Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
518 613
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar finerwork
+1 / 19

ciekawe osoby są na zdjęciu, to znaczy polański który jest żydem i pedofilem oraz olejnik prominentna osoba w medialnym establiszmencie która jest córką stalinowskiego oficera SB który za komuny działał przeciwko wolnemu państwu Polskiemu. przypomnijmy jeszcze że monika olejnik była stałym tajnym współpracownikiem SB, która pracowała w radiu i która donosiła na wszystkich do komunistycznych zbrodniarzy , między innymi nawet na swoją rodzinę.

http://niezalezna.pl/50860-ujawniamy-zobacz-jak-monika-olejnik-doniosla-na-meza

UJAWNIAMY: Zobacz jak Monika Olejnik doniosła na męża

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 2 listopada 2014 o 12:59

M md92
+11 / 13

Aaaa, to bycie żydem jest obraźliwe, deprecjonujące?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 listopada 2014 o 16:29

J JaroWars
0 / 10

"Powodem tej decyzji było nadużywanie alkoholu i agresywne zachowanie męża w kraju i za granicą (w czasie pobytu służbowego w Czechosłowacji). Pragnę aby do czasu zakończenia rozprawy i uzyskania prawomocnego wyroku sądu mąż pozostał w kraju." Jakoś od razu ulatuje 90% dramatyzmu, co?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AVictor
0 / 0

Nie przesadzajmy bo popadniemy w skrajność! To że Polacy kryli Polańskiego to powinna być normalna sytuacja... Przespał się z jakąś małolatą nawet o tym nie wiedząc... była ona na przyjęciu gdzie nie powinno być kogoś z jej wieku... pewnie była wymalowana tak by wyglądać o wiele starzej i sama pchała się do łóżka. Jej jedynym zadaniem było przespanie się z kimś sławnym by się na nim wybić (albo zgarnąć kasę)... nie oszukujmy się Polański wtedy nie spodziewał się że jest aż tak młoda, a tekst "sorry pokaż dowód bym mógł zobaczyć Twój wiek" to słaby tekst na podryw.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J janhalb
+5 / 19

Dzieci, trujecie. Poczytajcie coś i dowiedzcie się, o co chodziło w przypadku Polańskiego, a dopiero potem wypisujcie. A najlepiej zacznijcie od zajrzenia do encyklopedii (a jeśli wymagam za dużo - do choćby Wiki) i przeczytajcie sobie definicję pedofilii. "Pedofil" to ktoś, dla kogoś obiektem seksualnym są dzieci PRZED okresem dojrzewania (pokwitania) albo w jego trakcie. Pedofil to ktoś, kto zaspokaja swój popęd seksualny z takimi osobami. Polański nie jest pedofilem - miał relacje z kobietami, był żonaty (teraz jest znowu). RAZ uprawiał seks z panną, która miała 13 lat - ale była w pełni (fizycznie) dojrzała, a on był przekonany, że ma parę lat więcej. Nie wspominam już o tym, że facet był wtedy na permanentnym haju, bo rzecz miała miejsce dość niedługo po tym, jak brutalnie zamordowano jego żonę (Sharon Tate) w dziewiątym miesiącu ciąży. A kiedy się okazało, jaka jest prawda - Polański stanął przezd sądem i chciał dobrowolnie poddać się karze. Uciekł z USA dopiero wtedy, kiedy okazało się, że pan sędzia chce sobie jego kosztem zrobić kampanie polityczną. To, co zrobił Polański było "czynem pedofilskim" w świetle prawa (bo w świetle prawa seks z trzynastolatką JEST czynem pedofilskim, i słusznie) - ale nie miało to nic wspólnego z pedofilią, czyli "stanem, w którym jedynym lub preferowanym sposobem osiągania satysfakcji seksualnej jest kontakt z dziećmi (...)".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 2 listopada 2014 o 16:22

avatar GeddyLee
+8 / 12

W Polsce nie ma rozróżnienia na pedofilię i hebefilię (pociąg do nastolatek w wieku 10-15 lat). Pedofilia powinna być karana znacznie surowiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 listopada 2014 o 16:29

avatar t1ger
-5 / 13

O co chodziło? Wyruchał 13latkę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Salqwr
-2 / 10

Wszystko fajnie, ale fakt, że był naćpani czy nieświadomy prawdziwego wieku tamtej panny jednak wcale go nie usprawiedliwia. Osobista tragedia, niestety, również nie - inaczej każdego dałoby się tak wybronić. Popełnił przestępstwo i powinien za nie odpowiedzieć, niezależnie od tego, czy jest Żydem, Polakiem, Francuzem, reżyserem czy piekarzem. I koniec.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+4 / 8

"ale fakt, że był naćpani czy nieświadomy prawdziwego wieku tamtej panny jednak wcale go nie usprawiedliwia. "No skoro nie wiedzial, ze ona ma tylko 13lat to chyba troche zmienia postac rzeczy, co? Nie wyszukiwal sobie dzieci do sexu z nimi, tylko pomylil sie co do jej wieku. A nie wiemy, co ona mu na temat swojego powiedziala. Chyba jest roznica miedzy tym, jak ktos rzuca nozami w tlum ludzi, a tym jak ktos obiera ziemniaki i ktos sie na ten noz nadzieje? On to zrobil nieswiadomie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JanuszTorun
+3 / 3

> GeddyLee ---- Myślę, że @janhalb'owi nie chodziło o rozróżnienie wiekowe, lecz o to, czy ktoś ogólnie ma pociąg seksualny do dzieci i ma kontakty seksualne z dziećmi, czy ktoś miał taki kontakt jedno-razowo z dziewczyną, która była rozwinięta, jak kobieta, czyli ze strony Polańskiego był to pociąg do kobiety, a nie do dziecka. Że ta kobieta była niepełnoletnia, czyli prawnie była była dzieckiem, to inna kwestia. Dlatego był to jednak mimo wszystko czyn pedofilski. Jednak to nie skłonności pedofilskie były przyczyną tego czynu. ---- Jest to istotny aspekt całej sprawy. Przyznam, że dotychczas ja też nie zwróciłem na to uwagi i wcale bym nie bronił Polańskiego. Jednak trzeba przyznać, że to nie czyni go pedofilem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Azon
+1 / 1

Xar, nie spodziewałem się, ze możesz coś tak mądrego napisać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~aka85
-1 / 1

Czytałem kiedyś biografie Charlesa Mansona. Zaciekawił mnie wątek żony Polańskiego oraz samego Polańskiego więc przeczytałem również pozycje z bibliografii. I powiem ci janhalb: że sam piszesz jakieś pierdoły z internetu. Zarzucasz innym, że są dziećmi i "trują" a sam jesteś dzieciakiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Salqwr
-5 / 5

Xar, chcesz powiedzieć, że on się z tą małolatą przespał niechcący? Biedaczek, nie wiedział, ile ona ma lat, ba - pewnie to ona go zgwałciła, lolita jedna! Niewiedza też go nie usprawiedliwia, przynajmniej nie powinna w świetle prawa. Nie ma różnicy, czy wykorzystał ją w ten czy inny sposób, przez przypadek albo celowo: dokonał czynu niemoralnego i niezgodnego z prawem. To, czy zabiję cię dusząc poduszką we śnie, czy torturując latami nie zmieni faktu, że będziesz martwy, prawda? Ufam, że zrozumiesz analogię. Zresztą, każdy gwałciciel czy pedofil w pierwszej kolejności broni się tym, że ofiara "sama chciała" albo że "nie wiedział" - i nawet jeśli faktycznie ona sama chciała, a on nie wiedział, nadal jest to przestępstwo. Kwestią sporną pozostaje co najwyżej ewentualna współwina tej małolaty i/lub jej matki w takiej sytuacji, bo fakt, że Polański rzeczywiście nie był ani przedtem, ani potem seryjnym pedofilem w żadnym stopniu nie umniejsza niemoralności czy bezprawności jego występku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mirek2404
+2 / 2

Nie wiem jak jest w USA ale nasze prawo karne określa winę jako :,,psychiczny stosunek sprawcy do zarzucanego mu czynu'' Nie wiem jaki był stan świadomości Polańskiego w tym temacie ale znowu według naszego prawa każda niewyjaśniona okoliczność jest interpretowana na korzyść oskarżonego czy też podejrzanego.Znane są przypadki gdy małolata (często za namową kogoś dorosłego) podkładała się dorosłemu facetowi aby później można go było szantażować lub ciągnąć kasę.Znane są też przypadki,że robiły tak kobiety dorosłe a potem podnosiły larum,że zgwałcił

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J janhalb
+1 / 5

Przeczytajcie uważnie mój wpis, bo komentujecie nie tyle to, co napisałem, ile to, co Wy w tym widzicie. Nigdzie nie piszę, że "usprawiedliwiam" to, co zrobił Polański. To było jednoznacznie złe - co do tego nie ma wątpliwości. Piszę natomiast, że jest dość zasadnicza różnica między gościem, który świadomie uwodzi dzieci, żeby zaspokoić swoje chore potrzeby, a gościem, który RAZ popełnił błąd biorąc pannę za parę lat starszą, niż była. I mam w... nosie fakt, że ten pierwszy był biskupem, a ten drugi jest słynnym reżyserem. Gdyby było odwrotnie - albo gdyby pierwszy był kierowcą tira a drugi hydraulikiem - uważałbym dokładnie tak samo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-1 / 1

" To, czy zabiję cię dusząc poduszką we śnie, czy torturując latami nie zmieni faktu, że będziesz martwy, prawda? Ufam, że zrozumiesz analogię."Nie wiem czy wiesz,ale morderstwo ze szczegolnym okrocienstwem a nieumyslne spowodowanie smierci to dwa osobne czyny i inaczej karane. Wiec Twoj przyklad o kant dupy(ze tak sie wypowiem z dodatkowym podtekstem w swietle tego tematu). "Piszę natomiast, że jest dość zasadnicza różnica między gościem, który świadomie uwodzi dzieci, żeby zaspokoić swoje chore potrzeby, a gościem, który RAZ popełnił błąd biorąc pannę za parę lat starszą, niż była."Tu sie zgadzamy, tylko widac u niektorych czytanie ze zrozumieniem lezy i kwiczy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mxii
0 / 0

W krajach islamskich, pewnie z politowaniem by powiedzieli, ze w desperacji politowal się nad stara panna i nic więcej. Nie tak strasznie dawno w Europie był czas dla Kobiety 13 letniej na związek z facetem. W latach 80tych jak ktoś na osiedlu dla Ani puszczalskiej przyniósł czekoladę z PEWEXu to mógł zaliczyć. Obecnie to 13latki są uważane za dziwne, jak nie zaliczył ich jakiś ziomek. W Afryce to samo, 13 lat, menstruacja, to już kobieta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Haarte
0 / 0

Przestępstwo popełnione raz nadal jest przestępstwem - być może lżejszym niż cała seria przestępstw, ale jednak. Pedofila czy czyny pedofilskie - i jedno jest zakazane, i drugie. I ani wiek, ani ewentualny stan upojenia przestępcy czy też jego niewiedza, ani zachowanie ofiary nie są tu okolicznościami łagodzącymi. Chyba że jest się znanym reżyserem szemranego pochodzenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Salqwr
-1 / 1

Xar, mógłbyś odnosić się do całości wypowiedzi zamiast wybierać z niej fragment, do którego najłatwiej jest ci się przyczepić, a resztę ignorując? Pytam jeszcze raz: przespał się z nią przypadkiem? Potknął się po pijaku i upadł na nią swoją męskością? Zgwałciła go? Jeśli nie, jest winny. A jakie znaczenie w kontekście całej sprawy ma to, czy była to pedofilia, czy jednorazowy "akt pedofilski"? Wina jest winą; niewiedza ani stan naćpania nie są tu okolicznościami łagodzącymi, wręcz przeciwnie. Jestem ciekaw, swoją drogą, czy oprawce własnej córki broniłbyś w podobny sposób. "Oj tam, Wysoki Sądzie, on tak tylko raz, był pijany, naćpany i nie wiedza, a ona faktycznie jest wyrośnięta!"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~delli
-1 / 1

janhib masz rację, teraz czekamy aż wypuszczą wszystkich którzy zabili kogoś pod wpływem. No bo przecież nie byli tego świadomi..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J janhalb
-1 / 1

@~aka85: Aha, rozumiem, czytałeś "jakieś pozycje z bibliografii", które przeczą temu, co napisałem. Wypadałoby podać jakie, albo przynajmniej wypunktować, co w mojej wypowiedzi jest nieprawdą. Ja proponuję konkretną lekturę, w której historia o której tu mowa zajmuje cały, spory rozdział: http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/f_x_feeney/roman_polanski - Wybacz, ale "jakieś pozycje z bibliografii" jakoś do mnie nie przemawiają, zwłaszcza przy braku jakichkolwiek konkretów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Kajojo
+2 / 10

Jest różnica między jednorazowym "wybrykiem" (wiem, że nie jest to dobre słowo) z wytapirowaną i wyglądającą zapewne na 20-tkę dziewczynką, którą prawdopodobnie sama matka zabrała na imprezę dla filmowców, licząc że otworzy jej to drzwi do "kariery", a wielokrotną recydywą, o którą oskarżony jest abp Wesołowski..
Za oba czyny należy się kara, oba są bezdyskusyjnie niedopuszczalne, ale mimo wszystko kaliber nie jest ten sam..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+2 / 8

Z tym, ze ci ksieza przewaznie zdaja sobie sprawe ile lat ma ich ofiara, i ich ofiara przewaznie ma troche mniej niz te 13 lat. To troche tak, jakby ktos panienke na dyskotece wyrwal i sie okazalo, ze ma lat 14 i 10 miesiecy(w Polsce zabroniony jest sex z osoba ponizej 15r.z.). Chyba nie powiesz, ze to to samo, co zaciagniecie 8latki do piwnicy bo "chce sie jej pokazac kotki",co?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J janhalb
0 / 4

@t1ger: czyn Polańskiego był gwałtem w sensie prawnym (bo każdy seks z osobą w tym wieku uznaje się za gwałt, nawet jak ona się zgadza czy nawet kiedy to ona wychodzi z inicjatywą) - ale nie był gwałtem w sensie ścisłym (on jej nie zmusił siłą do seksu). To był tzw. "gwałt kodeksowy" (ang. "statutory rape"), w dodatku na osobie trzynastoletniej panny wyglądającej w chwili zdarzenie na minimum 17 (poczytajcie - to była sesja zdjęciowa, panna była przyprowadzona przez rodziców, wypindrzona na znacznie starszą etc.).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~traktorekzielony
+6 / 6

Pedofilia to choroba, ten polanski musialby zgwalcic pelno dziewczynek i chlopcow, a nie uprawiac seks z jedna ktora mu sama do lozka wlazla, z tego co mowil. Ogarnijcie sie z ta pedofilia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Szarutka
+3 / 9

Coś na zasadzie "raz w d... to nie pedał"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 listopada 2014 o 16:58

avatar marcinqwerty
-2 / 8

Czyli jak całe życie będę spokojnym obywatelem, a pewnego pięknego dnia palnę sąsiadowi w łeb (co mi się nigdy przedtem, ani potem nie zdarzyło), to nie będzie to morderstwo, tylko "czyn morderczy"? I mogę liczyć na ogólnopolską kampanię wsparcia? Przecież każdemu się może zdarzyć...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-2 / 6

No moze mi sie wydaje, ale chyba zaproszenie na impreze dziewczyny 13letniej ktora sie nawalila i sama chciala(tak to kilka lat temu przedstawiono, pozniej zmieniano wersje) z tym, ze poprostu bylo to nielegalne ze wzgledu na jej wiek nie mozna porownac z tym, ze ktos gwalci 6 czy 7latke wykorzystujac zaufanie i wyzsza pozycje. No chyba, ze wg Was to jest to samo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Halbar
-3 / 3

Z tym że podstarzały dziad takich panien na imprezę w ogóle zapraszać nie powinien. Co, chciał z nią podyskutować o konflikcie pokoleń?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+1 / 3

Wiesz, ponad 30lat temu to on nie byl podstarzalym dziadem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JaroWars
+1 / 1

Na imprezie u Nicholsona miał tylko 44 lata...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Halbar
0 / 0

44 lata, dobrze, wiek średni - ale w porównaniu z wiekiem tej dziewczyny, dziad. A w każdym razie, na pewno nie imprezowy towarzysz dla 13-latki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W west88
0 / 0

Nie wiem co gorsze na tym zdjęciu: zdjęcie Polańskiego przypominające o gwałcie czy gęba Olejnik?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ja
+1 / 1

Bo to faktycznie był czyn pedofilski. Pedofilia to zaburzenie pociągu seksualnego a czyn pedofilski to czynności seksualne z osobą małoletnią. Można się dopuścić czynu nie będąc pedofilem i można być pedofilem a nigdy nie dopuścić cię czynu. Media ciągle powtarzają "skazany za pedofilie, oskarżony o pedofilię". Pedofilia nie jest przestępstwem, czyn pedofilski jest przestępstwem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar aku666
-2 / 6

Ziemkiewicz też go bronił. W końcu niech pierwszy rzuci kamieniem kto nie wykorzystał odurzonej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-2 / 4

Gdzie mam celowac?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar aku666
-2 / 6

W Ziemkiewicza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~xxxxxd5
0 / 0

Nic dziwnego, pseudo "ważna osobistość" nigdy nie będzie sądzona tak jak zwykły człowiek.. Wystarczy spojrzeć na Woodiego Allena- adoptował dziewczynkę 10 letnią, a po 8 latach wziął z nią ślub.. dla mnie to nic innego jak pedofilia, to chore, ale "wielkich" się nie tyka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem