Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Zibioff
+9 / 9

Fajne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C czubaka1234
+8 / 16

#1 Oczywiście, że jest niebieska spirala. W zależności od miejsca pobrania próbki kolor ten zmienia się z #0af99c do #8ba0d9. O ile ten pierwszy można zaakceptować jeszcze jako zielony, o tyle ten drugi już nie. Przypuszczam, że jest to wina beznadziejnej jakości obrazka.
#5 Tak są tego samego koloru i nie widzę żadnej iluzji.
#7 Tak w sumie to jest tam bardzo dużo kolorów ale jest to efekt rozmazania obrazka przez zmniejszenie jego jakości.
#8 Polecam znaleźć inny obrazek, który jest przeróbką zdjęcia, a nie ilustracją. W tym przypadku jeszcze można się skupić na jednej z twarzy.
#9 Nie. Nadal szary.
#12 Widzę negatyw obrazu. Zjawisko to jest stosowane przez ptaki, które polują z dużej wysokości. Jak będę miał więcej czasu to znajdę jak dokładnie się to nazywa.
#13 Jeśli skupi się na danej jednej kropce to wszystkie są białe. By ten efekt wystąpił należy błądzić wzrokiem po kropkach.
#15 O dzięki. Właśnie widzę jak brudny mam monitor.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I ixo
-3 / 3

Moje zdanie jest takie, ze to nie robi cie wyjatkowym ze nie widzisz np jak szary kolor zmienia sie na niebieski. Te iluzje maja naukowy podklad w tym jak oko vs mozg postrzega pewne anomalie. Jezeli ich nie widzisz to moze to oznaczac ze posiadasz jakas wade... daltonizmn lub cos w ten desen.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Bin1234
+3 / 3

@ixo może to również oznaczać to, że jego mózg lepiej przyswaja i analizuje dane. Zauważ, że to co widzimy jest analizowane przez mózg, który na podstawie szczątkowych danych dorabia całą resztę. Zatem nie on jest ograniczony lecz my i to my.

PS. Daltonizm to wada wzroku, a nie mózgu. Tobie chodzi o agnozję choć to i tak bez sensu, gdyż jeśli widzi się coś poprawnie to nie można nazwać tego wadą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I ixo
0 / 0

Te iluzje sa tak skonstruowane zeby wychwytywac odpowiednie zachowania naszego mozgu. Dzieki tym zachowaniom podczas gwaltownych ruchow glowa nie dostajesz oczoplasu a podczas podziwiania widokow nie ogladasz ich z wlasnym nosem na pierwszym planie (to wlasnie dlatego zanika np rozmyte tlo)

Bardziej co prawda mialem na mysli zaburzenie rozpoznawania barw a nie daltonizm. A te z kolei moga miec rozne podloze.

Ps: Tak naprawde nie mozemy powiedziec ze cos widzimy "poprawnie" bo gdyby tak bylo to podziwianie pieknego sloneczego dnia byloby prwadopodobnie zrujnowane swiatlem IR, UV i promieniowaniem Gamma.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hornecik
+6 / 6

Ten moment kiedy czekasz aż ci zniknie ta szara poświata wokół kropki, a zamiast tego ciągle widzisz Jezusa... :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~FrankieKiller
+1 / 1

"Ile widzisz kolorów"? A potem "nie widać niebieskiej spirali" - widzicie tą patologię? Szukamy koloru a potem się okazuje, że mieliśmy szukać spirali.... O-o

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~nickowiczowiczowiecki123
0 / 0

Obrazek 2 sprawdzony w photoshopie - jest i zielony i niebieski kolor.
Nie piszcie bzdur!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~HalfDeathShadow
0 / 0

Buzię widzę w tym tęczu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HaynvonCzirne
0 / 0

... oszukają... moje co?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem