Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
649 683
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar ~japatam
+3 / 7

Czyli ostatnie niezależne medium, jakim jest internet upadnie i tylko facebook'owicze będą go używać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Hartigan
+6 / 6

Kfejk - świetne, źródło informacji. Jak na razie nie podało żadnej informacji, której by ktoś nie obalił. Wiec wiele nie stracimy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I inOs
+3 / 7

Nie damy sie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Browar1
-4 / 10

Ktory zapis konkretnie wskazuje na powtorke acta?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar NightAnasazi
+2 / 6

Samo to, że taka umowa jest negocjowana... o tajności nawet nie wspomnę. Jeśli USA i EU chciałyby podpisać umowe dotyczacą wolnego handlu, to taka umowa brzmiałaby - "USA i UE zgadzają się na wzajmeny wolny handel". Nic więcej nie potrzeba. Wszystko co jest ponad to nie ma już nic wspólnego z wolnym handlem, a z ograniczeniami, restrykacjami, zakazami, nakazami itp. itd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S skromny
0 / 2

Sam taki zapis jest pustym sloganem, bo co on niby oznacza ? Natomiast jeżeli warunkiem handlu byłoby zniesienie cła dla wszystkich towarów i brak embarga to już byłby krok w stronę wolnego handlu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar NightAnasazi
+1 / 3

Nie wiem skromny, ale może już tak mają ludzie namieszane w głowach, że nawet nie wiedzią co oznacza "wolny".... dopóki nie poda im się referatu definicyjnego na 200 stron.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S skromny
+2 / 2

Dlatego nie wiem, co oznaczałby zapis w traktacie międzynarodowym o wolnym handlu, by środowiska wolnościowe uznały, że tak jest. Bo skoro według definicji handel wewnątrz większości krajów trudno dopasować pod definicję wolnego handlu, to ja miałaby się taka definicja w handlu międzynarodowym. Co to właściwie oznacza ? Tak samo, jak można podpisać traktat o pokoju na świecie. Równie puste słowa. Wszyscy się zgadzają, że dobrze by było mieć pokój na świecie, ale co z tego, skoro wojny i tak wybuchają ?
Tak samo, co z tego, żebyśmy się zgodzili, by był wolny handel. Fajnie, ale co to zmieni ?
Tak, zgadzam się, że dokładanie nowych barier nie ma nic wspólnego z wolnym handlem, ale by był on rzeczywiście wolny, należałoby znosić bariery, które aktualnie występują. I to nie tylko w handlu międzynarodowym, ale i wewnątrz tych krajów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jorn
-4 / 8

Negocjacje ze swojej natury muszą być utajnione. W przypadku tego traktatu i tak podaje się do publicznej wiadomości więcej niż zwykle. A porównywanie UE do Meksyku świadczy o tym, że autor tego czegoś nie ma bladego pojęcia, co krytykuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar NightAnasazi
+6 / 10

Negocjacje to mogą być tajne między dwoma firmami, a nie państwami i obywatelami tych państw. I co może być tak strasznego w umowie o handlu, żeby musiała być tajna... rotfl

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Gheru
-1 / 5

Tylko że Polska to nie Szwajcaria, gdzie obywatele o wszystkim decydują. Negocjacje między państwami prowadzą głowy lub przedstawiciele tych państw, nie wszyscy obywatele. Gdzie dwóch Polaków, tam trzy opinie, a ty chcesz, żeby co - pytali naród o zdanie? Myślisz, że gdyby przeciętnemu Kowalskiemu ktoś wyłożył pełny tekst tej umowy, zrozumiałby cokolwiek i potrafił zdecydować? Wątpię. Szukanie sensacji, bo tajna umowa. Wielkie halo - setki tajnych umów podpisywanych jest każdego dnia, tak to działa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~dsadsafddfs
+4 / 6

No to właśnie źle, że tak to działa. Niekorzystne ustawy po cichu przegłosowywane raczej nie są czymś do czego należy się przyzwyczajać i traktować jak coś normalnego (oczywiście poza rzeczami ściśle tajnymi). I co może być takiego w umowie dotyczącej praw autorskich, aby była tajna? Na przykład sprawy chociażby z zamiennikami leków czy GMO. Ale lemingowi nie przetłumaczysz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KapitanKorsarzPirat
+7 / 9

Totalitarne imperium mające na celu wytworzyć zaburzenia samodzielnego myślenia, koncepcji, rozwoju wiedzy i zainteresowań nadchodzi. George Orwell chyba nie chciałby żyć w 21 wieku, mimo że komunizmu dzisiaj takowego nie ma. Pomyśleć, że to państwo za pomocą cenzury bedzie ingerowało w swobodną myśl, literaturę, film. http://images.gildia.pl/_n_/film/news/2012/03/powstanie-nowa-adaptacja-ksiazki-rok-1984-orwella/2-580.jpg
http://images.gildia.pl/_n_/film/news/2012/03/powstanie-nowa-adaptacja-ksiazki-rok-1984-orwella/2-580.jpg
https://tctechcrunch2011.files.wordpress.com/2012/09/brainwash.gif

http://sites.duke.edu/violenceslavery/files/2014/02/captive-in-the-mind.jpg

Nadzieja tylko w ludziach, że się zbiorą do kupy z wszystkich miast, krajów i rozbiją ten burdel, bo czegoś takiego jak wolny kraj chyba nie ma. Wschód i zachód niewolą ludzki, tylko bilbordy i symbolika jest inna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S skromny
+8 / 8

Komunizmu, jaki rozumiemy poprzez np. taką definicję: http://pl.wikipedia.org/wiki/Komunizm nie ma. Natomiast jest coś w rodzaju korporacjonizmu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Korporacjonizm. Mówi się o wolności, ale jednocześnie państwa nakładają różnego rodzaju restrykcje, sposoby kontroli są trochę inne niż w poprzednim systemie. Państwa zamiast ustalać cenę towaru bezpośrednio, to ustala ją poprzez kontrolę przepływu pieniądza oraz różnego rodzaju podatki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P prezu800
+3 / 5

NWO?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~asdsafdsgdf
+1 / 1

Mam pytanko. Czy takie petycje online są bezpieczne? Zarówno takie gdzie trzeba podać PESEL i takie gdzie nie trzeba.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar romantyk11
+1 / 5

jaki debil ten autor demota przecież socjaliści walczą z TTIP .Demot do usunięcia https://www.facebook.com/mlodzisocjalisci
haha i ten hasztag "#eurokomuna" ty wiesz co to jest komunizm? wiesz ze w komuniźmie nie ma państwa? tak to sie kończy gdy jakiś zmanipulowany kuc robi demota

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 marca 2015 o 14:38

avatar sadzio132
0 / 2

jeśli tak jest to znaczy, że się szybko uczą :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zinio
+3 / 3

Kapitalizm stworzył korporacje krytykuj korporacje broń kapitalizmu xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Herr_Ja
0 / 0

Kolejne demoty od gimnazjalistów dla gimnazjalistów. Piszą o Orwellu a pewnie żaden nie czytał... Piszą o praniu mózgu a sami spinają się nad infantylnymi obrazkami przedstawiającymi wyimaginowane rzeczy... Do książek barany...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem