Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Polacy muszą być tak biedni, by sami chcieli dobrowolnie jechać na roboty do Niemiec - Hans Frank
by Diesexcitatio
+
1765 1832
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar egoiste
0 / 18

A czy to jest dziwne że Polacy jadą na zachód jeżeli zachód jest bogatszy? Ludzie tutaj się załamują jaka to Polska jest biedna że ludzie z niej uciekają, a uciekają bo MOGĄ. Polska ma 25 tys dolarów PKB per capita, Niemcy mają 45 tys, UK 40 tys. Poziom życia na zachodzie jest wyższy, a po wejściu do UE migracja stała się prostsza. Więc migrują. Chyba nikt nie oczekiwał tego, że ot tak Polska dogoni zachód pod względem gospodarczym?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~DalejManu
+11 / 13

@egoiste Polska dogoni zachód nie wiadomo kiedy. Najpierw zanim zechce dogonić UK czy Niemcy niech dogonić chociaż Włochy czy Finlandię

avatar Soul_shade
+3 / 7

@egoiste Polska nie dogoni zachodu ot tak, Polska nie dogoni zachodu WCALE przy obecnej polityce. Mamy polityków na usługach Niemiec, Rosji, USA, UE. Dla własnych korzyści chętnie pozwalają na blokowanie rozwoju. Inni z tego korzystają, bo tania siła robocza zawsze się przyda. I fajnie pokazujesz tutaj różnicę w PKB per capita, ale tutaj należało zaznaczyć, że PKB niczego nie pokazuje, nawet w przeliczeniu na mieszkańca nie pokazuje poziomu życia. Zachód jest bogatszy ze względów historycznych - racja. Ale Polska mogłaby być bardziej rozwinięta, bo potencjał mamy. Nie ma tylko kto tego potencjału wykorzystać. A takich cytatów jak z demota jest wiele, i co ciekawe często to sa właśnie Niemcy, chociażby pan, który prześladował Polaków, a któremu nasz szanowny (były już na szczęście) prezydent oddawał hołd często powtarzał, że Polacy są potrzebni innym tylko jako tania siła robocza. Nie wiem czy to kompleks niższości, czy tylko pogoń za własnymi korzyściami, ale kłanianie się w pas obcym potęgom nie wychodzi nam na dobre.

avatar KK91WS
+1 / 1

@egoiste Oczywiście że to "dziwne". Czy Niemcy jada zarabiać do bogatszej Szwajcarii, albo Norwegii?
Polacy w Niemczech czy UK mają po prostu MOŻLIWOŚCI, to takie magiczne słowo, które odzwierciedla poziom wolności w danym kraju. U nas tej wolności jest mało. To jest niepojęte aby załozenie firmy wiązało się z takimi problemami. Jesteśmy tak zniewoleni, że kiedy Korwin o tym mówi, to i tak nazywa się go oszołomem, chamem i wieloma innymi przymiotnikami. Prawda jest taka że biedny kraj to nie ten co ma MNIEJ, ale co za określoną sumę może kupić mniej. Polska dała się uzależnić od zachodu, dlatego to wyglada tak, jakby nie było innej możliwości do zarobku, jak tylko wyjechać.

avatar egoiste
0 / 0

@KK91WS Nie jadą bo nie mają takiej motywacji, nie narzekają na swoje życie więc po co mają jechać. Wiadomo, że bogactwo to nie suma posiadanych pieniędzy tylko ich siła nabywcza. Dlatego prezentuje się PKB per capita, czyli produkcja przypadająca na głowę, bo to od niej zależy siła nabywcza

avatar KK91WS
0 / 0

@egoiste Nie tłumacz mi tego, ja Ci tylko mówie że gdybyśmy mieli możliwości, mieli NORMALNE prawo o podatki, to i gospodarka by się rozwijała, a i młodzi sami zaczęli by coś w swoim kraju działać. A teraz? Teraz albo dajesz się dymać na kasie, albo za granicę. Ale mi wybór.

avatar egoiste
0 / 0

@KK91WS Nie wiem, może ja żyję w jakimś specyficznym miejscu, ale widzę dużo ludzi którzy radzą sobie dobrze i nie narzekają.

avatar KK91WS
0 / 0

@egoiste Ja też widzę dużo ludzi którzy mają swoje firmy w UK i Niemczech, zapewne dobrze sobie radzą :)

avatar Eskel97
+26 / 28

W sumie jakby nie patrzeć wciąż mamy rząd służący "Wielkim Niemcom"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zxc79
+7 / 9

kopacz kłaniająca się przed niemiecką flagą

avatar Eskel97
+4 / 4

@egoiste, czemu tak rzucasz się z zębami na każdego, kto w jakimkolwiek democie lub komentarzu napisze cokolwiek, co nie jest pochwałą PO?

avatar ~peowcy_lebiegi
+3 / 3

egoistyczny z tego wytlumacz swoja Partie Oszustow .......powody, aby w najbliższych wyborach parlamentarnych nie głosować na Platformę Obywatelską: 1) Afera taśmowa 2) Afera hazardowa 3) Afera wyciągowa 4) Afera stadionowa 5) Afera autostradowa 6) Afera stoczniowa 7) Afera AmberGold 8) Afera Elewarru 9) Afera z informatyzacją MSW 10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru 11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa "wybieranie" jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci) 12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych 13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł) 14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn 15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów) 16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł) 17) Podniesienie VAT-u na wszystko 18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców 19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych 20) Podniesienie akcyzy na paliwo 21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa) 22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego 23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej 24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!) 25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego 26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego 27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego 28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO 29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej 30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń 31) Przyjęcie ustawy o "bratniej pomocy" (tzw. ustawa 1066) 32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi,Afera hazardowa 3) Afera wyciągowa 4) Afera stadionowa

avatar egoiste
-1 / 1

@Eskel97 A z jakimi zębami? Nie chodzi o krytykę PO, tylko o jakąs tanią demagogię, straszenie obcymi, niemcami itp. PO jest za co krytykować, ale ta krytyka musi mieć ręce i nogi.
@peowcy_lebiegi Widzisz, z częścią tych zarzutów to ja się zgadzam (np zabranie pieniędzy z OFE). Ale np afera AmberGold - to ma być afera państwowa? Nie, to piękny przykład jak z prywatnej głupoty ludzi zrobić problem państwowy. Podniesienie wieku emerytalnego? To przecież coś za co ten rząd nalezy akurat pochwalić. No i tak dla twojej wiadomości - w Polsce nie ma obowiązku pracy. Drastyczny wzrost zadłużenia? A pomyślałeś, że to wiąże się pozyskiwaniem funduszy z UE?
_______________________________________________________________________
Ja wiem, że ta litania to gotowiec z internetu. I tu nie chodzi o to że to jest rzad dobry, chodzi o to że po PIS spodziewam się wiele gorszego.

avatar ~deniu
0 / 0

@Eskel97 co znaczy wciaz? w czasie okupacji tez mielismy rzad ?

B bromba69
+4 / 6

Spełniona przepowiednia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JanuszTorun
+10 / 10

"Cytat ... brzmi, JAKBY wyjęty z rzeczywistości" bo JEST wyjęty z rzeczywistości. Jeżeli jest to cytat historyczny, a nie zmyślony, to jest wzięty z rzeczywistości. Tyle, że jest wyjęty z historii, a brzmi, jakby był wyjęty z współczesności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adin492
-1 / 5

problem jest w tym, że w Polsce po dokładnym policzeniu "podatków" wyjdzie nam około 87% daniny dla rządu. o ile dobrze kojarzę za Hitlera było koło 30%. dla porównania, przed wojną w Brytanii podatki wynosiły 5% a ludzie wyjeżdżali do stanów, bo były niewiarygodnie wysokie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar survive
+9 / 9

@adin492 za Hitlera jak wyjeżdżałeś do pracy w Niemieckim ośrodku, to było 100% dla rządu i byłeś szczęśliwy jak udało Ci się przeżyć na tym wyjeździe, a jak państwo zaczęło martwić się o Twój stan fizyczny bądź psychiczny, to trafiałeś do słynnych dziś obozów, z których nikt nie wracał.

avatar ~polakkk
+1 / 3

to jest właśnie cała wielka równość euro kołchozu...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
+4 / 4

To, co Niemcom nie udałoby się poprzez wojnę, "nasz" rząd osiągnął bez problemu...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 sierpnia 2015 o 1:04

avatar ~logikainternetu
0 / 0

Na pewno tak powiedział nie ma to sensu przecież oni podbili Polske i zrobili z ludzi niewolników a później go powiesili

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K koatl
0 / 0

Dziś można dodać, że pieniądze, które ci Polacy przyślą do swych rodzin w Polsce zostaną wydane w zachodnich marketach i wrócą tam, gdzie zostały zarobione. Państwa zachodnie jeszcze zyskują na pracy Polaków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Moher_przez_samo_h
0 / 0

Historia JEST rzeczywistością, tylko trochę wcześniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zaymoon
0 / 0

Zachciało się kapitalizmu? No to macie!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Moher_przez_samo_h
0 / 0

Historia to też rzeczywistość, tylko wcześniej. Nierzeczywisty to jest Spiderman.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem