Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
69 82
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
B bigr10
-2 / 2

Świadkowie Jehowy wierzą rzeczywiście, że będzie 144 tys. zbawionych, ale musisz wziąć pod uwagę, że nie wiadomo ile osób już zostało zbawionych... To, że jest czy już było więcej Świadków Jehowy nie oznacza, że wszyscy oni z pewnością zostali zbawieni i dla reszty nie ma miejsca...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T trocc15
-1 / 3

Ściślej mówiąc, to oni uznają, że te 144000 będzie królowało razem z Jezusem w niebie, a pozostali będą w raju, który zastąpi ziemię... Ci ludzie chyba nigdy nie czytali Biblii że zrozumieniem...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Matired
-2 / 4

@trocc15 Czytają, ale przez pryzmat swoich publikacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rokokokowa_kokota
-1 / 1

@trocc15 @Matired O ile mi wiadomo to muzułmanie wierzą, że raj był w niebie skąd przybył Adam na ziemię i tam też będzie. Katolicy wierzą, że raj był na ziemi nazywając siebie wygnańcami Adama i Ewy i wybierają się do nieba do raju, podobnie niczym muzułmanie, zapominając, iż proszą o przyjście Królestwa Bożego z nieba tu na ziemię. Z samego Pisma Świętego wynika, że ludzie od początku mieli żyć wiecznie na ziemi, chociaż przez proroków starotestamentowych było wspomniane, że na część osób zostanie wylany duch święty, a w Apokalipsie określono ich liczbę. Zaś w Nowym Testamencie powiedziano, że Bóg przygotował miejsce w Królestwie dla namaszczonych duchem, z którymi [wtedy żyjącymi] Chrystus zawarł przymierze. Należy wziąć pod uwagę, że prorocy i pisarze starotestamentowi, też byli natchnieni duchem ale nie wstąpili do nieba np. Dawid (Dzieje 2:34 + kontekst). Zresztą sam Jezus w Ewangelich wypowiadał się, iż miał mieć dwie grupy uczniów. Nazwano je małą trzódką i wielką rzeszą. Mała trzódka miała być w niebie, wielka rzesza na ziemi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Matired
0 / 0

@rokokokowa_kokota Starotestamentalna zapowiedź zesłania Ducha Świętego spełnia się w Dziejach Apostolskich 2, 1-12, a nie w Apokalipsie. Skoro twierdzisz, że Jezus powiedział, że mała trzódka miała być w niebie, a wielka rzesza na ziemi, to poproszę o jeden werset, który to stwierdza, bo mam dziwne wrażenie, że takowy werset nie istnieje. Jak podaje 7 rozdział Apokalipsy, jeśli trzymać się jej tak literalnie, to owe 144 tysiące są rozłożone na 12 plemion Izraelskich, każdemu po 12 tysięcy osób. Są to plemiona żydowskie, które podzieliły pomiędzy siebie nowo zdobyte ziemie Izraela za czasów Jozuego. Idąc więc literalnie, liczba jest zamknięta. Nawet, jeśli przyjąć, że to idzie dalej w nasze czasy, to trudno jest zakładać, by świadkowie Jehowy byli potomkami tych rodów. *** Od kiedy to katolicy proszą o przyjście Królestwa tutaj, na ziemię? Mówimy "przyjdź Królestwo Twoje", ale którym słowem mówi to, że chcemy, by to było tutaj? *** Apokalipsa w 14, 4 o tych, co należą do grupy 144 tysięcy mówi: "To ci, którzy z kobietami się nie splamili:
bo są dziewicami" - Jakoś szczerze wątpię, by świadkowie Jehowy, którzy krytykują celibat u katolików, sami nie współżyli z kobietami w małżeństwie. A no i jeśli tak, to kobiety do owego grona również nie mogą należeć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S seveksonn
+2 / 4

To możesz sobie sam w swoim egzemplarzu Biblii przeczytać(w księdze Apokalipsy czy Objawienia) że to jest liczba osób które pójdą do nieba i będą pasowały z Chrystusem przez 1000 lat. A Strażnica to tylko czasopismo a nie święta księga.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MariusPek
+1 / 3

Ale idiotyczny demotywator. Do wiec się dokładnie w co wierzą Światkowie Jehowy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
+2 / 8

@MariusPek "Do wiec"? "Światkowie" WTF?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
-5 / 7

A co jest najśmieszniejsze? Tę sektę założył 150 lat temu sklepikarz sprzedający ciuchy. Wmówił grupie przygłupów, że zbliża się koniec świata i trzeba się odpowiednio na tę okazję ubrać.Uszył więc szaty dla tych cymbałów i kazał im wejść na wzgórze i oczekiwać stwórcy. Kiedy nic się nie wydarzyło i frajerzy wrócili do domów, powiedział, że sie pomylił w obliczeniach. I tak od 150 lat rżną na kasie jeleni na całym świecie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 21 marca 2016 o 22:19

T tomkosz
-1 / 3

jakby którakolwiek z religii miała sens :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Matired
-1 / 1

Jest trochę inaczej. Oni mają dwie klasy zbawionych. Jedni, 144 tysiące będą w niebie królować z Chrystusem, a cała reszta będzie tutaj na Ziemi żyć w raju na wzór tego z Edenu. Problem polega na tym, że i tak liczba 144 tysięcy i tak została już dawno wypełniona. Jak? Otóż, świadkowie Jehowy podczas pamiątki śmierci Jezusa mają emblematy - chleb i wino, ale ich nie spożywają, tylko przekazują między sobą. Tylko nieliczni mogą je spożywać i wolno jest robić wyłącznie "pomazańcom", czyli właśnie tym, którzy należą do tej grupy 144 tysięcy. Co roku ich organizacja odnotowuje ile osób spożywało tę pamiątkę. W zeszłym roku było to 15177, co stanowi 10,5 % tej liczby, wartość ta rośnie od kilku lat. Kiedy jednak spojrzeć trochę dalej w przeszłość, to okaże się, że w 1935 roku owe emblematy spozywało 52465 osób (36,7 %) [wg Strażnica z 15 sierpnia 1996], a w 1925 roku stanowiła ta liczba 90434 osób (Strażnica 01.09 1925 s. 263), czyli 62,8% ze 144 tysięcy. Śmiało można zakładać, że te 90434 osób, które spożywało te emblematy już nie żyje, gdyż to zazwyczaj spożywają to osoby starsze. Do 1970 min. 10 tysięcy osób spożywało emblematy. I choć wielu spożywających spożywało to przez całe lata, to 144 tysiące już dawno wypełnili.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rokokokowa_kokota
0 / 0

@Matired 15000 z 8000000 stanowi 0,1875%

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Matired
0 / 0

@rokokokowa_kokota Wyraźnie napisałem, że owe 15 tysięcy odniosłem do maksymalnej liczny 144 tysięcy., co stanowi 10,5 %, wyrobione w ciągu jednego roku. Organizacja ta liczy bodajże 146 lat....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 22 marca 2016 o 12:56

avatar Antymonachomachia
+1 / 1

Wiele liczb w Biblii sumuje się do "boskiej" 9.. to być może jakaś symbolika "magicznych" liczb 3, 6, 9, mające swoje odzwierciedlenie w naturze i jej konstrukcji oraz utworzonym schematom odmierzania czasu, ale równie dobrze większość ludzi może błądzić w swych religiach i dlatego może być ich tak mało.. któż jest w stanie zgadnąć co mają przekazywać te liczby? Wszystko to tylko domysły mniej lub bardziej filozoficzne. Nikt nie wie jak bardzo błądzimy i co się stanie na końcu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~piszemy_poprawnie
+1 / 1

To, że ktoś pisze to nie znaczy, że jest napisane

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ja
+1 / 3

Ciekawe czy niebo przyjmie was, pseudo katolicy - pełnych nienawiści i obłudy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eol121
-2 / 2

Przyganiał kocioł garnkowi. Wszyscy, którzy wierzą w jakieś "święte księgi" są naiwni jak dzieci. Wszystkie "religie księgi" to pomysłowe przedsięwzięcia polityczne, które przez wieki pozwalały (i jak widać nadal to działa) trzymać ludzi w ryzach. Czy nikogo jakoś nie zastanawia, że w każdej z tych religii głoszący je kapłani żyją w dostatku na koszt "ludu bożego"? Że zawsze dochodzi do jakiegoś sojuszu kościół-władza, który kończy się tym, że lud pracuje, władza rządzi a kler pasożytuje?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem