Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
2245 2407
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar ~Heyter
+10 / 34

A teraz się zmieni, bo wielkie sklepy też będą płaciły podatki i już nie będzie nierówności, wszędzie będą drogie jabłka i córuniu nie będzie kłopotu gdzie masz kupować jabłuszka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~kbgjyfhtfj
+13 / 43

Patrzysz krótkowzrocznie. Dzięki temu polski kapitał nie będzie wyprowadzany za granicę, co na dłuższą metę będzie skutkowało wzrostem dobrobytu w państwie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Janusz_KorwinMikke
+11 / 29

Oczywiście, dla prostego umysłu socjalisty wszystko jest proste. Bo nie rozumieją, że duży kapitał to zawsze zabezpieczony kapitał. Czytaliście w ogóle projekt tej ustawy? Wiecie na jakich zasadach ma funkcjonować ten podatek? Ma zależeć od powierzchni handlowej. Duży rozbije się na 2,3 sklepy i wypchnie z rynku kolejnych polskich handlarzy. Podatek tylko dobije polskich przedsiębiorców, którzy już teraz ledwo ciągną i będą zmuszeni podnieść ceny. Zachodnie sieci mogą sobie pozwolić na więcej, bo duży zawsze może więcej i zwyczajnie przeczekają, aż polskie sieci całkiem padną, a potem sobie wszystko odbiją z nawiązką. A za wszystko zapłaci jak zwykle lud. Ale słuchajcie dalej socjalistów, przecież na socjalizmie i gospodarce sterowanej centralnie jeszcze nikt nigdy się nie przejechał. Podatki nigdy nie leczą gospodarki, tylko zawsze jej szkodzą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kiciulek90
+8 / 14

~Janusz_KorwinMikke ma rację. Nowe prawo będzie źle skonstruowane. Duże sieci mogą pozwolić sobie na obniżki przez lata, tak by zajechać polskich przedsiębiorców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AVictor
-5 / 15

@kbgjyfhtfj dokładnie, do tego osiedlowe sklepy będą miały większą liczbę klientów i będą mogli pozwolić sobie na obniżkę cen

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~takitam800
+8 / 14

Cześć gimbazo. Za młodzi jesteście żeby pamiętać czasy kiedy nie było ani supermarketów, ani żabki ani biedronki. Było tylko społem i osiedlowe sklepy u basi. Ceny były jak w Dubaju.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Taka_prawda
+4 / 6

Jak kupuje się polskie produkty to nie ma aż takiego znaczenia dla gospodarki kto je sprzedaje, bo są one produkowane w Polsce, więc polskie firmy je sprzedające mają obrót.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O olido
-1 / 7

@takitam800 Pamiętam, pamiętam dziubdziusiu, ale oprócz pamiętam też, że pensje był także inne i jakoś ludziom ich wystarczało na życie. Emeryci nie musieli dokonywać wyboru jedzenie albo leki, stołówki w szkołach itd. Tylko nie mów, że to wszystko było na kredyt bo teraz dziura budżetowa jest sporo wyższa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~micheeeal
+1 / 1

Taka_prawda Jakie głupoty! Właśnie kto je sprzedaje detalicznie ma ogromne znaczenie. Możemy produkować i miliony żywności ale dopóki nie będziemy sami nią handlować to nici z bogactwa. Przykład globalny. Chiny pod okupacją UK były największym producentem prawie wszystkiego, a kraj mimo to był biedny. Bo to Brytyjczycy tym bogactwem handlowali. To samo z np. żywnością. Możemy kupować tylko polską żywność ale zarabia ten co nią handluje. Handel tworzy największe bogactwo, bo można zarobić nie produkując nic. Kupić tanio sprzedać drogo. Polscy rolnicy i różne hurtownei sprzedajątanio aby Lild czy Biedronka mogła sprzedać drogo. Marże przypuszczam są 20-40%.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M meza76
-1 / 1

Po wprowadzeniu podatkow wszedzie bedzie drogo i zaplacimy za to wszyscy. Naiwni mysla ze z tych podatkow cos bedzie dla kraju... W UK wszyscy placa podatki a sieci i tak maja najtaniej... JKM ma racje

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~justnoone
+10 / 10

bujda. Zapłaci tak samo Biedronka jak i przedsiębiorca stowarzyszony. Czyli zarówno zagraniczna, jak i polska sieć handlowa. Wątpię, żeby małe sklepy miały konkurencyjne ceny - na trzystu metrach towaru sprzeda się po prostu więcej i koszty pracy na złotówkę obrotu są mniejsze - co pozwala na niższe marże.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~uhy7
+2 / 2

I jaki to jest patriotyzm kupowac u POlaka? Ja wiem, ze januszom marzą sie większe domy i droższe samochody, ale niech nie zasłaniają sie patriotyzmem. A jak sa patriotami niech płacą więcej pracownikom. Conajmniej 2000 brutto. Zaraz ktoś napisze 'sam założ sklep i tyle płać' a ja na to wybiorę się do zagraniczne supermarketu, patrioci od liczenia kasy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ddarek
0 / 4

JAKIM WŁASNYM KRAJ !? Wszystko wysprzedano.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T t523993
+6 / 6

Problem jest taki że małe sklepy nie biorą bezpośrednio od producenta tylko towar do nich idzie przez sieć hurtowni, dlatego cena musi być wyższa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bazyl73
0 / 2

@t523993 A teraz jak hurtownia zapłaci 2% podatek obrotowy i podniesie swoje ceny to jak to wpłynie na ceny w osiedlowym sklepiku?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Morela01
+10 / 10

Pomijając kwestie cen, robienie zakupów w sklepach takich jak ten na drugim zdjęciu jest dla mnie bardzo uciążliwe. Sama chcę sobie wybrać produkty, czasami sprawdzić skład, a nie prosić naburmuszonego sprzedawcę o podanie każdej rzeczy. U mnie w okolicy sklepy tego typu upadły już kilka lat temu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DonAlbertino
-1 / 3

Idioci... Żaden zdrowo myślący właściciel sklepu nie chce mieć drogich towarów (chyba że takie jest założenie sklepu). Moi rodzice mieli kilka sklepów głównie z wyrobami tytobiowymi itp. dopuki mogli wygrywali z marketami bo mieli po prostu tańszy towar, teraz cena jest ujednolicona i kwitnie przemyt ze wschodu. Chodzę do prywatnych sklepów i wcale nie jest aż tak drogo. Idąc do marketu często zastanawiam się czy ludzie tam ciągną z powodu niby promocji,czy może przyciąga ich tam minimalna jakość produktów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~blf
+7 / 7

>>Dlaczego np. w Niemczech płaca pracownika stacji benzynowej jest 3-krotnie wyższa niż w Polsce, przy
>>niemal identycznych cenach paliw?

To przecież bardzo proste - prawo popytu i podaży. Jeśli w Niemczech ludzie zgodziliby się pracować za niższe pieniądze- to płacono by niższe! Gdyby to było tak ot, łatwo, rzucić wszystko i jechać żyć do Niemiec, sami Polacy w naturalny sposób spowodowaliby spadek tamtejszych zarobków pewnie o połowę. Ale jednak jedzie zdecydowana mniejszość, która po prostu wypełnia tamtejsze luki, ale nie ciągnie w dół. To bardzo proste. Skoro w Polsce są chętni na pracę za 1500 zł, to jaki miałby być powód żeby płacić im choćby 2000 zł?????

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Ilumaris
0 / 4

A czy ktoś z Was wie jakie warunki musi spełnić polski producent żeby wejść do marketu, jakie są terminy płatności i warunki współpracy? Nie są to warunki partnerskie, ograniczenie autonomii tych molochów nikomu nie zaszkodzi. I jeszcze jedna sprawa - ceny w takim Lidlu jak w Niemczech, a czy kasjerki zarabiają tyle samo? Skoro tam im się opłaca płacić podatki w wyższe wynagrodzenia to u nas nagle przestanie? Włączcie myślenie!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M masti23
0 / 0

@Ilumaris W Uk np: w Aldi, ciagna na pracownikach, ciezko doprosic sie o wyplate i niekorzystne umowy. Biedronka daje chociaz prace naszym rodakom, ci placa podatki i wydaje zarobione pieniadze,a to dobrze sie przeklada dla wszystkich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Nased
0 / 0

Liczby Proszę...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bolivar2010
0 / 0

Jasne, bo duże sieci handlowe zarabiają głównie na sprzedaży produktów. Oni mogą dalej sprzedawać je z minimalną marżą ponieważ dla nich ważniejszy jest termin płatności. Zazwyczaj 6 miesięcy. Zgadnij co możesz zrobić z gotówką kiedy w kilka tygodni sprzedasz towar? Masz prawie pół roku na obracanie gotówką w dowolnym miejscu na świecie. Nawet jak oddasz na lokatę to będzie pewny zysk. Dlatego pomysły obecnego rządu są... naiwne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem