Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1204 1279
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar grimes
+21 / 51

@stach1947 W jaki sposób wykoncypowałeś wniosek, że w Szwajcarii się da, a w Polsce nie? Tylko nie mów, że Polacy są głupsi od Szwajcarów, bo na testach IQ mamy podobne wyniki. Jałowe hasełka mnie nie interesują więc czekam na poważne, merytoryczne i logiczne argumenty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 maja 2016 o 18:06

avatar grimes
+15 / 37

@stach1947 To nie jest żaden argument, to jest opinia, która nawet jeśli jest prawdziwa (a nie sposób to sprawdzić), to nie jest logicznym uzasadnieniem restrykcji wobec broni. To są zwykłe emocje i erystyka, a nie argument.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grimes
+17 / 39

@stach1947 Racja, gdy się nie ma nic mądrego do powiedzenia i żadnych argumentów lepiej odejść i się nie ośmieszać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grimes
+19 / 35

@Bihar Za przeproszeniem, ale napi*rdalasz erystyką bez argumentów. W Polsce dostępna bez zezwolenia jest broń czarnoprochowa, a jakoś nie słychać o takich przypadkach. Polecam poczytać książkę "O zabijaniu" Dave Grossmana. Może zrozumiesz, że ludzie nie zabijają z tak błahych powodów i przestaniesz rzucać sofizmatami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grimes
+16 / 32

@Bihar "Czy brak tolerancji w społeczności polskiej nie jest argumentem?" Nie. Czy ty nie potrafisz zrozumieć, że jak kogoś nie lubimy to nie musimy go zabijać...? Ja nie lubię wielu ludzi - nikogo nie zabiłam. "A Brejvik czyż on nie zabił ot tak se?" I tu się sam zaorałeś, bo w Norwegi są restrykcyjne przepisy dot. broni i ludzie na wyspie Utoya nie mieli broni i nie mieli się jak obronić, a pan Breivik zdobył broń NIELEGALNIE. "To pomyśl sobie, że i u nas znajdą się ludzie o chorych ideach" Na całym świecie są tacy ludzie... Żadnych argumentów nie dajesz, ale stawiasz jakieś sytuacje, które są tylko w twojej głowie. No dobrze, twoją logiką powinniśmy prewencyjnie zakazać ludziom broni, bo można nią zabić. A jeśli Ci powiem, że za pomocą farby i kartonów po mleku też można zabić? Zakazujemy? W 2003 roku w godzinach porannego szczytu na stacji kolejowej w miejscowości Daegu (Korea Południowa) doszło do masowego mordu przy pomocy dwóch kartonów po mleku, rozpuszczalnika do farb, benzyny i zapalniczki. Zginęło 198 osób, a ponad 140 zostało rannych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grimes
+13 / 25

@stach1947 "To, że kogoś nie lubimy to nie to samo co to, że kogoś nie tolerujemy. " Czyli jak kogoś nie toleruje to go zabije...? "bez ognia i benzyny nie narobiłby tyle huku." NO ZAKAŻMY PRZY OKAZJI OGNIA I BENZYNY NAJLEPIEJ NA LICENCJE Z PIECZĄTKĄ UNII. " Na co Ci to?" Broń czyt. pistolet to zwykła rzecz i niemoralne jest zakazywanie jej. Może jestem kolekcjonerką? Może chce postrzelać do puszek? Może polować, albo dla bezpieczeństwa? Nie twoja sprawa, w każdym razie zabranianie komuś posiadać jakąkolwiek rzecz to zwykły totalitaryzm.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Max200012
+3 / 11

z serii: ,,jak zrobić dramę na demotach"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~onomatope
+11 / 13

@stach1947 ta jasne - socjalizm zalęgł w Twej głowie i już nic nie da rady zrobić

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Marko_Ramius
+12 / 16

@grimes Daj spokój, pewnie jakieś volksdeutsche co się od dziadka z wermachtu nasłuchali, że Polacy to podludzie i teraz przytakują...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~pentoSS
+10 / 16

@stach1947 W polsce tyle rewolucji co końców świata było a w praktyce nawet jakby wam n@srali żywym kałem do gardła to przetrawicie to jak zawsze. Pytanie do Ciebie i Bihara równie inteligentnego - dlaczego dzisiaj każdy sąsiad nie czyha przy drzwiach na każdego z nożem, a kibole się nie tną masowo na ustawkach? Czemu każdy polak każdego polaka nie zabił nożem, jak to możliwe przecież noże są legalne? Sie ludzie nie powystrzelali jakoś magicznie nawet, a czarnoprochowce legalne - równie rozpruwają człowieka co nowoczesne bronie a są tańsze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar t1ger
+3 / 21

@Bihar - Mówienie, że "w polsce ludzie nie są tolerancyjni" to mowa nienawiści. Świadczy o tym, że to TY, a nie inni, jesteś nietolerancyjny. Ludzie są tolerancyjni i rozważni. Ale są też idioci twojego pokroju, którzy mają się za będących ponad prawem i podziałami, sami dzielą ludzi na podludzi, ludzi i nadludzi. Chcesz przykład z "patologią" i bronią? Rosja. Mają taki sam dostęp jak USA do broni. Gdzie są masowe strzelaniny? Przecież tyle się mówi, że "rosja to stan umysłu". Nie widzę, może ślepy jestem. Daj mi źródła i badania naukowe na ten temat i udowodnij, że się mylę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar t1ger
+1 / 17

@Bihar - Typowe odwracanie kota ogonem. Ja pytam się o przemoc z użyciem broni, ty mi z tolerancją wyskakujesz. Tolerancja NIC niema do broni. Chyba, że idzie o tolerowanie różnych jej modeli. Na jakim ty świecie żyjesz? Może jeszcze do tematu załączysz poziom mórz i oceanów skorelowany z erupcjami wulkanów w ostatnim stuleciu? Bo taki sam związek będą mieć. Twój wyimaginowany problemik nikogo nie obchodzi, obchodzą nas tu suche fakty nt. broni a tych nie pokazałeś i nie chcesz najwidoczniej pokazać. EDIT: Bihlar, już nie mam siły na ciebie - ciemnoto jedna. A źródła tego kolorowego wykresiku sprawdziłeś? rainbow-europe.org - równie dobrze mogłeś się żuli spytać czy picie alkoholu jest zdrowe. Jak już chcesz podawać źródła nie na temat to podawaj naukowe, nie ideologiczne. EDIT 2: Na stronce źródła twojego... Każdego wita to "Welcome to the most comprehensive overview
of the human rights of lesbian, gay, bisexual, trans and intersex (LGBTI) people by ILGA-Europe". Jak to jest niezawisłe to właśnie zostałem papieżem wioski w afryce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 25 maja 2016 o 12:36

avatar grimes
+12 / 20

@Lubię_kompot_z_bobu I naprawdę uważasz, że przez pojedyncze przypadki wszystkim ludziom trzeba zabrać ich prawa? Bo widzisz, twój argument można rozszerzyć do wszystkiego - "W Polsce jest x nożowników, zakażmy noży!" i ostatecznie wszystkim można zabić i dojdziemy do wniosku, że człowiek nie powinien mieć niczego bez zezwolenia...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~pentoSS
+11 / 17

@Lubię_kompot_z_bobu, odpowiem tak byś zrozumiał na własnym przykładzie - pewnie jak uczęszczałeś do szkoły to rzucałeś w koleżanki i kolegów papierowymi kulkami, co by było jakbyś miał broń - pewnie też byś miotał w nich kulkami ale ołowianymi prawda? To samo się przekłada na strzelanie z wiatrówki - kretyn pomyśli że kogoś tylko w d$pę zapiecze i śmiechom nie będzie końca i się okaże jaki to on nie jest kozaczek, z palnej by nie strzelał bo by go karyna ochrzaniła że go poj#bało i sebix by wiedział że du#ę przy strzale już urwie z korzeniami i długie lata w pi$rdlu czekają, Jak jakiś inteligent chce laserem pilota oślepić to robi to by dostać ogromną karę pieniężną, za broń palną jest długi wyrok i karyna też się śmiać nie będzie, bo nawet patologia ma swoje granice

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grimes
+9 / 13

@Bihar Mój Boże, ile erystyki... Wstydź się! Nie chce mi się na wszystko odpowiadać, ale sugerujesz, że ludzie do zabijania potrzebują broni i nie mogą tego zrobić za pomocą noża co już jest idiotyzmem. " ktoś inny zaraz będzie chciał jeździć TIRem mając 16 lat" No, a co w tym złego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grimes
+3 / 9

@Bihar Co ma mi niby udowadniać ten wykres?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Lubię_kompot_z_bobu
-4 / 14

@pentoSS Nie, nie rzucałem w nikogo kulkami z papieru, więc twoja teoria leży i kwiczy. @grimes większych bzdur już dawno nie czytałem. Porównać to można do potężnego argumentu "to załóż sobie firmę i ................... ( w miejsce kropek możesz wpisać to, czym epatuje pajac nie mający argumentów. Najlepszym DOWODEM na to, że w Polsce nigdy nie powinno być nierejestrowanego i swobodnego dostępu do broni jest ta dyskusja a także zachowanie ludzi na drogach, tych co wieszają linki w lasach, tych co obcinają innym ręce maczetami i całe mnóstwo innych powodów. Na szczęście nie ma dostępu do broni i nie będzie. A wasze "argumenty" o obronie swoich bliskich są śmieszne. Konkludując i schodząc do poziomu tej dyskusji napiszę: NIE PASUJE? WON DO SZWAJCARII!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grimes
+4 / 12

@Bihar xD @Lubię_kompot_z_bobu Odpowiedziałam Ci na pytanie, tak jak inny użytkownik więc pochwal się w czym masz problem zamiast histeryzować? "nie rzucałem w nikogo kulkami z papieru, więc twoja teoria leży i kwiczy" Ta odpowiedz jest śmieszna. Dostałeś analogiczny przykład i tak żenująco na niego odpowiadasz. To ja na twoje pytanie odpowiem "Ja do nikogo nie strzelałam" xDD Jesteście tacy zabawni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 maja 2016 o 17:07

avatar ~PentoSS
+4 / 6

@Lubię_kompot_z_bobu Aha, więc skoro moja teoria "leży i kwiczy" ponieważ nie masz na tyle rozwiniętego mózgu by zastosować nawet najprostszą analogie i uznałeś wyłącznie siebie osobiście jako docelowy przykład warunkujący rację tezy to współczuję inteligencji i zalecam nie zawierania głosu w takich sprawach gdzie jest wymagany trochę wyższy jej poziom.. To może taka analogia która już prawie na pewno dotyczyłaby centralnie ciebie, (skoro nie rzucałeś to pewno rzucali w ciebie i zamiast zabawy wolałeś naukę) - zgłaszasz się do odpowiedzi do tablicy by Cię pani bardziej lubiała od sebka, ale pani nie zwraca uwagi - a co by było jakbyś miał broń? - byś w nią strzelił by zwrócić na siebie uwagę, prawda? Haha takiego właśnie kalibru argumentu przeciw posiadaniu broni chronisz w swoim pierwszym poście, mam nadzieję że tym razem dotarło.
Swój poziom już podkreśliłeś - gdy założyłeś że ludzie chcą dostępu do broni w sposób nierejestrowany i swobodny, czyli bez ograniczeń wiekowych, orzeczeń o niekaralności itp. Przecież nawet w Szwajcarii czegoś takiego nie ma do cho#ery Zapewne również z tego nie zdajesz sobie z tego sprawy ale uwierz mi na słowo, nikt tutaj obecny czegoś takiego nie chciał i nie chce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Cobalt54
-2 / 4

@grimes Ja też jestem za posiadania broni, ale wiesz czego się boję? Sądzę że Polacy mają inną mentalność od Szwajcarów. Z natury są bardziej porywczy i bardziej brawurowi. Dobrym odzwierciedleniem jest tutaj liczba wypadków śmiertelnych. W Polsce jest trudno uzyskać prawo jazdy, jest wiele akcji promujących bezpieczeństwo, każdy wie jak może się zakończyć jazda z nadmierną prędkością a mimo to ginie wiele osób. Można tutaj pisać o wąskich, dziurawych drogach albo złym stanie technicznym aut, ale to najczęściej czynnik ludzki zawodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A avalah
+3 / 3

@Lubię_kompot_z_bobu Zdajesz sobie sprawe, ze w Polsce chyba od roku mozna kupic w pelni sprawnego czrnoprochowca, z jakich zabijano sie jeszcze przed I WS na dowod bez zezwolen? Wyrabiasz sobie potem Europejska Karte Broni, rejestrujesz rewolwer/karabin/karabinek na nia, i mozesz kupowac (w Polsce) proch, splonki, pociski, generalnie posiadasz w pelni sprawna bron palna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+1 / 1

@Bihar Polsce ludzie są tolerancyjni, do póki mniejszość nie włazi z butami w życie większości. Znam kilka lesbijek (z większością pracowałem) i nie były szykanowane (do póki nie afiszowały się swoją orientacją). Podobnie kiedyś chodziłem do szkoły z prawosławną dziewczyną - nikt nigdy jej nie ubliżył przez to. Racja - Polacy są mocno porywczy, jednak z roku na rok coraz mniej. Rozważmy 2 opcje w przypadku Blavika: opcja nr 1, broń trudnodostępna. Blavik z trudem (ale jednak sukcesem) uzyskuje broń palną, strzela w szale, policja nie zdąrzy zareagować, setki osób ranych lub zabitych. Opcja nr 2 - broń łatwo dostępna. Blavik kupuje broń w sklepie, zaczyna strzelać, ktoś z obecnych ma broń, strzela do Blavika. Liczba ofiar 10... Powiedz, co zmieniło czy broń była legalna czy nielegalna w przyadku Blavika? Uzyskał broń na lewo, ale jednak. @grimes trzeba przynać że prawo o broni palnej jest mocno zbyt restrykcyjne. W świetle zagrożenia jakie w PL rośnie (ze strony imigrantów czy rosji) zwiększenie obrotu broni ma coraz większy sens. Jednak znowu pełne przyzwolenie nie ma sensu (bo wariaci jednak broni mieć nie powinni). Wg mnie powinno być tak, idziesz na policję składasz wniosek, zaraz cię sprawdzają. Od tego "ile masz za uszami" zależy czy pozwolenie dostaniesz, czy może skierują cię na badania psychiatryczne itp. Np osoba która leczyła się na zaburzenia psychiczne (depresja, nerwice itp) musiałby przejść badania, osoby wielokrotnie notowane lub podejrzewane o pobicia nie otrzymałyby pozwolenia (wazny również byłby charakter notowań, czy przypadkiem nie jest to mandat za brak świateł w aucie XD). Jeśli wszystko masz czysto, dostajesz pozwolenie od ręki. Jednak musisz przejść dosłownie 2 godzinne szkolenie z obsługi broni (takie po prostu mini coś, żeby sobie łba przypadkiem nie odstrzelić XD).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~rdrhdrhh
0 / 0

@stach1947 Bo Polacy odzyskaliby Polskę i w tym problem że w dwa miesiące powstałoby Królewstwo Polskie a nie jakaś tam rzeczpospolita?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar t1ger
-5 / 5

@Bihar Ciągle unikasz odpowiedzi. Teraz te same źródła o które proszę dałyby też jednoznaczną odpowiedź grimesowi. Nie znasz odpowiedzi i starasz się zachować twarz rzucając niezwiązane z tematem pastelowe wykresiki? A może znasz odpowiedź, ale jest niezgodna z tym, co piszesz i boisz się dostarczyć wiarygodnych źródeł w obawie przed zdemaskowaniem? Nie świadczy to dobrze o tobie. Fanatyzm wobec idei jest tak samo idiotyczny jak wojna religijna. Nie jesteś chyba aż takim idiotą, prawda? Udowodnij to nam - podaj wiarygodne źródła. Skoro mówisz czysto o jednoznacznej korelacji broni i przestępstw z jej użyciem to czekamy na wiarygodne dane. I nie, wykresik tolerancji w Europie nie jest z tym związany. Dalej, popisz się czymś więcej niż ideologią którą starasz się teraz wmawiać ludziom. Popisz się faktami naukowymi. O wiele nikt nie prosi. EDIT: Tak jeszcze ci dodam na koniec. Jestem gejem, więc twoje homofobiczne przytyki są mową nienawiści. Oczekują kultury na poziomie jaki ja prezentuję lub chociaż niewiele niższym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 maja 2016 o 12:44

B Bihar
-2 / 2

@t1ger ja wiem, że przestępczość nic nie ma wspólnego z bronią... @rafik no wątpię aby dzieci w wieku gimnazjalnym czy licealnym miały dostęp do broni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AnanRukan
0 / 0

@stach1947 Już mnie szlag trafia jak słyszę jak to w Polsce by się mordowali, nie nie byłoby tak Polacy nie są jakimiś psychopatami

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grimes
+21 / 33

@Ewlak W Anglii policjanci w ogóle nie mają broni, a w starciach z przestępcami są bezbronni. Polecam sprawdzić London riots. Przykład Szwajcarii obala tezę, że wolny dostęp do broni sprowadzi apokalipsę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 maja 2016 o 18:19

avatar Ewlak
+1 / 15

@grimes Nie jestem przeciwnikiem dostępu do broni, ale nie podoba mi się wybierania z wielu różnych krajów tego w którym sprawdza się to najlepiej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grimes
+3 / 17

@Ewlak A czy umiesz logicznie uzasadnić czemu działa w Szwajcarii, a w Polsce by nie działało?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~nudsgd
+4 / 12

@grimes Szwajcaria to Szwajcaria, a Polska to Polska. Prawda jest taka, że póki sami nie przetestujemy na 'własnym podwórku' poszczególnych rozwiązań, to nie będziemy wiedzieli, czy działa, czy nie. To, że coś się sprawdza w Szwajcarii nie znaczy, że będzie u nas, może, ale wcale nie musi. Na początek na pewno warto podnieść poziom kultury, samodzielności i świadomości w społeczeństwie, a potem dopiero uzbrajać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~humus_sapiens
+2 / 8

@grimes aż fajnego gifa mam w głowie co na wyspach arabskich w Londynie się dzieje, gdzie z 1 strony jeden czarny co wymachuje nożem a z drugiej strony jest 14 policjantów bezradnych i żałosnych nie umiejących sobie z nim poradzić i uciekają przerażeni - tak to nie był kabaret:D Toż spełnienie mokrego snu lewaków co żadna krzywda nie dzieje się jakże wartościowemu, agresywnemu islamskiemu analfabecie przestępcy, a wokół rośnie wielka tęcza i słoneczko świeci. Na wyspach arabskich policja jest rozbrojona, ma tylko gaz a tazer jest rzadkością i użycie go wiąże się z toną biurokratycznego syfu. Każda broń policji obraża muzułmanów i jest traktowana jako prowokacja, w przyszłości myślę że i gaz zabiorą policji:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar t1ger
-4 / 14

@Ewlak To podaj proszę przykład potwierdzający, że masz rację. Ot, mamy Rosję. Miała być apokalipsa jak Putin "uwolni" broń. Uwolnił. Apokalipsy brak. Czekam na przykłady krajów, gdzie legalna broń zwiększyła ilość przestępstw. Źródełka, linki i opinie ekspertów (ze źródłami oczywiście). Wykaż się. Bo empirycznie to twoja teza... leży i kwiczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ewlak
+2 / 10

@t1ger Jaka jest moja teza według Ciebie? Ani słowem nie powiedziałem o skutkach zwiększenia dostępności do broni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ajuto
+2 / 10

W Szwajcarii jest 6 x więcej zabójstw z użyciem broni palnej (procentowo) niż w Polsce. I to w sytuacji, gdy nie wolno tam nosić broni ze sobą - demot nie mówi całej prawdy w tej kwestii. W Szwajcarii są dwa rodzaje pozwoleń na broń: jedno wyłącznie do użytku domowego, a drugie jeżeli ktoś chciałby broń nosić poza domem. To pierwsze pozwolenie jest łatwe do uzyskania, a to drugie niezmiernie trudne. Żeby w Szwajcarii dostać pozwolenie na noszenie broni poza domem, trzeba przejść egzamin z wiedzy prawnej w dziedzinie broni, egzamin z umiejętności strzeleckich i obchodzenia się z bronią, oraz, uwaga!, uwaga!, trzeba napisać uzasadnienie dla pana urzędnika, dlaczego chce się nosić broń poza domem, TAK SAMO JAK W POLSCE. Liczba odmów jest miażdżąca, w zasadzie takie zezwolenia wydaje się w Szwajcarii tak jak w Polsce: tylko pracownikom służb ochrony lub nielicznym osobom, które udowodniły realne zagrożenie ich życia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 maja 2016 o 19:39

avatar Soul_shade
0 / 2

@grimes "Przykład Szwajcarii obala tezę, że wolny dostęp do broni sprowadzi apokalipsę." No właśnie nie. Każdy zdroworozsądkowy człowiek widzi, że nasi politycy dzielą się na sługi USA, Niemiec lub całej UE, Rosji. A teraz wyobraź sobie, że Niemcy czy Rosja nas atakują. Właśnie nadeszłaby apokalipsa! Nawet niech tę broń posiada milion Polaków. To nie jest nieosiągalna liczba. I już w tej sytuacji regularna armia jest wspomagana przez milion osób, które znają teren jak nikt inny, które walczą za swój dom, za swoje rodziny przeciwko zwykłym najemnikom. A kto jest silniejszy w walce ludzie z poczuciem obowiązku vs najemnicy? Wystarczy popatrzeć na "walkę" z fanatykami islamskimi przekonanymi, że robią dobrze i walczą w słusznej sprawie. A dodajmy jeszcze do tego, że Polacy w obliczu zagrożenia to waleczny naród, ciężko by było nasz kraj podbić w taki sposób, żeby później ziemie nie były skażone. A argument o przestępcach jest śmieszny. Ilu jest przestępców korzystających z legalnej broni? Nawet w krajach, w których broń jest legalna, nikt nie jest takim idiotą by używać broni zarejestrowanej - no, może poza wyjątkami, ale taki to i bez pistoletu sobie poradzi. I nie mówię tutaj, że broń musi być koniecznie legalna. Po co? Wystarczyłoby przeszkolić obywateli (obowiązkowe szkolenie, jak kiedyś służba wojskowa) i w miastach utworzyć punkty, w których w razie zagrożenia mieszkańcy mają dostęp do odpowiedniej ilości broni. I to akurat rozwiązałoby problem z tym, że często najgłośniej krzyczą o legalizacji broni dzieciaki (nawet dzieciaki powyżej 18 roku życia), dla których broń to zabawka. Jeśli ktoś chce zrobić komuś krzywdę to zrobi. Noże też mamy zdelegalizować? Wiatrówki są legalne, czy ludzie łażą po ulicach z wiatrówkami albo bronią czarno-prochową i strzelają do siebie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 maja 2016 o 23:42

F fifekfifek2015
+6 / 16

Jestem całym sercem za.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FlayedOne
+4 / 12

@ImWiecejWidzeTymWierzeMniej Przepraszam, przez przypadek Cię zminusowałem, a słusznie prawisz. W kraju, w którym przez 25 lat rządziła grupa ludzi tylko dlatego, że kontrolowała media i służby, a w dodatku działała stricte antypolsko, władza nigdy nie ułatwi dostępu do broni z obawy przed samosądami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elfines
0 / 0

@ImWiecejWidzeTymWierzeMniej Broń w Polsce JEST legalna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~LeBeau
0 / 0

@ImWiecejWidzeTymWierzeMniej Sugerujesz, że gdybyś miał broń rzuciłbyś się z nią na obywateli, których poglądy polityczne ci się nie podobają?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Arbor
+12 / 30

Powtórzę to samo, co napisałem kiedyś pod jakimś demotem poruszający tę samą tematykę- żaden polityk nie ma prawa mówić o wolności, jeśli upiera się przy reglamentacji broni palnej. Posiadanie broni jest prawem naturalnym i nikt nie ma prawa wolnemu Polakowi odmawiać jej posiadania, jeśli nie zrobi tego sąd, z istotnych przyczyn. Szwajcaria, to tylko jeden z wielu przykładów. Jesteśmy chyba najbardziej rozbrojonym krajem w Europie i propaganda wmawia nam, że jeśli Polak dostanie broń do ręki, to wyjdzie na ulicę i wszystkich powystrzela. Od razu zabrońmy posiadania narzędzi ostrych w domach, jeszcze sobie krzywdę zrobimy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 maja 2016 o 2:42

avatar KappaHD
+1 / 1

@birbant Zakażmy rowerów, bo mogę w kogoś wjechać! Zakażmy samochodów, bo mogę zabić rodzinę!
Argumenty przeciwników są bardziej śmieszne niż feministki, a to rzadkość. Mamy broń czarno prochową, mamy kusze sportowe (które są strasznie niebezpieczne swoją drogą), mamy noże, siekiery, toporki, dzidy i innego rodzaju broń. A jakoś sporadycznie słyszy się o debilu (podkreślam, debilu, który z tym wychodzi). Ale nie, polacy jak dostaną broń, wyjdą na ulicę, a te spłyną krwią. Jesteście żałośni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J juansamir
-2 / 12

Czemu autor nie wspomniał, że w większości wypadków w Szwajcarii ma się broń, ale niekoniecznie dostęp do amunicji do niej?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grimes
+3 / 15

@juansamir W Szwajcarii dostęp do amunicji jest nieograniczony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar t1ger
-1 / 13

@juansamir Pomyliłeś ze Szwecją chyba. Weź proszę swój kursor przenieś na pasek wyszukiwania, doucz się zanim coś napiszesz i wróć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tytusz
+3 / 15

@juansamir Bo grimesom i tygrysom każde kłamstwo ładnie pachnie, byle udowodnić swoją absurdalną tezę. 1. W malutkiej Szwajcarii co 10 dni ktoś kogoś morduje lub próbuje zamordować przy pomocy broni palnej.. 2. Nikt nie wspomina o takich nieobecnych w Polsce w ogóle zdarzeniach, jak to ze Szwajcarii: "W 2001 roku obywatel Szwajcarii Friedrich Leibacher wszedł do regionalnego budynku parlamentu i zastrzelił w nim 14 osób przed dokonaniem samobójstwa. Nie był to jego wojskowy karabin, lecz wersja prywatna oparta na wojskowej." 3. W październiku 2007 roku Szwajcarska Rada Związkowa zadecydowała, że należy zaprzestać dystrybucji nabojów dla wszystkich żołnierzy, a obecna liczba powinna być zwrócona. Do marca 2011 roku ponad 99% nabojów zostało zwrócone. Dziś już tylko członkowie policji i sił specjalnych mogą posiadać w domu amunicję służbową 4. W Szwajcarii, noszenie broni w miejscach publicznych i na zewnątrz wymaga Waffentragschein, czyli przepustki na posiadanie broni - jest ona w większości wydawana TYLKO osobom prywatnym pracującym w ochronie. 5. Broń może być publicznie przewożona gdy spełniony jest szereg wymagań: Amunicja musi być oddzielona od broni, tzn. brak nabojów w magazynku. Transport musi być docelowy, to znaczy: Na ćwiczenia i kursy strzelectwa, myślistwa lub ćwiczeń wojskowych, Do zbrojowni lub z powrotem, Do właściciela ważnego pozwolenia na broń lub od niego, Na konkretne zdarzenie, np. pokazy broni strzeleckiej. Nadal zachwyceni szwajcarskim "rajem" dla posiadaczy za krótkiego przyrodzenia? Wszelkie powyższe mądrości wziąłem stąd: https://pl.wikipedia.org/wiki/Polityka_broni_w_Szwajcarii

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grimes
+2 / 12

@tytusz Twoje przykłądy o niczym nie świadczą. Ja zaraz mogę wymienić ataki z użyciem noża, ale pytanie co z tego? No właśnie dla mnie to nic nie znaczy, a ty chyba będziesz chciał je poddać restrykcjom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Bruk
0 / 8

@grimes Wyraźnie ci wypunktował argumenty świadczące o nieprecyzyjnym przedstawieniu Szwajcarii jako raju w kwestii broni palnej. Jeżeli dla ciebie jego przykłady o niczym nie świadczą, to chyba nie ma szans cię przekonać, bo zbyt uparcie stoisz przy swoim (na zasadzie - nie, bo nie).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~LeBeau
+2 / 2

@RadnyZDopiewa "Jeśli fakty przeczą teorii tym gorzej dla faktów"Kto w Szwajcarii zastrzeli człowieka z MVP? To nie GTA, tu każdy zauważy kolesia latającego z barakiem i skojarzy z zabójstwem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mentor
+1 / 15

Z tego, co wiem, to, owszem, w Szwajcarii prawie każdy obywatel ma broń, ale amunicję przechowuje się w specjalnych magazynach i jest ona bodajże wydawana tylko w razie konfliktu zbrojnego. Poza tym, Szwajcaria to inna mentalność, tu naprawdę nie ma co porównywać do Polski. Ktoś kiedyś trafnie ujął, że Polska nie powinna naśladować tego, co jest w krajach rozwiniętych, tylko przyjrzeć się temu, co te kraje robiły na początku, aby się rozwinąć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grimes
-1 / 13

@mentor W Szwajcarii dostęp do amunicji jest nieograniczony. " Szwajcaria to inna mentalność" I nie mogło zabraknąć typowego męczenia buły.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar t1ger
-4 / 12

@mentor Inna mentalność. Rosja zaś to jeszcze gorsza mentalność. Zobacz ile u nich strzelanin odkąd Putin zezwolił na broń. Ani jednej. Niesamowite, mieli się mordować, a okazało się, że "mentalność" zmieniła się. Pieprzenie. Domagam się podparcia twojej tezy dowodami empirycznymi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar hoost
+1 / 5

@mentor Ale Szwajcarskie rozwiązanie nie jest takie współczesne z tego co wiem to obowiązywało na pewno przed II wojną światową .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~LeBeau
+1 / 1

@t1ger Strzelaniny są. Tyle, że były i wcześniej z nielegalnej broni. Mafia.
@mentora W USA broń jest legalna od czasów sprzed powstania, kiedy tamte tereny były kolonia Wielkiej Brytanii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar t1ger
-4 / 4

@LeBeau - I to potwierdza to, co mówią zwolennicy łatwiejszego dostępu do broni - Nic się nie zmieni poza możliwością wzięcia własnego pistoletu na strzelnicę i w razie uzasadnionej potrzeby - samoobrony. Nie wiem skąd przeciwnicy dostępu do broni biorą swoje idiotyczne "dowody". Empiryzm przeczy wszystkiemu co mówią. Tym bardziej, że powszechnie uważa się, że w Rosji stan umysłu jest gorszy niż w Polsce. Jak tam się nie mordują na lewo i prawo, to dlaczego mają w Polsce? Ciągle widzę tylko przeciwników broni minusujących zwolenników, żadnych konkretów. Czyli "moja prawda jest najmojsza i nie potrzebuje dowodów bo ty się mylisz a ja mówię prawdę i już". Często przeciwnicy łatwiejszego dostępu do broni są z lewicy, mają się za ateistów. Dlaczego tu ich metodyka naukowa tak drażni, że z niej nie korzystają? Bo godzi to w ich "wiarę"? No, to pogratulować, są tacy sami jak moherowe berety.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M masti23
+1 / 11

@Grimes.Po 1-wsze. W Angli co kilka metrow jest w cholere kamer, na oddcinku 500metrow potrafi byc 30-40kamer, tak wiec sprawce latwo namierzyc w przypadku ataku i ucieczki. Policja w UK uzywa broni, sama bronia sa nawet paralizatory z ktorych moze strzelac. W Szwajcarii nie mozna nosic broni na ulicy, dostep do amunicji maja tylko na strzelnicy, wiec przyklad slaby. U nas wiekszosc sebkow by chciala szpanowac bronia i zdobyla amunicne nielegalnie, zreszta malo u nas przestepstw z uzycism broni palnej, wiec na cholere ci ona? jak ktos wyskoczy z nozem to o tak bron bys mogla miec tylko w domu, a nawet jak bys miala przy sobie to bys nie zdarzyla odbezpieczyc w pore, szybciej by zadzialal gaz pieprzowy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A avalah
+2 / 2

@masti23 znam calkiem sporo ludzi chodzacych z bronia (rozne pistolety, najczesciej Glock'i, CZ-etki, czasem inne, w zaleznosci kto co kupil) oraz amunicja w magazynku po miescie - w Polsce tak wolno, a brak wiedzy wiekszosci spoleczenstwa i nieznajomosc prawa to inna sprawa. Edit. W Polsce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 24 maja 2016 o 14:21

avatar grimes
-4 / 12

@masti23 Cały twój post jest jednym wielkim sofizmatem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar t1ger
-5 / 13

@masti23 Kocham jak ludzie chcąc uniknąć kłopotliwej odpowiedzi na swoje wypociny zaczynają nowy wątek. Powiedz mi ile ochrony przez nielegalną bronią daje ci kamera kiedy napastnik ma kominiarkę? A przed pobiciem? Gwałtem? Nożownikiem? Ile? Jak chroni cię kamera? Policja jest nieskuteczna bez broni, to jest fakt potwierdzony toną komicznych "akcji angielskiej policji". "U nas wiekszosc sebkow by chciala szpanowac bronia i zdobyla amunicne nielegalnie" - stawiasz tezę. Dobrze. Teraz poprzyj ją badaniami. Bo aktualnie większość sebixów nie biega z maczetami i nie morduje ludzi anie nie strzela z czarnoprochowców. Gryzie się to troszkę z twoją tezą. Postaw więc dowody. Skoro masz rację to o wiele nie proszę. Jeśli kłamiesz - zamiast linka wstawisz kolejne wypociny lub nic.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M masti23
-1 / 5

@t1ger.Kominiarka gowno ci da, skoro kamery moga wykryc rysy twarzy(tak, obecna technologia to umozliwia, czysta matematyka itp.) Osoba w kominiarce rzuca sie w oczy to raz, dwa:W UK tyle kamer ze ciezko uciec bo szybko przechwyca droge ucieczki inne kamery. W UK czuje sie bezpieczniej niz w PL, w naszym kraju latwiej o wpierdziel.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar t1ger
-5 / 5

@masti23 Jakie ty rysu twarzy tu widzisz? ;) Tak wygląda "młodzież walcząca z faszyzmem"? Gdyby nie znak to bym ich z nazistami pomylił. Są IDENTYCZNI. I tak samo powinni być zawsze naparzani pałami przez policję. Bojówka to bojówka - nie ma prawa bytu w państwie demokratycznym. Czy to skrajna prawica czy skrajna lewica - lać po równo, liberalnie. http://i.iplsc.com/antifa-na-marszu-niepodleglosci-11-listopada-fot-k-piklikiew/00022K7E4NXR2YPM-C116-F4.jpg

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M masti23
0 / 0

t1ger.Wiele kamer w UK ma system rozpoznawania twarzy, wiec jak ktos poszukiwany wejdzie do metra to kamery wykryja go. Ostatnio u nas w PL zlapali kolesia ktory stworzyl bombe, szybko go namierzyli. Jezeli chodzi o bezpieczenstwo, to same sluzby specialne przestaly na to naciskac, a to przez nadmiar informacji i zajmowanie sie zbednymi rzeczami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar GunMeat
+5 / 13

Polska jest krajem, które doświadczyło tyle wojen, że tylko szkodnicy i nędzni tchórze mogą się opowiadać za rozbrajaniem obywateli. Każdy mężczyzna powinien posiadać taką broń, by w razie potrzeby walczyć z agresorem - ze wschodu czy zachodu. Ale śmierdzący tchórze tylko zastraszają ludzi jakąś apokalipsą przestępczości. Zupełnie jakby Polacy byli gorsi do Szwajcarów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-1 / 7

@GunMeat Powiem ci że to nie jest tak że nie chcę mieć broni... ja po prostu nie chce żeby inni mieli tę broń :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar GunMeat
+2 / 8

@Saladyn1 Czyli jesteś gnojkiem, który nie dość, że sam się boi to i innym nie pozwala.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-3 / 5

@GunMeat Możliwe że jestem gnojkiem, ale jednak rozsądnym gnojkiem i o ile sobie mogę zaufać że nie palne komuś w łeb z tej boni tak np innym nie potrafię. Może ty jesteś na tyle łatwowierny i wierzysz że jak zostawisz kluczyki do samochodu w stacyjce to nikt ci go nie ukradnie. Ja jednak wolę nie ryzykować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grimes
0 / 8

@Saladyn1 ALE LUDZIE SOM GUPI ZAMIAST BOMB, TRUCIZN, ATAKÓW BIOLOGICZNYCH CZY CZARNOPROCHOWCÓW MUSZĄ UŻYĆ DO ZBRODNI PISTOLETU ROZUMIESZ GURWA PISTOLETU NAJLEPIEJ JAKBY BYŁ LEGALNY BO PRZECIEŻ WCALE WIĘKSZOŚĆ PRZESTĘPCÓW NIE UŻYWA BRONI NIEZAREJESTROWANEJ W KOREI PÓŁNOCNEJ TERRORYŚCI WCALE NIE WYJ*BALI CAŁEGO METRA ZA POMOCĄ FARBY I KARTONÓW PO MLEKU WSZYSCY POTRZEBUJĄ PISTOLETU BO NIKT NIE WPADNIE NA POMYSŁ ŻEBY ZROBIĆ MASAKRĘ CZYMŚ INNYM NO JA PIE*DOLE "Może ty jesteś na tyle łatwowierny i wierzysz że jak zostawisz kluczyki do samochodu w stacyjce to nikt ci go nie ukradnie" W USA W RĘKACH PRYWATNYCH JEST PONAD 1000 CZOŁGÓW I NIGDY ŻADEN NIE ZOSTAŁ UŻYTY DO PRZESTĘPSTWA

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-2 / 6

@grimes Sprawnego czołgu nie kupi Seba z bloku... Co do bomby pistolet mnie przed nią nie obroni... Kiedy zostałeś ostatnio napadnięty ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~hehehahe
-1 / 3

@Saladyn1 Jak znajdę broń na ulicy to każdego wokół powystrzelam bo do tego służy broń, da mi możliwość i zwolni z konsekwencji (sarkazm). Dla was lewaki danie komuś możliwości zabicia wiąże się z pewnym dokonaniem zabójstwa:) tylko nie wiem czemu policja nie strzela do wszystkich naokoło i na ślepo, a wy wszystkich naokoło nożami nie dźgacie skoro taki z was polaczki prymitywne. Żaden seba nie będzie posiadał broni bo jest równo warta jego półrocznego zasiłku - woli to przepić i przepalić a do rozbojów użyć czegoś tańszego. Co do bomby już widzę jak się przez nią obronisz jak deklarujesz - jest gdzieś ukryta i w pewnym momencie wybucha, fala ciśnienia mknie do Ciebie z prędkością 7km/s krusząc beton i wyginając stal, ale jak się zbliża do Ciebie ty mówisz "a..ale ja mam broń..." na to fala uderzeniowa "o chol#ra... aaa to przepraszam już Cię omijam" i uszkadza wszystko oprócz Ciebie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~kamileo123456
+2 / 10

Broń tak, ale najpierw kompleksowe badania psychologiczne. ZDANIA NIE ZMIENIĘ!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
-1 / 3

A badania psychologiczne na posiadanie też też powinniśmy przechodzić?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~hfdhfsgrt5t
+5 / 11

Tylko że Szwajcaria nie jest niewolniczym krajem teoretycznym lecz już prawdziwym. Póki jesteś w kondominium rosyjsko niemieckim pod żydowskim zarządem powierniczym to nie kombinuj, kto to słyszał dawać broń palną niewolnikom jak taka broń należy do Panów, tutaj to nawet broń biała - kawałek metalu jak kastet nie jest legalny. Za dużo sobie wyobrażacie robaczki. Poza tym nie było by was stać bo byle pistolecik - to z 3000zł. Poza tym każdy kto by dostał broń by powystrzelał wszystkich naokoło bo tvn tak powiedział że takimi kretynami jesteście to tak musi być - każda babcia co nie chce marihuaen i głupek po zawodówce to powtarza jak mantrę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C chatty
+8 / 10

W Polsce też to działa. Można kupić czarnoprochowca (dużo bardziej niebezpiecznego w obsłudze) - ma go w Polsce kilkaset tysięcy ludzi. Nie jest to Mossberg MVP niestety. Ale to świadczy o tym jak idiotyczne są komentarze zakompleksionych inernacjonalistów o niedojrzałości i nieodpowiedzialności Polaków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~gustav666
0 / 8

Wszystko się zgadza. W Szwajcarii możesz mieć w domu broń ale amunicje już nie. Amunicja jest przechowywana w najbliższym komisariacie Policji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar hoost
-1 / 7

Informacja z Wikipedii "Większość amunicji jest dostępnej w oficjalnej sprzedaży, włączając ostrą amunicję do karabinów wojskowych. Kupno nabojów grzybkujących jest dozwolone tylko dla myśliwych. Sprzedaż amunicji jest rejestrowana tylko poprzez zanotowanie sprzedaży wraz z nazwiskiem osoby kupującej."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M masti23
-1 / 1

@Hoost.Co z tego, skoro ta amunicje mozesz przechowac na komisariacie lub strzelnicy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Miyven
-2 / 12

Ja ogólnie bym nie chciał żeby praktycznie każdy miał dostęp do broni, ludzie są różni. Odwali jednemu czy drugiemu i będzie paradował z takim gnatem po mieście, mało ludzi do tego zdolnych w naszym kraju nie ma :V

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grimes
+2 / 12

Samochodem też można zabić. Kiedy zakazujemy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ddffhh
+4 / 10

@grimes, nie zakazujemy - czekamy na śmierć naszego narodu bo każdy każdego porozjeżdża jak ten na niego krzywo spojrzy, wiadomo jacy my głupi rasistowscy i porywczy - wszystko już stracone i czeka nas samozagłada. A najgorszy jest brak tolerancji, nie tolerujemy tyle rzeczy że na pewno byśmy je usunęli za wszelką cenę a nie tylko pobiadolili w internecie, tylko jakoś nie możemy tego zrobić nożem, bombą z internetu, samochodem, trucizną - za to bronią...broń za to by już wszyyyystko zmieniła i byłby "armagiedon":D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Bruk
0 / 6

@grimes zabić możesz nawet patykiem do lodów i co z tego? Nie ironizuj tylko użyj logicznych argumentów. Samochód służy do szybkiego przemieszczania się, broń palna do eliminowania przeciwnika. Można znaleźć dla obydwu inne zastosowanie, ale to nie zmienia faktu do czego zostały stworzone i do czego najczęściej służą. Dlatego argument Miyven, choć słaby, ma uzasadnienie w przeciwieństwie do twojej wypowiedzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grimes
0 / 4

^ To ty użyj logiki. Gdzie jest granica? Czemu pistolety be, a samochody ok? "broń palna do eliminowania przeciwnika." Przeznaczenie nie jest argumentem. Ja pistoletu używam do sportu i?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JimaIwo
+2 / 12

Ale ból dupy. Broń w Polsce jest jak najbardziej legalna, wystarczy trochę popracować w np. Kole sportowym lub wyrobić atest myśliwego, zrobić kurs i bum, mamy pozwolenie po ok. 2 latach na strzelby, broń krótką i broń snajperską, a wiatrówkini broń sportową to jeszcze łatwiej.Ale nie, powinno być tak, że bez pracy, od razu w supermarkecie za dowodzik kupić Gatlinga czy inne SWAM-y, bo powinniśmy się zbroić, gdyż Europa rozbrojona jest. Zaprawdę powiadam wam: Jeżeli zależy wam na posiadaniu broni palnej i to legalnej, przestań trzepać jęzorem na lewo i prawo i idź do najbliższej bazy obrony teryrorialnej, policji, koła myśliwskiego, koła strzeleckiego, klubu miłośników broni czy innych...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Jimalwo
+3 / 9

..zmień pracę, weź kredyt.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grimes
+1 / 15

@JimaIwo I tak na broń czekasz od 6 do 8 miesięcy i musisz wydać majątek. W Szwajcarii czekasz tydzień, a jak ktoś czeka 2 to jest to skandalem, ale widzę, że jesteś mocno ograniczonym osobnikiem, który i tak nie zrozumie więc po prostu cię zostawię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tytusz
-4 / 12

@JimaIwo Jak widać ładnie załatwiłeś tego całego @Grimes argumentami, bo zamiast dyskutować, uciekł w inwektywy ;) I mimowolnie przyznał, że jedyna różnica między postrzeganą jako piekło Polską a jako raj Szwajcarią, to kilka miesięcy. A zaczynał od tego, ze tu jest kraj zamordystyczny, w którym jest rzekomo zakaz posiadania broni ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grimes
-2 / 12

@tytusz Jeśli ktoś myśli zero jedynkowo i istnieje dla niego tylko zakaz broni, albo liberalna broń to źle o nim świadczy. W Szwajcarii na pozwolenie na broń czekasz tydzień, u nas 8 miesięcy. Jeśli skrócenie tego terminu jest dla ciebie głupie to sam się orasz, ale intelektualnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JimaIwo
+1 / 3

@grimes Może jestem, ale mój ojciec jest od kilku lat myśliwym, a w domu mam trochę broni, więc coś tam wiem o broni

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
+1 / 3

@grimes Autor tekstu napisał że nie ma w zasadzie żadnych badań co przyklepałeś więc twierdzisz że w Szwajcarii czeka się tydzień aż przybiją pieczątkę... Co do samo zaorania intelektualnego to zdecyduj się czy dają broń jak popadnie, czy sprawdzają ludzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M masti23
0 / 2

@Grimes.Jestes tylko dur ym trollem. Wyzej wspomniano ze jest u nas dostep do broni, co do ceny, skoro i tak cie nie stac, to po co ulatwienie dostepu?to spowoduje wzrost cen aby, to tym bardziej sobie nie kupisz. 4-6tys czy tam 2 tys to nie jest majatek, myslisz ze beda je sprzedawac za grosze?to jest bron, a nie zabawka. Chcesz bron? to zamiast plakac to rusz dupe i uzyskaj pozwolenie, bo jak narazie jestes jednym z tych ludzi co najwiecej klapia dziobem, a najmniej robia by osiagnac cel.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ffffffff
0 / 4

@JimaIwo Skoro masz dostęp do broni (poprzez ojca myśliwego) to jesteś psychopatycznym mordercą bo każdego wraz z jego rodziną zaraz pozabijasz jak Ci dzień dobry nie odpowie, w końcu polakiem jesteś. Polak nie powinien mieć broni. Skoro coś tam wiesz o broni to wiesz ze to broń zabija a nie ludzie i tylko broń palna daje możliwość zabicia 2 osoby. Ojciec niech broń odda policji a sam poluje nożem i kijem bo broń palna została stworzona do zabijania ludzi a nie zwierząt czy też do strzelania sportowego. @Masti haha koleś wytyka komuś durnotę a sam twierdzi że zwiększenie podaży = zwiększenie ceny:D mnie zawsze uczyli że jak towaru jest dużo to cena spada. Poza tym cebula100% - skoro janusza nie stać, to inny obywatel też nie może mieć - od razu policje też rozbrój jak w Londynie skoro Cie nie stać na broń - genialne!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M masti23
-1 / 1

@fff.Ulatwienie dostepu=zwiekszenie ilosci klientow, wiec ceny nie spadna a wzrosna, broni na rynku bedzie tyle saml, a nie wiecej, dopiero po dluzszy. czasie by sie to zmienilo. Tak wiec ty wykazales sie durnota.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ffffffffffff
0 / 2

@masti23 oh biedaczku, to idz na uczelnie wykłądać skoro żeś mądrzejszy od wszystkich profesorów i obowiązujących praw rynku. Nawet u nas bodajże Łucznik jest w Radomiu i produkuje broń na bieżąco a ten mi gada że ilość broni jest stała i będzie taka sama - jakby broń palna przestała być produkowana na całym świecie x lat temu:) Rzeczywiście ja wykazałem się durnotą:D dzięki za poprawienie humoru:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M masti23
-1 / 1

@ffff.Nie gadam tam jakby przestala byc produkowana, tyle ze nie ma u nas duzego popytu, a zeby ceny spadly to by musial spasc popyt, ulatwienie dostepu by to zwiekszylo, tak wiec sprzedawcy by mogli zwiekszyc ceny, poczytaj sobie co reguluje cene i kiedy spada.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Socjaldemokrata
-4 / 14

Ależ badania psychologiczne są bardzo potrzebne, inaczej każdy idiota będzie mógł mieć dostęp do niebezpiecznej broni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar GunMeat
+4 / 10

@Socjaldemokrata Skoro taki idiota jak ty ma prawo do głosowania, to i broń mógłbyś dostać ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mafouta
+2 / 10

@Socjaldemokrata - A jakim prawem uważasz, że każdy idiota jest bardziej niebezpieczny od ciebie? Wygląda tak, że samo twoje nastawienie na posługiwanie się badaniami psychologicznymi zdradza iż lubisz subiektywnie oceniać ludzi i ich porządkować według własnego uznania. Może powinieneś wybrać się do psychologa, bo wyglada jakbyś miał problem ze sobą?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
0 / 8

@GunMeat @mafouta Piszecie że liczba przestępstw z użyciem broni nie wzrośnie, a zaraz potem piszecie żeby każdy mógł dostać broń bez żadnych badań, najlepiej na dowód. No niema w tym logiki, ale skoro nie ogarniacie to idźcie do jakiegoś przedszkola i tam się spytajcie gdzie wasz "genialny" plan kuleje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
0 / 4

@Saladyn1 - już teraz każdy może bez zezwolenia kupić czarnoprochwoy rewoler który może wystrzelić 6 pocisków bez przeładowywania. I każdy może go zakupić od 10 lat... jak bardzo ilość osób zastrzelonych wzrosła w ciągu ostatnich 10 lat odkąd każdy może posiadać rewolwer który ma taką samą skuteczność co współczesna broń palna?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar alewis8
-2 / 10

A po cholerę mi w stanie pokoju długa broń?! Przecież nie będę z tym paradował po ulicy. Z tym dostępem do broni tyle ludzi się wypowiada i popiera, nie mając pojęcia CO popiera. Bo wiesz, jeśli Ty bez problemu będziesz mógł nabyć spluwę, TO NAPASTNIK TEŻ. I w momencie napadu on już w Ciebie celuje. Broń na nic Ci się nie zda w tej sytuacji. Do tego dolicz psycholi, chcesz by było jak w USA gdzie szkolne strzelaniny są kilka razy do roku? Albo samobójstwa z broni palnej? W USA większość śmierci spowodowanych bronią palna to samobójstwa. Co do atestowanych szafek, to masakrę w Erfurcie spowodował nastolatek, który wziął Berettę od rodziców, bo leżała w domu niezabezpieczona (jako jedyna broń, ta rodzina miała kilkadziesiąt sztuk broni w specjalnych szafkach). Więc jednak te szafki po coś są. Chociażby właśnie po to, żeby dzeci nie zrobiły sobie lub innym krzywdy. Jak dla mnie to broń powinna mieć policja, siły specjalne i wojsko. Nikt inny. Nie jest to potrzebne, generuje więcej problemów niż zalet. U nas mało kto ma broń i dzięki temu liczba śmierci nią spowodowana jest bardzo niska.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~eeeeed
+1 / 7

@alewis8 Jak Ci nie potrzebna długa broń to mam bardzo dobrą na to radę - po prostu jej nie kupuj. Możliwość jej posiadania wbrew temu co myślisz nie jest obowiązkiem posiadania. Napastnik teraz może mieć broń w postaci noża i może Ci go przyłożyć do gardła długo zanim wyjmiesz swój, gdyby broń palna była dostępna to by raczej wcale nie zaatakował, bo za głupią kradzież komórki by ryzykował ewentualne zabójstwo, gdyż Ty możesz również mieć broń palną w takiej sytuacji a on tego nie wie, i mógłbyś go postrzelić w nogę jakby się oddalał z łupem, czyli liczba kradzieży by spadła bo ofiara była by trudniejszym celem. Poza tym sebix blokowy raczej ma mniejsze szansę posiadania broni gdyż taki kawałek metalu jest kosmicznie drogi, z zasiłku i 500+ nie starczy. W usa gdyby psychol chciał, to by zrobił bombę i zabił tyle samo osób i zniszczył dodatkowo budynek, psychole są i będą bez względu na dostęp broni. Samobójstwa z broni palnej? - Niesamowite, jak ktoś chce zdechnąć to zdechnie i wybierze inną metodę uśmiercenia siebie, naprawdę chcesz im to utrudniać tak by wybierali bardziej bolesną metodę niż pociągnięcie za spust? Co do obecności szafek to był problem w tym przypadków rodziców - skoro przez ich zaniedbanie taka sytuacja postała to znaczy, że mogli sobie na to pozwolić i powinni ponieść najsurowsze konsekwencje, to ich broń i przyczynili się do tej sytuacji nie zapobiegając jej, byli nieodpowiedzialni. Od prehistorii dzieci robiły, robią i będą robiły sobie krzywdę i tego nie unikniesz innymi sposobami niż odosobnienie i zamknięcie w pokoju z poduszkami na ścianie, chociaż nawet i wtedy mogli by Ci na złość odgryźć sobie język i krzywdę zrobić. Jak dla mnie broń powinien mieć każdy uczciwy, zdrowy psychicznie, niekarany obywatel o ile ma taką ochotę i uj Ci do tego po co mu potrzebne, bo to nie twoja sprawa. Jedyne prawdziwe zdanie jakie napisałeś to takie że mniejsza liczba br

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S serspodlaski
+3 / 7

Swobodny dostęp do broni? Nie dość, że krótkiej to jeszcze automatycznej i wyborowej? Nigdy w życiu, do posiadania i noszenia broni społeczeństwo musiałoby dojrzeć. A to nie jest proces trwający kilka tygodni czy miesięcy, to trwałoby kilka dobrych lat. Jedyne, co bym zmienił, to ułatwienie w dostępie do broni krótkiej w celu ochrony osobistej, bo w tej chwili to naprawdę trudno dostać.
Resztę przepisów, czyli badania psychologiczne, egzamin i przechowanie bronie należałoby pozostawić w niezmienionej formie.
Swoją drogą, jak patrzę na komentarze, to 'najlepszy' komentarz stanowi przykład, że niektóre osoby broni mieć nie powinny. Do tego, obecnie naprawdę da się zdobyć pozwolenie, ale to wymaga czasu, systematyczności i pieniędzy, co stanowi zaporę przed sebixami, którzy by chcieli kupić klamkę w spożywczaku za rogiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ser_biały_z_koziej_pały
-2 / 4

@serspodlaski w sumie to się zgadzam ale wybór czy ktoś chce mieć wyborową czy krótką niech dokona kupujący - każdy typ powinien być dostępny, brednie o dojrzewaniu także sobie darujmy bo ruscy mają niezłe eldorado a sie nie pozabijali jakoś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S serspodlaski
+1 / 5

Broń wyborowa i automatyczna nie jest bronią przeznaczoną do samoobrony, tylko do ataku. Naprawdę nie widzę powodu (poza kolekcjonerką), dla którego przeciętny obywatel mógłby taką broń chcieć posiadać.
O dojrzewaniu, to nie są brednie - obecne lajtowe nastawienie policji musiałoby przejść na model amerykański, gdzie traktuje się obywatela jako potencjalnie uzbrojonego. Brak posłuszeństwa wydawanym poleceniom, jakikolwiek gwałtowny ruch, czy agresja ze strony obywatela powodowałby rzucenie takiego typa na glebę, a w gorszym wypadku oberwaniem kulki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M masti23
+1 / 1

@serspodlaski Tu sie zgadzam, wystarczy spojrzec co odwalaly sebki po rocznicy smierci chlopaka, policja wykonywala swoja robote, a nagle zaczeli ja obwiniac o zabojstwo chlopaka. Gdy w Kanadzie polak zostal potraktowany paralizatorem i zginal, to kanadyjczycy nie robiki atakow na policje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ser_biały_z_koziej_pały
-1 / 3

@serspodlaski z całym szacunkiem ale o przeznaczeniu, tudzież zastosowaniu broni będzie decydował jej posiadacz a nie producent. Model amerykański wcale nie jest taki zły, sebixy nauczą się szacunku bo szanse będą teoretycznie równe, lajt wcale nie jest potrzebny, nie potrzebujemy w społeczeństwie krnąbrnych cwaniaczków JP co będą się szarpać z policją nie ma co z nimi się pieścić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JKrzakowski
+2 / 6

Śmiesznych badań psychologicznych? co jak ktoś okaże się chory psychicznie i zacznie zabijać. Albo ktoś mu ukradnie broń, bo był nieostrożny. To BARDZO nieodpowiedzialne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mafouta
+3 / 7

Tragikomiczne jest to wściekanie się niektórych o niezdolność Polaków do odpowiedzialnego posiadania broni. To podkreślanie konieczności pozytywnej weryfikacji zdrowia psychicznego w chwili, gdy ci nawołujący do takiej weryfikacji biegają ulicami miasta stołecznego w ślad za wariatem, który nie wie jaką mamy w Polsce konstytucję, dla którego wyjazd z "warszawki" do Góry Kalwarii to już Polska B i dziadostwo, który nie wie gdzie Łomża i Ciechanów a chce zostać prezydentem najlepiej w "święto 6-ciu króli"... Komuna ma się dobrze, to widać. Widać w protekcjonalnym traktowaniu społeczeństwa. Zmiana władzy na PiS wiele nie zmieni, ale jest nadzieja, że będzie przyczynkiem do usuwania komuny i oczyszczenia życia publicznego mimo oporu w kraju i uzurpatorów za granicą; do stworzenia państwa obywatelskiego, gdzie także dostęp do broni będzie taki jak w Szwajcarii - co między innymi pomagało Szwajcarii być krajem niepodległym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B birbant
+1 / 3

drwisz sobie? Kto tę komunę będzie usuwał? Kryże, czy Piotrowicz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar podluka
-1 / 1

Nadmieńmy, że więcej jest SAMOBÓJSTW z użyciem broni palnej, niż przestępstw.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~dsfsdf
+3 / 5

a co wam przeszkadzają badania psychiatryczne przed wydaniem pozwolenia o broni?
Przynajmniej pozwoliłoby to największych idiotów odsiać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Kulfon
-1 / 9

to by zrosła przstepczosc wśród patologi i innych pomyleńców... autorze demota wez sie puknij w czoło z tymi swoim nacjonalistycznym wypowiedziami:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mafouta
+3 / 7

POdobnie należałoby badać ludzi zajmujących odpowiedzialne stanowiska, a w szczególności kierujących ludźmi. Zapewne nie uświadamiasz sobie ilu i "jak wysokiej klasy" psychopatów jest dyrektorami w spółkach? A jednak zarządzają nimi, są przyczyną tragedii wielu podwładnych, samobójstw, rozbitych rodzin itp. Ale to wydaje sie niewinne w porównaniu do posiadania broni. Bo o broni negatywnie wypowiadają się najchętniej ci, którzy o niej wiele nie wiedzą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
+1 / 5

KUlfonie - a wiesz, że u nas patologia ma dostęp do rewolwerów czarnoprochowych które bez przeładowywania mogą wystrzelić 6 pocisków... a ich skuteczność jest taka jak naszej broni palnej? O ilu przypadkach użycia tej broni słyszałeś?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ghhh
+1 / 5

Janusz Pokirt ·
ahaah w tym kraju rządzonym przez śmieciarskie gówno możecie zapomniec o powszechnym dostępie do broni czy nawet liberalizacji.Tu dalej rządzi komuna.Komuna boi się bronizwłaszcza uzbrojonych obywateli.
Toi wszytsko wasza wina .Jesteście skamlacymi kundlami i niewolnikami.Dostali by do ręki broń to by się zesrali ze strachu.Lata komuny i indoktrynacji zrobiły swoje.Nawet urodzeni po 89 co widać w postach poniżej.
U ruskich zły putin dał ludziom dostęp do broni.Do obrony osobistej. Zniesione zostały jakiekolwiek granice obrony osobistej.Od 2014 każdy niekarany rusek może kupic bron.
Ukraina planuje liberalizację dostepu u siebie.A w polskim gównie?Będą nas ruchać na każdym kroku.
U ruskich za parę lat ukształtuje sie "kultura broni"Wjada w nas jak husarska szabla w margarynę delmę...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B birbant
-2 / 2

to przeprowadź się do Rosji, jak Ci tak na tej broni zależy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
+1 / 3

@birbant jeżeli dalej u nas będą takie osoby jak ty którym się wydaje że zakaz posiadania broni jest dobry to kolega ~ghhh aby zamieszkać w Rosji wcale nie będzie musiał się wyprowadzać... wystarczy że poczeka kilka lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant
-1 / 5

Karabin na zdjęciu nie służy ani do sportu, ani do polowań. Pytanie zatem: po co go mieć w domu w szczególnie w kraju bardzo bezpiecznym o znikomej przestępczości?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar hoost
+4 / 6

@Quant To jest część systemu obronnego Szwajcarii tam niema jako takiej armii zawodowej tam naród jest armią!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
+2 / 2

@Quant - a co jak ktoś chce polować albo uprawiać sport taką bronią? Nie wolno mu bo sport wolno uprawiać tylko takimi pistoletami którymi pozwoli ci państwo?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomkosz
0 / 6

jarek poległby pierwszy. rydzyk też byłby w pierwszej piątce

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~xman82
-1 / 11

Broń dla każdego dostępna bezproblemu? (nie karanego) nie dziękuje, wolę nie posiadać broni i żeby sąsiad też nie posiadał. Polacy-kmicice, jak się Polak napije to mu się przypomina że sąsiad w zeszłym tygodniu papierek wyrzucił na nasze podwórko i czas zemsty nadszedł ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~hfhhjk
+1 / 9

Nikt nie chce dostępu dla broni dla przestępców i psychicznie obłąkanych, czytajcie ze zrozumieniem... co do zdania o polakach - każdy sądzi po sobie;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FlayedOne
+2 / 10

"Wolę nie mieć, żeby tylko sąsiad też nie miał".... Boże, co ta komuna zrobiła z Polakami...;/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
+1 / 5

Nie wiem czy wiesz, ale sąsiad nie potrzebuje nowoczesnej broni palnej by zatłuc albo zasztyletować sąsiada... ciekawe czy jakby w Polsce nie było dostępu do noży to też byłbyś przeciwnikiem posiadania noże bez pozwolenia "bo ktoś sobie przypomni o sąsiedzie który coś tam zrobił a w Polscve byłby wolny dostęp do noży to na pewno taki sąsiad wziąłłby nóz i poleciał go zasztyletować

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Gucio
-1 / 5

Kazdy klika mocne, ale zeby poprzec petycje Maxa Kolonki to juz róznie bywa ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Jellycrusher1
0 / 8

Czułbym się rzeczywiście cholernie bezpiecznie, gdyby każdy dres i narodowiec chodził z tym po ulicach. Panie bezmyślny autorze mema, Polska to nie Szwajcaria, a Polacy trochę się od Szwajcarów różnią. Na niekorzyść.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
0 / 4

Nie wiem czy wiesz, ale w Polsce każdy dres może kupić rewolwer bez pozwolenia - osobiście czułbym się bardziej bezpiecznie gdyby każdy człowiek poza bronią która nadaje się do ataku - mógł posiadać też taką broń palną która nadaje się do obrony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fray000
+1 / 5

Ta, a potem zamiast kosy w żebro od sebixa będzie kulka w łeb od sebixa :v

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
0 / 2

@Fray000 Taki seba może posiadać broń czarnoprochową - jednak jakoś nie słyszałem żeby do kogoś strzelał - a tym bardziej nie strzeli jeżeli poza bronią która idealne nadaje się do ataku - ludzie będę mieli też broń która idealnie nadaje się do obrony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~LeBeau
+2 / 2

Nie ma czegoś takiego jak "karabin powtarzalny". Każda broń palna, czy miotające jest "powtarzalny", bo z każdego można strzelić więcej niż raz. Wyjątkiem były Panzerfausty, których słaba wytrzymałość nie pozwalała na oddanie więcej niż 1-2 strzałów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~alojzy_bąbel
+1 / 5

Różnica jest taka, że Szwajcarzy to generalnie mądre społeczeństwo, wystarczy popatrzeć jak głosują w referendach, które w tym kraju rozstrzygają o wielu ważnych sprawach. U nas to by nie przeszło, ponieważ Polacy są tak zacietrzewieni jakimiś bzdurnymi sporami o politykę na którą i tak nie mają większego wpływu, że pozabijaliby się na ulicach a kierowcy za zajechanie drogi czy nie włączenie kierunkowskazu częstowaliby serią ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~herh
+3 / 5

- O mój Borze JANUSZ!! zobacz! wjochmen nie włonczył kjerunkowskaaaazu!!! NIEEE:( DDD: - SPOKOJNIE GRAŻYNA!! mam broń, zaras zafunduję sobie 25 lat wienzienia za zabujstwo, to mu pokaaaaże, opiekuj się moją cebulą jak mnie nie bendzie:DDD
Zakażmy też noży bo za zajechanie drogi czy nie włączenie kierunkowskazu każdy polak by wjechał drugiemu w błotnik, wysiadł, przejechałby nożem przez karoserię i rozpruł blachę a i pewnie by zadźgał kierowce;)) :****

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H haba1255
+1 / 5

Wytłumaczcie mi po co wam ta broń?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RadnyZDopiewa
-5 / 7

@haba1255 Bo np. ruskie czołgi mogłyby się znaleźć w Warszawie w 24 godziny, a u Niemców stacjonują tysiące Amerykańców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
0 / 4

@haba1255 Broń jak sama nazwa wskazuje służy do tego żeby się bronić - a odpowiedz mi teraz ty - na co tobie zakaz broni dla mnie? Boisz się że będę miał się czym bronić kiedy mnie napadniesz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~racjonal
+4 / 4

No i na co to by nam było, skoro za postrzelenie napastnika (już nie mówię o śmiertelnym) dostalibyśmy większy wyrok niż on.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~csgolike
+2 / 2

auto sniper noob

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Deshntes
0 / 6

Tyle że w Szwajcarii jest inna kultura, czego zwolennicy dostępu do broni nie pojmują w swoim zafiksowanym "hurra, wprowadźmy broń, nic się nie stanie". Wystarczy poczytać komentarze, żeby wiedzieć, że dać Polakom broń do łap to jak dać małpie miotacz ognia. Najpierw dojrzejmy jako naród, a potem kopiujmy rozwiązania z innych krajów, nie na odwrót.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
0 / 4

Polacy mają dostęp do broni - czarnoprochowej - wiesz czym ta broń przede wszystkim się różni od broni na którą nie ma pozwolenia? Broń czarnoprochowa o wiele bardziej nadaje się do napadów niż do samoobrony. Jak chcesz kogoś napaść kupujesz 2 czarnoprochowe rewolwery - ładujesz je i możesz bez żadnego przeładowywania wystrzelić 12 pocisków... pocisków które mają taką samą skutecznośc i zasięg ale zostawiają w ciałach ofiar o wiele większe i bardziej niebezspieczne dziury. Jedyne co musisz zrobić do przygotować się do napadu - jeżeli zaś chcesz się bronić taką bronią kiedy już zostałeś napadnięty to możesz mieć probe bo możesz nie zdążyć jej naładować... Powiedz mi jak to jest że w Polsce mamy łatwy dostęp do broni która nie wymaga absolutnie żadnego zezwolenia i która jak najbardziej nadaje się do napadów - i jest ok - ale jak nagle dostępna będzie broń która poza napadami nadaje się również do samoobrony - to nagle polakom odpi@rdoli i wszyscy zaczniemy do siebie strzelać?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Deshntes
0 / 0

A poczytaj uważnie komentarze. Co mówi spora część z nich: "Kupię broń czarnoprochową i zabiję tego czy owego!" czy może "Tak, niech normalna broń będzie legalna i powszechnie dostępna, wtedy wymierzymy sprawiedliwość!"? Podpowiem ci: to drugie. Większość tutejszych zwolenników dostępu do broni o tej czarnoprochowej pewnie nawet nie słyszało albo nie wie, gdzie ją dostać (lub też zwyczajnie im się nie chce, a tylko ujadają), ale do zwykłego gnata aż ich paluszki świerzbią, żeby sobie postrzelać do ludzi, których nie lubią. Chcesz ryzykować uzbrojenie takich ludzi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
-1 / 7

Więc chcecie, żeby Seba jeden z drugim mieli broń... fajnie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RadnyZDopiewa
-2 / 10

@VaniaVirgo Mnie się wydaje, że chu*owo czytasz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
-2 / 6

@RadnyZDopiewa To źle ci się wydaje. A myślisz, że kto by pierwszy pobiegł po takie zezwolenie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RadnyZDopiewa
-3 / 7

@VaniaVirgo A mnie się wydaje, że nie przeczytałeś artykułu na Wikipedii o szwajcarskiej polityce ws. prawa posiadania broni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
+2 / 4

@VaniaVirgo A po co sebie pozwolenie skoro rewolwer w Polsce można posiadać bez konieczności pozwolenia? I to już ponad 10 lat... o ilu Sebastianach słyszałeś którzy by kogoś zastzrelili z broni na która nie trzeba pozwolenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
-2 / 2

@RadnyZDopiewa, o masz, ja tu bardziej pije do podpisu, który sugeruje, że powinniśmy również mieć mniej ograniczony dostęp do broni. Taki 20letni Seba może jeszcze nie mieć kartoteki na policji ;) W ogóle ostatnio sporo demotywatorów o treści, w których to ludzie domagają się prawa do posiadania broni. Ja uważam, że skończyłoby się na tym, że na jakimś meczu jeden Seba strzeliłby w tłum, lub coś podobnego. @0bcy Masz rację, nie słyszałam o takich przypadkach. Tematem pozwoleń się w sumie nie interesuję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RadnyZDopiewa
-3 / 3

@VaniaVirgo A mnie się wydaje, że słabo czytasz, bo w Szwajcarii amunicja jest na posterunkach policji i wydawana jest mieszkańcom w razie zagrożenia. Najpierw coś czytaj, to dobra rada :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
0 / 0

RadnyZDopiewa Tobie się wydaje, a ja jestem pewna, że to ty źle czytasz. Bo mi chodzi o podpis i podejście niektórych ludzi. Mam to napisać po raz trzeci, żebyś zauważył?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Aretmenh
+2 / 4

Ja wiem, że Demotywatory to mekka zwolenników posiadania broni, ale mam pytanie właśnie odnośnie tego - wy popieracie powszechny dostęp do broni czy żądacie powszechnego uzbrojenia Polaków? Bo jazgot robicie taki, jakby przeciętny Kowalski bardzo chciał mieć broń, ale mu złe państwo nie pozwala - a ilu Polaków faktycznie ruszyłoby dupska po broń, gdyby rzeczywiście mogli łatwiej ją nabyć? "Najlepszy" komentarz mówi o wprost o strzelaniu do ludzi, których się nie lubi, nazywając to jeszcze egzekwowaniem jakiejś "odpowiedzialności", a wy chcecie takim broń pakować do rąk?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
0 / 2

Ten "anjlepszy komentarz" jest tak naprawdę najgorszym - bo nie wiem czy wiesz ale w Polsce można mieć bez zezwolenia broń czarnoprochową... i to już grubo ponad 10 lat. Broń czarnoprochowa nie różni się w skuteczności niczym od normalnej broni palnej - jak kupisz czarnoprochowy rewolwer to nawet go nie musisz przeładowywać aby wystrzelić kilka pocisków naraz. KAżdy bandyta w polsce może go nabyć - o lu przypadkach strzelanin słyszałeś?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Aretmenh
-1 / 1

O niewielu - właśnie dlatego, że nie mamy w Polsce kultury broni. I niech tak zostanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~7788654
+1 / 5

"Polska powinna uczyc sie od Szwajcarii" ??? - a TY pownienes isc do psychiatryka. W Polsce kazdy kasiasty bolek I kazdy bandyta bylby zaraz uzbrojony po zeby. Strzelaliby do kazdego jak do kaczek.

W polsce zyje za duzo debili zeby zezwolic na wolny handel bronia. Zobacz co sie dzieje na ulicach. Siadzie taki jeden debil z drugim za kolkiem I zabija ludzi. A ty mowisz o karabinach dla kazdego ???!!! Do wolnego handle bronia trzeba DOROSNAC I DOJRZEC. Polacy nie potrafia odpowiedzialnie jezdzic samochodami ....a do broni nigdy nie dorosna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
0 / 2

BArdzo mi się podoba twój argument - jeżeli twoim argumentem jest to, że przy założeniu że w przypadku wolnego dostępu do broni każdy bandyta uzbroił się po zęby i strzelał do wszytskich jak do kaczek... to musze ci powiedzieć, że nie masz zadnego argumentu - gdyż w Polsce jest dostępna bez zezwolenia broń czarnoprochowa - do której zaliczają się m.in rewolwery - i broń taką może kupić KAŻDY (nawet małe dziecko) bez żadnego pozwolenia... broń ta ma taką samą skuteczność co broń współczesna tylko zostawia w ciele o wiele większe i bardziej niebezpieczne dziury... o ilu przypadkach takiej strzelaniny słyszałeś w ciągu ostatnich 25 lat?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grimes
+1 / 1

"W Polsce kazdy kasiasty bolek I kazdy bandyta bylby zaraz uzbrojony po zeby" Szkoda, że przestępcy używają z reguły broni z przemytu, a nie legalnej ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H halciab
+1 / 3

Z tego co wiem to amunicji się nie dostaje, a karabin dostaje się po odbyciu służby wojskowej... "Na pamiątkę" ... I w celu zapewnienia bezpieczeństwa kraju w przypadku napaści zbrojnej. Wtedy dopiero cały kraj otrzyma dostęp do amunicji. Póki co dostają tyle, aby poćwiczyć na strzelnicy. Z jakiego źródła korzystasz człowieku pisząc taki post??

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ziemniak111
0 / 4

Czego? Głupoty?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U Umbaharyc
+1 / 1

Czytam sobie tą gównoburzę, ale popcorn mi się kończy.... Powszechny dostęp do broni w Polsce? Bardzo proszę. Zaświadczenie o niekaralności. Obowiązkowe szkolenie wojskowe jak w Szajcarii. Dodałbym na koniec jeszcze egzamin z zasad bezpieczeństwa i obsługi. Umiesz posługiwać się bronią, masz pozwolenie. W razie czego jesteś w pierwszej kolejności mobilizowany, by bronić Ojczyzny. I już. Koniec tematu. A o Szwajcarii można poczytać. https://pl.wikipedia.org/wiki/Polityka_broni_w_Szwajcarii

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
0 / 2

@Umbaharyc Ja bym dodał do tego noże - masz nóż - jesteś w pierwszej kolejności mobilizyowany by bronić ojczyzny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U Umbaharyc
0 / 0

@Obcy Jeśli umiesz to czemu nie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LadyFanstasta
0 / 4

Gdyby nagle w Polsce niemal każdy mógł kupić broń, zrobiłaby się masakra. Dlaczego? Bo większość ludzi broń widziała, ale tylko na filmie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
-1 / 3

@LadyFanstasta Zapewne nie wiesz o tym, że w Polsce KAŻDY może mieć broń... każdy może zakupić prawdziwy działający rewolwer - taki jakiego używali kowboje. A wiesz czym się różni broń na która trzeba mieć pozwolenie od broni na którą nie trzeba mieć pozwolenia? Otóż u nas broń na która trzeba mieć pozwolenie jest o wiele bezpieczniejsza niż rewolwery które nawet nie mają zabezpieczeń i może dojść np do samowystrzału - normalną broń o wiele łatwiej się też rozładowuje. Wytłumacz mi jak to jest że skoro mamy wolny dostęp do niebezpiecznej broni jak to jest że uważasz że dostęp do o wiele bezpieczniejszej broni miałby przynieść negatywne skutki?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LadyFanstasta
-1 / 1

@0bcy, właśnie doskonale o tym wiem. Ale większość ludzi nie. Potencjalnie każdy może kupić każdą broń, ale uzyskać pozwolenie nie jest prostą sprawą i raczej go nie dostaniesz. Ale jak ci na tym zależy, to znajdziesz rozwiązanie albo kupisz broń nielegalnie. Ale mi nie o to chodzi: jeśli nagle bez problemu każdy będzie mógł kupić broń, bezpieczeństwo spadnie natychmiast i to znacznie. Właśnie dlatego, że większość Polaków z bronią nie miała do czynienia nigdy. Żeby wprowadzić bardzo liberalne przepisy względem broni, najpierw trzeba społeczeństwo obyć z bronią. Generalnie jestem za zmianą przepisów i upowszechnieniem broni, ale nie nagle i nie całkiem od razu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E edzsledz
0 / 4

Ale że co? Chcecie dać takiemu Sebku czy innemu Januszowi co lubi pałę zachlać broń do domu? I to jeszcze z amunicją? No chyba pozwolenia na broń nie są aż takie trudne by sobie nie dać rady mieć tego kwita? Zaś takim z odchyłami zdecydowanie odrzuca od broni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
0 / 2

@edzsledz A wiesz że ten Sebek o którym mówisz może posiadać broń czarnoprochową bez zezwolenia? A wiesz że do broni czarnoprochowej zaliczają się rewolwery jakie mieli kowboje na dzikim zachodzie? O ilu przypadkach Sebów słyszałeś któryz zastrzelili kogoś z rewolweru? A skoro o żadnym dlaczego mieliby zabić z innej broni skoro nic nie stoi na przeszkodzie do nabycia takiego rewolweru?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E edzsledz
-1 / 3

A czy Sebek o tym wie? Nie, i dlatego nie posiada broni czarnoprochowej. Zrób ustawę pozwalającą posiadać broń to się przekonasz jaka wspaniała jest niewiedza...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~elc
+1 / 3

Najpierw musi zmienić się mentalność tego narodu, naród musi zmądrzeć (tzn. idioci muszą umrzeć), naród musi przestać być agresywny i stać się przyjazny i spokojny. Wtedy będzie można dostać broń.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~tttttttdoo
0 / 4

Aktualnie przepisy są bardzo złagodzone, nie ma już uznaniowości, musisz tylko przejść pewną procedurę i masz broń (o ile nie byłeś karanym itp itd), jeżeli ktoś chciałby mieć broń bez żadnych formalności to wg mnie na tą broń nie zasługuje, aktualne przepisy wymuszają, że jak ktoś będzie miał broń to też będzie umiał sie nią odpowiednio posługiwać i będzie znał przepisy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
+1 / 3

Ale masz mentalnościowy niewolnika... " jeżeli ktoś chciałby mieć broń bez żadnych formalności to wg mnie na tą broń nie zasługuje" Bo ty tak powiedziałeś? Bo ty jesteś wyznacznikiem tego kto na co kiedy zasługuje? Może wprowadźmy pozwolenie na wszytsko - a jak ktoś chce coś mieć bez pozwolenia to znaczy że na to nie zasługuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Delta1985
-1 / 7

Po pierwsze Polska to nie Szwajcaria.
Po drugie tam panują inne normy obyczajowe i moralne,tam nie plują jadem na taką skale jak tutaj.
Wystarczy,iż masz inne poglądy to z góry jesteś lewakiem czy innym "agentem" i leją cię szambem po wszystkich stronach.
Po trzecie wystarczy spojrzeć jak ktoś to opisał ile w polsce jest zabójstw z broni palnej...no właśnie nikłe statystyki,poza tym już się ludzie zabijają nożami "przykładem mogą być panowie z maczetami harcujący po krakowie" i błagam was nie startujcie tutaj z tym głupim już tysięcznym raz powielanym shitem "a może zakażmy noży kuchennych itp" bo to już się robi nudne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M masti23
-2 / 2

@Delta1985 Tam kiedys nie zamykali aut i nikt ich nie okradal, u nas zaraz by wszystko wykradli ze srodka, teraz i tam zamykaja auta bo za duzo imigrantow(w tym polakow) tam jest inna mentalnosc.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
-2 / 4

@Delta1985 A wiesz że zabić można nie tylko bronią palną? JAk ktoś chce kogoś zabić to poradzi sobie bez broni palnej - natomiast jak ktoś chce się obronić przed mordercą to ten bez broni palnej może mieć prawdziwy problem. Ale idąc twoim tokiem myślenia - może zakażmy wszystkiego czym da się zabić? Zaczynając od noży kończąc na długopisach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem