępczego dla "ciemnego ludu";-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Paszeko
0 / 2

Powinno się Rydzyka i Dworaka zakuć jednym 2 metrowym łańcuchem i niech przez 10 lat łupią kamienie w kamieniołomie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Sten_pl
-2 / 4

Kolejna "genialna" wypowiedź dyrektora kieckowego ...
A by być dobrym katolikiem NIE TRZEBA CHODZIĆ DO KOŚCIOŁA TYLKO ŻYĆ ZGODNIE Z NAUKAMI JEZUSA !!!
Kiedy ludzie przejrzycie na oczy i zobaczycie kim są księża ... zwykłymi ludźmi, przez który BÓG nie przemawia !!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JanMariaWyborow
+3 / 5

Najgorsze jest to że to nie są jakieś jego fantazje: On po prostu opisał rzeczywistość, ze swojego punktu widzenia. Bo on rzeczywiście nie musi przestrzegać prawa, robi co chce i nikt go nie ruszy.

Nie dlatego że jest katolikiem, tylko dlatego że jest wielkim kościelnym celebrytą - ale może jest na tyle oderwany od rzeczywistości że akurat o tym nie pomyślał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~sedorf
-1 / 1

ale bujda...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Rsteiner
+2 / 2

Na youtube jest całe nagranie, które pokazuje, że wypowiedź NIE JEST wyrwana z kontekstu. Słowa padają, gdy mówią jednocześnie Rydzyk i Dworak, dlatego łatwo o manipulacje. Rydzyk mówi: "Nie obowiązuje nas. Mnie, katolika, nie obowiązuje." Chodzi rzecz jasna o prawo stanowione i demokratyczne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~41412
-4 / 4

Idiotyczny demot.
To jest wyrwane z kontekstu baranie!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Weddy
-1 / 1

A może by tak zacytować całość jego wypowiedzi z nagrania, a nie powtarzać bez sensu parę słów wyrwanych z kontekstu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Andrews
+2 / 2

Ja też jestem katolikiem i chcę być poza prawem. Będę furą przekraczał szybkość, zbluzgam mojego burmistrza, nakradnę w sklepie itp. itd. Papo Rydzyk jestem z Tabą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hannah666
+1 / 1

co za psychol z tego rydzyka, obrzydliwy typ

Odpowiedz Komentuj obrazkiem