Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
442 477
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
Z konto usunięte
+8 / 18

Taaa... A żołnierze zamiast karabinów niech noszą opaski "Nie strzelaj do mnie"...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maat_
+13 / 29

Głupawe hasła dzieci kwiatów: rozbrójmy się jednostronnie a wzruszone tym ZSRR też się rozbroi i zapanuje wieczny pokój. Gdyby to była prawda to silniejsze państwa nie atakowałyby słabszych, a jakos Ci bezbronni i pokojowo nastawieni zawsze atakowani sa jako pierwsi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 listopada 2016 o 10:59

avatar ~viragolo23
-3 / 11

@maat_ To ciekawe.... obecnie na świecie zdecydowana większość silnych państw nie atakuje tych słabszych. Więc o czym Ty piszesz? Ten prosty demot ma tak głęboki przekaz, że większość ludzi jeszcze przez wiele pokoleń nie zrozumie "dlaczego" to jest właśnie słuszne podejście. Aby próbować zrozumieć najpierw wyłącz TVN, wyjdź na łąkę i zobacz, że świat jest piękny, TVN kłamie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H huuh
+7 / 9

@~viragolo23 np. granicząca z nami Rosja nie najechała Gruzji i nie zaatakowała ostatnio Ukrainy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maat_
0 / 8

@viragolo23 No tak Rosja nie zaatakowała Gruzji, Afganistanu, Ukrainy, Tadżykistanu, a Chiny Tybetu, Irak Kuwejtu, Pakistan Kaszmiru, USA Syrii, Iraku, Iranu. nie mówiąc o państwach Afrykańskich

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Pan_Talon
-5 / 5

@viragolo23 Większość silnych państw NIE NAPADAŁO (czas przeszły) na słabsze państwa, bo była zachowana w miarę równowaga sił. Wystarczy jednak, że w jakimś słabszym państwie sytuacja robi się w miare niestabilna i masz, Rosję napadającą na Gruzję czy Ukrainę, albo USA napadające na Syrię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Jaskier_cynik
+3 / 9

Tak. Putin, w swych wypowiedziach, cały czas wraca do tych "wspaniałych czasów" gdy między Rosją, a Niemcami nie było niczego i dzięki temu panował w Europie pokój.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kriseq1970
+7 / 9

We wrześniu 1938 roku. Francja, Wielka Brytania i Włochy Zapobiegły wojnie ... na rok. Oddali Czechosłowację Niemcom (chociaż wcześniej Francja podpisała z tym państwem sojusz). Czy w związku z tym panowie Chamberlain, Daladier i Mussolini są bohaterami?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maat_
0 / 8

@kriseq1970 Warto dodać, ze w 1939 tez Francja z Anglią zapobiegły na ponad rok wojnie nie wywiązując się z traktatów sojuszniczych z podpisanych z Polską. A obecnie NATO nie wywiązało sie z gwarancji nienaruszalnosci granic złożonych Ukrainie a wcześniej Gruzji. Na ile to zapobiegło wojnie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Chii_chan
0 / 4

Autor demota jest najwyraźniej zbyt młody, żeby pamiętać, iż najgłośniej o pokoju i zgodzie rozwodziła się... machina propagandowa Sowietów. Oraz jej przybudówki w rodzaju PZPR.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z Zafsze
+1 / 3

Nikt nie chce iść na wojne. To władza nie daje wyboru... Ci, których wybraliśmy na nasz rząd, sprowadza na nas śmierć w postaci wojny. Nie trzeba zmieniać myślenia u zwykłych ludzi, trzeba zmienić myślenie u tych, którzy nami rządzą, ale w pojedynke to nie możliwe, cały świat musiałby się zjednoczyć, żeby na świecie panował pokój, brak głodu i ogólny porządek. Tylko bez jakiegoś bodźca, który poruszyłby wszystkich do działania to raczej niemozliwe, bo każdy ma ważniejsze rzeczy do robienia(utrzymanie rodziny, zakupy, pospać jeszcze godzinkę). Tak naprawdę, my jako zwykli ludzie/społeczeństwo mamy większą władzę niż jakikolwiek rząd... ale tylko i wyłącznie jak jesteśmy zjednoczeni i mamy wspólne cel... tylko pytanie jak nas wszystkich zjednoczyć :/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J konto usunięte
+1 / 3

@Zafsze Przeczytaj co napisałeś...sam sobie zaprzeczasz, później piszesz z sensem. Jak nas wszystkich zjednoczyć? Właśnie trzeba zmienić myślenie u zwykłych ludzi, to jest jedyna droga. @viragolo23 Jedyny sensowny komentarz, ale bez pierwszej części o silnych nieatakujących słabszych, bo to całkowita nieprawda. Ale reszta jak najbardziej trafna. A reszta komentarzy? Właśnie przez takie podejście nigdy nie będzie możliwy pokój i zawsze potrzebna będzie armia - czyli bezmózgie roboty, które dają sobą kierować w imię czyiś interesów. A takie podejście jest możliwe poprzez napędzanie baranów jednych na drugich...i koło się zatacza. Wieczne napuszczanie jednych na drugich, wieczne wypominanie, wieczne prowokacje i straszenie. Sztuczek jest cały ogrom, ludzie niby tacy mądrzy, a nie widzą że to wszystko jest sztucznie napędzane, żebyśmy wiecznie byli skłóceni z kimkolwiek i do kogokolwiek mieli wiecznie pretensje usprawiedliwiając swoje błędy, pomyłki czy słabości i tak ta spirala się nakręca i elity mają to co chcę (kontrolę, brak ładu - przez co narzędzia i pola do kontroli, niezgodę), a ludzie sami się nakręcają i wręcz sami proszą o załatwienie sporu, uspokojenie sytuacji. Czyli najprostsza zasada akcja - rekcja - rozwiązanie. Stworzyć problem, potępić ten problem, a później podać rozwiązanie...i tak się kontroluje masy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L konto usunięte
0 / 0

Toć to antysemityzm!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~abrazywny
+2 / 2

A kto twierdzi, że wojna to chwała i bohaterstwo niedouku? Walka za ojczyznę, za rodzinę wymagają bohaterstwa i przynoszą chwałę, a zapobieganie wojnie... niby jak? Masz na myśli poddając się agresorowi czy wykonując uderzenie wyprzedzające? Wyjaśnij nam jak możesz zapobiec wojnie, którą będzie chciało wywołać (w uproszczeniu) państwo: Chiny, USA, Rosja, Francja czy Ukraina?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gygasis
0 / 0

prosto i lokalnie, wyjeżdżając do krajów nie zaangażowanych. Z rodziną. Wojny to wymysł polityków, efekt ograniczonych umysłów niepotrafiących się porozumieć. Nie mam zamiaru walczyć za idee innych, a w szczególności za nie ginąć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 2 listopada 2016 o 20:32

S konto usunięte
+3 / 3

o co wam ludzie chodzi? ten demot nie mówi, że na wojne iść nie wolno, mówi tylko, żeby nie wmawiać dzieciom, że wojna to bohaterstwo. Co to za bohaterstwo, kiedy dowodzą władcy, walczą uzbrojeni, a obrywają bezbronni? ciekawe ilu z was, zachowaloby się bohatersko na wojnie? znamy dziesiątki bohaterów wojennych, ale setki tysięcy było tchórzów, z których jedni chcieli tylko przetrwać i nie fair byłoby im to wypominać z perspektywy naszych wygodnych czasów, a inni się na wojnie wzbogacili....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 listopada 2016 o 12:17

avatar yabu
0 / 0

Zgrabnie ktoś to ujął; Ci co przekują miecze na lemiesze, będą pracować dla tych, którzy tego nie zrobili. :p

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 listopada 2016 o 16:02

avatar ~młodyOjciec
+1 / 1

Powiedziałem to mojemu nygusowi to nazwał mnie "lamerem", "kamperem", "noobem" i kontynuował grę w CSGO

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Tuon
0 / 0

Wojna bohaterstwem? Wojna to śmierć i krew. Wojna to gwałty i sieroty. Wojna to zaraza i ból. Oderwane kończyny i tortury. Na wojnie słuszność mają jedynie ci, którzy chcą przetrwać i przeżyć. Nie ci, którzy giną za jakieś dogmaty, lecz ci, którzy giną za rodzinę. Dom odbudujesz, lecz życia nie odzyskasz.
Jedynym zwycięzcą jest tam śmierć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
0 / 0

Jako pacyfista uważam, że nie powinno być wojen. Spacyfikowanie całego świata skutecznie zapobiega wojnie. Tylko jest jeden problem. Ktoś musi pacyfikować :D haha

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R radlere
0 / 0

Tak, zapobiegać wojnie, tak, tak...
Tak jak zapobiegali wybuchowi wojny politycy francuscy i angielscy, karmiąc III Rzeszę i umacniając jej pozycję... No i co zdziałali? Wyhodowali potwora, który pochłonął dziesiątki milionów istnień. Wojna nie jest niczym dobrym, ale czasami jest konieczna. Dwa rodzaje w szczególności: obronna i prewencyjna, doszli do takich wniosków w XV wieku właśnie polscy uczeni w kontekście sporu z Krzyżakami. Tyle w temacie. Nie karmcie ludzi kłamstwem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~fdsasdfsfdsdfsfd
0 / 0

Wspaniała myśl! Myślę, że nie chodzi o jakieś naiwne rozbrojenie tylko wielkich ludzi, którzy pracują ciężko na pokój na świecie. Tych ludzi dzisiaj brakuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Obrońca_Pokoju
0 / 0

Zapobieganiu wojnom służą tzw wojny prewencyjne :)))

Odpowiedz Komentuj obrazkiem