Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1002 1062
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar pypyty
+28 / 34

Nikt nie wie, ze taka partia istnieje a w sondazach 10%.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Innkeeper
+12 / 14

@pypyty Nikt nie wie, ze taka partia istnieje, a na Demotywatorach od 2 tygodni obrazki o niej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Twoj_nick2
+7 / 13

Innkeeper taa, dzień po pierwszej turze wyborów prezydenckich (dobrze 3, 13 maja, ale "przeprowadzony" 8-9 maja...) pojawiała się w sondażach "partia balcerowicza" teraz zwana jako NowoczesnePO z poparciem 11%. Informacja o tym, że balcerowicz zakłada partię poszła "w eter"" 14 maja, kongres założycielski zwołano 31 maja. Wcześniej krążyły tylko pogłoski o tym, że balcerowicz myśli o partii, które były wielokrotnie dementowane przez samego zainteresowanego. Czyli ludzie w sondażu wybrali partię, której powstanie miało być ogłoszone dopiero za kilka dni, a której potencjalne powstanie było tylko demontowaną plotką. Wygląda legalnie! Teraz o tym się trąbi od miesiąca, bo śmierdzi to przekrętem na kilometr i próbą przerzucenia elektoratu w pośpiechu. (W sondażu, który ukazał się 13 maja była też uwzględniona potencjalna "partia Kukiza", ale to raczej zrozumiałe, skoro koleś miał wysokie poparcie w sondażach prezydenckich)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Andriej69
+2 / 4

@pypyty Mówi duzo o rynkach, to kuce głosują

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pypyty
+1 / 1

@~Innkeeper Dla porownania JKM, ktorego przez wiele miesicy popieral caly internet mial w sondazach 10%, partia ktora jest szykanowana tez ma 10%. Oczywiscie "nikt nie wie" to przenosnia, ludzie na demotach zapewne znaja tę partię ale zdecydowana wiekszosc Polakow nawet o tej parti nie wie lub nie wiedziała w momencie sondazu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wolfi1485
+9 / 15

Ludzie, nie dajcie się nabrać na starą klikę w nowym opakowaniu. Idźcie na wybory i zagłosujcie przeciwko staroświeckiej pl. Po ostatnich wydarzeniach chyba już zdajecie sobie sprawę z siły wyborczego głosu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar alewis8
+2 / 10

To było od początku przewidziane jako plan "B" na wypadek zwycięstwa Dudy :) Titanic (PO) zaczyna tonąć to szybciutko podpłynęła szalupa ratunkowa. A że nadal mają niemal całkowitą kontrolę nad mediami (to co PO tam wyprawia przypomina dyktatorski reżim) to mogą coś takiego wykombinować i uratować się przed całkowitą kompromitacją na jesień.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sikor17
0 / 2

@alewis8 Hmmm a powiedz mi - kto z PO jest w NowoczesnejPL? Nikt? Ojeju czyli chyba ktoś nie bardzo potrafi składać fakty w całość ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Krait
+2 / 12

Czy coś ostatnio przeoczyłem? Czy Petru jest w sejmie że jest opozycją?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~a12s
+2 / 10

@Krait Petru to opozycja pozaparlamentarna, tak to się ładnie nazywa. Natomiast ci w sejmie to opozycja parlamentarna i ich jedynym obecnym pomysłem jest plucie na Demotach na Petru.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E egow2
+6 / 14

@Krait nic nie przeoczyłeś, ale tu na demotach jest sporo agentów, którzy za wszelką cenę mają dyskredytować partie liberalne. Debilny tweet Marka M. byłby tylko debilny, ale ktoś to na główną wsadza... I udajemy, że nie wiemy, że Petru pisał o PiS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nullmaruzero
-2 / 6

@egow2 - Opozycja – ugrupowanie lub grupa ugrupowań, w szczególności partii politycznych, sprzeciwiających się polityce rządu lub większości sejmowej, krytykująca dominujące ideologie czy instytucje. Nie narusza przy tym prawa ani zasad gry wyborczej i parlamentarnej[2]. Opozycja polityczna nie tworzy rządu i dąży do przejęcia władzy. Partie, które nie weszły do parlamentu, nazywa się "opozycją pozaparlamentarną".

Czyli albo a12s ma rację i są opozycją, albo Petru to jednak PO-bis - więc wsadź sobie w buty ten argument z dyskredytacją partii liberalnych. Jak się zesrało to trzeba dupę wytrzeć i umyć, a nie od razu wskakiwać w nowe spodnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 czerwca 2015 o 20:04

J JaroWars
+1 / 3

@Nullmaruzero Opozycja pozaparlamentarna to frazes ukuty przez socjologów lat 60. na określenie hippisów i studentów, którzy nie mieli swojej reprezentacji w parlamencie. Poza tym w 99% kontekstów uznaje się ją za zasiadające tam partie. Podobnie stosuje się to np. w odniesieniu do pojęcia "alternatywa", której prawdziwa definicja stosowana jest wyłącznie w wyższej algebrze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E egow2
+3 / 3

@Nullmaruzero możesz zgrywać głupa, ale i tak obaj wiemy, że pisał o PiSie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~zcccccccc
-4 / 4

@egow2 Pisał o PIS, ale przy okazji wysypał się w kwestii zasadniczej- gdyby wepchnęli do sejmu choćby 2 posłów, to ci posłowie głosowaliby tak samo jak PO. Ojcem założycielem tej partii jest twórca Platformy Andrzej Olechowski (na konwencie założycielskim go "schowali").

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~xdfgnxfghf
+1 / 3

Ale dowcipna reposta... boki zrywać. Co wy pieprzycie o tym, że nie powstała, a już ma poparcie. Ludzie nie głosują w Polsce na program tylko na polityków, którzy wzbudzają ich sympatię. Dotyczy to 99% WSZYSTKICH wyborców, tak samo PO, PiS jak i Korwina czy Kukiza. Czasem tylko w tej sympatii pewna zbieżność poglądów ma swój udział. Nawet jeśli partia nie istniała, ale ludzie, którzy o jej założeniu myśleli zamawiając sondaż mogli podsunąć taką opcję. Wtedy ankieterzy wśród partii wymieniali "partię Balcerowicza" lub coś w tym stylu i wcale nie dziwię się, że bardzo dużo osób zadeklarowało głos wiedząc tylko tyle co w cudzysłowie. Balcerowicz wśród wielu Polaków ma szacunek, czy pozostałym się to podoba czy nie i to, że na samo nazwisko zgarnął ileś tam poparcia w zwykłej sondzie nie jest ani trochę podejrzane.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~dośćkabaretówpolitycznych
-1 / 3

Szacunek dla Balcerowicza :) Za zniszczenie polskiego przemysłu, banków i wyprowadzenie setek miliardów poza granice kraju przez zamrożenie kursu dolara. Komuniści i masoni lubią to. Olechowski, Balcerowicz i Frasyniuk - ojcowie chrzestni nowoczesnejpl. Tyle wystarczy każdemu normalnie myślącemu, żeby omijać ich z daleka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Innkeeper
-1 / 1

Wystarczy oszacować poparcie w oparciu o poparcie dla polityków tworzących partię. KORWIN też dopiero co założony, a ma poparcie na poziomie starej partii JKM.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sikor17
0 / 2

@dośćkabaretówpolitycznych W ogóle jak możesz tak mówić ignorancie historyczny? Ratowanie całkowicie zrujnowanej, pokomunistycznej gospodarki to nic? Kurcze, gdyby nie on to teraz żyłbyś na poziomie Rumunii, albo Białorusi. Ja nie wiem - ile płacą Ci za pisanie takich idiotyzmów? Po drugie zarówna pan Balcerowicz, Olechowski i Frasyniuk nie są członkami stowarzyszenia - jedynie poparli tą inicjatywę. Ale jeżeli wolisz trio - Kaczor, Ziobro i Gowin, albo Kukiz, Korwin i Narodowcy to widać, że Ty właśnie jesteś tym nienormalnie myślącym lub w ogóle nie myślącym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~dośćkabaretówpolitycznych
0 / 0

Cóż, jeśli ja jestem ignorantem historycznym to ty musisz być współczesnym. Przejdź się po sklepach, po galeriach, po pasażach bankowych. Widzisz tam coś polskiego? Kurę łatwo zabić, żeby dała nam dobry rosołek. Tylko jaj już potem nie zniesie. Szkoda, że pan profesor doktor ekomom Leszek "prywatyzacja" Balcerowicz nie sprywatyzował tego, co powinno zostać sprywatyzowane w pierwszej kolejności - czyli ZUSU.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Ernie28
+1 / 1

Ale odpowiedzi na ten "atak" nie pokazano :) Odwaga internetowych hejterów do podstawa do dumy :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem