Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
159 184
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K Kryniunn
+5 / 5

"Udział danin w wynagrodzeniu netto"? W wynagrodzeniu netyo nie ma danin. Przyrównajcie to do brutto. Poza tym bez zastrzeżeń, kroją nas jak stąd dotąd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grimes
-3 / 3

@Kryniunn Chodzi o podatki jakie płacimy z pensji na rękę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grimes
+13 / 17

@BluesTata O boże jakie bzdury. Wkleję Ci komentarz, który przed chwilą napisałem do innego usera. No to wiedz skarbie, że podatki nie starczą na pokrycie kosztów 500+ i rząd będzie się musiał zadłużyć, albo dodrukować pieniądze. Teraz tego nie widać, ale twoje dzieci to odczują, gdy niemieckie banki przyjdą zabrać co ich. Tak jak w Grecji, gdzie całe wyspy zostały przejęte. Powiedz mi, co nam, społeczeństwu po tym, że jakiś marginalny % wyda godnie te pieniądze skoro ten program nakręca gigantyczną spiralę patologii i uczy ludzi roszczeniowych postaw? I wreszcie - co mnie to obchodzi? Dlaczego mam być okradany, żeby dać na drugie dziecko jakimś randomowym ludziom? Gdzie jest granica? Kiedy będziemy finansować bezzębnych, albo drugiego pieska? "ale dzięki temu porządni ludzie też dostają pomoc" Jeden porządny człowiek dostanie pomoc, a stu innych zostanie obrabowanych. Super kalkulacja. "a podatki i tak płacę i tak płacę, więc mi niczego nie ubywa" No szkoda, że na ten program podatki zostały podniesione. "ak rząd nic nie daje to źle, jak w końcu da to też źle" RZĄD NIC NIE DAJE, BO NIC NIE MA!!! Wyryjcie to sobie na kamieniu. Najlepiej by było, gdyby rząd nic nie robił. Niech politycy siedzą, biorą pensje i NIC nie robią. To by nam naprawdę na lepiej wyszło, bo te barany i tak nic dobrego nie zrobią. "lepiej chyba dać polskiej rodzinie 500 stówek, niż wydać 1500 na ośmiorniczki, nie sądzisz?" Chyba nie rozumiesz, że posłów jest 460, a rodzin z drugim dzieckiem znacznie więcej - poza tym teraz też pisowcy jedzą sobie ośmiorniczki. Jesteś naiwny jeśli myślisz, że oni cokolwiek robią dla nas. I gówno wiesz na temat ekonomii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olo555
+2 / 2

"Najlepiej to siedzieć i narzekać", mam dla was smutną wiadomość, są tylko 2 opcje zmiany ustroju albo zbrojnie albo demokratycznie. Zbrojnie nie mamy szans bo jak mówił red. Michalkiewicz "nasza armia stanie po stronie nieubłaganego postępu", a demokratycznie to kto nam na to pozwoli? Obce mocarstwa mające u nas "swoich" sukinsynów ? Nie mówie o politykach, tych wystarczyło by nie-wybrać - mówie o agentach wszelkiej maści i to nie są żarty, już kilkatysięcy lat temu nawet w starożytnym egipcie zdarzali się agenci innych mocarstw (o czym mówi film "faraon"). Agenci sowieccy to cała historia - i ci, w Polsce wiedzieli że nie mają przyszłości więc przekształcili się na agentów obcych krajów (np.; rosji, niemiec, usa czy izraela). Co w takiej chwili robić, jeżeli agentura robi wszystko żeby w Polsce nie dało się żyć, a "socjalizm" typu podatki 60-90% to tylko jedna z takich rzeczy - żeby Polacy nie mieli za co i po co walczyć, żeby stracili ducha, żeby nie wyrosła tu inteligencja, a nawet jeżeli wyrośnie, to wyjedzie i utraci Polskość. * * * Jak się temu przeciwdziałać, no cóż, Były kraje, które miały podobne problemy i może je naśladujmy? Turcja wszelakich agentów "kurdustanu" bierze od razu na bata. Nie pozwala sojusznikom finansować kurdów. Tymczasem, USA specjalnie finansuje swoich sukinsynów po to by mieć alternatywe.// Np.: z jednej strony mamy powiedzmy nieudolny ale jednak jakotako patriotyczny rząd pisu (idealiści socjalistyczni) a z drugiej agenturę. Gdyby pis zarządał za każdą misje usa kasy, a ponadto jako państwo frontowe tak jak izrael - tyle kasy co izrael - do tego zeby żydzi odczepili się od nas z niesłusznymi roszczeniami to usa zwrócili by się w kierunku agentury a ona zrobila by to za NAPIWEK kilka mln tak samo jak za wiezienia CIA =,=

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dwaemu
+1 / 1

@olo555 Wszystkim co wierzą w demokrację i demokratyczną możliwość zmiany rządów tradycyjnie dedykuję http://imgur.com/a/Nr1AH Prawda jest taka, że zmienić to g..wno będzie można tylko siłą - ale tylko gdy na świecie będzie na tyle duże wrzenie że nikt specjalnie zajmować się Polską nie będzie miał ani siły ani ochoty. Innymi słowy to co musimy robić dziś - to czekać na tę chwilę, ale nie bezczynnie. Uczyć, edukować, mówić jak jest, wyznaczać nasze cele i być gotowym - dokładnie tak samo jak robili to Polacy w trakcie 123 lat zaborów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mafouta
0 / 0

Co to wg ciebie znaczy "udział danin w wynagrodzeniu netto"? Skoro netto, to już po opodatkowaniu, więc udział wymienionych danin jest 0. Co innego udział danin w KOSZCIE PRACODAWCY. Także udział dalszych podatków w wynagrodzeniu netto (VAT, akcyza, drogowy, gruntowy itd itp). Z grubsza można mówić o 60-70% opodatkowaniu w stosunku do wyjściowego kosztu pracodawcy zależnie od wartości wynagrodzenia oraz struktury wydatków podatnika (np mało zarabiający "kupujacy jedynie mleko i chleb" będzie płacił relatywnie mniej VAT ze względu na jego nizszy wskaźnik dla towarów produktów spożywczych).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 sierpnia 2016 o 22:57

avatar grimes
-1 / 1

@mafouta Chodzi o podatki jakie płacimy z pensji na rękę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mafouta
+1 / 1

@grimes - "z pensji na rękę" płacisz VAT w chwili zakupu towaru itd, jak napisane wyżej. Z "pensji na rękę" nie płacisz już podatku dochodowego ani ZUSu, bo zapłaciłeś je (wspólnie z pracodawcą) od wynagrodzenia brutto.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grimes
0 / 0

@mafouta Chodzi o podsumowanie całości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B BluesTata
-1 / 5

@mafouta grimes dostał zlecenie na demota za 10zł i zrobił, za dużo nie myślał, bo za myślenie dychy nie płacą, nie pracuje, więc nie wie co to netto, co brutto, ot i tyle:D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grimes
+1 / 1

@BluesTata Powiedział erudyta, który nie rozumie, że pieniądze nie rosną na drzewach. W tym całym "udział danin w wynagrodzeniu netto" chodzi o to, jaki % podatków został odprowadzony już od kwoty NETTO, czyli bez podatku za pracę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mafouta
0 / 0

@ grimes - Wytłumaczę ci jak przedszkolakowi, albo jak mawiają "jak krowie na rowie": jeśli wynagrodzenie brutto byłoby wypłacane w jabłkach i gruszkach, 10 gruszek i 4 jabłka, z czego podatki płaciłbyś jedynie jabłkami to twierdziłbyś, że zapłaciłeś 6 gruszek podatku? Co te 6 gruszek ma do "podsumowania całości"? Mam nadzieję, że już rozumiesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grimes
0 / 0

@mafouta Cieszę się, że rozumiesz różnicę między kwotą netto i brutto - zapewne to twoje wyżyny intelektualne i mogę Ci mówić pitagorasie, ale nie chodzi o różnicę, tylko co tam robi "udział danin w wynagrodzeniu netto". Mam nadzieję, że już rozumiesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mafouta
+2 / 2

@ImWiecejWidzeTymWierzeMniej - akurat Korwin takich głupot nie opowiada. Może gdybyś trochę pomyślał słuchając lub czytając Korwina to też i rozumiałbyś więcej. Tak ogólnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ImWiecejWidzeTymWierzeMniej
0 / 0

@mafouta Wyobraź sobie, że "myślałem słuchając Korwina" jeszcze przed "nocną zmianą", ale przestałem się nad tym zastanawiać gdy dorosłem i zrozumiałem, że facet mówi wiele ciekawych lecz w rzeczywistym świecie NIEWYKOLNALNYCH rzeczy... Pomyśl nad tym :-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Qrvishon
0 / 0

@ImWiecejWidzeTymWierzeMniej nie Korwinem, ale Miltonem Friedmanem. Korwin nie bierze swoich pomysłów z głowy, ale od światowej klasy ekonomistów. Bardzo smutne w Polsce jest to że tylko Korwin głosi takie racje(są jeszcze inni politycy jak libertarianie, ale są oni tak mało znani jakby byli objęci programem ochrony świadków), i żeby żyć w kraju bez złodziejstwa to muszę głosować na Korwina, mimo iż jest oszołomem, to nie jest złodziejem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ImWiecejWidzeTymWierzeMniej
0 / 0

@Qrvishon W skrócie : Wiele z podziwianych niegdyś tez Friedmana, dawno już obalono. Nie jestem ekonomistą, więc przyznaję, że nie pamiętam już wszystkich niuansów, ale zostało mi w głowie, iż mój wniosek z ówczesnych przemyśleń i kontemplacji nad głoszonymi przez niego teoriami w zderzeniu z praktyką to rozdmuchany i nieosiągalny mit. Nie będę Cię tutaj do niczego przekonywał, to moje wnioski, a Ty masz do swoich prawo. Sądzę jednak, że czym innym jest dyskusja nad TECHNICZNYMI możliwościami wdrożenia darmowej, zielonej energii w każdym domu i aucie, a czym innym rozważania nad tym co powiedziałby na to Putin, Goldman-Sachs czy Saudyjczycy..Możliwości techniczne zazwyczaj są, bardzo rzadko natomiast jest wola tych, którzy pociągają za sznurki, bo pozbawiliby się wielomiliardowych zysków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 13 sierpnia 2016 o 23:46

S seksistefan
-4 / 4

Sto lat temu nie bylo emerytur ani darmowej sluzby zdrowia. CBDU. Dziekuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mafouta
+4 / 4

@seksistefan - Co to ma być to CBDU? Nie istnieje na świecie nic takiego jak darmowa służba zdrowia. Oczywiście istnieją lekarze wolontariusze, ale nie jest to zorganizowany przez państwo system opieki zdrowotnej. Taki system zawsze kosztuje ogromne pieniądze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S seksistefan
-4 / 4

@mafouta jezeli nie zrozumiales mojego wpisu, to tylko potwierdza, ze polski system darmowej edukacji szwankuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Iorwen
+1 / 1

@seksistefan Darmowa edukacja, ta. Jasne, co jeszcze, darmowy chleb na ulicach? xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CardOfYourWay
+1 / 1

@grimes W zasadzie ten demot jest w stu procentach prawdziwy, bo nie da się ukryć, że jak ludzie mawiają kapitan państwo to żrący moloch, który nas wyciśnie dopóki nie będziemy od wyciskania bardziej płascy i ciency od papieru. Z drugiej strony ludzie wierzą w kapitalizm, który tylko zastępuje kapitana państwo droga prywatną przejmują jego patologiczne cechy. Kapitaliści wierzą w rynek, socjaliści w państwo. Ja w obu przypadkach pozostaję niewierzący. Jakby nie patrzeć między państwem a korporacjonizmem jest bardzo wiele podobnych cech, jakby nie patrzeć bliźniacy o innych fryzurach i ubiorze. Co jest zatem lekarstwem? Przyznam się że nie wiem. Chociaż wiem. Z tego co widziałem najbardziej wolnościowe są małe kraiki stawiające na swój własny rynek i produkty dopuszczając do swojego rynku tylko to czego sami nie dadzą rady wytworzyć z powodu braku możliwości inwestycji np elektronika itd. Bo kopro hieny przypominają mi hienę biurokracji, która okrada ludzi podatkami. Państwo okrada. Prywaciarz wyzyskuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dwaemu
+1 / 1

@CardOfYourWay Wszystko fajnie, tylko dlaczego od razu stawiasz znak równości między kapitalizmem a korporacjonizmem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ewlak
-1 / 1

Stosunek danin do płacy netto to bardzo dziwny sposób mierzenia danin. Pewnie, żeby było efektownie, bo stosunek danin do kosztu pracodawcy to ~40%, a od płacy brutto mniej niż 30%.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lisek89
0 / 2

Rząd tylko i wyłącznie:
-wojsko;
-NFZ;
-infrastruktura;
-szkolnictwo;
W kolejności jakiej podałem. Nic ponad to. Zredukować biurokrację i uśmiercać ją!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Davax
+1 / 1

Teraz wiem jak liczą te mityczne 60%. Więc tym sposobem liczenia gdyby zabierali nam równo polowe to wtedy wskazalibyście 100%.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X xGoldenSoulx
0 / 0

Polska ma pierwszą od czasów komuniznu nadwyżkę handlową (eksport przewyższa import) i jest w pierwszej piątce najszybciej rozwijających się gospodarek Europy. Będzie tylko lepiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M misiek89
0 / 0

Co za bzdura. Zgodnie z tą rozpiską państwo decyduje za nas o tym jak wydamy 39%-41%, a nie odpowiednio 65-69%.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M maryjuszpitagoras
+1 / 1

Najgorsze jest to, że rozmawiam ze znajomymi w wieku 20-30l i narzekają, że zarabiają TYLKO 2tyś bo pracodawca sknera. A ja im tłumacze, że zarabiają 3500 PLN ale za 1500 oddają w formie podatków. Nagle każdy w szoku, nie mozliwe... Jestem zdania, aby ludzie otrzymywali kase od pracodawcy i sami szli oddać podatek do ZUS,NFZ,skarbówki - wtedy może zauważą dlaczego pracują "tylko" za 2tys

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ImWiecejWidzeTymWierzeMniej
0 / 0

@maryjuszpitagoras I zamiast na ulicach krzyczeć o wolności i równości dla LGBT i przybyszów, będą wreszcie prawidłowo adresować swoje pretensje o wyzysk do złodziei biurokratów i politykierów, zamiast do pracodawców. Jestem jak najbardziej "za".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem