Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
585 593
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K Krakus1976
+5 / 5

całe zło tego świata bierze się z myślenia że każdy myśli że ma racje

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar krzepki_alojz
+6 / 6

@Glaurung_Uluroki A co, jeśli większość się myli, ale jest przekonana, że ma rację?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nieodpowiedni
+4 / 4

Nie macie racji, bo racja jest moja, najmojsza :-D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Geoffrey
+2 / 8

Tekst z "Wieży Błaznów", wypowiedziany przez średniowiecznego rycerza. Tak, 800 lat temu, kiedy chłopów traktowano jak narzędzia rolnicze, a czytać i pisać umieli tylko duchowni - taki pogląd mógł mieć sens. Teraz to buractwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Koksu486
+1 / 5

@Geoffrey Dokładnie 10/10

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~sen21
+4 / 6

@Geoffrey Hitler też długo myślał i zobacz co wymyślił. O Leninie, Englesie czy Marksie to już nawet nie ma co wspominać. Także cytat jest jak najbardziej na czasie. Popatrz co z myślenia Obamy że dozbrojenie rebeliantów w Syrii to dobry pomysł wyszło. Wszystkie tragedie w historii biorą się z tego że ktoś nieodpowiedni bierze się za myślicielstwo a na dodatek chce swoje myślicielstwo w życie wprowadzać. Myśli Lenina i spółki doprowadziły do śmierci ok 40 mln ludzi. Czy nie uważasz że gdyby Lenin i spółka była niepiśmiennymi chłopami świat nie byłby lepszy? Szczególnie dla 40 mln ludzi zamordowanych w imieniu rewolucji. Ponadto widzę że kolega dawno nie aktualizował swojej wiedzy historycznej i zatrzymał się na tym co o chłopach mówiona za komuny. Tak więc szybko kurs historii dla opornych. Lat temu 800 czyli mówimy o jakimś XI czy XII wieku chłopi nie byli przypisani do ziemi, mieli całkowitą wolność osobistą, pańszczyzna wynosiła kilkanaście dni ( a była cała masa wolnych kmieci którzy w ogóle pańszczyzny nie odrabiali musieli tylko płacić centralne podatki dla króla czy kościoła) w roku a wszystkie daniny wliczając w to kościelne należności przeciętny chłop spłacał 56 dniami swojej pracy ( na marginesie obecnie dzień wolności podatkowej to koniec czerwca początek lipca). Ponadto istniały kościelnej zalecenia by uczyć dzieci obojga płci sztuki czytania również chłopskie dzieci i w wielu miejscach to robiony. Nie zawsze i nie wszędzie ale wielu chłopów w XIII wiecznej Polsce potrafiło czytać a kupcy czy szlachta praktycznie w całości potrafiła przynajmniej czytać. Z pisaniem było różnie bo najpierw uczono czytania a potem tych którzy sie nadają intelektualnie uczono pisać . Także jesteś klasycznym przykładem że jakby nie uczyć wszystkich pisania to by tak źle nie było bo by przynajmniej po internecie nie latały głupie i nieprawdziwe teksty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nieodpowiedni
+3 / 5

@Geoffrey Ależ nie, i dziś to jest prawda. Tak jak nie każdy jest stworzony do bycia strongmenem tak i nie każdy stworzony do filozofowania, a każdy by chciał... ;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Geoffrey
-1 / 1

@sen21 i @nieodpowiedni. Znacznie więcej zła wynika z niemyślenia, niż z myślenia. Jeśli się myśli, to jest szansa, ze się wymyśli coś mądrego. A kiedy się nie myśli - takiej szansy nie ma. Hitler, Engels i Stalin narobili złych rzeczy, bo niedostatecznie przemyśleli swoje poglądy, a potem wprowadzali je w życie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Inuk
0 / 2

Złote słowa..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Chojan
+2 / 2

Po przeczytaniu tego każdy myśli, często błędnie, że ma predyspozycje do tego myślenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem