Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1867 1927
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S konto usunięte
+32 / 44

Jeszcze troszkę i Polska na mapie będzie tylko symboliczne lub jako ciekawostka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Turysta_z_Treblinki
+6 / 20

Nie będzie tak źle. Prawdą jest natomiast, że NiemieckiPostNazista z RuskimPostKomuchem zawsze chętni do rozbioru Polski - taka ich historyczny fetysz. Polsko rośnij w siłę, bo cię zjedzą!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tedinho13
+7 / 11

Będzie tak źle... będzie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Rikam
+5 / 5

Zaryzykowałbym stwierdzenie, że to się już dzieje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Soul_shade
+9 / 9

Racja. Niemcy sprzedają Rosjanom. Wielka Brytania ma zastrzeżenia. Tylko Polska nie ma nic do powiedzenia w tej sprawie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Thiert
+3 / 3

Patrząc na to, jak ta Polska wygląda, wielką stratą jej zniknięcie nie będzie. Porównajcie poziom życia w Polsce i w Niemczech. I zanim uniesiecie się chybionym patriotyzmem albo honorem - honorem chleba nie posmarujesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Rikam
+1 / 1

70 lat temu bez zawahania ruszyłbym na wojnę czy coś byleby ocalić ojczyznę...ale czy teraz ma to jakiś sens ? Znowu będzie rządzić jakaś partia debili, która pomiesza w mózgach normalnym ludziom ( tak jest różnica między lemingiem, a normalnym człowiekiem), którzy gówno będą wiedzieli i ich wybiorą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KaenV
-4 / 14

Problemem są spółki państwowe dowolnego kraju. Prywatne - nie ma znaczenia z jakiego kraju właściciel pochodzi. Ale domorośli komuniści to najchętniej chcieli by niskich podatków ale jednocześnie utrzymywania wszystkiego na państwowym garnuszku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Antonio1985
+11 / 21

Sprzedaż państwowego zakładu pracy, zagranicznej spółce w której udziały ma inne państwo winna być ZAKAZANA. Prywaciarzowi tak, ale obcemu państwu nie. Prywaciarz ma gdzieś konfliktu i wojny myśli tylko o zyskach. Dlatego w XIX wieku angielski bank dał Francji kredyt na wojnę z... Anglią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 4 marca 2015 o 13:03

avatar Przybor1995
+4 / 4

@Antonio1985 Sprzedaż państwowego zakładu pracy powinna iść z licytacji od symbolicznej złotówki. Przecież nigdy nie wiesz, czy kupujący prywaciarz "true polak" nie jest aby podstawiony przez zagraniczny rząd, prawda? Zresztą jeśli np. Rosja jest w stanie za jakąś spółkę dać więcej niż jakikolwiek prywaciarz to przepłaca, a więc zyskuje na tym sprzedający, czyli Rzeczpospolita. Przepis "sprzedaż państwowego zakładu pracy innemu państwu jest zakazana" nakłada na nas obowiązek stworzenia jakiegoś urzędu, który będzie pilnował, czy tam aby komuś czegoś nie sprzedali wbrew prawu, z kolei takie urzędy są przekupne. Morał jest taki, że jeśli ktoś będzie chciał wykupić państwowe zakłady pracy to to zrobi i tak, a my tylko zaśmiecimy prawo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gabrysb1995
+2 / 4

Antonio, a co jeśli polską państwową spółkę kupi niemiecka firma X, a potem pani Merkel kupi niemiecką firmę X?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tytusz
-1 / 11

Antonio, i ty Brudasie przeciwko wolności?
Wolności zawierania umów?
Państwo ma świadomie wybierać niższą cenę za sprzedawaną spółkę, czyli okradać podatników, jedynie po to, by wypełnić administracyjne ograniczenie, które proponujesz? To ma być ten minimalizm państwa? Dodatkowo zobacz jak łatwo ominąć twoje socjalistyczne regulacje - wystarczy, że państwowy zakład zostanie sprzedany prywaciarzowi z zagranicy, a ten za 2 godziny sprzeda go obcemu państwu. Przecież to już jest jego. chyba, że prawo własności też chcesz ograniczyć?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gabrysb1995
+3 / 5

myślę, że po prostu trzeba wyznaczyć wąską grupę spółek strategicznych, które nie powinny być sprzedawane, np. elektrownie, może to nie jest wolnościowe, ale nie żyjemy w utopii

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~gwito
+5 / 11

gimbazo nie podniecaj sie. koncesja jesli sie z niej nie korzysta traci waznosc po kilku latach. Nastepna firma moze sie o nia ubiegac. Tak samo jest z koncesjami na poszukiwania. Trzeba wylozyc kupe kasy zeby rozpoczac poszukiwania i wielokrotnie wiecej aby rozpoczac wydobycie. A jesli juz beda wydobywac to przeciez nie wywioza gazu ciezarowkami tylko sprzedadza do PGNiG i gaz zostanie w Polsce. A gdyby to byl taki zloty interes to wielkie firmy naftowe nie wycofalyby sie z Polski w ciagu kilku ostatnich lat.
PGNiG dobrze sobie radzi na rynku gazowym w Europie - dywersyfikacja dostaw osiagnie niedlugo poziom 1/3 z Rosji, 1/3 z poslkich kopaln i 1/3 przez gazoport lub od sasiadow poprzez istniejaca siec rurociagow lub tzw rewers wirtualny. W tak dobrej sytuacji 'gazowej' Polska jeszcze nie byla. I nie ma sie co obrazac na ruskich tylko trzeba negocjowac twardo warunki dostawy i cene. A teraz mamy naprawde mocne argumenty w rece - w przeciwienstwie do roku 2006 gdy ktorys z ministrow bodajze z PiS podpisywal dosc niekorzystna umowe z Gazpromem ktora obowiazuje do dzisiaj. Buisness is buinsness.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar aku666
-4 / 12

Jasiński się nazywał z tego co pamiętam. Miszcz negocjacji. I za niekompetencję kaczystów jeszcze długo płacić będziemy wysoką ceną gazu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Qrvishon
+6 / 10

Jeśli spółka jest prywatna to niema czegoś takiego jak "niemcy" i "ruscy". W handlu narodowość nie ma znaczenia, sprzedaje się temu co da więcej. Moja firma ciągle produkuje na rosje i omija embargo bo to się opłaca. Gdyby nie było wymiany z rosją to 10 osób poszłoby pewnie do zwolnienia. Jak coś jest twoje i sprzedajesz to komuś, to nie jest "polska sprzedała ruskim coś", ale Jan Kowalski sprzedał Igorovi Pushkinowi coś, bo mu się tak opłacało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Hgier
-2 / 2

Dokładnie. Kapitał nie ma narodowości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~1124
+9 / 9

Żyjcie dalej w utopijnym świecie, gdzie "sojusznicy" pomagają sobie nawzajem. Biznes jest biznes, kasa ma się zgadzać i tyle. Nikt się nie patrzy, czy komuś zaszkodzi - byleby samemu mieć dobrze. Dlatego nie rozumiem zachowania naszych włodarzy - wszyscy nas dymali, dymają i dymać będą, a my na siłę chcemy pomagać sąsiadom i pokazywać, jacy to my dobrzy, zamiast zatroszczyć się o własny kraj - a przez to, wszyscy dymają nas jeszcze bardziej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AVictor
0 / 4

Standardowa przyjaźń Polsko-Niemiecko-Rosyjska... Jej objawy ostatnio zostały pokazane podczas II wojny światowej... jednak tradycje jej sięgają jeszcze z przed rozbiorów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Koviru
0 / 0

@AVictor najpierw Historia a potem się wypowiadaj , rozbioru na Polsce dokonały PRUSY a to NIE NIEMCY jedyne co mieli z nimi wspólnego to to że przez spory czas byli pod ich butem (Krzyżacy) a potem gdy stały się podległe Polsce i urosły w siłę na wskutek sprzyjających okoliczności (słabość Polski) wchłonęły różne państwa w tym i księstwa niemieckie (ale różnica byłą taka że oni tego chcieli a my nie )

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KapitanKorsarzPirat
+1 / 5

Szkoda, że nadzwyczajna siła nie może wyciąć Polski i umieścić ją koło Portugalii lub koło Irlandii jako drugą wyspę. W takim położeniu mielibyśmy dużo lepiej. A plemię Polan chyba chciało pokoleniom zrobić na złość osiedlają się w najgorszym miejscu geopolitycznym w Europie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Albiorix
+2 / 6

Ej ale wiecie że rządy i korporacje to osobne byty kierowane przez różnych ludzi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~gnsjgnsj
0 / 0

Chyba że spółki państwowe, które są wspomagane (wbrew antykartelowym przepisom międzynarodowym) przez państwo. Jak poczta, PKP i inne biurokratyczne i marnotrawiące wszelkie fundusze twory.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B BuMeNo
+1 / 1

Jesteś pewien, że przez różnych ludzi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Tuminure
0 / 0

Ja jestem pewien.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M miros1
+2 / 6

Bo wiedza, ze biznes to biznes. Prowadza politykę mocno pragmatyczna i kierują się dobrem ekonomicznym swojego narodu. Polscy włodarze graja za to w zupelnie innej druzynie niz Polska i caly czas staraja sie jej szkodzic poprzez podejmowanie fatalnych decyzji politycznych

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Soka89
+3 / 7

I to jest ta różnica pomiędzy polską gospodarką, a niemiecką. Niemcy wiedzą, że w biznesie nie ma sentymentów. Biznes to biznes, a Polacy i za dwieście lat będą wypominać wszystkim co kto dokonał w II WŚ. Nie mam na celu wymazania zbrodni wojennych, tylko pokazanie wam przez jaki pryzmat u nas robi się interesy międzynarodowe, albo raczej przez jaki pryzmat właśnie ich się nie robi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawel31ns
-1 / 3

tak czerp wiedzę z niezależna.pl i GP ,na pewno daleko zajdziesz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ant1984
+1 / 3

A ja bym zrobił tak ----> Skoro nasz rząd nie jest nasz (postsowiecki, czy jakikolwiek inny, ale na pewno nie nasz) i taki podstawiony rząd zawarł umowę z innym krajem o sprzedaży naszego gazu, to ja bym zrobił taką bezczelną pokazówkę, gdzie podstawiłbym nieprawdziwego przedstawiciela tego kraju, któremu gaz został sprzedany i on by nam go odsprzedał za taką samą kwotę. Oni kupili coś Polskiego od swoich podstawionych ludzi, więc zrobiłbym im to samo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M masti23
-1 / 3

My tez kupujemy koncesie w innych krajach.Czy kraje afrykanskie nam wypominaja ze robimy u nich interesy?biznes rzadzi sie swoimi prawami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 marca 2015 o 19:18

P Patryk9998
0 / 2

Tak jak przy drugiej wojnie światowej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dwaemu
+2 / 4

A to dopiero ktoś się obudził? Przypominam uprzejmie, że wszystkie złudzenia na temat tego gdzie mają nas Niemcy w ramach tzw. "solidarności europejskiej" najlepiej rozwiewa pewna rura gazowa położona na dnie Bałtyku, nazywana pieszczotliwie rurą Ribbentrop-Mołotow

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sadzio132
+1 / 3

Czyli Polskę już sprzedają nawet nie-Polacy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LuisGarcia
+1 / 1

Dlaczego koncesje na wydobywanie surowców na POLSKIM terytorium przyznaje się ZAGRANICZNYM firmom?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~eugen123
-1 / 1

Bo maja na to kasę frajerze

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
0 / 0

Czekam na ostateczny rozbiór Polski. Taki definitywny na zawsze. Wszyscy nas robią jak chcą, my się dajemy a w dzisiejszej Polsce tylko mnoży się patologia i rządzą nami jeszcze większe obiekty patologiczne. Zobaczcie ostatnie dni, nawet służba zdrowia nam pada, koniec, kaput, finito. Lekarze mają dość, placówki ewakuowane bo NFZ i ZUS trzepie kasę, która nie idzie na to co powinna. Właśnie dno tego worka bez dna jest osiagane.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Pimpek_w_pizamie
0 / 0

Chyba nie powinni Kaczynskiego o zgode pytac ??????

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~sfdasdf
+2 / 2

niezalezna. pl, dziękuję bardzo. Już rzetelniej jest wróżyć z fusów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~bsnc_bn_d
0 / 2

Historia zatacza koło. Komu zagrożenie ze strony Rosji i Niemiec (wystarczy przyjrzeć się jak nas traktują w Brukseli) wydaje się bajką, niech sobie uprzytomni, że w 39 roku też ludziom wydawało się nieprawdopodobne żeby na nas napadli. A jednak....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~fnsdjgnsj
0 / 2

Gdyby Niemcy wtedy na nas napadli definitywnie, to dzisiaj stać by nas było na mniej lub bardziej godne życie. Na szansę wyprowadzenia się z domu rodzinnego. Polaka nie stać jest w ciągu całego jego życia na kupno mieszkania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~SoKoMoK
+3 / 3

A czego można się spodziewać po ludziach którzy gazowali i palili więźniów w obozach? Po kraju którego kanclerzyca jest suką na usługach Putina? Który zrodził takich zbrodniarzy przy których arabskie świry z państwa islamskiego to niewinne owieczki? Łudźmy się dalej że szkopy to przyjaciele, żyjmy w urojeniach! Światem rządzi EGOIZM, CHCIWOŚĆ i PODŁOŚĆ (nie, nie jest to pragmatyzm jak chcieliby inni).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~fnsdjgnsj
+2 / 2

My się nie łudzimy, to UE od 15 lat wali nam tego propagandę. Ja się uczyłem o niemieckich obozach śmierci, dzisiaj są już tylko nazistowskie, a niedługo będą europejskie i to będzie NASZ EUROPEJSKI BŁĄD.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~lynx4
0 / 0

Autor jest idiotą, który nie odróżnia sprzedaży między firmami od wspólnych interesów. Oni nie prowadzą wspólnego interesu, kupno-sprzedaż może się odbyć nawet między śmiertelnymi wrogami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Max209
0 / 0

prywatna niemiecka spółka sprzedała coś prywatnej rosyjskiej spółce? musi to przejść przez pozwolenie rządów wszystkich krajów "zainteresowanych".... przynajmniej powinno lol

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Ignited
0 / 0

Polsko... ty taka biedna...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
0 / 0

Czy w Polsce mamy coś własnego oprócz długu publicznego??

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~9o
0 / 0

A dlaczego koncesje na wydobycie gazu w Polsce sprzedaje niemiecka firma? A może to nie jest polski gaz tylko niemiecki?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Ignited
0 / 0

Któryś z rządów sprzedał prawa do wydobycia gazu jakiejś Amerykańskiej firmie... później to jeden wielki bałagan.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~jakie_zdziwko
+1 / 1

Mądrzy Polacy sprzedali licencje prywatnym podmiotom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N konto usunięte
0 / 0

Ja tam się cieszę, że nie mamy separatystów niemieckich na głowie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S stabby
0 / 0

Na czym polega ta nowosc? Zawsze tak bylo. Tylko Polska nie potrafi sie dogadac z sasiadami i szuka sojuszy daleko (Anglia, USA, czy nawet swego czasu Francja). Ten problem juz sie zaczyna w mentalnosci obywateli. Ile potrafisz wymienic stanow w USA czy nawet regionow w Anglii, a ile landow w Niemczech? Kazdy wie gdzie jest Kalifornia czy Nowy York, albo Szkocja i Irlandia Polnocna ..a wiesz gdzie jest Baden-Wurttemberg lub Brandenbug bez patrzenia w google? Z Rosja jest jeszcze gorzej. Ludzie wiedza ze jest okreg Kaliningradzki i moze gdzie jest Moskwa, ale pozatym to juz zazwyczaj nic. Gdyby mieli narysowac mape, to 90% Rosji trzeba by chyba oznaczyc "here be dragons". :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 marca 2015 o 10:34

avatar ~PPiotrek
0 / 0

No i super! Teraz trzeba nasłać kontrolę i odebrać koncesję za "rażące niedociągnięcia". Po roku kupić spółkę za 1% ceny :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~eugen123
0 / 0

Zapamiętajcie to stwierdzenie : Niemcy to Żydzi dnia dzisiejszego!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~xenomorf
0 / 0

Byznes is byznes.
A Polska jest niemalże całkowicie wyprzedana Niemcom, i co wy na to?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Filozofowiec
+1 / 1

Kiedyś biednego szlachcica przekupowano aby ten wetował. Dziś przekupieni idioci sprzedają nasz kraj, już sprzedali. Tylko po to żeby właśnie w razie konfliktu nikt nie walczył a uciekł do innego kraju a wtedy przywłaszczą sobie wszystko bez oporu. To jest Celowe ogłupianie ludzi. Szkolnictwo ... zamiast Mickiewicza będzie Harry Potter... Większość ludzi jacy nas otaczają to tępi idioci i to nie tylko ci którzy są w rządzie ale Ci, którzy żyją wśród nas bo nic nie robią żeby było lepiej. Przykład mojej pracy zamiast przyjść i wyjaśnić jakąś sprawę są donosy gdzie Polak sprzedaje Polaka... Prawda jest taka, że historia się powtarza i Polak sprzedaje się za marne grosze zamiast dążyć do poprawy ogólnej sytuacji myśli wyłącznie o sobie. Takich ludzi powinno się tępić, a nie siedzieć z założonymi rekami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Cyprian3
0 / 0

taka jest niestety prawda, cały rząd powinno sie obalić i stworzyć nowy, w którym byliby patrioci i polacy, którym jeszcze zależy na starej dobrej polsce

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~sfghsgh
0 / 0

Prywatyzacja przemysłu , prywaciarz sprzeda ją temu kto da najwięcej w tym wypadku Niemcowi a Niemiec Rosji . Korwin chce sprywatyzować służbę zdrowia , więc najpierw będziemy płacić za leczenie Niemcowi a potem będziemy na łasce Rosjan , dezomorfina (krokodylek) zamiast zwykłej morfiny (przeciwbólowego) . Super prawda ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Dziniu
+1 / 1

jak świat światem nie będzie niemiec polakowi bratem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem