Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
"Zaścianek i Średniowiecze"
by niczegotakiego
+
576 626
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
R konto usunięte
-4 / 12

i znowy Zachod nie zarobil na Polakach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K keeshavah
+7 / 19

Czy gdzieś jest jakaś cholerna lista, na którą się wpisuje czy się obchodzi jedno czy drugie święto? Czy nie można z dziećmi iść 31 października na przebieranki jakieś a następnego dnia na cmentarz? Serio? Jedno wyklucza drugie? I dlaczego "warto być z tyłu"? Bo co? Bo przebieranie się za duchy to "doświadczenie śmierci"? Ogarnijcie się - Halloween tak wpływa na kilkuletnie dzieci jak pierwsza komunia - kojarzy im się tylko i wyłącznie z zabawą i prezentami, niczym więcej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 listopada 2016 o 23:27

K kot1986
+1 / 7

@Paszeko których świąt? Bo niewiele zostało tych polskich :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 listopada 2016 o 16:13

avatar Paszeko
-2 / 10

Ja nie wiem, czy wy jesteście aż tak głupi, że nie rozumiecie co się do was mówi? ŚWIĘTUJ SOBIE CO TYLKO CHCESZ TYLKO ODCZEP SIĘ OD MOICH ŚWIĄT RAZ NA ZAWSZE!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~aegdzfrg
+3 / 7

Paszeko, 31.10- Halloween. Nie życzysz sobie przebranych dzieci i piszesz, że nie chcesz, aby TWOICH świąt ktoś nie traktował niewłaściwie. Nie piszesz o 1.11 czy 2.11, cały czas odnosisz się do 31.10 gdy dzieci się przebierają. Znaczy się domagasz się właściwej powagi dla Halloween- to znaczy co jest dla ciebie właściwym traktowaniem tego święta, składanie ofiar szatanowi czy co?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K keeshavah
+1 / 5

@Paszeko
Kto się czepia Twojego święta? Kto Ci przeszkadza 1 listopada? Halloween jest w inny dzień. To Ty się czepiasz - czy ktoś Ci broni 1 listopada robić cokolwiek?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Qladiator
-4 / 16

Madry Polak nie wydaje pieniedzy na Hallowen ale za to pojdzie na kielbase i popkorn pod cmentarzem kupi chinskie znicze na promocji odpicuje sie jak na wesele i pojdzie plotkowac nad grobem bliskich rzeczywiscie nie ma to jak pielegnacja tradycji

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M maras1128
+8 / 10

@Qladiator Ciekawe że my sami atakujemy swoją kulturę. Jak ktoś wyda 20 zł na znicz to źle, ale jak wyda 100 zł na przebranie dla dziecka to jest ok. Markety i tak powoli zabijają klimat świąt. A mierzenie wszystkich swoją miarą jest bez sensu. Nie każdy robi pokaz mody na cmentarzu i plotkuje o tym kto i co. Co to za absurd, idę uczcić pamięć o zmarłych, poważna atmosfera i co mam ubrać dress? Poza tym wizyta na cmentarzu w święto zmarłych to często okazja do pogadania z ciotką lub wujkiem których się widziało przez kilka lat. Oczywiście chodzi o zachowanie pamięci o zmarłym ale chyba można przy okazji porozmawiać?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kot1986
0 / 2

@Qladiator A no ... ja miałem 3 groby, kupiłem 3 znicze, żeby po prostu dla pamięci zapalić, posiedzieć parę godzin i w myślach pogadać ze zmarłą osobą(trochę jak schizofrenia), a śmieszą mnie nieraz groby, z 20 zniczami, by po prostu zaszpanować...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 listopada 2016 o 17:03

P Puolalainen
+3 / 3

@kot1986
Jeśli jesteś jedyną osobą, która te groby odwiedza to będą tam tylko 3 znicze. Prawie cała moja rodzina mieszka dość blisko siebie i 1.11. bez problemu odwiedzimy wszystkie groby. Rodzinę mam dużą i jak każda postawi jeden znicz to już parę będzie. Rozumiem, że robimy to dla szpanu. Jako że pół dnia poza domem, zimno to dobrze, że można coś przekąsić przed cmentarzem a i poplotkować z rodziną miło, bo to chyba taki dzień, gdzie prawie każdego można spotkać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kot1986
+1 / 1

@Puolalainen Bardziej mi chodziło o 1 turę osób, która kupuje 10-15 zniczy na 1 grób, stać ich to ok, nie zabraniam, ale na moje oko to szpan, a nie pamięć o bliskich ....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~dfsdf
+1 / 1

@Qladiator Do tego grzecznie kupi ubranko Świętego Mikołaja, które nie ma nic wspólnego z żadnym biskupem, a dziecku zawiesi kalendarz adwentowy z sankami, reniferami i Laponią, albo Biegunem (sprawdzałem, Laponia jest 5000 km od Miry).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Puolalainen
+1 / 1

@kot1986
Wiesz, jak chcą to niech kupują i niech stawiają.

Ja tęsknię za tymi starymi, otwartymi zniczami. Obecnie wszystkie są strojne i zamknięte ale płomienia nie widać. Cmentarz wygląda niesamowicie jak się ściemni

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mirrage26
+2 / 2

@Puolalainen gdzieniegdzie można je jeszcze dostać. Jestem zdania, że te mimo skromności są najładniejsze. Mają swój urok. Byłam w szoku jak moja mama w tym roku nakupowała zniczy z diodą na baterię. Klasyka zawsze jest najlepsza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bartek000
+4 / 14

Nie mam dzieci wiec nie mam problemu z helloween, nie latam też przy każdej okazji aby imprezować z okazji każdego święta. Jednak rzygać mi się chcę gdy kolejny raz czytam czy słyszę bredzenie kolejnego katolskiego oszołoma (ta żadni z was patrioci katolicy, ani prawdziwi Polacy tylko zwykłe psychole) siejącego jadem nienawiści tylko dlatego, że ktoś kupił dziecku przebranie i poszedł zbierać cukierki. Wylewając hektolitry bluzgów nazywa go zdrajcą, zboczeńcem, niepolakiem, czy poganinem. Taaa prawdziwi katolicy. I nie łudźcie się. Nie Niebo was czeka tylko smoła i kotły piekielne. Już na was czekają, nawet wasze nazwiska na nich wydrukowali.
Aha. Autorze tego durnego demota. Życzyć tych swoich pierdoł to możesz sobie i podobnym do ciebie, nie wszystkim. I niech do twojego ograniczonego ortodoksyjnego móżdżku dotrze. Nie wszyscy myślą tak jak ty. I całe szczęście.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 2 listopada 2016 o 16:42

K kot1986
0 / 4

@bartek000 No i niech katole nie zapomną ubrać sprowadzonych przez niemieckich protestanów w czasach rozbiorów, jakże pięknych choinek :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Paszeko
-5 / 9

@bartek000 Oooo, ładnie pojechałeś jadem fałszywy człowieczku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~agfbxhet
+4 / 6

A co ma jedno do drugiego? Dlaczego niektórych bierze ochota na k...wowanie, bo ludzie się bawią 31.10? To takie polskie biegać z kłonicą po okolicy i wybijać ludziom z głowy odrobinę radości? Ktoś się nak...ił na cmentarzu przy grobach bliskich, zamiast zająć się zadumą i wspominaniem i ma się z tego powodu za tradycjonalistę i patriotę? Najbardziej sfrustrowani i żałośni są ci, którzy by chcieli, ale nie mogą, wtedy dorabiają sobie ideologię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Tuon
+3 / 3

Wy to macie problemy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~miszczomiszcz
+3 / 3

ale przeciez halloween jest 31.10 a wszystkich świętych jest 1.11 wiec nic nie koliduje ze sobą. w czym problem? nikt po grobach w przebraniach nie bedzie skakał

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Salamandross
0 / 2

Polska to kraj pseudo katoli którzy robią wszystko "bo tag"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~aneta1066
0 / 4

Autorowi chodziło o to że mamy piękną kulturę i niepotrzebnie wpadamy w kompleksy przez to co dzieje się na zachodzie, bo niekoniecznie wszystko co z USA czy zach, Europy jest dobre i warte naśladowania. Bądźmy dumnymi Polakami, dumnymi z własnej kultury i tradycji. Z każdym rokiem coraz bardziej ludzie (nieliczni jak narazie) większą uwagę przywiązują do przygotowań na Halloween niż na Wszystkich Świętych i w tym tkwi problem. Tradycja nie zaniknie z dnia na dzień, będzie wypierana stopniowo. Wybór należy do nas. Nie można wybrać jednego i drugiego, ale to jest ciężkie do zrozumienia dla większości. Jedno święto pogańskie a drugie katolickie. Proste.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K keeshavah
0 / 2

Jakie kompleksy? Jeśli ktokolwiek przeciwstawia Halloween Wszystkich Świętych, to tylko katole - i to tylko dlatego, że te święta są blisko. Owszem, można wybrać jedno i drugie. W mojej rodzinie dzieci się zawsze przebierały (teraz już dorosły) i chodziły po cukierki a następnego dnia jechaliśmy na cmentarz. Aha, a na tym cmentarzu w ramach obchodów "katolickiego" (hehehehehehehe....) święta handlarze pańską skórką, obwarzankami, watą cukrową itp. naganiają sobie klientów. W kolejkach ludzie stoją, nawet te babeczki w futrach, bo trzeba się pokazać. Super duchowo, naprawdę, tradycja pełną gębą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mrajska
+1 / 3

Nie ogarniam tego ataku na halołin. Swój wiek już mam, a jeszcze na żywo nie widziałam dzieciaka w przebraniu. O co ten cały szum?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mirrage26
-1 / 1

@mrajska U mnie na dzielnicy co roku pełno przebierańców. Ale co w tym złego? Przecież to tylko zabawa. Dziwi mnie jedynie, kiedy widzę jak dzieci w wieku 6-8 lat chodzą po 21 same. Powinien być z nimi chociaż jeden dorosły dla bezpieczeństwa. Jedyne co mnie rozdrażniło w ten wekend to jak byłam w sobotę w pubie ze znajomymi i w ramach tego, że zrobili "noc Hallowenową" dostałam drinka w zniczu. Tak to był szklany znicz ze słomką... To już było przegięcie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
5 500zl
+1 / 1

hah i znowu dynie sie nie sprzedadza

Odpowiedz Komentuj obrazkiem