Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1052 1068
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar nevx
+16 / 18

Skoro skończyłeś pieprzyć głupoty, to 1) ostatnio niemcy powołują się na zasadę solidarności jak widać dotyczy się to tylko tych socjalnych terrorystów, bo w każdej innej sprawie to "każdy sobie rzepkę...", 2) mamy najdroższy gaz w całej europie bo psl negocjować umie się tylko z koalicjantem (to ta patia odpowiada za wieloletni kontrakt z ruskimi), 3) jestem pewny, że budowę gazociągu z Norwegii sabotował rosyjski wywiad przez zwykłe łapówki dla urzędników

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Qrvishon
+1 / 7

@kolorowatolerancja @nevx Kolega kolorowy ma rację. Oni zbudowali gazociąg na dni morza bo to ich bezpieczeństwo było zagrożone. Gdyby Polska lub Ukraina postanowiły zakręcić gaz bo to był jedyny gazociąg na zachód to europa byłaby bez gazu. Więc wybudowali własny bez pośredników i go rozbudowują bo zapotrzebowanie mają duże i nie płacą za tranzyt. Nikt Polsce nic nie obiera, ani nie zagraża w żaden sposób, a jedynie zmieszają polsce kasę za tranzyt gazu na zachód, sami na tym oszczędzając. A opłaty za gaz takie wysokie to PSL wynegocjował bo pewnie dostali wysokie łapówki i smutne jest to że tych ludzi nikt z tego nie rozlicza, a to jest większa kradzież niż miała miejsce przy prywatyzacji w latach 90' .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar GODsaveTHEcat
+4 / 4

@kolorowatolerancja @Qrvishon to stoimy w końcu jako Unia Europejska czy każdy sobie rzepkę skrobie? Bo jak to drugie to od razu powinniśmy olać wszelkie unijne limity, ograniczenia i kary na produkcję towarów i energii oraz wydobycie złóż naturalnych. Czemu my mamy płacić kary z nasze bezpieczeństwo energetyczne?! Mamy potężne zasoby węgla (na wielu złożach nie zaczęto jeszcze wydobycia), czemu my mamy ograniczać wykorzystanie tych złóż w produkcji naszej energii? Problemy polskiego górnictwa zaczęły się od Unijnych limitów na wydobycie węgla i produkcję stali, które były warunkiem do przystąpienia do wspólnoty. Zrobiliśmy to dla wspólnoty, czemu teraz Niemcy współdziałają z nami jak z sojusznikiem i krajem partnerskim (którym do licha jesteśmy) tylko podpisuje umowy z wrogim mocarstwem za naszymi plecami? Albo stoimy jako Unia Europejska i współdziałamy albo do diabła z tym wszystkim i wypchajcie się karami za nadprodukcję mleka, emisję CO2 i inne bzdety.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 września 2015 o 16:58

avatar nevx
+2 / 2

@Qrvishon gazociąg po dnie Bałtyku podobno uniemożliwi wpływanie do dużych tanków do naszego gazoportu, więc może być rzeczywistym zagrożeniem dla nas, na pewno nie przypadkowym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Qrvishon
0 / 0

@GODsaveTHEcat Da się zauważyć że Unia zakazuje rzeczy które są dla nich wygodne, bo oni mają energię atomową. Tak samo jak ślimaka rybą nazwali bo to było wygodne dla francuzów. Ustawiają UE pod siebie, bo są bogaci, ale jakby im kazać dojść do bogactwa metodami unijnymi to nigdy by się nie stało. UE mająca szczytny cel teraz stała się kuriozum, siedliskiem absurdu i niewydajności. Jedynym plusem UE jest to że możesz odwołać się od wyroków polskich sądów(które dobrze wiemy jakie bywają idiotyczne) przed trybunałem. Więcej pieniędzy tracimy przez UE niż zyskujemy jak dla mnie powinniśmy być państwem partnerskim jak Norwegia czy Szwajcaria, ale sami nie wchodzić i nie dać sobie narzucać władzy obcej. Schengen już przestaje działać bo UE to spieprzyła i wpuściła imigrantów, którzy nigdy nie powinni przekroczyć granicy. Unia nie była taka zła jak do niej wchodziliśmy, ale tu się buduje kolejne ZSRR gdzie jak powiesz coś nie tak to cię zamkną albo grzywną ukażą, jako mowę nienawiści.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lukki
+5 / 7

I to są problemy niebezpieczne dla Polski a nie jacyś tam uchodźcy emigrujacy wyłącznie do bogatych krajów Europy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Aerjki
-3 / 9

Pogróźcie im husarią albo Sobieskim, dodając coś o tym, że gdyby nie wielkie spiski wszystkich dookoła, Polska od Portugalii po Ural rządziłaby światem. Na pewno się wystraszą i przeproszą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar stokro5
0 / 0

Dobre !!! A Grunwald ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Chojan
+5 / 7

I to jest ta ,,europejska solidarność". We wszystkim tak jest. Tylko to jest nie ważne. Ważniejsze jest to, że mamy antypolski rząd. Ja pier@olę, Wielka mi nowoczesność tej PO i PSL, rąbnąć Polaków na kasę za gaz od Rosji, i bez szemrania wykonywać rozkazy Niemiec. Wszyscy głosujący po tym wszystkim na którąś z tych partii są kryptogejami jak to w Newsweeku kiedyś napisano. Po prostu lubią być koncertowo wydymani przez polityków i chcą żeby pluto im w twarz po wszystkim.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tytusz
+2 / 2

Tym można by kłóć w oczy zachodniaków, zarzucających nam brak solidarności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zaymoon
-2 / 6

A ktoś Polsce bronił dołączenia do NordStream? Nawet nam to swego czasu proponowano. Mało tego Rosjanie w latach 90ych chcieli puścić ten gazociąg przez Polskę, ale prawicowe głąby z Buzkiem-łobuzkiem na czele bardziej wtedy zabiegali o interesy Ukrainy niż Polski i Rosjanie woleli dopłacić do inwestycji zamiast się użerać z nieodpowiedzialnym partnerem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dwaemu
-1 / 1

@zaymoon NordStream był od początku do końca projektem przeciwko Polsce, więc kretynizmem byłoby do niego przystępować. Przypominam że alternatywą był projekt gazociągu Amber, który też był niezależny od Ukrainy i Białorusi bo miał BEZPOŚREDNIO łączyć kraje unii z Rosją (przez Polskę i kraje bałtyckie). Był też wielokrotnie tańszy w budowie i eksploatacji niż NordStream. Rosjanie oczywiście woleli nas ominąć, ale wystarczyłoby jedno słowo naszych - jakże solidarnych - niemieckich przyjaciół i ci nie mieliby nic tu do gadania. Jak się skończyło - wszyscy wiemy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zaymoon
-1 / 1

@dwaemu
NordStream był projektem przeciw polskiej głupocie. Amber-sramber, Rosja jest dostawcą gazu i chciała puścić gazociąg do Polski przez Białoruś, bo uznała ją za bardziej odpowiedzialnego partnera niż Bałty którym też często odwala. Idioci próbowali narzucić Rosja jak ma prowadzić gazociąg, więc skończyło się tak a nie inaczej. Ale rządzące Polską głąby i tak powinny być zadowolone bo gazociąg nie idzie przez Białoruś rządzoną przez znienawidzonego przez nich Łukaszenkę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~NieChcęAleMuszę
+6 / 6

Haha "Ten kraj istnieje tylko teoretycznie". . .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+2 / 2

Po pierwsze jakie jest źródło. Skąd pochodzi ten news. Przeszukałem portale ekonomiczne i finansowe i w ostatnich 3 misia cach nie było nic takiego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Dbają_o_swoich_to_przecież_jasne
0 / 4

Dlaczego niby jakikolwiek kraj ma się oglądać na interesy innego kraju? Dlaczego mają brać pod uwagę stanowisko Polski która nie jest stroną umowy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dwaemu
0 / 0

Może dlatego że podobno jesteśmy razem w czymś zwanym Unią Europejską, w której to od nas się bezczelnie żąda "solidarności"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~thisdarkday
+1 / 1

a zaraz się dowiemy, że granica Rosji i Niemiec będzie na Wiśle

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar stokro5
0 / 0

Mieszkam we Wrocławiu, po zachodniej stronie Odry :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sadzio132
+2 / 2

Gdyby nasi politycy mieli jaja to na nakaz przyjęcia uchodźców odpowiedzieliby pytaniem o tą jakże solidarną i braterską umowę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar stokro5
+1 / 1

Dalej wybierajcie polityków wg kryteriów - czy chodzi do kościoła i co myśl o trotylu w tupolewie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem