Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
518 617
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
L konto usunięte
+22 / 34

Jesteś idiotą. Kasa nie poszła do ludzi, tylko dalej idzie do polityków. Tylko tyle, że PiSS (Prawo i Sprawiedliwość Socjalistyczna, jakby ktoś nie rozumiał skrótu) odpala działkę. A jak się kasa nie będzie zgadzać, to odpalanie działki się skończy, a podwyższone podatki zostaną. Socjalistów należy zamykać w psychiatrykach, a nie wybierać do rządzenia!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar jokerv101
+13 / 17

ale tu nie chodzi o to, że tamci kradli więc ci też mogą . Tu ma być , że jak jedni kradną to dowidzena i pilnujemy by kolejni już nie kradli

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Twoj_nick2
+3 / 3

W Polsce to już chyba tak zostanie, ktoś powie coś o PiS to zaraz będzie gadanie, że PO, ktoś powie o PO to będzie gadanie, a PiS. Tymczasem o obu partiach można niewiele dobrego powiedzieć (łagodnie mówiąc, bardzo łagodnie). No były stadiony, zadłużono Polskę na 100 miliardów z okazji Euro, a no były ośmiorniczki, były przekręty na drogach, no i? Dług publiczny wzrósł w sumie 2 razy w porównaniu z rokiem 2007, koszt obsługi długu przekracza 35 miliardów złotych(dla niewtajemniczonych - spłacamy same odsetki!), a PiS w tym roku chce się zadłużyć na kolejne 60 miliardów. I ludzie myślą, że "a dał ludziom", tymczasem za rok koszt obsługi długu będzie wynosić 37 miliardów, za dwa lata 40 miliardów i tak dalej. A dług zostanie, będzie ciążyć, aż pewnego dnia okaże się, że nie ma skąd pożyczać i wtedy dowiecie się na własnej skórze co to znaczy "rząd dał ludziom", oj zobaczycie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~gagagag
+5 / 11

@maat_ problem w tym, że nawet komunizm w swoim założeniu był bardziej pro-społeczny i anty-patologiczny ("kto nie pracuje ten nie je") niż program 'naszego' lewicowego rządu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~gagagag
0 / 2

@maat_ Mówisz o polskim komunizmie, a raczej socjalizmie. A ja o założeniach, niekoniecznie wcielanych w życie kropka w kropkę, jakie głosił m.in. Lenin. Doskonale wiem jak to działało w Polsce

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S smyk2211
-3 / 5

@maat_ W polsce nie było ani socjalizmu ani komunizmu, była dyktatura partii która chciała to wprowadzić. Polacy byli zbyt oporni na socjalizm, i w sumie dobrze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Edek5511215155
+4 / 6

@film100
GOSPODARCZY??? A co oni robią, aby pomóc gospodarce? Obniżają ZUS dla małych przedsiębiorstw? Obniżają VAT?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HAWAJ
+1 / 3

@film100 W dodatku wystąpili do trybunału UE o przedłużenie tymczasowego odliczania połowy VATu od służbowych samochodów i ich kosztow eksploatacji, bo nie mają kasy w budżecie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F feniker
-1 / 1

@film100 Chyba jak zniszczyć gospodarkę...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ziolo12345
-5 / 7

@mwa
Pośrednio ma....
Tylko kto płaci 2x tyle? No niech mi ktos powie bo ja w PZU w tym roku zapłaciłem o 50zł więcej...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grzesik_w
+4 / 8

@mwa PiS wprowadził podatek od instytucji finansowych, który obejmuje aktywa zarówno banków jak i ubezpieczycieli. Ubezpieczyciele odbijają sobie na konsumentach nowy podatek - nie było to trudne do przewidzenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mwa
-3 / 3

@grzesik_w
Tak, 0,44% od posiadanych aktywów. Ponieważ ubezpieczenie OC rozliczane jest w cyklu rocznym, biura są wynajmowane a np. auta leasingowane to te aktywa nie powinny przekraczać 100% wpłat, no dobra przyjmijmy 200% procent. Czyli 1% z podwyżki możemy przypisać podatkowi od instytucji finansowych. A co z pozostałymi 49%?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ghbjgn
0 / 0

@mwa za pomoca komisji nadzoru finasowego obsadzonej miśkami która dała wolna reke ubezpieczalniom :D bo wiadomo ze im wieksze oc to panstwo zarabia na tym wiecej .... xD myslenie nie boli

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
-2 / 8

A ludzie się cieszą, że kasę dostają. Jestem ciekawa, kiedy zajmą się pomocą dla na przykład bezrobotnych. Kiedy urzędy pracy zaczną szukać ludziom pracy? Nie wszyscy dostają zasiłki. Jak żyją ci, którzy zasiłków nie mają? Kto o nich pyta, z czego żyją, czy są zdrowi, czy mają co jeść i co na siebie włożyć. Niestety, ale niektórzy nie czują się zaopiekowani przez to państwo. Uważam, że skoro pomaga się jednym to należy pomagać wszystkim a nie tylko wybranej grupie społecznej. Wiadomo, o co chodzi. Rząd pomaga młodym, żeby mieli dzieci, bo jest niż a to może spowodować głęboką zapaść w przyszłości, jeśli się nie będą rodzić dzieci. A młodzi i tak wyjeżdżają z kraju.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L konto usunięte
+1 / 1

@alaniemakota Wystarczy zlikwidować urzędy pracy i zasiłki dla bezrobotnych. Bezrobotni sami znajdą sobie pracę, w dobie Internetu to raczej nie problem? Tylko problem polega na tym, że nie byłoby miejsc pracy dla rodzin i znajomych polityków, a którzy to nie potrafią nic, więc pracują po urzędach. Jest dużo prostych rozwiązań, ale rząd ich nie zastosuje, bo nie będzie sobie strzelać w stopę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
-1 / 1

@lasek0110 Bezrobotni nie dostają zapomogi. Tylko niektórzy. Trzeba pracować na pełen etat minimum rok aby dostać około 450zł socjalu a to i tak na pół roku nie więcej. Co można z tych pieniędzy popłacić?? Nic! Może czynsz tylko. A jedzenie? A reszta rachunków? Nie każdy może znaleźć pracę od razu, nawet w dobie Internetu. A co ma Internet w ogóle do rzeczy??? Równie dobrze można kupić gazetę, biegać po zakładach pracy, jak to ja kiedyś zrobiłam i cudem pracę dostałam a nie przez Internet. Sposobów na szukanie pracy było wiele. Dzisiaj niestety tylko znajomości się liczą. Wracając do zasiłków dla bezrobotnych w Niemczech wymyślono taki sposób kontroli, czy dana osoba szuka pracy czy nie. Bezrobotni dostają Arbeitslosengeld, ale tylko wtedy, gdy na prawdę szukają pracy. Mają do dyspozycji dokument z Arbeitsamtu, idą z nim do jakiejś firmy i jak nie ma tam dla nich pacy to dostają pieczątki, podpis, data i informację, że nie ma pracy. Nie wiem, ile tego muszą zebrać w ciągu miesiąca. Potem okazują ten dokument urzędnikowi w urzędzie pracy. Jest to jakiś dowód, że pracy szukają i nie mogą również odrzucić propozycji pracy z urzędu pracy. Jeśli to zrobią to tracą zasiłek. Ale nieludzkim traktowaniem jest takie jak to robi Polska swoim obywatelom: zostawia na pastwę losu. Wiem, jak to jest również z kursami, które organizuje urząd pracy. Można się doczekać raczej czterech jeźdźców Apokalipsy niż kursu za darmo. W gablotach wiszą tylko propozycje pracy dla robotników takich jak: murarz, elektryk, dekarz itp. Taka praca nie jest dla każdego. Nie każdy może znaleźć sobie pracę w Polszy, nie każdy może też wyjechać za granicę. Nie każdy może wykonywać ciężką fizycznie pracę. Nie każdy może być informatykiem, inżynierem czy księgowym. Z resztą trzeba skończyć studia lub kursy. A to kosztuje i czas i pieniądze. Nie każdego stać na doszkalanie, kursy i inne szkolenia. To kosztuje. Ale w twoim przypadku powiedziałabym tak: syty godnego nie rozumie i pewnie każdy kto ma kłopoty ze znalezieniem pracy jest dla ciebie nieudacznikiem życiowym. Twoja racja mój spokój.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 13 listopada 2016 o 17:39

L konto usunięte
0 / 2

@alaniemakota Trzeba po prostu spiąć poślady i coś robić, a nie jęczeć, jak mi źle. Nie trzeba żadnych studiów, biblioteki i czytelnie są bezpłatne, dokształcić się zawsze można. Problem w tym, że większość ludzi uważa, że jak wykształcił się na mechanika samochodowego, to do końca życia będzie mechanikiem samochodowym. I wolą bezrobocie od przekwalifikowania. Jak nie pójdzie w budowlance - naucz się programować, nie pójdzie w programowaniu - naucz się gastronomii. Tak można wymieniać. Jeżeli byłoby tak, jak mówisz, to byłbym menelem pod budką z piwem, bo przecież ze wsi nie można się wyrwać, albo człowiek zostaje rolnikiem albo wspomnianym żulem. Trzeba po prostu zakasać rękawy i wziąć się do pracy, tyle wystarczy. Lata "państwa opiekuńczego" oduczyły ludzi przedsiębiorczości i umiejętności zadbania o siebie, bo Wielki Brat o wszystko zadba.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PanSzop
-2 / 16

Zaskakujące że każdy, śmieciowy nawet demot antyrządowy przechodzi ale jak chcesz pochwalić rząd bo coś dobrze zrobili, jak np uhonorowanie weteranów wojennych czy chcesz skrytykować opozycję to NIE MA SZANS BY MODERACJA TAKIE COŚ PUŚCIŁA! Takie są od kilku miesięcy tu standardy, nie zdziwiłbym się gdyby admini z tego forum chodzili na marsze KODu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~tragedia777
+2 / 12

@PanSzop Dokładnie. Jakaś palikociarnia dobrała sie do adminowania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~gagagag
+2 / 10

@PanSzop co jest takiego nadzwyczajnego w uhonorowaniu jakichś weteranów? W jaki sposób poprawia to kondycję gospodarki, albo wpływa pozytywnie na funkcjonowanie szarego obywatela w państwie? Gospodarka i przedsiębiorczość jest zajeżdżana jak kulawy koń na kopalni, a Ty chcesz chwalić rząd, bo dał komuś medal za poprzednią epokę? Nie bądź śmieszny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PanSzop
-1 / 9

To jest zaskakujące, że jeśli założysz po raz setny kalkę demotywatora że rząd zły kaczor nas okrada to przechodzi w mig a jak się postarasz i wrzucisz jakiś przytyk przeciw opozycji to nie ma szans by to przeszło, nawet jeśli uzbiera wysoki wynik.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gllc
0 / 2

@PanSzop Zaskakujące, ja mam odmienne wrażenia. KOD, Petru, Tusk, PO - znalezienie czegoś pozytywnego graniczy z cudem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A ABC777
0 / 0

@PanSzop Ani rząd PIS-u ani PO nie zrobił nic dobrego, więc nie da się chwalić...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~x123456
-1 / 1

Na szczęście już nie na mój.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PanSzop
0 / 8

Ja rozumiem że można A NAWET TRZEBA krytykować rząd ale na litość boską dlaczego nie wolno mi skrytykować opozycji? Jeżeli wrzucisz demota, gdzie skrytykujesz opozycję, uzbiera on ponad 200 mocnych to i tak nie przejdzie ale jeśli wrzucisz po raz tysięczny demota gdzie pisze rząd nas okrada, socjalizm i komuna to przejdzie na bank. To jest stronniczość a wiecie dobrze jak facebook skończył będąc stronniczym serwisem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S smyk2211
+2 / 4

@PanSzop Opozycje będzie można krytykować gdy przejdzie do władzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X konto usunięte
+9 / 11

Dokładnie. Nie rozumiem czemu i z jakiego powodu mam dopłacać poprzez wyższą akcyzę, OC i ceny produktów na "cudze dzieci", a tak na prawdę na kredyty i fanaberie ich rodziców. To nie moja sprawa, że ktoś ma drugie dziecko czy nie. No, ale cóż. PiS musi się wywiązać ze swojej sztandarowej obietnicy. To sytuacja bardzo podobna do frankowiczów. I błagam nie wyskakujcie mi tu z ZUS'em i emeryturami, bo do tego czasu ZUS albo upadnie albo zostanie zreformowany. Pieniądze z 500+ i 4000+ jeśli już ma być "narodowa składka" można by o wiele pożyteczniej .wykorzystać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 listopada 2016 o 12:07

G grzesik_w
+1 / 5

@PanSzop Żeby być w 100% uczciwym - oprócz wzrostu roszczeń na wzrost składek OC wpłynął też podatek od instytucji finansowych, którym są objęte aktywa ubezpieczycieli (podobnie jak aktywa banków). Także więc także z powodu tego podatku towarzystwa ubezpieczeniowe odbijają sobie straty na klientach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 listopada 2016 o 14:58

L konto usunięte
-1 / 1

@xor82 Uczciwym programem byłoby 500-, czyli pięć stówek ulgi podatkowej od każdego dziecka, plus system podobny jak w Stanach - darowizny przekazywane na fundacje, domy dziecka i tak dalej pomniejszają dochód, ergo płaci się niższy podatek. Przy 500+ jest dodatkowy koszt obsługi urzędowej, a przy okazji miejsca pracy dla rodzin polityków, więc ulga podatkowa z ich punktu widzenia jest nieatrakcyjna. Do tego większość ludzi to idioci łykających hasełka o "dawaniu" pieniędzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X konto usunięte
-1 / 3

@lasek0110 No właśnie. Niech sobie odliczą od PIT i tyle. A jak rozdają to niech rozdają z głową. Czemu mam płacić na nieproduktywną patologię, która tylko robi dzieci albo gospodarstwa domowe, w których dochód wynosi 10 tys. a jeszcze wyciągają łapy po 500+. Powinny być jakieś ramy i zasady przyznawania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~opooop97797797
-3 / 5

Akurat podatek od marketów jest na miejscu.Powinni wspierać małych krajowych przedsiebiorców,a nie niemieckie lidle jak peło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~opoo9979971
-3 / 3

Podwyżka OC to wymóg waszej kochanej unii.Przeniesienie kosztów na klientów, po podatku od sklepów wielkopowierzchniowych to decyzja banków a nie rządzących.Zawsze można zmienić bank.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hooo
-1 / 3

Do nich to nie dociera, cokolwiek się dzieje winny jest PiS, nie ważne że za podwyżką OC stoi euro-kołchoz i tak winny jest PIS xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L konto usunięte
0 / 2

@hooo Zapomniałeś o tym, że traktat lizboński został podpisany przez śp. Lecha Kaczyńskiego, którego teraz niektórzy chcieliby wynieść do rangi świętego. Nie ma znaczenia, czy rządzi PiSS czy PO, liczą się skutki. A że u władzy akurat jest PiSS, to pluję na PiSS. Gdyby u władzy było PO, ZSL, PZPR (SLD) czy Nowoczesna - to plułbym na nich. Co jest w tym takiego trudnego? Nie obchodzi mnie to, czy to jest ich wina, czy nie. Dopuścili do podwyżek? A jakże. Zrobili coś, żeby to zatrzymać? Nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hooo
0 / 0

@lasek0110 ... w traktacie lizbońskim jest zapis o podwyżce OC? Nie ma to jak naginać fakty. Jak PiS zaczął napominać o zwiększeniu kar za jazdę bez ważnego OC to zaraz pojawiła się gówno-burza o zamordyzmie i państwie opresyjnym. Winnym podwyżkom OC jest przede wszystkim wymuszone podniesienie standardów: np. obligatoryjne auto zastępcze + oryginalne nowe części. Sam jestem krytyczny wobec PiS ale bez przesady, trzeba być obiektywnym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L konto usunięte
0 / 0

@hooo Traktat lizboński stawia prawo i zarządzenia ZSRE powyżej prawa polskiego. Jeszcze jakieś pytania? Nie siej fermentu. W warunkach wolnego rynku przy podwyżce OC natychmiast pojawia się luka i zapotrzebowanie na tanie ubezpieczenia. Ale ani w Polsce, ani w żadnym z krajów ZSRE wolnego rynku nie ma, przy czym OC jest obowiązkowe, zatem ubezpieczyciele mogą sobie podnosić ceny do woli, a rząd i tak wymusi obowiązek wykupywania ubezpieczeń. Zrozumiałeś w końcu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hooo
0 / 0

@lasek0110 Rozmowa ze ślepym o kolorach, ja o jednym Ty o drugim. Do tego pięknym protekcjonalnym tonem ... Akurat obowiązkowe OC nie jest złe, chciałbym zobaczyć ciebie bez OC po spowodowaniu kolizji z autem przewoźnika i twój płacz w sądzie cywilnym, w trakcie wyliczania strat przewoźnika i kosztów naprawy xD Mógłbyś się od tego ubezpieczyć ale czym różniłoby się to od obowiązkowego OC? Konkurencja w tym wypadku będzie, ale niestety w granicach założonych wymagań.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L konto usunięte
0 / 0

@hooo Czytaj ze zrozumieniem. O tym właśnie mówię. Każdy pierd urzędasa ZSRE jest w Polsce wiążący. Czego tu można nie rozumieć? Idioci by się nie ubezpieczali, a potem patrzyli, jak im chałupę komornik licytuje. Mądry człowiek się ubezpieczy. Tak samo z ubezpieczeniami zdrowotnymi. Uderzam w te założone wymagania, które narzuca Eurokołchoz, a przy okazji w rząd, który w żaden sposób się temu nie sprzeciwia. Dotarło?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michkrak
-1 / 3

A PO podnosiła co roku kwotę wolną od podatku....?? hahaha
Pierwsze słyszę, że opozycja od 2007 r. zamroziła kwotę wolną od podatku, nono, politolog się znalazł.
Można się o mnóstwo rzeczy doczepiać, ale akurat nie głównie o to.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L konto usunięte
0 / 0

@michkrak Teraz PiSS zamroził kwotę wolną od podatku, bo nie byłoby na ich programy socjalne. Gdyby nie zablokowali kwoty wolnej od podatku, to decyzją TK podniosłaby się ona do kwoty około 6 tysięcy złotych, co i tak jest śmieszne, ale zawsze jakiś postęp. Dzięki wprowadzeniu zapisu, że kwota ta ma być na poziomie 3091 złotych, to proponowane przez niektórych żądanie zwrotu podatku można sobie w dupę wsadzić. PiS, PO - jedno zło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michkrak
0 / 0

@lasek0110 - jednak obsobaczać pis akurat za to, w sytuacji, w której od wielu lat nic nie zmieniano jest raczej idiotyczne. Jak wspomniałem są sprawy ważniejsze, których można się czepić. Uważam, co znajduje potwierdzenie w faktach, że PO odpowiada za większą część katastrofalnych decyzji (a także ich braku). Na znak równości PIS jeszcze nie zapracował, co nie znaczy, że się nie stara;-) Trzeba jednak zachować proporcje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L konto usunięte
0 / 0

@michkrak Ale mnie nie obchodzi to, że od wielu lat było ch*jowo. Obchodzi mnie to, że dorwały się kolejne świnie do koryta i nic z tą sytuacją nie robią, poza gigantycznym zwiększaniem zadłużenia i coraz większym rabunkiem kieszeni polskiego podatnika. Najbardziej na tych wszystkich zmianach cierpią uczciwie pracujący ludzie, bo to oni za te wszystkie programy płacą. A kto korzysta? Elektorat. Ludzie, którzy nie pracują, nie wiedzą, jak działa gospodarka albo nigdy nie prowadzili własnej działalności. Co ich to obchodzi, że 1000 złotych składki ZUS-u daje emeryturę 400 złotych, bo kupa forsy idzie na lewo, a i z podatków trzeba dopłacać? Przecież oni mają rentę, zasiłek, nie pracują, więc ich bezrobocie nie obchodzi. Dla mnie nie ma znaczenia szyld partyjny, ale realne działania. A skoro PiSS robi to samo, co PO - to je*ać ich tak samo, jak poprzedników.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kinczyk
-1 / 5

A co PIS ma do OC ? Przecież to firmy ubezpieczeniowe sterują składkami za OC, podatek bankowy to jakieś 0,3 % a oc poszło w górę o 100 %.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~soosoo
0 / 0

kto bogatemu zabroni? :D :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sniegu84
+1 / 3

Jakie 4000 zł to Pogrzebowe Plus.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M masti23
-2 / 4

Akurat podwyzka oc to nie wina rzadu, to wina polakow wyludzajacych odszkodowania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kawaleria06
-4 / 4

chyba logiczne że wszystko idzie z podatków. fakt jest jednak taki że jakaś kasa wpada do ludzi nie tylko politykow

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~mnbm
-1 / 1

zapomniałeś dodac autorze o 80 miliardach euro pożyczki zaciągniętych u Niemców na której spłate mamu 20 lat xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem