Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
235 268
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
B baha007
+21 / 29

Rower należy przeprowadzać po przejściu dla pieszych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~były_pedalarz
+3 / 5

@jekey1543 poczytaj sobie choćby wrower pl-prawo- Rowerzysta na pasach jeżeli nie jesteś w stanie sięgnąć do oryginału kodeksu drogowego i wprowadzaj ludzi w błąd. Każdy z tych na obrazku powinien zapłacić po 100, ale policja woli czaić się z suszarkami po krzakach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TermiFNFAL
-1 / 1

Jeden z najgłupszych przepisów w tym kraju. Mówię to jako rowerzysta i kierowca. Ktoś tu pisze że kierowca może nie zauważyć rozpędzonego rowerzysty na pasach - ale przecież są przejścia z przejazdami - wtedy już zauważy rozpędzonego rowerzystę? Ci którzy popierają ten przepis chyba na rowerze nigdy nie jeździli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PRZECINAK149R3
+5 / 9

Każdy kto jest kierowcą spotyka się z takimi sytuacjami, kiedy to rowerzysta przejeżdża przez pasy dla pieszych. Jest to szczególnie niebezpieczne dla nich ponieważ kierowca samochodu może nie zauważyć rozpędzonego rowerzysty, który pojawia się nagle. W takiej sytuacji może dojść do potrącenia rowerzysty, pomimo zachowanej należytej ostrożności przez samochód. W jakich sytuacjach można przejeżdżać rowerem przez przejście dla pieszych?


Jeżeli przez przejście dla pieszych obok również prowadzi ścieżka rowerowa, wówczas rowerzysta może przez nie przejechać. Nie powinien jednak zapominać, aby zwolnić i upewnić się, że nie ma w pobliżu samochodu, który może nie ustąpić mu pierwszeństwa. Natomiast jeżeli na przejściu dla pieszych nie ma wyznaczonej ścieżki rowerowej, należy zejść z pojazdu i przeprowadzić go przez przejście


– zauważa Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu

Rowerzysta, który przejeżdża przez przejście dla pieszych, a nie ma wyznaczonej tam ścieżki rowerowej może zostać ukarany mandatem karnym w wysokości 50-100 zł. Jak zauważa Krzysztof Nowacki, najczęściej rowerzyści są upominani, ale zdarzają się także mandaty karne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Marek00
-2 / 4

Masa mnie śmieszy od lat.Domagają się budowy ścieżek rowerowych-to jeszcze rozumiem.Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że oni protestują jazdą ulicami, a więc tym czego nie chcą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Gambini
+3 / 5

Mają protestować na ścieżkach których nie ma?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
0 / 0

Przecież nie jest tak, że nie chcą ulic heh. Poruszając się na jezdni udowadniają, że ścieżki i dla rowerzystów i dla kierowców byłyby dobrym rozwiązaniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Peppone
0 / 0

A jak im zbudują, to nie korzystają, vide Górczewska w Warszawie. Po jednej stronie ulicy jest ścieżka, a część pedalarzy jedzie albo jezdnią (trzypasmówka!) albo chodnikiem po drugiej stronie. Kretyniada.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tzyghan
-2 / 6

A moim zdaniem, ten przepis o przeprowadzaniu roweru jest śmieszny. Lepiej by było zastąpić go innym - rowerzysta ma obowiązek zatrzymać się przed przejściem dla pieszych. To ograniczałoby możliwość wyjechania na przejście z dużą prędkością - z drugiej strony nie wymagałoby bezsensownego chodzenia z rowerem. A i policja miałaby wtedy słuszność - nie zatrzymujesz się przed przejściem, jesteś co najmniej współwinny spowodowania kolizji wskutek prędkości niebezpiecznie ograniczającej kierowcy możliwość zauważenia cię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~WzT4ek
0 / 2

@Tzyghan Przepis jest śmieszny, ale jest. Dura lex, sed lex - mawiali starożytni, my moglibyśmy mówić "Inepta lex, sed lex" co nie zwalnia z konieczności przestrzegania prawa. No, bo gdyby każdy, kto uważa jakiś przepis za głupi i bez sensu mógł go po prostu olać, nie byłoby chyba najlepiej. Oczywiście każdy przepis można zmienić, jest na to zgodna z prawem droga i po to wybieramy posłów, żeby stanowili prawo zgodnie z naszą wolą (przynajmniej w teorii), napiszcie więc do swojego posła czy też kandydujcie sami. Póki co przejeżdżać rowerem przejściem dla pieszych (nie piszę o przejeździe dla rowerów oznakowanym znakiem poziomym P11!) po prostu NIE WOLNO.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ted56
+1 / 5

jedyna forma bezpiecznej jazdy na rowerze - to jazda z głową, a nie z tępym nadęciem. To ostatnie niczego dobrego nie wróży i żaden przepis nie uratuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szyszki
-2 / 6

Typowe pedały rowerowe co myślą, że im wszystko wolno. Chcą, żeby wszystko było pod nich, reszta się nie liczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 maja 2016 o 15:59

avatar misiawy
+2 / 4

@szyszki Typowe prostactwo internetowe: siedzę w domu i mogę napisać co mi do pustej głowy przyjdzie. "Typowe pedały" - wiele ci do tej głowy nie przychodzi, chociaż wszędzie szukasz pedałów. Samotność w internecie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~takisobiektoś123
-1 / 5

Jak dla mnie to samochody powinny być najbardziej uprzywilejowene a czemu? Otóż kto się najwięcej dokłada do budowy dróg? Rowerzysta kupujący rower RAZ czy kierowca wlewający kilkaset zł miesięcznie w akcyzie do budżetu drogowego? Ostatnimi czasy można zauważyć trend gdzie auto jest be i zabierzmy ile się da kierowcom a dajmy pieszym i rowerzystom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~lordozanerki
-4 / 4

Panie w Polsce nie ma podatków celowych i tu już twój argument leży i kwiczy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~justnoone
+1 / 1

no właśnie, autostrad. Drogi w mieście są finansowane z PIT, czyli z haraczu za pracę. Pracuję? Mam prawo żądać dostępu do infrastruktury.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Peppone
+1 / 1

Są przywileje dla żuli. 500 plus na przykład. Albo bezpłatna medycyna, brak praktycznej ściągalności mandatów za jazdę bez biletów, więzienia w standardzie sanatoriów i takie tam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
-1 / 1

To są demotywatory czy portal ogłoszeniowy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar misiawy
-2 / 2

@piter1984 Zrób demona zamiast pytać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem