Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar pirogron
-3 / 5

Ad 1. Z tego, co wiem, to w wielkich piramidach nikogo nie pochowano. To nie były grobowce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kompleksowy
-1 / 1

@pirogron - były. Znaczy się, na pewno Menkaure i duże prawdopodobieństwo, że Chefrena. Z Cheopsem nie wiadomo, ale podejrzewa się, że też był grobowcem, ale jego piramida była już nawet kilka tys. lat temu plądrowana, więc być może mumia została skradziona lub zniszczona.

avatar Araneida
0 / 0

Oczywiście ze to nie byly grobowce. Nie ma ani jednego uczciwego, solidnego dowodu naukowego, że chowano tam królów.
Jest za to wiele dowodów podwazających powstanie piramid w czasach ogólnie znanych władców. Szkoda tylko że XIX wieczne teorie wiecznie żywe i wykładane jako fakty. Szkoda strzepić jęzor.

avatar Kompleksowy
1 / 1

@Araneida - tak, słyszałem, że są efektem ingerencji kosmitów i służyły do międzygalaktycznych podróży. Zostawmy bajki w sferze wyobraźni i fantastyki.

avatar Araneida
1 / 1

@kompleksowy, chłopie, jeśli "kosmici", to dla Ciebie jedyna alternatywna droga, to powinszować. Może skupmy się na geologii i np erozji wodnej sfinksa, żeby daleko nie szukać dziur w oficjalnej egiptologii.

avatar qqp
2 / 2

mumie były niszczone nie tylko dla zabawy na imprezce; anglicy palili nimi w kotłach parowych

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Michael5
0 / 0

wielkie piramidy były stworzone przez prastare cywilizacje, Egipcjanie nie byliby w stanie ich wybudować, za to na ich wzór budowali setki małych dookoła których resztki można teraz oglądać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem