Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Nie żyje jeden z największych milionerów na świecie 
David Rockefeller. Bankier 
i kolekcjoner sztuki. Miał 101 lat
by knaimad
+
244 269
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Ortomen
37 / 47

Skoro tak się zaczyna wiosna w tym roku - może będzie on przełomowy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Glaurung_Uluroki
1 / 1

@Ortomen Na meczu krzyczeliby: Jeszcze jeden, jeszcze jeden...

avatar MasterYoghourt
58 / 68

Jego fundacja sponsorowała eksperymenty dr Mengele. Zaiste święty był to człowiek, mason, szara eminencja NWO.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Delta1985
-1 / 15

@gfhjrtjhtryuhty Na początku radzę poczytać czym jest tak właściwie skrót "New World Order" a nie teraz robić za wielkiego eksperta i takiego "oświeconego" jak samemu odrzuca się wszystko.
A co jest racjonalnego w spiskowych chemtrails,haarp'ie i innych pierdołach ? Nic,wielkie nic.

avatar hammettus
84 / 88

Facet miał mega fuksa... kilka razy potrzebował serca do przeszczepu i zawsze akurat się znajdował zgodny dawca. No po prostu mega fuks.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar NommaD79
17 / 25

@hammettus Ale przecież system ochrony zdrowia jest równy dla wszystkich... gówno prawda.

avatar szukam_faceta
28 / 36

Facet miał 7 przeszczepów serca ostatni we wrześniu minionego roku. Źródła? Choćby strona zmianynaziemi.pl

avatar ~Lech Wałęsa
15 / 15

@hammettus
Cuda się zdarzają, np. w loterii.

avatar Riis
0 / 6

@szukam_faceta to źródło, albo zmianynaziemi.pl, wybierz jedno

avatar master79
12 / 12

@hammettus
Pewnie dawca miał mniej szczęścia :(

avatar Delfin37
14 / 14

@hammettus @Riis Serio? Tak ciężko użyć google? Niedługo jak ktoś powie że w przyszłym roku luty będzie miał 28 dni to trafią się ludzie którzy będą koniecznie chcieli linka do źródła, a po otrzymaniu zawsze znajdzie się jakiś gówniak który będzie biadolił, że bieda źródło....

To o czym pisał to nie jest jakaś niewiadomo jaka trudno dostępna informacja, tylko powszechnie dostępny fakt.

Powinni nauczyć używać google w tych gimnazjach bo coraz więcej takich głupich pytań o źródła....

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 marca 2017 o 0:48

avatar jonaszewski
0 / 8

@hammettus @NommaD79 @szukam_faceta @Delfin37 Wszystkie informacje na temat jego przeszczepów w różnych źródłach prowadzą tylko do jednego - satyrycznego portalu w rodzaju naszego ASZdziennika. To, że jakiś anonimowy człowiek na anonimowej stronie napisał idiotyczną informację, wcale nie znaczy, że jest ona prawdziwa. Uczcie się weryfikować źródła, bo skoro można Wami manipulować w tak bzdurnej sprawie, to i w większych dacie się bez trudu nabrać...

avatar Delta1985
0 / 8

@hammettus Jak można kilka razy przeszczepić sobie serducho jak już po 2 nie można żyć ?
Nie da się biologicznie zrobić by człowiek otrzymał więcej niż jedno serce....
I co to ma być za "źródło" ? zmianynaziemi ? tam gdzie za winę wszystkiego obarczany jest haarp,chemtrails i szczepionki bo to gniew boga ? Nie bądźcie śmieszni w tej chwili.

avatar nature22
3 / 3

@hammettus Dla niego nowe serce to absolutnie żaden problem. Mial ich 6

avatar Kristee
-1 / 5

Gimbusy wala minusami jak PiS limuzynami... ale do tej pory NIKT nie podał wiarygodnego źrodła. A pozniej sie człowiek dziwi ze ambergold zebrał takie żniwa, skoro wokół same ameby umysłowe. Nawet mi was nie zal.

avatar ChasingCars
1 / 1

@NommaD79 w różnych krajach jest inaczej, jeśli o przeszczepy chodzi. W stanach (nie wiem czy wszystkich) jest np tak, że możesz się dogadać z umierającym (lub jego rodziną, jeśli on nie jest decyzyjny) i poprosić, aby zdeklarował chęć oddania swoich organów właśnie Tobie.

avatar jonaszewski
0 / 2

@maksiking9 Jprdl, skoro Fakt to jest dla Ciebie wiarygodne źródło, to nie mam więcej pytań. Już @tomek_s podał właściwe źródło, gdzie wyraźnie napisano, że to bzdura wyssana z palca.

@Kristee Jest źródło, w którym napisano, że to fejk, ale ludzie dalej to powtarzają, jak @nature22

avatar maksiking9
1 / 1

@jonaszewski No właśnie chodzi o to, że Fakt nie jest zazwyczaj wiarygodnym źródłem, więc jeśli rzuca kontrowersje na swojego mnie lub bardziej oficjalnego mocodawcę, to jest spora szansa, że to prawda. A link, który zapodał tomek_s nie jest bardziej wiarygodny, bo wynika z niego, że Rockefeller nie miał przeszczepu serca, bo my twierdzimy, że to nieprawda. Także ja też proszę o wiarygodne źródło. Najlepiej oficjalną dokumentację czy raczej jej brak ze szpitala, w którym operacja była przeprowadzana.

avatar tomek_s
0 / 0

@maksiking9 Snopes.com to strona, która próbuje znaleźć źródła fałszywych informacji. To jest artykuł oryginalny https://worldnewsdailyreport.com/david-rockefellers-sixth-heart-transplant-successful-at-age-99/ Ta strona robi sobie jaja, ale ludzie będą wierzyć w co chcą.Przeczytajcie inne z tej strony. Może o tej 100 letniej polskiej rybie , w której znaleziono resztki nazisty https://worldnewsdailyreport.com/remains-of-nazi-officer-discovered-inside-100-year-old-giant-catfish/ ?

avatar Jimmy_Waldemar_Resiak
0 / 0

@jonaszewski A no teraz już wiadomo, które źródło według ciebie jest wiarygodne...te które jest zgodne z twoimi przekonaniami.
Podali ci kilka źródeł, według ciebie wszystkie są niewiarygodne...ok.
Podano ci jedno gdzie napisano, że to fejk i nagle to źródło już ci pasuje.
Możesz mi wytłumaczyć na jakiej podstawie stwierdzasz wiarygodność źródła?

avatar jonaszewski
1 / 1

@Jimmy_Waldemar_Resiak Na takiej, że wszystkie źródła, które podawaliście, prowadzą do tego jednego pisma satyrycznego, które wymyśla swoje newsy? A, i jeszcze taki drobiazg, że ludzki organizm nie przeżyje tylu przeszczepów, dokonanych w tak późnym wieku, nie mówiąc o tym, że osoby biorące leki immunosupresyjne raczej nie mają szansy dożyć setki.

avatar Jimmy_Waldemar_Resiak
0 / 0

@jonaszewski Przyznaje, że te źródła są gówno warte, tak samo jak to twoje za przeproszeniem. Poświęciłem trochę czasu i okazuje się, że nie ma twardych dowodów na te jego przeszczepy, a niestety medycyna i prawo amerykańskie są raczej nieugięte i faktycznie nie jest w stanie człowiek przeżyć tylu przeszczepów. Chyba, że miał on dostęp do nowocześniejszej medycyny, ale to już insynuacje i nie zamierzam się w to zagłębiać.

Jednak nie zmienia to faktu, że ten człowiek był tyranem i psychopatom. A niektórzy ludzie tutaj próbują za wszelką cenę zrobić z niego wzór do naśladowania, czy jakąś wielką osobę. Wielki był, ale w swoim środowisku, a dla mnie jest teraz nic nie znaczącym truchłem i nie zamierzam go wielbić za "dokonania" podczas żywota.

avatar jonaszewski
2 / 2

@Jimmy_Waldemar_Resiak Moje? Moje jest o tyle rzetelne, że sam sobie to wszystko posprawdzałem i po nitce do kłębka trafiłem właśnie do tego portalu satyrycznego. Potem trop się urwał, a potem znalazłem tekst na Snopes i wszystko stało się jasne.

Mnie Rockefeller ani ziębi, ani grzeje (teraz raczej by ziębił...), chodzi tylko o to, jak wielu ludzi jest gotowych bezrefleksyjnie łyknąć wszystko, co wyda im się prawdą, "bo tak napisano w internetach". To prosta droga do manipulacji społeczeństwem w erze postprawdy.

A jak mawiał Abraham Lincoln, "nie wierz wszystkiemu, co napisano w Internecie". Na pewno tak mawiał, bo widziałem kiedyś w Internecie tekst opatrzony jego zdjęciem i tam było napisane, że tak właśnie powiedział.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 marca 2017 o 14:06

avatar Jimmy_Waldemar_Resiak
0 / 2

@jonaszewski Oczywiście przyznaję ci rację. Wszędzie manipulacje i półprawdy...
Nawet ostatnio tutaj był demot, o tym że w tych czasach dziennikarze tworzą informacje zamiast je przekazywać...
Nie zagłębiałem się w te przeszczepy i faktycznie bezkrytycznie powtarzałem tą wydaje się bzdurę, ale przynajmniej jest nauczka na przyszłość.
Zwracam honor i przyznaje się do błędu.

Już tak się bardzo nie unoś swoją dumą, z tym Lincolnem zupełnie niepotrzebnie ironizujesz...

Nadal nie zmienia to faktu, że ten stary buc był rakiem społeczeństwa. Z resztą uważam naszą dyskusję na zakończoną.

avatar titeliturovsky
21 / 39

[Łk 12, 16-21] "I opowiedział im przypowieść: «Pewnemu zamożnemu człowiekowi dobrze obrodziło pole. I rozważał sam w sobie: Co tu począć? Nie mam gdzie pomieścić moich zbiorów. I rzekł: Tak zrobię: zburzę moje spichlerze, a pobuduję większe i tam zgromadzę całe zboże i moje dobra. I powiem sobie: Masz wielkie zasoby dóbr, na długie lata złożone; odpoczywaj, jedz, pij i używaj! Lecz Bóg rzekł do niego: "Głupcze, jeszcze tej nocy zażądają twojej duszy od ciebie; komu więc przypadnie to, coś przygotował?" Tak dzieje się z każdym, kto skarby gromadzi dla siebie, a nie jest bogaty przed Bogiem»."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 20 marca 2017 o 20:59

avatar Glupiec
0 / 12

@titeliturovsky On nie gromadził skarbów dla siebie. Miał sześcioro dzieci...

avatar agronomista
5 / 9

@titeliturovsky nigdy jakoś nie rozumiałem z tej przypowieści. Kolidowało to z nauczaniem, że marnotrawstwo żywności jest grzechem.

avatar iluminat
2 / 4

@agronomista To przypowieść, tutaj nie chodzi konkretnie o żywność, tylko o chciwość, chęć posiadania więcej i więcej. Brak nasycenia.

Gromadzenie skarbów dla dzieci jest jeszcze gorsze, niż tylko dla siebie, ponieważ ta chciwość zostaje przekazana z pokolenia na pokolenie, chciwi rodzice, chciwe dzieci i tak dalej. Pracować na swoją zgubę jest mniejsze, a być przyczyną zguby innych, jest sporo większe.

avatar jonaszewski
4 / 6

@titeliturovsky Na każdy cytat z Biblii jest kontrcytat:
29. Każdemu bowiem, kto ma, będzie dodane, tak że nadmiar mieć będzie. Temu zaś, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma. (Mt 25:29)

avatar baniapfdq
-1 / 1

@iluminat Tak, dlatego bądźmy wszyscy biedni, bo bycie bogatym to ZUUUUUUUUUUOOOOOOOOO

avatar ChasingCars
0 / 2

@jonaszewski, @baniapfdq bo to nie o to chodzi, żeby nie posiadać, nie zarabiać, tylko o to, żeby zgromadzone dobra przekazać kościołowi, czy za życia, czy po śmierci :) jeśli ktoś się ma upomnieć o Twoją duszę już za chwilę, to bierz sakwę i wykup sobie odpust!

avatar iluminat
1 / 3

@jonaszewski
W tej przypowieści, z której fragment przytoczyłeś, nie jest mowa o pieniądzach ani skarbach, tylko o darach od Boga. Jeden dostaje wiele darów, np. nauczania, rozumienia pism, języków, i wykorzystuje do głoszenia ewangelii. Drugi dostanie nieco mniej, np. rozumienie pism, czyli Biblii, ten będzie rozważał Słowo Boże, rozmawiał o Bogu. Trzeci dostanie najmniej, pozna tylko, że Bóg istnieje, i pozna, że Jezus Chrystus jest Panem, ale nic z tym nie zrobi, dalej będzie sobie żył, rozkoszując się światem, będzie cudzołożył, żył rozpustnie. Temu pierwszemu co naucza, będzie dodane, ten co się uczy i rozważa, dobrze czyni, a ten co poznał, ale nic nie zrobił, będzie odebrane i to, co miał.

@baniapfdq
Same bogactwo nie jest złe, ale ryzykowne. Ryzyko dotyczy zniewolenia wobec pieniądza, żądza posiadania więcej, chciwość.

avatar jonaszewski
0 / 0

@iluminat Przypowieść o talentach tyczy się pomnażania bogactwa, nie darów intelektualnych. Talent w czasach Jezusa nazwa srebrnej waluty.

avatar iluminat
-1 / 1

@jonaszewski
Wiem co oznacza talent. Nie chodziło mi o współczesne znaczenie słowa talent (np. talent muzyczny), tylko o to, że takie jest znaczenie tej przypowieści, czyli niedosłowne, ponieważ nie chodzi w niej o pieniądze. Do Słowa Bożego należy podchodzić duchowo, a nie zmysłowo, ponieważ jest tam też wiele rzeczy ukrytych. Właśnie teraz jesteśmy tego świadkami ;]

avatar primo_victoria
14 / 34

Jedna szmata mniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar profix3
19 / 33

no proszę, tyle milionów miał a i tak umarł, jaka szkoda, a taki był ładny amerykański:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LocosPPG
14 / 22

Miliardy dolarów na koncie a trafi do tej samej gleby co ja...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maksiking9
7 / 9

@LocosPPG No nie do końca. Ciebie zeżre robactwo, a jego wsadzą do wielkiego grobowca, który kilka pokoleń później będą zwiedzali ludzie jak dzisiaj nasz Wawel.

avatar daro97
4 / 4

Z pewnością zrobi im to wielką różnicę.

avatar ANIMAVILISIUS
8 / 14

To on ciągle żył? Teraz już wiem gdzie się podziewały moje pieniądze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jimmy_Waldemar_Resiak
27 / 43

Miał 6-krotnie przeszczepiane serce, dwa razy nerkę. Ile tak naprawdę rozebrano na części ludzi, żeby tego potwora przytrzymywać przy życiu, pewnie się nie dowiemy.

Niech mu ziemia ciężką będzie...i ogólnie kij mu w plecy i kamieni kupę, oby pociągnął za sobą całe te pieprzone "elity".
Płakać nie będę, świętować też, ale jakoś tak odbieram pozytywnie tą wiadomość.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar jonaszewski
1 / 3

@Jimmy_Waldemar_Resiak Następny, co się dał nabrać na bezbolesne i nieobciążające kompletnie starego organizmu serie przeszczepów rozmaitych narządów... Podobnie jak @davidstar i @Quant Przerażające, że tak tu dużo naiwniaków :(

avatar davidstar
10 / 28

Jeden z najgorszych sku*******ów jacy kiedykolwiek chodzili po ziemi. Szkoda ze po sobie zostawił tyle bękartów. I czy to etyczne zeby takiemu staremu prykowi co ma 90lat wstawiać nowe serce? Zamiast komuś młodemu? Jeśli piekło istnieje niech się ch*** tli po kres dni!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KO1
-1 / 5

@davidstar A co ma wiek do rzeczy jak ktoś chce dalej żyć. Jak jesteś taki etyczny to popełnij sobie samobójstwo i oddaj swoje organy młodym, zamiast zarządzać życiem innych.

avatar Van_Maart
6 / 10

uff.....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Rettes
-5 / 17

W Polsce gdybyś miał tyle kasy też by cię nienawidzili, to jest chyba zazdrość czym my się różnimy od niego ,ze nas nie stać na przeszczepy ,ale sk*****them z ust bije my go .Jak to się mówi "Polska górą.

avatar NommaD79
12 / 16

~zniesmaczon Nie chodzi o to, że miał kasę, tylko ile milionów ludzi, przez niego umierało w straszliwych męczarniach.

avatar yazid86
-1 / 5

@NommaD79 Nie twierdze, że kłamiesz, ale może jakieś przykłady, linki cokolwiek??

avatar Jimmy_Waldemar_Resiak
0 / 4

@yazid86 Przepraszam, że się wtrącam, ale chyba potrafisz wpisać w wyszukiwarce "dawid rockefeller"?
Pogrzeb, poczytaj, jest tego cała masa. Źródła znajdziesz na pewno i sam sobie wyrób opinię.

avatar yazid86
3 / 7

@Jimmy_Waldemar_Resiak Szukałem nawet "david rockefeller", ale o milionach ludzi umierających w męczarniach przez niego nie znalazłem. Może za głupi jestem nie umiem szukać, o proszę jakieś konkretne informacje już nawet nie o milionie, wystarczy o 100 tysiącach umierających przez niego w straszliwych męczarniach??

avatar Delta1985
0 / 8

@yazid86 Oni w kontekście "pogrzeb" mówią byś "pogrzebał" akurat na ich spiskowych stronkach gdzie ciężko doszukać się jakiegokolwiek dowodu.
Zresztą spójrz na komentarz @Jimmy_Waldemar_Resiak Przecież on nie ma żadnej wiedzy o medycynie a wypisuje takie głupoty....7 serduszek ? dla ponad 90 letniego kolesia ? Jak już przy pierwszym organizm jest poważnie obciążony to co dopiero przy 2....nawet to 2 by się wszczepić nie chciało a tym bardziej nie pomogłyby żadne leki przeciw odrzutowe.

avatar Antymonachomachia
1 / 17

Rozumiem, że nie był do końca świętym, ale nawet jak był reptilianinem i satanistą/okultystą oraz czcił wielką sowę w Bohemian Grove to Biblia mówi nam, aby kochać swoich nieprzyjaciół. Niech mu ziemia lekką będzie, a osąd zostawić należy Bogu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Smolensk
6 / 12

@Antymonachomachia A jeśli ktoś jest ateistą to już może go porównać zgniłego stuletniego worka świńskiego łajna?

avatar Antymonachomachia
4 / 8

@Smolensk można też inaczej to nazwać: pierwiastki krążą dalej w przyrodzie

avatar Piotr2304
0 / 6

Zapomniałeś napisać filantrop. Kpisz?!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Quant
24 / 30

Czyżby nie znalazł się ósmy dawca serca? Co za pech! Nie wypada żartować z czyjejś śmierci, ale David Rockefeller był bardzo rzadkim rodzajem kanalii. Wyjątkowo bezwzględny i bezlitosny w interesach. Okradał już nie tyle miliony ludzi, co całe państwa (w tym swoje własne - USA). Fortunę odziedziczoną po ojcu, pomnażał dosłownie po trupach (jego biografowie naliczyli co najmniej kilka samobójstw ludzi, których doprowadził do ruiny). Całe życie pomiatał ludźmi słabszymi lub biedniejszymi od siebie i nigdy nie krył skrajnej megalomanii. Uważał się za człowieka lepszego gatunku i po siódmym (tak, dobrze czytacie - siódmym) przeszczepie serca zapowiedział, że "będzie żył 200 lat, bo tak wspaniały umysł nie może się zmarnować". Oczywiście siedem serc do przeszczepu załatwił przy pomocy ogromnych łapówek, pozbawiając szansy na życie siedmiu osób (zgodnie z obowiązującymi w USA zasadami, nie kwalifikował się nawet do tego pierwszego przeszczepu). Tak wiem, nie wypada tak źle mówić o zmarłych, ale tym razem umarł człowiek naprawdę wyjątkowo podły i nikczemny. Pocieszające, że jest jeszcze chociaż ta ostateczna sprawiedliwość i śmierci nie ucieknie nikt - bez względu na bogactwo. Jestem jednak pewien, że to się kiedyś zmieni. Jeżeli naukowcy rozpracują mechanizm skracania telomerów odpowiedzialny za starzenie się organizmu (nomen omen badania te finansuje hojnie fundacja Rockefelerów), to pewnego dnia stanie się możliwe przedłużenie życia do kilku stuleci. Zgadnijcie kim będą ci pierwsi długowieczni. Bo ja znam już ich nazwiska: Rockefeler, Soros, Rotchild, Goldmann, Sachs... I jakoś jestem spokojny, że dla zwykłego Kowalskiego ta technologia nie będzie dostępna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar NommaD79
7 / 9

@Quant Jakiekolwiek inwektywy w kierunku tego osobnika, bo nie człowieka, będą i tak eufemizmem. Bardzo dobrze ujęte, no i co do kwestii, że o zmarłym źle się nie powinno mówić... w dupie mam tę obłudną zasadę, przedkładam ponad nią prawdę.

avatar K4mil
-2 / 14

@Quant Jednym słowem - człowiek, który potrafił układać sobie świat jak mu się to tylko podobało. Niesamowita i największa zdolność jaką można posiadać, a posiadają ją nieliczni.
Reszta potrafi tylko złorzeczyć, tłumacząc sobie swoją własną mierność, moralną wyższością i "ostateczną sprawiedliwością", którą jest śmierć (jeśli jeszcze nie wieczne życie w raju!).
Jak na dłoni widać, że lud bez moralności i sprawiedliwości po prostu nie mógłby znieść bólu własnego istnienia.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 marca 2017 o 22:26

avatar Quant
3 / 3

@K4mil - chyba na tę swoją filozofię znalazłeś sobie zły przykład. Jeżeli tak podziwiasz umiejętność ustawiania sobie świata, jak się komuś podoba, bez względu na sprawiedliwość i moralność będącą dla miernot, to za obiekt uwielbienia zamiast Davida Rockefelera powinieneś wybrać Stalina, Hitlera czy Mao Tse Tunga. Oni to dopiero układali sobie świat dookoła! Domyślam się, że dostajesz orgazmu uwielbienia za każdym razem gdy widzisz zdjęcia stosów trupów ofiar swoich idoli. Ale mam dla ciebie złą wiadomość: to własnie takie myślenie jak Twoje, jest charakterystyczne dla miernot. Bezmyślny podziw dla najgorszych bydlaków, jedynie z tego powodu, że bydlaki są w swoim draństwie skuteczne, to jest cecha ludzi pozbawionych własnego charakteru, w głębi duszy słabych i zakompleksionych, a przez to niezdolnych do jakiejkolwiek moralnej refleksji. Aby się przeciwstawić złu, czy choćby je nazwać, najpierw trzeba mieć kręgosłup. Ty widać go nie posiadasz.

avatar Jimmy_Waldemar_Resiak
1 / 3

@Quant Jak tyś mi zaimponował tym komentarzem :D
Straszne obrzydzenie mnie bierze czytając wypociny takich pustaków jak ten cały K4mil.

avatar K4mil
-1 / 3

@Quant Wręcz nie mogłem się doczekać Hitlera, toż to przecież klasyka bez której w przypadku braku argumentów, nie można się obejść. Hitler, Stalin, Mao i paru jeszcze innych dyktatorów ludobójców łączyło to, że wszyscy wywodzili się z ludu, z jego najniższych klas i zdobyli swoją pozycję na skutek mniejszego lub większego poparcia ludu, na fali niekontrolowanej demokratyzacji życia społecznego przy udziale absurdalnych ideologii. Nie ma nic gorszego niż miernota, wyniesiona przez inne miernoty. Wszyscy zresztą dobrze wiedzą jak to się skończyło. Tak to już jest, gdy małpie wręcza się brzytwę.
Argumentum ad Hitlerum ma to do siebie, że w zasadzie zawsze jest nietrafiony. Nie wiem tylko czy zdajesz sobie z tego sprawę i próbowałeś w tak prymitywny sposób zdyskredytować mój pogląd, czy naprawdę wierzyłeś, że tym razem się uda.
Do uwag ad personam odnosił się nie będę, bo w tym zakresie nie potrzebuję ani nikomu niczego tłumaczyć, ani udowadniać.
@Jimmy_Waldemar_Resiak - poważnie ktoś zaimponował ci startym jak stara ścierka argumentem o Hitlerze i idealistycznych wywodach o swojej wyższości ze względu na to, że za najważniejsze uważa "bycie dobrym człowiekiem"? W takim razie polecam Paulo Coelho. Słyszałem, że jest w tym jeszcze lepszy niż mój przedmówca.

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 21 marca 2017 o 18:42

avatar Quant
2 / 2

@K4mil - tak, znam prawo Godwina ("wraz z trwaniem dyskusji w Internecie prawdopodobieństwo użycia porównania, w którym występuje nazizm bądź Hitler, dąży do 1"). Zastanawiam się jednak czy Ty je znasz, czy tylko o nim słyszałeś, ale go nie rozumiesz. Sposób w jaki deprecjonujesz sam sens przywoływania Hitlera, świadczy raczej o tym drugim. Pozwól zatem, że Ci je wytłumaczę. Mike Goodwin zajmował się analizą statystyczną wypowiedzi na rozmaitych forach internetowych i sformułował swoje prawo w oparciu o zaobserwowaną prawidłowość dotyczącą częstości stosowania przez internautów porównań do nazizmu i Hitlera. Prawo to zatem obrazuje prawdopodobieństwo użycia takiego argumentu w funkcji czasu trwania dyskusji. Samo prawo nic natomiast nie mówi o zasadności przeprowadzenia takiego porównania, a już w żadnym razie nie wynika z niego, że takie porównanie jest w każdym przypadku jednakowo nieuzasadnione czy "prymitywne" - jak to określiłeś. Ono opisuje zjawisko, ale go nie ocenia. Problem w tym, że w wielu dyskusjach porównanie do nazizmu czy Hitlera jest jak najbardziej uzasadnione, a sama popularność "argumentum ad Hitlerum" niczego w tym zakresie nie zmienia. Oczywiście porównanie to jest bardzo często nadużywane, ale ja go nie nadużyłem. W swoim poprzednim poście zachwycałeś się cechą człowieka, który - cytuję "potrafił układać sobie świat jak mu się to tylko podobało. Niesamowita i największa zdolność jaką można posiadać, a posiadają ją nieliczni". Twój pozytywny stosunek do tej cechy jest aż nader widoczny, a pisałeś to o Davidzie Rockefelerze, który w powszechnym na całej planecie odczuciu był złym człowiekiem, krzywdzącym innych ludzi dla zysku i osobistych korzyści. Biorąc pod uwagę fakt, że Twój zachwyt pozostaje w sprzeczności z ogólnie przyjętymi normami moralnymi, wskazałem Ci przykłady ludzi, którzy budzącą Twój zachwyt cechę rozwinęli znacznie bardziej, niż David Rockefeler. Gdzie tu nadużycie? Czy Hitler faktycznie nie naginał rzeczywistości do swojej woli, w dodatku niezwykle skutecznie? Zauważ, że nie porównałem Ciebie do Hitlera. Nie porównałem do Hitlera nawet Rockefelera, jakkolwiek obaj panowie mieli pewne cechy wspólne. Wskazałem Ci tylko do czego prowadzi Twoja dewiza. A prowadzi do zaakceptowania czynów ludzi będących zbrodniarzami. Znamiennym jest natomiast to, że polemizujesz z moją wypowiedzą nie wskazując żadnych, ale do ŻADNYCH argumentów merytorycznych. Dyskredytujesz całą moją wypowiedź wytykając użycie argumentu, który Twoim zdaniem zastępuje brak argumentów. Problem w tym, że poza przywołaniem Stalina, Hitlera i Mao Tse Tunga, ja swoją wypowiedź uzasadniłem. Ty natomiast swojej - nie. Twoja odpowiedź znaczy tyle co "nie masz racji, bo użyłeś porównania z Hitlerem, a ten argument jak wiadomo nic nie znaczy". Jednak umknęło Ci najwyraźniej, że jest to odpowiedź pozbawiona jakiejkolwiek zawartości merytorycznej, innymi słowy robisz to, co mi niesłusznie zarzucasz. To co robisz, nie jest już nawet sofistyką, tylko zwykłym wykręcaniem kota ogonem.

avatar NommaD79
5 / 13

Pamiętajcie, że ten osobnik jest odpowiedzialny za wywołanie epidemii grypy Hiszpanki, konkretnie jego instytut, za jego pełnym przyzwoleniem. W piekle jest przeznaczone specjalne miejsce dla niego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar K4mil
-1 / 13

@NommaD79 Podejmował bardzo kontrowersyjne decyzje już w wieku 3 lat. Tym większy szacunek.
Szkoda, że do Piekła nie biorą idiotów. Może wtedy choć trochę byście się ograniczali. Zwłaszcza, że pod tym demotem macie jakiś specyficzny zlot.

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 20 marca 2017 o 22:48

avatar NommaD79
6 / 12

@K4mil Wybacz, ale nic go nie usprawiedliwia.Wiele ludzi także dochodzi do fortuny, ale nie ma krwi na rękach, a ten osobnik był po prostu socjopatą, który miał na starcie dużo kasy. Nie był żadnym fenomenem, raczej ikoną słabości ludzkich i skrzywionego systemu prawa, polityki, medycyny i nauki. Chcesz bronić imienia kreatury, która Twoje istnienie wyceniłaby na mniej niż paczkę oregano, ogarnij się trochę.

avatar K4mil
-1 / 9

@NommaD79 Akurat co do hiszpanki, to usprawiedliwia go to, że miał 3 lata i jeśli podobnie wygląda zasadność pozostałych zarzutów, to tych trupów wcale tak dużo może się nie uzbierać.Natomiast fakt, że był filantropem lepiej przemilczeć, dla wygody i spójności własnych urojeń.
No ale niech będzie, załóżmy, że jakieś te ofiary były.
Wciąż niewiele zmienia w dokonanej przeze mnie ocenie, bo dla mnie o wielkości człowieka nie świadczy to jak dobrze służył innym, ale to jak wszystko wokół służyło jemu. Lud chce by wszyscy byli równie mierni jak on sam i przeraźliwie boi się, że ktoś będzie śmiał uderzyć w "świętości" takie jak przeciętność czy równość.A gdy już do tego dojdzie to tworzy tak absurdalne teorie jak twoja związana z hiszpanką tylko po to by na tyle na ile to możliwe zohydzić człowieka, który z owym, prostym ludem, niewiele miał wspólnego.
W przeciwieństwie do ciebie, cenię, szanuję i podziwiam ludzi, którzy kreują rzeczywistość wokół siebie, a nie zajmują się ubieraniem jej w szaty moralnych rojeń. Droga wolna, przypisz Rockefellerowi jeszcze więcej śmiesznych zarzutów, kończąc na własnych niepowodzeniach. Świat stanie się niewątpliwie o wiele bardziej akceptowalnym miejscem, gdy będziesz mógł do wszystkiego przypisać konkretnego winnego i wyżyć się na nim w kolejnym oderwanym od rzeczywistości komentarzu.

avatar Jimmy_Waldemar_Resiak
0 / 2

@K4mil W pokoju rozumiem masz jego plakat i codziennie się onanizujesz podziwiając jego "osiągnięcia" i "wielkość"?
Takich jak ty należałoby umieszczać w izolacji z dostępem do materiałów o swoich idolach i wraz z innymi fanatycznymi wyznawcami psychopatów twojego pokroju.
Mielibyście swój wymarzony raj na ziemi...z dala od równości i mierności...

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 marca 2017 o 14:48

avatar K4mil
-1 / 3

@Jimmy_Waldemar_Resiak - cóż, cieszę się, że dzielisz się ze mną tym jak w twoim przypadku wygląda podziwianie czy szanowanie kogokolwiek, ale muszę cię rozczarować, bo we mnie nie znajdziesz w tej materii bratniej duszy.
A to, że boisz się tego czego nie jesteś w stanie pojąć i najchętniej wszystkich zagrażających twojej wizji świata byś pozamykał, jest akurat zrozumiałe.
I jedna prośba - nie projektuj własnego fanatyzmu co do wartości jakie wyznajesz, na mnie. To nie ja nazywam cię wyznawcą psychopatów, chcąc cię gdzieś zamykać.
Jedyne co robię od samego początku mojego uczestnictwa w tym wątku, to stwierdzanie, że ludzie, w najprostszym ujęciu, dzielą się na miernych i wybitnych, których szanuję bardziej niż tych pierwszych, pomimo, że mi do nich daleko. Sam zresztą dobrze zdajesz sobie sprawę z tego podziału, bo nie wierzę abyś był aż tak głupi. Boli cię jednak, że ktoś śmie o tym pisać w sposób tak bezpardonowy jak ja i to na dodatek w kontekście Rockeffellera, któremu tacy fanatycy jak ty czynią zarzuty tak absurdalne, jak wywołanie epidemii hiszpanki!
Ale mimo to nie powiem, że należałoby cię zamknąć, bo to rzecz w pełni normalna, że wśród ludzi miernych są ci mniej mierni i bardziej mierni. Sam będąc mniej miernym, toleruję tych bardziej miernych.

Zmodyfikowano 5 razy. Ostatnia modyfikacja: 21 marca 2017 o 19:22

avatar kamil690
1 / 3

To fascynujące, ale w sumie ch*j mnie to obchodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar siwikmarcin
10 / 12

7 przeszczepow serca i 2 nerek a szarży ludzie czekaja latami

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Snikcerik
5 / 7

@siwikmarcin lekarze wróżyli, że dzięki przeszczepom może dożyć dwusetki. Jak dobrze, że się mylili

avatar tomek_s
-1 / 3

@Husarz1710 Od kiedy to śmierć wielkich ludzi jest tematem do żartów? Co z tobą nie tak człowieku?!!

avatar theskilledone
7 / 9

A nikt nie wspomniał otwarcie o masonerii, o brudnym praniu pieniędzy przez co dolar zaraz upadnie bo nie ma pokrycia.. chociaż by miał 20 przeszczepów to śmierci nikt nie uniknie, wartością człowieka po śmierci jest to czego dokonał za życia, nie tylko to ilu ludziom pomógł, ale również ilu uprzykrzył życie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 marca 2017 o 22:22

avatar BlueAlien
12 / 14

"A to feller!" - westchnął seler.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Taymishi
6 / 12

Jeden z tych co sponsorowali niemcow na II WS. Jego rodzina i Rotchildowie sterują swiatem. Cholerna zaraza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomek_s
0 / 4

@Taymishi Nie wspominając o sponsorowaniu WOSP, który jak każdy kumaty wie zorganizował zamach w Smolensku.

avatar Jimmy_Waldemar_Resiak
-1 / 3

@tomek_s Ty tak z własnej nie przymuszonej woli robisz z siebie debila? Jeśli uważasz się za "śmieszka" to muszę cie rozczarować, ale póki co to jesteś "żałośniaczek" i na więcej się nie zanosi...

avatar tomek_s
-2 / 2

@Jimmy_Waldemar_Resiak Jestem w szoku jak ludzie mogą opluwać wielkich ludzi. Nie wiem jakie znakomitości i ci maluczcy będą opluwać wkrótce? Jerzy Urban? Nie. Nikt by nie śmiał. Chcę wierzyć, że są w tym kraju jakieś świętości.

avatar Taymishi
0 / 0

@tomek_s
@Jimmy_Waldemar_Resiak
Co ma WOSP i urban do Rockefelerow? Rockefelerowie to ludzie ktorzy zbudowali swoja potege na krwi i lzach. Jak dla mnie wszyscy sa do wybicia. tak samo jak druga rodzina miliarderow.

avatar tomek_s
0 / 0

@Taymishi Jeśli ty nie widzisz logicznych powiązań to ja nie mogę ci pomóc.

avatar Taymishi
0 / 0

@tomek_s

Zrob to, bo ja nie widze miedzy jednym z najwazniejszych ludzi tego swiata ktory zasiadal w grupie bilderberg i sponsorowal praktycznie kazda wojne na swiecie, za jego zycia, a polskim randomem

avatar tomek_s
0 / 0

@Taymishi Jeśli nie widzisz powiązań między "Mrówką całą" , "grupą Bilderberg" to musisz być ślepy i ja nie mogę ci pomóc.

avatar Taymishi
0 / 0

@tomek_s
Mowiles ze wyjasnisz, to to zrob. Argumenty sie skonczyly? ; ]

avatar tomek_s
0 / 0

@Taymishi Niestety nie pisałem nic takiego masz problem z odróżnianiem prawdy od tworów swojej wyobraźni zauważyłem . Poza tym jeśli pokazał bym ci sięć powiązań to mogły by cię całkowicie zmiażdżyć.

avatar Taymishi
-1 / 1

@tomek_s
"jakbym" "mogloby" zmiazdz mnie więc.. ; ]avatar Snikcerik
7 / 9

Soros, ty następny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar chigcht
6 / 8

milioner? On był multimiliarderem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar xyzylyby
6 / 8

on nie umarl przeniesiono jego podswiadomosc do nowego ciala

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar GrAmMy1
7 / 7

Niestety rodzina duża tak że jeden łeb różnicy nie zrobi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 1986Andy
5 / 5

@GrAmMy1 : Jak hydra.

avatar pawcio68
0 / 2

na każdego przyjdzie czas :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Will_Find_A_Way
5 / 7

Jednego żydowskiego bankstera mniej. Co nic nie zmienia. Wszyscy oni mają wiele dzieci, wyuczonych trzymania świata za mordę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tankar
-1 / 3

pokazujecie go z tą miną że niby jest złym facetem a to po prostu starość mało kto z nas tu zebranych w jego wieku się tak będzie mógł uśmiechnąć

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lewakokiller
1 / 5

Mam nadzieję, że diabły już go rozszarpują gorącymi szczypcami na kawałki!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mroovkoyad
1 / 1

Ale się zmartwiłem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar nature22
0 / 2

Ród Rockefellerów to ludzie najbogatsi w historii świata. Rockefeller = masoneria + nowy porządek swiata + chipowanie ludzi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jimmy_Waldemar_Resiak
1 / 3

@nature22 Z tego co słyszałem to Rothschildowie dzierżą miano najbogatszych. Co nie zmienia faktu, że jedni i drudzy to ścierwo, które dorobiło się na cierpieniu niewinnych i bawią się w bogów. Całym tym rodom życzę najgorszego...

avatar resor5555
-1 / 1

Powinno być kolekcjoner organów ,a nie sztuki

Poziom demotów spada na dno ,w poczekalni tyle "lepszych " demotów ,a tutaj jakieś ciekawostki o człowieku o którym na codzień nikt nie słyszał i nie wiedział o jego istnieniu.Proponuje strajk bo i tak strona umiera

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kremaster
-1 / 1

-"Do piekła!" (Franz Maurer, "Psy")

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Eligia
0 / 0

W końcu zrobił jakiś dobry uczynek

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomek_s
0 / 2

@Jimmy_Waldemar_Resiak Dzięki. Bardzo mądry człowiek, miło się słucha.

avatar EsAmo
0 / 0

Jednego diabła mniej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem