Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Nie pomagajmy frankowiczom; 
wiedzieli o ryzyku pójścia kursu w górę,
by Skalenn
+
108 143
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Furyan
+6 / 12

Do frankowiczów mam jeden komentarz.
Bierz kredyt w walucie w jakiej zarabiasz, a unikniesz rozczarowań.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TheNasturcje
0 / 2

@Furyan
Oczywiście, zgadzam się z tym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kuzyn1987
0 / 0

@Furyan Zgadzam się w 100%
Żal mi tych kredytobiorców ale gdyby frank był teraz po 1,20zł a nie 4 z groszami to ciekawe czy byłaby taka nagonka by wyrównać cenę do wysokości w chwili podpisania umowy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ninjasam123
+3 / 3

A wiesz ilu jest osób niesprawiedliwie oskarżonych o dług ? Nie usłyszłem, żeby PiS o nich wspominał. Politycy nie jest dobroczynni - pomagają tam gdzie uzyskają więcej zwolenników - w tym wypadku frankowiczom

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 16 stycznia 2016 o 13:16

avatar ~KolekcjonerAbsurdów
+8 / 12

Idąc tym tropem: wprowadźmy zasiłek dla hazardzistów. Co z tego że byli świadomi ryzyka chcąc się wzbogacić. stracili majątek grając w pokera to należy im się, co nie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar cynick
+4 / 4

Jeśli takie wysokie było ryzyko. To znaczy, że trzeba opodatkować banki za prowadzenie gry hazardowej, pt: kredyt we frankach. Skoro chcą uprawiać hazard to powinni płacić podatek od hazardu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Onon
+1 / 3

Skalenn mylisz się jednak problem jest znaczny dlatego za resztę nie powinni płacić podatnicy tylko prezesi banków ze swoich kieszeni

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Laviol
+2 / 2

Demagogia, a nie argumenty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ant1984
+3 / 3

Nie można tych rzeczy porównywać, bo nie chodzi tylko o to, że wiedzieli, ale TAKĄ PODPISALI UMOWĘ!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
0 / 2

Jako wolnościowiec i libertarian zgadzam się z tym demotem w 100%. Przy czym należy jeszcze zlikwidować podatki CIT, VAT, ZUS, NFZ, akcyza. Pomoc OK tylko pod jednym warunkiem: jest ona dobrowolna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Invi
+2 / 2

Oczywiście że nie pomagajmy :D Niech państwo się nie wpierdziela w pomoc, a jak ktoś ma ochotę to niech robi to z własnych pieniędzy :D Jak masz ochotę to nawet możesz założyć fundacje niosącą pomoc frankowiczom :D Chętnie wtedy wezmę taki kredyt :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lex15
+2 / 2

ciekawe czy jakby frank poleciał na 1zł to też by protestowali cwaniaczki, ani złotówki nie dawać,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~sen21
+4 / 4

Rozumiem że uważasz że należy spłacić długi i dać dobry zasiłek przedsiębiorcom którzy zbankrutowali. Oni tez znali ryzyko prowadzenia biznesu i teraz sami musza czesto nie małe dlugi płacić i jakos nimi nikt sie nie przejmuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TheNasturcje
+3 / 3

Nie zgadzam się z autorem demota. Osoba, która bierze kredyt musi liczyć się z ryzykiem. Dlaczego w takim razie osobom, które mają kredyt w złotówkach nie pomoże Państwo ? To idiotyczne żądać żeby ktoś dopłacał im do kredytu. Równie dobrze ja mogę oczekiwać pomocy od Państwa bo nie stać mnie obecnie na kredyt w jakiejkolwiek walucie.
Zgadzam się opinią: "bierz kredy w takiej walucie w jakiej zarabiasz" !!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar fantine
+2 / 2

Idąc tym tropem można powiedzieć, że w ogóle nikomu nie pomagajmy, bo przecież każdy wiedział, że życie wiąże się z ryzykiem nieszczęścia. Ale moim zdaniem przedstawione sytuacje różnią się od sytuacji frankowiczów. Ktoś bierze zwykły kredyt i też jest świadomy, że mogą mu nagle zmaleć dochody, może zdarzyć się coś, co pilnie będzie wymagało dużej ilości gotówki i będzie miał problemy ze spłaceniem długu. Frankowicz jest bardziej jak ktoś, kto jeździ ryzykownie, za szybko, w złych warunkach pogodowych, jak rodzice dziecka niepełnosprawnego, którzy zdecydowali się na rozmnażanie, chociaż ryzyko wystąpienia choroby u dziecka było podwyższone, ze względu na wiek rodziców czy uwarunkowania genetyczne. Jeśli ktoś nie mieszka z dala od cywilizacji to nie może uniknąć ryzyka wypadku drogowego, żeby gatunek ludzki przetrwał to trzeba się rozmnażać, chociaż istnieje ryzyko chorób. Kredyt mało kto naprawdę musi brać, a jak już musi, to nie musi go brać w obcej walucie. Tak jak wspomniał KolekcjonerAbsurdów, wzięcie kredytu we frankach można porównać do hazardu. Czy jakby sprawy potoczyły się inaczej i frankowicze zyskaliby na kredytach, podzieliliby się zyskami z narodem? Nie sądzę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E konto usunięte
+3 / 3

- Ofiary wypadków z reguły objęte są ubezpieczeniem zdrowotnym, na które same płacą składki.
- Rodzic dziecka niepełnosprawnego zajmuje się człowiekiem, nie kredytem. Jeżeli dla Ciebie kredyt i człowiek to jedno i to samo, to żal mi Ciebie.
- Osoby uzależnione również z reguły objęte są ubezpieczeniem zdrowotnym, na które same płacą składki.
- Sprzedawca kredytów jest zwykłym pracownikiem banku, który robi wszystko, by zarobić na swoje utrzymanie i powie Ci dokładnie, to co chcesz usłyszeć. Oczywiście drobnym druczkiem powie Ci, że istnieje pewne ryzyko. Osoba biorąca kredyt ma rozum, który powinien go ostrzec przed ryzykiem. Nie powinien iść w ciemno za sprzedawcą kredytów. Nie rozumiem więc dlaczego ja mam płacić za brak czyjegoś rozumu. Takie same jest zdanie mojej żony, która również ma kredyt we frankach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hammettus
+1 / 1

Skoro podejmowanie ŚWIADOMEGO ryzyka ma być potem dotowane to chciałbym uspokoić: klientów "chwilówek", nałogowych hazardzistów, "ofiar" spadków giełdowych, przedsiębiorców zakładających debilne biznesy z długami po same pachy... ktoś za was zapłaci długi. Albo lepiej, obejrzyjcie zdjęcia z pochodów frankowiczów, namierzcie sobie dobroczyńce i idźcie niech was wspomoże. Taki frankowicz na 100% zrozumie, że przegrałeś w kasynie 10.000zł i ci tą kasę po prostu da. Serio. Sprawdzone info.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar aderjan
0 / 0

Zaś jakie jest wielkie oburzenie w internetach jak ktoś zaginie w górach. Piszecie że idioci włażą gdzie nie powinni a potem trzeba ich ratować z użyciem kosztownego sprzętu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem