Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
22 40
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
N konto usunięte
-1 / 15

Zaraz pisiory cię zjedzą. Księża są przeciw aborcji, bo wtedy jest mniej dzieci do gwałcenia dla nich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~fuxiw
0 / 12

Takie bajki, jak w democie, to feminazistki i lewackie lemingi mogą sobie w burdelu opowiadać strasząc się na wzajem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-1 / 5

fakt, masz rację. Aborcja nie powinna być w pełni legalna. Choćby ze względu na to, że rodzicami malucha jest nie TYLKO MATKA. Ojciec ma takie samo prawo, może ojciec chce tego dziecka? Środowiska lewiackie uważają że aborcja to TYLKO prywatna sprawa kobiety, nie, nie jest! I nigdy nie będzie... To sprawa jej, ojca dziecka i samego dziecka. To ostatnie nie może się bronić samo, więc trzeba je chronić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kyd

@rafik54321 byś inaczej chrzanił, gdybyś to ty musiał rodzić. Jednak dopóki wszystko rozgrywa się w kobiecym ciele i ona ponosi wszystkie skutki ciąży, to jest to jej i tylko jej decyzja. Może to skonsultować z ojcem, ale ostateczna decyzja powinna należeć do niej. Jeśli kiedyś wynajdą jakieś inkubatory, które pozwolą przenieść ciążę z ciała kobiety, to wtedy będę całkowicie pro life, ale dopóki to się nie stanie, to kobiety decyzja. Może jeszcze zapytajmy o zdanie gwałcicieli, co? A może oni chcą, aby to dziecko się urodziło?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-1 / 1

@kyd skoro ojciec nie ma mieć prawa decydować o swoim dziecku to czemu ma mieć obowiązek płacić alimenty? Przecież to wszystko "rozgrywa się w kobiecym ciele i ona ponosi wszystkie skutki ciąży". Do momentu poczęcia oboje są tak samo odpowiedzialni (oboje dołożyli starań aby doszło do tego - często przypadkowego - poczęcia), więc czemu po tym całą władzę ma mieć matka?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kyd

@rafik54321 nie rób z facetów tutaj grupy uciśnionej. Kobieta w ciąży jest zdecydowanie tą częścią dużo bardziej narażoną na negatywne skutki, bo ona musi nosić to dziecko 9 miesięcy, po niej musi to dziecko karmić i opiekować się nim, w tym czasie nie będąc zdolną do pracy i generalnie swoje życie dostosowując do dziecka. A facet sobie bzyknie i bardzo często na tym się kończy jego wkład. A jeśli nie, to jego rola jest i tak drugorzędna. Więc nie sugeruj, że ciąża idealnie rozkłada się fifty/fifty i ojciec powinien mieć takie samo prawo o decydowaniu czy dziecko usunąć czy nie. Zresztą, o czym mu tu gadamy. Tematem sporu nie jest to, czy aborcja powinna być w pełni legalna (choć popieram to), ale czy powinna być czy nie całkowicie zakazana. Chyba każdy człowiek, który ma trochę rozsądku stwierdzi, że nie powinna być całkowicie zabroniona.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-1 / 1

@kyd a ty nie odbieraj facetom wszystkich praw. Kobieta wiedziała na co się pisze. Często kobieta po porodzie jest na utrzymaniu faceta i nie robi nic (tylko dziecko oczywiście). Albo facet ma głos co do aborcji albo nie - nie ma takiej opcji "ma prawo głosu, ale możemy je zignorować"... Wg mnie aborcja powinna być legalna tylko gdy ciąża zagraża życiu matki, gdy dziecko prawdopodobnie nie przeżyje (lub będzie trwale kalekie) lub gdy mamy do czynienia z gwałtem (nad tymi 3 opcjami można rozważać).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kyd

Jeżeli facet zgodzi się nosić ciążę połowę czasu i wziąć połowę obowiązków związanych z opieką, to wtedy zgodzę się, że ma 50% prawa do głosu, ale póki takie coś jest niemożliwe i najgorszy trud rodzenia dziecka leży po stronie kobiety, to nie można poważna traktować roszczeń faceta, że och, to moje dziecko i ja mam tu decydujące zdanie. I co sugerujesz uczynić w przypadku konfliktu typu: ona nie chce, on chce? Jego zdanie wygrywa, bo jemu się chce dziecka?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M melonka79
+1 / 1

ból szit:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kyd

@ImWiecejWidzeTymWierzeMniej widzę, że ludziom szajba i paranoja na dobre odbiła :D Nowa polska obelga: KODowiec. Jak nie podoba ci się czyjś pogląd, opinia, to nazwij go KODowcem - działa za każdym razem. Nawet jeżeli pogląd wyraża osoba prawicowa, nie mająca związku z KODem, czy PO ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kyd

@ImWiecejWidzeTymWierzeMniej powiem ci, jak tylko ty mi powiesz po jakiego ciula ludzi wyzywasz od kodowców, pod demotami, które ni ch*ja nie odnoszą się do rzeczy, o które walczą ludzie z KODu? Masz jakąś paranoję na ich punkcie, to lecz ją pod innym adresem. Ale wracając do tematu, to jeżeli ten projekt obywatelski przejdzie - póki co jest na etapie zbierania podpisów pod referendum - to będziemy mieć drugi Salwador. Całkowity zakaz aborcji cofa nas do średniowiecza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Arbor
+1 / 1

We Francji już praktycznie nie rodzą się dzieci z Zespołem Downa. W Kanadzie można abortować się na życzenie. Wśród ludności pochodzenia azjatyckiego notuje się kliniczne zabiegi mordowania nienarodzonych dzieci ze względu na to, że... dziecko jest płci żeńskiej. Widać tak skrajna dyskryminacja ze względu na płeć, jak pozbawianie życia dzieci tylko dlatego, że są dziewczynkami, feministkom zupełnie nie przeszkadza. W krajach zachodnich co raz częściej dyskutuje się w debacie publicznej na temat tego, czy zabijanie noworodków (często nazywa sie to "aborcją poporodową") nie jest uzasadnione, jeśli okazuje się, że owe noworodki cierpią na choroby bądź wady, które nie zostały wykryte w czasie ciąży. ///// Tak, mówmy, ze ochrona życia poczętego, to tyrania i patriarchalny seksizm, oraz zezwierzęcenie, ale co raz dalej idące rozszerzenia w kwestiach mordowania każdego, kogo etyka sytuacyjna nie uznaje za człowieka uważajmy za postęp i kolejny krok ku wolności i idylli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
0 / 0

W Ameryce południowej rządzą kobiety....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem