Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1117 1174
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
V Vo0
+43 / 53

Przyjeżdżają Polacy do pracy mieszkają w opłakanych warunkach, przyjeżdżają imigranci z afryki i mieszkają w luksusowych mieszkaniach w centrum miasta. Czas umierać :(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Shizuo
+3 / 5

@Vo0 w moim mieście właśnie dotarło 300 imigrantów. Przez najbliższe trzy miesiące bedą mieszkać w sali gimnastycznej, ponieważ ani komuna ani województwo ma ochotę zatroszczyć się o normalne mieszkania.
Imigrantom jest zakazane pracować, dostają od państwa bony na jedzenie (nie, nie pieniądze). Nie wolno im opuszczać określonego miejsca (mogą poruszać się tylko w obszarze powiatu) i tak dalej i tak dalej.... Nie fajnie jest być azylantem.
@Kejsik kto tak powiedział? Nie, serio, podaj mi jednego polityka, który powiedział, że migrańcy dostają kase, mieszkanie i prace od UE, bo wzbogacają naszą kulturę. Jednego, jedynego, kurcze, mam wrażenie, że jestem w domu wariatów, kto wam takich bzdór naopowiadał?

Co do kultury to też trochę żałosne. Każdy człowiek ma jakąś kulturę, czy ona nam się podoba, czy nie. A poza tym, skoro nie mają żadnej, to czemu tak wszyscy ryczą z powodu multi kulti?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Chrabąszcz42
+2 / 2

@Kejsik... ale potrafisz ogarnąć w swoim małym rozumie że to NIE W POLSCE? Że to w Niemczech? W Polsce ich sytuacja jest drastycznie gorsza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JaroWars
-2 / 24

Słyszałem, że Korwin wypłaca złotóweczkę każdemu swojemu fanowi, który w jakimkolwiek komentarzu przynajmniej raz użyje jakiejś odmiany słowa "socjalizm" albo "lewactwo". Można dorobić do kieszonkowego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ArsMoriendi
+9 / 15

@JaroWars
I tak się nie dorobią. Przez złe, socjalistyczne państwo, które odbierze im 83% zysku :(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ArsMoriendi
+2 / 4

@FilozofNaKoksie
O, tak. Szczególnie odczuwają to Panowie Kulczyk i Solorz-Żak czy zachodnie korporacje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar stachuW
0 / 2

No i pani w kiosku, spożywczaku i małym sklepiku

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ArsMoriendi
+1 / 3

@FilozofNaKoksie
Zgadzam się co do obu rzeczy - drobni, lokalni przedsiębiorcy mają pod górę (no chyba, że są w układach z urzędnikami), a zagraniczne korporacje trzeba opodatkować, to jest oczywista oczywistość. Tylko wydaje mi się, że widzimy różne przyczyny takiego stanu rzeczy - Ty uważasz, że wszystkiemu jest winny socjalizm, a ja , że zdziczały kapitalizm korporacyjny, neoliberalizm.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ArsMoriendi
+1 / 1

@FilozofNaKoksie
Hm ja manipuluję? Nie powiedziałbym. Powiedziałbym, że Ty masz nadzwyczajne zdolności do nadinterpretacji, bo nigdzie nie napisałem, że jestem zwolennikiem socjalizmu. Zresztą nazywanie kogoś socjalistą jest nieporozumieniem. Jednym z fundamentów tego ustroju jest całkowite uspołecznienie środków produkcji, co oczywiście jest nierealne. Wracając do mojej wypowiedzi. Chcę żeby przedsiębiorcy mieli lepiej? Oczywiście! Ale tacy, którzy są faktycznie zaradni i uczciwi wobec swoich pracowników. Którzy nie budują swojego bogactwa na wyzysku innych (tu patrz obecnie w Polsce). Podstawą każdej ideologii jest system wartości. W kapitalizmie stawia się na egoizm i konsumpcjonizm, a we wszelkich odmianach lewicy społecznej na altruizm, poczucie empatii, humanizm...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Shizuo
-1 / 1

@FilozofNaKoksie podatki nie niszczą automatycznie państwa i ludzi. Powinny służyć do wyrównywania różnicy pomiędzy bogatymi i biednymi poprzez np. opłacanie szkół, subwencje żywności itp. Pytanie tylko, co się dzieje z tymi podatkami i czy nie za wysoka jest korupcja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Shizuo
0 / 0

@FilozofNaKoksie moja argumentacja jest lewicowa, ale nie komunistyczna. W komuniźmie nie ma ani podatków, ani pieniędy, ani braku towarów. Ale odpowiedź na pytanie, dlaczego bogaci mają płacić więcej, jest bardzo prosta. Osoby bogate używają w większym stopniu tego, co państwo sponsoruje. Np. firmy kożystają o wiele bardziej z ulic i autostrad, niż inni. Osoby, które są na wysokich stanowiskach, korzystały z bezpłatnej edukacji itd. Mówisz, że wysiłek ma się opłacać? To dlaczego masz masę zawodów, w których możesz się wysilać bez końca i nigdy niczego więcej nie osiągnąć? Takich jak nauczyciele, pielęgniarki i takie tam. Poza tym, od pewnego stanowiska już się samemu nie pracuję, tylko się korzysta z pracy innych, czy może myślisz, że ktoś jest w stanie fizycznie zarobić 30 razy tyle co ktoś inny tylko przez samą motywacje? I tak, uważam, że jeżeli jest ktoś leniwy i nie chce mu się pracować, to i tak musi dostać dość dużo, żeby móc godnie żyć. A dlaczego? Bo mamy wszystkiego za dużo, na tym świecie produkujemy wszystkiego za dużo, więc powinno się to lepiej rozdawać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Shizuo
0 / 0

@FilozofNaKoksie kryptokomunistą? Wiesz w ogóle co to komunizm? Spoko, nie rozumiem czemu komunistów miałoby się izolować, zwłaszcza, że to co powiedziałam nie ma prawie nic w spólnego z komunizmem. Komunizm znaczy, każdy, jak potrafi i każdemu, co potrzenuje. Ale skoro mówisz, że każdy może brać prace, jaka chce, to pozwól, że się mylisz. Musisz pracować, jeśli chcesz dalej żyć. Właśnie taki jest problem, dlatego nie możesz sobie poprostu powiedzieć - ja na takich warunkach nie pracuję. Dość proste. Też droga do sukcesu nie jest taka, jak sobie ją ludzie wyobrażają. Tak, każdy może zostać milionerem. Każdy, ale nie wszyscy. Kapitalizm żyje z ekonomicznej nierówności ludzi. Prawdziwy majątek powstaje przez akumulacje kapitału, który jest zdobywany przez sprzedaż produktów, wyprodukowanych przez swoich pracowników, czyli przez wyzysk tych pracowników i wcale nie musisz być marxistą, żeby to zrozumieć, wystarczy, że trochę pomyślisz. I, tak, mamy za dużo. Na świecie jest produkowane dwa razy tyle żywności, ile potrzeba do wykarmienia wszystkich ludzi na Ziemii, w ameryce stoją już wielkie parkingi z dziesiątkami tysięcy aut, które są nowo wyprodukowane, ale nie mogą być sprzedane, bo nikt nie chce ich kupić i tak dalej, i tak dalej. To, że mamy na świecie za dużo, to nie znaczy, że JA i TY mamy za dużo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Anneetta
0 / 12

Najlepsze jest to że o prawach pracowniczych, prawie pracy, warunkach socjalnych, pensjach, bhp i innych rzeczach wypowiadają się osoby które nigdy nie pracowały, albo pracowały u mamusi w firmie.
Dzisiaj krzyczą precz socjaliźmie, a jak popracują trochę wołają komuno wróć!
I nie to żebym była komunistką, ale tak to wygląda, jak obserwuję młodych "gniewnych".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JaroWars
+3 / 7

@lasek0110 Aha, czyli pracujesz w państwowej firmie, gdzie wszyscy mają w dupie, JAK pracujesz, dopóki wyrabiasz te 8 godzin, i nie masz informacji, jaka część twoich zarobków naprawdę idzie do twojej kieszeni? Zakupy robisz na czarnym rynku z braku towarów, a na wyrobienie paszportu czekasz parę lat, a potem i tak prawie nigdzie nie możesz jechać? Nie możesz krytykować rządzących, bo możesz zostać za to zwolniony z pracy albo gorzej? Zgadza się, prawda?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 lipca 2015 o 11:20

avatar przemowczarski
-1 / 1

@Anneetta bezczelnie kłamiesz, ja zacząłem krzyczeć "precz z socjalizmem" gdy zacząłem pracować (i nie u mamusi)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~soc
+5 / 5

Pracuję w Norwegii. Na kontrakcie mam wpisane, że mam pracę na zastępstwo. Więc wg tutejszego urzędu mam za mało godzin "gwarantowanych" tygodniowo, żebym miał zapewnione minimum socjalne. Bez spełnienia tego kryterium nie mogę dostać stałego numeru personalnego (tylko tymczasowy), dzięki któremu miałbym wiele ułatwień w tym kraju jak np. lekarza rodzinnego, więcej spraw mógłbym załatwić przez internet, lepsze warunki w banku itp. A niby wszystko dla mojego dobra.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JaroWars
+1 / 3

No to wracaj do Polski, skoro tak ci tam źle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Max_Rockatansky
+1 / 5

Każdy myśli że skandynawowie to jacyś mili ludzie.A to zwykłe chamidła i bezbożnicy z lewackim nastawieniem do życia.To już lepiej jechać do niemiec na ogórki sobie dorobić,nawet tam mniej sczują Polaków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RozentuzjazmowanyZboczek
+1 / 3

Jakbyś przeszedł na islam, to dostałbyś luksusową willę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~DejPanSpokój
+1 / 5

W Polsce zabiera się rodzicom dzieci bo są biedni i oddaje do rodzin zastępczych, nie dla tego że nie mają za co ich utrzymać tylko są biedni coś jeszcze? Jak zwykle oczy zwrócone poza granice kraju a absurdy u siebie są nie widzialne?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Max_Rockatansky
-1 / 3

Chcesz wiedzieć jakie podejście do dzieci ma władza w Szwecji? Albo jesteś lewakiem albo zabieramy ci dziecko.Współczuję normalnym szwedom(chociaż takich niewielu się ostało).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar przemowczarski
0 / 0

ja mieszkam w Norwegii od wielu lat, więc piszę jak jest u mnie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~lena344
0 / 2

Własnie wrociłam, tez z truskawek z Norge i jestem zadowolona. Choc mieszkalismy w szkole w sali 30 osob, to byly prysznice, kuchnia i toalety narmalne jak w domu. Było ok. zarobki za miesiac ciezkiej pracy bardzo zadowalajace. w Polsce musiałabym pracowac pol roku jako sprzedawczyni za 1500zl do reki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~tomaska
0 / 2

My Polacy , białe murzyny Europy. Państwa zachodnie mają tak dobrą edukacje, że dzieci emigrantów nigdy już nie wrócą do Polski chyba ,że po spadek lub na wakacje. Te 3 miliony co już wyjechały nigdy już tu nie wrócą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zinio
0 / 0

Jeśli ktoś ma mentalność niewolnika i pracuje za grosze aby żyć w baraku gratuluje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pennywise37
0 / 0

Nie chce nic mowic, ale to sa skandaliczne warunki...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem