Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
3049 3255
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar ~Glaurung_Uluroki
+6 / 28

@tomxy Co to za sanacyjny syf?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Alfred Nobel
+1 / 35

Autorze, a może tak powinniśmy w końcu głośno mówić prawdę i nie dbać o to czy kogoś to obraża? Koniec świętych krów i koniec politycznej poprawności! Swoja zaraza jest lepsza od obcej bo tylko wyżera mózg i czyści portfel zamiast ucinać głowy i wysadzać ludzi w powietrze? Polska powinna być wolna i niepodległa, a nie wybierać sobie lepszego pana któremu będzie posłuszna!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar luki13bl
+6 / 14

@tomxy "w oczki piecze zdrajców i kolaborantów" rozwiń temat proszę, bo to może być śmieszne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MasterYoghourt
+12 / 16

@tomxy Czemu nie pozwala się kpić z Islamu i pozwala na wszystko nielegalnym imigrantom ? To proste, by wzmagać w Europie nastroje anty arabskie, anty islamskie. A czemu pozwala się kpić z chrześcijaństwa ? Bo religia to tradycja, tożsamość, kultura, czyli czynniki stojące na drodze ku tworzeniu jednolitego społeczeństwa. Jednolitej masy wyrobników, klientów i żołnierzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mareczek00713
-1 / 3

@tomxy Daj obrazek "Polska niepodległa" - niewinny (biały to kolor powszechnie uznawany za symbol czystości i niewinności) krzyż jest przegryzany przez czerwonego (kolor agresji oraz komunizmu) orła. Gratulacje, dziadzio Stalin musi być z ciebie dumny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wolfi1485
+3 / 27

Żeby jeszcze naprawdę ktoś z waszej wiary się wyśmiewał... Owszem, wyśmiewanie czyjejś wiary nie jest w porządku, ale na przykład wyśmiewanie fanatyzmu religijnego wszelkiej maści i krytykowanie narzucania komuś jedynej słusznej drogi już jest jak najbardziej ok.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A anka_447
0 / 10

@Ewlak Nie wiem gdzie trafiają demoty na których wyśmiewa się chrześcijan, bo takich nie tworzę. Nie jestem za obrażaniem żadnej religii. Mówisz, że o muzułmanach mówi się najgorsze co się da. To efekt zachowania większości z nich. Ja też ciągle słyszę, że księża to pedofile, bo i tacy się zdarzają a te przypadki są najbardziej nagłośniane. Zresztą ze mnie mogą się nabijać, że głupia jestem, w bajki wierze itd. I mi to nie przeszkadza, bo swoje zdanie mam i nikt mnie nie przekona żebym je zmieniła. Chodzi mi bardziej o nienaśmiewanie się z wiary, a nie z jej wyznawców. Chcecie się ponabijać, proszę bardzo. Ale wyznawców różnych wiar macie na tyle dużo, że może Boga warto byłoby zostawić w spokoju?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fuzzym
+2 / 6

@anka_447 jakiej wiekszosci muzulmanow? Wyznawcow islamu jest na swiecie ponad miliard, w Panstwie islamskim kilkadziesiat tysiecy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-1 / 3

@fuzzym Chyba "trochę" zaniżyłeś liczbę Islamistów w ISIS...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+5 / 37

Rzucanie tekstów w stylu "obrona wiary" to zniżanie się do poziomu terrorystów muzułmańskich. Jeszcze jakiś co mniej mądry wyskoczy z pistoletem zabijać tych, co w niedzielę do kościoła nie poszli. Równość obywateli wobec prawa ma gwarantować system prawny, a nie hasła, które spodobały by się Osamie Bin Ladenowi... a jeśli Unia Europejska próbuje Polsce narzucać jakieś faszyzmy w stylu kar za "mowę nienawiści" wobec jednej wybranej grupy społecznej (wyróżniona grupa o jednym pochodzeniu etnicznym to bardzo faszystowski zabieg), to Polska powinna zagrozić wyjściem z takiej unii, proste.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~The_Atheist
+2 / 12

@solarize W USA były już takie sytuację. Przykładowo świr wszedł do kliniki aborcyjnej i zaczął strzelać do personelu. Było to faktycznie kilka lat temu, ale takie przykłady się zdarzają. Nie mówiąc już o IRA i innych typu organizacjach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
0 / 10

@The_Atheist Dokonał bardzo późnej aborcji... A IRA nie ma na celu obrony wiary tylko zjednoczenie Irlandii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SuperKingRobert
-3 / 11

Świr? Dobry, mądry człowiek który zrobił dobrze. Zabił kilkunastu seryjnych morderców którzy zabijali ze szczególnym okrucieństwem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~The_Atheist
+1 / 5

@SuperKingRobert i daleko szukać nie trzeba, by znależć popierających takie rzeczy, nie @Saladyn1 ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mareczek00713
+1 / 3

@solarize Wiesz, jest obrona wiary i "obrona wiary" - jedną rzeczą jest nietolerowanie darcia Biblii na koncertach czy kutasów na krzyżu i po prostu zamykanie za obrazę uczuć religijnych a inną rzeczą mordowanie ludzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Qrvishon
+2 / 34

Każda religia jest zła bo niesie ze sobą indoktrynację najmłodszych, którzy na te bzdury nie są odporni. Ale ja stojąc poza religiami widzę że zdecydowanie najgorszą z nich jest Islam, który brutalnie chce przejąć władzę nad resztą religii. Nie zawsze tak było, ale kiedy islam podzielił się na 2 odłamy: ten pokojowy i ten wojujący, to członek tego wojującego siłą zmusił wyznawcę pokojowego islamu do zmiany poglądów na te jego, bo historia doskonale pokazuje że bardziej cywilizowane grupy, padają pod naporem tych barbarzyńskich. I co raz mniej już jest islamu spokojnego, a Europa i USA usilnie przyczyniają się do rośnięcia w siłę tego wojującego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~trueanswer
+3 / 15

@RisoTorizo Wszechświat powstał w wyniku tych samych zjawisk w jaki powstał wszechświat. Jeśli zakładasz, że ktoś musiał stworzyć wszechświat bo nic nie mogło powstał z nicości, to jednocześnie wynika z tego, że Bóg też nie mógł powstać samoistnie. Bóg nie jest odpowiedzią tylko kapitulacją w szukaniu odpowiedzi. PS. Nie prowokuję kłótni, tylko logicznie odpowiadam na twoje pytanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-4 / 6

@~trueanswer "Jeśli zakładasz, że ktoś musiał stworzyć wszechświat bo nic nie mogło powstał z nicości, to jednocześnie wynika z tego, że Bóg też nie mógł powstać samoistnie." Jeśli zakładamy że Bóg istnieje to najpewniej nie dotyczą go żadne zasady fizyki. :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Qrvishon
+1 / 11

@RisoTorizo to że czegoś nie wiemy nie oznacza że tego nie ma, a już na pewno nie dowodzi istnienia boga. Kto powiedział że wszechświat musiał powstać a nie że był zawsze i zawsze będzie. Jesteśmy jako ludzkość świadoma około 3000 lat. Taka już dobrze zorientowana to może 500-300 lat. Wszechświat jak udowodniono ma miliony lat. Także czy teoria wielkiego wybuchu czy inne teorie to tylko przypuszczenia i ludzie są za głupi dzisiaj żeby je udowodnić. Ale pamiętajmy że 20 lat temu nie dało się udowodnić ojcostwa, teraz jest to robione od ręki przez DNA. I pewnie nie dożyjemy odpowiedzi na wszelkie zadawane dziś pytania, ale już dawno ludzie zaprzeczali istnieniu bogów. I tak jak kiedyś okazało się że nie ma ich na Olimpie, tak teraz ludzie znaleźli sobie Jahwe czy Allaha których obalić jest ciężej bo są wymyśleni tak żeby byli niewidzialni i wszechobecni, ale podobnie jak poprzednicy z Egiptu, Grecji, kraju Inków, Azteków itp. są oni jedynie rozwojem bajki napisanej dawno temu. Problem że tą bajkę wsadza się ludziom do głów jak w te bajki jeszcze wierzą. Spróbuj dorosłego niewierzącego człowieka logicznie myślącego z pewnym wykształceniem przekonać do tego że bóg jakiś tam jest. Logika, największy wróg religii. Bo mierząc sie z umysłem logicznym teista zawsze padnie, bo nie będzie umiał wytłumaczyć wielu rzeczy i skończy się na "bo bóg tak chciał" albo "to część boskiego planu" albo jak w przypadku niektórych religii odrąbią ci głowę zwyczajnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ekwita
-1 / 3

@Qrvishon Logika ~ religia? Gilbert Keith Chesterton nie jest pod wrażeniem...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PanJanuszTracz
-5 / 7

Religie może i są wymysłem ludzi, ale Bóg i diabeł istnieją naprawdę....Nie musisz wierzyć w żadna religię ale powinieneś uwierzyć że Dobry Bóg i Diabeł istnieją tylko przybierają różne imiona i nazwy w różnych religiach w zależności jak je kto nazwał. Jak niewierzysz to zapytaj egzorcystów , są dowody, opetani ludzie lewituja i przemawiają starożytnymi językami, chude kobiety maja nadludzkie siły , jak to wytlumaczysz wszystko ? niby taki oświecony jesteś a nie bierzesz pod uwagę że ludzie i różne dziwne moce mogą koegzystowac ze sobą i się mieszają dwa światy. cały czas jesteśmy odrobinę w tamtym świecie .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~The_Atheist
+1 / 5

@PanJanuszTracz "chude kobiety maja nadludzkie siły , jak to wytlumaczysz wszystko ?" Bardzo prosto. Człowiek nie wykorzystuje 100% możliwości swoich mięśni, bo mogłoby to skutkować ich uszkodzeniem lub w ogóle zniszczeniem. Ale hormony potrafią dać niezłego kopa, np. takiego, że matka jest w stanie podnieść samochód pod którym jest jej dziecko. Co do końcówki wypowiedzi, to wciąż nie jest dowód na istnienie jakiegoś bóstwa, co stworzyło wszechświat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Qrvishon
0 / 6

@PanJanuszTracz to że kobieta podniosła ciężarówkę pod którą wpadło jej dziecko (kilka ton) to była taka sytuacja jak wspomina kolega - widziałem nagrania z monitoringu. Dzieje się tak dlatego że nasz mózg ogranicza siłę naszych mięśni żeby ich nie pozrywać, a w chwilach tak dużych emocji ta blokada może ulec uszkodzeniu i limity są "pozdejmowane", nie trzeba do tego opętania. Podobnie mogą to robić chorzy psychicznie, a jak twierdzisz ty opętani. Lewitacji jeszcze nie widziałem na nagraniach, może dlatego że nie miała miejsca... chyba że miała, to podeślij mi link. A diabeł jest tylko wytłumaczeniem złego postępowania ludzi, bo niektórzy nie chcą uwierzyć że ludzie są źli sami z siebie. A z bogiem jest taki problem że podobnie w chrześcijaństwie jak i islamie bóg rządzi ziemią i całym światem, ale nie przypisuje mu się takich rzeczy jak trzęsienia ziemi, tsunami, rak u noworodków, epidemie, susze itp. Dlaczego? Jak ktoś ozdrowieje to "dzięki woli boskiej", a prawda jest taka że jak zachorował to też "dzięki woli boskiej" bo jak uważacie że to wszystko wola boska to złe rzeczy też. A nie że tylko dobre to bóg, a złe dzieją się same, a bóg o nich zupełnie nie wie. Tu by się wasza teza o wszechwiedzy boga nie zgadzała. No ale to logiczne podejście, jak się ktoś nad tym nie zastanawia tylko łyka jak pelikan co mu kładą do głowy to do tego nie dojdzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ekwita
+1 / 3

@Qrvishon Ateista Peter Hitchens zdecydowanie łykał wszystko jak pelikan. Agnostyk Chesterton też. I nie można im było nic wytłumaczyć logicznie. Jak oni mogli sobie dać wmówić takie głupoty?!

A co do zagadnienia wszechmocy. Mieszasz pojęcia i interpretujesz je po swojemu celowo czy z powodu zwykłej nieznajomości doktryny katolickiej i filozofii?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 20 listopada 2015 o 20:17

K Kuba_F
-2 / 2

@Qrvishon Żadna religia (oprócz judaizmu) nie namawia do wojny. Tylko niektórzy fanatycy religijni twierdzą ,że trzeba wszystkich zabić ,jeżeli nie wierzą w tego samego Boga.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~tchórz_anonim
-1 / 9

Hmmm... z tego samego powodu dla którego wyśmiewanie i kpienie sobie z rządu jest w porządku a robienie tego samego z bezdomnych jest byciem dupkiem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P preczzglupota
+4 / 4

Dupie jesteś jeżeli wyśmiewa kogoś tylko dlatego, że jest politykiem, bezdomnym, albo gimnazjalistą. Poprawność polityczna polega na tym, że ktoś uważa, że nie można krytykować czyjegoś postępowania, dlatego, że jest np. bezdomnym, politykiem, czy czarnym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SeshiRo
+1 / 13

Wyśmiewanie wiary nie jest w porządku i mówi to zagorzały ateista nie trawiący ludzi wierzących. Chcesz to sobie wierz nie mam nic do tego, o ile nie masz zamiaru nikogo do tej wiary zachęcać i zostawisz ją w swoim domu. Nie obchodzi mnie to czy wierzysz w Chrystusa i symbol męczeństwa jakim jest krzyż (Swoją drogą gdyby Jezusa w dzisiejszych czasach stracono, ludzie modlili by się do krzesła elektrycznego albo strzykawki z trucizną), czy wierzysz w potwora z spaghetti albo głowę kozła. Nie ważne w co wierzysz, ważne jest to żebyś był dobrym człowiekiem i nie krzywdził innych. Nie namawiaj innych do swojej wiary, wiara jest wolnym wyborem i każdy człowiek powinien SAM o tym decydować. Jestem ateistą i nie potrzebuję żadnych pism/przykazań i książek żeby wiedzieć że morderstwo jest złe. I nie muszę w nic wierzyć aby wiedzieć że ISLAM nie jest zły, bo jest wielu jego wyznawców nie chcących mordować innych. To F-A-N-A-T-Y-C-Y religijni są źli czy to z Islamu czy też Chrześcijaństwa. W końcu nie możemy zapominać i krucjatach gdzie byli zjadani ludzie lub o paleniu na stosie. Chrześcijaństwo przechodziło to samo co teraz Islam ale jakieś 400lat temu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~The_Atheist
-1 / 15

@SeshiRo takie podejście niestety jest niemożliwe u ludzi głęboko wierzących, bo oni wierzą, że mają prawo narzucać innym swoją wolę, bo to wola boska. Tylko i wyłącznie dlatego religie się tak rozprzestrzeniają, jak wirus.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-1 / 5

@SeshiRo I takie podejście jest też niestety niemożliwe u ludzi patologicznie niewierzących ponieważ walka z wszelką formą wiary nawet tą niewinną jest sensem ich życia. Przykład The_Atheist

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 listopada 2015 o 23:11

avatar DarkAlessa1999
0 / 0

@SeshiRo DOKŁADNIE! BRAWO!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P preczzglupota
+6 / 18

Prawdziwy Bóg obroni się sam w odpowiednim czasie.
Pozdrawiam wszystkich narodzonych z Ducha!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P preczzglupota
-2 / 8

Człowiek rodzi się z ciała - tak, czy nie?
Aby zostać zbawionym trzeba się narodzić na nowo - nie z ciała, ale z Ducha. Dzieje się to przez wiarę, chrzest i przyjęcie Jezusa jako Zbawiciela.
Nie mów, że pierwszy raz słyszysz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TakaJednaWredna
+1 / 1

@preczzglupota "Prawdziwy Bóg" to który? Jest ich wielu (było jeszcze więcej) i nie wiem który jest prawdziwy. A co po śmierci się okaże, że to allah jest tym prawdziwym? Skąd wiesz, że to nie on?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~naplecior
-1 / 1

@TakaJednaWredna jesteś taka głupia czy o co chodzi? Tu nie chodzi o to co wiesz, tylko o to w co wierzysz, na tym polega WIARA.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TakaJednaWredna
0 / 0

@naplecior Chodzi o wypowiedzi "Prawdziwy Bóg obroni się sam w odpowiednim czasie. Pozdrawiam wszystkich narodzonych z Ducha!" oraz "Człowiek rodzi się z ciała - tak, czy nie? Aby zostać zbawionym trzeba się narodzić na nowo - nie z ciała, ale z Ducha. Dzieje się to przez wiarę, chrzest i przyjęcie Jezusa jako Zbawiciela. Nie mów, że pierwszy raz słyszysz?" Komentujący wyraźnie wskazuje że odrodzenie jest przez wiarę, chrzest i przyjęcie Jezusa (a nie jego ojca np) nigdzie nie mówi o swojej wierze itp tylko w moim mniemaniu mówi o faktach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomracja768
-3 / 19

Gdybyście tyle energii poświęcali na obronę wolności słowa co na obronę tej waszej religii nie byłoby tego problemu jak i wielu innych

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar jarasdegras
+5 / 25

I będziecie tacy sami jak ci "niedobrzy" muzułmanie. Przemoc rodzi przemoc, mówił o tym nawet Jezus. Ale co tam Jezus, ważny kościół i jego "tradycja"...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mirrond
-5 / 5

@jarasdegras Nowy Testament nie zakazuje, na ile mi wiadomo, samoobrony. Gdy do Jezusa przyszli żołnierze, nie kazał im złożyć broni, tylko walczyć wyłącznie w obronie własnego ludu :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~wujaw
+4 / 16

Jeśli tego nie zrobimy skończymy jak zachodnie laickie kraje europy
Amen

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Kleruej
+2 / 20

Czyli będziemy rozwinięci i bogaci? Brzmi zachęcająco.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daila
-5 / 11

Z islamizowani lol

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar szerszen9
+6 / 6

@~Kleruje chyba się zbytni na lekcjach kolego nie uważało, co? Niemcy są tak dobrze rozwinięte dzięki protestantyzmowi i jego założeniom, które tam panowały. Dzięki takim ludziom jak ty historia stała się moim hobby, żeby tak osoba, która nie ma na jakiś temat pojęcia i dowolnie manipuluje faktami z powodu swojej nie wiedzy, nie mogła mnie wprowadzić w błąd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Kleruej
0 / 2

Widzę, że kolega szerszeń lubi się wymądrzać. Znam założenia protestantyzmu, więcej - sam jestem protestantem. I niestety masz tylko pół racji, protestantyzm bowiem jest tylko jedną z wielu części szerszej niemieckiej mentalności, tak różnej od naszej, polskiej. Niemcy przegrali nie jedną, a dwie wojny światowe, lecz mimo to dziś - dzięki pracowitości, sumienności, uczciwości i hartowi ducha, które to cechy występują bynajmniej nie tylko wśród wierzącej części społeczeństwa - są europejską i światową potęgą, tak gospodarczo, jak i politycznie (podobny mechanizm można zaobserwować u Japończyków). A Polacy? Zmarnowane lata wolności, przerzucanie się winą albo upatrywanie kiepskiej kondycji kraju w komunie, zaborach albo czymś jeszcze wygodniejszym, byleby móc powiedzieć: "To nie my, to oni!". Nie wiem też, gdzie doszukałeś się rzekomej manipulacji faktami z mojej strony - czy zachodnie, w dużej mierze laickie dziś kraje Europy nie są rozwinięte i bogate?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar szerszen9
0 / 0

@~Kleruej Jeśli cię uraziłem to wybacz, ale musisz przyznać, że z waszych wypowiedzi można wywnioskować rozwinięcie=ateizm. Jeśli twój komentarz był sarkazmem to niestety nie udało mi się go rozpoznać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Kleruej
0 / 2

Ja jedynie odniosłem się do wypowiedzi wujawa, który stwierdził, że jeśli nie zaczniemy bronić "naszej wiary", to skończymy jak laickie kraje Europy, które przecież są rozwinięte i bogate; nie przyznałem mu jednak racji, że są takie dzięki laicyzacji, jedynie stwierdziłem fakt. Po prostu bawią mnie tacy ludzie, którzy uznają Zachód za upadły, bo jeśli Zachód jest upadły, to Polski musi już chyba nie być w ogóle - gospodarczo i mentalnie jesteśmy przecież daleko za tym rzekomo upadłym Zachodem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~wciąz_jesteś_zaorany
+4 / 10

@PradawnyWilk dalej nie ma dowodu. Są# tylko gdybania i przypuszczenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PradawnyWilk
-3 / 7

cocaineHD To co piszesz to jest Stary Testament. Nie poprzestał na jednej księdze.Powstał Nowy Testament. Tutaj Kolega powyżej dobrze napisał. Było powiedziane o poddaństwie niewolników swoim panom ale było też o należytym traktowaniu niewolników przez tychże panów. Faraon miał niewolników co robili dla niego za darmo. Faraon uważał się największym bogiem, toteż Pan utwardził go w swoim przekonaniu jeszcze mocniej aby później pokazać mu na koniec jego bezsilność wobec kar. Bóg daje i odbiera życie, bo jest Bogiem. I na koniec. Kto wie co później działo się z faraonem, może się nawrócił, a może nie ? Bo dla Boga jeden człowiek, to bardzo dużo...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 19 listopada 2015 o 22:28

avatar PradawnyWilk
-4 / 6

Przecież nie przyszedł ze siekierą. Ty chcesz dać tu taką formę masakry słowem "ZAMORDOWAĆ". Po prostu umarli we śnie (była to wtedy noc) Piszesz że nie wybrali tego faraona . W porządku. Ale w niego wierzyli, oddawali mu pokłony modlili się do swoich bożków.Tak że niech ich faraon i bożki przywrócą im życie skoro są prawdziwe. Egipcjanie dobrze wiedzieli że Ich niewolnicy nie wierzą bożków egipskich tylko w jedynego Boga. Pan Bóg pokazał że Ich wierzenia i bożki są nic warte. Faraon UWAŻAŁ SIĘ największym bogiem, toteż Pan utwardził go w swoim przekonaniu (skoro był bogiem i miał zawsze racje, to niech ma jeszcze większą racje ) JESZCZE MOCNIEJ aby później pokazać mu na koniec jego bezsilność wobec kar. Pamiętaj. Jesteśmy tylko kilka zim na tym świecie. Dziś Pomodlę się za Ciebie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~The_Atheist
0 / 2

@PradawnyWilk powiedz mi, gdzie w wierzeniach egipskich jest mowa o tym, że Anubis lub Ozyrys może przywrócić do życia całą rzeszę ludzi, kiedy tylko chce? Przepraszam za wtrącanie się do dyskusji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PradawnyWilk
0 / 0

Poczytaj sobie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
-1 / 3

@PradawnyWilk: "Nie bądź niedowiarkiem lecz wierzącym..." - "...Chrześcijaninem" zapomniałeś dodać.___ "Faraon uważał się największym bogiem, toteż Pan utwardził go w swoim przekonaniu jeszcze mocniej aby później pokazać mu na koniec jego bezsilność wobec kar." - Jeśli Bóg potrafił tak wpłynąć na serce faraona, to może zrobiłby lepiej nie utwardzając jego serca ale dając mu się doświadczyć :/___@cocaineHD: "Wyobraź sobie tą tragedię, kiedy to wszystkie matki w Egipcie i ojcowie wynosiły swoje martwe dzieci na ulicę. Ich rozpacz i bezsilność. Gdzieniegdzie słychać błaganie i prośbę o powrót najbliższych do życia. A kto jest powodem tej rozpaczy i smutku? Oczywiście ten "miłosierny" Jahwe - idiota, który to postanowił ZAMORDOWAĆ niewinnych i bezbronnych ludzi, bo ich "Faraon" którego NIE WYBRALI wybrał taką a nie inną decyzję, bo mu ODEBRAŁ WOLNĄ WOLĘ." - Zawsze zadziwia mnie sposób w jaki wierzący próbują tłumaczyć Boga, który jest dobrym, kochającym ojcem, a jednak dopuścił się takich czynów jakie miały miejsce w Starym Testamencie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~The_Atheist
-1 / 11

Ponieważ żeby coś rozumieć i wyśmiewać trzeba mieć o tym jakąkolwiek wiedzę, aby wiedzieć na czym się opierać i dlaczego można to wyśmiać. Ile osób wie coś więcej o islamie? Oczywiście do tego dochodzi fakt, że na własnym, polskim, podwórku to tylko katole chcą ze swoich przekonań robić prawo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ateuszmateusz
+3 / 9

chyba twojej. To nie moja religia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~kaziu34
+2 / 12

Ja jestem bardzo tolerancyjny, dlatego wyśmiewam i kpię z każdej religii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
+4 / 4

"Błogosławieni jesteście, gdy ludzie wam urągają i prześladują was, i gdy mówią kłamliwie wszystko złe na was z mego powodu. Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie."

Tak więc, mimo że jestem chrześcijaninem agresją na takie czyny odpowiadać nie będę. Nie znaczy to, że nie sprostuję, nie pouczę. Po prostu na takie zaczepki odpowiadam spokojnie, merytorycznie, bez gniewu. Choć dziwnym trafem to najbardziej oponentów denerwuje. ale tak zawsze było, człowiekowi, któremu brak wewnętrznego pokoju w sercu, wewnętrznie skłóconemu najbardziej właśnie ten dar u innych przeszkadza. Czy się czasem nie denerwuję? Nie unoszę gniewem? Oczywiście, że tak. Ale z tego nic dobrego nigdy nie wynika, a ze spokoju owszem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M masti23
0 / 2

@Elathir Wiekszosc pseudochrzescijan to hipokryci, nie sa wierzacy i nie maja nic wspolnego z chrzescijanstwem(nie liczac chrztu) wykazuja sie nienawiscia w stosunku do muzulmanow, oceniaja calosc po jednostkach, a prawdziwy chrzescijanin tak nie postepuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MajKel09
+2 / 2

@masti23 To samo można powiedzieć o ISIS i islamie #hipkryzja

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M masti23
0 / 0

@MajKel09.Nie o calym islamie, o czesci wyznawcow jak juz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TheNihil44
-1 / 1

Oglądaliście Christophera Hitchensa o religii?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fuzzym
+2 / 6

Bzdura, każda religia jest siebie warta, ale jak ktoś chce niech wierzy, tylko niech nie narzuca tego innym słowem lub czynem. A prawo panstwowe musi byc nadrzedne wobec religijnego (nie wszystkim muzulmanom sie to podoba, ale tez np o. Rydzyk uznal, ze jego prawo polskie nie obowiazuje)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~UberNova
0 / 0

Hmmm... bo my jesteśmy w UE i to ona nakłada ograniczenie na wolność słowa, poprzez nazywanie tych, którzy mają własny rozum "rasistami", "ksenofaobami" i innymi "wszystkofobami"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Wierz
0 / 0

Czas zrobic porzadek z tym co sie dzieje w Europie! Slowem trzeba bronic naszych pogladow i nie pozwolic na to pluc!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~wertyuik
+2 / 6

Czy w waszej świętej księdze nie było coś o nadstawianiu drugiego policzka i nie zabijaniu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Jacek19996
-2 / 4

cudowne zdjęcie :) Chwała Panu !

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Jacek19996
-2 / 6

cudowny obrazek :) Chwała Panu !

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~The_Atheist
+1 / 7

A dlaczego tyko Panu, czyżbyś był wielkim miłośnikiem dzikiej przyrody? A co z Zeusem i innymi Olimpijczykami? Pan nawet na Olimpie nie zasiadał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~maslo77
+1 / 11

Swojej wiary? Od kiedy każdy Polak to chrześcijanin?!?!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MirmilOdrzynski
+1 / 1

Myślę, że demotywator skierowany jest do chrześcijan a nie do wszystkich Polaków. W opisie nie ma ani słowa o tym. Nie ma też zwrotu "Polscy! Może powinniśmy...."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Natalia46778
+4 / 4

a ja nie jestem chrześcijanką a tym bardziej muzułmanką. więc czemu miałam bym bronić chrześcijaństwa ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A anka_447
-2 / 2

To był demot skierowany do wierzących, bo niewierzący nie mają poczucia że cokolwiek jest nie tak jak powinno. Bo ich słowa skierowane przeciwko Bogu nie bolą. Następnym razem doprecyzuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
-2 / 4

@anka_447: Ateistów mogą boleć słowa skierowane przeciwko racjonalizmowi i logice. Czy oni też powinni wznosić okrzyki "stańmy w obronie naszej logiki", itp?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I I3ohater
+2 / 6

Chwila...jak to naszej? Myślałem że jesteśmy Polakami potomkami Słowian.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~metek_napletek
0 / 0

nikt nie nazywa ksenofobia wysmiewanie religii muzulmanskiej, ksenofobia jest wysmiewanie tych ludzi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~jalokimek
0 / 0

Pawiem narodów i papugą byłaś, a teraz jesteś służebnicą cudzą. Polsko Twoja zguba w Rzymie!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar aderjan
+2 / 2

religie są wszystkie siebie warte

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Matrix123454
0 / 2

Naszą wiarą rodimą jest wiara w Światowida a nie ta żydowska religia nażucona nam przez średniowieczną wersje unii europejskiej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~frytkis
0 / 0

Islam to żadna wiara, żadna religia ! III wojna światowa zbliża się wielkimi krokami, drodzy internauci !

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~anomowy
0 / 0

Ja się nabijam ze wszystkich religii, tak właściwie to najbardziej z islamu bo jest najgłupszy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Moher_przez_samo_h
0 / 0

Widocznie Chrystus był z PiSu, a wobec PiSiorów każde chamstwo jest dozwolone. Patrz kpiny z krótkich rąk śp. Przemysława Gosiewskiego (czyli z fizycznej ułomności!) albo ze starokawalerstwa Jarosława Kaczyńskiego (kiedy inni "single" i "singielki" są wporzo).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DarkAlessa1999
0 / 0

Według mnie każdy powinien mieć prawo do wyznawania swojej religii. Nie popieram mieszania z błotem żadnej religii. Ludzie, to ludzie, kurde i nie widzę sensu podziału na ludzi "lepszych i gorszych". Jestem chrześcijanką, ale nie mam nic do np. normalnych muzułmanów (nie mówię o terrorystach!), za to krew mnie zalewa, jak słyszę o średniowiecznym "paleniu czarownic"- ile niewinnych ludzi musiało zginąć "w imię Boga"?! Polecam "W krainie Bogów" Doroty Terakowskiej. Świetna książka mówiąca głównie o tym, że najważniejszy jest szacunek dla każdego człowieka, bez względu na poglądy, pochodzenie itp.
;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Beznazwy124
0 / 0

Na główną !

Odpowiedz Komentuj obrazkiem