Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
344 352
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
O Oropi
-5 / 15

Po pierwsze, wyciąganie wniosków na bazie opinii pojedynczych ludzi jest niewiele warte, po drugie, to że socjalizm czy tym bardziej narodowy socjalizm to pato to nic nowego. Problem w tym, że skrajny kapitalizm, bez elementów socjalizmu to też zło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grimes
+3 / 3

@Oropi "skrajny kapitalizm, bez elementów socjalizmu to też zło." A więc sugerujesz, że dobrowolne relacje między ludźmi są złe i kapitan państwo musi reagować. Pewnie mama Ci wybiera kolegów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grimes
+2 / 4

@maat_ "Sierota bez rodziny co z nią" Do sierocińca, albo domu dziecka. "samotni niepełnosprawni intelecktualnie" Mogą pracować. Procent niepełnosprawnych, którzy nie mogą podjąć żadnej pracy jest marginalny i takimi spokojnie zajmą się organizacje charytatywne. "armia jest niezbędna" Przez cały okres trwania cywilizacji, istniały prywatne armie złożone z najemników. Na Moskwę były 3 ataki - Pruski, Francuski i Polski. Tylko Polacy przejeli Moskwę i tylko my mieliśmy prywatną armię. Nie jestem zwolenniczką prywatnej armii, ja tylko uzmysławiam, że można. Sama jednak bym wolała armię państwową, ale fundowaną z prywatnych datków, bo podatki są rabunkiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~sen21
0 / 0

@maat_ zawsze zaczyna się od argumentu co z sierotami i niepełnosprawnymi. Tylko nigdzie nią ma sztywnej granicy komu się zasiłek należy a komu się zasiłek nie należy. Najpierw dostają tylko sparaliżowani od szyi w dół, potem i ci którzy od pasa w dół, potem dostają ci bez nogi a na końcu wystarczy stracić palec by dostać jakąś tam rentę. Dlaczego ludzie mają się pod przymusem składać na czyjś zasiłek. Od tego są ubezpieczenia. Idź do dowolnej ubezpieczalni i się zorientuj. Możesz się spokojnie ubezpieczyć i jeśli w ramach nieszczęśliwego wypadku stracisz zdolność do pracy dostaniesz odszkodowanie a nawet cykliczne świadczenie pieniężne. Ja w sumie za niewielką składkę roczną jestem ubezpieczony na prawie 250 tys zł. Jeśli w ramach wypadku trafiłbym na wózek inwalidzki dostanę circa about 125 tys zł odszkodowania. Od pomagania jest przede wszystkim RODZINA. Potem są znajomi i sąsiedzi. A na końcu gdy potrzeba przekracza zdolności podstawowych komórek społecznych wchodzą organizacje charytatywne. Mówisz o sierotach? W normalnym świecie sierotami opiekuje się rodzina czy to dziadkowie czy to wujostwo. Szczególnie w kraju katolickim gdzie każdy kto był ochrzczony ma przecież ojca i matę chrzestną. A teraz idź do odpowiedniego urzędu lub osób których ten problem dotknął i zapytaj ile jest formalności z ustanowieniem opieki nad małoletnimi którzy stracili rodziców przez rodzinę. Bywały głośnie przypadki gdzie sądy nie pozwalały dziadkom zając się dzieckiem i umieszczały je w placówkach opiekuńczych. Bo teraz opieka nad sierotami to jest dobry biznes. Rodzice zastępczy dostają całkiem ładne pieniążki za to. Co wcale nie jest głupie bo lepiej zapłacić komuś za zajęciem się dzieckiem niż i tak wydawać pieniądze na dysfunkcyjne domy dziecka. Zawsze na świecie będzie zło i ludzie pechowi i nieszczęśliwi. Problem jest taki że często jak chcemy temu zaradzić w skali makro to robimy więcej szkody niż pożytku. Bo jak zaczynami zbierać pod przymusem i rozdawać wedle uznania to się okazuje że Ci którym na prawdę potrzeba dostają mniej niż by dostali gdyby pomoc była prywatna i celowana. Bo ja bardzo chętnie wyciągnie i dam nawet stówę sąsiadowi którego znam i wiem że po prostu ma problemy ale jest dobrym człowiekiem i wyjdzie na prostą tak szybko jak się da. Natomiast nie życzę sobie by choćby 50 gr moich pieniędzy trafiło do kogoś kto całe życie korzysta z MOPS-u w takiej czy innej formie bo mu się zwyczajnie robić nie chce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grimes
+4 / 6

@anarchoman To dzięki rewolucji przemysłowej ludzie zaczęli się wzbogacać i przestali umierać pod płotem. Polecam ten krótki wykład Yarona Brooka o rewolucji przemysłowej. https://www.youtube.com/watch?v=iM6nrlRw2Wc Zresztą twój przykład to zwykła erystyka i nie ma żadnej wartości merytorycznej. Na dzikim zachodzie, jeszcze przed władzą Waszyngtonu panował kapitalizm, a według niektórych nawet anarchokapitalizm, a że na tych fundamentach powstało obecne USA czyli mocarstwo świata to ty wiedz. Polecam się douczyć, zamiast się błaźnić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 21 czerwca 2016 o 17:33

avatar GunMeat
+3 / 5

@anarchoman Ech jaki kretyn. A kto niby płaci za tą opiekę zdrowotną i państwowe szkoły?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar anarchoman
-3 / 5

@GunMeat Oczywiście większość płacimy my - podatnicy, ale część pieniędzy pochodzi także z innych źródeł takich jak: Sprzedaż mienia państwowego, zyski firm skarbu państwa, cła itd itp. No ale chyba nie muszę tego tłumaczyć takiemu "ekspertowi" z dziedziny ekonomii jak ty :P. Teraz mam dla ciebie zadanie, sprawdź ile kosztowałoby cię ubezpieczenie zdrowotna na terenie całego kraju i Unii Europejskiej (o ile takie w ogóle istnieje) @grimes Muszę ci niestety zmartwić, ale to tobie brakuję wiedzy. USA nie stało się potęgą gospodarczą dzięki kowbojom i dzikiemu zachodowi(spaghetti westerny to niezbyt dobry materiał na czerpanie z niego wiedzy historycznej) , ale w wyniku imigracji milionów tanich robotników z Europy( którzy byli traktowani gorzej niż zwierzęta) przybywającym na północ i ciągłych konfliktów na Starym Kontynencie. Ale to eldorado wolnego rynku i tak nie przetrwało za długo bo już w 1929 w wyniku braku kontroli nad gospodarką, wybuchł wielki kryzys który został zatrzymany dopiero przez Roosvelta który wprowadził elementy socjalizmu to tego amerykańskiego " raju". Tak więc widzisz ten brzydki zły socjalizm uratował amerykańską gospodarkę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grimes
+4 / 4

@anarchoman "ale w wyniku imigracji milionów tanich robotników z Europy" Po części. Głównym czynnikiem imigracji Europejczyków była wolność i brak represji ze strony państwa więc USA potęgą jest dzięki wolności. "bo już w 1929 w wyniku braku kontroli nad gospodarką, wybuchł wielki kryzys" Tylko, że wtedy w USA nie było wcale wolnego rynku, bo rynek nie jest wolny z milionem regulacji... Masz zerowe pojęcie na jakikolwiek temat. Murray Rothbard w swojej książce "Wielki kryzys w Ameryce" udowadnia, że kryzys jest wynikiem państwowych interwencji i kapitalizm nie ma z tym nic wspólnego http://mises.pl/blog/2012/09/09/wielki-kryzys-w-ameryce-darmowy-e-book/ Ten kryzys był najdłuższym kryzysem w historii USA i tylko w niego rząd tak bardzo ingerował, aby go zatrzymać - o czymś to świadczy. Polecam. O ile nie boisz się książek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~zenon1516
+6 / 10

Szkoda tylko, że Polacy nie poszli po rozum do głowy i dali partii socjalistycznej wygrać wybory......

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar t1ger
-2 / 8

Dają wygrywać od czasu "odzyskania niepodległości". Syndrom Sztokholmski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Redo2
+7 / 7

Wszystkie ideologię pokazują utopijne wyobrażenie świata, bo każda z nich zapomina o najsłabszym ogniwie w nich: O człowieku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem