Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Chodzi o wszystkich polityków
by Garumi
+
107 123
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M mar3kpl
+2 / 2

Fakt w Polsce patriotyzm dawno wyparował.

Jednak łatwo być patriotą jak się najeżdża na słabsze Państwo i strzela z najnowszego karabinu snajperskiego do ludności cywilnej. Kiedy ten chłopczyk chwyta granat i biegnie na czołg w obronie własnego kraju to jest prawdziwy patriotyzm.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zabojca5581
0 / 2

Chyba cię poje**** , to byl terroryzm :pp Jak można wysłać swojego syna z granatem na konwój ?!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mar3kpl
+2 / 2

W takim razie wszyscy Polscy powstańcy też byli terrorystami. Prawdziwymi terrorystami są amerykanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~KALAREBA
0 / 4

Niesamowite, obejrzałeś amerykańską propagandówkę i miałeś w związku z tym przemyślenia.... Powinny ci się spodobać filmy wojenne z czasów PRL, tam też każda postać (ale ta pozytywna oczywiście) była tak przepełniona patriotyzmem, bohaterstwem i nadętymi frazesami. , że aż się można było dziwić, że im to uszami nie wypływało....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V konto usunięte
-2 / 2

Duch Goebbelsa klaszcze zza grobu...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Garumi
0 / 0

Nie obrażaj mnie bo brzydzę się faszyzmem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V konto usunięte
0 / 0

Ale chwyty propagandowe są takie same i cel ten sam. A "Triumf woli" tysiąc razy lepszy warsztatowo od tego jankeskiego chłamu, chociaż to dokument.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~pomidor324
0 / 2

W naszym języku nie ma dość obelżywych słów żeby napisać kto nami rządzi,
i nie obrażaj wilków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Garumi
0 / 0

Mówię o wilkach z opowieści ojca Chrisa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DexterHollandRulez
0 / 2

Ależ patriotyzm ma się u nas bardzo dobrze, popytaj sobie wszelkiego rodzaju narodowców, prawilniaków i nawet bardziej 'przeciętnych' ludzi. W końcu nawet szkoła to wkłada dzieciom/nastolatkom do głów. Więc żadnego zaniku patriotyzmu w społeczeństwie nie ma, a gdyby nawet był to jakoś wcale nie byłoby mi smutno, wręcz przeciwnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Finafrin
+1 / 1

Z tymi wilkami to się autor nie popisał jednak. W ogóle wydaje mi się, że porównywanie tych, no nie wiem jak ich nazwać, istot do jakichkolwiek zwierząt, tym zwierzętom urąga. Bo czy wilki gromadzą pożywienie dla samego jego gromadzenia, czy świnie jedzą ciągle i ponad miarę i okradają inne zwierzęta? Wilk poluje gdy jest głodny, świnia podchodzi do koryta, gdy przychodzi czas karmienia. Do tego zwierzęta mają w zwyczaju znęcać się nad pobratymcami. Gdy samiec alfa chce pokazać, kto rządzi w stadzie, używa siły i jeśli racja jest po jego stronie, odpuszcza. Politycy zaś, widząc upodlonych ludzi brną w to dalej i dalej. Nigdy nie mają dość władzy, pieniędzy i czego by tam w sych małych móżdżkach nie zapragnęli. Walczą o jakieś tam poparcie, słupki. Przekrzykują się, by napędzać i tak zdychającą gospodarkę, by stworzyć jakiegoś wroga wewnętrznego przeciw któremu wszyscy muszą walczyć. Jednocześnie zwiększając popyt i hamując rozwój.W efekcie ludzie są coraz głupsi. Ci, którzy mają coś do powiedzenia i mają rację są zagłuszani, nazywa się ich wariatami i bandytami. Odnosi się to też do wspomnianego filmu. Bo jaki to patriotyzm, gdy wysyła się żołnierzy, by zabijali w imię państwa szukającego ropy i gazu. USA nie chcą niczego innego. A nazywanie walczących o swój kraj ludzi terrorystami, kojarzy mi się wyłącznie z propagandą III Rzeszy i Polski Ludowej nazywających AKowców bandytami. Bo jaka jest różnica między nimi i talibami? Talibowie mają broń i amunicję, a do tego realne poparcie pewnych kręgów. I już tak na marginesie, żaden kraj, czy to USA, Rosja, Chiny czy Korea Północna nie jest kierowany w celu zapewnienia szczęścia obywatelom, czy jakiegokolwiek rozwoju. Świat stoi w miejscu, bo nie jest postępem rozwijanie czegoś co już mamy i to od długiego czasu. Energia jądrowa, słoneczna, czy wiatrowa, odzyskiwanie surowców, rozwój informatyzacji, to tak naprawdę nic. Nie latamy w kosmos, nie licząc marnych sond i łazików, niby jest jakiś tam projekt MarsOne, ale może się on okazać, o ile nie ściemą to co najmniej klapą. Pięćdziesiąt lat temu człowiek stanął na Księżycu, a teraz gnije na planecie, którą sam niszczy. Do przeludnienia zostało nam, prosto licząć 30-40 lat, a wtedy co? Niech już każdy sobie odpowie na to pytanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Garumi
-2 / 4

A czy z widzów ktoś pamięta dlaczego Chris zaciągnął się do wojska. Dlaczego jeździł na misje? Nie interesowała go polityka. Zaciągnął się bo widział jak terroryści zabijają w zamachu amerykanów. Jeździł i zabijał bo oni chcieli zabić jego przyjaciół. Bo nie chciał dopuścić wilków do swojej rodziny.
O to mi chodziło. Czy we wszystkich klasach w szkołach lub na uczelniach wisi godło. W ilu domach wisi flaga (chociażby tylko podczas świąt majowych). O to mi chodziło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 marca 2015 o 6:07

X konto usunięte
-1 / 3

W Polsce patriotyzm wyparował, na rzecz bycia europejczykami, w mediach, w tv patriotyzm jest uznawany za faszyzm, i wielu polaków już tak to widzi, po za tym pęd, za przeżyciem od pierwszego do pierwszego, to polacy mają w dupie patriotyzm, liczy się kasa, kasa...
Kto jest katolem i patriotą, jest homofobem, chamem, wieśniakiem i tam jeszcze wiele "różnych" jest, A patriotyzm nie jest nowoczesny, nie jest europejski. Polaczki Cebulaki z blokowisk tak się zachłysnęli zachodnią kulturą, że zapomnieli skąd pochodzą i jaka jest ich historia, bo to jest przecież nie ważne, ważna jest przyszłość z dobroczynnym zachodem, ew. rosją. Bo dziś polacy dzielą się na tych co popierają zachód i to co zachodnie, europejskie, albo to co rosyjskie, ale żadna z tych grup nie popiera to co polskie i nic nie robi aby polskie było......

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 marca 2015 o 8:28

avatar psiekrwia
0 / 2

Trudno o patriotyzm kiedy klasa polityczna to banda tanich złodziejaszków, którzy raz po raz łapią się wzajemnie za rękę na gorącym uczynku

Odpowiedz Komentuj obrazkiem