Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
524 595
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S savat1989
+7 / 35

Brednie to Ty masz w głowie. Podaje wynik oficjalnych badań, nie swoją opinię. Z mojej strony mogę podziękować chłopaka za służbę. Obraz kilku złych policjantów nigdy nie przyslonil mi całości. A Ty dalej jp wierny ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dopehead
+15 / 23

savar to pokaż źródło tych badań. Straż Pożarna zawsze jest na pierwszym miejscu w tego typu rankingach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M masti23
-3 / 11

@testttttt .No tak, bo policja daje wyroki, win prokuratora, policjan ma zlapac/zatrzymac i spisac raport.dokumentacje by poszlo dajej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TokumeiSennin
+15 / 19

Jak ostatnio widziałem sondaż to było odwrotnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+13 / 19

@TokumeiSennin też mi się tak wydaje. Za co mamy ufać policji? Za armię fotoradarów? Za wlepianie mandatów za pierdoły podczas gdy na prawdę groźne jednostki robią co chcą? Za to, że gdy wzywa się ich do przemocy domowej to przyjeżdżają w godzinę, a do menela który śpi na ławce to w 5min (autentyk z autopsji)? Polska policja to bagno, ludzie którym wydaje się że mogą więcej, bo mają broń i odznakę (i niestety w praktyce mają racje).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+6 / 8

@~kokorek1 ja widywałem radiowozy z fotoradarami. Ta policja kryminalna to tak wiesz. Tam jest wszystko ukryte i nawet nie wiadomo, o co chodzi. Za to wiem, bo miałem "prywatny" kontakt z policjantami i jest masakra. Od czasów ZOMO nic się nie zmieniło. Dalej jest fala (czyli jak szef dostaje ochrzan to wyżywa się na podwładnych, a ci jeśli mają swoich podkomendnych to robią wyżywają się na nich i tak aż do samego dołu). Ja tam nie wiem, jak mogą mieć masę zgłoszeń o np 1 w nocy. Mają taką masę zgłoszeń, że widuję śpiących policjantów w radiowozach. Brawo. Widzisz radiowóz to się boisz żeby się nie przyczepili o byle co, a powinieneś się czuć bezpieczny. Ostatnio szwagier dostał mandat za ... jazdę bez trzymanki po ścieżce rowerowej :/ . Za to, jak 5 dresiarzy drze mordy na środku ulicy i rzucają butelkami to radiowóz nie widzi problemu. Mało tego, jechałem autem i jakieś sportowe BMW wchrzaniło się przede mnie i od razu walił po hamulcach, z trudem wyhamowałem i szedł aż pisk opon... Najzabawniejsze jest to, że za mną jechał radiowóz - nie zareagował. Wiesz dlaczego policja w PL ma "wyniki"? W tym fragmencie jest to pięknie pokazane (ok 30 sek). https://youtu.be/nAME__RWP0U?t=480 . Policja gnębi tych, których łatwo gnębić. Czyli ludzi niegroźnych. Wiedzą że jak wlepią ci mandat za przekroczenie o 20km/h to go przyjmiesz, bo jesteś szarakiem i nie pójdziesz się wykłócać. A jak ktoś gna jak debil to trzeba go złapać i pewnie ma jeszcze plecy jakieś to byłby kłopot... Tak jest ze wszystkim. Masz plecy w policji - wszystko ci wolno...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
+49 / 57

Szanuję policję, ale nie wygaduj głupot. Od dawna wiadomo, że tak nie jest i od dawna wiadomo, że najwięcej zaufania ludzie mają do straży pożarnej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
+3 / 7

@miesznaSprawa Dobre...:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~star244
-3 / 11

@Fragglesik chyba żartujesz. Na szczęście coraz więcej osób otwiera oczy na to, co dzieje się od lat w Państwowej Straży Pożarnej. Ta instytucja to totalne bagno. Każdy, kto choć trochę siedzi w temacie wie, że ze strażą pożarną jest obecnie gorzej niż z NFZ czy policją. Kumoterstwo, łapówkarstwo i olewatorstwo osiągnęło tam monstrualne rozmiary. Żeby dostać się do PSP trzeba być albo atletą o umyśle Einsteina, albo synkiem/bratankiem/wnukiem jakiegoś oficera. W mniejszych miastach praca w PSP to istna sielanka. Wyjazd dwa razy na dobę, najczęściej do błahostek typu pożar traw albo kolizje. Reszta służby to oglądanie TV, granie na konsoli, grillowanie i ogólne obijanie się. W moim mieście widywałem nawet przypadki, gdzie strażacy przyprowadzali sobie panienki na koszary. Oficerowie PSP w trakcie kontroli p-poż trzepią ogromne łapówki. Błędy w akcjach to norma, ale szary obywatel tego nie widzi. Ludzie widzą w TV wóz na sygnale i się cieszą jak głupi do sera. Co tam, że 90% akcji które widuję, są totalnie spartolone.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hassasinstriker
+1 / 3

dokladnie tak jest, pozniej wojsko czy straż graniczna. Policja niestety zawsze bedzie na koncu, jedyna formacja ktora za zadanie ma karac ludzi, to proste ze nie mozna polaczyc wszystkich czynników w jedno.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+4 / 6

@~star244 jakoś ja do straży pożarnej NIGDY nie miałem najmniejszych zarzutów. Przyjeżdżali natychmiast. Zawsze jak się paliło, każdy wiedział co ma robić. Wszystko wykonane metodycznie i sprawnie. Z budynku gdzie się paliło ewakuowano nawet zwierzęta. Więc nie wiem skąd twoje chore teorie, że PSP źle działa. Może i mają luzy w koszarach, ale przy tym, są wciąż sprawni. Za to policja? Dokładnie na odwrót... Mi osobiście policja NIGDY w niczym nie pomogła. NIGDY nie zrobiła nic pożytecznego bezpośrednio dla mnie. Za to wielokrotnie byłem nękany i obrażany bez powodu - taka policja...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pokos
-1 / 7

@star244 Co się dzieje wewnątrz to mało kto wie i mało kogo to obchodzi. Obywatel ocenia służbę za to, co służba robi dla niego i dla społeczeństwa. A Straż robi dobrą robotę, ratuje życie i mienie, pomaga w najdziwniejszych i najtragiczniejszych przypadkach i za to jest darzona wdzięcznością i szacunkiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CRISTEROS
-3 / 13

oczywiscie badanie przeprowadzała firma w czasie kontroli drogowych, trzeba być ciotą albo kolaborantem żeby w dzisiejszych czasach procować w ZOMObis

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~twoja_stara_i_stary
+1 / 9

@CRISTEROS lubię sobie wyobrażać co takie kołki jak ty by zrobiły gdyby na serio nie było policji na ulicach. pewnie już dawno leżałbyś pod ziemią albo w ogóle nie wychodziłbyś na zewnątrz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Patrykcom
-1 / 9

Ty chyba kpisz sobie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar leszczu90210
+6 / 10

najwieksze zaufanie to ma raczej straż pożarna i z tego co wiem to jest ponad 90%

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Weryhes
+1 / 7

Taa,jasne, że ufam policji. Którejś nocy sąsiad za ścianą urządzał sobie beztrosko imprezkę (niepierwszą zresztą o tak późnej porze, okolice drugiej czy trzeciej to dla nich normalka), zadzwoniłem, ale nie chcieli przyjąć anonimowego zgłoszenia. Trzeba im pokazać, zaprowadzić za rączkę na miejsce, bo jak para smerfów wejdzie na piętro i zobaczy dwoje drzwi, to nie zorientują się sami, zza których dochodzi hałas, o niee. A ty się potem narażaj na zemstę sąsiada, na którego "doniosłeś". Policja jest gorsza od straży miejskiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~kokorek1
+2 / 6

A Ty myślisz, że to tak sobie sami wymyślili, że powinien być zgłaszający w takim przypadku? Jeżeli zgłasza anonim, to policja ma związane ręce. W takich przypadkach gospodarz imprezy po prostu nie przyjmuje mandatu i nic nie można mu zrobić. Jeżeli jest zgłaszający, to można skierować sprawę do sądu i dopiero wtedy gospodarz zostaje ukarany. Policjant w takim przypadku nie może być stroną w sądzie. A jeżeli zgłasza anonim, to policjanci co mają zrobić? Iść i na kolanach prosić, żeby ściszył muzykę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Weryhes
+1 / 3

Być może nie sama policja jest tutaj winna, tylko głupio skonstruowane prawo, ale nie uwierzę, że przybywszy na miejsce, policjanci nie mogliby nic zrobić. Mają egzekwować prawo, a choć pojęcie ciszy nocnej w prawie de facto nie istnieje, to istnieje zakłócanie nocnego spokoju i tona innych paragrafów, pod które można podciągnąć imprę o trzeciej nad ranem. Ale "policja nic nie może zrobić", a potem żyjemy w społeczeństwie, gdzie przez ścianę kogoś zabiją, a wszyscy będą udawać, że nic nie słyszą. Albo gdzie pod czyimś blokiem wydziera mordę banda pijaków i nie ma komu tego zgłosić bez narażania się, że następnego dnia powybijają ci szyby.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pokos
-3 / 5

Są przepisy o zakłócaniu spoczynku nocnego, ale żeby interweniować musi być poszkodowany. Bo inaczej to na czym polega szkodliwość czynu? Wyobraź sobie domek jednorodzinny na odludziu, w środku głośna impreza, ale najbliższy sąsiad 5 km stąd. I policja interweniuje bo jest hałas. Widzisz tu sens?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~brwtrw
0 / 0

nie można wskazać osoby, której hałasy przeszkadzają, to nie ma po co przyjeżdżać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KarMelixD
+2 / 4

Autor chyba zapomniał wspomnieć, że największym respektem w społeczeństwie cieszy się wydział drogowy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D David33pl
+2 / 6

997, ten numer to kłopoty

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~dffdf_cr
+3 / 5

To chyba właśnie te 70% społeczeństwa, które nie miało z tą policją do czynienia 'służbowo' :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~5drf7ie5ie
+1 / 3

Słyszałem, że również wojsko cieszy się zaufaniem ponad 90% społeczeństwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~yltf
+2 / 2

powiedz to rodzinie Olejników w twarz, że społeczeństwo ufa policji......

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~snorliman1
0 / 0

raczej straż pożarna jest obdarzona największym zaufaniem, zwykle, o ile pamiętam, wynosi rok w rok ok. 80%

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~srb
+1 / 1

Te badania przeprowadzono chyba na grupie starych komuchów, którzy rzeczywiście się nie boją bo nadal mają układy. To bzdura! Większość w Polsce boi się samej policji!
Kiedyś na głównej był mem: "Policja-kiedyś czułeś się przy niej bezpieczny, teraz boisz się, że przypier*olą się do byle czego".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Marbak
0 / 0

Dzisiaj w telewizji widziałem reportaż o kolejnym sukcesie policji. Konkretnie słynnego archiwum X. Już po 7 latach odkryli zwłoki zamordowanej kobiety. Dla jasności na jej posesji, za to zakopane dosyć głęboko. 15 cm pod ziemią

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Albina
-1 / 1

To chyba wśród obcokrajowców tę ankietę przeprowadzali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~btrtn3
0 / 0

a 80% polskiego społeczeństwa to skończeni cyniczni idioci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~bgjscc
0 / 0

jak widze omijam z zdaleka policje boje się że jak spojrze to zaraz za obrazę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem