Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
395 689
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar ~Tuskówna
+19 / 43

Śmieszne, bo wszystkie partie potraktowane z dystansem. Ale jak zwykle korwinowa gimbaza się obruszyła, bo na ich krula nie można złego słowka powiedzieć w żartach - to może świadczyć o ich fanatyźmie. A przecież ludzie inteligentni, to ludzie dowcipni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Glikol
+2 / 20

Mam jednak dziwne wrażenie, że autor tego tekstu będzie głosował na PO' (UW"). Dowalone niby wszystkim, ale niektórym chamsko, innym bardziej abstrakcyjnie. Można założyć, że autorowi pomysłów brakło, co może być wynikiem opierania się o media proniemieckiego nurtu lub lekkiego upośledzenia, choć zazwyczaj jedno wynika z drugiego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Tuskówna
0 / 12

@Glikol Każdy widzi co chce. I po co te farmazony o proniemieckości itp.? Jeszcze wam się to nie znudziło? Przecież na dole jest wyraźnie napisane, że i tak wybór jest pozorny. Czy według ciebie każdy kto nie liże dupy Korwinowi jest niemcem, żydem, gejem? Tak bardzo jesteś ograniczony?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Glikol
+4 / 10

Największe czasopisma w Polsce mają niemieckich właścicieli. Wszystkie partie za wyjątkiem PO są przedstawione jak w wybiórczej: z PiS-u zaraz wyskoczy Macierewicz z brzozą, Razem to jakiś odległy powiew, nie można być chamskim dla nowej łódki naszych, Palikot wcale nie zalicza się do starej ubecji, Kukiz - bo chcemy rozpierduchy, Brydżysta jako najbardziej odrealniony w polskiej polityce. Można to było napisać konsekwentnie: zwracamy uwagę na liderów: PR w takich tarapatach, że wszystkie samoloty do kanady już zarezerwowane; J-PZ dostał swoja czteroletnią dawkę uspokajaczy, na ładnego-nowego też można coś znaleźć,Piechociński ma większe szanse z każdym liczeniem głosów, Petru - taki nowy, Miller musi odegrać się na PO - 6 lat temu do niego należały wszystkie największe upokorzenia polityczno-gospodarcze, Kukiz będzie walił w system (z drugiej strony mimo zawirowań , media dają mu szanse i ma znajomości wśród PO), Korwin - tylko król. Można też walić w najbardziej znanych działaczy: Niesiołowski, Macierewicz, nie wiem, Bury, Balcerowicz, Palikot, Morawiecki, Sahed (najczęściej pokazywana z związanych "krulem" ale TVN i tak mówi tylko o Wiplerze bo ich obraża). I jestem PiSuarem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 23 października 2015 o 10:32

avatar ~Tuskówna
-4 / 10

@Gilkol Obserwuję ostatnio wspólny głos PiSu i Korwina. Korwin takie ma parcie do koryta, że żebra o głosy deklarując koalicję z PiSem, choć niedawno mówił, że ich wszystkich pozamyka. Walisz typowymi farmazonami z prawicowych blogów i dlatego niczym mnie nie zaskakujesz, bo to już tyle razy było wałkowane. Dlaczego nie ma największych czasopism polskich? Bo może nie ma tak dużego popytu na skrajną prawicę? Oczywiście ty jako PiSowy komunista nakażesz ustawowo robić duże nakłady polskich czasopism i zmusisz ustawowo każdego obywatela do ich czytania?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ABCXYZZ
+6 / 8

@Tuskówna - tak, Korwin ma parcie do koryta, po pierwsze - jest w lepiej opłacanym korycie eu, po drugie - mógłby nie być ani w jednym, ani w drugim korycie, bo stać go na życie bez koryt. Jego majątek wyceniany jest na kilka milionów, nie dorobił się tego w korytach. Facet ma plusy i minusy, jak każdy. Jego zwolennicy gloryfikują plusy, a przeciwnicy - wytykają minusy. Ale z pewnością to wyborcom powinno zależeć, aby taki facet wszedł do sejmu, jemu na tym zależeć wcale nie musi i nie sądzę, aby miał parcie na koryto. Gdyby cały swój czas i energię poświęcił na mnożenie majątku z ziemi, którą posiada - to myślę, że już by miał 4x więcej niż ma. Gdyby nie miał kasy, to OK - mogłoby tu coś nie grać, ale jeśli facet jest ustawiony i pcha się do polityki - to warto dać mu szansę i - po prostu: sprawdzić, co się stanie. I: nie, nie jestem kucem, jestem po trzydziestce i sporo w życiu przeżyłem, obserwuję scenę polityczną od lat i chętnie ocenię obecność partii KORWiN w Sejmie - choćby dlatego warto oddać na nich głos. Później będziemy krytykować lub chwalić, PiS i PO wejdą na pewno, Kukiz raczej też - warto więc dać szansę innym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Tuskówna
-5 / 7

@ABCXYZZ Jesteś po trzydziestce i jesteś nadal taki naiwny? A może startujesz z jego listy? W korycie UE nie pozwolą mu wyprowadzić kasy na lewo tak jak w Polsce. Nie wiem skąd masz jego dane o majątku (jesteś z jego rodziny?), ale apetyt rośnie w miarę jedzenia. Kulczyk też nie poprzestawał na 1 miliardzie. Z ziemi nigdy nie zarobi tyle ile można wyprowadzić z państwowych przedsiębiorstw. I każdy kto czuje się patriotą powinien tego obłudnika unikać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Tuskówna
-3 / 5

@ABCXYZZ Oprócz pieniędzy dochodzi tutaj jeszcze jeden istotny czynnik psychologiczny: miłość własna i poczucie władzy, które niektórzy stawiają wyżej od pieniędzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dawidsznurek
+1 / 3

Dokładnie to, ja głosuję na Kukiza i szczerze mówiąc śmiałem się jak czytałem wątek o tej partii :) Nie ma co, tak jak Kukiz jest zbieraniną ludzi solidnie wkur... tak Korwin to partia w której wszystko było lepsze za Hitlera, takie satyry są. Jestem też katolikiem ale jakoś na dowcipy o Jezusie, że fajnie byłoby go zaprosić na imprezę, bo by zamieniał wodę w wino, mnie śmieszą, bo co, płakać mam całe życie? No ok, żartować o PO się rzeczywiście nie da, bo jak robi się żarty o ośmiorniczkach, pałkach, kupach i kamieniach to człowiek się nie dziwi, skąd się urwał Kukiz, a jak się żartuje o zielonej wyspie to w sumie efekt taki sam jak wcześniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ABCXYZZ
+5 / 5

@Tuskówna - tak, w Twoim mniemaniu widocznie jestem naiwny, a w rzeczywistości: zmęczony nieudolnością PiS-PO-PSL-SLD, pojmujesz? I nie wiążę się z partią KORWiN z miłości, tylko z rozsądku i ciekawości. Ujmę to innymi słowami, bo nie zrozumiałeś: nie widzę w tej partii zbawienia, nie gloryfikuję ani lidera, ani żadnego kandydata, ani programu, który przeczytałem w całości, podobnie jak w przypadku reszty partii. Będę oceniał KORWiN po czterech latach działalności w Sejmie. Ty - jako ewidentny przeciwnik tego lub innych ugrupowań - przeżywasz widocznie moment przewartościowania, stajesz się dekadentem, bo za wiele razy się na czymś zawiodłeś. Dlatego - z ciekawości - warto postawić na nowych ludzi i dopiero później ich oceniać. Teraz łatwo jest napisać, że KORWiN zbawi Polskę (zwolennicy) lub idzie do koryta czy marzy mu się władza i stołek (przeciwnicy), ale rozsądek powinien podpowiedzieć, że za plecami na nasze pieniądze czyha stara klika. Dlatego jeszcze raz: dajmy szansę nowym ugrupowaniom, zobaczymy, co z tego będzie. A czemu akurat KORWiN? Jak pisałem: PO/PiS/ZLEW/Kukiz raczej wejdą, Nowoczesna jest mocno podejrzana - poza tym widziałem sporo wypowiedzi p. Petru i przykro mi, ale uważam, że to przygłup. Korwin zaś balansuje na progu i ma rozsądny program, który b.trudno będzie wcielić w życie. Ale do odważnych świat należy! Dlatego: czy po stołki, czy po władzę, czy z pasji: okaże się po czterech latach, a naiwni to akurat będą głosować wciąż na ten sam układ.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Tuskówna
-1 / 3

@ABCXYZZ Zwolennicy Korwina to banda frajerów. Płonne wasze nadzieje wiążecie z Korwinem jak dawniej z liberałem Tuskiem. A później okazuje się, że jest płacz i zgrzytanie zębów. Korwin wcale nie jest taki nowy, bo już był w SD, a po 89 krótko w parlamencie, ale okazał się za cienki na inteligencję reszty polityków, którzy go szybko wyautowali. Podobnie sytuacja będzie miała teraz miejsce, gdy PiS będzie miało większość. Kaczyński to niepozorny, inteligentny i twardy gracz polityczny, który Korwina prędko rozegra, jak dawniej Leppera i Giertycha. Dlatego głos na Korwina to stracony głos.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~zmigus
+1 / 1

E tam obruszyła, ja glosuje a humor mi to poprawiło, Najgorsze ze mimo iz z dystansem to troszke prawdy w tym jest BUHAHAH

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ABCXYZZ
+3 / 3

@Tuskówna - opcje są dwie: albo udajesz, że nie rozumiesz nic z tego, co napisałem, albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem i strzelasz epitetami na prawo i lewo. "Okazał się za cienki na inteligencję reszty polityków, którzy go szybko wyautowali" - co Ty bredzisz? To raz, a dwa: w tej partii jest mnóstwo osób, nie tylko Korwin-Mikke, z jego osobistymi poglądami nie trzeba się zgadzać, patrz na program partyjny! Przepraszam bardzo, ale zarówno PiS, PO, SLD (obecnie Zjednoczona Lewica) i PSL były już u władzy i nic dobrego z tego nie było. Nie potrafisz tego pojąć? Nie potrafisz przeanalizować ostatnich 20 lat w polskiej polityce? Człowieku, pomyśl chwilę i przynajmniej przeczytaj to, co piszesz. Głos na w/w partie to głos stracony - to już było, znamy tych wszystkich ludzi i nic nas nie zaskoczy. Jak obiecywali, tak obiecują - chcą tylko dawać, a aby dawać muszą wyciągnąć kasę z Twojego portfela i nią obrócić, do Ciebie wróci reszta. Będzie marnie - tak jak było przez ostatnie lata. Jeśli chodzi o partię KORWiN, napiszę Ci to trzeci raz: głosuję na nią nie z powodu ślepej miłości, lecz z rozsądku i ciekawości. Chcę ocenić nowe twarze w Sejmie, dość mam tych samych nazwisk. Bardzo uważnie przyjrzałem się wszystkim programom i wielu sylwetkom kandydatów na posłów i myślę, że najlepszą strategią jest oddać głos na KORWiN - wszystko wskazuje na to, że Kukiz i Nowoczesna dostaną się do Sejmu, dlatego warto wspomóc ludzi od Korwin-Mikkego i dać im więcej miejsc w ławach sejmowych. Tyle. A jeśli chodzi o p.Kaczyńskiego - to dość dobry taktyk, ale niestety otoczony bandą złodziei. Polecam przeczytać program PiS-u - czytałem w całości, ok. 200 stron, większość bardzo podobna do Zjednoczonej Lewicy/SLD. PiS to ewidentnie partia lewicowa gospodarczo (rozdawanie po 500 zł - proszę Cię, przecież to są lewicowe mrzonki) i konserwatywna światopoglądowo, zaś Zjednoczona Lewica to partia lewicowa gospodarczo i lewicowa światopoglądowo. Różnią się więc tylko podejściem do spraw światopoglądowych. Nowoczesna odwrotnie: bardzo lewicowa światopoglądowo i częściowo liberalna gospodarczo (ale ogólnie to raczej centrolewica). Kukiz przypomina mi Wałęsę, nie ma doświadczenia i ludzi (na listach skrajni lewicowcy i skrajni prawicowcy), najbardziej poukładana pod tymi względami jest partia KORWiN z jednolitym programem konserwatywno-liberalnym. Konserwatyzm światopoglądowy, liberalizm gospodarczy. Warto sprawdzić, co z tego będzie, a nie co cztery lata głosować na stary układ!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Tuskówna
-2 / 2

@ABCXYZZ Nie udawaj eksperta, bo się tylko ośmieszasz. Chcesz wmówić, że przeczytałeś program PiS, a wymieniasz tylko to, co mówią w spocie (500 zł na dziecko), a całą resztę pomijasz. Dlaczego? Bo nawet nie zajrzałeś do ich programu! Takie manipulacje to dla Korwinistów chleb powszedni. Gdybyś faktycznie przeczytał ten program, to byś nie powielał oklepanych frazesów o lewicowości PiS. No chyba, że faktycznie nie umiesz czytać ze zrozumieniem i nie wiesz, co to lewica. A podobno masz ponad 30 lat, to wypadałoby się w końcu nauczyć? Partia Korwin to jednoosobowa partia, dlatego nazywa się KORIWN, bo bez jej lidera cała reszta (z Wiplerem na czele) mogłaby co najwyżej startować na radnych w zadupiach. Również jestem za zmianą w Polskim parlamencie, ale akurat Korwin to najgorsza z opcji, bo jest zakłamany i za mało inteligentny na resztę polityków. Zmiana dżumy na cholerę mnie nie interesuje. PS Może zastanów się na sobą i zrozum w końcu, że świat nie ograniczają się tylko do lewicy i prawicy, a żeby problemom sprostać trzeba systemu mieszanego? Poza tym jesteś nudny jak flaki z olejem, bo powtarzasz w kółko to samo, a świat się zmienia, a wraz z nim wyzwania stojące przed człowiekiem. Kapitalizm w końcu upadł, podobnie komunizm, a to wystarczający dowód, że te dwa systemy nie wytrzymują próby czasu. Dlatego głosowanie na Krowina z jego przestarzałymi i skostniałymi poglądami jest stratą głosu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ABCXYZZ
+1 / 1

@Tuskówna - dobrze, skoro wiesz lepiej, co przeczytałem, a czego nie przeczytałem - przejdź się do lustra kontynuować dyskusję :) Śmieszne na forach internetowych jest to, że gdy komuś skończą się argumenty - wylewa na dyskutanta wiadro pomyj. Dodatkowo załączasz jeszcze kilka domysłów na mój temat. Gratuluję polotu i fantazji. Rozumiem, że mam teraz wkleić cały program PiS? "Darmowe" pięćset złotych od PiS-u to metafora tego programu - żałuję, że żyjemy w czasach, w których skrót myślowy trzeba każdemu rozwijać i wykładać na tablicy. Czwarty raz Ci napiszę, do skutku będę próbował: nie jestem korwinistą. Zdecydowałem głosować na tę formację z kilku powodów: po przeczytaniu programów wszystkich partii, przejrzeniu wielu kandydatur - z różnych formacji politycznych (z naciskiem na kandydatów z mojego regionu), z niektórymi kandydatami (z różnych partii) nawet zamieniłem słowo. Piszesz o systemie mieszanym i właśnie taki system reprezentuje ta partia - konserwatywno-liberalny, więc sam sobie przeczysz. Uproszczenia lewica/prawica stosuję zaś po to, aby w komentarzu na demotywatorach rozrysować pewien szkic polityczny - mam Ci tu zrobić wykład o poszczególnych postulatach wszystkich partii w Sejmie? Najsmutniejsze jest to, że Tobie pozostało wylewać na mnie pomyje - proszę bardzo, ale nie licz na mnie: nie wezmę udziału w tej odmóżdżającej gierce. Mimo wszystko do końca będę wierzył w Twój zdrowy rozsądek, bo w tej chwili widocznie dostał zatwardzenia albo - jak pisałem - pochłonęła go dekadencja. Nadmienię też, że nie aspiruję do miana eksperta - owszem, przyglądam się polityce z bliska i z daleka, dużo czytam, dużo obserwuję, dużo rozmawiam. Empirycznie oceniam i staram się nie sugerować, a furiatów i fanatyków omijam szerokim łukiem. Z każdym Twoim komentarzem coraz bardziej mi na takiego wyglądasz, więc na dalszą dyskusję zwyczajnie szkoda mi czasu :) Pozdrawiam serdecznie i miłego dnia!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Tuskówna
-1 / 3

Z twego "kwiecistego" języka i mentorskiego tonu wypowiedzi czuć na kilometr bufonadą. Nie sil się i tak widać, że jesteś mentalnym gimbem, co chciałbym uchodzić za kogoś ważnego. Jeżeli w moich wypowiedziach nie dostrzegasz argumentów, tylko epitety, to faktycznie musisz mieć poważne problemy z czytanie. Zarzucasz komuś, że robi o tobie domysły, to dostrzeż we własnym oku belkę: nazywasz mnie dekadentem, furiatem i fanatykiem i do tego analfabetą. Typowe dla waszych korwinowskich manipulacji jest to, że przechwalacie się ogólnikami (czytałem programy, rozmawiałem z ludźmi), a jak ktoś zaczyna was dopytywać o szczegóły to toczycie pianę i zarzucacie interlokutorowi, że wylewa na was wiadro pomyj. Nie dziwię się, że nie chcą was do telewizji, jeśli jesteście tacy fałszywi. System konserwatywno-liberalny proponowany przez korwinistów nie jest mieszany, bo jest skostniały w obu dziedzinach. Swoje uproszczenia na prawicę i lewicę stosujesz, bo na głębszą analizę cię nie stać i twój zakres słownictwa z dziedziny polityki ogranicza się tylko do tych kilku. Ja natomiast w twój rozsądek zwątpiłem po twoim drugim wpisie. Lecz, że nie lubię chamstwa, również pozdrawiam. PS. Wasze bojówki minusujące moje komentarze jeszcze bardziej mnie motywują, do wytykania waszych manipulacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ABCXYZZ
+2 / 2

@Tuskówna: dobrze, już dobrze, a więc podsumujmy: jestem korwinistą, "krul" tak mi nakazał, jestem z gimbazy (lub mentalnej gimbazy), bojówki siedzą za mną z komputerami i Cię minusują, nie umiem czytać i nie potrafię zrozumieć Twoich intelektualnych szczytowań, siłą rzeczy nie czytałem też programów partyjnych i z nikim nie rozmawiałem - widziałem tylko spoty i z nich czerpię informacje, resztę wymyśliłem przed chwilą, więc toczę pianę. Bardzo mnie to wszystko przekonuje - szkoda tylko, że nie do Twojej racji, tylko do tego, że jesteś nijakim człowiekiem z internetu, który żyje w świecie domysłów na czyjś temat. Po prostu chcesz mnie wpisać w pewien schemat rozmówcy i z tym wyobrażeniem o mnie prowadzisz dialog. Gdzieś obok. Chłopie, jest miejsce na pluralizm - głosuj sobie, na kogo tam chcesz. Ale najpierw: ochłoń. Ja przedstawiłem argumentację mojego wyboru, Ty widzisz w tym jakieś teorie spiskowe i manipulacje, więc na wszelki wypadek wylewasz pomyje. Na oślep. Rozumiem, że jeśli nie podzielam Twojego zdania, to pomyje i domysły są jedynym Twoim językiem. Wiesz kto tak robi? Orangutan.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Twoj_nick2
+1 / 1

Reasumując ten cały wpis "jest źle, dlatego pojedziemy po wszystkich, a za 4 lata dalej będzie źle i damy kolejny wpis". Mam dosyć też i takich śmieszków, regularnie co 4 lata "jest źle", "jedziemy po wszystkich", "nie ma na kogo głosować", "śmiechłemXD" itp. Od niedawna rozgrywa się to w internetach, wcześniej rozgrywało się to w wszelakiej maści programach satyrycznych i kabaretach. A teraz trochę liczb budżet na 2015 to 340 miliardy złotych, w przeliczeniu na każdego Polaka (od małego do dużego) to 9 tysięcy rocznie, przez 4 lata to 36 tysięcy. Biorąc pod uwagę frekwencję i fakt, że nie nie wszyscy są pełnoletni każdy głos będzie miał wagę około 100 tysięcy złotych, kiedy ostatnio wydałeś 100k, żeby było śmiesznie? A ile stoisz przed sklepową półką i zastanawiasz się, czy jogurt kupić z grzybami, czy z truskawkami? Ile kilometrów jedziesz po karpia do Lidla na święta? Ile czasu zajmuje Tobie wypracowanie 100k, że tak bezstresowo do tego podchodzisz. Ale nie jest śmiesznie i niespodzianka za 4 lata też będzie śmiesznie. Bo żyjemy w śmiesznym społeczeństwie. Które zamiast wziąć odpowiedzialność raz na 4 lata woli sobie śmieszkować. Śmiech w życiu jest bardzo ważny, ale dorosły człowiek musi mieć świadomość tego, kiedy trzeba być odpowiedzialnym. A nie: "LOL wybory XD wszyscy to takie nieudaczniki ROTFL", a później przez następne 4 lat płacz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Tuskówna
-1 / 1

@ABCXYZZ Podsumowując: Gdy już wykazałem jak ty i twój „krul” mydlicie oczy gimbusom, uciekasz się do ataku ad personam i robisz jakieś dziwaczne i dyskredytujące psychoanalizy, które nie mają żadnego związku z programem twojego „krula” Korwina. I ten klasyczny „argument” o teoriach spiskowych, który już dawno się wszystkim przejadł. Chciałeś mnie ośmieszyć, ale pokazałeś tym tylko jaki jesteś miałki intelektualnie, a wasz „program” to pic na wodę. Wiesz kto tak robi? Korwiniści-populiści. PS Pisałeś wcześniej, że już ze mną nie będziesz kontynuować wymiany zdań. Jak zwykle skłamałeś, bo bycie korwinistą do tego zobowiązuje?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ABCXYZZ
+1 / 1

@Tuskówna: wierzyłem w Ciebie do końca :) Choć wypowiadam się na forach internetowych średnio kilka razy w roku, to w tym przypadku naprawdę próbowałem choćby nawiązać z Tobą kontakt. Niestety, końca Twoich bredni nie widać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Tuskówna
0 / 2

@ABCXYZZ Jak zwykle mnie nie zaskoczyłeś, bo znów złamałeś słowo i do mnie piszesz. Wy, korwiniści jesteście tacy przewidywalni, że nie wiem po co się ciągle udzielacie, skoro w kółko piszecie to samo, a wystarczyłoby tylko raz. Uważasz, że nie udało ci się nawiązać ze mną kontaktu, tylko dlatego, że nie dało ci się mnie przeciągnąć na swoją stronę. Też byłem młody, naiwny i dałem się zafascynować Korwinem, ale z czasem dostrzegłem jakim jest oszustem, dlatego daremne twoje wysiłki. Korwin w parlamencie, to wielkie nieszczęście dla Polski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Glaurung_Uluroki
-2 / 4

Widzę, że cenzura kasuje niewygodne wpisy - zwłaszcza, jeśli demot dodaje moderator.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+1 / 1

Każdy demot jest dodawany na główną przez moderatora/admina.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~AHK
+4 / 4

Byłoby śmieszne, gdyby nie było takie prawdziwe

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ABCXYZZ
+1 / 7

Rzeczywiście - język i humor wysokich lotów, szczególnie określenia w stylu "zapina swoją dziewczynę", "brandzlujesz się do wizji Polski (...), itd. Nawet w żartach można to ująć na setki innych - mniej obleśnych - sposobów. Autorzy momentami mają trafne spostrzeżenia (zresztą, podobnie jak przeciętny Polak), ale operują mózgiem nastolatka, ubierając w słowa swoje myśli. Nie jest to ani szokujące, ani dobrze napisane - ale swołocz się zachwyci, bo poziom intelektualny w kraju mamy mizerny, podobnie jak poziom czytelnictwa. A szkoda - bo solidna satyra na politykę by się przydała, w/w wypociny można najwyżej przepisać na ostatnią stronę zeszytu przeciętnego gimnazjalisty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ABCXYZZ
+1 / 1

Ale robią to z klasą! Mocnych słów i określeń też trzeba umieć użyć (patrz: Tuwim, Całujcie mnie wszyscy w dupę). Zresztą: już prawie nikt w Polsce nie czyta książek, nie dziwię się więc, że tak niski poziom tych wypocin potrafi zachwycić. To nie moja bajka, ale po pierwszym przeczytaniu przewidywałem, że gawiedź się podnieci, bo ta gawiedź nie potrafi nawet złożyć zdania. Dla nich to literacki majstersztyk i mistrzowski paszkwil - dla mnie: poziom gimnazjalisty. Tyle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~cabulas
0 / 6

Kuce hejtują. Najśmieszniejsze jest to, że to o Korwinie jest najbliższe prawdy. Brakuje tylko wzmianki o 20 latach w SD i wygodnej zmianie na antysystemowca w 89' kiedy wiatr zawiał z innej strony

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar docxent
+4 / 6

Poprawka do Platformy Obywatelskiej. "Dla kogo: jesteś bezmyślnym Lemingiem i nie potrafisz myśleć samodzielnie. Za wszelkie porażki w ciągu ostatnich lat obwiniasz rządy PiS-u." :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ebb435b45hb435h4
-1 / 1

gazeta wyborcza płaci tym małośmiesznym przygłupom, to co się dziwicie .........

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~kubeł_zimnej_wody_na_łby_gimbusów
0 / 2

Pewnie nie wszyscy wiedzą, ale kochanka Korwina - Dominika, z którą ma bękarta jest feministką!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Gigawatt
-1 / 1

@kubeł - Nawet jeśli, to co z tego? A mój pies potrafi tańczyć na dwóch łapach, rzeczywiście: będzie to miało niebagatelny wpływ na nasze życie w Polsce, w przyszłości mniej i bardziej odległej. Czy Wam już naprawdę od tych Pudelków w głowie się poprzewracało? Aspirujesz do miana punktatora politycznego? Marzy Ci się pierwszy rząd w loży szyderców? Wymyśliłeś sobie dziś, że pomasakrujesz w necie młodych ludzi zafascynowanych Korwin-Mikkem? Cóż, zacznij myśleć i stawiać celne, rzetelne diagnozy, wysil szare komórki, bądź cyniczny i ironiczny, znajdź coś ciekawego i istotnego do przekazania, wyraź to w nietuzinkowy sposób, a nieistotne popłuczyny na temat czyjegoś życia prywatnego odrzuć na dzień dobry. W innym wypadku, przykro mi, tylko się zbłaźnisz :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~kubeł_zimnej_wody_na_łby_gimbusów
+1 / 3

No cóż, najwidoczniej tak ci sflaczały szare komórki, że nie dostrzegasz hipokryzji swojego idola Korwina. Jedno mówić, drugie robić, bo gimbazie i tak można wszystko wcisnąć. Niech wasz krul dalej robi spoty o drożdżówkach i marihuanie, bo to faktycznie problemy wagi państwowej. Jaki elektorat, takie problem do rozwiązania. Może i jestem błaznem, ale na miarę Stańczyka, a Korwin na miarę Harry Dunne'a ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ABCXYZZ
-1 / 1

@Kubeł, otrzeźwiej ;) jaki "krul", jaki "wasz"? Nie jestem ani korwinistą, ani gimbazą - strzeliłeś z procy i trafiłeś w przypadkowego przechodnia, który uprzejmie zwraca Ci uwagę, że sprawy prywatne nijak się mają do programu partyjnego czy też tego, co partia faktycznie w Sejmie wykona. Spot z drożdżówkami właśnie wyszukałem - nie trzeba wielkiego rozumu, aby odczytać to jako prostą metaforę, że nasz obecny rząd traktuje ludzi jak dzieci, a szczytem tego absurdu i chorobliwej opiekuńczości jest zakazywanie drożdżówek. Nawet tak prosty przekaz do Ciebie nie trafił? Z jednej strony: drżę na myśl o przyszłości tego kraju, z drugiej: do końca będę wierzył, że niektórzy tylko udają idiotów lub ktoś chociaż im za to płaci. I na koniec klamra: otrzeźwiej, serio, Stańczyk z Ciebie jak z koziej rzyci trąba.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~kubeł_zimnej_wody_na_łby_gimbusów
0 / 2

Korwinowy nihilisto, możesz się nazwać nawet baleriną, ale jeśli jesteś obleśnym grubasem, to nic tego nie zmieni. Jesteś dupowałzem korwina, a Korwin to twój krul choćbyś się na tysiąc zdań zarzekał, ze jest inaczej. Widzę jak agitujesz na rzecz korwina przez cały czas. Robisz to, bo zostałeś opłacony czy ogłupiony? Życie prywatnie ma się bardzo dużo do polityka, bo pokazuje jakim jest naprawdę człowiekiem bez maski, jaką nakłada kiedy wchodzi w rolę polityka. Ty się doszukujesz metafory we wszystkim, co Korwin powie i zrobić. Nawet w jego porannej kupie dostrzegłbyś ciasto czekoladowe, bo tak już jesteś ogłupiony. Ja już nie wierzę, że dupolizy Korwina udają idiotów, bo już jestem przekonany, że nimi są. Taka już rola Stańczyka, że próbują go ośmieszyć, ale ci inteligentniejsi dostrzegą, co ma do powiedzenia. A z koziej rzyci to przyszedłeś na świat wieśniaku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ABCXYZZ
-1 / 1

@Kubeł, cóż, Twój poziom wypowiedzi z pewnością jest bardzo "miastowy" ;) metropolijny wręcz! Albo kosmiczny! No tak - szczególnie politycy ze starego układu ostatnio błysnęli swoimi prywatnymi opiniami, które przypadkowo nagrały się na taśmach i o tym, jacy są prywatnie można się było przekonać. Z każdą kolejną aferą było to coraz bardziej widoczne. Jeśli w jakiś sposób ulżę Twoim internetowym spazmom: tak, agituję na rzecz Korwina za grube pieniądze. A Ty? Na czyją rzecz agitujesz? Bo chyba nie powiesz, że jesteś zwyczajnie głupi i robisz to za darmo? Co, miastowy? Jak to z Tobą jest? Nieśmieszny, żałosny i samozwańczy Stańczyku? ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~kubeł_ziemnej_wody_na_łby_gimbusów
+1 / 1

@ABCXYZZ A ty jesteś jurorką Pavlović z tańca z gwiazdami, że oceniasz wszystkich poziom wypowiedzi? Oczywiście, że źli są politycy z tamtego układu, bo w prywatnych rozmowach wypowiadali wulgaryzmy, a nie to co Korwin publicznie wykrzykując : „Trzeba k*rwa zabić tych ludzi”. Ale przecież krul Korwin to taki dżentelmen, bo zostawia bakterie z własnych ust na kobiecych rękach!
Od razu po tobie widać, że agitujesz za grosze, bo jesteś tak słaby w tym co robisz, że dzięki twoim banialukom coraz więcej ludzi zniechęca się do Korwina. Ale niczego dobrego nie spodziewam się po takim wieśniaku co chciałby uchodzić za yntelygenta z grobowym poczuciem humoru.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ABCXYZZ
0 / 0

@Kubeł, Ty za to jesteś świetny, brawo! :) Popracuj jeszcze tylko nad składnią i interpunkcją. Być może jakiś biuletyn ze szkoły średniej da Ci wówczas rubryczkę na własność! Powodzenia! :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~kubeł_zimnej_wody_na_łby_gimbusów
0 / 0

@ABCXYZZ Jak widzę, że jak chcesz to potrafisz trochę popisać z jajem. Brawo! Nawet czepnąłeś się interpunkcji! Ty jesteś taki idealny, że rubryczkę w gazetce parafialnej masz zagwarantowaną! Powodzenia! :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~loolo12345
0 / 0

Pewnie kazdy sam sobie juz dopowiedzial, ze naprawde partia niewazna, a liczy sie czlowiek, ktory albo umie, albo nie umie. Niektorzy chcieliby sie dac zabic za PiS, za Korwina, za PO.. ludzie ! To bledne kolo. W Polsce nie ma (NIE MA) jeszcze klasy politycznej zdolnej do (1) przejecia wladzy, (2) okreslenia racjonalnych przeslanek rzadzenia, (3) wykonywaniu obietnic i (4) wytrwaniu przez kadencje, czy dwie. Niby proste, a - jak widac - kazde p.osly wola sie uganiac po studiach telewizyjnych, brylowac w wywiadach, okazywac dowody swej madrosci... tylko panstwo w tym wszystkim coraz bardziej lezy i kwiczy, a chochol tylko tancuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Pan_x
0 / 0

Chciałbym, aby wszystkie nowe partie dostały się do parlamentu, ale niekoniecznie, aby któraś z nich rządziła. Przyda się świeża krew w cyrku na wiejskiej, a po 4 latach obserwacji okresu próbnego może wyrośnie nam "nowy, wspaniały rząd"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~bethoven23
0 / 0

szczerze mówiąc, to nie jest zbyt śmieszne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E edzsledz
+1 / 1

Bawi mnie gdy PO i PSL to partie które "nic nie robią" prócz PRu. One robią i to wiele, wiele złego dla kraju. Powiązania z mafią i przekrętami, ustawianie przetargów, układy i układziki rozkradające kraj itd ale jedynie co napisane o nich to akcje PRowskie. Przykład to afera taśmowa: ponad rok od 1 nagrania, na nagraniach ludzie z samej góry układają się, kombinują, obalają, zaś najważniejsze co słychać to że brzydko mówili czy że dużo pieniędzy podatnika zostawiano w Sowie. Toć nóż się otwiera gdy nikt włącznie z prokuraturą nie widzą co się działo. Liczę na to że ten kto teraz przyjdzie to wreszcie za tą mafie się weźmie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O okolioza77
0 / 0

Jedyna partia, która została przedstawiona w dobrym świetle to "Razem". Artykuł sponsorowany? ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cvetelina
0 / 0

Najbardziej demotywujące są komentarze co poniektórych pod demotem. Tekst jest humorystyczny, chłopaki dowalili wszystkim, a u niektórych lament jakby nie wiadomo jaki dramat się zdarzył.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 października 2015 o 0:55

avatar ~Antykomuch
0 / 0

Wszystko fajnie ale po PiS to najbardziej pojechal. Marna prowokacja komuchu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem