Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
289 305
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
H Hellfiat
0 / 0

Trójkąty muszą się łączyć,zawsze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~cotybredzisz
0 / 0

@Hellfiat przepraszam, o czym ty mówisz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~wokiuu
+2 / 2

Mąż zawsze pokrzywdzony... a wiecie, jaka była sytuacja kobiet? Najpierw własność ojca, potem męża.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~mizoandrycznystereotyp
+1 / 1

Guzik prawda. Stereotyp. Nie przesadzaj. Przeczytaj choćby "Chłopów" Reymonta, żeby wiedzieć, jaka była pozycja kobiet na wsi. Przeczytaj "Noce i dnie", żeby wiedzieć, jaka była pozycja kobiety w podupadłej rodzinie szlacheckiej. No, więc bez przesady. Są to realistyczne punkty odniesienia. To, że kobieta była jakoś uzależniona od relacji z mężczyznami, jest faktem. Sama nie znaczyła nic, trzeba ją było wydać za mąż. Ale w "świecie mężczyzn" mogła pełnić poważną rolę, ale od niej dużo zależało, jaką rolę. A w tym samym czasie mężczyzna bez urodzenia i majątku, też w sumie guzik sam znaczył. Sam sobie i tylko dla siebie, to mógł mało który bogacz żyć. Wmawiają wam wszędzie, że normalna rodzina to opresja wobec kobiet, że tradycyjne małżeństwo to zbrodnia, a to jest najbardziej naturalna forma życia społecznego. Kobiety, bądźcie żonami, żony, bądźcie kobietami :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VladPrus
0 / 0

@mizoandrycznystereotyp Dokładnie, rodzina kiedyś to nie obecna rodzina muzułmańska, gdzie kobieta ma status dziecka ( na dawniejszych rodzinach muzułmańskich się nie znam).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~islamreligiapokojubezklamek
0 / 0

Strasznie islamofobiczne definicje. Dlaczego takie stereotypowe role męża i żony. Ani słowa o tym, że żonę można bić, aby była posłuszna, każdą żonę, wszystkie pięć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem