Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
773 880
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Zibioff
+6 / 32

Sam jesteś nieukiem...Nawet nie ma pewności czy Mieszko I przyjął chrzest. Nawet jeśli to nie znamy daty - historycy przyjmuję okres: 965-967. Data 966 jest czysto umowna. Kościół w X wieku był narzędziem realizacji niemieckiej polityki tak jak obecnie UE. Konkretnie polityki Świętego Cesarstwa Rzymskiego ( nigdy nie było przydomka - Narodu Niemieckiego, Niemcy jako państwo w ogóle wówczas nie istniały. Państwowość Niemiecka to lata 1871-1873 czyli zjednoczenie Niemiec za Bismarcka ). Kościół po wejściu do Polski za Mieszka nic nie robił bo Mieszko pozostał poganinem. Za Chrobrego zaś zaczęły się prześladowania i mordy, niszczenie pomników, miejsc kultu, wycinanie świętych gajów i dębów. Na podstwaie rzymskiego aktu "interpretatio christiana" - na pogańskich miejscach kultu zaczęto stawiać kościoły. Na Łysej Górze zniszczono wielkie sanktuarium. Zniszczono także najwspanialsze miasto Północy - Arkonę w której była wspaniała świątynia. Przed 966 były na ziemiach Słowian: miasta, grody, huty. Nie jest możliwe, żeby od 966 w czasie jednego pokolenia urządzić tak wspaniały Zjazd Gnieźnieński - który był największą imprezą średniowiecznej Europy. Kościół Katolicki zniszczył nam przeszłość i korzenie Wprowadzona tyrania na wolnych ludzi zaskutkowała tzw. reakcją pogańską czyli powstaniem przeciwko klechom stłumionym krwawo przez Kazimierza Odnowiciela. Najdłużej broniło się Mazowsze. To dokładnie tak jakby dzisiaj bronić się przed Islamem. Kościół panoszy się tu już 1050 lat jako pasożyt i ZAWSZE w sytuacji konfliktowej broni własnego stanu posiadania. Tak było za czasów krzyżackich, gdzie stanął po stronie Krzyżaków. Za czasów Władysława IV, który został koronowany carem Rosji i królem Polski - KK uparł się, że Ruś ma przejść na katolicyzm, żeby dostać się w łapy Watykanu. No to Bojarzy popędzili nas z Moskwy, choć początkowo Władysław IV miał ich poparcie. Za czasów powstania listopadowego zaś KK - poparł a jakże..Cara. Wcześniej była targowica z biskupami, których na szczęście powieszono. KK to jest nieszczęście Polski. W XX wieku zaś przez tzw. kanał watykański uciekło do Ameryki Południowej ok. 50 tys. nazistów w tym oczywiście z Polski. Oczywiście byli i są dobrzy księża tak jak w czasie wojny byli dobrzy Niemcy. Natychmiast powinno być wycofane wszelkie finansowanie z budżetu dla tej przestępczej organizacji i niech się finansują sami z pieniędzy swoich wyznawców włącznie z utrzymaniem kościołów. Lekcje religii powinny zniknąć ze szkół - i jeśli ktoś chce posyłać na nie dzieci, niech sam za to płaci. KK to jest szkodliwy idealizm - dzisiaj powiedzielibyśmy, że to jest lewica a wręcz lewaki, którzy żyją z podatków Polaków i są dogadani z naszymi kolejnymi lewicowymi rządami. Nawet z komunistami byli dogadani, chociaż nie lubią się do tego przyznawać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zibioff
+1 / 15

@Batiatus 1.Nie zlamałem żadnej z tych zasad. Nie mam nienawiści do Niemiec, ponieważ mam po części pochodzenie niemieckie, konkretnie z Bawarii. To są fakty a nie moje mniemania.
2.Dałeś link do artykułu w którym pierwszym zdaniem jest "wiele wskazuje na to, że Chrzest Polski odbył się dokładnie 1047 lat temu. Data 14 kwietnia 966 r. jest podawana zwyczajowo najczęściej jako początek chrystianizacji państwa polskiego. - to, że "wiele wskazuje" - nie znaczy, że to jest faktem. Naukowcy o tę datę się spierają i nie jest ona znana.
3. Nawet jeśli Mieszko się ochrzcił to - siebie a nie państwo, które jeszcze nawet nie miało pełnego terytorium.
4. Żródła np tu: http://www.blogmedia24.pl/node/63050 - jest ich oczywiście więcej
5. Mało słyszałeś o Arkonie ponieważ dla Ciebie ważniejsza jest Jerozolima oraz katolicki przekaz historii.
6. Leminga przemilczę, ponieważ zdaje się - że nie podążam utartą ścieżką przytępej większości za jakimś przywódcą np. papieżem.
7.Jestem wolnościowcem zwolennikiem arystotelesa i zwolennikiem filozofii Tomasza z Akwinu ( w opozycji do Platona i Augustyna z Hippony ) - Kościół oparty i Augustianizm jest ideologiczny, totalitarny i właśnie lewicowy ale w naszym współczesnym mniemaniu. W tamtym czasie był ideologizmem jak markzizm czy bolszewizm albo teraz "modny" totalitarny islamizm. Metody podobne a nawet takie same.
8. Kościół nigdy nie był symbolem państwowości polskiej - choćby dlatego, że jeszcze w XV wieku rycerstwo modliło się do słońca. Hasło "Bóg, Honor Ojczyzna" pochodzi zdaje się z 1942 r.
9. Co do papieży to posłuchaj tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=Ac1DpIojeQY , nie będę rozwijał ponieważ miejsca nie starczy
10. Przed 966 nie było ustroju feudalnego i dziesięciny, to przyszło z kościołem.
11. Jeszcze mi napisz, że nasi biskupi nie poparli reformacji w imię Boga a nie w imię utrzymania majątków...
12. 9 czerwca 1832 r. papież Grzegorz XVI ogłosił encyklikę o posłuszeństwie władzy cywilnej "Cum primum". Skierowane do wszystkich arcybiskupów i biskupów Królestwa Polskiego pismo potępiało powstanie listopadowe jako bunt podjęty przeciwko legalnej władzy cara.
13. NIE JESTEM LEWICOWCEM ANI ATEISTĄ. Jestem wolnościowcem i w dodatku zwolennikiem teorii gospodarczej np. Grzegorza Brauna ( opartej o jak sam mówi personalizm )
14. Prawica - to ci którzy chcą, żeby pieniędze zostały w kieszeniach obywateli. Lewica zaś to ci, którzy chcą je zabrać i rozdać w imię "sprawiedliwości społecznej , oczywiście dużą część zostawiając sobie.
15. Kościół jest taką lewicą - ponieważ wszystko zostawia sobie i żyje z podatków wszystkich - arówno zwolenników jak i przeciwników. Do tego jest ideologią.
16. Kościół uważam za okupanta - ale nie mam nic przeciwko jego działaniu - tylko sami sobie za niego płaćcie. Dla mnie do banda złodziei i pasożytów w dodatku kłamców nawet w sprawie biblii.
18. KOD uważam za zdrajców i marksistów. Dla mnie czy ktoś służy interesom Brukseli czy Berlina czy Watykanu to jedna banda.
17. Źródła, choćby Deschner i wiele, wiele innych wystarczy pogooglać i pomysleć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zibioff
+6 / 10

@ 1.Moje niemieckie pochodzenie dotyczy tylko pra-pra dziadka. Wżenił się w polską drobną szlachtę 2. Jezus został skazany prawomocnym wyrokiem więc był przestępcą. Nie da się podawać źródeł w komentach pod demotem i kontekstów histrorycznych. 3. Nie chce mi się czytać Cię dalej - ponieważ piszesz głupoty i brednie pozbawione sensu merytorycznego. Bronisz przegranej sprawy. Dla mnie mógłbyś bronić III Rzeszy. Kościół Katolicki ma niewiele wspólnego z religią nawet z chrześcijaństwem - no chyba, że celem jest zbijanie fortun i gromadzenie bogactw. 4. ŻRÓDŁO, , że w XV wieku pogaństwo było wciąż żywe np.: Długosz ubolewał, w pierwszym tomie "Liber beneficiorum" ("Księgi uposażeń", napisanej w latach 1470-1480), że bardzo rzadko kazano do ludu po polsku i że wszyscy Polacy, z wyjątkiem nielicznych, zakonników albo uczonych [najczęściej księży], unikali nauki ewangelicznej. W "Rocznikach" zaś pisał, że obrządki "ludorum" odprawianych ku czci bóstw pogańskich, co prawda w postaci szczątkowej, zachowały się do jego czasów, były więc powtarzane w drugiej połowie XV wieku - powiada - po pięciuset latach chrześcijaństwa u Polaków. 7. Otóż to - Arystoteles był poganinem i na poganinie Tomasz z Akwinu oparł swoją filozofię własnie a nie na katolicyzmie - dlatego tomizm jest doskonały i nie ma nic wspólnego z dogmatami i religią ponieważ jest czystą filozofią bez odniesień religijnych. W XVII wieku na wsiach wciąż żywe były pogańskie praktyki. Ostatnia ofiara z konia to zdaje się dwudziestolecie międzywojenne. Nie chce mi się szukać dla Ciebie odnośników do kronik czy przekazów. łatwo to można znaleźć np. "Kanonicy regularni, sprowadzeni w tym mniej więcej czasie na Ślężę, musieli uchodzić do Wrocławia ze świętej góry Ślężan w obawie przed gniewem urażonego w swych uczuciach religijnych prostego ludu.

Nadal brano sobie połowicę po staremu, nie patrząc na ołtarz czy stułę, lecz dbając o przychylność "demonów" i skrzatów dla młodej pary. W powszechnym odczuciu bardziej wpływały na losy człowieka starodawne duchy niż świeżo wprowadzony Bóg Ojciec ze swym Synem Chrystusem [strukturalnie odpowiadającym zresztą bogom pogańskim]. Kościół domagał się sakramentalnego związku małżeńskiego, ale w XII stuleciu nadal bezskutecznie".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zibioff
-1 / 11

@Batiatus , Jedyny konserwatyzm kościoła - to, żeby się kasa zgadzała. Wystarczy posłuchać lewaka franciszka np. o gejach "kimże ja jestem, żebym ich oceniał".....Nawet Terlikowskiego zatkało jak nazwał go dzieciorobem :).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Matired
+5 / 5

@Zibioff Nie chce mi się czytać wszystkiego, coście napisali, odniosę się jedynie do ostatniego komentarza. Wypowiedź, na którą się powołujesz w rzeczywistości brzmiała tak: "Jeśli ktoś jest homoseksualistą i poszukuje Boga oraz ma dobrą wolę, to kim ja jestem, by go osądzać?" Jakoś ten fragment o poszukiwaniu Boga i o dobrej woli, to jest jakimś dziwnym trafem często pomijany, choć to on nadaje sens całej wypowiedzi. Ciekawostką jest to, że cytat ten robił furorę w lewicowo-liberalnych mediach, kiedy to Kościół od dawna naucza, że potępia grzech, a nie grzesznika.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zibioff
0 / 8

@Matired to niech KK potępi siebie i się rozwiąże bo grzechów i kłamstw ma tyle na sumeniu, że określam ich "organizacją przestępczą" a swego czasu byli "organizacją przestępczą o charakterze zbrojnym". Po aferach pedofiliskich i szkolnych w Irlandii pojawił się tam wniosek o delegalizację kościoła i był poważnie brany pod uwagę...W Polsce było o tym cicho choć wspominki były.
http://ruchofiarksiezy.org/tvnfakty/irlandia.html - tutaj źródło ale jest ich znacznie więcej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Matired
+4 / 6

@Zibioff Zacznę od końca. Muszę Cię zmartwić, ale w podanym przez Ciebie źródle nie pada ani razu słowo "delegalizacja", więc źródła nie podałeś. Nie umniejszając winy Kościoła odnośnie pedofilii, zwrócę uwagę na fakt, że strona na którą się powołałeś jest generalnie bardzo nierzetelnym źródłem informacji; jeśli strona w swoich informacjach powołuje się na "Fakty i Mity" to trudno jest to traktować poważnie. Skąd więc teza o wniosku o delegalizację Kościoła w Irlandii? Chyba z powietrza. Oczywiście, w wolnym kraju możesz składać wnioski o wszystko, więc jak tak Ci Kościół wadzi złóż i taki wniosek w Polsce. Tylko podeprzyj go czymś bardziej wiarygodnym niż filmik na youtube, czy źródła bazujące na "Faktach i Mitach". Mnie natomiast w ogóle mnie nie interesuje jak osobiście nazywasz Kościół, gdyż jest to odzwierciedlenie tego co w Kościele chcesz zobaczyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zibioff
0 / 6

@Matired Wniosek był w 2009 r. w ciągu jednego dnia pod petycją podpisało się 0,5 mln osób. Z tego co pamiętam rzecz była dyskutowana w parlamencie irlandzkim. http://piechocinski.blog.onet.pl/2009/07/22/kosciol-a-internet/
Naprawdę? To widzisz problem a nie w tym, że księża wydymali tysiące dzieci w sposób skrajnie zboczony i sadystyczny..Zakonnice również znęcały się zdaje się na 30 000 tys. dziewczynek.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Raport_Ryana
Broń dalej tej bandy złodziei i pedofilii - zostawiam CI ostatnie słowo w tej dyskusji bo nie mamy już o czym rozmawiać. Pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 lutego 2016 o 15:52

M Matired
+2 / 6

@Zibioff Jeśli pod wnioskiem w ciągu jednego dnia podpisuje się 500 tysięcy osób, bo według wszelkiej logiki liczba ta koniec końców powinna wynosić parę ładnych milionów. Stąd znalezienie jej powinno być bardzo proste, ale jakoś tego nie zrobiłeś. Dałeś mi link, w którym jest zacytowany "Dokument Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu z 22 lutego 2002 r." który nie odnosi się w żaden możliwy sposób do wspomnianego wniosku o delegalizację, ale niczego innego. Cóż to miało na celu? Raport Ryana również nie weryfikuje Twoich rewelacji w żaden sposób. Owszem, dotyczy pedofilii wśród duchowieństwa katolickiego, natomiast w podanym przez Ciebie źródle nie ma nawet słowa o tym, że zakonnice znęcały się tam nad trzema milionami dziewczynek (tak napisałeś: 30 000 tys), ba nawet nie ma tam słowa o 30 tys. Zibioff, fajnie by było, gdybyś był obiektywny. Oczywiście, możesz się uganiać za pedofilią w Kościele. Zresztą nawet powiem Ci więcej - dopóki będziesz się opierać na prawdzie (!!!), to kibicuję Ci z całego serca. Im mniej tego w Kościele, tym lepiej. Inną sprawą jest fakt, że żadna, absolutnie żadna grupa społeczna czy zawodowa, czy religijna nie jest wolna od pedofilii. I z taką samą determinacją powinieneś szukać ich wszędzie indziej, jeśli serio Ci zależy na losie dzieci, a nie na nienawiści do Kościoła. Charol Shakeshaft, która sporządziła raport dla amerykańskiego Departamentu Edukacji, bodajże w 2004 roku, powiedziała "... the physical sexual abuse of students in [public] schools is likely more than 100 times the abuse by [Catholic] priests." http://www.cbsnews.com/news/has-media-ignored-sex-abuse-in-school Liczę, że Twoja troska o dzieci nie jest tylko spowodowana nienawiścią do Kościoła, a samo zagadnienie pedofilii potraktujesz nieco poważniej niż młot na Kościół.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Ale_tego_to_już_nie_powiedzą
+1 / 11

@Zibioff a wiecie co jest najlepsze? Ze Papież potępiał powstania i przypominał o obowiązku poddanie się Polaków zaborcom jako prawowitym władcą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~KX
+1 / 1

@Zibioff .. Dokładnie, Podczas powstania antychrześcijańskiego w XI wieku zniszczono wielki TYN..Obecny Tyniec koło Krakowa a było ono wtedy ZNACZNIE WIĘKSZE OD KRAKOWA. Zresztą mocno trzeba się zastanowić czy pierwsi piastowie byli Słowianami ..Mieli więcej wspólnego z Normanami niż chcemy przyznać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomkosz
+6 / 26

nawet jeśli kościół miał jakiś wpływ na tworzenie się państwowości Polski ponad 1000 lat temu (a myslę że miał), to nie daje mu to prawa do żerowania na Polakach w dniu dzisiejszym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomkosz
+6 / 12

w jaki sposób obrażam kościół?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomkosz
+5 / 7

@Batiatus jasne że podam, jak tylko napiszesz w jaki sposób obraziłem w tym poście kościół.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M misiek107
+3 / 9

@Batiatus ja Ci podam. Mój proboszcz trzeci rok z rzędu zbiera na remont parafii gdzie rowalił wszystko nawet sale katechetyczna i ludzie na nauki czy jakies inne cuda chodzą do kościoła gdzie nie ma ogrzewania (tzn ksiądz ma nawiew) ogrodził podwórko na którym ludzie parkowali i biegają po nim wilczury i w dodatku zaserwował sobie jakuzzi twierdząc że na dobro parafialne należy się (tak tak NALEŻY SIĘ) 150 zł od rodziny. Inny przykład mój ksiądz od katechezy w 3 lo płakał ze zarabia niecały tysiąc miesiecznie rok później widze go na stacji benzynowej w nowym mercu... przypadek? moge tak długo...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Matired
-2 / 8

@misiek107 To zgłoś zażalenie na swojego proboszcza do jego przełożonego, biskupa danej diecezji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Coś_w_tym_jest
+4 / 8

Stary wiking poucza młodego:

- No i jak dotrzesz do brzegu i zobaczysz w wiosce kościół, to rabuj przede wszystkim kościół!
- Ale dlaczego?
- Bo jak wioska ma kościół, to w samej wiosce już nic nie zrabujesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Qrvishon
+1 / 3

@tomkosz miał wpływ ale nie taki jak że można go chwalić. Plemiona przyjęły "chrzest" na pokaz żeby pozbyć się powodów do ataków ze strony katolickich krajów, które jako pretekstu do najazdów na naszych przodków używali nawracania. Takie krucjaty słowiańskie. Więc dla świętego spokoju Mieszko w imieniu całej Polski ogłosił chrześcijaństwo jako religię państwową, co jednak było na pokaz i w domach ludzie dalej robili swoje obrzędy. Kościół zniszczył kulturę polską, i zastąpił kulturą zachodnią, czyli nie jest żadnym dobrodziejem a ciemiężcą. I tak od ponad 1000 lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T topornik43
-3 / 3

@tomkosz kolego za kazdego parafianina kązdy ksiądz rocznie płaci ok 3zł obojętnie czy wierzący czy niewierzący + podatek ryczałtowy czyli taka np parafia na szydłówku w keilcach która ma ok 20tys parafian ma 9 księży czyli oblicz sobie ile do kasy państwa wraca

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomxy
+5 / 15

W roku 983 Biskup Thietmar opisuje pierwsze wielkie powstanie słowiańskich ludów niedawno siłą i terrorem nawróconych na chrześcijaństwo, które miało wybuchnąć w 983 roku na północy Połabia.
W 997 r. w bestialskim tłumieniu kolejnego powstania Słowian przeciwko chrześcijańskiej okupacji wyróżnił się bohaterstwem biskup Ramward.
1008-1015 r. – Pomorze broniło się dzielnie przed brutalną chrystianizacją i nie zamierzało poddać się łatwo. Już w 1008 roku wygnany został biskup kołobrzeski, Reinberg, który „niszczył i palił świątynie z posągami bożków”. Reakcja słowiańska obaliła biskupstwo kołobrzeskie w roku 1015.
1022 r. – Poważniejsze wystąpienie, jak podaje kronikarz Długosz (ks.2), miało miejsce w roku 1022, kiedy to wybuchła „straszliwa zawierucha”, bunt przeciwko płaceniu dziesięcin. Czeski Kosmas napisał, że w roku tym „w Polsce nastało prześladowanie chrześcijan”. Po ujarzmieniu buntu, jego przywódcy zostali ścięci.
1029-1040 – Reakcja Słowiańska w Polsce odbija większą część władzy i gontyn, likwiduje kler katolicki i powraca do starej wiary przodków. Trawa ogólnopolskie powstanie przeciwko okupacji sumień przez imperium papieskie. Niestety po około dziesięciu latach walk powstanie się wykrwawia, a wiele dawnych miejsc kultu i kultury Słowian zostaje bezpowrotnie zniszczonych.
1034-1038 W tych latach umiejscawia się panowanie „pogańskiego” księcia polskiego, zwanego Bolesławem Mieszkowic lub Bolesławem Zapomnianym, który obalał chrześcijaństwo, przywracał rodzimą wiarę. Jak podają niemieckie roczniki: „Po śmierci Mieszka II (1034) w Polsce całkowicie wyginęło chrześcijaństwo”. W XIII-wiecznej Kronice wielkopolskiej (która wszelako ma być oparta na jakichś wcześniejszych zaginionych źródłach) pojawia się informacja o tym Bolesławie, pierworodnym synu Mieszka II, który objął rządy po śmierci ojca. Kronikarz jest wyraźnie wrogo nastawiony do Bolesława. Wspomina, że z powodu jego „okropnych zbrodni” nie odnajdujemy go w liczbie królów i książąt polskich, gdyż został skazany przez Kościół na wieczne zapomnienie. Największe nasilenie „reakcji” odnotowano w Wielkopolsce i na Śląsku. Trzy lata powstania zniszczyły budowaną mozolnie dotąd organizację kościelną w Polsce. Zburzono katedrę wrocławską, stolice biskupie, szereg kościołów i klasztorów.
1039 r. – Chrześcijaństwo w Polsce zaczyna się przywracać przez siły zewnętrzne. Przez papieża i cesarza, mieczami wojska niemieckiego. Podjęta po 1040 roku zmasowana akcja niszczenia pogańskich ośrodków kultowych tudzież nowo powstałych świątyń rodzimowierczych oraz posągów — konsekwentnie pogrążają polskie „pogaństwo”. W masowym ludobójstwie Słowian na ziemiach Polskich zginęło nawet do dwóch milionów ludzi.”

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nismo099
+5 / 11

Batiatus stwierdzanie faktów nie jest obraza

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G greed666
+1 / 3

@Batiatus Jeżeli w democie są niepodważalne fakty to to też są fakty: http://innemedium.pl/wiadomosc/slowianska-sila-najwiekszy-skarb-rasy-aryjskiej
I jak kiedyś się z takich teorii śmiałem tak teraz jak patrzę co robią Żyyyy yy znaczy koczownicy (bo imigranci i lewactwo nie powstali przypadkiem i bez niczyjej pomocy ;p ) To zaczynam w to wieżyc. Jest sporo źródeł które wydaja się w porządku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~jaKlaudiusz
+3 / 13

Kościół...to ta banda oszustów która kłamstwami okradała ludzi, paliła na stosie, podpuszczała do wojen i innych oszustw w celu zawłaszczenia jak największego majątku. Nie byliśmy poganami...Polska miała swoje wierzenia, swoja historię. Poczytajcie sobie historie wg prof. Białczyńskiego. I jeszcze jedno - wpiszcie - stanistyczne mitry msza pl i dowiedzcie się prawdy - (24 kwietnia 2005 roku, "Benedykt XVI" został "ukoronowany" mitrą nie zawierającą żadnego chrześcijańskiego symbolu). Tak Was kościól oszukuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar t1ger
-4 / 4

@aKlaudiusz - Ateiści i lewica. Ta banda idiotów, która gazowała żydów i wysyłała ludzi aby zapracowali się na śmierć na sybirze... Tak to można podsumować. Gratulacje. Nagroda Złotego Goebellsa idzie do ciebie. Nie jest naukowym podejściem skupić się na kilku złych rzeczach danej grupy i tylko na nich, ignorując resztę tego co zrobili dobrego. Ale skoro wolno tobie, to i mnie też. Robię to jako ateista - bo wnerwia mnie brak naukowego podejścia. Albo ono jest albo nie. Wyśmiewa się kościół za brak takowego, a za chwilę jakiś tępak robi dokładnie to samo i nie widzi w tym problemu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nismo099
+2 / 8

Batiatus. te mało istotne fakty mnie nie interesuja. koscioł nie ma nic wspólnego z Bogiem a jego historia jest istnie szatanska. zdejmij klapki z oczu i zacznij czytać Biblie. Jedyne wiarygodne źródło

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zibioff
+2 / 6

@nismo099 @Batiatus Jeszcze w Polsce mamy wybitnych profesorów marksizmu i leninizmu, którzy będą udowadniać, że komunizm to ustrój tak wspaniały, że "lepszego świat nie widział" a Ty jak powiesz, że był "gópi" to ci jakiś komuch odpowie "pewnia jakiś marny człek jak ty zna się bardziej niż jakiś wykształcony marksista". Poza tym używasz argumentów ad personam czyli łamiesz: 1 punkt zasad, które sam zamieściłeś. Większość osób Ci tutaj mówi, że niech sobie ten kościół będzie - tylko SAMI ZA NIEGO PŁAĆCIE, co ci się nie podoba w tym podejściu? lubisz ich - to im płać. Ja wolę wydać na zespół pieśni i tańca Indian Hopi ( który mi zwisa ) albo na badania dotyczące wpływu kurzu na podbój galaktyki Kraba...Byłby z tego większy pożytek w moim mniemaniu. Ty zaś jeśli chcesz - to oddawaj im co chcesz byleby to było Twoje a nie cudze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zibioff
-1 / 5

@Hotep no bo to jest właśnie ten "ustrój jakiego świat nie widział" - wprawdzie nigdy go nie zobaczy ale ciągle próbują...Coś jak przysłowie rosyjskie "wszystkich dziewczyn nie zaliczysz ale próbować warto". Pierwszy próbował Platon o ile pamiętam w Syrakuzach, zdaje się - że go pogonili a tyrana Syrakuz ukatrupiono...Nie może to dziwić jak się przeczyta "Państwo". albo choćby zerknie na wikipedii na założenia tego "ustroju jakiego świat nie widział"..Na tej podstawie Augustyn napisał potem "o państwie bożym" - kościół jest takim właśnie tworem...Metody wprowadzania "państwa bożego na ziemi" np. na Słoiwańszczyźnie - to rzezie i mordy. Czytałem gdzieś, że szacuje się, że kosztowało to życie ok. 2 mln Słowian. Dorzucić jeszcze Prusów. indian i mamy niezły holokaust tej religii "miłości i pokoju".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Matired
0 / 6

@Zibioff Zamień proszę "gdzieś czytałem" na konkretne źródło. Co do Indian, Inków, Azteków, to proszę rozliczać z tego świeckie władze Hiszpanii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zibioff
0 / 4

@nMatired , nie chce mi się szukać. Znalazłbym ale komenty pod demotami to nie doktorat, który wymaga przypisów z podaniem źródła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zibioff
+7 / 11

@Batiatus jakieś 50% Polaków to poganie i nawet nie zdają sobie sprawy, że np. obchodząc święto zmarłych obchodzą starosłowiańskie dziady a siadając do wigilii siadają do pogańskiej wieczerze z okazji przesilenia przy pogańskiej choince..Czcząc dożynki, czczą Mokoszę i jest to święto plonów. Modląc się do świętych modlą się do bogów..Katolicyzm to nawet nie jest monoteizm tylko henoteizm. W katolicyzmie są nawet bogowie od bólu zębów czy jest bóg patron kierowców. W Katolicyzmie jest tyle bogów ( i każdy dodatkowo ma swój wizerunek ), że trudno ich policzyć. Dęby w Polsce też są wciąż czczone. Twój kościół dopasował się do naszych wierzeń pogańskich a nie odwrotnie. Ukradł święta a wy myślicie, że są wasza...Nie są. Nawet matki boskiej gromnicznej - jest świętem Peruna i świtem pogańskim sama nazwa "gromnica" - grom...Rzecz jest oczywista jeśli ktoś ciut się tym zainteresuje. Dąb w Miszewie pod którym Jan III Sobieski rzekomo siedział z matką boską na dębie..Święty Dąb został tylko kościół dołożył figurkę, żeby zmienić kontekst.
http://www.powiat-plonski.pl/ziemiaplonska/rel/4.jpg


Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 lutego 2016 o 15:15

M Matired
-4 / 8

@Zibioff "Modląc się do świętych modlą się do bogów..Katolicyzm to nawet nie jest monoteizm tylko henoteizm. W katolicyzmie są nawet bogowie od bólu zębów" - OK. Cóż za zdumiewająca wiedza. Można tylko zapytać skąd posiadasz tę "wiedzę" oraz kto i kiedy i jak nazwał tych ludzi rzekomymi "bogami"? oczywiście tego mi nie podasz, bo to kompletna bzdura, która nigdy nie była, nie jest, i nie będzie nauką katolicką. Już Ci tłumacze kim są święci, żebyś takich bzdur nie opowiadał w przyszłości: człowiek święty to inaczej człowiek zbawiony, będący z Bogiem w niebie, kimś, kim może być każdy człowiek z teologii katolickiej. Człowiek nigdy nie był, nie jest i nie będzie równy Bogu. "Ukradł święta a wy myślicie, że są wasza" - ta teoria miała by sens, gdyby nie fakt, że święta te mają charakter ogólnoświatowy, a nie miejscowy. Przykładowo 1 listopada w Ameryce Południowej też jest obchodzone święto "Wszystkich świętych". Patrząc się na ich zwyczaje powiedz mi, że to jest właśnie święto dziadów. No nie mogę się doczekać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zibioff
+4 / 8

@Matired - Nie ważne jak świętych nazwiesz. Modlisz się do nich tak jakby byli bogami co jest herezją ponieważ: Jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus. (1Tm 2,5) . Kult maryjny to także herezja ( mi to nie przeszkadza bo to kult pogański Mokoszy ).
Św. Apolonia jest partonką ( boginią dentystów ) - http://www.radiozet.pl/Rozrywka/O-tym-sie-mowi/Lipa-z-Cieletnik.-Pielgrzymi-obgryzaja-kore-lipy-dla-zdrowych-zebow-00013498
Święto zmarłych ma korzenie europejskie - pojechało z Europy do Ameryki Południowej...Święto to jest starsze od interpretacji katolickich...Zresztą kościół powstał w IV wieku za cesarza Konstantyna. Doedukuj się...Sprawdź a nie powtarzasz katolickie "intepretetio christiana" :https://en.wikipedia.org/wiki/Interpretatio_Christiana
Człowiek nigdy nie będzie równy Bogu - ale np. Anioły wynikają z doktryny kościoła i są nawet zgodne ze św. Tomaszem. Anioł nie jest równy bogu - ale można się do niego modlić nie? Np. "aniele boży stróżu mój"..Oznacza to, że istnieją byty ponadmaterialne do których można się modlić - ja je nazywam Bogami, możesz je nazwać aniołami jeśli chcesz. Nie są równe Bogu - ponieważ Bóg jest niepodzielny, jedyny, nieskończony i nie posiada żadnych własności poza Czystym Istnieniem. Wynika to nawet bezpośrednio z nauki ojca kościoła Tomasza z Akwinu...Sam Tomasz pisze o aniołach. Katolicyzm jest henoteizmem. Nie chce już mi się z Tobą rozmawiać. Pozdrawiam i życzę otwarcia oczu i zaczęcie poszukiwań za pomocą własnego rozumu i poza "jedynie słuszną" prawdą. Sprawdź choćby pochodzenie tzw. Bożego Narodzenia, zwróć uwagę np. na astro-teologię jako na jedną z możliwości. Zauważ, że pierwsi chrześcijanie nie obchodzili tego święta uznając je za pogańskie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Matired
-4 / 6

@Zibioff To bardzo ważne jak nazwiesz świętych. Jeśli nie nazywasz poprawnie, to rozmywasz to o czym mówisz i opowiadasz bzdury, jak np. teraz. Tak, jeden jest pośrednik między Bogiem a ludźmi. A teraz proszę wykazać mi, gdzie Kościół twierdzi, że święci pośredniczą w zbawieniu. Tego pewnie nie zauważyłeś, ale gdy modlimy się do świętych, zwracamy się do nich „módlcie się za nami” co już jasno wskazuje, że oni sami nic nie mogą. My ich prosimy o modlitwę i na tym polega modlitwa do świętych. No jeszcze lepiej – IV wiek za Konstantyna. To ja Ci powiem to samo – doedukuj się, bo o Kościele przed Konstantynem wiemy całkiem sporo i z całą pewnością to nie on założył Kościół. Modlitwa do aniołów mają tę samą cechę co modlitwy do świętych, choć są istotami wyższymi od ludźmi, obdarzonymi przez Boga pewną mocą. Ale Bóg jest jeden. Owszem, możesz ich nazywać Bogami, jak również możesz sobie opowiadać, że pięciokąt jest kwadratem. W wierzeniach słowiańskich owszem, henoteizm występował, ale nie w katolickich. To, że Tobie się wydaje coś, to nie oznacza, że tak jest. Dziwnym trafem trudno jest się doszukać poważnego źródła, które klasyfikowałoby katolicyzm jako henoteizm. Zawsze kurczę podaje się monoteizm. No nie może być. Co do Bożego Narodzenia – tak, znam te historię. Pojęcie „pierwsi chrześcijanie” też jest bardzo pojemne, gdyż chrześcijan żyjących w II wieku też nazywa się „pierwszymi chrześcijanami”, a wtedy np. na terenach Egiptu święto narodzin Jezusa było obchodzone.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zibioff
+2 / 6

@Matired Napisałeś: "Tego pewnie nie zauważyłeś, ale gdy modlimy się do świętych, zwracamy się do nich „módlcie się za nami” - czyli święci są czym? Pośrednikami - niczym agenci ubezpieczeniowi ale: "Jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus. (1Tm 2,5) " - proszenie o wstawiennictwo świętych jest herezją. Ktoś kogo prosisz w Twoim imieniu o "Zawarcie umowy" jest POŚREDNIKIEM. Święci są pośrednikami. Kościół jako całość przed IV wiekiem nie istniał. Istniały rożne jego odmiany np. gnostycy potem pojawili się tzw. apologeci. Sam nowy testament pochodzi dopiero z II w n.e. Módl się do kogo chcesz mi to nie przeszkadza - tylko sam płać na swoich kapłanów i na swoje kościoły, bo to nie jest mój kościół i moi ludzie. Dla mnie to bandyci, złodzieje, oszuści, pasożyty i okupanci Polski. Jeśli chcesz być przez nich okupowany - to ich utrzymuj. Związki wyznaniowe powinny być utrzymywane WYŁĄCZNIE z pieniędzy wyznawców i koniec. Mi nic do tego na co kto płaci ze swoich pieniędzy, możecie nawet utrzymywać czcicieli słupów telegraficznych...Żegnam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 lutego 2016 o 19:32

M Matired
-1 / 7

@Zibioff - Powiem Ci tyle - święci nie są pośrednikami. Możesz nazywać sobie to jak chcesz, ale nigdy w Kościele nie byli pośrednikami. Dopisujesz sobie teorię do faktów, ale to już Twój problem. Pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
0 / 0

@Matired "...święci nie są pośrednikami..." - No to czym są? Dlaczego ludzie się do nich modlą a nie do Boga?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Matired
-1 / 3

@RomekC Orędownikami. Orędują za nami u Boga. My ich prosimy o modlitwę. Zbawić zaś może jedynie Bóg.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nismo099
+4 / 10

Batiatus, mam Tobie przypomnieć kim byli apostołowie? Faryzeusze również byli uczonymi w Piśmie. I to jest twój główny problem.Zero wiedzy biblijnej. Chcesz konkrety? Kto jak nie kościół niszczył Biblie przetłumaczona na inny niż łaciński a tłumaczy Palił na stosie? Kto z Biblii usunął jedno z przykazań?Kto do chrześcijaństwa wprowadza pogańskie zwyczaje? Która religia uświęca sprzet wojenny który później jest wykorzystywany do zabijania drugiego katolika tylko innej narodowości? Nie będę wspominał o masowych ludobójstwach.Fakty można mnożyć.Czy tak ma wyglądać lud Bozy opisywany w Bibli? No ale skąd ty możesz wiedzieć jak Biblii w reku nie miałes

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Matired
-5 / 7

@nismo099 Oho, widzę, że kolega znów bardzo lubi rozsądzać kto jest, a kto nie jest faryzeuszem, widać ostatnim razem się nie pomyliłem. Prowokacyjnie powiem, że wobec tego prawdopodobnie sam jesteś takim faryzeuszem. Nie wiem po czym wnosisz, ze ów @Batiatus ma zero wiedzy biblijnej, prawdopodobnie z księżyca. Uściślijmy - Kościół niszczył przekłady Pisma Świętego, które powstawały na drodze samowolki, które mogły być błędne (i często były). Zresztą, w mojej osobistej ocenie podobnie należałoby zrobić z przekładem Biblii o nazwie "Przekład Nowego Świata", ze względu na gigantyczną ilość błędów i wypaczeń, prawdopodobnie celowych. I tak, jak się domyślam, jesteś świadkiem Jehowy. O tym jak nieprawdziwy żeś argument przytoczył świadczy przypadek świętych Kościoła - Cyryla i Metodego, którzy przetłumaczyli Biblię na język staro-cerkiewno-słowiański na przełomie IX i X wieku. Przetłumaczyli Biblię, przez co przyczynili się też ewangelizacji wschodniej części europy, a nikt ich jakoś nie palił na stosie. Proszę o wskazanie mi gdzie to Kościół kiedykolwiek usunął jedno z przykazań z Biblii. Weź sobie katolicki przekład, a następnie ten swój, sprawdź, a potem wróć i odwołaj swoje kłamstwo. Może też nie zdajesz sobie sprawy z tego, ale wojny, w których to katolicy walczą z katolikami nie są wojnami religijnymi. Oczywiście pewnie cenisz sobie zalety życia w wolnym kraju, ale jak na świadka Jehowy kiedy to tej wolności trzeba bronić, prawdopodobnie byś nawet palcem nie kiwnął, tylko powiedział byś, a niech "a nie se Niemcy mordują". No i jest pewna ciekawostka, jak już jesteśmy przy broni. Otóż, organizacja świadków Jehowy na funduszach powierniczych w 2013 roku inwestowała w firmę o nazwie Lockheed Martin, amerykański koncern zbrojeniowy. Linki podeślę Ci w wiadomości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 lutego 2016 o 0:03

avatar Zibioff
+2 / 4

@Matired , wprowadzanie chrześcijaństwa na Rusi to osobny temat równie morderczy co u nas na zachodzie. Mówi o tym np. Sidorow https://www.youtube.com/watch?v=KuDEG3QHSYM
Wojną religijną była np. odsiecz wiedeńska czy powstania kozackie, którym narzucano katolicyzm. W odsieczy wiedeńskiej w interesie Polski było ruszyć na Prusy ale Sobieski wybrał obronę chrześcijaństwa ( o ile pamiętam na prośbę papieża ) w rezultacie czego ocalił Austrię i nie zniszczył Niemców w Prusach w wyniku czego oba kraje podziękowały nam 150 lat później rozbiorami....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Matired
-1 / 5

@Zibioff Dla mnie filmik na youtube, który może nagrać sobie każdy jest generalnie mało wiarygodnym źródłem. Do reszty rewelacji prosiłbym również o jakieś bardziej konkretne źródła, niż Twój punkt widzenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zibioff
0 / 4

@Matired , filmik na YT jest tyko punktem wyjścia, po resztę trzeba iść do biblioteki albo poszukać literatury w PDF np.
https://slowianowierstwo.wordpress.com/informacje/ksiazki-latopisy-czyli-ksiegozbior/
Można też posłuchać wykładu etnografa:
https://www.youtube.com/watch?v=N6XOjHakSB0
Zawsze możesz sięgnąć do Deschera np. do książki "krzyż pański z kościołem" - bardzo dobrze udokumentowana pozycja itp..itd..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 lutego 2016 o 15:28

N nismo099
+5 / 13

Batiatus- typowy katolik pełen agresji i nienawiści.Chłopie zrzuć te klapki z oczu kup Biblie i czytając ja Pros Boga o mądrości i odszukanie prawdziwej drogi do niego.Bo obecnie błądzisz
Powodzenia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Batiatus
-5 / 13

@nismo099 pewnie jesteś Jehem? Podajesz tu typowe dla Jehów zwroty katolik pełen mowy nienawiści itp. Z czasem nauczyłem się was rozpoznawać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 lutego 2016 o 10:57

N nismo099
+3 / 9

Batiatus- nie wysilasz się aby coś mądrego napisac

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
+2 / 2

@Batiatus Widzie, że jak brak argumentów to zaczyna się wyzywanie od Jehów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Mieszko_Koleżko
+4 / 10

Mieszko "jednoczył", oczywiście mieczem i ogniem. Chrzest dał mu jedno - silnych sojuszników, dzięki którym mógł skuteczniej "jednoczyć". Mężczyzn wyrzynano, kobiety gwałcono, wioski palono, a potem tych co przeżyli chrzczono. Ale nie ma się co oburzać, takie wówczas były "standardy" i wszyscy władcy tak postępowali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zibioff
-1 / 5

90% tzw. katolickich świąt to święta pogańskie...Katolicka jest jedynie pokuta i taca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szyba20
+1 / 1

@Zibioff Nie do końca się z tobą zgodzę. Chyba, że starożytni Egipcjanie byli poganami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zibioff
0 / 0

@szyba20 , nazwa "poganie" została nadana przez kościół i oznacza mniej więcej to samo co współcześnie "wieśniak". Co zaś do Egipcjan to byli politeistami ale nie poganami bo wówczas kościoła nie było a nazwa "poganie" jest późniejsza. Jest też wątpliwe czy Żydzi w ogóle byli niewolnikami w Egipcie ponieważ jak to ktoś bystrze zauważył: "Gdyby żydzi żyli w Egipcie przez stulecia jako niewolnicy,
to na pewno zauważyliby piramidy i Sfinksa?
Dziwne, o żadnym z tych cudów architektonicznych świata
nie ma nawet jednej wzmianki w Starym Testamencie!".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szyba20
0 / 0

@Zibioff Niepotrzebnie się zacietrzewiasz. Chodzi mi o te 90% a nie o pogan. Te święta były już w Egipcie. jest teoria mówiąca o zaczerpnięciu chrześcijaństwa z wierzeń egipskich, całkiem zgrabna, z resztą. Nie chce mi się szukać źródła, możliwe, że "zeitgeist" ale mogę cię oszukiwać. Znajdziesz na pewno, jak będziesz zainteresowany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zibioff
0 / 0

@szyba20 , zupełnie się nie zacietrzewiam :). W Zeitgeist porównuje się Jezusa do Chorusa i innych bogów solarnych. Święta katolickie wynikają z astronomii teraz się na to mówi astro-teologia. Zarówno Egipcjanie jak i Słowianie obserwowali niebo, stąd właśnie kult przesilenia zimowego, letniego itp..Katolicyzm włączył te święta do liturgii i katolicy myślą, że one są ich...Nie są. Większość liturgicznych świąt katolickich jest nałożeniem na święta pierwotne pogańskie. Rzecz dotyczy także np. nałożenia świętych na Bogów pogańskich. Jedno wynika z drugiego. Polski katolicyzm jest ludowy i pomieszany ze zwyczajami przedchrześcijańskimi, których nigdy nie dało się wyplenić. Przykładowo przy figurkach wiesza się wstążeczki - to jest zwyczaj pogański. Miejscem kultu pogańskiego była np. święta Lipka, gdzie czci się drzewo do tej pory. W Licheniu zaś kultem otacza się tzw. "boże stopki", które są niczym innym jak zagłębieniami w kamieniu służącym do palenia ogników i w całej Polsce takich kamieni jest bardzo duże ale te są najbardziej znane.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~wiarekniedo
+1 / 1

Na przeczytanie części tej dyskusji zmarnowałem około 10 min życia, których już nikt mi nie zwróci. Dlatego dziwię się, że nie szkoda wam czasu na dyskusje z kimś takim jak Batiatus. Po przeczytaniu jego wypowiedzi (nie wszystkich) i przejrzeniu strony profilowej (źródło: demotywatory pl user Batiatus) nasuwają się 4 nieco jakościowo różne wyjaśnienia tego co tu tworzy: 1) mamy odczynienia z internetowym trollem (choć po przejrzeniu jego wypowiedzi i obejrzeniu "dzieł" zaczynam w to wątpić); 2) dzieckiem do 13 roku życia; 3) osobą poważnie zaburzoną; 4) osobą mocno ograniczoną intelektualnie, o bardzo wąskich horyzontach myślowych i nikłym wykształceniu (kolokwialnie: głupkiem). Osobiście obstawiam pkt. 3 i 4 z domieszką tradycjonalistycznego polsko-katolickiego wychowania wpajanego mu o najmłodszych lat przez ludzi równie światłych. Choć żywię nadzieję że to jeszcze dziecko i wiedza, oraz rozumek jeszcze nadejdą =]

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Katotalib
+6 / 10

A główną rolę odgrywał w spiskach i kolaboracji przeciwko polsce ...ale to już szczegół

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~SkystyleXxx
+3 / 3

@Batiatus - Sratatius, non stop wyjesz o źródła. Masz tu dowód niezbity jak kler kolaborował z zaborcami i spiskował przeciwko Polsce - Targowica - mówi ci to coś pieniaczu? Wieszano wówczas biskupów zdrajców. I co socjopato? nazwiesz to lewackim argumentem, bo za goopi jesteś na rozsądną kontrę. Z ostatniej chwili - twój ukochany lewacki PiS w osobie niejakiego Macierewicza, chce pośmiertnie awansować ZDRAJCĘ Kuklińskiego do stopnia generalskiego. Popatrz na swoich idoli, jesteś taki sam. Kłócisz się tylko głupio ze wszystkimi, bo nic innego nie potrafisz. Masz z doopy wzięte lewackie argumenty, wiesz tyle co ci TV Republika i Trwam do pustego łba wbiło i najśmieszniejsze jest to że masz się za homo sapiens. A naprawdę jesteś homo-niewiadomo, skoro z t1ger sobie dobrze robicie. Nie wiedziałem że lubisz gejów, ale można się było tego spodziewać po czymś takim jak ty. I obyś zdechł na krosty. Jak dobrze że nikt normalny nie traktuje cię tu poważnie - a dowodem na to jest ilość minusów za komentarze. Chrystus cię opuścił, mama cię nie kocha, a tata tylko w nocy. Ciekaw jestem czy i jak odniesiesz się do info o Targowicy, czy Kuklińskim. Jesteś typowym gimbem - chojrak w necie - ci*a w świecie. Wiem że ktoś cię namierza i mam nadzieję że namierzy. A tymczasem zioń dalej jadem - jak na rasowego katola i PiS-owskiego obciągacza przystało. :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Ja
+3 / 9

Może i miał wpływ, ale wystarczy spojrzeć w czasy średniowiecza, kiedy dzięki kościołowi wszystko co nowe, było "pogańskie" i to niszczyli, nie pozwalając na rozwój ;).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~JWK
+4 / 18

Religia to wiara, a więc zaprzeczenie wiedzy. Gratuluję wszystkim, którzy niewierzących nazywają głupcami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar t1ger
-4 / 4

"Religia to wiara, a więc zaprzeczenie wiedzy." - jeśli powiem, że wierzę, że nie jesteśmy sami we wszechświecie albo też wierzę, że ziemia krąży wokół słońca i ma kształt owalny to zaprzeczam wiedzy? Acha... Jestem niewierzący i ciebie, niewierzącego, nazwę głupcem. I mam rację.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AnarchySlav
+6 / 8

Najbardziej przyczyniło się do upadku Rzymu i zatrzymaniu rozwoju technologicznego na prawie 700 lat

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AnarchySlav
+6 / 6

@Batiatus Chrześcijańskich świąt?? Mówisz o pogańskich obrzędach pod które podpięto chrześcijańską otoczkę, by szybciej zasymilować pogan?? Chrześcijaństwo zniszczyło kulturę Rzymu (kulturę która panowała nad połową Europy i którą zaadaptować chciało wiele barbarzyńskich plemion) i zdestabilizowało go politycznie poprzez rosnące wpływy chrześcijańskich kapłanów, co w następstwie ułatwiło barbarzyńcom podbój Rzymu.
Kościół spowodował również technologiczną stagnacje Europy uniemożliwiając rozwój w wielu dziedzinach nauki jak chociażby medycyna i astronomia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M muppetgt
+4 / 6

Piękne czasy to to były. Nawróciliśmy się grzecznie, a gdybyśmy tego nie zrobili to kościół już umiał krucjatami przekonywać d swoich racji. Pamiętajcie czym był kościół w tych czasach, po z pewnością nie pokojowo nastawioną oświeconą instytucją.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nismo099
+3 / 11

Batiatus- Twój sposób wypowiadania sie wiele o tobie mówił, płaczesz ze ktoś obraza katolików a sam co post kogoś obrażasz.Wymagasz argumentów i na każdy argument odpowiadasz zakłamywaniem historii,gdzie sam piszesz jakieś dyrdymały. pewnie problem pedofilii w kościele to tez wymysł jak Ty to mówisz "lewaków" Nie wiem kto to "Jeh" nie rozumiem twojego prostackiego słownictwa. Nawet nie widzisz swojej hipokryzji

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 lutego 2016 o 12:45

avatar Batiatus
-5 / 9

@nismo099 gdzie cię obraziłem wszechwiedzący Świadku Jehowy? Piszesz same kłamstwa ja piszę ci fakty poparte źródłami ale ty oczywiście musisz wzorować się na waszej przerobce Biblii. Kłamiesz cały czas niczego nie potrafisz udowodnić ani wykazać. Może jakieś źródła o tej pedofilli? I co myslisz że jak się jeden trafi to wszyscy tacy są? Wy też nie ujawniacie pedofilów. http://wyborcza.pl/duzyformat/1,147367,18627719,dlaczego-swiadkowie-jehowy-nie-ujawniaja-pedofilow.html
"Nawet nie widzisz swojej hipokryzji "Typowe słownictwo wśród świadków Jehowych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 lutego 2016 o 19:57

E Eksequtioner
+3 / 5

W XI-XII wieku była tak zwana reakcja pogańska. Kapłani pogańskich bóstw - wciąż byli mocni - zorganizowali powstanie korzystając z rozbicia dzielnicowego i wyparli chrześcijaństwo. Łokietek scalacjąc państwo musiał też ich walczyc i tak naprawdę dopiero to realnie uczyniło z Polski kraj chrześcijański. Przyjęcie chrztu przez Polskę w 966 roku było decyzją czysto polityczną. Mieszko chciał uniknąć izolacji gospodarczej i krucjat. Przyjęcie Chrześcijanstwa przez Mieszka nie spowodowało masowej chrystianizacji rejonu...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KappaHD
+2 / 4

Dobry katol z Ciebie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szyba20
+3 / 3

@KappaHD @Batiatus Raczej gówniarskiej pyskówki, niż kłótni. Że włączę swoje dwa grosze. Wspomnij katarów. Katarowie, choć nie mieli kataru, wycięci w pień przez... (?). Rozwój, powiadasz i dowodów szukasz. Panteon w Rzymie zbudowany jest z ...? Kiedy po raz kolejny zastosowano beton (nie umysłowy)? Ciekawe co było w bibliotece aleksandryjskiej, zanim spalili ją ... (to chyba nie byli kosmici)? Medycyna na poziomie pijawek i kadzidła to czasy ...(?) W starożytnym Egipcie, antycznej Grecji czy cesarstwie rzymskim leczyli kataraktę, wykonywali trepanacje. Dopiero chrześcijaństwo przyniosło kres tym zabobonom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~eh_nooo
+4 / 6

potęga kraju? wszędzie tylko kasa, kasa i kasa i po co to?. Słowianie żyli sobie spokojnie bez tego całego materializmu, w zgodzie z naturą i jej poszanowaniem, spokojnie w małych wspólnotach...a KK przyszedł i to zniszczył!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S schizator
-1 / 5

"Kościół odegrał wielką rolę w powstawaniu państwowości polskiej [...]". Tak, tak. Ładne określenie krwawych krucjat przeciwko plemionom. Dziś się to nazywa szerzeniem demokracji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KappaHD
+4 / 6

@Batiatus póki co to Ciebie orają w każdej dyskusji w jaką się wdasz. Więc proszę Cię, zachowuj się. Byle jak, ale się zachowuj.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X xxxl12
-1 / 3

Odegrał rolę. Dobrze. Nie obyło się to jednak bez kosztów ze strony państwa. W obecnych czasach z czystej przyzwoitości wypadałoby się odczepić od państwowych pieniędzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7eonardo
+1 / 1

@Batiatus
Że tak zapytam, o co Ci chodzi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szyba20
+2 / 2

@xxxl12 @Batiatus Jeszcze raz się odezwę, bo coraz bardziej mnie śmieszą te bzdety. Źródła z kosztami szukasz? A po co? Watykan bracia czarni to zbudowali za jagody uzbierane z mozołem w lasach afrykańskich ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 lutego 2016 o 23:19

avatar ~adadad333
0 / 4

Slowo klucz - odegral.
Jak to mowia - dawno temu i nieprawda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Turgsmen
+4 / 6

@Batiatus po przeczytaniu prawie wszystkich Twych komentarzy (co ja robię ze swoim życiem) mogę stwierdzić, z dużą dozą prawdopodobieństwa, że nigdy w życiu nie widziałeś książki historycznej, w tym podręcznika do historii. Osobiście miałem kilka "załamań" (załamanie... fajnie brzmi) czytając Twe słowa.. choćby "Chrzest polski odbył się w 9 w.", skoro nie potrafisz liczyć wieków to jak możesz wypowiadać się na tak istotne tematy historyczne.
Pozwalając na koniec zacytować sobie pewnego znanego filozofa z okresu antycznego "Wiem, że nic nie wiem" :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szyba20
+2 / 2

@Turgsmen Wydaję mi się, że tu trzeba parafrazy "nie wiem, że nic nie wiem"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar matisov
-3 / 5

No dobrze heretycy ;) skoro już dowiedzieliśmy się, że rozwój gospodarczy na terenach dawnej Polski miał miejsce za czasów gdy biegaliśmy z kijami po bagnach i i tańczyli wokół drewnianych totemów, a później wraz z nadejściem chrześcijaństwa był już tylko regres, to jeszcze powiedzcie mi kto zaprojektował i wybudował prawie wszystkie europejskie budowle które dziś są uznawane za cenne i zabytkowe i są wizytówkami miast czyli klasztory, kościoły, ratusze, zamki, pierwsze uczelnie, budynki użytku publicznego itd? To też zasługa pogan?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zibioff
+1 / 3

@matisov A kto to zbudował? http://wiadomosci.onet.pl/krakow/historyczne-odkrycie-na-gorze-zyndrama/c5j4g6
I jak to możliwe, że Scytowie twórcy tego: http://www.konflikty.pl/wp-content/uploads/2012/02/106010881072107510841077108510901099_105510771082109010861088107210831080.jpg
Mieli genetyczną Haplogrupę r1a1 - słowiańską
mamy kulturę przeworską czy łużycką , największe huty stali ( dymarki ) w Europie zarówno w świętokrzyskim jak i w okolicach Warszawy. Istniał bursztynowy szlag, handlowano z Rzymem ale Rzym nigdy nie wszedł za Dunaj..Raz próbowali, wg. kronikarzy ale nikt żywy nie wrócił. - po odkryciach genetycznych z 2009 r. ( https://www.youtube.com/watch?v=cv-HXQbOGcg ) . Naszą historię po paleniu i mordowaniu napisali księża rzymianie...Jeden to się nawet wstydził pod tym podpisać i zwiemy go Gallem-Anonimem..Wyobraź sobie jak wyglądałaby współczesna historia gdyby wojnę wygrali Niemcy - skoro nawet jeśli przegrali mówi się o "polskich obozach".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar matisov
-1 / 1

@Zibioff sorry ale napisałeś to trochę chaotycznie i nie wiem za bardzo jak do tego się odnieść. No dobra ale dwie sprawy są dośc jasne. Po pierwsze ja nie neguję że ktoś inny niż chrześcijanie tworzyli zabytkowe dzieła ale musisz przyznać że kultura chrześcijańska w Europie wytworzyła ich najwięcej i to jest fakt który powinieneś zaakceptować jeśli chcesz żeby ktoś akceptował twoje fakty, a nie pisał że np chrześcijanie zrobili by to ładniej niż scytowie. Druga ważniejsza sprawa to jak sam z dumą napisałeś że rzymianie dostawali wpierdziel nad Dunajem, a jak nasi gdzieś indziej bili pogan to już skandal i niesprawiedliwość? Chrześcijaństwo wymordowało masę pogan ale gdyby to poganie potrafili dogadać się z rycerstwem, byli lepsi strategicznie i bardziej wpływowi to oni za pewne tak samo mordowaliby chrześcijan. Takie były czasy, taka jest prawda i cała tajemnica zła czynionego przez wierzących na poganach dlatego nie powinniście obużać się na to.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szyba20
+2 / 2

@matisov "europejskie budowle które dziś są uznawane za cenne i zabytkowe i są wizytówkami miast " kto wybudował? Rzymianie!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nismo099
+2 / 4

Batiatus i kolega Turgsmen podsumował Cie odpowiednio. nie masz zadnej wiedzy historycznej ani nowozytnej juz nie wspomne o biblijnej, ale za to bardzo dobrze wychodzi Ci obrażanie wszystkich dookoła. Jezus jest na pewno z Ciebie dumny. a dla twojej wiadomości angielski zrewidowany w 2013 przekład nowego świata który został zaktualizowany dzięki odnalezieniu zwojów z nad morza martwego jest najlepiej odwzorowanym przekładem bibli przełożony na język nowożytny.Powróciło do niego imię Boga w przeszło 7000 miejscach z którego kościół go usunął. A szczyt Twojej kompromitacji osiągnąłeś wklejając ten link. teraz już wiem skąd czerpiesz wiedzę. Świadkowie za Ciężkie grzechy sa wykluczani z organizacji a nawet najmniejsze złamanie prawa jest zgłaszane do odpowiednich świeckich organów. Natomiast co do pedofilii w kosciele to posczytaj co mówi o tym Papierz Francisze, czy on dla Ciebie tez jest "lewakiem" ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 17 lutego 2016 o 20:39

M Matired
0 / 2

@nismo099 Przekład Nowego Świata powstawiał sobie imię Boże w całym Nowym Testamencie, choć we wszelkich znanych starożytnych manuskryptach nie występuje to imię, a znamy takich manuskryptów ponad 5000 i ciągle odnajdujemy kolejne. Pytanie więc - jakim prawem? Zastąpienie imienia Bożego słowem PAN pochodzi jeszcze od żydów, którzy to z obawy przed jego znieważeniem w ogóle go nie wymawiali. Od wieków chrześcijanie (nie tylko katolicy, ale całe chrześcijaństwo) przejęło tę praktykę. Zresztą, od kilku tysięcy lat nikt nie wie jak się owe imię wymawia. Co do wykluczeń w organizacji świadków Jehowy - tak, wykluczacie ludzi. Np. za niezgadzanie się z organizacją. Szkoda tylko, że nie jesteście tak gorliwi w sprawie pedofilii. Odsyłam do zeszłorocznego przesłuchania w tej sprawie członka ciała kierowniczego świadków Jehowy Geoffreya Jacksona przed australijską Komisją Królewską badającą sprawę pedofilii wśród tejże organizacji. W ciągu 50-60 lat w Australii, gdzie obecnie jest 68 tysięcy świadków Jehowy było 1006 pedofilii wśród świadków Jehowy, ilość ich ofiar wg ustaleń Komisji to było 1500 dzieci. ŻADEN z tych przypadków nie został zgłoszony do świeckich organów. Poniżej zamieszczam link z fragmentem przesłuchania Geoffreya Jacksona, jednego z Twoich przywódców religijnych.
https://www.youtube.com/watch?v=scipRY3zbAc

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Matired
0 / 2

@nismo099 a przepraszam, 1800 ofiar, pomyłka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Caligula
+1 / 3

Tak jasne i państwo wyłoniło się tak od pstryknięcia palcem i pobłogosławienia nawet gobeliny pokazują że Mieszko był 12 władcą i również jest mit że zjednoczył jakieś wymyślne podziały typu ślężan itd gdyż raz taki podział nie istnieje jakoś jak to słowianie mieli zwyczaje stawiać forty graniczne nie było wewnętrznych twierdz dzielących Polskę obszarowo tylko już najstarsze słowiańskie budowle to tereny połabia dwa jego armia i tak byłaby za słaba żeby trzymać resztę w ryzach jest nawet udowodnione że jagiellonowie dalej praktykowali rodzime tradycje odnaleziono w ich ogrodach jak i posiadłościach rodzinnych posążki świętowita oraz swarożyce kościoł popalił wszystkie kroniki dlatego tak łatwo było następne pokolenia omotać dziwne że jak były bunty jeszcze nawet po 300 lat po "chrzcie" pierwszo co się paliło to były kościoły i dziwne że jak to pisał na nas watykan "dzikusy" najechały bizancjum i jak to określone było "bezwładny" szyk pokonał całą doskonałą konnicę bizantyjską Mieszko prawdopodobnie był albo bardzo mądry albo bardzo głupi chciał uniknąć "pokojowego" niesienia słowa Bożego przez chrześcijan i uchronić kraj i prawdopodobnie wierzył że jego potomkowie przywrócą religie np jego wnuk Bolesław Zapomniany...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~89KLEO89
-1 / 1

Przyjęcie chrześcijaństwa wyglądało na zasadzie przyjmiecie,albo vv*ierdol.
W okresie przed pojawieniem się chrześcijaństwa panował rozwój,a cudowna religia przyniosła nam średniowiecze i zacofanie.
Ciekawe jak bardzo rozwinęła by się Polska i inne państwa gdyby chrześcijaństwo się nie pojawiło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wed
0 / 4

Walić KK religia stworzona przez ludzi owładniętych fanatyzmem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RadnyZDopiewa
-4 / 4

@Wed Walić Weda, kolejny ułom

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kubulozo
-3 / 3

tak? a później ile zastoju bo przecież ziemia jest płaska? a każdy kto myśli inaczej niż kościół był palony i wieszany

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RadnyZDopiewa
-4 / 4

@Kubulozo W średniowieczu wielu ludzi paliło na stosie. Niektórzy pod przykrywką walki z herezją, ale np. o końcu zakonu templariuszy to nie słyszałeś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Turgsmen
0 / 0

@RadnyZDopiewa swoją drogą, ciekawe co templariusze znaleźli, że papież rozkazał ich wybicie :P ciekawa jest teoria na temat świętego Grala w kontekście świętej krwi :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RadnyZDopiewa
-2 / 4

@Turgsmen Nie papież, ale Filip Piękny. Spalił ich ze chciwości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Al Bundy
+1 / 3

@Kubulozo Słowianie już dawno wierzyli że ziemia jest okrągła

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Turgsmen
0 / 0

@RadnyZDopiewa Faktycznie, prawie zapomniałem, że tam ciągnął za sznurki król Francji :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~hardko
+1 / 1

Powiedzmy sobie szczerze, chrześcijaństwo było na początku czymś zupełnie obcym dla naszych przodków i zostało sztucznie wprowadzone. Sam proces wśród ludności trwał kilka wieków, a chrystianizacja sprytnie zaadaptowała też wiele wcześniejszych zwyczajów. Kościół politycznie szybko odegrał dużą rolę w naszej historii i z czasem stał się jednym z najważniejszych elementów naszej tożsamości.. I faktycznie tylko gópek może to kwestionować. Natomiast prawda jest taka że nasza historia jest starsza niż historia chrześcijaństwa w Polsce...I nie możemy mieć pewności że za kilka czy kilkanaście wieków Kościół też może być już tylko historią...bo same idee chrześcijaństwa mam nadzieję że w jakiejś formie przetrwają

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Komandos1990
+2 / 2

Powiedzmy sobie szczerze. Przyjęcie chrztu przez Mieszka I było tylko posunięciem politycznym, nie nagłym nawróceniem się na chrześcijaństwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VladPrus
+2 / 2

@Komandos1990 Dokładnie, chrzest był niejako "w pakiecie" do sojuszu z Czechami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~pi_pi314
0 / 0

Tysiąc lat temu - dziś.
Dziś kościół jest nie potrzebny. Dziś mamy naukę. Radzimy sobie bez niepotwierdzonych sił wyższych. Mamy epokę humanizmu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ChybaAteista
+1 / 1

Tu nie chodzi o to że kościół jest głupi, tylko kościół tworzył coś co jest w Biblii bezpośrednio zakazane, tworzenie jakichkolwiek religii jest zakazane przez Biblię. Albo wierzysz w Biblię albo nie to twój wybór, nie może być tak że dana religia nakazuje Ci wierzyć pod groźbą śmierci, a tak mniej więcej to wyglądało w początkach kościoła katolickiego. Zresztą większość obrzędów i kultów pogańskich weszło do religii rzymskokatolickiej, co dyskredytuje ją jako chrześcijaństwo. W Biblii jest jasno powiedziane że tylko Jezus Chrystus jest drzwiami do bram niebios, a tymczasem kościół wprowadzał zbawienie poprzez odpusty, a także potępienie przez papieża co można skrócić jako uzurpowanie sobie praw Jezusa Chrystusa, kościół uzurpuje sobie prawo do wybierania kto jest zbawiony a kto nie, co jest zakazane wprost w Biblii, toteż jeśli ma się jakiekolwiek pojęcie na temat Biblii i Chrześcijaństwa to wiadomym staje się odrazu że kościół jak i wiara wg kanonów kośćioła rzymskokatolickiego Chrześcijaństwem nie jest. Wmawia się Nam że Chrześcijaństwo wzrastało w Rzymie co jest wierutną bzdurą, wzrastało ono w Azji mniejszej oraz Afryki Północnej, a przez Rzym było bezpośrednio zwalczane, i to jest jedyne co łączy Rzym i Chrześcijaństwo, otwarty konflikt. Który jak historiaa pokazała wygrał Rzym. Jezusa ukrzyżowano a np. kult świętych jest tym samym co wielobóstwo, kościół dopuszcza modlenie się do świętych gdy Biblia tego zakazuje, każdy święty ma też swoją profesje jak Krzysztof i podróże, w pogaństwie też tak było, byli mniejsi bogowie i więksi. Ci mniejsi byli opiekunami profesji a Ci więksi stworzycielami wszechrzeczy, tzw trójca "ojciec, matka i syn" w egipcie był to Horus. Izyda i seth np. w wielu religiach politeistycznych jak nie we wszystkich znajdujemy te same symbole i te same znaczenia poprostu inaczej nazwane. I na tym cały pic polega, kościół rzymskokatolicki to pogaństwo ubrane w szaty Chrześcijaństwa, lecz łamiące jego najważniejsze nakazy. W Biblii nazwane jest to "mieszaniem różnych win w jednym bukłaku". Co jak każdy wie powoduje zepsucie i jednego wina i drugiego. Tak samo i symbole są przejmowane ze starszych religii, Anioły Biblijne to potężne stworzenia a nie małe kupidynki z tłustymi brzuszkami. Natomiast takie kupidynki były używane w symbolice religii Babilońskiej, protoplasty wszelkiego pogaństwa w naszych kręgach kulturowych. Toteż nie mówcie mi że jedynym argumentem na atakowanie kościoła jest to "że jest głupi". Kościół przyczyniał się do wielu rzeczy które w Biblii są zakazane, samo rozszerzanie wpływów religijnych jest zakazane w Biblii, gdyż nikogo nie można zmuszać do wiary. Natomiast kośćiół robił to masowo pod groźbą śmierci, i tu jest ten mankament, wszystkie pracywilizacje które opierały się kośćiołowi zostały wymazane z mapy. Mało kto wie że przed Frankami na terenach Francji rządzili Albigensi ktorzy zostali przez Rzym zmiażdzeni a na ich miejsce postawiono właśnie Franków którzy byli niczym innym jak marionetkami kościoła. Pozdrawiam wielce wykształconych którzy sieją obłudę :) Poczytajcie najpierw a potem się wypowiadajcie proszę Was. Bo wielu ludzi przyjmuje wasze bzdury jako fakty. A i jeszcze jedno, kościól nie był żadnym protoplastą ustroju państwowego, był protoplastą ustroju FEUDALNEGO. Państwowoście istniały lecz na podstawie konfederacji miast lub w mniej cywilizowanyuch częściach europy konfederacji plemion. Rzymskie kroniki traktują przecież o imperiach Scavitów, wizygotów, ostrogotów. Które choć nie przypominają naszego wzoru państwowości bo nie były jednolite, to jednak armię i władcę miały tyle że ten władca nie miał władzy absolutnej(feudalnej) a tylko zwierzchniczą, przewodził poprostu obradom starszyzny a jego głos w sporach był głosem decydująćym jeśli stanowiska miały podobną ilość zwolenników, a także swoich starszych którzy byli odpowiednikami arystokracji. To tylko kościół właśnie próbuje nam wmówić że tam to była dzicz i swołocz. Nawet określenie barbarzyńca z łaciny "barbar

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PervertedFluttershy
-1 / 1

A to ciekawe dlaczego ów oświecony Kościół wciąż nazywa swoich wiernych parafianami?
Kto nie wie, niech zapozna się z definicją.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mamucimaniac
0 / 2

polska się skończyła gdy krzyżowcy przynieśli nam swoją religię na ostrzach mieczy , potem czyścili naszą historię a przecież wiemy że Lechistan był mocarstwem przez kilka tysięcy lat . polecam kanał youtube pana Pawła Szydłowskiego tam się dowiecie ile dobrego przyniosła nam ta religia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Batiatus
-4 / 4

@mamucimaniac nazywasz luźno połączone i źle zorganizowane plemiona Polską? Ogólnie to podałeś tu typowy ograniczony komentarz ograniczonego człowieka. Pewnie to nie przeszkadza ci w obchodzeniu katolickich świąt? Zdajesz sobie sprawę że Lechistan to facebookowy mit? A na youtube to każda osoba nieznająca się na rzeczy może sobie wrzucić co będzie chciała. Kolejna osoba bezpodstawnie oczerniająca kościół. Dokształć się. http://historia.opracowania.pl/podstawowa/pocz%C4%85tki_pa%C5%84stwa_polskiego/
http://wpolityce.pl/polityka/155279-1047-rocznica-chrztu-polski-14-kwietnia-966-r-mieszko-i-rozpoczal-proces-chrystianizacji-panstwa-polskiego http://historia.opracowania.pl/podstawowa/pocz%C4%85tki_pa%C5%84stwa_polskiego/ http://www.xn--miastogwna-mbb.pl/2010/08/lechistan.html

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 lutego 2016 o 15:59

avatar ~Pan_Golonka
-1 / 3

Ta. Żeby potem stworzyć najgorsze 1000lat średniowiecza gdzie przez ''Nauke kościoła'' zginęło 2/3 populacji. (między innymi przez choroby, bo kościół twierdził że naukowcy i zielarze to źli ludzie i ich palił, zabijał i inne takie :).) Przez co powstawała ciemnota która uważała że wiara to wszystko co potrzebują. Jak by nie patrzeć to Wiara do 19 wieku zrobiła więcej złego niż Stalin i Hitler razem wzięci. Teraz przynajmniej już jest dystans między nauką a religią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Batiatus
-2 / 4

źródło masz? Kolejny cwaniak bazujący na swoich własnych niepopartych niczym przypuszczeniach? Kolejny komentarz z serii kościół jest gópi bo tak. Utwórzcie sobie jakąś grupę wsparcia czy coś. Strasznie się tutaj dużo tego nazbierało to wezwę kilku ludzi aby rozjaśnić wasze umysły. @t1ger wybieram cię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Józef_Wołkowski
0 / 0

Ekscytowanie się tą kwestią dziś świadczy o infantyliźmie. W tamtych czasach chrześcijaństwo to był postęp i nośnik pewnej cywilizacji. Dziś jest odwrotnie, ale minęło ponad tysiąc lat. Wszystko na tym świecie się zmienia, zmieniło się i to.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem